DRUNEN VLIJMEN Sprang-Capelle 1 10 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 4 MAART 1960 10 11 Zondagsdienst. Vanaf zaterdagmiddag 3 uur tot maandagmorgen 8 uur, uit sluitend voor spoedgevallen. Dienst: Dr. v. d. Wouw. Vergadering Veeverzekering. De onderlinge Veeverzekering hield deze week haar algemene jaarvergadering in café P. Klerks. Zowel voor de Veeverzekering als voor de onderlinge Paarden- verzekering was 1959 een ongun stig jaar. Bij de veeverzekering kwamen 48 gevallen voor tegen over 4U in 1958. Hoe sterk de toe name van vee is, bleek uit de na volgende cijfers. In 1950 had de verzekering in Drunen 170 leden, die tezamen 200 stuks vee verze kerd hadden. Thans telt de vere niging 170 leden met 1545 stuks verzekerd vee. In 1959 moest 3 x Vi premie worden geheven. Het nadelig saldo voor 1959 was 860.—. In het hestuur werd bij accla matie herkozen M. Jehoel en M. v. d. Bosch. De onderlinge Paardenverze- kering had 13 gevallen in 1959 tegenover 4 in 1958. Inplaats van - x x/> zoals in 1958, moest door het groot aantal gevallen 2 x 1 premie worden gelieven. Het ledental bedroeg 220. Het nadelig saldo was 200.In 't bestuur werden herkozen J. van Booij en P. Brekelmnns. Bond van Oudstrgders. De Ned. Bond van Oudstrijders afd. Drunen viert a.s. zaterdag in de zaal van Gez. Elshout haar 10-jarig bestaan. Dit feest wordt gevoerd met een feestvergadering s avonds 0111 8 uur, waarbij aan wezig zal zijn Generaal Sitsen, alsmede de bondssecrctaris kapt. Vermeulen. De afd. Drunen, die 10 jaar ge leden met 27 leden startte, telt thans ruim J00 leden en dona teurs. Aan de leden met hun da- nies wordt deze avond tevens 'n cabaretprogramma aangeboden. Bond van Oudstrijders afdeling Drunen—-Elshout. Op vrijdag 26 febr. heeft de Bond van Oudstrijders weer een onderlinge schietwedstrijd ge houden in de zaal van Gez. Els hout. De uitslag was als volgt: Dames. 1. Mej. R. v. Oosterhout 166-163 2. Mevr. v. Huiten 161-158 Korps A. 1. Nic. v. d. Wiel 2. Harrie v. d. Wiel 3. Sjef Brok 4. L. v. Huiten 176-173 174-174 174-170 172-172 Korps B. 1. L. v. Oosterhout 2. H. Ketels 3. A. G. Aarts 4. L. Brok Korps C. 1. J. van Dommelen 2. J. van Helvoirt 3. W. Werts 4. Hein v. d. Wiel 5. J. A. Vissers 6. J. van Noort 172-168 171-164 163-154 144-143 161-156 154-149 153-149 148-142 142-135 93— Jaarvergadering Vredesduif. De Vredesduif alhier houdt a.s. zaterdagavond in haar clubhuis café v. d. Geit haar algemene jaarvergadering. Aanvang 8 uur. Gilde St. Hubertus. Het St. Hubertusgilde houdt a.s. zondag na de Hoogmis in het Gildehuis haar maandvergade ring. Carnaval. De feestmutsen en feestneuzen zijn weer opgeborgen. Prins Car naval is weer naar huis toe en 't leven is weer normaal. Voor de derde keer heeft Drunen carna val gevierd en het gaat ieder jaar al betef. De opening van het car naval zondagmiddag was grandi oos. De belangstelling hierbij was begunstigd door het fraaie weer, enorm. Burgemeester Snels, die voor de laatste keer Prins Carna val verwelkomde en het gezag overdroeg, kreeg van de Prins als afscheidsgeschenk een fraaie asbak en een kist sigaren aange boden. De optocht had veel be langstelling en 's avonds was het in de diverse gelegenheden eivol. Maandag was Prins Dwerg de Eerste de aanvoerder van het carnaval voor de kinderen. Deze kindercarnaval begon met een optocht, waarna 800 kinderen in de Hoge Braken werden getrac- tcerd en een feestmiddag kregen aangeboden. De Prins bezocht deze middag ook nog de ouden van dagen in het zustershuis, waar ook deze getracteerd werden. Dinsdag was er nog een fak keloptocht en 's avonds deelde de Prins nog diverse onderscheidin gen uit aan hen die zich voor het carnaval verdienstelijk hadden gemaakt. Carnaval is weer voor bij tot volgend jaar. Agenda. Vrijdag. 7 uur trainen DVC. 4.30 uur Drunense balletschool Hoge Braken. Zaterdag. 8 uur jaarvergadering Vredes duif, café v. d. Geit. 8 uur feestvergadering B.O.S. zaal Gez. Elshout. 8 uur „Hier bin ich und hier bleib ich", alle leeftijden, Ho ge Braken. Zondag. 11.15 uur R.K. Bibliotheek in -Hoge Braken. 11.30 uur vergadering St. Hu bertusgilde, zaal Gez. Elshout. 11.30 uur repetitie harmonie Volharding, zaal Gez. Elshout. 11.30 uur repetitie harmonie Beatrix, zaal H. v. Delft. 5 uur „Hier bin ich und hier bleib ich", alle leeftijden, Hoge Braken. 8 uur „Gevangene van Zenda" 14 jaar, Hoge Braken. Filmjournaal karaktervolle sportcombinatie House of England Elshout Sprang Capelle Zo, al die carnavalsoptochten in de gemeente hebben we ook weer achter de rug. Sjonge, wat was dat een drukte maandagmiddag! Van veel mensen heb ik gehoord, dat ze in arren moede maar naar Den Bosch zijn gegaan, omdat hier nergens meer een goed plaatsje te krijgen was. En dan 's avondsIk heb nog in geen enkele carnaval vierende stad zoveel mensen tegelijk op de been gezien. En de politie op het Raadhuisplein maar rustig toekijken hoe het alle maal in de war liep. ,,Laat ze toch", zei een gezette en goedlachse agent, toen ik de man ivees op zijn verkeers- gevaarlijke houding. Hij krabde eens onder zijn rood-witte met serpentines versierde carnavalspolitiepet en voegde er aan toe ,,Eens per jaar moet die echte Waalwijkse kolder die hotknotsende Brabantse levens drift er uit. Overigens hebben we wel echte carnavalsbekeuringen, een gul den duurder vanwege de muziek en zo." Hij wees daarbij op mijn ver keerd geparkeerd staande Chevrolet (bouwjaar 1960, met de grootste ach terlichten van heel Waalwijk). Ik ben toen maar doorgereden naar Drunen, in de overtuiging overigens dat we er goed aan zullen doen om ook het carnaval naar het Vredesplein te verplaatsen. We hebben in de afgelopen dagen verder kunnen constateren dat er hier toch wel mogelijkhe den zijn voor een kindercarnaval. Zo hield het r.k. Vrouwengilde j.l. za terdag in zaal Thalia een bijzonder leuk en goedverzorgd kindercarna val. Ik zag talloze ouders, die hun kroost in jassen en capes gewikkeld aan zaal Thalia afleverden, als droe gen de jongens en meisjes daaron der de nieuwste nog geheime creaties van Dior. Hoe leuk zou het niet ge weest zijn als deze, naar ik schat ruim 150 kinderen op het Vredesplein of Raadhuisplein waren bijeengekomen en dan in feesttooi een kleine rond wandeling hadden gemaakt. Wat mu ziek (jeugddrumband) was daarvoor altijd wel te vinden geweest. Het schijnt echter dat de jeugd nu al ge leerd wordt, dat het veel beschaafder is om hokjesgewijs carnaval te vie ren. Jeugdbelangen moet dat maar eens doen, heb ik ook al horen zeggen. En wie weet begint Jeugdbelangen, waarmee we toch wel heel gelukkig mogen zijn, daar nog wel eens ooit mee. Deze prachtige instelling heeft in korte tijd in elk geval het klin kende bewijs geleverd, dat er met en voor de jeugd heel wat te bereiken is als we de handen maar in elkaar slaan en bereid zijn gezamenlijk iets te doen. Nu zijn er wat de stichting Jeugdbelangen betreft genoeg en thousiaste en goedwillende mensen. Zowel het bestuur als de adviesraad en de leidsters en leiders geven zich voor de volle honderd percent voor het werk voor en met de jeugd. Ook de ouders zijn enthousiastelke va der en moeder die een of meer kin deren bij Jeugdbelangen hebben, zijn vol lof over hetgeen de kinderen hier temidden van leeftijdgenootjes leren, doen en beleven. En toch is dat en thousiasme van het eerste uur iets matiger geworden. Men kan dat mer ken aan de opbrengst van de ver jaardagactie. Deze opbrengst is altijd nog zeer positief, want volgens de in het afgelopen boekjaar door deze actie ontvangen gelden bedraagt de gemiddelde leeftijd in de parochie St. Jan 43,7, terwijl deze in feite maar 31,5 is. Een „oude" enthou siaste parochie dus! Maar er is ook een periode geweest, waarin de ver jaardagactie een gemiddelde leeftijd produceerde van 48 Bij alle tevre denheid over de huidige stand van zaken, mogen we dus toch zeggen dat we iets achteruit geboerd zijn. Op zichzelf is dat helemaal geen zorg wekkend verschijnsel en geen teken aan de wand, want financiële schom melingen zijn nu eenmaal een gezond verschijnsel in alle verenigingsleven, maar voor Jeugdbelangen, dat nog altijd in de eerste groei en in uitbouw is, is het van zo vitaal belang dat het enthousiasme uit het eerste uur weer levend wordt en blijft. Er moet nog zo enorm veel gebeuren voordat we de jeugd in feite kunnen bieden wat de stichting beoogt. Het kerkbestuur van de parochie St. Jan geeft in dit opzicht toch wel een bijzonder illus ter en hartverwarmend voorbeeld door het verstrekken van vorstelijke subsidies aan de stichting. Een zo feestelijke actie als de ver jaardagactie van de stichting Jeugd belangen moet toch eigenlijk ook een feestelijke bron van inkomsten zijn. Nu weet ik wel, dat de bedoeling van deze actie is dat iedereen zoveel centen in het zakje doet als hij jaren oud is geworden. Wanneer iedereen dat doet, heeft Jeugdbelangen toch eigenlijk niets te mopperen en er moet toch ook ergens een grens zijn. Men kan altijd wel méér willen heb ben dan men eigenlijk vraagt, maar plezierig is een dergelijke houding toch niet altijd. Wie een dergelijke opmerking maakt, heeft natuurlijk gelijk, maar verliest daarbij uit het oog dat een verjaardag altijd een heel bijzondere en feestelijke dag is waarop alles meevalt. Van tante Alie krijg je een overhemd, terwijl je een das ver wacht had; van je vrouw een paar sokken, terwijl je ook een das ver wacht had; van je zoon sigaretten, terwijl etc. en van je dochter een doos zakdoeken, terwijl idem; als vrouw verwacht je van je man een nieuwe rok of een vergiet voor de keuken 'en waar komt de heerlijkerd mee thuis? Met een bontjasje (1250.-, eerste termijn betaald). En de buur man, van wie je hoogstens bloemen had verwacht, komt aandragen met een taart met 25 kaarsjes, terwijl je eigenlijk 35 cent in het Jeugdbelan- genzakje moet doen, de lieverd! Zo ziet u, een verjaardag is altijd een dag vol heerlijke verrassingen, waarop een stropdas altijd minstens twee stropdassen of een pyama wordt én een fluitketel altijd een beeld van een japon en een gebakje altoos drie en een borreltje altijd weer (weten we niet meer). Zou dan een kivartje voor Jeugd belangen geen gulden kunnen wor den? Of een rijksdaalder? Ach kom, mevrouw, wie gelooft er nu dat 250 bent! Raamsdonk mededeling van de voornaamste feiten uit het voorbije jaar; daaruit bleek dat door bestuur en leden in nauwe samenwerking alles in het werk is gesteld om de belangen van de boeren naar best vermogen te be hartigen. Ook hier konden alle wen sen niet in vervulling gaan, maar er zal getracht worden dit jaar te ver wezenlijken wat in 1959 niet moge lijk bleek. Uit het financieel verslag dat hier na werd voorgelezen, viel op te ma ken dat de kas sloot met 'n batig saldo. Een voorstel van het bestuur om de contributie te handhaven op 5.werd aangenomen. De aftredende bestuursleden F. v. Bijnen en M. v. Falier werden met grote meerderheid van stemmen herkozen. De zaakvoerder van de C.H.V., de heer L. v. Veluw, deed hierna ver slag van de omzetten in 1959; door de langdurige droogte-periode was de omzet enigszins minder dan in 1958, maar bedroeg, in geld uitge drukt, toch nog ongeveer ƒ300.000. De administrateur van de Vee- en Vleescentrale, de heer W. Pulles, deed verslag over deze instelling; om vooral de varkenshouders in te lichten over de juiste fok- en voe dermethodes, hield deze instelling in januari 1959 in café J. v. Oijen een tentoonstelling van geslachte varkens en uit de bereikte resulta ten viel op te maken dat deze ex positie een goed inzicht is geweest. Door een van de leden is verle den jaar een voorstel gedaan om te trachten om hier ter plaatse een ei gen maalderij te krijgen. De voor zitter zeide zich met het hoofdbe stuur in verbinding te hebben ge steld, maar uit een ingesteld onder zoek bleek dat de afdeling alhier te klein is om daartoe over te gaan. De assistent van de R.L.V.D., dhr. Jansen, die hierna het woord ver kreeg, besprak de mogelijkheden die er nog bestaan op het gebied van de mest veehouderij, de land en tuinbouw en de pluimveehoude rij. Vooral de vestiging van nieuwe bedrijven, in verband met de vrij hoge investeringen, zal het voor vele jonge boeren onmogelijk ma ken een eigen bedrijf op te bouwen. Landbouwleraar, de heer Kamp uit Drunen, maakte van de gelegenheid gebruik de aanwezigen te wijzen op het grote belang van goed land bouwonderwijs, vooral voor de jon ge boeren, doch ook hier kampt men met gebrek aan scholen en leerkrachten. Er zal getracht wor den een noodoplossing te vinden, waarbij de voorzitter de opmerking maakte of misschien de jongens school alhier, als eenmaal de nieu we school in gebruik is genomen, een oplossing kan brengen. Van de gelegenheid tot vragen stellen, maakten verschillende le den gebruik. Met een opwekkend woord van de geestelijk adviseur en een dankwoord van de voorzitter voor het prettige verloop, werd deze zeer geanimeerde vergadering ge sloten. liefd op prinses Flavia. Vervolgens slaagt Rassendyll erin om de koning, die inmid dels is ontvoerd, uit de handen van Mi chael te bevrijden. In de hoofdrollen Stewart Granger en Deborah Kerr. Toegang 14 jaar. Zondag om 8 uur. HIER BIN ICH - HIER BLEIB ICH" Caterina Valente in een nieuwe pittige en kleurrijke showfilm met veel zang, dans en humor. Caterina, die in dit filmver haal al zingende, dansende en kokende werkzaam is in een Parijs café, onder het wakend en verliefde oog van Pierre, de eigenaar, komt op zekere dag tot de ont dekking dat ze getrouwd is met een zekere baron Löwcnherz, die in Luxemburg het stamvaderlijke slot bewoond. Samen met Pierre trekt Caterina naar Luxemburg om uit te vissen hoe de vork aan de steel zit. De verklaring is eenvoudig. Enkele jaren geleden heeft Caterine haar pas verloren, die werd gevonden door een avonturierster. Deze trad onder Caterina's naam met de baron in het huwelijk, maar ging er reeds na vijf dagen met het gehele familiekapi taal vandoor. Caterina wil natuurlijk direct een scheiding, maar dat blijkt toch niet zo eenvoudig te gaan.Tenslotte echter, na veel dolle avonturen en veel wilde en opzwepen de muziek door Bill Haley and his Comets, is iedereen tevreden met de afloop van deze geschiedenis. Zaterdag om 8 en zondag om 5 uur. Toegang alle leeftijden. „DE GEVANGENE VAN ZENDA" Michaël, de halfbroer van koning Ru- dolf V van Ruritania, stelt alles in het werk om de kroning van de koning te verhinde ren. Tijdens een drinkgelag, dat de koning op de vooravond van de kroning heeft met Rudolf Rassendyll, die als twee druppels water op hem lijkt, raakt de koning be wusteloos door een slaapmiddel dat Mi chael in zijn wijn heeft gedaan. Rassendyll neemt bij de kroning echter de plaats in van de koning en raakt daarbij meteen ver- Ga de lente tegemoet in een Het Kynoch twiedcolbert is van een "gladdere" struc tuur en doet denken aan kamgaren. Gedistingeerde ruitdessinsl Als pantalon draagt u zo'n kamgaren Marzot/o Siroset. Ploolvast I Kynoch colbert v.a.119,50 MarzottoSlrosetv.a. 59,50 .j in de geheiinhouderij en gestrengheid. Mid delpunt van het verhaal zijn de jongen Franco en het meisje Mirella, die zich tot elkaar aangetrokken voelen, maar in deze nieuwe levenservaring niet de steun en de leiding krijgen welke jonge mensen nodig hebben. In deze probleemstelling spreekt de film zich toch duidelijk uit voor een openhartige en verantwoorde voorlichting van de jeugd op sexueel gebied. Woensdag 8 uur. Toegang 14 jaar. TIL Eindhoven, Rechtestr. 15 Tel. 25020 „MORGEN IS HET TE LAAT" Deze film, die eerder in deze maand ook al op het programma stond, behandelt het altijd actuele probleem der sexuele voor lichting. In dit verhaal waarin de hoofd rollen worden vertolkt door Vittorio de Sica en Anna Pieringeli, botsen twee opvattin gen: die van de mensen die alle geheim houding schuwen en de mening van de conservatieve richting, die haar heil zoekt CARNAVAL. De carnavalsdagen hebben weer een vlot verloop gehad. Honderden hebben ge noten van hetgeen door de verschillende groepen ten gehore werd gebracht. De jury had een moeilijke taak met het toekennen van de prijzen. De einduitslag was als volgt: le prijzen: 1 De Zeeschuit, leider Jo Jo- zen 356!/2 pt.; 2 de Zeedijk, leider H. Klijn Jz., 344 !-£; 3 de Nozems, leider Andr. Tuusch 340Zi\ 4 Den Dijk, leider H. Klijn Jz., 328Vè; 5 De Tobbers, leider Jo Jozen 325; 6 De Hawayers, leider A. Tausch 321 Vz. 2e prijzen: -1 Carina, leider G. Moonen 317 V2; 2 Boem den Bèr, leider G. Klerks 316; 3 De Geit, leider H. Kouwenberg 308!^; 3 De Vrolijke golf uit de Mariën- donkstraat, leider Jo Beaard, 292 pt. De leidersprijs werd behaald door Jo Jozen. A.s. zaterdagavond zullen in café M. van Huiten om 8 uur de beschikbare geldprij zen worden uitgereikt. Ook de kinderoptocht is schitterend ge-, slaagd. Ongeveer 300 leerlingen der lagere scholen namen er aan deel. Het geheel gaf een kleurige, goed verzorgde indruk. De traktatie, alsmede de extra prijzen, ver hoogden de feestelijke stemming. Het co mité heeft alle eer van haar organisatie en kan met trots op een goed geslaagd carna valsfeest terugzien. CARNAVAL. Van de optocht van zondag waren de prijzen als volgt: 1 Bertus Bruusmijn 470 pt., 2 Jos Bruurwijn 464 pt., 3 Jo Bruur- mijn 435 pt., 4 De Voordijk herleeft, K. Herman 418 pt., 5 Mart. van Engelen 385 pt., 6 Jos Kiviets 248 pt., 7 Wim van En gelen 234 pt. Grocpenwedstrijd. Maandag en dinsdag werden in Vlijmen groepenwedstrijden gehouden; er waren 8 groepen, die alle café's moesten bezoeken. De belangstelling voor de groepen blijft steeds toenemen en alle café's waren om 7 uur n.m. tjokvol, want om 7 uur startten de groepen. Elke groep kreeg een café aan gewezen, zodat de regeling goed was te noemen. Ook dit jaar was er weer vo'op te genieten van de voordrachten van de groepen, die met dorpshumor, dorpspolitiek of wereldnieuws voor de dag kwamen. De uitslag van maandagavond was als volgt 1 Bertus Bruurmijn 1335; 2 De Tobbers, Martien van Engelen 1230 pt., 3 Parels van Carnaval, Jo Bruurmijn 1118 pt., 4 Kibbers, Jos Bruurmijn 1115 pt., 5 Pallassen, M. Meesters 1070 pt., 6 Voordijk herleeft, de Laat 1025 pt., 7 Tierlantijnen, H. Kiviets 945 pt., 8 Groep Noten 660 pt. Dinsdagavond kwamen dezelfde 8 groe pen weer in de strijd en weer elke groep met een andere voorstelling. De le prijs werd wederom behaald door de Kwasten, Bertus Bruurmijn, 2 Martien van Engelen, de Tobbers. De carnaval is wederom goed verlopen, geen wanklank werd gehoord. Groep op bandrecorder. Zaterdag en zondag worden in café van Beijnen de groepen in de gelegenheid ge steld zichzelf te horen, want tijdens de groep-wedstrijden werden de voordrachten en declamaties op de bandrecorder vastge- ledg. Uitreiken bekers en verdere prijzen. Zaterdaog 5 maart worden de bekers en verdere prijzen van carnaval uitgereikt. Waar de prijzen worden uitgereikt zal aan de groepen bekend gemaakt worden. MAANDVERGADERING ROZENJACHT. Zondag maandvergadering van het Kruis booggezelschap Rozenjacht in café Jos Ge vers, Meliestraat. Belangrijke agenda. Trouwe opkomst verwacht. VERGADERING DE ZWALUW. Zaterdag 5 maart maandvergadering van de Postduivenvereniging de Zwaluw, in café A. Klerks. Aanvang 8 uur. Belang rijke agenda, in verband met de aanstelling van klokkenlichters, inkorvers enz. en rin gen afhalen. Mededelingen vliegprogram- ma, Bekendmaking kampioenschappen 1960 enz. enz. Dus allen present. DOKTERSDIENST. Zaterdag en zondag wordt de praktijk van dokter H. Winkelman alhier waargenomen door dokter K. van Tuyn, Rozenstraat 48, Kaatsheuvel, tel. 04167-2006. KERKDIENSTEN ZONDAG 6 MAART 1960. Ned. Herv. Kerk 9.30 uur en 2.30 uur Candidaat J. C. de Bie. Geref. Kerk 9.30 en 3 uur Ds. W. B. v. d. Meulen. AANGENOMEN. Candidaat J. C. de Bie alhier heeft het beroep (toezegging) naar de Ned. Herv. Kerk te Aalst aangenomen. A R. KIESVERENIGING. In verband met de kerkdiensten (bid stond voor het gewas) op woensdag 9 mrt. a.s. is de aanvankelijk vastgestelde verga dering van de A.R. Kiesvereniging alhier verschoven naar vrijdag 18 maart a.s. BEKROOND. Op de internationale slagers-vakwedstrijd en slagers-vaktentoonstelling „Eurovlesen" te Antwerpen, behaalde onze dorpsgenoot de heer H. J. de Jong, in de afdeling fijne vleeswaren 2 x een 2e prijs en 1 x een eervolle vermelding. KORTE WELKOMSTDIENST. Op zondagavond 6 maart a.s. om 7.45 u. wordt in het gebouw van de Geref. Kerk aan het Bruggetje alhier een korte wel- komstdienst gehouden, in het bijzonder voor de jeugd van onze gemeente. Voor ganger in deze dienst is de Weleerw. heer Ds. E. Pijlman uit Rotterdam, die zal spre ken over het onderwerp „Er is zoveel, dat anders zou moeten zijn". Medewerking verleent de Chr. Gem. Zangvereniging Looft den Heere uit Sprang Eenieder en zeer speciaal de jeugd ra den v.*5j aan er beslist een uurtje voor vrij te maken. Echt, daar zal niemand spijt van hebben. Men mag ook gerust een goede kennis medebrengen. Laten wij dus afspre ken: „tot ziens op zondagavond 6 mrt. a.s." ONGEVAL. De heer C. D. Kooter alhier, kwam j.l. dinsdagavond zo ongelukkig met zijn hand tussen een mengmachine op de veevoeder fabriek „Calorite" terecht, dat 4 vingers werden afgekneld. Dc ontboden geneesheer achtte overbrenging naar het ziekenhuis te Waalwijk noodzakelijk. BAZAR. Op vrijdag 11, zaterdag 12 en maandag 14 maart a.s. zal de bazar gehouden wor den ten bate van de IJsclub Het Eenden nest alhier. De leden van het bazarcomité hebben thans alle voorbereidingen voor de ze bazar gereed. Men kan ervan verzekerd zijn, dat men vele nuttige prijzen kan win nen. Het comité heeft een pracht selectie van prijzen gekregen en ook aangekocht. Een nieuwigheid op deze bazar is de zgn. „Knijperstand". Vrijdagavond te 7.30 uur zal de bazar geopend worden door de be schermheer der bazar, de weled. heer M. v. Prooijcn. Naar wij nader vernemen zal bij de openingsplechtigheid ook de muziekver eniging Kunst na Arbeid haar medewer king verlenen. Op de laatste bazaravond zal de trekking plaats vinden van de grote verloting die aan deze bazar is verbonden. We wekken eenieder op een bezoek aan de ze bazar te brengen. Men zal zeker geen spijt hebben aldaar een bezoek te hebben gebracht en wellicht neemt men een mooie prijs mee naar huis. MUZIEKFEESTEN. De muziekvereniging Kunst na Arbeid alhier hoopt op 26 mei a.s. (Hemelvaarts dag) en zaterdag 28 mei d.a.v. een federa tief muziekconcours te organiseren. Het is thans voor de derde maal dat men mu ziekfeesten organiseert. Het eerste concours vond plaats in 1930 ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan. In 1952 organiseerde men een muziekfestival. Aan beide muzi kale evenementen hebben destijds vele ver-, enigingen deelgenomen. En thans ter ge legenheid van het 40-jarig bestaan zal men in mei a.s. een federatief muziekconcours houden. Het bestuur verwacht dat vele ver enigingen zullen inschrijven voor dit con cours. Aanvragen dient men te richten tot het algemeen secretariaat der federatie Cronjéstraat 8 te Arnhem, terwijl men voorts inlichtingen kan inwinnen bij het bestuur van K.N.A., Wendelnesseweg-Oo6t 52 te Capelle. BENOEMD. De heer Geurts, ambtenaar ter secreta rie van Sprang-Capelle is in gelijke functie benoemd in de gemeente Renkum. De heer L. J. Kuiper, commies le kl. ter gemeente-secretarie van Sprang-Capelle is benoemd tot hoofd der afdeling bevol king, burgerlijke stand en verkiezingen der gemeente Papendrecht. 50 JAAR CHR. SCHOOL. Ter gelegenheid van het 50-jarig be staan der Prinses Wilhelminaschool (Her-, vormde School), Raadhuisstraat 44 Raams- donkdorp, zal het bestuur der school reci piëren op zaterdag 5 maart 1960 van 3-4 uur in de school. GEZINSAVOND K.A.B. Op de eerste gezinsavond van de KAB, die gehouden werd in de zaal van hotel Nieuwenhuizen, gaf de toneelgroep van deze vereniging een overtuigende uitvoering van het toneelspel in drie bedrijven van Louis Lockefeer „Springtij". De toeschouwers hebben in dit spel, dat de gebeurtenissen van de catastrofale nacht van februari '53 weergeeft, tegen de achtergrond van ge beurtenissen van huize van dijkgraaf Vre- ken, opnieuw deze nationale ramp kunnen beleven. Deze schijnbaar dubbele thema tiek, met enerzijds de conflicten van Vre- ken met zijn zoon Bert en schoondochter Marise, anderzijds de catastrofe van de watervloed, die weer zijn weerslag vindt in de moeilijkheden van de familie Vre- ken voerde het spel geleidelijk aan naar een hoogtepunt, dat een aanvaard bare oplossing van de spanning bood. De KAB mag terugzien op een geslaag de avond. BARAKCONCOURS. In café H. Bouwens organiseerde de voetbalvereniging Victoria een barakcon cours ten bate van de verlichting van haar speelterrein. In financiëel opzicht werd het concours een groot succes. De eerste prijs werd behaald door J. Fikke, de tweede prijs ging naar mevr. Snijders, terwijl J. van Zanten op de derde plaats kwam. De prijs voor het laagste aantal punten zonder poedels moest gedeeld worden door J. Fikke en Sjef Verschure. KRINGSCHIETWEDSTRIJDEN. Zaterdag 12 maart a.s. zullen door de Ned. Bond van Oudstrijders en dragers van het Mobilisatiekruis, kringschietwedstrijden gehouden worden in de zaal van hotel Nieu wenhuizen. Aan de wedstrijden nemen deel de afdelingen Waalwijk, Drunen en R'donk. RAAMSDONK I NOG STEEDS AAN KOP. Raamsdonk speelde in Breda tegen 't eerste elftal van Jeka. Voor rust waren onze plaatsgenoten aanzienlijk in de meer derheid. Dit overwicht in het veld wist men uit te drukken door 2 doelpunten, waarvan 't ene echter werd gescoord uit een penalty. Na rust was 't overwicht min der overwegend en Jeka wist in deze pe riode de achterstand te verkleinen tot 2-1. Raamsdonk wist na de rust echter niet meer te scoren en de einduitslag werd dus 2 - 1Met nog vier wedstrijden voor de boeg staat Raamsdonk nog steeds boven aan de ranglijst met 1 punt voorsprong op z'n naast concurrent.

Echo van het Zuiden | 1960 | | pagina 6