VLIJMEN PRISMA 3 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 29 FEBR. 1960 3 COLLECTE„DRAAGT ELKANDERS LASTEN". Viijmen Haarsteeg Winkelcentrum "De vliedberg officiëel geopend Koop niet „zo maar" een horloge! Volleybal Wielrennen zijn echtgenote en dochtertje ten kantore ontvangen, waar hij na mens de directie werd toegespro ken door de heer H. Rommelaar, directeur. Hij prees de jubilaris niet al leen als een uitstekende werk kracht, die door ijver en toewij ding was opgeklommen van schitter in de snij der ij tot admi nistrateur van het overlederma- gazijn, maar ook om zijn zeldza me collegialiteit. ,,U bent een man, die altijd voor iedereen klaar staat", aldus de heer Rom melaar, die verder ook de ver diensten van de heer van Venroij prees als EHRO-er in het bedrijf. Hij bood hem het diploma aan van de Nederlandse Maatschappij voor Nijverheid en Handel met bijbehorende zilveren medaille. Namens de directie werd de jubi laris voorts een geschenk onder couvert aangeboden, terwijl echt genote en dochtertje in de hulde werden betrokken door de aan bieding van resp. bloemen en bonbons. De procuratiehouder, de heer A. Mahieu, wenste de jubilaris namens 't personeel geluk. ,,Hct contact dat wij met u mochten hebben, is steeds van de meest prettige aard geweest". Hij bood bem als dank en waardering na mens het personeel een gaskom foor aan. Onder aanbieding van een bloemstuk sprak de heer P. de.Rooij, chef van de afdeling overledermagazijn namens de snijderij-afdeling zijn gelukwen sen uit. De jubilaris sprak tenslotte een hartelijk dankwoord. H.K.W.-LEDEN WERVINGS ACTIE Zoals bekend mag worden ver ondersteld, heeft de H.KAV. kort geleden het 40-jarig bestaan van de afdeling Waalwijk gevierd. Men wil dit jubileumjaar begin nen met een grootscheepse leden wervingsactie. De afdeling Waal wijk telt momenteel 115 leden, maar het drievoudige hiervan zou niet abnormaal zijn. De le denwervingsactie begint op 5 maart a.s. Op die dag komen col lega's van andere afdelingen naar Waalwijk om vele collega's te be zoeken en op één dag zoveel mo gelijk nieuwe leden in te schrij ven. Collega's, stelt hen niet te leur. Deze mensen stellen hun vrije zaterdag in dienst van de vakorganisatie. Wij rekenen er op dat iedereen aan het slagen van deze actie medewerkt dooi de bezoekers welwillend te ont vangen en indien enigszins mo gelijk, u te laten inschrijven. Het is dringend nodig dat de beamb ten de noodzaak gaan inzien van een goede vakorganisatie. Re- denk maar eens dat, als we op dit moment nog geen c.a.o. in de schoenindustrie hadden, dan zouden wc in geen geval in aan merking komen voor betere sa larissen bij de huidige vrijere loonvorming. Dames en heren beambten, ken uw zaak en laat de collega's die bij u aan de deur zullen ko men, niet onverrichterzake weer weg gaan. Laat het zo zijn dat wij dit iaar nog het ledental kunnen verdubbelen, zo mogelijk verdrie dubbelen. Wij hebben elkaar hard nodig en laat niet een klei ne groep (ie lasten en kosten dra gen van het vele werk dat de vakorganisatie vraagt. Draagt gij ook uw steentje bij. Gezamenlijk kunnen wij veel bereiken, maar als eenling zijn we als een roe pende in de woestijn. Wij rekenen op ieders mede werking en hopen dat deze actie een groot succes zal worden. La ten we ons als Waalwij kers ge dragen en vele nieuwe inschrij vingen aan de collega's medege ven. CONSULT ATIERUREAU VOOR ZUIGELINGEN Men verzoekt ons mede te de len dat het consultatiebureau voor zuigelingen a.s. vrijdag niet wordt gehouden. Vanaf (i maart zal het voortaan elke woensdag plaats hebben van 2 tot 3 uur. Wij verwijzen hiervoor naai de advertentie elders in dit blad. SHOW BIJ HET R.K. VROUWENGILDE Evenals in de wintermaanden van 1959 brengt eMKa-Show uit Den Haag onder leiding van Me vrouw Krispijn ook begin 19(50 weer een serie modeshows met voorlichting o\er bekende Neder landse merkproducten onder het motto: ,,Kent en waardeert, wat Nederlandse arbeid presteert waarbij de collectie zal worden getoond door vier mannequins, h.l. drie dames en een heer. De volgende artikelen zullen worden besproken en getoond: Foundation ondcrkleding badpakken: kousen; pyama's; voering; schorten; weekendshirts en overhemden; herenconfectie; breiwol vakkleding; katoenen stoffen; wollen stoffen; bedrukte katoenen stoffen en poolstoffen. Deze voorlichtingsshow zal ge houden worden op donderdag 3 maart a.s. in de zaal van „Tha lia", Stationsstraat alhier, aan vang 3 uur. De leden met dames-introdu- cé's wordt hier een zeer interes sante show geboden welke zij be slist niet mogen missen. GODSDIENSTDIPLOMA'S Gedurende de afgelopen week zijn aan de r.k. Meisjes-uloschool „Maria Koningin" te Waalwijk godsdienstexamens gehouden, waaraan alle meisjes van de eindexamenklassen hebben deel genomen. Deken Dr. v. d. Hurk reikte vrijdagmorgen de diplo ma's uit aan de volgende meis jes Corry van Assen, Ted Bakkers, Truus van Beers, Doortje van Bladel, Ria Brok (met grote lof), Diny van Delft, Jeanne Didden, Anky van Dishoek, Anneke Eli- as, Mietsie van Esch, Gerda Gu- dclla, Elly van der Geld (niet lof), Bertha de Gouw, Margriet van der Gouw, Corry Gijsman, Antoinette Hendriks, Corry Krie- laart, Henny Lombarts, Trees Roksnoer. Gcrry de Rooij, Riet v. Rijt, Jenny Smits, Maria v. We zel, Rikie van Baardwijk (met lof), Adrictte van den Broek, Hanny van Delft, Janny v. Dae- len, Fien Dalleu, Margriet Du- mouliii, Riet Geers, Annelies van der Hammen (met grote lof), In- neke van Hoof (met lof), Irma Hoppenbrouwers (met lof), Joke van Huiten (met grote lof), An nie Kampman (met lof), Ria Klerx, Jeanne Kouwenberg, Riet van Kuijk, Corry van der Meij- den (met lof), Riet Montens, Corry Mulder, Diny Mulders (met lof), Corry Pullens (met grote lof), Jeanne van Riel, Con- ny Soleer, Johanna Stevens, An toinette Verdonk en Jacqueline Willemse. De examens werden afgeno men door de godsdienstleraar van de school, kapelaan Lem- pens, en door de gecommitteerde, kapelaan van Gastel. In de week van 29 februari tot en met 5 maart zal er weer een beroep gedaan worden op uw offervaardigheid. Dit beroep zal worden gedaan t.b.v. het Alge meen Sociaal Fonds voor de Volksgezondheid „Draagt Elkan ders Lasten", instelling van het C.N.V. Het fonds stelt zich ten doel het voorkomen en genezen van volksziekten, als tuberculo se, reuma, asthma en kanker. Voor hulp aan leden en hun huisgenoten die door een dezer ziekten zijn getroffen, is onge- vee r 400.000.per jaar nodig, hetgeen langs allerlei wegen bij eengebracht moet worden. In 1959 is dit niet gelukt, doordat 't fonds niet voorkwam op het col lecteplan voor openbare collec ten. In meerdere plaatsen, waar onder Waalwijk, is wel een open bare collecte gehouden, maar dit heeft niet kunnen verhinderen dat 1959 met een tekort is afge sloten. De pi. comm. prijst zich gelukkig een 40-tal collectanten (collectrices) gevonden te heb ben, om deze week bij u aan te kloppen. Zij hoopt en vertrouwt dat u hun taak wilt verlichten door spontaan een geldelijke bij drage te geven voor dit goede doel. Gezondheid is het hoogste goed. Laten wij dan een offer brengen voor hen, die dit moeten missen. VOETBAL-TOTO. De heer Theo van Rijswijk, werkzaam in ons bedrijf en lid van WSC, was verleden zondag een der 89 gelukkigen die 13 uit slagen van de voetbaltoto goed hadden ingevuld. Hij heeft daar voor als zijn aandeel 1379. ontvangen, in elk geval een aar dig buitenkansje. Gouden jubilaris. De heer C. A. Berkelmans (61) is op 1 maart 50 jaar in dienst van de Coöp. Stoomzuivelfabriek „De Voor uitgang" in Vlijmen. Hij kwam als 11-jarige jongen op de boterfabriek als botermaker aan de holsteenkarn. In die jaren was het karnen van boter grotendeels (zwaar) hand werk; in een karn ging niet meer dan 150 pond boter. Geleidelijk werd de boterproductie op moderner leest geschoeid. De heer Berkelmans die altijd met z'n tijd is meegegaan, wist zich steeds aan te passen aan moderniseringen en was daardoor een uitstekende kracht voor „De Vooruitgang". Vier jaar geleden de karnen kond-en toen al 1400 pond boter bevatten werd de boterpro ductie in Vlijmen stopgezet. De bo ter werd kant en klaar betrokken uit Rotterdam. De heer Berkelmans werd toen machinist, een functie die hij nog steeds vervult. Tal van functies. Buiten ziin dagelijks werk heeft de heer Berkelmans een groot aan tal functies op zijn schouders geno men. Zo is hij al 27 jaar gemeente raadslid (25 jaar onafgebroken), waarvan enkele jaren wethouder en loco-burgemeester. Hij is bestuurs lid van het Wit-Gele Kruis afdeling Vlijmen, lid van het Kerkbestuur van de parochie van de H. Johannes Geboorte, schaalbestuurslid van de Vincentiusvereniging en voorzitter van de commissie bioscopen. In de oorlogsjaren heeft de heer Berkel mans zich grote verdiensten ver worven als lid van de luchtbescher ming en als chef-kok bii de voed selvoorziening. Direct na de oorlog was hij bijzonder actief op het ge bied van hulpverlening, o a. als lid van de hulpactie Rode Kruis. Jaren lang is hij ook een trouw lid ge weest van de Vlijmense vrijwillige brandweer. Zes jaar geleden moest hij echter noodgedwongen bedan ken als brandweerman, wegens het bereiken van de pensioengerechtig de leeftijd. Bij zijn 40-jarig jubileum bij de Coöp. Stoomzuivelfabriek „De Voor uitgang" mocht de heer Berkelmans uit handen van de burgemeester de zilveren eremedaille, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau, ontvan gen. Jubileumviering. Het gouden jubileum wordt don derdag 3 maart gevierd. De dag wordt ingezet met een gezongen H. Mis in de parochiekerk. Na deze plechtigheid, om ongeveer 11 uur, wordt de jubilaris in hotel Prinsen door het bestuur van de Stoomzui velfabriek gehuldigd. Van 12 uur tot half 2 is er receptie in hotel Prinsen; ongetwijfeld zal het de ju bilaris, zijn vrouw en vier kinderen, dan niet aan belangstelling ontbre ken. Stichting Jeugdzorg. De parochiële stichting Jeugd zorg Vlijmen is op 1 april 1959 met haar jeugdwerk gestart en bestaat dus over enkele weken een jaar. In die tijd hebben wij van het Frater huis aan de Wilhelminastraat een gedeelte als jeugdhuis ingericht, waarna het gebouw is omgedoopt tot ,.De Vijfhoeven". Mej. A. Ver dijk, onze' maatschappelijke werk ster, heeft zich weten te omringen met een enthousiaste schaar van vrijwillige krachten dames en he ren, die zich week in week uit de moeite troostten een club te leiden. We kunnen wel zeggen dat 't jeugd werk door hun werk draait. Momen teel komen wekelijks ongeveer 160 kinderen de clubs bezoeken, gegroe peerd per leeftijd, maar ook in keu ze- en hobbyclubs, b.v. handenar beid, gymnastiek, volksdansen of toneel. Wij .bestrijken de kinderen van schoolgaande leeftijd, maar ook zijn groepen van 15- en 16-jarigen reeds toegelaten, louter en alleen omdat zij voor de poort stonden te dringen. In de kersttijd hebben de kinderen een kerstspel opgevoerd; nu gaan ze weer leren voor 'n Pas siespel. Verder doen we veel met de ouders samen, waarmee we vrij regelmatig contact onderhouden. U zult begrijpen dat onze opzet veel geld kost. Vele parochianen hebben daags na de opening van 't gebouw ons met een bezoek vereerd. Men heeft toen kunnen zien hoe netjes de zaak er uit ziet. Bisschoppelijke commissaris en het bestuur van de stichting doen een ernstig beroep op u om de jeugdzorg te steunen. Naast de overheidssubsidie die wij ont vangen, zijn ettelijke duizenden gul dens nodig. Wij zitten tot over de oren in de schuld. Willen wij voort kunnen gaan. en dit werk is toch in het belang van de gemeenschap, dan is hulp dringend nodig. Dezer dagen zullen onze leidsters en leiders het geld komen ophalen en wel verkleed, vanwege de car naval. Voor het gemak kunt u het bedrag in een enveloppe doen en deze dichtplakken. Er wordt in Vlij men en elders met de carnavalsda gen veel geld uitgegeven voor ver maak en vertier, doch denkt ook eens aan de jeugd. Reserveert alvast iets voor onze actie. De vastenavond schlager zou in Vlijmen moeten zijn „Wat een geluk is het, dat Vlijmen nu een jeugdzorg heeft"; „Wat een geluk is het dat Vlijmen daar zijn steun aan geeft". Met carnaval heeft Vlijmen zijn jeugdzorg uit de zorg gehaald. Er werd door iedereen, wat men ook maar missen kon, betaald. In ernst nog dit: wie een meer belangrijke bijdrage aan jeugdzorg wil schenken, zou dat kunnen doen door storting bij de Boerenleenbank te Vlijmen, ten gunste van onze re kening: Kap. P. van Zutphen, Bis schoppelijk commissaris, H. G. de Peters, voorz., A. K. A. Lenders, secretaris. Biljarten. Vrijdagavond speelde D.E.S. 2 in hotel Suisse te 's-Bosch een compe titiewedstrijd tegen het 3e viertal van de aldaar gevestigde biljartclub D.V.S. De Bosschenaren wonnen op overtuigende wijze, n.l. met 80. De uitslag was als volgt: D.V.S. 3 D.E.S. 2 M. Verhoeven (75) H. Verrijt (70) 75—35 A. Veltman (80) A. v. Bijnen (85) 8078 A. Filippini (70) W. v. Bokhoven (80) 70—73 J. van Heugten (70) W. v. Bokhoven (70) 7051 Maandagavond ontving D.E.S. 2 in eigen huis bezoek van D.V.K. 1 uit café M. Reuser, eveneens al hier. De bezoekers waren ook hier in de meerderheid en wonnen met 62. De uitslag daarvan was: D.E.S. 2 D.V.K. 1 A. de Groot (85) P. Theunissen (120) 51—120 A. van Bijnen (85) Th. Boelen (100) 40—100 H. Verreijt (70)— Jo v. Bijnen (85) 7065 W. v. Bokhoven (70) H. v. d. Heijden (75) 38—75 De beide viertallen van de in ca fé M. Reuser gevestigde biljartclub D.V.K., speelden voor de competitie van de K.N.B.B. een wedstrijd, en wel tegen Altijd Cadre en Poedel vrees.. Het eerste elftal ontmoette thuis Altijd Cadre 2 en verloor met 62; een uitzonderlijke prestatie leverde hier hopman P. Theunissen, die zijn partij met een algemeen moyenne van zes wist te beëindigen. De gedetailleerde uitslag was: D.V.K. 1 Altijd Cadre 2 P. Theunissen (120) P. Snapper (80) 120—64 Th. Boelen (100) A. Foppele (80) 84—80 Jo van Bijnen (85) J. Veldhuizen (70) 2470 II. v. d. Heijden (75) J. Vermeer (65) 6865 Hoogste serie P. Theunissen 22 caramboles. Hoogste gemiddelde P. Theunis sen 6. Het2de viertal van D.V.K. speel de uit tegen Poedelvrees en won daarentegen met 62. Hier was de uitslag als volgt: H. Willemsen (85) J. Kouski (75) 8565 A. v. Hijst (70) J. Kouski (75) 7059 M de Vaan (60) A. v. Helvoirt (65) 6047 A. Goesten (65) J. de Vaan (70) 31—70 Hoogste serie J. de Vaan 22 car. Hoogste gemiddelde J, de Vaan 3,5. Huldigingswedstrijd. In verband met het behaalde kam pioenschap van de Onderlinge Bil jartcompetitie, speelde op een avond in de afgelopen week in café De Sport het kampioenszestal van de aldaar gevestigde biljartclub ,',t Hoekje" een huildigingswedstrijd tegen een zestal, samengesteld uit de overige deelnemende zestallen. De strijd was bijzonder spannend, want de laatste partij moest de be slissing brengen; tenslotte werden de punten broederlijk gedeeld, n.l. 66. De gedetailleerde uitslag was als volgt: 't Hoekje 1 Combinatie 1 Jo de GouwJ. v. Kuijk 40-36 Jos MeestersK. Herman 27-54 F. v. Liempde-J. Peijnenborgh 34-48 M. AchtenA. Schuwer 43-38 Jos TreurenC. Treuren 60-34 J. v. Asseldonk-N. v. Engelen 27-37 Hoogste serie K. Herman 27 car. Hoogste gemiddelde K. Herman 4,5. Na afloop had de huldiging van 't kampioenselftal plaats. Door de voorzitter van het wedstrijdcomité, de heer H. Musch, werden de spe lers van ,,'t Hoekje" hartelijk gefe liciteerd met het behaalde kampi oenschap en liet duidelijk uitko men dat het sterkste zestal had we ten te zegevieren. Na alle spelers persoonlijk te hebben gelukgewenst overhandigde de voorzitter aan de captain van ,,'t Hoekje" de fraaie wisselbeker. Verder dankte de voor zitter nog* de overige deelnemende zestallen voor de aan de dag geleg de sportiviteit en de diverse café houders voor het beschikbaar stel len van hun lokaliteit en het mate riaal. Ook de wedstrijdleider, dhr. M. v. Bijnen, werd dank gebracht voor de wijze waarop hij de gehele competitie vlot had doen verlopen. De captain van het 2de zestal van Avanti, dat in afd. B beslag op de titel wist te leggen, mocht eveneens een prachtige wisselbeker in ont vangst nemen. Namens de kampi oenszestallen dankten resp. de he ren J. v. Asseldonk en C. Treuren het comité voor de keurige leiding, de wedstrijdleider voor de prima or ganisatie en de caféhouders voor de ondervonden medewerking. Speler Jos Meesters ontving een fraai aan denken, omdat hij het had gepres teerd de competitie zonder één en kel verliespunt te beëindigen. Een gezellig samenzijn was het slot van dit telkenjare terugkerend biljart festijn. Toneel. Waar wij het verslag van de her opvoering van het toneelstuk „Wij komen niet uit met ons pensioen", dat in de zaal van de heer v. Oijen werd gegeven, te laat ontvingen en 't nu dus oudbakken nieuws zou zijn, willen we er toch nog even op wijzen dat deze avond na een har telijk en welverdiend applaus op 't toneel nog een bijzondere plechtig heid plaats vond. Vier pioniers op het gebied van 't amateurtoneel en leden van de al hier bestaande en tot in wijde om geving bekend staande toneelver eniging „Ernst en Luim", waren en kele weken geleden door 't Werk verbond Katholiek Amateurtoneel (ofwel W.K.A.) wegens hun grote verdiensten, het amateurtoneel be wezen, onderscheiden. Deze vier le d-en, n.l. Jan van Oijen, Frans van Oijen, Piet van Oijen en Willem v. Bijnen, zijn vanaf de oprichting (dat is bijna 30 jaar geleden) onafgebro ken lid van „Ernst en Luim" ge weest. Hun activiteit was 't W.K.A. niet ontgaan en derhalve onder scheidde deze instelling genoemde leden met het daaraan verbonden getuigschrift en herinneringsmedail le. Deze pioniers werden door de voorzitter van „Ernst en Luim", de heer Tini v. Beurden, letterlijk en figuurlijk in de bloemen gezet. Spr. dankte allereerst de heer Jan van Oijen, tevens eigenaar van de zaak, voor zijn onbaatzuchtig werk, de toneelvereniging bewezen. Hij noem de hef een prestatie voor iemand die het met zijn landbouwbedrijf en zaak zo druk heeft, dat hij nog steeds geen afscheid kan nemen van het toneel. Onder luid applaus over handigde de voorzitter de heer v. Oijen het getuigschrift en spelde hem de medaille op de borst. Zijn broer Piet v. Oijen is 25 jaar lang de kundige regisseur ge weest en onder zijn leiding is „Ernst en Luim" uitgegroeid tot 'n toneel vereniging die tot in de wijde om geving bekendheid heeft gekregen, maar genoemde regisseur, die in Waalwijk woonachtig is, kon we gens ziekte niet aanwezig zijn. De voorzitter wenste hem allereerst 'n algeheel herstel toe, dankte namens de overige leden ook hem voor zijn verdiensten en deed de toezegging de eretekenen aan de heer v. Oijen ten zijne huizen te gaan overhandi gen. Verder ontving Frans v. Oijen de eretekenen onder een woord van dank uit handen van de voorzitter. Drie broers met zulk een staat van di-enst noemde de voorzitter wel 'n heel uitzonderlijke gebeurtenis. Speciaal richtte spr. zich hierna tot de heer Willem v. Bijnen, de man achter de schermen en de mo tor van de vereniging. Een kwart eeuw is de heer v. Bijnen onafge broken de ijverige secretaris-pen ningmeester geweest en daarnaast had hij in het welslagen van iedere opvoering het grootste aandeel; als souffleur, welke taak hij uitstekend vervult, zorgt de heer v. Bijnen er voor dat de spelers (sters) bii hape ring of stroefheid steeds weer in de juiste banen worden geleid. Onder daverend applaus overhandigde de voorzitter hem het verdiende ge tuigschrift met de medaille. Namens de vier gedecoreerden dankte dhr. Fr. v. Oijen de stich* ting W.K.A. voor de verleende on derscheidingen en deed de toezeg ging dat de gedecoreerden ook in de toekomst het amateurtoneel zul len dienen. Kennelijk inspireerde de uitzon derlijk grote belangstelling ook de betreffende dilettanten, want dit dol-komische stuk werd weer met vaart en élan voor het voetlicht ge bracht. f ff Vrijdagavond had te Vlijmen- Nieuwkuijk onder enorme publie ke belangstelling de officiële opening plaats van het riante winkelcentrum „De Vliedberg" in 'I groots opgezette uitbreidings plan. Tal van genodigden, waaron der bet gemeentebestuur, de ge meenteraad, de heren geestelij ken, de heer Joosten van de Eco nomische Dienst voor de Midden stand, de architect de heer Nie sen en de aannemersfirma Jan sen Zoon uit Vlijmen, werden bij café Onsenoort afgehaald door de harmonie „Eendracht" uit Nieuwkuijk, waarna het ge zelschap zich naar het nieuwe winkelcentrum begaf, waar vele honderden belangstellenden ge tuigen waren van de officiële opening. Drie meisjes verwelkomden in een keurige samenspraak de ge nodigden en wezen op echt kin derlijke wijze op de grote beteke nis van deze feestdag, zowel voor de bewoners van „De Vliedberg" als voor de nieuwe huurders van de 8 winkelpanden. Zij brachten dank aan het gemeentebestuur en ook aan de harmonie voor de muzikale opluistering. De heer Joosten van de Eco nomische Dienst van de Midden stand. welke instelling het ge meentebestuur en de winkeliers van deskundig advies heeft ge diend, prees het gemeentebestuur dat ten aanzien van deze prach tige winkelgalerij weer zeer ac tief is geweest. De middenstan ders die hier hun winkels hebben betrokken spoorde hij aan elkaar als collega's te beschouwen, op gezette tijden gezamenlijke acties te ondernemen en vooral zorg te dragen voor de nodige service aan de klantenkring. In een zeer geestige toespraak wees Pastoor Bcx uit Nieuwkuijk op de snelle vooruitgang van de gemeente, die vooral tot uiting komt in het uitbreidingsplan „De Vliedberg". „Een jaar geleden zaten hier nog konijnen". Als geestelijke leidsman spoorde hij de bewoners van „De Vliedberg" aan, in de komende tijd spontaan mee te werken aan de voorberei dingen voor de toestandkoming van een eigen parochie en de bouw van een nieuwe kerk. De nieuwe winkeliers wenste hij veel geluk met hun ondernemin gen en hij sprak de hoop uit, dat het hun in geestelijk en materieel onzicht wel moge gaan. De burgemeester van Vlijmen, mr. Hoefnagel, begon zijn ope ningstoespraak met een hartelijk welkom toe te roepen aan de winkeliers aan het „Burgemees ter van Hout-plein", speciaal die winkeliers, die zich, komende van elders, nu in Vlijmen hebben gevestigd. „Ik hoop op zijn Brabants gezegd dat ge hier goede aard zult hebben". Spreker wees vervolgens op het voorna me stedebouwkundig aspect van het onderhavige uitbreidingsplan op ,J)e Vliedberg", die eens grote betekenis had als toevluchtsoord bij watersnood, en nu de oplos sing vormt van de woningnood. In 't uitbreidingsplan „De Vlied berg" worden reeds 244 woningen gebouwd. 112 woningen zijn mo menteel in aanbouw, terwijl er tevens nog 112 premiewoningen op stapel staan. De Ulo-school rijst al uit de grond en ook een kleuterschool is hier gepland. Voor de bouw van een nieuwe kerk zijn de voorberëidingen reeds ver gevorderd. De burge meester bracht hulde aan zijn voorganger, burgemeester van Hout, die met een voouitziende blik dit uitbreidingsplan mede tot stand bracht. Hij sprak de hoop uit, dat het nieuwe winkel centrum een trekpleister zal zijn voor de gehele Vliedberg en ver volgens bracht hij dank aan het gemeentebestuur voor de mede- king, aan de Economische Dienst voor de Middenstand, in het bij zonder aan de heer Joosten voor diens gewaardeerde adviezen, aan architect Niesen, wiens ontwerp cstetisch in alle opzichten vol doet en aan de aannemersfirma Jansen Zoon uit Vlijmen. Hij betuigde z'n erkentelijkheid voor de onderlinge samenwerking van de winkeliers en wenste de nieu we bewoners toe, dat het hun on der Gods zegen in alle opzichten goed moge gaan. Hierna bood een van de meis jes een schaar aan waarmee bur gemeester Hoefnagel het gebrui kelijke lint doorknipte, waarna de genodigden een kort bezoek brachten aan de acht nieuwe winkels en de nieuwe onderne mers complimenteerden met hun initiatief. Na dit officiële gedeel te werd de winkelgalerij onder de vrolijke tonen van de harmonie voor het publiek opgengestcld, voor deze bijzondere gelegenheid tot 11 uur in de avond, van welke ,'elegenheid een zeer druk ge- )ruik werd gemaakt De nieuwe winkelgalerij be staat uit een groentewinkel van de firma Ivivits-v. Vught; een sla gerij van de firma Klein-Holken- burg; een drogisterij van de fir ma van Bommel; een kruide nierszaak van de firma van Ale- bcck; een kapperszaak annex ta bakszaak van de heer Cor Sars (Oud-Waahvijker)een elektri citeitszaak van de firma Boelen en een zaak in chocolaterie an nex friture van de firma v. Kuijk. Er worden in de onmiddellijke nabi'heid nog vier winkels bijge bouwd, n.l. een bakkerij, een zui velhandel, een textielzaak en een rijwielhandel. Bepaal uw keus niet blinde lings - want er zijn horloges en „horloges". Voorkom te leurstelling-laat u adviseren door de vakman...uw eigen horloger. Hij wil u als klant behouden, dat is uw zekerheid! het goede Ankerhorloge GilzeWAVOC 0—2 Maandag 1.1. heeft WAVOC haar zwaarste tegenstander Gilze verslagen. Of WAVOC in zo'n goede conditie was en Gilze niet, deze uitslag was overtuigend ge noeg, n.l. 915 en 6-^15. Door deze overwinning is WA VOC op de bovenste plaats te recht gekomen en voor het kam pioenschap zal zeer hard gevoch ten worden. Misschien is deze overwinning ook wel te danken aan de trainer, die sinds kort de Waal wij kse Volleybalclub onder zijn hoede heeft genomen. Dhr. Lemmens uit Tilburg heeft be reidwillig zijn donderdagavond afgestaan, om WAVOC geheel kosteloos te komen trainen, waarvoor onze hartelijke dank. Vrijdag 19 febr. heeft WAVOC tegen de Waalwijkse politie ge speeld in het Dr. Mollercollege. waar de politie een overwinning heeft behaald van 4:1. Qua tech niek was WAVOC wellicht beter, maar door goed overspel en fa natiek spelen is de Waalwijkse politie aan haar overwinning ge: komen. Na afloop hoorden wij dat zij ook plannen had om in de competitie te spelen maar bij ge brek aan een goede zaal zijn zij er nog steeds niet toe gekomen. Daar er in dit blad al meer over zalen is gesproken, zijn wij er van overtuigd dat dit alleen maar een aanmoediging kan zijn tot de (bouw) inrichting van 'n goede sportzaal, want wij zijn er van overtuigd dat Waalwijk wat zaal- sportaccomodatie betreft, bij an dere steden een grote achterstand heeft in te halen. PETER POST LIEP 50 METER OP RIK VAN STEENBERGEN UIT. Onder stormachtig applaus reed Peter Post uit Amsterdam vrijdag avond een ereronde op het 250 m. lange houten ovaal van het Ant werpse Sportpaleis. Hij had een van ae roemvolste overwinningen uit zijn loopbaan behaald door de veel voudige oud-wereldkampioen op de weg, Rik van Steenbergen, in de fi nale van het achtervolgingstournooi om de „Armband" een duidelijke nederlaag toe te brengen. Tegelij kertijd vestigde hij een nieuw baan record door de 5 kilometer af te leggen in 6 minuten 5,6 sec., een tiende seconde sneller dan 5 maan den geleden de Italiaan Faggin, wiens naam op de recordlijst was gekomen kort nadat Gerrit Schultes „wonderlijke" Antwerpse record van bijna twintig jaar oud was ge broken.

Echo van het Zuiden | 1960 | | pagina 7