KAATSHEUVEL WAALWIJK .1 J DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 7 MAART 1960 103 40— 51 13.90 126 26.66 57 16.33 180 100— 4 1.75 400 16 393 16 400 15 196 15 400 10 373 10 108 159 105 59 207 260 DRUKKERIJ VAN BOXTEL Loon op Zand Berndijk VOOR ELKE BRABANTSE BLiNDE EEN BANDRECORDER Ter aanvulling van het bericht elders in dit nummer over bo vengenoemde actie in onze ge meente, kunnen we nog medede len dat het bijeengebrachte be drag pl.m. 2400.beloopt, ze ker eenjnooi succes. VERGADERING „STILLE OMGANG" In de nacht van zaterdag 19 op zondag 20 maart a.s. zal de af deling Waalwijk en Omstreken deelnemen aan de Stille Omgang te Amsterdam. Zondagmiddag kwamen de leden in hotel Moo- nen hijeen voor bespreking van de jaarlijkse bedetocht. De secretaris, de heer J. Trim- bach, gaf een overzicht van de vorige jaarvergadering en van de toen gehouden Stille Omgang. Het ledental en het aantal deel nemers aan de toen gehouden omgang was vrijwel gelijk geble ven aan voorgaande jaren. De penningmeester boekte aan inkomsten 77G.55, aan uitgaven 702.01, zodat er een batig saldo resteerde van 74.54. Samen met het reeds aanwezige kasgeld aan het begin van 't jaar van 162.02 kwam het totaal eindsaldo op 237.56. Bij de bestuursverkiezing wer den secretaris J. Trimbach en penningmeester H. van Oudheus- den herkozen. De reis-naar Amsterdam zal over veertien dagen gemaakt worden met autobussen van de Fa. Mulders-Sars. De deelnemen de plaatsen zijn: Dussen, Geer truidenberg, Raamsdonksveer, Raamsdonk, Waspik, Loonop zand, Kaatsheuvel, Elshout, Dru nen en Waalwijk. Het vertrek is vastgesteld op 10 uur vanaf de St. Antoniuskerk te Waalwijk. Vooraf wordt er in de kerk van St. Antonius te Waalwijk een lof gecelebreerd. Direct na aankomst te Amsterdam begeven de deel- v. EVÜERLO's BROOD! nemers zich naar het Spui, waar de Langstraatse groep als eerste afdeling die nacht de Stille Om gang zal beginnen. Na het vol brengen van de bedetocht wordt in de kerk De Zaaier om 2 uur een plechtige H. Mis opgedragen. Na het gebruiken van bet ontbijt in „Marcanti" wordt de terug tocht naar Brabant aanvaard. Tijdens de rondvraag werden enige voorstellen gedaan om tot een soepelere regeling van de be taling der reiskosten te komen voor jeugdige deelnemers of voor meerdere deelnemers uit een gezin. Besloten werd hier voor een reservekas in het leven te roepen, gevormd door vrij willige bijdragen der leden. De voorzitter van de Stille Omgang, pastoor M. Lam sprak aan het slot van de vergadering over de betekenis van de alge mene gebedsintentie voor dit jaar: „Dat de leiders der volken zich laten leiden door de H. Geest". HERENTEAM VAN K.M.H.C. WAALWIJK KAMPIOEN Door zelf met 52 van MOP 5 te winnen en doordat Den Bosch 2 met 1—0 zegevierde over Ra pidity heeft het eerste heren team van de KMHC Waalwijk gisteren ongeslagen het kampi oenschap van de 3e klasse in de wacht gesleept. De voorzitter van de vereniging, de heer Th. van Dongen, was de eerste die in het clublokaal zijn gelukwensen aanbood en deze liet vergezeld gaan van bloemen. Bloemen voor captain van Rijckevorsel waren er ook van de heer Dek kers, die verder doelman W. Ei bers voor de komende belangrij ke wedstrijden alle keepersgeluk toewenste en hem ter bevesti ging daarvan een talisman over handigde. De captain van MOP liet zijn gelukwensen vergezeld gaan van een kistje bier, welk voorbeeld werd gevolgd door het tweede herenteam van Waalwijk. En omdat drie ook hier een mooi getal is, kwam ook het bestuur nog met een kist bier over de brug, zodat de .kampioenen hun ongetwijfeld grote dorst naar hartelust hebben kunnen lessen. Voor een gezamenlijk etentje trok men daarna naar de Kaka- loe, waarna men zich om 8 uur weer in het clublokaal verenigde voor een gezellige feestavond. De kroon op dit hockeysei- zoen rnoet echter nog komen en wel in de vorm van een promotie naar de 2e klas. Gezien de dit seizoen geleverde prestaties is de kans hiervoor ruimschoots aan wezig, want van de drie gegadig den komen er twee voor promo tie in aanmerking. Bovendien wordt het meer dan tijd, dat de Waalwijkse heren op gelijk ni veau komen met de dames. Ookt heren 2 maakt een goede kans om het volgend seizoen in ho gere regionen uit te komen. Er moet nog maar één wedstrijd ge wonnen worden, waarna een be slissingswedstrijd zal uitmaken of heren 2 het volgend seizoen in een hogere afdeling zal uitko men. Aan de kampioenen onze ge- n Waalwijk brengen, waar zorggedragen werd voor de verzending. Ontelbare uren heeft hij in deze tijd gesleten in slootkanten, om zich te beschermen tegen het vuur van Duitse en Geallieerde vliegtuigen. Na 'n benoeming in Kaamsdonk kreeg de heer de Rooij de weidse naam van Jantje de Post. Hij was in deze tijd, toen onze jongens in Indië vochten, een figuur die de meisjes graag zagen komen. En naar mate men later z'n hartelijkheid en behulp zaamheid steeds meer leerde waarderen, groeide de sympathie voor hem. In mei 1956 werd hij aangereden. Bij dit ongeval kreeg hij een gecompliceerde beenbreuk, een zware hersenschudding en een ernstige hoofdwond. Eerst in 1958 kon hij z'n werkzaamheden geheel hervatten. In de 2 jaren van z'n ziekte hebben de Raams-. donkers zijn goedgehumeurde bekende ge zicht zeer gemist. 11 Maart zal 't zilveren jubileum van de heer de Rooij, die inmiddels is gepromo veerd tot besteller-stationhouder, op be scheiden wijze worden gevierd. Men mag verwachten, dat het de jubilaris op deze dag niet aan belangstelling zal ontbreken. JONGE BOERINNEN. Door de Boerinnenbond werd voor de jonge boerinnen een wedstrijd georgani seerd in het telen en verzorgen van bloem bollen, i.h.b. paper-whites en crocusscn. De le prijs was voor mej. C. van Strien, op de 2e plaats kwam mej. J. Kuijsters. Mej. T. Kuijsters en mej. N. Verschuren deelden samen de 3e prijs In de jury zaten dhr. van Alphen en mbej. T. Roovers. Jaarvergadering Boerinnenbond. Donderdag 10 mrt. houdt de Boerinen- bond haar jaarvergadering in hotel Nieu- wenhuizen. Op de agenda staat o.a. een bestuursverkiezing. Oftredend zijn mej. Joh. de Bont, mej. v. Dongen en mevr. Langerwcrf. Alleen mej. v. Dongen is her kiesbaar BILJARTSPORT K N.B.B. Voorwedstrijden om het kampioen schap van Nederland, cadre 38-2 hoofdklasse. Zaterdag, zondag en maandag vin den in café P. van Dun de voorwed strijden plaats om een plaats in de finale om het kampioenschap van Nederland, hoofdklasse, cadre 38-2, welke van 24 tot en met 27 maart te Leeuwarden zal plaats vinden. De organisatie van deze wedstrijden is door de Kon. Ned. Biljartbond toe vertrouwd aan de vereniging „Krijt op Tijd", die op dit terrein reeds ruimschoots haar sporen heeft ver diend en ook nu weer voor een vlekkeloze en vlotte regeling heeft zorg gedragen. Zes biljartsterren uit Brabant en Limburg nemen aan deze wedstrij den deel en enkelen daarvan heb ben tot zondagavond bewezen, dat deze kwalificatie beslist niet over dreven is. Zaterdagmiddag werden de wed strijden ingezet met de partij van onze plaatselijke favoriet en weder om serieus candidaat voor de finale, Wim Soeterboek tegen W. Rosen uit Limburg. Deze laatste, een beschei den, sympathieke verschijning, die vorig jaar met ruim 30.moyenne naar de hoofdklasse promoveerde, begon meteen onbevangen van ac quit met een serie van 138, nog wel niet precies volgens het boekje ge scoord, maar waarin hij overigens bewees voldoende spelinzicht te heb ben. Dit goede voorbeeld wekte op Wim blijkbaar erg stimulerend, want zijn antwoord, een serie van 172, was meteen een bewijs dat ook hij met de beste voornemens bezield was. Of hij hiermee meteen het mo reel van Rosen had aangetast, weten wij niet, maar de Limburger was opeens van slag. Wim zette zijn op mars onverpoosd verder en in 7 beurten waren de 400 bereikt. Ro sen bleef op 187. De partij K. de Nijs (Oosterhout) en M. Rrosens (Breda) was van een geheel ander gehalte. Het werd een moeizaam gevecht, waarbij men om beurten de leiding had. Ten slotte maakte de Nijs met een slotserie van 73 aan alle onzekerheid een ein de, Brosens op 366 latend. De partij nam 27 beurten in beslag. W. Rosen tegen L. van Hinthum uit Oss ging tot de 15e beurt tegen elkaar op. Toen scoorde v. Hinthum in de laatste 5 beurten met enkele nuttige series 200 car., waarmee hij de 400 bereikte. Rosen eindigde op 303. In de partij tegen Brosens kon Wim Soeterboek niet in zijn norma le spel komen. Wel waren enkele beurten behoorlijk raak en werd zijn gemiddelde door geen poedels aangetast, maar het was toch niet wat we van hem gewend zijn. Niet temin slaagde hij er in de 400 in 10 beurten vol te maken, terwijl Bro sens met z'n 139 „nergens" was. In de ontmoeting L. v. Hinthum tegen Ko de Nijs, had de eerste vanaf het begin het heft in handen. Wel kwam de Nijs in de 8ste beurt met 86 even terug, maar toen v. Hinthum in de 10e met 126 daarop antwoordde, was het pleit vrijwel beslecht. In de 15e beurt kwam hij op 400, terwijl de Nijs de nastoot miste en op 245 bleef. Wel zeer ongelukkig verliep de partij voor W. Rosen tegen J. Jan sen uit Helmond. Deze kwam in de laatste partij van zaterdagavond voor het eerst aan tafel. Nadat Ro sen de acquitstoot had gemist, ont laadde Jansen z'n de hele avond op gekropte energie in een reeks van 143. Rosen kon slechts met een 1 antwoorden, maar ook Jansen moest blijkbaar nog even uitblazen, want ook hij kwam maar tot 5. Toen Ro sen met 4 ook nu nog het antwoord schuldig bleef, stormde Jansen met 72 nog verder weg. Dit was voor Rosen blijkbaar de genadeslag, want in de 4e beurt kwam hii met 2 tot een totaal van 7 car. en hij kreeg geen kans meer hier nog iets aan toe te voegen, want met een prach tige serie van 180 maakte Jansen de partij en presenteerde daarmee met een zijn visitekaartje voor de finale. Het heeft Rosen in deze wedstrij den toch niet meegezeten, althans wat betreft het in winst omzetten van zijn partijen. Wij moeten er echter meteen aan toevoegen dat hij lichamelijk gehandicapt was door 'n zieke arm. Bovendien moest hij in twee dagen al zijn partijen spelen, waarover de andere heren drie da gen kunnen doen. Zondagmiddag in z'n partij tegen Ko de Nijs ging het in het begin ook weer erg stroef, totdat hij in de 12e beurt met een goed gespeelde serie van 159 weer eens goed los kwam. In de 15e beurt liet hij hierop een 101 volgen, waardoor hij op 391 kwam, terwijl zijn tegenstander op dat moment pas 292 had bereikt. Tot ieders verrassing produceerde deze laatste daarop een 108 en kwam daarmee dus op 400 en de ongeluk kige Rosen strandde tenslotte op 393. Aangezien Rosen z'n programma zondag moest afwerken, kwam hij hierop tegen Brosens. Deze ontmoe ting werd voor hem een walk-over en z'n eerste zege. Geen grote se ries, maar in het algemeen nuttige beurten en in z'n 15e beurt had hij het pleit beslecht. Brosens bleef op 196. Een fantastische wedstrijd speel den daarop v. Hinthum en Jansen. Beide begonnen met een poedel, waarna v. Hinthum een 80 op tafel legde; Jansen kwam hierop met 31 en toen v. Hinthum had gepoedeld, begon Jansen aan een ijzig secuur gespeelde serie, waarin nota-bene betrekkelijk weinig rappels in voor kwamen, die op 260 eindigde. Van Hinthum bleek daardoor allerminst uit het lood geslagen, want met 40 en 63 raakte hij tenminste niet te ver uit de buurt. We hadden ge dacht dat Jansen er weer een re cord-partij van zou maken, maar hij kwam hierna voor enkele moeilijke aanvangsstoten, waardoor hij in de 4 volgende beurten slechts 16 car. wist te produceren. Ook v. Hinthum had hiermee te kampen en bereikte in 4 beurten maar 10 punten. Toen Jansen in de 9e beurt de 373 had bereikt, leek het pleit beslecht, want v. Hinthum stond toen op 193. Wat niemand echter voor mogelijk had gehouden, gebeurde in de 10e beurt; v. Hinthum kreeg de ballen in de gedroomde positie, wist deze door accuraat spel zo te behouden, rappe leerde dat het een lieve lust was, en met een prachtig gespeelde serie van 207, de mooiste tot nu toe, maakte hij de partij uit. De laatste ontmoeting van Rosen ging tegen W. Soeterboek en deze begon voor hem alleszins hoopvol, zo zelfs, dat wij voor Wim 't ergste gingen vrezen. Na de 4e beurt had Rosen de 200 reeds gepasseerd en stond de ander nog op 90. De situa tie werd nog bedenkelijker toen Ro sen er nog 100 bovenop gooide. Toen kwam Wim met een prachtige 183 eindelijk los en dus in de buurt van z'n tegenstander. Toen Rosen ten slotte nog 78 car. nodig had en aan een nieuwe reeks begon, verwachtte iedereen het einde, maar op 70 strandde hij jammerlijk. Wim stond hierna nog voor een opgave van 120 punten, maar hii buitte zijn laatste kans schitterend uit. Het ging dik wijls wel erg moeizaam met de no dige problemen, maar deze werden allen opgelost, en zo moest Rosen uiteindelijk deze partij nog aan zijn tegenstander laten. De sympathieke Limburger kan echter op een goed debuut terugzien en wat voor hem ondanks alles pret tig is: hij blijft met zijn algemeen gemiddelde van even boven de 24.- voor de hoofdklasse behouden. Niet onvermeld mag intussen blij ven dat alle deelnemers eenparig vol lof zijn over het prima mate riaal, waarvoor hospes P. van Dun wederom heeft gezorgd. De gedetailleerde uitslagen tot nu toe zijn: W. Soeterboek 400 7 172 57.14 W. Rosen 187 7 138 25.28 K. de Nijs 400 27 76 14.81 M. Brosens 366 27 52 13.55 L. v. Hinthum 400 20 90 20— W. Rosen 303 20 57 15.15 W. Soeterboek M. Brosens L. v. Hinthum K. de Nijs J. Jansen W. Rosen K. de Nijs W. Rosen W. Rosen M. Brosens L. v. Hinthum J. Jansen 400 10 139 10 400 15 245 15 400 7 25— 24.56 26.66 13.06 40.— 37.30 W. Soeterboek 400 8 183 50.— W. Rosen 392 8 100 49.— DIPLOMA-UITREIKING LEDEN B.B. Vrijdagavond had in de kleine zaal van hotel Smit de diploma-uit reiking plaats aan leden van de plaatselijke Bescherming Burgerbe volking, die destijds met gunstig resultaat hun proeve van bekwaam heid hadden afgelegd. Het Hoofd van de B.B., de heer Steffen, opende deze bijeenkomst met een woord van welkom, speciaal tot burgemeester R. J. Th. van der Heijden, die hij dankte voor zijn komst en in wiens tegenwoordig heid om de diploma's uit te reiken hij een blijk van waardering en er kentelijkheid ziet aan de B.B. Na in het kort de gang van zaken bij de B.B. gememoreerd te hebben, gaf hij vervolgens het woord aan de heer Bijvoet, kringhoofd van de B.B. Deze wees er o.a. op, dat het behalen van de diploma's niet zon der moeite was gegaan, hetgeen ook bleek uit het feit, dat enkele leden nog een her-examen hebben moeten doen. 't Gebrek aan geoefende B.B.- ers is nog steeds groot en de invoe ring van de verplichte noodwacht zal hieraan wel niet vreemd zijn. De burgemeester, hierna 't woord nemend, greep even terug op de woorden van de heer Bijvoet, dat de diploma's niet zo maar verkregen zijn. Dat er enkelen aanvankelijk gestruikeld zijn, betekent dat aan 't diploma grote waarde gehecht mag worden. Dit geeft hem voldoening. Eigenlijk moest hij de gemeente ge luk wensen, omdat de gemeente, dank zij de geslaagden, een waar borg heeft gekregen om in geval van calamiteiten op te kunnen tre den. Als voorbeeld haalde hij o.a. aan, de kort geleden overstroming van Tuindorp. Hij was verheugd dat de gemeente de nodige inwoners heeft om rampen te kunnen bestrij den. Vervolgens ging de burgemeester over tot het uitreiken van de diplo ma's, alsmede van de jaarsterren aan een tiental noodwachters, t.w. de heren W. Pepping, A. van Hou- tum, Ch. Bergmans, Chr. Sprangers, A. v. Tilburg, W. de Bont, P. Mut- saers, K. Schaafstra, J. Steenber gen en Jac. v. d. Linden. Het ver heugde de burgemeester aan ge noemde heren de jaarster voor 5- jarige trouwe dienst te mogen uit reiken en hij hoopte, dat er in de komende jaren nog meer jaarster ren zullen bijkomen. Hij dankte de betrokkenen voor hun trouw en ver der allen voor hun bereidheid om de B.B. te versterken. De leiding van de B.B. wenste hij tot besluit alle succes toe. De heer Steffen dankte hierop cursusleider Cortvriend, aan wiens stimulerende lessen en instructie 't was te danken dat deze groepen waren geslaagd. Hij dankte de le den verder voor hun betoonde ijver. De heer W. Pepping, namens de twee blokploegen sprekend, merkte heel kernachtig op, dat de leden van de blokploegen, voordat zij aan de cursus begonnen, dachten dat zij heel wat wisten, tijdens de cursus dat zij maar weinig wisten, en tij dens het examen een beetje. Hij dankte eveneens de heer Cortvriend en bood hem als stoffelijk bewijs daarvan namens de geslaagden een diplomatentas aan. De heer de Kort, assistent-cursusleider (E H.B.O.) werd een doos sigaren geoffreerd. Ook de heren Steffen en admini strateur Verschuren werden in z'n dankwoord betrokken. Instructeur Cortvriend wees alle loftuitingen van de hand. Het was hem steeds een genoegen geweest naar Kaatsheuvel te komen om de lessen te geven. Hij was aangenaam verrast door het prachtige cadeau. Hierna sloot de heer Steffen deze bijeenkomst. KAATSHEUVEL' - TEL. K 4167-2121 HEROPENING GEMODERNISEERDE ZAAK. Dit jaar is het 40 jaar geleden dat de firma A. H. Frederiks en Zn. zich te Kaatsheuvel vestigde. Zowel hier als in de omgeving, heeft de naam dezer firma al die jaren een vertrouwde klank gehad. Daarnaast wist zij, teneinde aan de grote con currentie juist in haar bedrijf het hoofd te kunnen bieden, steeds met haar tijd mee te gaan. Hoewel de zaak in de loop der jaren meerma len werd vernieuwd en aan de eisen des tijds aangepast, meende men dit jubileumjaar te moeten aangrijpen om het interieur in 'n geheel nieuw en modern kleed te steken. Het aannemersbedrijf S. Pepping zorgde daartoe voor een vakkundi ge betimmering. J. Beekmans bracht een doelmatige verlichting aan, J. B. Snels voorzag het geheel van stemmige pastelkleuren en P. van Wanrooij plaatste de practische toonbanken. Toen vrijdag j.l. het doek werd opgehaald, kon het oog der kijkers zich verlustigen aan een keur van stijlvolle en moderne slaapkamerinterieurs. Bij ons be zoek aan de zaak viel meteen op, dat de firma een specialisatie in sta len meubelen en woningtextiel in de meest uitgebreide zin heeft in gevoerd. Wat de stalen meubelen betreft, vindt men een collectie wel ke uniek is. Van de meest luxueuss Franse stijlkamer tot de eenvoudige strakke kamers. Verder divanbed den, opklap- en tuimelbedden, bank en stapelbedden in de nieuwste uit voeringen en de bekendste merken, zoals Auping, Holtkamp, Aves, Dico enz. Ook in bedden is er een enor me verscheidenheid in soorten en kwaliteiten, o.a. Epeda, Auping, Pullman, Norma, enz. Wat de woningtextiel betreft, de glas. en overgordijnen heeft men in dezelfde geest als in confectiezaken, op een overzichtelijke wijze, han gend in rekken, uitgestald, waar door de klant gemakkelijker en vooral beter zijn keuze kan maken. Ook op gebied van vloerbedekking is er grote keuze in cocos, karpet ten, vaste vloerbedekking, enz. Wat de complete installaties be treft, ook deze blijft de firma in z'n y.i-4u geheel verzorgen. Zij brengt de klanten, geheel vrijblijvend, naar de grootste fabriekstoonkamers, waar ze prettig en tegen fabrieksprijzen hun keuze kunnen maken. Kortom, door deze nieuwe inrich ting geeft de firma Frederiks ieder een de kans, grote of kleine beurs, zich een reis naar buiten de plaats te besparen. Voor advertenties en abonne menten blijft ons adres te KAATSHEUVEL Bureau Jan Tuerlings Dr. v. Beurdenstr. 8, Tel. 2002 KAATSHEUVEL Ook voor alle andere bladen worden advertenties tegen de geldende tarieven opgenomen. Klachten over bezorging en aanmelden nieuwe abonne's aan ons bureau Dr. v. Beurdenstraat 8 KAATSHEUVEL ORIËNTATIERIT. Ter gelegenheid van de carnavals feesten te 's-Bosch, organiseerde de automobielclub „De Hertogrijder" aldaar een oriëntatierit over een af stand van pl.m. 50 km. Aan deze rit namen ook enkele leden van auto club „Kaatsheuvel" deel, waarvan sommigen een zeer verdienstelijke plaats in het eindklassement inna men. Van de intotaal ruim 140 ge starte deelnemers, klasseerden zij zich als volgt: nr. 8. L. Ververs-A. v. Oversteeg 145 straf p.; nr. 13. G. de Wijs-M. Elshout 170 strafp.; nr. 41. A. van Deilt-P. Verhoeven 226 strafp.; nr. 78. L. Mateysen-C. Mateysen-Musch 353 strafp.; nr. 95 A. Pepping-A. A. Pepping-Mateysen 447 stralpnt. HERSTELLING. Ons bericht over de vechtpartij in het blad van vrijdag j.l. behoeft in zoverre verbetering, dat, naar ons nader werd meegedeeld, geen vecht partij heeft plaats gehad, doch dat 't slachtoffer V., zonder ergens op be dacht te zijn, onverhoeds door B. met een glas in zijn gezicht is ge slagen. GILDE ST. JAN. Zondag hield het gilde St. Jan in de zaal van café „de Steenbakker" haar voorlaatste schietoefening. De stand na 100 schoten is als volgt: 1. P. Schoenmakers Pzn. 1103 p.; 2. P v. Nieuwstad Sr. 1077 p.; 3. H. v. Balkom 1074 p.; 4. P. van Laar hoven 1050 p.; 5. P. Schoenmakers Czn. 1039 p.; 6. P. v. Nieuwstad Jr. i017 p.; 7. Th. Sperber 967 p.; 8. J. Dingemans 956 p.; 9. C. v. d. Ven 922 p. Zondag 20 maart is de laatste schietoefening, bij welke gelegen heid tevens de prijzen zullen worden uitgereikt. Op de eerste zondag van april beginnen buiten de schietoefe ningen op de vogel. BURGERLIJKE STAND LOON-OP-ZAND. Geboren Petronella E dv P J Smul- ders-Nouwens - Antonius J M zv W Ver- meulen-de Jong - Gerardus 1' J zv W Sprangers-van Loon - Adriana M W dv M Biemans-.Veraa - Marius J L J zv J Balvers-Klijn - Petronella C M dv J Maaö- Cools - Johanna G dv C Kruijf-van der Stelt - Matheus W J M zv M Soeterboek - Laros - Adriana W M dv P Ligtenberg- v d Velden - Gijsberta M J M dv A Jan sen-Fleerkamp - Elisabeth J M dv H v Dongen-Wagemakers - Helena P J dv J v d Hout-Kuijpers - Johannes PMzvC Siemons-de Jong - Camillus J M zv M v Esch-v Gils - Catharina G J Th dv A v Es-Klerks Leonardus M W J zv J Bee- rens-Vasté. Huw.-aangiften Petrus C M de Jong 34 j Goirle en Petronella A M v Best 29 j alhier. Huwelijken C A Spapens 26 j 's-Bosch en Maria H Th v d Aa 23 j alhier - B Flipsen 21 j Geertruidenberg en M J Klijn 22 j alhier - M W Brok 24 j Udenhout en A M Maas 24 j alhier -JA Korthout 24 j Waalwijk en P J Glaudemans 23 j alhier - P A v d Heijden 23 j Waalwijk en A Mcrkx 25 j alhier - A H v Mierlo 22 j Tilburg en A J Wouters 20 j alhier - A J v Hooft 26 j Veghel en J H Klijn 23 j alhier. Overleden Huberta J M Swaans ev H v Dun 47 j - Antonia S Kleuters ongh 87 j - Dionisius Vastré geh gew met H Valk 100 j - Pieternella Snoeren ev P Borsten 74 j. Ingekomen Lucia C den Ouden van Oirschot - Bcrnarda W Gerrits van Wa- mel Beneden-Leeuwen - Cornelia J J Soe terboek van Rotterdam - Geertruida G Korthout van Waalwijk - Maria Broeren van Gilze ca. - Antonetta J Schellekens van Dongen - Philippus A M van Pruis- sen van Tilburg - D van Rijswijk en D. van Rijswijk beiden van Wijk ca. - C A Spapens van 's-Bosch. Vertrokken Waltherus J H den Boer naar Tilburg - Franciscus Damen naar Waalwijk - Judoca M Rooijackers naar Wamel beneden-Leeuwen - Leo Jacobs naar Waalwijk - Cornelia H M Verhelst naar Tilburg - Hendrika A M Verhelst naar Tilburg - Johannes M Verharen naar Roermond - Cornells W v d Assem naar Waalwijk - Johanna G de Jager naar Oosterhout Henricus A C Vera naar Tilburg - Johan F v Schijndel naar Til burg - Maria J Klijn naar Werkendam - Henricus M v Wanrooij naar Oosterhout - Hendrik B Damen naar Drunen - Anna M Maas naar Udenhout - Adriana Merkx naar Waalwijk - Adriana J C M Wouters naar Tilburg - Cornelia G Luijten naar Lichtenvoorde. WELKOME GESTE. Onlangs is in Noordbrabant een actie gevoerd voor de Blinden, onder het motto „elke blinde een bandrecorder". Ook in Loonopzand heeft men deze roep gehoord en het is door enkele initiatiefnemers uit gewerkt tot een feest bij de heer Lou van der Velden-ljpelaar. We kennen hem na tuurlijk allemaal en we weten, dat deze man zeer gehandicapt is.. Ook hij heelt daadwerkelijk aan deze actie meegewerkt, want niet min der dan 400 kaarten van deze actie heeft hij zelf geplaatst in Loonopzand, hetgeen als een prestatie mag worden aangemerkt. Door middel van enige personen in het dorp is het mogelijk geworden dat van der Velden vervroegd ook een bandrecorder in zijn bezit zou krijgen en wel op de dag, dat zijn 40-jarig huwelijksfeest werd ge vierd n.l. op 9 febr. j.l., toen dit hem werd bericht. Sedert maandag 29 febr. beschikt hij er over en weet nu al aardig de toetsen te bedienen. Voor de tijd van een jaar worden hen gesproken boeken gratis ver strekt, waardoor het mogelijk is van aller lei lectuur te genieten. Tevens wordt het apparaat twee jaar gratis gecontroleerd. Vermeldenswaard is nog, dat elke spoel van het toestel een uur tekst levert. De gelukkige van der Velden dankt al len die het mogelijk hebben gemaakt hem in het bezit te stellen van dit zo belang rijke toestel. OPENING NIEUWE KAPSALON. A.s. dinsdag zal de heer Jan Mutsaerts op de Hogesteenweg no. 20 alhier een nieu we dameskapsalon openen. Om 3 uur n.m. zal hij de deur openen van zijn geheel aan de eisen des tijds aangepaste salon, welke sfeervol is ingericht. Hij zal met de meest moderne middelen de dames in al hun wen sen tegemoet komen. Speciaal maakt de nieuwe ondernemer het kapsel naar het type i-A i persoon, want dit juist is van groot belang. Eerder hebben wij in onze kolommen mel ding mogen maken van behaalde successen op 't terrein van 't dameskappersvak door de heer Mutsaerts, zodat wij er niet aan twijfelen of hij zal zijn cliënten op uitste kende wijze bedienen, voor kleurspoeling, teintures, vervingen, crème-behandeling en permanent. De voorkamer van het oude pand is ge heel gemoderniseerd en ingericht tot een smaakvolle salon. Het geheel is veranderd door de gebr. Mutsaerts. Het interieur is geschilderd in lichte pasteltinten. Wij wensen de heer Jan Mutsaerts veel succes met zijn onderneming. KAMPIOENSCHAPPEN DISTRICT TILBURG NJJA in Sportschool BEL- JAARS, 4e DAN. In de Sportschool Bcljaars te Tilburg werden zondagmiddag de judo jitsi-wed- strijden gehouden in alle afdelingen. Onze plaatsgenoot dhr. B. Kemmeren, groene band, kwam ook in deze wedstrijden uit. Hij zag kans reeds in een halve minuut met de tweede armhoutgreep dhr. Vegere te verslaan. B. Kemmeren verloor van dhr. van Soest met 5 maal 3 min., beide waren even sterk, dit blijkt wel uit de vier maal verlenging van drie min, waarin uiteinde lijk de gelukkigste zegevierde. B. Kemmeren eindigde nu als tweede, waardoor hem de eer te beurt valt district Tilburg te gaan vertegenwoordigen in Den Haag, waar in mei de Nederlandse Kampi-. oenschappen gehouden worden. Kampioen werden vervolgens nog Broers uit Tilburg, gele band; A. van Soest, groe ne band, B. van Soest, blauwe band en Seegers, bruine band. Wij wensen B. K. in den Haag veel STUDENTEN-EXCURSIE NAAR WAALWIJK Een 30-tal studenten van de Aardrijkskundige faculteit te Utrecht heeft j.i. donderdag een excursie gemaakt naar Waal wijk. Deze excursie stond onder leiding van drs. N. .1. de Vries, wetenschappelijk ambtenaar zij de Planologische Dienst in Den Bosch. Op deze Dienst werd aan de deelnemers een nadere uiteen zetting gegeven van de Lang- straatse problemen. Via Vlijmen, Haarsteeg, Heus- den, Drunen ging het vervolgens per autobus naar Waalwijk waar een rondgang door de gemeente werd gemaakt. Speciaal werd hier aandacht besteed aan de uitbrei dingen van Waalwijk, met name aan de nieuwe woonwijken die in hel zuiden van onze gemeente zijn verrezen en aan de water staatsproblemen in het noorden. 's Middags bracht het gezel schap een bezoek aan de Hollan- dia Schoenfabrieken, waarna het ten gemeentehuize door burge meester Teijssen werd ontvan gen. Aan de hand van kaarten en tekeningen gaf deze een exposé van de ontwikkeling die Waal wijk meemaakt, waarbij natuur lijk ook de grootse havenplannen alle aandacht kregen. De studenten toonden zich zeer voldaan over deze excursie. OPBRENGST COLLECTE „KERKENBOUW-ZONDAG" In onze gemeente heeft de ker- kenbouwcollecte van gisteren op gebracht: voor de parochie St. Jan 1086.-St. Clemens 450.-. St. Antonius en L. L. Vrouw Ontvangen zijn nog niet bekend. HET ORIGINELE BAKKERSBROOD! Er is geen beter brood denkbaar.

Echo van het Zuiden | 1960 | | pagina 6