WAALWIJK KAATSHEUVEL 1 BRIGADIER PIET EN DE SEMI-PR0F I OERJANSEN's DE ECHO VAN H^T ZUIDEN VAN MAANDAG 7 MAART 1960 „THEATER" SLOOT TONEEL- SEIZOEN MET „DE ZOMER VAN DE ZEVENTIENDE POP" Aangrijpend toneelspel van Anny de Lange. Donderdagavond sloot de to neelgroep „Theater" 't toneelsei zoen van de Waalwijkse Kunst kring met een opvoering van het toneelspel „De zomer van de ze ventiende pop" van de Australi sche schrijver Ray Lawler in de vertaling van Alfred Pleiter. Dat ook voor deze laatste toneel avond Musis Sacrum nog vele lege plaatsen vertoonde, was te wijten aan het feit dat het r.k. Vrouwengilde op deze zelfde avond een modeshow had geor ganiseerd, waarmee dan weer eens opneuw de wenselijkheid werd onderstreept tot ineer over leg ten aanzien van de planning van verenigingsavonden. Het moet toch te vermijden zijn, dat er weken achtereen nergens iets te beleven valt en dat er dan op eens op één avond twee of drie evenementen tegelijk geprogram meerd zijn. Kleine kinderen worden groot en wanneer ze dat eenmaal zijn, moeten ze ook volwassen willen zijn. We kunnen het wel steeds willen vertikken de realiteit te zien, maar op een gegeven ogen blik worden we er met onze neus toch bovenop gedrukt. Dat is in het kort de strekking van Law- ler's toneelspel, waarin wel veel dikke en gespierde woorden wor den gebruikt, maar dat daarmee zijn tekortkomingen toch niet kan verhullen en er met name niet helemaal in slaagt de kern van de zaak scherp, duidelijk en aangrijpend over het voetlicht te brengen. Wij konden niet aan de indruk ontkomen, dat Lawler met dit boeiende gegeven niet he lemaal raad heeft geweten alhoe wel het laatste bedrijf ongetwij feld het sterkste deel van dit spel is. In de niet hijster sterke dia loog raakt Lawler wel aan enke le belangrijke aspecten, maar daar blijft het dan ook bij. Van dit spel heeft „Theater" onder regie van Elise Hoomans een boeiende vertolking gegeven met vooral zeer knap en aangrij pend toneelspel van Anny de Lange in de rol van Olive, de vol wassen vrouw, die zich rond zes tien poppen een droomwereld heeft opgebouwd die ze niet wil prijsgeven, ook niet wanneer de realiteit hard en onweerlegbaar aantoont dat het onherroepelijk voorhij is. Robert de Vries was als Roo wat minder genuanceerd en niet zo gegrepen als Anny de Lange, zijn tegenspeelster, het- teen niet wegneemt dat zijn spel et stempel van een bijzondere klasse droeg. Voortreffelijk deed het ook Bernard Droog als Bar ney, die in zijn onbehouwenheid zowel de fictie als de realiteit wil volgen en in deze werkelijk heid Pearl ontmoet, de vrouw die geen zestien poppen heeft meege maakt en er alleen maar op uit is om geborgen te zijn voor het te laat is. Tine de Vries gaf van de ze rol een zeer rake typering. Ontwapenend was het spel van Ingeborg Elzevier als Bubba, de teenager, die niet blind is voor de fouten die Olive, Roo en Bar ney zestien zomers lang hebben gemaakt. Gaaf toneelspel zagen we ook van Enny Mols-de Leeu- we als Emmia, de moeder van Olive, die Roo ten slotte duide lijk maakt hoe de zaken staan. Ad Hoeymans ten slotte gaf een juiste typering van de jonge Dowd. Er werd gespeeld in een juist getroffen decor van Harry Wich. De smaakvol ontworpen poppen waren van Lisette van Meteren- de Mos. NIJVERHEIDSSCHOOL VOOR WAALWIJK EN OMSTREKEN TELT 881 LEERLINGEN. Nieuwbouw wel officieus, maar nog steeds niet officieel in gebruik. Met ingang van het nieuwe schooljaar heeft de Nijverheids school voor Waalwijk en Om streken reeds een deel van de nieuwbouw in gebruik genomen. De officiële ingebruikneming van de nieuwbouw, waarmee in 1957 werd aangevangen, laat ech ter nog steeds op zich wachten. Als wij juist zijn ingelicht, zal deze in de loop van de volgende maand plaats hebben. De school mag zich overigens in een steeds groeiend aantal leer lingen verheugen, zo blijkt uit 't jaarverslag over 1959. Het aantal leerlingen bedroeg op 1 jan. van dat jaar 768, op 31 dec. 1959 was dit aantal gestegen tot 881. Hier van bezochten er 487 de dag school, 236 op de avondschool, 118 op de part-time cursussen aan de dagschool en 40 op de Ó.B.A.O.-cursus. De dagschoolleerlingen waren verdeeld over de volgende oplei dingen: electriciën 43, metselen 36, schilderen 32, schoenmaken 61, timmeren 83, smeden-bank- werken 96 en voorbereidend jaar 136. Aan het einde van 't school jaar kon aan 159 leerlingen een getuigschrift worden uitgereikt, te weten aan 17 elektriciëns, 17 metselaars, 13 schilders, 22 schoenmakers, 47 smeden-bank werkers en 43 timmerlieden. Twintig leerlingen ontvingen geen getuigschrift. De 118 leerlingen in het part time onderwijs waren verdeeld over de volgende opleidingen: schoenmakers 64 (36 in de 3-ja- rige A-opleiding en 28 in 2-jarige B-opleiding) en metaalbewerkers t.b.v. de scheepsbouw 54 (20 in de 3-jarige A-opleiding en 34 in de 2-jarige B-opleiding). De 236 avondschoolleerlingen waren verdeeld over de volgende opleidingen: elektriën 16, met selen 37, schilderen 27, schoen maken 34, smeden-bankwerken 45, timmeren 77. Hier kon aan 't einde van de cursus, in maart 1959, aan 73 leerlingen een ge tuigschrift worden uitgereikt. In het leerlingenstelsel waren gedurende het le kwartaal van het verslagjaar 110 en over het 4e kwartaal 129 leerlingen inge schreven. Van de leerlingen, die de O.B. A.O.-cursus- met goed succes be ëindigden, gingen er enkele hun studie voortzetten aan het Insti tuut voor Opleiding van Leer krachten NO in Eindhoven, ter wijl anderen naar een H.T.S. of U.T.S. gingen. Het verslag betreurt het, dat nog steeds te veel leerlingen van de afdeling schoenmaken voor tijdig de school verlaten, name lijk, zodra zij de leerplichtige leeftijd hebben overschreden. Ook is het jammer, aldus het verslag, dat voor de V.E.V.-op- leiding niet voldoende leerlingen zijn aan te werven om een volle dige cursus te kunnen vormen. SACRAMENTSPROCESSIE In aansluiting bij hetgeen gis teren van de kansel is afgelezen, verzoekt tillen ons mede te delen, dat de meisjes, die voor deelna me aan de Sacramentsprocessie voelen en gisteren niet in 't bezit zijn gekomen van een formulier, dit alsnog kunnen krijgen bij de pastorie van hun parochie. WAALWIJKSE JEUGD ACH TER ACTIE „DOE OPEN". Ook de Waalwijkse jeugd heeft zich ingezet voor de grootscheep se actie „Doe Open" ten bate van de vluchtelingen en in het kader van het Vluchtelingcnjaar. Van 5 tot en met 12 maart (tot en met a.s. zaterdag dus) zal de Waal wijkse jeugd haar beste beentje voor zetten om een zo fraai mo gelijk resultaat te boeken. Lei ders van jeugdgroepen, die nog niet tot deelname hebben beslo ten, kunnen zich alsnog opgeven bij inej. G. Klcrx, Poolsestraat 12. JUBILEUM BIJ CHROOM- LEDERFABRIEK „DE AMSTEL" Op zaterdag 19 maart a.s. hoopt de heer C. G. J. Horn, al gemeen procuratiehouder hij de N.V. Chroonilederfabriek „De Ainstel", de dag te herdenken dat hij 40 jaar bij deze vennootschap in dienst is. De huldiging van de jubilaris zal om 10.30 uur ten kantore van het bedrijf plaats hebben. Daarna zal eveneens ten kantore van het bedrijf een receptie worden ge houden van 12.3013.30 uur. JAARVERGADERING K. A. V. In de Levensschool hield de afdeling Waalwijk van de KAV haar jaarvergadering, die ook werd bijgewoond door de dioce saan leidster, mei. Stokwielder. Deze opende ook de vergadering, omdat de voorzitster, mevr. Ha- mers-Leijsten, wegens ziekte ver- hinuerd was aanwezig te zijn. Het financieel verslag liet een optimistisch geluid horen een batig saldo van 408.53. De af tredende bestuursleden, de dames Claassen en Bergmans-van Moer gestel, werden met algemene stemmen herkozen, terwijl tot lid van de controlecommissie be noemd werd mevr. de Man-Tim merman. Namens de plaatselijke KAB sprak de heer Bruurmijn een woord van dank voor de mede werking aan de missieactie. Ka pelaan Lempens, de geestelijk ad viseur, sprak een kort woord over de vastentijd en spoorde aan tot veelvuldig kerkbezoek in deze tijd van de voorbereiding op het Paasfeest. Mej. Stokwielder vroeg aandacht voor de ontwikkelings cursus, die in combinatie met de afdeling Baardwijk in Waalwijk zou kunnen worden gehouden, omdat bij een te geringe deelna me de gegadigden deze tweejarige cursus via een andere afdeling moeten volgen. Tot slot gaf mej. Stokwielder een uiteenzetting bij een interessante film over paus Pius XII. BELGISCH CIRCUS NAAR WAALWIJK Op 21 en 22 april a.s. zal het Belgische circus Dejonghe voor stellingen geven in Waalwijk. Dit 'circus is het oudste en grootste circus van België en heeft een zeer goede naam in België, Frankrijk en de Belgische Congo. Het heeft de beschikking over een grote viermasttent, welke plaats biedt aan circa 4000 be zoekers. Er wordt zowel in de piste als op het toneel gewerkt en het programma bestaat uit een show van 3 uur met een keur van Benei ux-circusattrac ties. ACTIE „IEDERE BRABANTSE BLINDE 'N BANDRECORDER". Deze actie kan voor Waalwijk als geëndigd beschouwd worden en het comité kan met voldoe ning vaststellen dat de Waal wijkse gemeenschap zich ook ten deze van haar beste zijde heeft doen kennen, doordat de actie volledig is geslaagd en dat bete kent dat vrijwel iedere Waal wijkse blinde binnenkort in het bezit kan worden gesteld van een bandrecorder. AGENDA Donderdag 10 maart 8 uur n.m. maandel ij kse leden vergaderi ng van de Postzegelvereniging „De Langstraat", in Restaurant Moo- nen, Burg. v. d. Klokkenlaan 55, Waalwijk. Studiegroep K.V.P. Nadat de vorige maal uitvoe rig over de bezitsvorming was gesproken, kwam de studiegroep van de KVP vrijdagavond 4 maart wederom bijeen voor haar maan delijkse bespreking van de actu ele politiek, ditmaal in café-res taurant Euphonia. Op deze bijeenkomst werd door de gespreksleider aan de or de gesteld het vraagstuk van de „werktijdverkorting", een onder werp, dat heden ten dage zeer in de actualiteit ligt, en waarvoor veel belangstelling bestaat. De vraag, welke daarbij werd opge worpen, was: wanneer straks een nieuwe verhoging van de wel vaart te verdelen valt. moet dan allereerst gedacht worden aan loonsverhoging of eerst aan werktijdverkorting, of moet men de toename van de welvaart over deze beiden verdelen? En verder, wat verdient de voorkeur bij een Veronderstelde verkorting van.de werkweek van 48 tot 45 uur: a. een verkorting van de normale werkdag van 83/£ of 8V2 tot 8 uur met een zaterdag van 5 uur; b. 'n vrije zaterdag met een verlenging van de vijf normale werkdagen tot 9 uur; c. een combinatie van beurtelings een vijfdaagse werk week van 42 x/2 uur en een zes daagse werkweek van 48 uur. Ook bij de studiegroep bestond voor dit probleem veel interesse en het kostte weinig moeite de discussies hierover op gang te brengen. Zoals gebruikelijk, zullen de conclusies van de werkgroep we derom aan de hoogste partij-in stanties worden doorgegeven. Benoemd. Onze plaatsgenoot, de heer P. Vloemans, thans klerk bij het ge meentelijk gasbedrijf alhier, is met ingang van 1 april a.s. be noemd tot adjunct-commies bij het gasbedrijf van de gemeente Oisterwijk. Bevorderd. Bij de dienst gemeentewerken werd de heer H. Tiggehnan, tot op heden opzichter-tekenaar, be vorderd tot hoofdopzichter en de heer M. van Tilborgh van opzich ter tot opzichter C 2e kias, beide met terugwerkende kracht tot 1 januari 1960. Voor de K.R.O.-microfoon. Dat onverpoosde studie en lief de voor het instrument belangrij ke factoren zijn om tot successen te komen, daarvan levert onze jeugdige plaatsgenote, de accor- deonistc Bep de Vries, steeds meer het bewijs. Reeds meerma len mocht zij er daardoor in sla gen op wedstrijden de erepalm weg te dragen. Bij de onlangs in Tilburg ten bate van een liefda dige actie onder de titel „de bes ten van de besten" gehouden pa rade, waaraan circa 100 ama teurs, solisten en ensembles heb ben deelgenomen behoorde zij tot de 20 uitverkorenen, die deze week gaan uitmaken welke de beste is. En thans ontving zij, na een geslaagde auditie, dezer dagen van de KRO de uitnodiging voor de microfoon van deze omroep vereniging op te treden in het be kende programma „musicerende dilettanten", dat zal plaats vin den op zaterdag 12 maart van half drie tot kwart over drie. Gem. Zangver. Bel Canto neemt „Ein deutsches Requiem" in studie. Iedere muziek- en vooral zang- liefhebber zal zich de grote suc cessen nog wel herinneren, welke de gemengde zangvereniging Bel Canto voor enkele jaren terug mocht oogsten met haar geslaag de uitvoeringen van de oratoria „Die Schöpfung" en „Der Messi as". Thans gaal deze vereniging opnieuw een werk van grote om vang in studie nemen, n.l. „Ein Deutsches Requiem" van Johan nes Brahms. Het protestantisme zoekt in uren van rouw geen troost hij zo genaamde rouwmuziek, zoals wij katholieken. De katholieken zin gen bij iedere uitvaart een re quiem-mis en wel de bekende Gregoriaanse mis, waarvan de zeer mooie composities een ge heel vormen met de liturgie van deze dodenmis. Meerstemmige composities als de requiem-mis van Perosi. Faure, Verdi, Mozart e.a., zijn alle geschreven op de ons bekende latijnse tekst. Een uitzondering maakte Jo hannes Brahms met zijn compo sitie „Ein deutsches Requiem". Dus geen tekst zoals wij dic_ken- nen, maar teksten genomen uit de bijbel, die betrekking hebben op de dood en het eeuwig leven hierna. Dit uit zeven delen bestaande werk voor koor en twee solisten (sopraan en bariton) werd door Brahms geschreven in een tijds bestek van negen jaren. Hel vijf de deel „Ihr habi mir Traurig- keit" (sopraansolo) en „Ich will cuch trosten" (voor koor) werd geschreven bij het overlijden van zijn moeder in 1857; hierna ont stonden de overige dolen. De muziek van Brahms is een voortzetting van de klassieke en zuiver romantische geest. Zijn muziek is melancholisch en heeft een eigen karakter. Deze compositie vraagt een grote bezetting, vooral om de grootsheid van de koren, zoals die door Brahms zijn opgebouwd. Wij zijn er van overtuigd, dal vele oud-Bel Cantoleden en ook andere zangeressen en zangers gaarne dit imposante werk eens mee zouden willen uitvoeren. Bel Canto stelt hen daartoe gaarne in de gelegenheid. Immers, hoe omvangrijker het koor, hoe beter dit werk tot zijn recht zal komen waardoor een succesvolle uitvoe ring verzekerd kan worden. Wij kunnen hier nog aan toevoegen, dat deelname aan deze uitvoe ring geen enkele verplichting schept tegenover Bel Canto in de vorm van lidmaatschap of zo. De repetities worden gehouden op donderdagavond in de zaal van P. v. Dun. Liefhebbers kun nen zich eventueel daar opgeven of bij de secretaresse, mej. R. Tuerlings, dr. van Beurdenstraat 8, tel. 2002. 119) Het eerste ochtendlicht straalde juist overvloedig de eetzaal van het hotel binnen, toen brigadier Piet daar binnenkwam. Een norse kell- ner was daar al bezig met mastiek te maken, maar de brave borst kon niet veel doen, want overal lagen slapers hem in de weg. Dat was zon der twijfel een schilderachtig ge zicht, maar blijkbaar was de kellner geen man met het oog voor 't pic turale. Hij liep maar te mopperen over de ergernis, die de slapers hem bezorgden en hij was zelfs niet be reid voor brigadier Piet een och tendboterhammetje klaar te maken. „Er is tóch al geen kruimel brood in huis", gromde hij. „En zeg jij me dan maar eens wat ik straks moet doen als die hele hongerige horde van voetbalgekken wakker wordt en zich op me stort met wilde kre ten van wij willen bróód? Nee, makkertje. Ga jij maar naar die ca fetaria op de hoek. Misschien heb ben ze daar een broodje voor je". Brigadier Piet bedankte de vrien delijke man voor zijn advies en wandelde weg, bij zich zelve over denkende dat er nog niet veel in Italië was veranderd sedert de on dergang van de oude Romeinen. „Panem et circensesbrood en spelenoftewel kadetjes met pekel en voetbal. Het zijn toch wer kelijk krankzinnige toestanden", mompelde hij. Zo filosiferende over het klassie ke, Romeinse rijk, kwam Piet bii de reeds even aangeduide cafetaria op de hoek terecht. Het was daar al 'n drukte van belang en het kostte hem dus moeite genoeg door te drin gen tot het buffet om een paar broodjes met wat koffie te bestel len. Toen klampte zich een brutaal en ongewassen heerschap aan hem vast, die hem vroeg of hij een speldje wilde kopen van de Fioren- za Boys Feuilleton van „De Echo van het Zuiden" GEHEIM De allereerste Nederlandse detoctive-roman uit de ijstijd door J. ERSEBEEK 23). Bij nadere beschouwing bleek, dat ze door geen werkstershan- den waren aangeraakt. „Hé, heb ik dan gisteren de werkster niet hier op af zien ste nenen?" mompelde Steenharses voor zichzelf heen. „Jawel!" antwoordde Beitel mans prompt, „maar toen ze het lijk bij de zonnewijzer zag, maak te ze meteen rechtsomkeert. Ze was met geen stok meer naar het eiland te krijgen." Steenharses aanvaardde Beitel mans' ongenode aanwezigheid lijdelijk met een neutraal „hm, hm De drie kommetjes zette hij heel voorzichtig in elkaar, waar na hij ze zorgvuldig tezamen pak te in een dun kalfsvelletje. Ook dit pakketje verdween in 't laad ruim boven de lianengordel. „Je zwelt bij het uur!,, merkte Beitelmans droog op. „Behoefte aan een souveniertje van Oerjan- sen?" De speciale nuancering in de toon van dit gezegde was zo sarcastisch als maar kon. Dat de journalist niet bepaald rouwde om Oerjansen's verscheiden, viel met de klompen aan te voelen. „Vingerafdrukjes?" viste de krantenman, toen Steenharses zich tot een geheimzinnig glim lachje bleef bepalen. „Die vieze vingerprentjes van jou heb ik tenminste niet nodig", gaf de inspecteur minzaam terug, „dank zij je prachtige alibi. Hij trok nu achter z'n tijger huid vandaan het aangetekende re<?u te voorschijn, waarmee zijn schedel in Snoepers' hol in bot sing was gekomen. De journalist scheen te schrikken bij het zien van dit voorwerp in Steenharses' handen. Met gefronst voorhoofd keek hij toe, hoe de inspecteur er mede af ging op de dreigbrief, die tegen de achterwand van de ka mer stond, en bij zaklantaarn- licht het handschrift op het re^u nauwkeurig vergeleek met de bei teltekst van de dreigbrief. Steen harses knikte na beëindiging van het onderzoek tevreden met zijn hoofd. Mededeelzaam wendde hij zich tot de journalist: „Zie je, Arthur, één en hetzelfde hand schrift. Geen twijfel mogelijk. Let maar eens op die karakteris tieke dikke spijkerkop van de „k" en op dat eigenaardige kromme puntje van de „e". De journalist knikte ook, heel bedachtzaam. Van de schrik, die zo juist nog in zijn ogen te lezen was geweest, liet hij nu niets meer blijken. „Als ik nou maar eens wist..." mompelde Steenharses naden kend, „...van wie dit handschrift is?" vulde Beitelmans gedienstig aan. Er klonk een hoopvolle toon door in deze woorden. „Tja, maar daar zit 'm de kneep, man!" be kende de inspecteur zuchtend. Beitelmans leek wel erg opge lucht door deze bekentenis van voorlopige onmacht. Maar Steen harses bleef in gepeins verzon ken. Er klopte iets niet, ontdekte hij. Wanneer dit rgu was afgege ven voor de dreigbrieg, kon deze niet zomaar zonder meer voor 't postkantoor in Knekeldijke zijn gedeponeerd. Het stempel op het re?u moest wel door de ambte naar zijn geplaatst. Waarom had die jonge aap van een kantoor houder dan gelogen...? Beitelmans deed de aandacht over een andere boeg vallen door op te merken„Hoor me die geit toch eens te keer gaan!" De speurder keek door 't ron de raamgat naar buiten. Hij zag op het zonnige grasveldje de geit aan haar touw staan rukken, op wijd uitgespreide poten, en kreeg een helder ogenblik: „Allemach tig, Beitel, dat arme beest!" Met een dook hij naar het kruipkat en voegde de verblufte journalist over zijn schouder nog toe: „Die is sinds eergisteren niet meer ge molken, natuurlijk!" Enkele minuten later zat de weledelgestrenge inspecteur op z'n hurken onder de geit. Geel witte stralen spoten omlaag in de stenen kom, die Steenharses in derhaast uit het huisje had mee- gegrist. In de melk beneden dre ven gele klontjes. Het was 't beest aan te zien, dat het de inspecteur levenslang erkentelijk zou blijven voor deze verlossing uit de hoogste nood. Het draaide de kop voortdurend naar achteren, trachtend de be vrijder dankbare blikken toe te werpen. Het jammerend gemek ker was verkeerd in een welhaast juichend geblct. „Opschieten Steenharses, daar heb je Hamertje al!" Deze aan maning kwam van de journalist, die achter de nijvere melker toe stond te kijken en van het gras veld af het gehele uitbreidins- plan kon overzien. Burgemeester Van Hameren viel in de verte reeds op door z'n zwart-witte pinguingala. Hij was in gezelschap van de oude Snoe per, naast wiens rijzige, armelijk geklede gestalte hij meer dan ooit de indruk wekte van een pedant luxe keffertje. Achter de vroede vader en de nestor aan kwam nog meer volk de dorpsstraat uit, zo dat zich weldra een ordeloze op tocht over het uitbreidingsplan in de richting van de Krokodil- lenrivier bewoog. Steenharses bleef stoer door- melken, totdat de twee autoritei ten het bruggetje waren gena derd. Alsdan stond hij op, zette de half gevulde kom aan de kant naast het huis en ging zijn chef aan de ingang van 't terrein van de misdaad verwelkomen. Nog voordat hij een woord had ge zegd, sprak de burgemeester hem reeds aan met een jovialiteit, die een vervolg leek op de minzame behandeling van de vorige mid dag: „La la, m'n beste inspec teur, de koetjes aan het melken? Echt iets voor een vacantiegan- ger, nietwaer!" Terwijl Snoeper met een min achtend vertoon van onverschil ligheid langs Steenharses stond heen te staren, bracht de politie man de burgemeester op de hoog te van de verwaarlozing waaraan de geit ten prooi was gevallen. „Nu, maer, Steenharses", zo reflecteerde de burgervaer, „dat is affreus, zag! Ik weet raed, m'n geste. Bij deze wijs ik jou de geit in eigendom toe. Draag zorg voor haar, jae!" De inspecteur was het eerste moment te verrast om t£ weten wat hij zeggen zou. Eindelijk her vond hij genoeg tegenwoordig heid van geest om „dank u zeer, burgemeester" te stamelen. En daarna, al de tijd dat hij achteraf bij de rustig grazende geit stond toe te zien hoe het nieuwsgierige den zijn hersens zich opnieuw bezig met de vraag, waarom de burgemeester zo opvallend naar de gunst van zijn ondergeschikte dong... (Wordt vervolgd)

Echo van het Zuiden | 1960 | | pagina 2