SPORTSPIEGEL DE ECHO Ufi HET ZEIDEN HITSTE BEHICHTEH STIKMEESTER vrouwelijke of mannelijke administratieve kracht 7 BE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 7 MAART 1960 7 agenda. Vlijmen Vlijmense Boys Tafeltennis Biljarten Haarsteeg Haarsteeg Pluimvee Rouw - drukwerk Castelijn en Beerens N.V. een alleszins ervaren Castelijn en Beerens N.V. lukwensen en voor beide teams alle succes in de komende beslis sende wedstrijden. NA 38 JAAR MET PENSIOEN. Na een dienstverband van 38 jaar heeft de heer M. Rombouts j.l. vrij dag afscheid genomen van de schoen fabriek A. Pulles van Gerwen Co. wegens het bereiken van de pensioen gerechtigde leeftijd. De afscheids bijeenkomst vond plaats in tegen woordigheid van directie, oud-direc tieleden, staf, werkmeesters en per soneel van de modelienafdeling, waar de heer Rombouts al die jaren in de belangrijke functie van modeleur werkzaam is geweest. In zijn af scheidswoord prees directeur A. Pul les de grote kunde en accutaresse van de heer Rombouts. Hij wenste de heer Rombouts een gelukkige en onbe zorgde oude dag toe en overhandigde hem een geschenk onder couvert en een kist sigaren. Mevrouw Rombouts ontving een fraai boeket bloemen. De heer Kampman voerde het woord namens de werkmeesters. Hij roemde de prettige collegialiteit van de heer Rombouts en bood een royale kist sigaren aan. Na het officiële af scheid bleef men nog enige tijd ge zellig bijeen, waarna alle aanwezigen persoonlijk afscheid namen van de heer Rombouts. t -I w~'W.S.V."'7,HERTOG 'jAN". Op zaterdag 12 maart a.s. organi seert de WSV „Hertog Jan" de laat ste tocht in de serie „Winterwandel- tochten voor de jeugd". Er wordt gestart vanaf Venkelstraat 33 om half drie. De tocht gaat over een af stand van 10 km. TENNISCLUB „DE MATTENKLOPPERS". Met het nieuwe tennisseizoen dat 1 april a.s. weer begint - in het verschiet, waren donderdag j.l. de le den van deze club in een geanimeerde vergadering bijeen. Zoals alle tennis clubs in Waalwijk is ook de club „De Mattenkloppers" altijd een besloten clubje geweest. In 1038 is deze club opgericht, waarvan in de eerste 20 jaren uitsluitend mannelijke spelers lid mochten zijn. Eerst verleden jaar is besloten dat ook dames voortaan lid konden worden. Ook dit jaar werden ter vergade ring belangrijke besluiten genomen. Op de allereerste plaats dat de club dit jaar een in ledental nog beperkte Juniorenafdeling zal oprichten. De oudere spelers zullen de jonge ren helpen en trainen terwijl er ge stimuleerd zal worden dat de junio ren-spelers deelnemen aan Jeugdtour- nooien. Voorts werd besloten dat dit jaar nog aan de tenniscompetitie zal worden deelgenomen. Vooral voor de tennisjeugd zal hiervan een stimule rende werking uitgaan en ter verga dering was iedereen het erover eens dat dit in Waalwijk hard nodig is. Nu het clubje in twee jaar al aar dig aan het uitgroeien is, was het de wens van de vergadering dat er nu ook een bestuur moest komen, dat als volgt werd gekozen Voorzitter J. A de Waal; Secretaris mevr. C. Mekel Paffen; Penningmeester N. Vlaar leden: A. J. M. van Heijst en F. M Pulles. Tot slot deelde de voorzitter mede dat in twee jaar het vroegere man nenclubje, dat er uitsluitend was ten pleziere van de leden, is geworden een tennisvereniging, die als voor naamste doel heeft de beoefening van de mooie tennissport te bevorderen Met de mooie tennisaccomodatie die Waalwijk thans heeft, gaat het tocl niet meer op dat oudere spelers, die de jeugd nog wat zouden kunnen le ren, zich in een clubje verzamelen en de jeugd maar laten aanmorrelen. Jammer genoeg zal de Junioren afdeling nog niet groot worden, maar wie weet wat wij het volgend jaar weer durven. GEVONDEN EN VERLOREN. Gevonden: step; portemonnee; kinderschoentje. Verloren: portemonnee; metalen timmermansschaaf; step; rode por temonnee; vulpen; weekend-tas, boekentas; dameshorloge; schakel band; muntbiljet. i Vlfjm. Boys 2Boxtel 2 42 Zondag speelde Vlijm. Boys 2 een thuiswedstrijd tegen Boxtel 2 dat de tweede plaats inneemt van de ranglijst van de eerste klasse der onderafdeling. Daar Vlijmen ook nog kans had op de bovenste plaats was er voor deze wedstrijd grote belangstelling en hebben allen kunnen genieten van een spannende wedstrijd, al zag het er niet naar uit dat de spanning zo groot zou worden want 10 mi nuten na rust hadden de Boys 'n 3—voorsprong; het laatste half uur was de spanning het grootst, want Boxtel liep in tot 32 en kreeg kans voor de gelijkmaker, maar een afstandsschot van Maas van 35 meter afstand verrastte de doelman van Boxtel, 42. Over de wedstrijd 't volgende: Boxtel won de toss en Vlijmen trapte tegen wind in af. Boxtel zat het eerst voor het Boys doel, maar de Boys verdediging met doelman van der Heijden aan het hoofd, wist deze aanvallen te doorstaan. Vlijmen wist het spel te verplaatsen en oefende 'n zwa re druk uit op het Boxtel doel, maar ook zonder succes. Het spel jolde hierna mooi op en neer en oeide partijen kregen scorings kansen, maar deze werden niet benut. Iedereen dacht dat de rust met blanke stand zou ingaan, maar bij een schermutseling voor voor het doel van Boxtel werd de bal over de lijn gewerkt, 1-0 voor de Boys. Met deze stand kwam de rust. Na de rust, gesteund door de wind, waren de Boys steeds ge vaarlijk en het duurde niet lang of Jo van Engelen kreeg een mooie kans en kopte fraai m, 2-0. In de 10e minuut kwamen de Boys weer voor 't doel van Box tel, een voorzet van de rechtsbui ten volgde en het was v. Engelen die weer fraai inkopte, 30. Boxtel zag het gevaar in en waren opgesteld voldeden uitstekend en hadden ongetwijfeld een groot aandeel in het fraaie gelijke spel. Vanzelfsprekend verliepen de laatste mi nuten nog onder hoogspanning, maar Ber- chem-Sport slaagde er niet meer in om het invaller-dbelman Kivits zeer lastig te ma-, ken, het bleef 2-2, een uitslag waarmee Haarsteeg op waardige wijze de competitie heeft besloten. DRUNEN TAFELTENNISNIEUWS. Zaterdag speelden 4 senioren-teams voor de competitie, terwijl TTVD 4 zaterdag en zondag moest spelen. De uitslagen zijn: Dames 2e kl. TTVD 1-Smashers 1 8-2; Heren 2e kl. JCV 3-TTVD 16-4; He ren 4e kl. TTVD 3 - MVR 4 7-3; Heren 4e kl. TTVD 4 - RTV 10 - 0; Heren 4e kl. RKC 4 - TTVD 4 4-6; Junioren: Smas hers-TTVD 10-0. KAATSHEUVEL TAFELTENNISVER. N.V.R. Zondag 13 maart gaat de TTV NVR met een touringcar naar Eindhoven om deel te nemen aan de Brabantse Kampioenschap pen 1960, die daar worden gehouden in de Philips Jubileumhal. Gezien de behoorlijke resultaten van voor afgaande tournooien, verwachten we dat ook deze keer NVR een prijs zal bemachti gen.. De training wordt nu voorlopig gehouden in de Gildenbond, daar de speelruimte in café-rest. t Hoventje te klein was om enkele tafels te zetten. Op maandag- en vrijdagavond kan men nu trainen in de Gildenbond. Distriet Waalwijk van de KNBB Persoonlijk kampioenschap hoofdklasse libre In het clublokaal van de B.V. BSV (Ad v. Cromvoirt) zijn j.l. donderdag de wedstrijden begon nen om 't persoonlijk kampioen schap libre van 't district Waal wijk van de KNBB. Hieraan van n wordt deelgenomen door C. Teur- wist met goed samenspel de ach- |jngS van Centraal, J. Blom van terstand te verkleinen tot 3 i; Keesje, J. Passier van Ons Ge- het duurde niet lang ot het werd noegen en j. Vissers van Nooit maandag en woensdag .Pawnee' MUSIS SACRUM 8 uur: 14 jaar. LUXOR 8 uur: „Dr. Corda verdacht van moord", 18 jaar. woensdag GECROONDE LEERSSE 9 uur: re petitie dames en heren „Oefening en Vermaak" met orkest. zondag GECROONDE LEERSSE 11.30 uur: generale repetitie „Messias"; f 20.00 uur: uitvoering „Der Messias door de midvoor 3-2. Toen steeg de spanning en het duurde tot de laatste minuut voor de overwin ning voor de Boys een feit werd. Toen H. Maas met een ver schot de stand op 4—2 bracht, kwam Boxtel nog wel even opzetten, maar het was te laat, want de goed leidende scheidsrechter gat Het signaal voor het einde. BERCHEM SPORT - HAARSTEEG 2-2. Dat Haarsteeg met enkele invallers in Berschem de strijd aan moest binden tegen de plaatselijke voetbalclub Berchem-Sport, is in het geheel geen hinderpaal geweest om tot een zeer verdienstelijk gelijk spel te ko men. Of is het juist deze verzwakking ge^ weest die het gehele elftal tot grote daden inspireerde; er ligt wel enige waarheid in deze gedachte, want alle spelers, de inval lers meegerekend, hebben zich tot het uiter ste geweerd om de bij voorbaat verwachtte nederlaag zo klein mogelijk te houden. Het is juist dit enthousiasme geweest, dat tegen deze zeer sterke tegenstander een gelijk spel opleverde; vooral de invaller-stopper v. d. Wiel ontpopte zich deze middag als een speler van formaat en door zijn doortas tend optreden en juist spelinzicht, wist hij de gehele Berchem-voorhoede aan banden te leggen. Na enig wederzijds verkennen viel waar te nemen dat Haarsteeg voor de gastheren niet onder behoefde te doen, het was zelfs zo, dat de meeste gevaarlijke aan vallen door de bezoekers werden gelanceerd en met een beetje geluk hadden zij al spoe- lig tot een voorsprong kunnen komen. Maar toch was het de thuisclub die als eerste het net wist te vinden; uit een voor zet van rechts kwam de bal in het bezit van de Berchem linksbinnen, deze speler schoot meteen op doel, maar de bal raakte nog een been van een der Haarsteeg-backs en veranderde dermate van richting dat doel man Ba»kmans kansloos was 1-0. Niet ontmoedigd kwam Haarsteeg te rug; rechtshalf Wim Walk nam voor een groot deel bezit van het middenterrein en zette van daaruit de voorhoede aan het werk; een fraaie en op maat gegeven pass bereikte rechtsbuiten v. Helvoirt, die op zijn beurt midvoor v. d. Heijden in het spel betrok en tegen het schot dat toen volg de, had de Berchem-doelman geen ver weer. Dit doelpunt inspireerdie de spelers om het tempo nog hoger op te voeren, maar in de eerste helft slaagde geen der partijen er nog in te doelpunten, zodat met 1 - 1 de rust aanbrak. In de tweede helft ontwikkelde zich di-. reet een felle strijd en gesteund door de wind was Haarsteeg het meest in de aan val; keer op keer werd het Berchem-doel belaagd en de zo zeer begeerde treffer bleef niet uit. De altijd actieve linksbuiten Junggeburth schoof uit een der vele aan vallen de bal haarzuiver voor de voeten van midvoor v. d. Heijden, die meteen weer raak schoot, 1-2. Dat vond de thuisclub wel wat te erg en met de hardheid als wa pen werd Haarsteeg op eigen helft terug gedrongen. Dat tegenoffensief had zowaar succes en na 25 min. spelen bracht de Berchem-midvoor de stand op 2 - 2. De strijd werd hierna meer spannend dan fraai en de thuisclub liet niets onbenut om tot de zege te komen; het zag er voor Haar steeg donker uit toen doelman Beekmans liggend op de grasmat zodanig werd ge trapt dat verder spelen onmogelijk bleek. Linksback Huub Kivits nam zijn plaats on der de lat in, maar de beidebacks en stop per v. d. Wiel wisten toen van geen wijken meer en onderschepten alle aanvallen. Ook de beide invallers v. d. Wiel en v. Oijen, die rechtstreeks uit het derde elftal Volleerd. Het aantal te maken car. is 250. In de afgelopen dagen zijn er reeds prima partijen ge speeld. Vooral Jan Passier is ge weldig in vorm. Zo maakte deze speler zijn partij tegen J. Vissers m 17 beurten uit, met series van 51 in de (ie, 07e in de 12e en 50 in de 17e beurt met een gem. van 1470. Zijn overige partijen wa ren niet direct van hetzelfde ge halte, doch met gemiddelden van 8.00 en 6.94 is hij in ieder geval een der kanshebbers op de titel. Ook C. Teurlings van Centraal is in goede vorm. Alleen van Jan Passier verloor hij zijn partij, doch boekte overwinningen tegen J. Vissers en J. Blom, zodat ook deze speler een hartig woordje meespreekt in deze kampioens wedstrijden. J. Vissers van Nooit Volleerd, hoewel nog allerminst kansloos, bleef lot heden nog iet- wal beneden de verwachtingen. Hij verloor van Jan Passier en C. Teurlings, doch wist tegen J. Blom een overwinning te beha len. Tenslotte de vierde deelne mer, J. Blom van Keesje. Deze speler wist tot heden nog geen enkel winstpunt te behalen. De voornaamste oorzaak hiervan is o.i. wel dat deze prima speler de laatste tijd wegens strubbelingen in zijn vereniging niet aan wed strijden heeft kunnen deelnemen hetgeen vanzelfsprekend invloed heeft op zijn spel. Doch zoals ge zegd, er kan nog veel gebeuren en de laatste partij is in dit toer nooi heus nog niet gespeeld. In verband met de voorwedstrijden voor het Gewest, die a.s. vrijdag aanvangen, zijn de wedstrijden om het persoonlijk kampioen schap deze week een dag opge schoven, zodat het rooster er nu als volgt uitziet: Dinsdag 8 maart. 7.30 u.: J. Vissers-J. Passier. 9.30 u.: J. BI om-C. Teurlings. Woensdag 9 maart. 7.30 u.: J. Blom-J. Vissers. 9.30 u.: J. Passier-C. Teurlings. Donderdag 10 maart. 7 uur: J. Blom-J. Passier. 9 uur: C. Teurlings-J. Vissers. Het bestuur behoudt het recht om vanwege de eventuele span ning de laatste avond de partijen eventueel te verzetten. Na afloop donderdagavond zal de kampioen door het districts- bestuur worden gehuldigd. Eindwedstrijden om het persoon lijk kampioenschap 2e klas libre Gewest BrabantZeeland te Waalwijk. Aan het district Waalwijk van de KNBB zijn de eindwedstrijden toegewezen om het persoonlijk kampioenschap 2e klas libre van het Gewest Brabant—Zeeland. De kampioenen van diverse dis tricten zullen elkaar in Waalwijk ontmoeten en in sportieve strijd elkaar bekampen om de kampi oenstitel in deze klas te behalen, om later mede te kunnen dingen naar de titel kampioen van Ne derland 2e klas libre. Het district Waalwijk rekent 't zich tot een eer deze eindwed- strijaen te mogen organiseren en bij loting zijn de B.V. 't Zwaantje (M. v. Bracht) en B.V. Ons Ge noegen aangewezen deze wed strijden te verzorgen. De lengte der partijen is 150 car.; er wordt gespeeld volgens 't Ave systeem. De volgende spelers zullen aan deze eindwedstrijden deelnemen: H. Schamp, Neerloon; C. de Bruin, RoosendaalP. Werten, Grave; A. v. d. Wiel. Waalwijk; F. y. Vugt, TiTburg; J. v. Berkel, Kaatsheuvel; L. Machielse te Fiinaart. De officiële opening door de voorzitter van het district Waal wijk zal plaats "hebben op vrijdag 11 maart om 18 uur, terwijl zon dagavond d.a.v. de kampioen zal worden gehuldigd door de voor zitter van het Gewest Brabant Zeeland of diens plaatsvervanger. EMILE WAFFLARD EUROPEES KAMPIOEN 47/1 Met indrukwekkend machts vertoon heeft het Brusselse bil jarts onder Emile Wafflard in 'Luik 't Europees kampioenschap oj) z'n naam gebracht. Drie nieu we records bracht deze wonder lijke Belg in deze titelstrijd aan zijn reeds machtige erelijst toe: de hoogste serie 1/6 (oude record van Hassel met 128), het hoogste partijmovenne 60.yn het toer- nooigemiddelde 23.07, dat sinds 1953 met 11.92 op naam van v. d. Pol stond. Niemand heeft de ge niale Belg ook maar een ogen blik kunnen bedreigen. Wijnen kwam tegen hem niet verder dan 163 en v. d. Polliad er nog maar 38, toen de Belg in 5 formidabele beurten had uitgemaakt. De armoede in de Nederlandse biljartwereld is in dit toernooi wel heel duidelijk aan het licht getreden. Piet v. d. Pol kon niet 'meer dan 6 matchpunten verza melen en eindigde daarmee op de 5c plaats, terwijl Tini Wijnen er helemaal niet aan te pas kwam en als laatste met 3 machpunten eindigde. Ter verontschuldiging zou mogen gelden, dat beide Ne derlanders door griep werden ge plaagd. De eindstand van het toernooi luidt 14 91 176 23.07 10 88 174 21.76 8 160 103 10.48 7 123 79 13,— 6 110 85 12.80 4 176 80 9.30 4 150 75 9.04 3 122 88 13.50 1. Wafflard 2. Vervest 3. Grivaud 4. Spiclmann 5. Van de Pol 6. Ossorio 7. Witte 8. Wijnen Toernooigemiddelde 13.08. Opgericht 1 januari 1878 Uitgave: Waalwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen, Grotestraat 205, Waalwijk, telef. 04160-2621. Hoofdredacteur: Jan Tielen. Redacteur-verslaggever: A. ten Bokum. Correspondentie uitsluitend aan de redactie van „De Echo van het Zuiden" te Waalwijk. Verschijnt tweemaal per week: maandag en vrijdag. Abonnement: 22 ct. per week; 2.85 per kwartaal, 3.10 franco per post. Advertentietarief: 10 ct. per m.m. - contract-advertenties speciaal tarief. Onze correspondentschappen zijn gevestigd te: Capelle: J. Koinmers, Wendelnesseweg Oost 52. Drunen: W. Brok, Burg. v. d. Heijdenstraat 8, tel. 04163-448. Elshout: Jac. Jansen, Kerkstr. 62, tel. 04163-582. Haarsteeg: Fr. v. d. Brandt, Oude Haven 10. Heusden: J. W. v. Huiten, Wielstraat 9. Kaatsheuvel: H. Kamp, Peperstraat 19; J. Tuerlings (uitsl. voor advertenties en abonnementen), dr. v. Beurdenstraat 8, tel. 04167 -2002; A. Klis (Berndijk), Sweensstraat 26. Loon op Zand: J. Th. M. Toorians, Willibrordusstraat 4. Z. v. d. Velden (sport), Willibrordusstr. 44. Nieuwkuijk: G. Coppens, kantoor P.T.T., tel. 04108-311. Raamsdonk: Jac. Hommel, Raadhuisstraat 110, Raams- donksveer, tel. 01621 - 715. Sprang: J. Genuït, Jan de Rooijstraat 12. Vlijmen: J. v. d. Dungen, Past. v. Akenstraat 11. Waspik: A. Berkelinans, Benedenkerkstraat 23, tel. 04168-536. trekkingen tussen deze landen uit te breiden. Een Nederlandse delegatie gaat in 't najaar naar Rusland. Bij een sneeuwstorm in Ameri ka (New York, Boston e.a.) zijn 175 mensen om 't leven gekomen. BOUWSTAKING EEN FEIT. De grote bouwvakstaking is een feit. In 24 belangrijke plaatsen en streken in Nederland liggen, van 7 uur hedenmorgen af, de bouwwerken stil. Hoeveel man het leger der sta kers sterk zal zijn, is op dit ogenblik niet bij benadering te zeggen. Men had een ruwe schatting gemaakt van 50 a 60.000 man. Intussen heeft ook de Eenheids vakcentrale zich gemeld. De bonafide vakbonden voelen zich niet vereerd met deze steun, doch deze brengt wel de zekerheid dat in Amsterdam, Den Haag en Rotterdam de gehele „nieuwbouw" plat gaat. Dat is meer dan was uitgestippeld. De schade, die het bouwconflict zal aanrichten, loopt op tot hoge cij fers. Men moet rekenen op een be drag van 5 miljoen gulden per dag. MUNITIE-SCHIP ONTPLOFT; CASTRO BETICHT AMERIKA. De Cubaanse regeringsleider Fido Castro heeft de Verenigde Staten er van beschuldigd, de hand te hebben gehad in de ontploffing van een Frans munitieschip in de haven van Havanna, waarbij 75 tot 100 mensen werden gedood en ongeveer 300 ge wond. VOOR 800 MILJOEN AAN OPDRACHTEN. De gezamenlijke Nederlandse in dustrie zal van de Duitse regering voor 800 miljoen mark aan orders krijgen voor de leverantie van onder delen voor de Starfighter F-104. De Duitse orders voor België zullen iets meer bedragen. Den Haag, Brussel en Bonn zullen elk een ambtenaar benoemen, die in samenwerking met de niet-permanen- te raad, in naam van de drie minis ters principiële beslissingen zullen nemen. Voor Nederland is als zoda nig benoemd de heer S. D. Duyver- man, directeur-generaal van defensie. - Zondag is een Russische han delsdelegatie in ons land aangeko men, bestaande uit 15 personen, die 14 dagen in Nederland blijft en tal van steden en fabrieken zal bezoeken. Ze zou ook interesse hebben voor de schoen- en lederindustrie en o.m. ook Lips' schroevenfabriek N.V. te Dru nen bezoeken. Het is de bedoeling de handelsbe- De heer A. te L., waarvan ik via het „Sneeker Nieuwsblad" een sympathiek schrijven ont ving, waarin hij o.a. opmerkt dat het z.i. eind oktober wel wat laat is wanneer de eerste eieren ko men, merk ik op, dat de ziens wijze daaromtrent zeer verschil lend is. Hennen die in augustus reeds beginnen te leggen, vallen aan het eind van het jaar nog wel eens in de lichte rui, hetgeen de eierleg weer terugzet. Heeft men het geluk, dat dit niet ge beurt, zoals bij de heer A, dan is het „boffen". Uw leghorns doen het prima en uit uw schrijven blijkt mij dat ze zeer goed verzorgd worden. Verder wens ik u veel succes. Vragenstellers worden ver zocht postzegel van 12 cent bij te sluiten voor antwoord. v. i i Wij hebben nieuwe monster boeken voor rouw-artikelen als bidprentjes, rouwbrieven, rouwkaarten enz. samenge steld en zenden deze eventueel gaarne ter inzage. Wij maken van deze gelegen heid gebruik er op te wijzen, dat degenen, die hun rouw- drukwerk door onze drukkerij vervaardigd en geleverd wil len zien, deze rechtstreeks bij ons gelieven te bestellen en niet bij tussenpersonen, ofwel deze laatsten uitdrukkelijk op. dracht te geven ze bij onze drukkerij te doen vervaardi gen. Waalwijkse Stoomdrukkerij ANTOON TIELEN Grotestraat 205 LEDERWARENFABRIEK ST. ANTONIUSSTRAAT 122, WAALWIJK vraagt Verwacht wordt dat deze persoon goed met personeel kan omgaan en over organisatie-talent beschikt. Reflectanten kunnen er van verzekerd zijn dat hun sollicitatie vertrouwelijk behandeld zal worden. Geboden wordt: een interessante werkkring en bij ge bleken geschiktheid een levenspositie. Persoonlijke of schriftelijke sollicitaties gaarne aan bovenstaand adres. LEDERWARENFABRIEK ST. ANTONIUSSTRAAT 122, WAALWIJK vraagt een Middelbare schoolopleiding. Persoonlijke of schriftelijke sollicitaties gaarne aan bovenstaand adres.

Echo van het Zuiden | 1960 | | pagina 7