wAAlwijkse en lAnqstRAAtse couRAnt Uw BRIL van MAAREN's BINNEN- EN BUITENLAND HEBT U RECHT OP OUDERDOMSRENTE Gemeenteraad WAALWIJK Subsidie van f 116.000,- voor nieuwe Antoniuskerk Hoe komt de berekening tot stand Twee voorbeelden Een laag bedrag 'n VAN MAAREN's BRIL VLIEGRAMPEN OP SHANNON EN BOVEN BRAZILIË 87 DODEN ACCOORD SALARISVERHO GING VOOR LERAREN JAN PESMAN VEROVERDE BRONZEN MEDAILLE Raad wenst geen winkels aan Kasteellaan teLlLÜ. üil - MAANDAG 29 FEBRUARI 1960 83e JAARGANG No. 17 vAn het Zuióen Uitgever Waalwij kse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur: JAN TIELEN Gironummer 50798 Dit blad verschijnt 2 x per week Abonnement 22 cent per week per kwartaal 2.85 3.10 franco p. p. Advertentieprijs: 10 cent per m.m. Contract-advertenties speciaal tarief. Echo Tel.-adres: Beurdenstraat 8 Bureaux: Grotestraat 205, Waalwijk - Tel. 2621 Kaatsheuvel: Tel. Opgericht 1878 Af en toe zijn er moeilijkheden ten aanzien van de uitkering van ouderdomsrente. Zo kon het on langs gebeuren, dat een 75-jarige man, waarvoor blijkens de bege leidende brief steeds geplakt was, toch geen ouderdomsrente ont ving. Dat zijn familieleden, die wel a.o.w. genieten, hiermede in de knoop zitten, behoeft geen be toog. En toch kan 't voorkomen. Een verzekerde voor wie rente zegels zijn geplakt, heelt bij het bereiken van de 65-jarige leeftijd recht op ouderdomsrente. Deze rente wordt berekend door de waarde der op alle kaarten ge plakte zegels te vermenigvuldi gen met 260 en daarna te delen door het aantal weken van de gehele verzekeringsduur, dus vanaf de aanvang van de 65ste verjaardag. De uitkomst is de „grondslag". Daarbij wordt op geteld de „verhoging' welke 11,2 van de totale waarde der geplakte zegels bedraagt met een minimum van 1 /5 van de „grond slag". Heeft iemand een verzekering, welke van de aanvang at tot de 65ste verjaardag 30 jaar duurt en is er gedurende die 30 jaar gere geld geplakt met rentezegels van 60 cent per week, dan bedraagt de grondslag 156.en de ver hoging 104.83 per jaar. De ouderdomsrente is dan ruim 260-— per jaar. Op deze wijze kan men bij een verzeke ring welke 50 jaar duurt (van het 15e tot het 65ste jaar) komen tot een bedrag van 330.— per jaar. Een werknemer doet er dus verstandig aan er op toe te zien, dat er geregeld geplakt wordt. De ouderdomsrente gaat in op de eerste dag van de kalendermaand waarin de verzekerde de leeltijd van 65 jaar heeft bereikt. Er zijn echter uitzonderingen. Bijvoorbeeld (1) de werknemer, die voor 1 juli 1922 in de verze kering kwam en 35 jaar ot ouder was. Deze heeft alleen recht op ouderdomsrente, indien hij 1248 premiën (zegels) in rekening kan brengen. En voorbeeld 2: kan ie mand die vóór 1 juli 1922 verze kerd werd, geen 1248 zegels in rekening brengen, dan krijgt hu 13.- per maand ouderdomsrente als er van de invoering der wet af tot zijn 60ste jaar gemiddeld 47 zegels pex jaar en van zijn 60ste jaar tot zijn 65ste jaar ge middeld 39 zegels per jaar zijn geplakt. Zegels van hogere waarde mo gen omgerekend worden tot ze gels van 25 cent om meer zegels te laten tellen, in geval men er anders niet genoeg zou hebben (dit mag voor de weken van ziekte of \verkl09she1d, waar voor niet geplakt is). Indien het vereiste aantal ze gels niet is geplakt bij bet berei ken van de 65-jarige leeftijd, dan kan de rente pas ingaan op de eerste dag der kalendermaand, waarin dit aantal wel bereikt is. Wij tekenen hierbij aan, dat 't kan voorkomen, dat personen, die bij de aanvang van hun ver zekering nog geen 35 jaar waren, wegens net geringe premiebedrag op hun verzekering slechts een laag bedrag aan ouderdomsrente kunnen krijgen. Indien deze per sonen zijn toegelaten vóór 1 juli 1922, kan toch de rente 13. bedragen, onder voorwaarde dat in rekening kan worden gebracht het aantal zegels zoals vermeld onder voorbeeld 2. Wij verhelen ons niet te ver melden, dat het voor velen een wat moeilijke puzzel is, zodat zij er goed aan zullen doen, zich tot de Raad van Arbeid te wenden om een onderzoek te laten instellen. Ook hebben enkele verzeker den ons geschreven, dat zij geen ouderdomsrente ontvingen, ter wijl achteraf bleek, dat dit wel het geval is. Zij vergaten of wis ten niet, dat de ouderdomsrente betaald werd in één bedrag met de uitkering ingevolge de alge mene ouderdomswet. Bedraagt op weg was van Rome naar New York; 27 mensen kwamen om het léven, terwijl de 25 overle venden allen met ernstige brand wonden in ziekenhuizen in de omgeving moesten worden opge nomen. Donderdagmiddag kwamen bo ven de Gunara-baai bij de Brazi liaanse hoofdstad Rio de Janeiro een DC-4 van de Amerikaanse marine en een tweeinotorig toe stel van een Braziliaanse lucht vaartmaatschappij met elkaar in botsing. Bij dit ongeluk kwamen 60 mensen om het leven. Het Italiaanse toestel, dat van Rome op weg was naar New York met 40 passagiers en een bemanning van 12 leden, had een tussenlanding gemaakt op Shan non om brandstof in te nemen. Een geestelijke, die door de ont- I voorzitter, dat de gemeente de grond plotting was ontwaakt, vertelde, waaron deze wonineen ziin eebouwd dat hij op de plaats van de ramp Hierna bracht de voorzitter het voorstel tot aankoop van deze grond in stemming, met als resultaat: 10 voor 2 (Pullens en v. Mosselveld) tegen. AANKOOP WONINGEN. Het voorstel tot aankoop van de woningen St. Antoniusstraat 6, 8 en 10 (hoek le Zeine-West) ontmoette felle tegenstand bij de heer v. Se- ters, die de prijs van 13050.veel te hoog achtte. Deze woningen zijn in feite onbewoonbaar en ik geef er dan ook nog geen 3000.voor, zo zei spr., die er verder op wees dat sommige mensen de meest ab surde prijzen durven vragen wan neer zij merken dat de gemeente grond nodig heeft om bepaalde plan nen te realiseren, Hii sprak in dit geval zelfs van „uitbuiterij". In zijn antwoord betoogde de een Capucijner monnik had aan getroffen, die vertelde dat de in zittenden voor het merendeel rooms-katholieken waren. Aan boord van het Amerikaan se marinetoestel, dat donderdag boven de tiuanara-baai veronge lukte, waren 39 man, onder wie óók Goedkoop - Sterk - Modern Alle kortingen direct afgetrokken Uw Bril in één uur klaar I ETUI GRATIS I Vughtaritr. 25 - Brillen Den Bosch mene ouueruouiswei. ueuihimc, «aicu de rente ingevolge de invalidi- de bemanning, voorts leden van teitswet meer dan 151.per jaar, dan heeft uitkering ambts halve plaats; indien minder, dan moet belanghebbende het zelf aanvragen of opgeven bij de Raad van Arbeid. Gemakshalve vermelden wij nog even dat een gehuwde a.o.w.- trekker momenteel uitgekeerd krijgt 132.per maand en een alleenstaand persoon 81.al thans als zij niet getroffen wor den door korting op hun a.o.w. wegens „schuldig nalatig zijn". Hieronder vallen o.m. zij die niet voldaan hebben aan hun premie plicht. AMERIKA MAAKT BEDRAGEN VAN DE MILITAIRE HULP BEKEND Nederland kreeg in 10 jaar 1 miljard Het Amerikaanse ministerie van defensie heeft tot dusver ge heime cijfers over de buitenland se militaire hulpverlening gepu bliceerd. Hieruit blijkt dat Ne derland de afgelopen tien jaar voor 1.093.422.000 dollar hulp heeft ontvangen. De periode van tien jaar is van het tinanciele jaar 1950 tot en met hetfmanci- elc jaar 1959 (eindigend 30 juni - Frankrijk ontving in deze^peri ode de meeste hulp: 4.337.13o.0()0 dollar Het werd gevolgd door Italië' dat 1.847.407.000 dollar kreeg. In het Verre Oosten ging de meeste hulp naar na*10,11?.118" tisch China: 1.789-131.000 dollan Zuid-Korea kreeg 1.062.270.000 d°Van de 26.078.945.000 dollar die deze tien jaar voor de mi litaire hulpverlening ^'enlen uit getrokken, werd een bedrag van 23.323.443.000 dollar toegewezen. Tot op heden heeft het irum8~ tërie van defensie geweigerd de cijfers van de hulp te P^Kceren, .omdat men vreesde dat dit tot moeilijkheden zou bunnen leiden met de ontvangende landen. In het Congres is deze politiek hei- haaldelijk scherp pk[ltl.8eerdo De ciifers per land zijn voor West-Europa als volgt (in dol lars) België Denemarken Frankrijk West-Duitsland Italië MOSKOU STEUNT INDONESIË Nikita Kroestjev. de Russische premier, heeft zijn bezoek aan t eiland Bali afgesloten met een toespraak te Den Pasar. Hij waarschuwde, dat „dc imperia listen de Indonesiërs geen rust zullen gunnen", en verklaarde, dat de Sovjet-Unie de Indonesi sche aanspraken op Nederlands Nieuw-Guinea steunt. Soekarno, die na Kroestjev sprak, verklaarde te geloven, dat de Sovjet-Unie voor wat West- Irian (Ned. Nieuw-Guinea dus) betreft, meer sympathie met In donesië heeft getoond dan het De openbare aanklager: „Heeft u niet herhaaldelijk gelogen, toen u vragen werden gesteld door politieluitenant Victor Kauff- man?" Van R.: „Ja, maar de heer Kauffman heeft zich eerst als dokter voorgedaan." Van B. gaf ook toe, dal hij te genover de politieman verklaard had: „U hebt een goed werkend apparaat. Ik dacht niet, dat het mij op het spoor zou komen". Twee vliegtuigongelukken heb ben aan 87 mensen het leven ge kost. Bij de start van het Ierse vlieg veld Shannon verongelukte don- Westen. De beide staatshooffden --- - r hadden een gehoor van 50.000 I derdagnacht om 31 uur een DC geestdriftige Balinezen. 'C van de Ra11 a an se 1 u c h tv aa maatschappij „Alitalia dat met ongeveer 52 personen aan boord Luxemburg Nederland Noorwegen Portugal Spanje Engeland Zuidslavië 1.162.821.000 445.154.000 4.337.135.000 26.528.000 1.847.407.000 8.191.000 1.093.422.000 622.701.000 284.211.000 315.294.000 952.453.000 724.168.000 Materialen tot een waarde van 111 722.000 dollar zijn weliswaar reeds naar West-Europa gezon den maar nog niet verdeeld. Gedurende het financiële jaar eindigend 30 juni 1960 *^£.5® volgende landen voor de volgen de bedragen hulp ontvangen (ge raamd) België Denemarken Frankrijk West-Wuitsland Italië Luxemburg Nederland Noorwegen Portugal Spanie Engeland Zuidslavië 16.653.000 48.320.000 113.819.000 26.528.000 137.416.000 84.000 57.911.000 38.384.000 7.856.000 58.942.000 131.875.000 Ingangsdatum 1 januari 1960 De sterk levende wens om de langdurige onderhandelingen over de salarisverhoging voor de leraren tot afsluiting te brengen is verwerkelijkt. Onlangs is de Raad van Leraren op audiëntie geweest bij minister Cals. In een gecombineerde vergadering van dc bijzondere commissies voor Georganiseerd Overleg voor het V.H.M.O., het Nijverheidsonder wijs en het Ivweekschoolonder- wijs werd overeenstemming be reikt over een herziening van de salarissen van leraren, rectoren en directeuren bij de genoemde lakken van onderwijs. ZWARTE DAG VOOR VAN R. TE BOSTON. De Nederlandse marconist v. R., die in Boston terecht staat op beschuldiging van moord op de 23-jarige gescheiden Amerikaan se Lynn Kauffman, heeft don derdag voor de rechtbank ver klaard, dat de Amerikaanse in de vroege ochtenduren van de laat ste dag van haar leven geduren de drie uur in zijn hut was. Van R., die woensdag te zijner verdediging een (beëdigde) ver klaring had afgelegd, zei gisteren tijdens een kruisverhoor, dat me vrouw Kauffman van een uur tot vier uur 's nachts in zijn hut aan boord van de „Utrecht" was. Om acht uur 's morgens had hij haar voor het laatst gezien. De openbare aanklager, McAu- liffe, merkte op dat v. R. tijdens zijn getuigenis op woensdag geen melding had gemaakt van dit nachtelijk bezoek. De openbare aanklager: „Geelt u toe, dat u ontkend hebt dat me vrouw Kauffman in uw hut is geweest, totdat op uw hoofdkus sen sporen van lippenstift wer den aangetroffen?' Van R.: „Ja". een Amerikaanse marinekapel, die donderdagavond zouden spe len op de receptie, die president Eisenhower in Rio de Janeiro zou aanbieden, en Amerikaanse des kundigen oi> het gebied van de bestrijding van duikboten, die op de terugweg van Argentinië naar de Verenigde Staten waren. De 28-jarige landbouwerszoon Jan Pesinan uit Holwierde, heeft zijn naam geschreven op de ere lijst van de olympische schaats wedstrijden. En dan mag deze niet in goud gevat staan, doch „slechts" in brons, zijn prestatie is niettemin van hoog gehalte. Pesman liet voor zich afdrukken 8 min. 0.51 secr., waarmee hij de Noor Seiersten met 0.2 sec. en de Rus Kotov met 03 sec. over troefde. ISRAËL DEPONEERT KLACHT TEGEN V.A.R. BIJ VEILIG HEIDSRAAD Israël heeft in een brief aan de Veiligheidsraad de Verenigde Arabische Republiek er van be schuldigd dat zij een campagne voert waarin „openlijk tot oor log wordt opgehitst" en dat die campagne een „gevaarlijke om vang" heeft aangenomen. De brief, die gericht is aan dc huidi ge voorzitter van dc raad, de Brit Sir Pierson Dixon, verklaart dat de V.A.R. „haar politiek van ac tieve vijandelijkheid tegen Isra ël" moet staken, als men de rust in het gebied wil verzekeren. waarop deze woningen zijn gebouwd wil bestemmen om ter plaatse een belangrijke verkeersverbetering aan te brengen. De gemeente is al ja ren bezig om hier een goede oplos sing voor de verkeerssituatie te vin den en deze oplossing is alleen mo gelijk indien de bedoelde drie wo ningen tegelijk kunnen worden aan gekocht. Op de resterende grond het totale perceel heeft een opper vlakte van 254 m3 zou dan nog plaats zijn voor een winkelpand. De heer v. Mosselveld vond de prijs ook te hoog en meende boven dien dat het perceel te ondiep is om daarop een winkelpand neer te zet ten. De heer Pullens zei zijn stem graag aan het voorstel te willen ge ven, indien de voorzitter kon zeg gen hoeveel grond er zou overschie ten voor de bouw van een winkel pand. Dit kon de voorzitter echter niet. De heren Kemperman en v. Oss wezen er op dat hier geen wonin gen worden aangekocht, maar grond voor een verkeersverbetering en 'n winkelpand. Op verlangen van de heren v. Se- ters en Pullens werd ook dit voor stel in stemming gebracht. Resul taat: 9 voor en 3 (v. Seters, Pullens en v. Mosselveld) tegen. GEEN WINKELS. De aankoop van grond ten wes ten van de Burg. Verwielstraat het R.W.B.-terrein de aankoop van drie woningen in de St. Anto niusstraat en de bouw van een 2-tal winkels langs de Kasteellaan, zijn j.l. vrijdagavond onderwerp van uitvoerige discussies geweest in de Waalwij kse gemeenteraad. De prijs van 8950.voor het R.W.B.-terrein achtte de heer Pul lens veel te hoog. Het is een prijs die driemaal zo hoog ligt als voor normale bouwgrond, zo zei spr., die niet begreep waarom in dit geval deze uitzonderlijk hoge prijs moest worden betaald. De heer Pullens zei geen vertrouwen meer te hebben in de taxatie-commissie en meende dat het aanvaarden van deze prijs in de toekomst konsekwenties met zich zou brengen. De heer Pullens ver klaarde zich dan ook tegen 't voor stel, omdat de taxatie-commissie in haar rapport geen duidelijke op bouw van deze grondprijs geeft en deze prijs ook nergens aannemelijk weet te maken. De heer Dercksen deed de sug gestie om de taxatie-commissie ach teraf om nadere inlichtingen te vra gen omtrent deze grondprijs. In zijn antwoord betoogde de voorzitter, burgemeester Teijssen, dat men toch wel op de verkeerde weg is indien men de rapporten van de taxatie-commissie tot onderwerp van discussie in de raad gaat stel len. De raad heeft deze commissie zelf aanvaard en men mag in haar alle vertrouwen hebben, omdat zij ook voor de rechter de schattingen verricht. Het zou bovendien niet wenselijk zijn met deze commissie contact op te nemen, omdat deze commissie een volkomen objectieve commissie moet blijven. Verder is het toch ook zo, dat het gemeente- bestuur zelf deze procedure heeft geschapen en de beleidslijn op dit stuk zou volkomen zoek zijn, indien het gemeentebestuur aan de rappor ten van deze commissie zou gaan tornen. B. en w. zijn overigens wel bereid om aan de suggestie van de heer Dercksen gevolg te geven, zo zei burgemeester Teijssen, die daar bij overigens tot de raad nadrukke lijk het verzoek richtte de rappor ten van de taxatie-commissie in de toekomst niet meer ter discussie in de raad te brengen. De heer v. d. Hoven kon zich met deze toezegging van de voorzitter niet verenigen, omdat, zo meende hij, de raad geen enkel recht heeft om deze deskundige commissie ter verantwoording te roepen. De raad heeft deze commissie aanvaard en moet zich derhalve bij haar rappor ten neerleggen, zo zei de heer v. d. Hoven. De heer Dercksen deelde deze mening, maar meende dat achteraf toch wel om inlichtingen kon wor den gevraagd. De heren Pullens en v. Seters be toogden, dat de raad te allen tijde het recht heeft om de taxatie-com missie om nadere inlichtingen te vragen alvorens een beslissing te nemen. Het voorstel tot verkoop van bouw terrein aan de Kasteellaan aan de fa. Gebr. S. en A. Weevers, ont moette bij de raad geen bezwaar, maar wel de door b. en w. gedane suggestie in dit voorstel om de flat- bouw langs deze laan uit te breiden met 8 flatwoningen en 2 winkels. In zijn toelichting op dit voorstel deelde de voorzitter mede, dat b. en w. hier gedacht hebben aan de bouw van een bloemen, en 'n fruit winkel met het oog op de vestiging van het ziekenhuis in de omgeving. De heer v. d. Hoven voelde niets voor deze winkelbouw, omdat deze daar helemaal niet past en een in breuk zou betekenen op de strakke lijn van de bebouwing aldaar. Een winkelgalerij zou nog iets anders zijn, zo meende spr., maar twee win kels van betrekkelijk kleine om vang, nee, daarmee wordt de bouw aldaar kreupel gemaakt. De heren Pullens en Brouwer wa ren van mening dat winkels daar ook niet pasten. De heer Dercksen vroeg of inder tijd niet t b.v. de fa. v. Mei (hoek v. Assendelftstr.Tolstraat) de toe zegging is gedaan dat tussen v. As- sendelftstraat en Kerkstraat geen winkels meer zouden worden ge bouwd. Verder schaarde deze spr. zich achter de mening van de heer v. d. Hoven. In zijn antwoord wees de voorzit ter er op, dat b. en w. de suggestie voor de bouw van 2 winkels heb ben gedaan om daarmee alle belan gen te dienen en ook omdat het nog maar de vraag is of in de toekomst elders in deze omgeving nog plaats zou zijn voor dergelijke winkels, waaraan i.v.m. de bouw van het streekziekenhuis aldaar zeker be hoefte zal blijken te bestaan. Na tuurlijk bouwt de aannemer liever alleen maar woningen en indien de raad zich uitspreekt voor alleen maar woningbouw langs de Kasteel laan, zullen b. en w. zich daarbij neerleggen. Als er indertijd een toe zegging t.b.v. de fa. v. Mei is ge daan, dan zal het gemeentebestuur zich daaraan zeker houden, zo merk te de voorzitter tenslotte op. Ook wethouder Smolders onder streepte nog eens de mogelijkheid welke men nu heeft om daar een bloemen- en een fruitwinkel te ves tigen. een mogelijkheid welke later wel eens niet meer zou kunnen be staan. In aansluiting hierbij deelde wet houder v. Heeswijk nog mee, dat de suggestie om daar een bloemenwin kel te openen zelfs is uitgegaan van een Waalwijkse middenstander. Er is dus wel belangstelling voor. De heer Pullens wilde de sugges tie van b. en w. teruggebracht zien tot enkel de bouw van een bloemen winkel, omdat de fa. v. Mei aldaar ook fruit verkoopt. B. en w. deden een stap terug en informeerden naar de mening van de raad omtrent de bouw van alleen maar een bloemenwinkel. Maar ook hiermee kon de heer v. d. Hoven zich niet verenigen, temeer niet om dat nooit bepaald kan worden dat deze winkel altijd een bloemenwin kel zal moeten blijven. Bovendien is het nog helemaal niet zeker of 't ziekenhuis wel in deze omgeving zal komen, zo betoogde spreker. De heren v. Mosselveld en Kem perman deelden deze mening. Een juiste opmerking kwam van de heer Dercksen, die stelde, dat, indien b. en w. in deze omgeving twee winkels plannen, zij ook de morele verplichting hebben om daar het ziekenhuis te bouwen. Hierop retireerden b. en w. met vliegend vaandel en werd zonder hoofdelijke stemming besloten om langs de Kasteellaan alleen flatwo ningen te bouwen. KERKENBOUW. Als bijdrage in de stichtingskos- ten van de nieuwe Antoniuskerk, besloot de raad tot het verlenen van een subsidie van 116.000.zijn de 20% van de voorlopig geraamde stichtingskosten van 580.000. Vastgesteld werd 't uitbreidings- plan in onderdelen voor Waalwijk- Noord, terwijl tevens een krediet beschikbaar werd gesteld voor de aanleg van leidingen voor gas, water en elektriciteit, de bouw van een transformatorhuisje en voor de aan leg van straatverlichting in het ge deelte van Waalwijk-Noord, be stemd voor de Continubouw Bra bant II. Vastgesteld wei-den tevens de onderwijsvergoedingen en -voor schotten. Ter verkrijging van een pachtontbinding werd besloten tot het instellen van een rechtsvorde ring tegen C. A. Kuysten te Sprang. Verder werd besloten tot grond aankoop ten oosten van de Burgem. Smeelelaan, ten noorden van de Winterdijk, alsmede tot aankoop van een gedeelte van de Winterdijk. Grond werd verkocht aan de Irene- straat, de v. Heystlaan, aan de Bur gemeester Wijnenlaan en aan de El- zenweg, alsmede tot verkoop van twee gemeentewoningen aan de St. Antoniusstraat en de v. Assendelft- straat. Voorlopige goedkeuring hechtte de raad aan een plan tot onteige ning van grond aan de westzijde van de Burg. Smeelelaan. Aan de christelijke b.l.o.-school aan de Mo lenstraat zal medewerking worden verleend voor de aanschaffing van een brandblustoestel. vijf podia en een projectiestandaard. Verder werd een krediet beschikbaar ge steld voor de aankoop van een mo tortruck met ladder t.b v. de gem. licht- en waterbedrijven. Tenslotte hechtte de raad zijn goedkeuring aan een aantal begrotingswijzigin gen. Een schrijven van de oudercom missie van de openbare lagere school betreffende de plaats der nieuw te bouwen school, werd voor kennis geving aangenomen, onder aante kening, dat verwezen wordt naar de mondeling gedane mededeling van de voorzitter in de raadsvergadering van 28 jan. j.l., dat het overgeble ven terrein aan de Irenestraat nog ruimte biedt voor de bouw van een openbaar gebouw. Het verzoek van N. de Jong e.a. alhier inzake het aanbrengen van een gedenksteen aan de Grotestraat hoek Tempelierstraat, er aan herin nerend dat daar de kerk van de Is raëlitische Gemeente heeft gestaan, werd ter afdoening in handen van b. en w. gesteld onder mededeling dat aan dit verzoek zoveel mogelijk zal worden tegemoetgekomen. Ten aanzien van het verzoek van dezelfde personen tot steun bij dc bouw van een synagoge in 't geval dat de Israëlitische gemeente in de toekomst in Waalwijk tot bloei zal komen, verklaarde de burgemees ter, dat de algemeen geldende re gel (een gemeentelijke subsidie van 20 procent in de stichtingskosten van de kerk) uiteraard ook op een eventuele Israëlitische kerk zal worden toegepast. De vergadering werd daarna ge sloten.

Echo van het Zuiden | 1960 | | pagina 5