wAALwrjkse en UnqstRAAtse coimnt DRUNEN Sprang-Capelle VLIJMEN Uit ei© Langstraat MAANDAG 7 MAART 1960 83e JAARGANG No. 19 r.k. EBshout Haarsteeg Sprang CaptHe Waspik Raamsdonk De tcho van het Zuióen Uitgever Waalwijkse »t*omdrukk»rij Antaon Tielen «••Mredaeteur: JAN T1ELBN ®ir**iuinrn»r 59798 Büt blad versafaijnt 2 x per week Abonnement 22 ceni per waek par kwartaal 2.85 3.10 franco p. p. Advartentiaprüa: 19 cant par a.m. Contraot- advartantiea speciaal tarief. Opgericht 1878 Bureaux: Grotestraat 205. Waalwiik - Tel. 2621 Kaatsheuvel: Tel. 2002 Dr. van Beurdenstraat 8 Tel.-adres: „Echo' Jaarvergadering R K.J.B., Drunen. Kees van Drunen gekozen tot voorzitter. De R.K.J.B., afd. Drunen, hield vorige week haar algemene jaarver gadering. Uit het uitvoerig verslag bleek, dat ook in 1959 deze vereni ging op velerlei terrein bijzonder actief is geweest. Het ledental be droeg 10 december 1959 60. In 1959 werden weer diverse vak wedstrijden gehouden, waarvoor 'n goede deelname bestond. De land bouwgewassen wedstrijd werd ge wonnen door C. v. Drunen met 83% pnt.; nr. 2 A. v. Dal met 81 pnt.; nr. 3 Ant. Meesters met 79 pnt.; nr. 4 C. Moonen met 77% pnt. Bij de tuinbouwgewassen werd nr. 1 H. v. Weert met 117 pnt.; nr. 2 J. Jonkers met 113 pnt.; nr. 3 H. van Rooij en nr. 4 A. v. d. Wiel. De kalver- of fokwedstrijd werd gewonnen door Leo Klerks. Bij de vee-beoordelings wedstrijd, die ge houden werd in samenwerking met Elshout, werd winnaar C. van Dru nen; nr. 2 werd Jan v. Drunen; nr. 3 Jos Robben. In kringverband werd C. v. Dru nen nr. 1 in de landbouwgewassen- wedstrijd en de Gebr. v. d. Wiel in de tuinbouw wedstrijd. Voor wat betreft de cursussen, is de animo niet zo groot geweest als andere jaren, dit waarschijnlijk om dat de landbouwschool haar leer plan sterk uitbreidde omdat cursus sen reeds in het verldeden werden gegeven en omdat verschillende le den niet meer direct op het bedrijf werkzaam zijn. Er loopt thans nog een cursus gezondheidsleer voor vee- en verloskunde, alsmede een cursus land- en tuinbouwbedrijfs- leer. In samenwerking met de boe- rinnenbond werd een sociale cursus gegeven door pater Norbertus. Drunen organiseerde in 1959 de tweede kringsportdag. Zowel op de eerste als wol op de tweede sport dag leverde Drunen prima presta ties. De sportclub kreeg ook een nieuwe leider, n.l. Bertus de Wit. De culturele activiteiten waren in 1959 zeer bevredigend. Er werd deelgenomen aan de culturele dag en Drunen gaf weer haar jaarlijkse toneelavond. In het kader van de Afrika-alarm-actie werd een Afri- ka-avond gehouden, welke bijzonder slaagde. Er werden enkele zeer in teressante spreekbeurten gehouden en diverse leden namen deel aan de kringretraite en de kringbedevaart. De aardappelactie voor de kas bracht dit jaar weer 150.op. Het jaarverslag sloot dan met een algemeen opwekkend woord aan de leden, om op alle gebied actief mee te werken aan datgene, wat het be stuur organiseert. Het financieel verslag sloot met een batig saldo. Op deze vergadering, die werd bijgewoond door de heren Kamp en Ad Brok, werd vooral ook aandacht besteed aan de land. en tuinbouw gewassen wedstrijden; deze werden door beide heren nog eens extra toegelicht, en besloten werd om in 1960 eveneens gewassenwedstrijden te houden, in dit geval met kosten berekening. Dank zij de activiteit van de le den, konden dit jaar weer twee Lourdes-reizen worden verloot. De gelukkige winnaars waren Karei v. Wezel en Leo Klerks. Bii de mededelingen werd nog ge sproken over de vee-beoordelings wedstrijd, de melkcursus, de oud papier-acties en de aardappelactie voor de verenigingskas. Bij de bestuursverkiezing werden Karei v. Wezel en Kees v. Drunen bij acclamatie herkozen. In de vaca ture P. v. Delft werd gekozen Kees v. d. Geld, in de vacature H. van Weert die zijn functie als secretaris neerlegde, werd gekozen 'Cor Moo nen. Kees v. Drunen werd bij accla matie gekozen tot voorzitter. De geestelijk adviseur, kapelaan Vogels, sprak deze avond nog een opwekkend woord, 10-Jarig bestaan Bond Oudstrijders, afdeling Drunen. Oud-burgemeester A. D. C. Snels onderscheiden met het Zilveren Kruis van Verdienste. Zaterdagavond vierde de Nederl. Bond van Oudstrijders, afd. Dru nen, in de zaal van Gez. Elshout haar 10-jarig bestaan met een feest avond. Hierop waren aanwezig oud burgemeester Snels, ere-voorzitter van de afd. Drunen, generaal Sitzen, voorzitter van het hoofdbestuur, als mede kapitein Vermeulen, secreta ris van het hoofdbestuur. Verder waren nog aanwezig kol. Vorselaars, voorzitter van het districtsbestuur en div. andere hoofd- en districts bestuurders. Na opening door de voorzitter van de afd. Drunen-Elshout, de heer v. Gorcum, wees deze er op dat de bond die in Drunen in 10 jaar uitgroeide van 25 tot ruim 100 leden, nog ster ker had kunnen zijn, indien ieder die lid kon zijn, zich ook had gemeld. Generaal Sitzen, die in een gloed vol betoog het doel en streven van de Bond nog eens kwam onderschrij ven, wees er eveneens op dat het noodzakelijk is dat de duizenden die nog buiten de bond staan, de gele deren komen versterken. Naast het vele sociale werk dat de bond voor vele kameraden reeds heeft kunnen doen, achtte generaal Sitzen ook enorm belangrijk het houden van onderling contact en de banden van kameraadschap en vriendschap van de oudgedienden onderling. Juist in deze tijd, nu men zo gemakkelijk, van elkaar af groeit, is het zo belangrijk dat vriendschapsbanden blijven be staan. Generaal Sitzen wenste de afdeling Drunen geluk met dit 10- jarig bestaan en sprak de hoop uit dat vele in Drunen in de komende 10 jaren de rijen zullen komen ver sterken en dat met dit 10-jarig feest tevens voor de afd. Drunen een nog grotere bloei-periode zal aanbre ken. Burgemeester scheiden. 2. Ingekomen stukken 3. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot beschikbaarstelling van een crc- diet, zulks voor aanschaffing van school - meubilair t.b.v. de Bijzondere Jongensschool te Drunen. 4. Voorstel tot toekenning van de ge meentelijke bijdrage voor de verbouwing van een pand, zulks op de voet van de Pre mieregeling Woningverbetering. 5. Voorstel tot wijziging van de ge-, meentelijke prcmiespaarregeling. 6. Voorstel tot het aangaan van een vaste geldlening bij de N.V. Bank voor Ne derlandse Gemeenten. 7. Voorstel tot beschikbaarstelling van een crediet ten behoeve van de aanleg van wegen, riolering en straatverlichting in het laatste gedeelte van het uitbreidingsplan „Braken Oost". 8. Voorstel tot a. beschikbaarstelling van een crediet voor de bouw van 30 woningwetwoningen. b. tot het aanvragen van de door het rijk terzake te verlenen voorschotten en bij dragen. Brand. Zondagmorgen werd brandalarm gegeven in verband met een klein bosbrandje in de onmiddellijke na bijheid van Pension Duinrand. De brandweer was het vuur spoedig meester. Wees bij droog weer voor zichtig met vuur in bos en hei. Snels onder- Generaal Sitzen had deze avond ook een speciaal woord voor de ere voorzitter, oud-burgemeester Snels. Spreker roemde de scheidende ere voorzitter voor het vele sociale v/erk, ook in het kader van de bond. Hij bracht ook in herinnering het verzetswerk van de scheidende bur gemeester en deelde mede dat op grond van het vele werk het hoofd bestuur had gemeend aan hem te moeten uitreiken het Zilveren Kruis van Verdienste van de Bond Oud strijders. Deze onderscheiding wordt, aldus de generaal, slechts zeer zelden uit gereikt. Ik ken maar één burgemees ter die deze onderscheiding mag dragen, en dat bent u. Burgemeester Snels, die aange naam verrast was met deze bijzon dere onderscheiding, merkte in zijn dankwoord op, dat hij steeds ge meend had ziin plicht te moeten doen als een beroep op hem werd gedaan. Eerder op de avond had de voor zitter van de afd. Drunen burgem. Snels als herinnering aan Drunen een sigarettendoos met inscriptie aangeboden. Het woord werd deze avond ook nog gevoerd door de districtsvoor zitter, Overste Vorselaars, die zijn gelukwensen vergezeld liet gaan van enkele prijzen voor de te houden schietwedstrijden. De verdere avond werd in gezel lig samenzijn doorgebracht, waarbij het cabaretgezelschap Oremans voor afwisseling zorgde. Het werd een bijzonder gezellige avond, waarop de echte onvervalste humor hoogtij vierde. Mooi succes in de Judo-sport. Onze dorpsgenoot L. de Gouw slaagde zaterdag te Amsterdam voor het Judo-examen 1ste Dan zwarte band. Dit is een pracht prestatie als men weet dat de heer de Gouw dit nog op 48-jarige leeftijd, na een training van 8 jaar, weet te behalen. De opleiding geschiedde bii de sportleraar C. v. Unen op de eerste Tilburgse Sportschool. De examina toren waren de heren Konings, Snijders en Nijlaars, resp. 4de en 5de dans. NIEUWE WIJKGEBOUW WIT-GELE KRUIS OP 19 MAART OFFICIEEL IN GEBRUIK. Op zaterdag 19 maart a.s. des middags om 3 uur zal het nieuwe wijkgebouw van het Wit-Gele Kruis Drunen - Elshout of ficieel worden geopend. GEMEENTERAAD. Openbare vergadering van de Raad der gemeente Drunen, te houden op vrijdag 11 maart 1960, te 7.30 uur ten gemeentehuize. Agenda 1. Vaststelling notulen raadsvergadering 12 februari 1960 en 27 februari 1960. Agenda. Maandag 7 maart 7.30 uur: middenstandscursus, Jongensschool; 7 uur: trainen D.V.C.; 4 uur: balletschool, Gez. Elshout; 8 uur: clubavond K.A.J., K.A.J.-ge- bouw; 8 uur: danscursus, Gez. Elshout. Dinsdag 8 maart 7 uur: trainen D.V.C.; 8 uur: clubavond O.O.G., v. d. Geit. Woensdag 9 maart 7 uur: trainen Volleybalclub; 7-8 uur: Centrale Volksbank, Maria Stuartstraat 2; 8 uur: film „Morgen is te laat", Ho ge Braken; 8 u.: clubavond D.V.P., café Klerks; 8 uur: clubavond O.O.O., café Els- hout; 8 u.: clubavond Nooit Gedacht, v. d. Geit; 8 uur: clubavond Prins Bernhara, hotel Royal. Donderdag 10 maart 7 uur: trainen D.V.C.; 7-30 uur: middenstandscursus, r.k. Jongensschool; 7.30 uur: trainen T.T.V.D.; 8 uur: Cantabile-repetitie, zaal Els- hout. SOLISTENCONCOURS. Het bondssolistenconcours, uitgaande van de Bond van Harmonieën en Fafare-gezel- schappen in de Langstraat, is vastgesteld op zondag 27 maart. Het wordt georgani seerd door de Harmonie Cecilia te Haar steeg. De heer G. Nieuwland zal als jury fungeren, terwijl de heer Joh. Verhoeven de solisten zal begeleiden. Voor dit con cours bestaat bij de leden van de kerke lijke fanfare Eendracht Maakt Macht, grote belangstelling. Niet minder dan 19 solisten hebben ingeschreven; 16 hiervan zijn allen nog jonge muzikanten, die nog nimmer aan een concours hebben deelgenomen. Een be hoorlijk succes zal aan de leden afzonder lijk en aan de fanfare in zijn geheel zeker ten goede komen. AVONDMIS. Met ingang ven deze week zal er twee maal in de week een avondmis worden op gedragen en wel op woensdag en vrijdag, telkens om half 8. VROUWENGILDE. Voor de leden van het R.K. Vrouwen gilde zal in de zaal van Gez. Elshout door Caty Verbeek een causerie gehouden wor-i den over „Onze Vrouwenbladen", of „Een kijkje in de keuken der journalistiek". De bedoeling is om de leden meer in 6taat te stellen de inhoud der vrouwenbladen zelf enigszins naar waarde te kunnen beoorde len. Aanvang 8 uur. TAFELTENNIS. Blue Stars 1 Venlo - Smashers 1, 5-5 Blue Stars 2 Venlo - Smashers 1 4-6 Animo 2 Vught - Smashers 2 4-6 Smashers 4 - RKC 4 Waalwijk 5-5 Dames: TTVD 1 Drunen - Smashers 1 8-2. diensten, die de jubilaris de Vlijmcnse ge meenschap heeft bewezen, bood de burge meester hem namens het gemeentebestuur een bloemenmand aan. Degelijk. Over het gouden ambtsjubileum van de heer Berkclinans zei de burgemeester „Vijftig jaar bij dezelfde werkgever klinkt bijna ouderwets degelijk. U hebt op eminente wijze' uw betrekkelijk bescheiden werk gedaan en ik zou u aan heel Vlijmen tot voorbeeld willen stellen. Het zilver van de Orde van Oranje Nassau, welke onder scheiding u enkele jaren geleden ten deel is gevallen, siert u niet voor niets". De burgemeester ging verder nog in op de verschillende bestuursfuncties, die de ju bilaris heeft bekleed en nog bekleedt. De heer J. v. d. Water, voorzitter van het bestuur van de Coöperatieve Zuivel fabriek De Vooruitgang, feliciteerde de heer Bcrkclmans, die 50 jaar de juiste man op de juiste plaats is geweest en sprak de hoop uit, dat de fabriek nog lang van zijn trouwe diensten zal mogen profiteren. Na mens de coöperatie bood de heer van de Water de jubilaris het gebruikelijke ge schenk onder couvert aan. Verder mocht hij de heer Berkelmans een gouden legpenning en een oorkonde overhandigen, terwijl er voor mevr. Bcrkclmans een boeket bloemen was. De heer M. Loeffen prees de heer Ber kelmans om zijn plichtsbesef, zijn werklust en zijn trouw en bood hem namens het per soneel van de fabriek een aansteker aan, daarbij de hoop uitsprekend dat het nog tussen hen zou boteren. Directeur W. J. Kuijpers van De Voor uitgang gewaagde van de uiterst prettige samenwerking die hij gedurende 35 jaren met de heer Berkclinans heeft gehad. Hij dankte hem voor de eerste praktische lessen die hij als directeur van de heer Berkel mans mocht ontvangen en legde bijzondere waardering aan de dag voor de houding van de jubilaris in de laatste oorlogsjaren. Pastoor J. Heesakkers O. Pream, prees de werkzaamheid en de oprechte eenvoudi ge godsdienstzin van de heer Berkelmans, die vijftig jaar lang zijn beste krachten heeft gegeven aan zijn werk en de ge meenschap. Na een hartelijk dankwoord van de heer Prinsscn, volgde een druk bezochte receptie. 's Avonds bracht de Harmonie Concordia een serenade, waarbij wederzijds dankwoor den werden gesproken. MAANDVERGADERING DE ZWALUW. Zaterdag 5 maart hield de Postduiven vereniging De Zwaluw haar maandverga dering in café A. Klerks. De opkomst was bevredigend, toen de voorzitter om 8 uur de vergadering opende. Hierna notulen vorige vergadering, die werden goedgekeurd. Hierna mededeling van de agenda van de vergadering van Midden-Brabant, die 13 maart a.s. te Rijen wordt gehouden, alsmede de agenda van de B.C.C. Vaststellen kam pioenschappen van vliegprogramma 1960; er zijn 7 Vitesse, 10 Midfond en 5 Fond- vluchten. De film Witte Molen zal op vrijdag 18 maart worden vertoond; eenieder is welkom op deze filmavond, ook niet-leden. Hoklijsten 1960; deze moeten voor de eerste wedvlucht zijn ingediend; de lijsten worden zo spoedig mogelijk toegestuurd aan de leden. Klokkenstellers en lichters en in- korvers werden aangesteld voor I960.. Klokken inleveren. Zaterdag 12 maart worden de klokken gecontroleerd; klokken die niet in orde zijn worden teruggegeven om in orde te laten maken; een reserveklok van de vereniging is aanwezig voor het stil vallen van een klok voor de thuiskomst van dc duiven tijdens de wedvlucht. Deze klok mag niet door kinderen worden afgehaald. Hierna volgde de rondvraag waarvan en kele leden gebruik maakten, die bevredigend door de voorzitter werden beantwoord. Hiema sloot de voorzitter deze vlotte ver gadering met een dankwoord voor de op komst. BOERINNENBOND. In de grote zaal van café J. van Oijen hield de Boerinnenbond alhier een alge mene ledenvergadering annex ontwikke lingsavond. Naast een groot aantal leden heette de voorzitster mevr. v. Engelen-de kort, hartelijk welkom de geestelijkheid uit de parochie, de spreker van de avond de heer Theunissen uit '6-Bosch, mej. Rooij- mans van de streekvcrbetcring en de be sturen van de N.C.B. en de RKJB. Na deze opening werden door de secre taresse mej. Cor. v. d. Biggelaar de notulen van dc vorige jaarvergadering voorgelezen, die onveranderd werden goedgekeurd. Een spannend ogenblik brak aan toen de Lour- desreis moest worden verloot. Toen het lot was getrokken bleek dat mej. Diny Mom- mcrstecg het gclukligst was en dus deze zomer een reis naar Lourdes mag onder nemen. Ook werd besloten om binnenkort op excursie te gaan naar de D.R.U. emaille- fabrieken te Ulfst. Mej. Booijmans, van de strcekvcrbctering, hield hierna een korte spreekbeurt over de bereiding van diverse gerechten die door de vrouwelijke aanwe zigen vanzelfsprekend met de grootste aan dacht werd gevolgd. Vervolgens verkreeg de spreker van do avond de heer W. P. Theunissen het woord, die een uiterst leerzame en interessante spreekbeurt hield over het onderwerp: Het verschil tuscn het Rode plein in Moskou en het St. Pietersplein te Rome. Degenen die het genoegen hebben gehad deze spreekbeurt van nabij te volgen, zullen daarvan zeer zeker geen spijt hebben gehad, want wat de heer Theunissen over boven staand onderwerp wist te vertellen, boeide allen van het begin tot het einde. De spr. sprak uit ervaring vanwege zijn 10-jarig verblijf in Rusland's hoofdstad. Het zou te ver voeren om hier alles weer te geven wat door spr. naar voren werd gebracht, maar uit zijn causerie kwam wel vast te staan, dat het Russische volk heus niet zo is als het steeds wordt voorgesteld, maar het is juist het regime dat met strakke hand de communistische leer over de wereld ver spreidt. Dc heer Theunissen, die tijdens zijn ver blijf in Rome ook eenmaal het genoegen mocht smaken een audiëntie bij Z.H. Paus Pius XII mee te maken, wist hierover ook zeer aardige bijzonderheden te vertellen. Het was een zeer geslaagde ontwikke lingsavond en vooral de spreekbeurt van de heer Theunissen maakte op allen een diepe indruk. C. A. BERKELMANS VIERDE GOUDEN JUBILEUM BIJ STOOMZUIVELFABRIEK „DE VOORUITGANG". De hartelijke hulde, die de heer C. A. Berkelmans uit Vlijmen op 3 maart j.l. ten deel is gevallen bij gelegenheid van zijn gouden jubileum bij de Coöp. Stoomzui- velfabriek „De Vooruitgang", vormde voor de jubilaris een pleister op de wonde, ont staan door het negeren van zijn zilveren jubileum als raadslid als raadslid, dat en kele weken geleden in alle stilte voorbij is gegaan. Het spijt me, dat om redenen, waarop ik hier niet kan ingaan, op het ge meentehuis geen huldiging heeft plaats ge had, zo zei burgemeester mr. J. Hoefna gel tijdens de huldigingsbijeenkomst in ho tel Prinsen. In zijn dankwoord tot de ver schillende sprekers haakte de heer Berkel mans hierop in met de woorden: „Hier (in stoomzuivelfabriek) hebben we een be stuur en geen fracties; u begrijpt wat ik bedoel". Oud-wethouder. In zijn huldigingstoespraak legde burge meester mr. Hoefnagel, grote waardering aan de dag voor het werk van de heer Berkelmans. „Als raadslid hebt ge iets be tekend. Onder het motto „alle mensen zijn gelijk", bent u altijd eerlijk opgekomen voor de belangen van alle inwoners. Uw bijzondere gaven als bestuurder zijn duide lijk aan het licht getreden, toen u tijdens een langdurige ziekte van mijn ambtsvoor ganger, als loco-burgemeester bent opge treden. Tijdens het burgemeesterloos inter regnum zijn er onder uw leiding belangrijke besluiten genomen. Ik dank u voor de wijze waarop u me terzijde hebt gestaan in de moeilijke beginperiode van mijn burge meesterschap". Als dank voor de vele GESLAAGD. Aan de R.K. Economische Hogeschool te Tilburg slaagde voor het doctoraal examen economie de heer B. H. M. van Dommelen alhier. BILJARTPROGRAMMA District Den Bosch. Klasse B: OBK - St. Joris. Klasse C EBBC - NAO; Poedelvrees - Kleine Hut. Klasse D I: OBK 3 - Schuttershof 2; DVK-OBK 2. Klasse D II: Poedelvrees 2-Arendje 3. PRIJSUITREIKEN CARNAVAL TE VLIJMEN. Zaterdag werden in café H. Lammers de prijzen uitgereikt van de Vlijmense Carna val. Om 8 uur kwamen de groepsleiders bijeen en zelfs volledige groepen waren pre sent voor de ontvangst van dc prijzen, die door de voorzitter de heer M. Berkelmans met een hartelijk woord werden uitgereikt. De wisselbcker en verschillende extra prij zen waren voor de groep Bertus Bruurmijn, die kans zag met de optocht zondag en beide avonden met de groepswedstrijden de eerste prijs te behalen, wat met een gul applaus werd beloond. Hierna bleef men nog enige tijd gezellig bijeen en Carnaval 1960 be hoorde weer tot het verleden. CARNAVAL OP BANDRECORDER. Zaterdag 5 en zondag 6 maart werd in café van Bcijncn, Mcliestraat, op de band recorderder de opname van de groepen af gedraaid, die met Carnaval waren opgeno men tijdens de groepswedstrijden. Hiervoor was grote belangstelling en er werd nog eens hartelijk nageboomt over de Carna val, die weer goed was verlopen. BIDSTOND. Dinsdag 8 maart des middags 2.30 uur en des avonds 7.30 uur hoopt D.V. voor de Geref. Gemeente, Julianalaan 8, alhier, voor te gaan in een bidstond voor het ge was, Ds. G. A. Zijderveld van Capelle a.d. ljssel. COLLECTE HET HOCELAND. Deze week zal in onze plaats de jaarlijkse collecte voor het Hogeland, ten bate van de opvoedings en verzorgingstehuizen van ge noemde vereniging worden gehouden, welke collecte wij gaarne aanbevelen. NED. HERV. MANNENVERENIGING. De Ncd. Herv. Mannenvereniging Trof fel en Zwaard, houdt dinsdag 8 maart a.s. een vergadering in het catechisatielokaal van de Ned. Herv. Kerk. De heer A. J. v. Thielen zal een onderwerp ter bespreking inleiden over 1 Corinthe 4. Aanvang 7.30 u. BIDSTOND VOOR GEWAS. A.s. woensdagavond zal in beide kerken alhier biduur voor gewas en arbeid gehou den worden. Om half 8 hoopt in de Ned. Herv. Kerk daarin voor te gaan Ds. P. J. Bos om 8 uur in de Geref. Kerk Ds. W. B. v. d. Meulen. ACTIE 4 x Z.N. De leerlingen van de Chr. School alhier hebben onder leiding van het hoofd der school, de heer H. J. Ovcrweel, zich in gezet voor de radio-actie 4 x Z.N. van de N.C.R.V., ten bate van een ziekenhuis in Suriname. Op verschillende wijze werd door de kin deren voor dit doel een groot bedrag bij eengebracht, hetwelk in de steravond van a.s. donderdag 10 maart, die vanuit Cu- lemborg zal worden uitgezonden, zal wor den aangeboden. FILMAVOND. Door de plaatselijke commissie van het Fonds Draagt Elkanders Lasten van het C.N.V. te Sprang-Capelle wordt een film avond georganiseerd op donderdag 24 maart a.s. des avonds half 8 in de zaal van de Chr. Volksbond, waarvan de baten zijn voor genoemd fonds. Des middags om vijf uur zal voor de kinderen een extra kinder programma worden vertoond. DEMONSTRATIE CHR. GYMN.VER. PRO PATRIA. met een plaatsje in de gang tevreden moes ten stellen, wat toch geen houdbare toe stand is. Met een uitbreiding van de grote zaal kan o.i. hier veel worden bereikt. Dc vereniging Pro Patria kan overigens weer op twee zéér geslaagde avonden te rugzien en wij geven hierbij de leider een welverdiend compliment, alsmede mej. Broeks een extra pluim voor hetgeen zij in twee maanden reeds heeft weten te be reiken. Onder zeer grote belangstelling werden vrijdag- en zaterdagavond de zaaldemon straties van de Chr. Gymnastiekvereniging Pro Patria gehouden in de zaal van dc Chr. Volksbond. De leiding berustte beide avon den bij de heer L. Hoes, geassisteerd door mej. J. Broeks. Met een kort openings- en dankwoord voor de financiële steun in het afgelopen jaar, werden de avonden ingeleid door de heer P. Heurter, de voorzitter van Pro Patria. De gehouden oliebollenactie had f 500 opgebracht; er was een lange mat aangeschaft, die f 750 kosttte. Spreker dankte allen die aan deze actie hadden me degewerkt. Het programma dat 22 nummers be vatte, werd vlot afgewerkt. Over het ge heel genomen was er veel vooruitgang te bespeuren, vooral in de jongere groepen. De afwerking was over het algemeen goed, al konden hier en daar de benen wat meer gestrekt worden; wij hopen dit het vol gend jaar te mogen zien., het zou aan vele oefeningen, die verder technisch veel be wondering afdwongen, ten goede komen. Wij kunnen niet ieder nummer apart behandelen, maar voor twee nummers toch een extra pluim. Het dames-Klavervier en de knotsoefening op muziek van Strauss, in lichtblauw co6tuum uitgevoerd, braken even de kleur zwart-wit en oogstten zeer veel bijval. Aan het slot van de avond gingen velen voldaan naar huis. Jammer is het steeds dat er geen grotere ruimte beschik baar is, dat zou èn voor de turnsters en turners èn voor de vele bezoekers aange namer zijn, hoewel de geleidelijke verho ging van de zitplaatsen reeds een zeer goede verbetering was. De tweede avond was de belangstelling zo groot, dat het podium voor de bezoekers moest worden gebruikt, zodat de gymnasten die niet optraden zich ALG. LEDENVERGADERING. De Oranjevereniging Wilhelmina alhier hield j.l. woensdagavond haar algemene le denvergadering in het Stationskoffiehuis van de heer P. Pruijssers. De voorzitter de heer L. Poldervaart, opende deze vergadering met een kort openingswoord. Spreker be treurde het dat zo weinig leden gevolg had den gegeven aan de oproep tot bijwoning dezer vergadering. Doch ik meen te moe ten constateren, dat men tegenwoordig veel liever thuis blijft zitten om naar de radio te luisteren of een televisie-programma te be kijken. Wij hebben alles gedaan om de ver gadering aantrekkelijk te maken en daarom spijt het ons nog temeer, dat de opkomst zo gering ia. Na deze korte openingswoorden van de voorzitter leest de secretaris de notulen der vorige algemene ledenvergadering en zijn jaarverslag. Beide verslagen worden goed gekeurd. Vervolgens geeft de penningmees ter, de heer Sterrenburg, een overzicht van de financiële toestand der vereniging. Uit zijn verslag bleek, dat de financiële toe stand gunstig was te noemen. Ook dit ver-, slag werd goedgekeurd. Aangezien de leden der kascontrolecomraissie plotseling ver hinderd waren aanwezig te zijn, moest dit verslag achterwege blijven. De penning meester deelde desgevraagd mede, dat bij het onderzoek te zijnen huize, de leden der commissie geen op- of aanmerkingen had den gemaakt. Voor het jaar 1960 werden tot leden der kascontrolecommissie benoemd de heren J. C. Dekkers en Joh. Sterrenburg Pzn. De rondvraag leverde geen enkele moei lijkheid op, zodat de vergadering met een kort woord door de heer Poldervaart werd gesloten, waarna de aanwezigen de verto ning van de film „It 's in the Air" bij woonden. BENOEMD. De heer Snoeren, adjunctcommies ter secretarie te Sprang-Capelle, is in gelijke functie benoemd te Monster. Tot adjunctcommies ter secretarie van Sprang-Capelle is benoemd de heer Over- beeke uit Tilburg. BIDSTOND VOOR HET GEWAS. Op woensdagavond 9 maart a.s. te 7.30 uur, zal in de Ned. Herv. Kerk alhier een bidstond voor het gewas worden gehouden. Voorganger in deze dienst is Ds. L. Trouw borst. - Wegens ziekte van onze correspon dent bleven berichten uit Waspik achter wege; we hopen a.s. vrijdag de gewone rubriek voort te zetten. BENOEMD. Tot onderwijzer aan de R.K. Jongens- schooi te Schijndel is per 1 mei benoemd de heer A. v. d. Berg alhier. 23 JAAR JANTJE DE POST. 11 Maart a.s. zal de heer J. de Rooij, op het dorp beter hekend als Jantje de Post, zijn zilveren ambtsjubileum vieren. Op de zelfde datum in 1935 werd hij benoemd tot hulpbesteller in Raamsdonk en R'veer. In juni 1944 werd hij overgeplaatst naar Meeuwen, waar hij in dezelfde maand nog in vaste dienst werd benoemd. De heer de Rooij is hier gebleven tot maart 1946, waar na hij als besteller werkzaam was in ons dorp. De periode Meeuwen is voor de ju bilaris een zeer moeilijke geweest. Des morgens om 4 uur zat bij dagelijks op de fiets om in Heusden de post te gaan halen en ze daarna te gaan bestellen in Eethen en Meeuwen, 's Avonds moest hij de post naar

Echo van het Zuiden | 1960 | | pagina 5