VLIJMEN 4 KAATSHEUVEL Sprang-Capelle Chr. Gem. Zangver. „Excelsior" Nog witter... stralend wit... A. W. F. Woning t 6 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 29 FEBR. 1960 6 Heusden Sprang 1885 - 75 JAAR - 1960 1 Sprang-Capelle Uitbreiding. De groei der in onze gemeente gevestigde Jac. Bergmans' Hand- schoeiimaekerijcn noodzaakt de Directie de fabriek aanmerkelijk te vergroten. Nadat overwogen was om de fabriek te Capelle te vergroten, werd uiteindelijk be sloten de dames- en kinderschoe nenfabriek te Capelle te handha ven en te moderniseren en tevens een nieuwe fabriek te bouwen te Waalwijk, teneinde de benodigde vakmensen uit een zo groot mo gelijk gebied te kunnen aantrek ken. De bouw van de nieuwe fa briek, onder architectuur van Prof. Holt te Overveen, werd op gedragen aan de aannemers Wa- gemakers en Spierings te Sprang- Capelle. laaririi.n i i Capelle Oranjevereniging „Wilhelmina". De Oranjevereniging „Wilhelmi na" alhier, hoopt op woensdagavond 2 maart a.s. een algemene ledenver gadering te houden in het stations koffiehuis van de heer P. Pruijssers. De agenda vermeldt o.m. verslagen van secretaris en penningmeester en een bespreking van de a.s. oranje feesten. Na afloop van de vergade ring wordt de leden een film aange boden, en wel de bekende film „It's in the Air", waarin de bekende filmkomiek George Formby de hoofdrol speelt. Men verwacht dat vele leden deze vergadering zullen bijwonen. Volksonderwijs De afdeling Sprang-Capelle van Volksonderwijs hield j.l. woensdag- en donderdagavond een feestavond in de zaal van mevr. Cové-van der Haart alhier. De weersomstandigheden werk ten er toe mede, dat deze avonden met zo druk bezocht werden als vorige jaren. De voorzitter van olksonderwijs, de heer L. Pol dervaart, sprak beide avonden 'n kort woord. De eerste avond was gewijd aan het onderwerp „Zou een minderheid ook het recht hebben om te leven?" en de twee de avond over „De toenemende gevaren van de versplintering (verzuiling) in onze samenle ving". Uit dc woorden van de heer Poldervaart mochten we constateren, dat ondanks de klei ne groep van voorstanders van openbaar onderwijs, men toch niet ontevreden mocht zijn over de activiteiten van Volksonder wijs. Het deed spr. genoegen te kunnen vaststellen, dat men toch wel zo veel gevoel had voor openbaar onderwijs dat de school vier leer krachten had. Onze school, aldus spr., staat open voor allen, welke godsdienst men ook mocht belij den. En dat is de mooie taak van het openhaar onderwijs: eenie der is welkom op de scholen van openbaar onderwijs. Wij kennen geen rang of stand. En hoewel wij klein zijn in ons aantal leden, we kunnen het hoofd fier om hoog houden. Na de woorden van de voorzit ter trad voor de vereniging op de bekende toneelgroep van Volks onderwijs uit Gorinchem. Deze vereniging voerde op het toneel stuk van Frederik Knott: „U spreekt met uw moordenaar". Wij kunnen niet anders zeggen dan dit: Het stuk was af en de rollen werden door de verschil lende spelers perfect gespeeld. Trouwens, dit zijn we gewend van deze toneelgroep. Na afloop kon de heer Polder vaart dan ook namens de aanwe zigen een woord van hartelijke dank overbrengen aan deze ver eniging. Volksonderwijs kan, zij het dan ook klein in getal, terug zien op een zeer geslaagde feest avond. Streek vergadering. De streek Noord-Brabant van de Ned. Herv. Mannenverenigin- gen zal op woensdag 2 maart a.s. in vergadering bijeenkomen te Besoijen. Deze vergadering staat onder leiding van Ds. Trouw borst alhier. Dc aanvang is be paald op 8 uur. Jaarvergadering. De M.V. „Bidt en Werkt" en de Jongelingsvereniging „Imma- nuël" houden op woensdagavond 2 maart a.s. hun jaarvergadering in het gebouw „Elthato". Collecte. De vereniging „Het Hooge- land" zal in de week van 7 t.m. 12 maart a.s. oen collecte houden in deze gemeente voor haar ver- zorgings-, opvoedings- en reclas- seringswerk. Tandarts KAATSHEUVEL Hervat Praktijk 3 Maart a.s. DRUKKERIJ VAN BOXTEil deze opleiding o.m. speciaal behan delen het aantrekken van jeugdig personeel. Na gebruik van een apperetif, volgde dan tot besluit van deze jaar lijkse grote bijeenkomst een geza menlijk diner. PROJECTIELEN GEVONDEN. Dat men nog steeds bedacht moet zijn op restanten van de laatste we reldoorlog in de vorm van propec- tielen, bleek dezer dagen toen werk lieden bij graafwerkzaamheden aan de Kraanvense berg daarbij de aan wezigheid van granaten vaststelden. De hulpverleningsdienst te 's-Gra- venhage is via het gemeentehuis hierop attent gemaakt, met verzoek het gevaarlijke goedje op te ruimen. Loon op Zand CARNAVAL 1960. Zondag werd in Vlijmen een carnavals optocht gehouden. De 6toet stelde zich om 2 uur op bij café Jos. Gevers, waar om half drie precies werd vertrokken voor een rondrit door Vlijmen. Ondertussen had op het raadhuis de ontvangst plaats van Prins Caniaval en zijn gevolg en dc Raad van 5. Burgemeester Hoefnagel sprak do Prins en zijn gevolg hartelijk toe, waarna de Prins een dankwoord sprak. Op het raad huis werd dc crewijn gedronken cn dc sleutel overgedragen aan de burgemeester van Carnaval. Dc Burgemeester hoopte op een gezellige carnaval^ in gepaste vrolijk heid. Ondertussen passeerde de carnavals optocht, waar dc Prins en gevolg bij aan sloten voor de rondrit door Vlijmen. Omstreeks 4 uur waren de wagens weer op het Plein, waar de jury aanwezig was en elke groep kon demonstreren; 10 wagens zetten hun beste beentje voor en deden al len hun uiterste best om een prijs te be machtigen. Er waren werkelijk enkele mooie wagens. Ook waren er enkele wa gens van kinderen, die demonstreerden om weer een kinderoptocht te verwezenlijken cn zij hadden hiermee bij het publick veel succes. Nadat alle wagens hun doel hadden uitgevoerd, vertrokken allen weer huis waarts, in afwachting naar de prijzen, die in de loop van de avond bekend gemaakt zouden worden. Verder dient vermeld te worden dat de Harmonie Concordia dc volle medewerking vertoonde en met pittige mu ziek de rondrit meemaakte. Het weer was schitterend cn de belangstelling geweldig. Uitslag prijzen in volgend nummer. OPENING NIEUWE WINKELS OP DE VLIEDBERG DOOR BURGEMEESTER HOEFNAGEL Onder grote belangstelling had vrijdag 27 febr. de opening plaats van de 8 win-, kclpandcn op de Vliedberg. Om half acht precies arriveerde Burgemeester Hoefnagel met de wethouders en bijna alle raadsleden. De Burgemeester cn zijn gevolg werden verwelkomt door drie meisjes die een liedje zongen. Hierna overhandigden de drie meisjes elk een bosje tulpen aan burge meester Hoefnagel. Hierna nam de heer Joosten het woord. Hij noemde het feest van de opening voor drie groepen erg be langrijk. Ten eerste voor het gemeentebe stuur, omdat het een stap was in de rich ting van de verdere ontwikkeling van Vlij men; verder hebben de klanten er belang bij en tenslotte natuurlijk de middenstan ders zelf. Op deze laatste groep deed hij een beroep om vooral sterk samen te wer ken en elkaar als collega's te beschouwen. Hij vroeg hen een concurrentie te voeren in dc positieve zin, zodat ze gezamenlijk de klanten ten dienste zouden staan. Pastoor H. G. Becx, van de parochie Nieuwkuijk, waaronder dc Vliedberg res sorteert, wees op dc snelle vooruitgang cn merkte op, dat op de plaats waar een jaar of vier geleden nog konijnen rondliepen, nu die moderne winkels gebouwd zijn. Het is de bedoeling, aldus de pastoor, dat dc Vliedberg een zelfstandige parochie gaat worden. Dc besprekingen over de bouw van een kerk zijn reeds ver gevorderd. Hij vroeg aan alle Vlicdbcrgers, maar in het bijzonder de acht middenstanders die een nieuwe zaak openden, geldelijke steun om de bouw mogelijk te maken. Burgemeester Hoefnagel noemde de ope ning van het winkelcomplex dc eerste of ficiële gebeurtenis op de Vliedberg, dat ge legen is aan het Burgemeester van Hout plein, die in zijn rede nog eens extra be dacht werd als grondlegger van het Vlied bergplan. In de nieuwe woonwijk waren volgens hem alle voorwaarden aanwezig voor eenhechte gemeenschap, een model Tuindorp. Daarvoor zullen zowel de ge-, meente als de particulieren hun medewer king moeten verlenen aan de nieuwe plan nen, maar het particulier initiatief achtte hij wel heel belangrijk. De burgemeester zei dat de opening weer een stap was in de richting van de oplossing van de woning nood in Vlijmen. De gemeente is er trots op, verklaarde hij dat in weinig jaren al zoveel werk verricht is op dit gebied. Ruim 224 woningen zijn reeds bewoond, 60 zijn in aanbouw en ruim 120 aanvragen wach ten op goedkeuring. Maar de gemeente zal niet overhaast te werk gaan. De burge meester bracht dank aan architect Driessen, aan de grote animator dc heer Joosten, die velerlei adviezen heeft gegeven en vooral aan de bewoners van de panden; deze wens te hij succes toe in zakelijk cn in privé op zicht. Tenslotte verklaarde hij 't complex voor geopend en knipte 't lint door. Daarna bezichtigden de burgemeester en andere genodigden de moderne winkels en het publiek kreeg nog de gelegenheid om een half uur inkopen te doen. PLECHTIGE OPENBARE RAADSVER GADERING TER GELEGENHEID VAN AMBTSJUBILEUM BURGEMEESTER. Morgen, dinsdag 1 maart, zal ter gele genheid van het 12V2-jarig ambtsjubileum van burgemeester A. van Delft, des na middags om 6 uur een plechtige openbare raadsvergadering worden gehouden, onder voorzitterschap van de loco-burgemeester de heer A. Verschuur. De agenda luidt 1. Opening. 2. Notulen en ingekomen stukken. 3. Jubileum-toespraak. 4. Sluiting. Van kwart over vijf tot zes uur zal de stadsbeiaardicr dc heer L. Groen het ca rillon bespelen. Na de raadsvergadering om pl.m. 18.30 uur, aanbieding gelukwensen door geno-. digden en burgerij. Van 19.30 tot 20.15 uur receptie ten stadhuize. HEUSDENS PADVINDSTERLEIDSTER BIJ H. M. DE KONINGIN. Maandag 22 febr. j.l. was het Baden- Powcll-dag. Op deze hoogtijdag der pad vinderij is het gebruikelijk dat vier pad- vindsters - één uit elk der vier windstre ken - sneeuwklokjes gaan aanbieden aan H. M. de Koningin. Dit jaar viel de eer te beurt aan onze stadgenote mej. Gonny Baars, leidster van de Heusdense Kabou ters, als vertegenwoordigster van het Zui den van het land op te treden. BENOEMING ONDERWIJZER ULO-SCHOOL. In de vacature van de heer Witsen, die om gezondheidsredenen vervroegd pensioen geniet, is tot onderwijzer aan de Nuts-ulo- school alhier benoemd de heer A. de Vis ser uit Amsterdam. Het 75-jarig bestaan van de Chr. Gem. Zangvereniging Excelsior alhier werd j.l. donderdag met een geslaagde receptie en feestelijke vergadering in de zaal van dc Chr. Volksbond, en zaterdagavond met een zangavond in het Ncd. Hcrv. Kerkgebouw, op grootse wijze gevierd. Donderdagmiddag om 4 uur verzamelden bestuur en leden zich in de keurig versierde zaal van de Chr. Volksbond voor een ge zellig samenzijn, waarna het gezelschap om 5 uur aanzat aan een Brabantse koffietafel. De voorzitter van Excelsior, de heer W. Timmermans, wee6 hierbij met dankbaar heid op het voor dc vereniging bijzonder heugelijke feit van deze dag; hij hoopte dat dc feestviering naar wens zou verlopen en wenste de leden een prettige avond toe. Dc receptie. Nadat het grote gezelschap zich aan de welvoorziene disch had tegoed gedaan, nam om 6 uur de receptie een aanvang, die zeer druk werd bezocht. Zeer velen kwamen de jubilerende vereniging hun felicitaties cn beste wensen aanbieden en het was ruim een uur een komen en gaan van deputaties van schier alle verenigingen uit de gemeen te, vele zusterverenigingen uit dc omgeving, het gemeentebestuur, de plaatselijke predi kanten enz. enz. Naast de vele goede woorden die door verschillende sprekers tot de jubilerende vereniging werden gericht, werden vele prachtige bloemstukken en cadeaus in ver schillende vorm aangeboden; een 25-tal bloemstukken sierden al spoedig het podi um. De voorzitter dankte de sprekers en be langstellenden in hartelijke bewoordingen voor dc wijze waarop deze dag voor Excel sior tot een ware feestdag werd gemaakt. Dc feestvergadering. 's Avonds om 8 uur kwamen bestuur en leden van Excelsior met een groot aantal genodigden in de zaal van de Chr. Volks bond bijeen, om het 75-jarig jubileum op feestelijke wijze te vieren. In zijn openings- woord heette voorzitter Timmermans dc aanwezigen hartelijk welkom, in 't bijzonder het comité dat ter voorbereiding van de feestelijkheden ter herdenking van het 75- jarig jubileum zijn medewerking had ver leend en dat eveneens het met Pinksteren te houden concours zal organiseren. Het be stuur stelt 't vele werk dat dit comité reeds heeft verzet op zeer hoge prijs. Verder sprak de voorzitter een speciaal woord van welkom tot dc heer Bricnen, voorzitter van de Kon. Bond van Chr. Zang- en Oratori- umvcrcnigingcn, alsmede tot de directeur van Excelsior, de heer Jac. Groen en echtge note. Dc heer Groen, die reeds sinds 1944 de leiding der vereniging heeft, noemt hij de kern der vereniging, die Excelsior in de hoogste afdeling heeft weten te brengen, waarvoor men zeer dankbaar is; na op de prettige samenwerking tussen bestuur, di recteur en leden te hebben gewezen, spreekt hij de hoop uit dat de heer Groen nog vele jaren de leiding der vereniging zal mogen hebben. De voorzitter hoopt dat de aanwezigen een prettige avond zullen hebben en terug denkend aan degenen die de vereniging in de loop der jaren ontvielen, wijst hij op de vergankelijkheid van het leven en hoopt ten slotte dat allen met Gods hulp zullen mee bouwen aan de uitbouw der vereniging. De heer Schoolenberg uit Dordrecht die dc aanwezigen deze avond aangenaam zal trachten bezig te houden, werd ook een har telijk welkom toegeroepen. De bondsvoorzitter de heer Brienen richt te vervolgens enige woorden tot de feest vierende vergadering. Het volgend jaar zal ook de bond 75 jaar bestaan zegt de heer Brienen en hij is blij dc receptie van Excel sior te hebben kunnen meemaken, wat voor hem een goede repetitie is geweest, want spr. heeft grote bewondering voor de wijze waarop dc voorzitter de sprekers heeft be antwoord. Hij noemde Excelsior een Ko-. nin'dijke vereniging, omdat zij van de Op perste Koning als zodanig erkenning ge nieten, omdat de vereniging Hem wil die nen in het lied, waarin zij ook het evan gelie wil uitdragen. Spr. weet niet of dit vruchten heeft gedragen, maar wel weten wij, zegt spr., dat men soms door zang meer getroffen wordt als door het woord. Voor bijzondere prestaties, aldus de heer Brienen, heeft de bond een legpenning laten slaan en de bondsvoorzitter biedt namens de bond deze legpenning aan Excelsior aan, waarvan hij hoopt dat deze de symboliek tussen de bond en Excelsior bij de voort- duur zal accentueren. De legpenning bevat op de voorzijde de naam van de bond cn op dc keerzijde: 1885 1960 Excelsior. De voorzitter dankt de heer Brienen voor de gesproken woorden en voor de legpen ning en spreekt de hoop uit dat nog meer dan in het verleden, er in de toekomst spra ke moge zijn van een drievoudig snoer God, de Bond cn Excelsior. De conferencier, de heer Nico Schoolen berg uit Dordrecht, verzorgde daarna op zeer verdienstelijke wijze een non-stop-pro gramma; hij bracht een z.g. eenmansshow van muziek op Hammondorgel en accorde on, snelrekenen, rijwielact, goochelen enz. Op verzoek werden door deze bekwame Hammond-organist o.a. het Nonnenkoor en Jeruzalem gespeeld. Met zijn snelrekenen deed de heer Schoolenberg eenieder per plex staan. Als radio-verslaggever versloeg hij een voetbalmatch tussen een uit de zaal samengesteld voetbalelftal en een Europees elftal, waarmede hij een uitbundig succes oogstte. Het zou teveel zijn om hier alles wat deze uitzonderlijke conferencier bracht te noemen, maar wij willen nog een uitzon dering maken voor zijn prestaties in het goochelen; in enige ogenblikken had de heer Schoolenberg een 100-tal prachtige bloem- boeketten tevoorschijn getoverd en van het podium een ware bloementuin gemaakt. Dienende Martha's zorgden ondertussen op overvloedige wijze voor verfrissende dranken en hartige hapjes, zodat deze feest avond in elk opzicht uitstekend verzorgd genoemd mag worden. Met een dankwoord van voorzitter Tim mermans cn samenzang van het Wilhelmus, werd dc feestavond bijna 2 uur na midder nacht gesloten en keerden allen ten hoogste voldaan huistoe. Zangavond. Aan het einde van dc feestelijkheden van deze week rondom het 75-jarig bestaan van de Chr. Gcm. Zangvereniging Excelsior, mochten wij zaterdagavond getuigen zijn van een geheel in de sfeer gehouden her denkingssamenkomst in dc Ned. Hcrv. Kerk alhier. Hiervoor waren een vijftal koren uit plaats en omgeving uitgenodigd, die naast de jubilerende vereniging allen een goede bijdrage leverden voor deze avond. Over de prestaties zullen we hier niet verder uitwijden; er werd goed gezongen, hoewel het ene koor kampte met het ont breken van de eigen pianist, het andere enkele flinke stemmen moest missen, enz. De sfeer was prettig en alles verliep rus tig, zodat deze avond een waardige hulde was voor de jubilerende vereniging. Ds. Bos opende de avond met een feli citatie tot de jubilerende vereniging en dc secretaris van de Kon. Bond van Chr. Zang- en Oratoriumverenigingen, de heer van Dijk, sprak tot slot een bezielend woord, waarbij hij tevens de gelukwensen van het hoofdbestuur overbracht. Hij hoop te dat de 36000 leden van de bond wel bewust achter de bond zouden staan, steeds de Chr. Zangverenigingen steunen de en vele nieuwe zangers(essen) aantrek kende. Spreker had in Sprang een zeer goede avond gehad en besloot het samen zijn met dankgebed. Er was voor deze zangavond grote be langstelling; het ruime kerkgebouw was geheel bezet. CANDIDAAT J. C. DE BIE. Candidaat J. C. de Bie alhier heeft voor de op hem uitgebrachte beroepen van de Ned. Herv. Kerken en Goudriaan-Ottoland en WouterswQude bedankt. Candidaat de Bie heeft een beroep ont vangen van de Ned. Hcrv. Kerk te Aalst. GYMNASTIEKDEMONSTRATIE. Door de Chr. Gymnastiekvereniging Pro Patria zal a.s. vrijdag- en zaterdagavond, telkens om 8 uur, in het gebouw van de Chr. Volksbond alhier, de jaarlijkse zaal- demonstratie, resp. voor donateurs en be langstellenden gegeven worden. Het pro gramma voor deze uitvoering bevat niet minder dan 22 nummers. A.R. KIESVERENIGING. De A.R. Kiesvereniging te Sprang komt op woensdag 9 maart a.s. in het gebouw van de Chr. Volksbond in ledenvergadering bijeen. De gemeente-secretaris, de lieer M. van Prooijen zal in deze vergadering spre ken over de Gemeentepolitiek. 1214>-JARIG JUBILEUM D. DE VRIES. Vrijdag 26 februari j.l. herdacht de heer D. de Vries de dag dat hij 12V2 jaar als onderwijzer verbonden was aan de Chr. School alhier. In verband met dit feit had in tegenwoordigheid van personeel en be stuur van de school, en enkele dames, een huldiging plaats in de school. De vice-voorzitter van het schoolbestuur, de heer Jac. Timmermans, zei in zijn toe spraak dat het bestuur dit 12 V^-jarig jubi leum niet ongemerkt wilde laten voorbij gaan. Hij feliciteerde dc heer de Vries na mens het schoolbestuur en dankte hem voor al het werk dat hij in die jaren gedaan heeft. Geen werk was hem te groot en geen offer te zwaar. Hij wenste hem toe dat God hem nog vele jaren mocht geven om in de school te arbeiden. Als blijk van waardering werd de jubi laris namens het schoolbestuur een boeken- rek aangeboden. Namens het personeel richtte het Hoofd der School, de heer H. J. Ovcrweel, het woord tot de heer en mevr. de Vries. Hij zei dat de heer de Vries nu de derde was die binnen het jaar zijn 12 Vè-jarig jubileum vierde aan deze school. Na de felicitatie werd hem een boekenbon over-, handigd, die hij in de eerste plaats moest zien als dank voor de prettige wijze waar op hij steeds met dc collega's omging. De heer de Vries dankte voor de tot hem gesproken woorden en voor de aangebo den cadeaus.. Hij zei, dat kleinigheden de loop van een mensenleven kunnen veran deren en vertelde daarna iets over zijn proefles in Sprang. Hierna werd het gezelschap een con sumptie aangeboden door mevr. de Vries. Van dc kinderen uit zijn klas kreeg de heer de Vries een televisie-lampje, terwijl hij verder enkele bloemstukken in ont vangst mocht nemen. MIJN HUIS IS MIJN CEL. Voor dc tweede maal gaf de toneelver eniging Gezelligheid in de zaal van de Chr. Volksbond zaterdagavond een opvoe ring van het dramatische toneelspel in drie bedrijven van P. Mühren: Mijn huis is mijn cel. De zaal was goed bezet. De heer Jac. Vos sprak een kort wel komstwoord, waarin hij de hoop uitsprak dat de aanwezigen een paar genoegelijkc uren zouden hebben. Hij wekte de aanwe zige jongens boven 18 jaar nog op als lid tot Gezelligheid toe te treden. Wij gaven reeds een korte inhoud van het stuk, dat aan de spelers cn speelsters zeer hoge eisen stelt en we durven te zeg gen dat de opvoering onze verwachtingen heeft overtroffen. Er werd vlot cn goed spel te zien gegeven en al is het voor nog een vraag of de keuze van een dergelijk o.i. vrij inhoudloos stuk wat strekking betreft gelukkig is geweest, voor de opvoering er van kunnen wij niets dan lof hebben. De rollen zaten er goed in en er werd be heerst gespeeld; er waren momenten waarin keurig spel te zien gegeven werd, zowel wat uitspraak als uitdrukking en gebaar betreft. Dc rol van moeder Saunders werd door mej. J. van Zwietering rustig en voortref felijk gespeeld, terwijl Sally, haar dochter, door mej. A. Braspenning op keurige wijze werd weergegeveen. Ook de heer Jac. de Brouwer gaf als Allard Saunders, zijn o.i. minder aantrekkelijke rol op meesterlijke wijze weer. Niet minder goed waren de rollen van Fred en Steve Saundere, ge-, speeld door resp. M. de Cloe en J. Haver- hals; vooral de laatste wist op meesterlijke wijze inhoud aan het spel te geven. Ten slotte pasten de heer H. v. d. Hoven als Stan Barcley, mevr. J. de Vries-v. d. Kolk, als Ann Dorger en de heer G. Meijer als inspecteur Landing zich buitengewoon goed bij de overige spelers en speelsters aan; de laatste was zeer beheerst in zijn optreden en gaf keurig en kalm spel te zien. Nogmaals, al hebben wij bedenkingen tegen het genre van dergelijke stukken, de alleszins te roemen opvoering heeft o.i. veel goed gemaakt en wij hebben begrip voor dc moeilijke taak van de regiseur, de heer Dekkers, om het juiste stuk te kiezen. 1 VERENIGING HUISEIGENAREN. In de bovenzaal van Café-Restau rant Euphonia hield de Vereniging van Huiseigenaren, afd. van de Ned. Bond Grond, en Huiseigenaren, zijn jaarvergadering. In zijn ooeningswoord wierp voor zitter Tuerlings een terugblik over het afgelopen jaar, waarbij hij de activiteiten van het overleden be stuurslid, de heer C. Snoeren, rele veerde en mededeling deed dat voor zijn zielerust een H. Mis zal worden opgedragen. De grote kosten, welke de vereniging heeft gehad in ver band met de poging een huurachter stand te innen, gaven de voorzitter aanleiding om met kracht er op aan te dringen om niet te wachten met het doen van aangifte van huurach terstand tot deze hoog is opgelopen, doch hiervan bij de secretaris-pen ningmeester kennis te geven, ook al bedraagt deze achterstand nog slechts enkele weken. De ondervin ding leert, dat bijbetaling dan ge reder geschiedt, dan wanneer de huurschuld is opgelopen tot een be drag, waarvan de aflossing voor de huurder, soms door bijkomende om standigheden een onmogelijkheid is geworden. De secretaris, de heer Beekmans, staat steeds klaar om zijn medewerking te geven en het blijkt bij herhaling, dat een aan schrijving om afbetaling in de mees te gevallen gunstig resultaat heeft. De voorzitter drong er verder op aan, dat de leden naast hun rech ten, ook hun verplichtingen hebben tegenover hun huurders. Vooral nu de nieuwe huurverhoging per 1 april a.s. in uitzicht is, kan deze aanlei ding geven dat de huurder zijn rechten laat gelden. In verband hiermee bestaat het plan. zodra de huurverhoging een feit zal zijn ge worden, aan de leden van de ver eniging een circulaire uit te reiken waarin de wettelijke verplichtingen van de huurder zijn omschreven en waarin daarnaast ook de juiste be palingen van de huurverhoging, die a.s. dinsdag in de Tweede Kamer behandeld wordt, zullen opgenomen worden. Uit het uitvoerig verslag van de secretaris blijkt, dat het aantal le den en het aantal huizen der leden nagenoeg stationair is gebleven. De heel kleine achteruitgang is te wij ten aan het feit, dat de activiteiten van de regering op een eigen-huis- bezit gericht zijn. In verband met de grote kosten die de vereniging heeft gehad, kan over het afgelopen boekjaar niet over een voordelig saldo worden beschikt. In de vaca ture, ontstaan door het overlijden van de heer C. Snoeren, werd op candidaatstelling door het bestuur, de heer J. Snoeren met nagenoeg al gemene stemmen gekozen, waar voor de heer Snoeren zijn hoog ge waardeerde dank uitsprak. Uitvoe rig stond de voorzitter dan nog stil bij het adres door het bestuur van de Ned. Bond van Grond- en Huis eigenaren op U februari j.l. bij de Tweede Kamer ingediend, in hoofd zaak betrekking hebbend op het feit, dat in het ontwerp huurver hoging, de woningen vóór 1918 ge bouwd, zouden worden uitgesloten, en de verhoging welke in uitzicht wordt gesteld, grotendeels weer te niet gaat door het voornemen de opcenten der grondbelasting van de eigendommen te verhogen. In verband met de actie, welke gevoerd wordt, zien we het eindre sultaat van de behandeling a s. dins dag met vertrouwen tegemoet. Bij de rondvraag deed de heer P. de Kort het voorstel om, wannet r een lid verzuimt de huurachterstand van een huurder bij/ de secretaris in te dienen en deze meer dan drie maanden bedraagt, de zaak niet meer in behandeling te nemen. Er werd besloten, wanneer dit niet in strijd is met een der bepalingen van de statuten, dit voorstel aan te ne men. Tegen elf uur sloot de voorzit ter de zeer geanimeerde vergade ring. JAARVERGADERING R.K. SCHOENFABRIKANTEN- BOND. De oorspronkelijk voor 18 februa ri j.l. vastgestelde jaarlijkse alge mene ledenvergadering van de Bond van R.K. Schoenfabrikanten te Kaatsheuvel, welke vanwege een plotseling sterfgeval moest worden uitgesteld, zal thans gehouden wor den op dinsdag 8 maart a.s., aan vang 5 uur, in café-restaurant Eu phonia. De agenda bevat o.a.: mededeling van ingekomen stukken, bestuurs verkiezing en verkiezing van de voorzitter. Het gehele bestuur treedt reglementair af, doch alle aftreden de leden stellen zich wederom her kiesbaar. Elk lid is gerechtigd om candidatenlijsten in te dienen, mits ondertekend door tenminste vier medeleden. Verder het financieel verslag over het boekjaar 1959 en eventuele mededelingen omtrent ac tuele zaken en rondvraag. Na de vergadering zal een lezing worden gehouden door de heer H. Karsen, consulent van het leerlin genstelsel van de Stichting Vakop leiding Schoenindustrie, die zal spreken over „Personeelsproblemen in de Schoenindustrie". Hij zal in DE LIJDENSMEDITATIES. In onze parochiekerk zal zondags onder de Hoogmis van 10.15 uur de lijdensmedidatie worden gehouden door de zeereerw. pater L. van den IJssel, van het Missiehuis St. Anto- nius te Kaatsheuvel. BENOEMD. Zijne Hoogw. Excellentie Mgr. W. Mut- saerts, bischop van 's-Hertogenbosch, heeft benoemd tot Kerkmeester van de parochie H. Johannes Onthoofding te Loon op Zand de heer Josephus Verschuren en goedge keurd de benoeming van Josephus Ver schuren tot lid van het Armbestuur dezer parochie.

Echo van het Zuiden | 1960 | | pagina 2