KAATSHEUVEL De Deftige Boekendief 14 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 11 MAART 1960 14 Het op temperatuur komende 3e elftal, met 3 achtereenvolgen de overwinningen, zal een ware krachttoer moeten verrichten om winst te behalen op de reserves van de amateur eerste klasser Boxtel. Gezien het mooie resul taat tegen Taxandria, behoeft het echter niet bij voorbaat kansloos te zijn. Berkdijk 2—DESK 4. Aanvang 14.30 uur. Scheidsr.: C. van Vugt, Tilburg. Het 4e elftal speelt in Berkdijk dc „derby" tegen de reserves van die naam. De Berkdijkers staan op hel ogenblik op de 3e plaats, zodat het niet mee zal vallen hier enig succes te boeken. Dcssers, geef je ten volle ii» een sportieve wedstrijd. Nieuwkuflk 2—DESK 5. Aanvang 14 uur Scheidsrech ter M. Vrijhoeven, Waalwijk. Het 5c trekt naar Nicuwkuijk om dc krachten met 2c elftallers van die naam te meten. Voor heen moest het 5e in Kuijk steeds zijn meerdere erkennen; we zijn benieuwd hoe het 5e het er nu af zal brengen. Dessers, succes. Sprang N. E. O. NEOZwalmvse Boys Dat NEO haar inzinking nu wel te boven is, bewijzen zeker de vier opeenvolgende overwin ningen, waarvan die van j.I. za terdag op SSC aan duidelijkheid niets te wensen overliet, daar de cijfers 40 voldoende spreken. Nu moet dc thuisclub niet den ken dat zij ook over Zwal. Boys zal heenwandelen want dan komt zij heslist voor een verrassing te staan. Zwal. Bovs zaj immers al les op alles zetten, om winst te behalen, daar voor haar degrada tiegevaar lang niet denkbeeldig is. Doch waar ook dc thuisclub juist tegen deze tegenstander nog wat goed heeft te maken, ver trouwen wij dat ook zij met veel animo zal spelen. Wij hopen dat dc sterkste wint. Aanvang kwart over vier. NEO 2 gaat op bezoek bij HNC 2. Wij hopen dat zij haar serieu ze kampioenskans met succes zal verdedigen. Ditzelfde geldt ook voor het 3e elftal, dat DEB op bezoek krijgt, wik ook een der leiders is. Beide wedstrijden vangen aan om half drie. Waspik Waspik. ViosWaspik 41. Met vier jeugdspelers in haar gelederen is Waspik er zondag j.I. niet in geslaagd winst te boe ken in dc uitwedstrijd tegen Vios. Wel kwam Waspik door 'n doel punt van J. Vervoort gauw aan de leiding, maar nog voor de rust wist Vios deze achterstand ineen 2—1 voorsprong om te zetten. Ook na de rust was Vios dui delijk sterker en voerde zij de score tot 41 op. White Boys. White BoysJong Brabant 21. Al in de eerste minuut van de wedstrijd tegen Jong Brabant, ge speeld op het terrein te Waspik- Boven, opende Han van Etten de score met een strak schot. Deze plotselinge en verrassende ope ningstreffer was voor Jong Bra bant reden dc zaken eens stevig aan te pakken en het enthousias me dat zij in de nu volgende peri ode aan de dag legde, werd met dc gelijkmaker beloond. Onge veer 10 minuten voor rust kwam Han van Etten echter opnieuw, en nu alleen, voor het vijandelij ke doel. Wat dit betekent, werd dc doelman van Jong Brabant al gauw duidelijk. Zijn reactie kon geen doelpunt voorkomen. In de tweede helft stelde Huub Kuijten de overwinning veilig Handbal KAATSHEUVEL. R.K. Handbalvereniging DESK DESK 1Den Bosch 65. Eindelijk is het DESK gehikt om in een wedstrijd tegen Den Bosch de volle winst in eigen huis Ie houden. Na dc afworp volgde direct een snelle flitsende aanval, welke v. Wezel met een prachtig doelpunt afrondde. Dat gaf de burger moed. Desk bleef met snel combineren het Bossche doel bedreigen en al kwam hun voorhoede de in goede vorm zijn de keeper de Kort wel eens onder druk zetten, toch voelde Meeuw- sen zich achter wel eens te veel, dukte mee naar voren, met als resultaat twee doelpunten van zijn hand. Het was jammer dat debutant Ligtvoet te veel de bal en te weinig de medespelers zag, anders had Den Bosch het nog wel zwaarder te verduren gekre gen. Uit een vrije worp, veroor zaakt door onnodig ruw spel van de achterhoede, scoorde 's-Bosch haar eerste doelpunt, dat Beerens prompt beantwoordde met een prachtige goal vanaf de buiten plaats. Nadat Den Bosch nog eenmaal had gescoord, kwam de rust met een 42 voorsprong voor DESK. Na de rust deed DESK het wat kalmer aan en ging meer verde digend spelen, waardoor 's-Bosch gelegenheid kreeg haar eigen spel te ontplooien. Dit spelover- wicht wist zij dan ook in doel punten uit te drukken. Zij wist nog driemaal het DESK-doel te vinden, waartegenover DESK slechts twee doelpunten stellen kon, zodat het einde kwam met 56 in 't voordeel van DESK. A.s. zondag krijgt DESK Taxan- dria uit Oisterwijk op bezoek. In deze wedstrijd kan het wel eens warm toegaan, daar beide clubs met evenveel punten de bovenste plaats op de ranglijst innemen. Jongens aspiranten: DESK B- Taxandria, aanvang 4 uur. Zondag 13 maart: DESK 1-Taxandria, aanvang half twee. DESK 2KSB 2, aanvang kwart voor drie. Al deze wedstrijden worden gespeeld op de speelweide nabij het restaurant in de Efteling. Maandag 14 maart: 7 uur trai ning aspiranten jongens. Dmdsdag 15 maart half acht training dames. Woensdag 16 maart acht uur clubavond bij v. Berkel. Agenda. Zaterdag 12 maart: Meisjes aspiranten: Blauw- WitDESK. Vertrek per bus vanaf het patronaat om 2.15 u. Heren junioren: DESK A Taxandna, aanvang 3 uur. Pluimvee Dc heer G. B. W. te Winters wijk vraagt mij het volgende: Ik heb een stel witte leghorns. De meeste hebben lange nagels en zware kalkpoten. Wat kan ik daartegen doen? Over kalkpoten heb ik al eni ge malen advies gegeven, maar zal het nog eens herhalen. We zien altijd graag een hen met korte nagels. Het is voor ons een bewijs, dat het een ijverige zoek ster van voedsel is en dus ook goed legt, want dat gaat haast al- ti'd samen. Uw dieren hebben kalkpoten en dan is krabben haast onmogelijk voor de patiën ten, want het zou veel te veel pijn en ongemak veroorzaken. Ik durf wedden dat u over de leg niet tevreden kunt zijn. Doordat er weinig gekrabd wordt, groeien de nagels abnormaal aan. U moet dus zorgen, dat de kalkpoten ver dwijnen. En dat kan. Neem een bakje met water en doe daar 5 carbonileum bij of ongeveer 3 a 4 creoline. In dit mengsel houdt u de poten b.v. een halve minuut, 2 of 3 dagen achtereen. Vervolgens met een harde bor stel de korsten afschuren. Als voorbehoedmiddel is het goed de poten nu en dan in te smeren met petroleum. de rand van de afgrond brengt, is de zogenaamde vederluis. Deze wordt een kleine halve c.m. lang en voedt zich met veren en huid schubben. Wanneer er veel op het dier voorkomen, vermagert het lichaam sterk en krijgen de kammen en lellen een bleke kleur, die later soms in blauw overgaat. Het hok moet terdege gereinigd worden, want dat gespuis heeft een taai leven, evenals trouwens alle ongedierte. Ik bind de strijd in de regel aan met kalk en wat creoline er door, of water waarin 4 lysol. De dieren zelf moeten ook danig onderhanden genomen worden. Insectenpoeder kan men tussen de veren spuiten of er met een peperbus op strooien en goed inwrijven. De kopluis leeft, zoals dc naam aanduidt, op de kop en verder ook op de hals en onder de vleugels, vooral bij kuikens. Als men de aangetaste plaatsen inwrijft met een klein beetje ben zine, bestrijdt men het vieze grut nog het best. De parasiet, die de kippen aan waren Voeding en huisvesting van kalkoenen. Omtrent bovenstaand onder werp bereikten mij wederom een paar vragenDe voeding van kal koenen, als ze eenmaal volwas sen zijn, is geheel als die van de hoenders. Groenvoer en een be standdeel dierlijk voedsel in het ochtendvoer mag niet ontbre ken! Ook moet men natuurlijk per dier een grotere portie bere kenen. (In de handel is prima voer verkrijgbaar, speciaal sa mengesteld voor deze dieren). De kalkoen is bij vrije uitloop een uitstekende voerzockcr en kan, indien dit voorhanden is, een heel groot deel van zijn voedsel zelf ophalen. In een te kleine uit loop zal men nooit fokkalkoenen kunnen houden. Ze worden dan licht te vet of stijf en de bevruch ting der eieren is slecht. Ook worden de voerkosten dan te hoog. Het beste is altijd een vrije uitloop of tenminste een uitloop op grasland. Echter moet men kalkoenen niet op te natte grond houden. De droge streken zijn al tijd het meest geschikt voor de kalkoenenteelt. De huisvesting is ook niet moeilijk. Heeft men hen niet in een gewoon kippenhok, zo vol doet een heel gewoon stalletje. Als ze maar droog en uit de tocht zitten, zijn ze al tevreden. De zit- stokken kunnen misschien wat breder zijn en wat hoger boven de grond. De ramen aan de zuid- of zuid oostkant van het hok hoeven al leen door gaas afgesloten te zijn, Een kalkoen kan uitstekend te gen de koude. Kippen en kalkoe nen laat ik altijd samenlopen, mits ze van jongsaan bij elkaar DES-heren, denk om de eer van het Zuiden. „Zorg dat je d'r bij komt" en geef je van dè eerr ste tot de laatste minuut voor de volle nonderd procent. En ten slotte Heren II, dat thuis tegen Rapidity II gaat „vechten" om haar plaats in de 3e klas te behouden. Dit is je laatste kans, jongelui. Prent dat goed in je hersens en benut deze flus tot elke prijs, maar uiteraard op een sportieve manier. LOURJES-BEDEVAARTEN. De plaatselijke correspondente van het Lourdes-Liefdewerk „Heil der Zieken", mevr. F. Schellekens-van der Heijden, Hoofdstraat 64a, alhier, die tot op heden steeds geheel alleen al het daaraan verbonden werk heeft verricht, heeft thans de beschikking gekregen over de hulp van twee jon ge krachten, die haar elk voor een parochie zullen gaan assisteren. Voor de parochie St. Jan zal dit gedaan worden door mej. Jeanne Roesten- berg uit de Vaartstraat en voor de parochie St. Jozef door mej. Jo van Mensvoort, eveneens uit de Vaart straat. Wij vertrouwen, dat de inge zetenen dezer parochies genoemde dames op een even voorkomende wij ze zullen ontvangen als dit tegenover mevr. Schellekens is gedaan, wanneer zij zich aan hun woningen melden om medewerking voor dit mooie liefde werk. Gedurende de afgelopen jaren werden reeds verscheidene zieken of gebrekkigen uit Kaatsheuvel door be middeling van het Liefdewerk in de gelegenheid gesteld om naar Lourdes te gaan. In verband met het 25-jarig bestaan van de vereniging en het grote aantal bedevaarten, welke voor 1960 op het programma staan, waar onder Lourdes, Fatima en Rcme, hoopt men dat het aantal leden nog zal kunnen worden uitgebreid. Mevr. Schellekens blijft hoofdcorrespon dente en zal zoals steeds alle moge lijke inlichtingen en hulp blijven er- lenen aan alle belangstellenden. Benoemd. Dc heer H. J. Niersman, tech nisch hoofdambtenaar bij dc dienst gemeentewerken alhier, is met ingang van 1 mei benoemd tot technisch hoofdambtenaar in de gemeente Gendringen. Vergadering Schoenfabrikantenbond. Dinsdag 8 maart hield de Bond van R.K. Schoenfabrikanten al hier in café-restaurant Euphonia haar jaarlijkse algemene leden vergadering. De aftredende bestuursleden, de lieren A. Wennekes, W. van Nieuwstad, M. Vesters, Jac. Bre- kelmans, C. Steenbergen, A. Pe ters, Jos. v. Riel en A. van Riel, alsmede de heer P. Vloemans, als voorzitter werden herkozen. Na onderzoek door een kas- commissie werd het financieel beleid van de penningmeester Goedgekeurd. Besloten werd o.a. zonder voor afgaand overleg en overeenstem ming geen personeel van elkaar over te nemen, welke afspraak voorlopig voor drie maanden contractueel werd vastgelegd. Na het officiële gedeelte hield de heer H. Ivarsen. consulent van t leerhngenstelsel van de Stich ting akopleiding Schoenindus trie, een interessante causerie over „de personeelsproblemen in de schoenindustrie", waarbij hij speciaal aandacht schonk aan het aantrekken van jeugdig per soneel. Met 'n gezamenlijk diner werd deze geanimeerde vergadering besloten. Hockey-nieuws. Het is voor de mixed-hockey club DES a.s. zondag een zeer belangrijke dag. Om met de dames tebeginnen, het eerste elftal hiervan' trekt naar Tilburg om Were Di 2 al daar te ontmoeten. Beide ploe gen zijn candidaat voor het kam pioenschap in de 2e klas. DES heeft aan een gelijk spel voldoen de om de vlag in top te doen gaan. ij willen hier echter on middellijk het advies aan toevoe gen, speel niet op een gelijk spel, maar wees bezield met dat feu sacré en tracht de volle buit bin nen te halen. Daarmee zou een unieke prestatie worden gele verd. Het vorig jaar promoveer de Dames 1 namelijk, na kampi oen te zijn geworden in de 3e klas en dc promotiewedstrijden met gunstig resultaat te hebben af gewerkt, naar de 2e klas, om ook in deze afdeling vanaf de start 'n dominerende rol te spelen. Zonder een kampioenschap kan deze prestatie al prachtig ge noemd worden. Dames I be schikt echter over een uitsteken de teamgeest en een prachtig moreel. Zij zijn met de beste voornemens bezield en ernstig van plan zondag met de titel naar huis te komen. Wij reke nen erop. Heren I heeft in de strijd om de Tresling-beker tot nu toe prachtig werk geleverd en is tot de kwart-finale doorgedrongen. Hierin krijgen zij zondag thuis met HDSI uit Den Haag, kampi oen 2e klas, af te rekenen. Indien ook deze moeilijke klip wordt omzeild, rest er in de de mi-finale nog één obstakel, dat genomen moet worden, om de weg vrij te maken naar het hoc- kcy-eldorado van Nederland, het stadion te Amstelveen, waar dc finale wordt gespeeld om deze trofee. De strijd van a.s. zondag zal moeilijk worden, want tech nisch wordt het Westen altijd nog een tikkeltje hoger aange slagen dan de „provincie". Maar het temperamentvolle Zuiden zal dat verschil wel met een be hoorlijke dosis enthousiasme weten te compenseren. Loon op Zand In de grote gothische leeszaal trof zij slechts één enkele bezoeker. Een vriendelijk en hoffelijk man; naar kleding en uiterlijk te oordelen ver moedelijk een kunstenaar of een ge leerde, zo dacht onze Olga. De stu dente begaf zich naar één der om vangrijke boekenrekken en koos daaruit het boek waarnaar ze zocht, ijverig zette ze zich daarop aan de studie. Zo nu en dan keek ze eens door het venster naar buiten of naar de enige bezoeker, met zijn al wat grijzend haar, het verzorgde uiterlijk en het goedzittend lichtbruin getinte fluwelen colbertje. De man is nogal wat van plan, zo dacht het meisje, toen ze op een ge geven moment een viertal lijvige boe ken op tafel zag liggen, waaruit hij blijkbaar een aantal gegevens wilde putten. Plotseling zag Olga, dat de man een boekje van middelmatige omvang, in zijn binnenzak stak en ze reageerde bliksemsnel. Zou deze vriendelijke, hoffelijke en er als een geleerde uitziende man, de beruchte en reeds zo lang gezochte boekendief zijn?? In de val 01<?a brak haar studie af en trok haar mantel aan, nauwlettend hield ze de man in het oog, doch deze rea geerde in het geheel niet op haar wat plotseling vertrek. De studente groet te bij het verlaten van de leeszaal de achterblijvende en deze knikte haar vriendelijk goedendag. Buiten, op de gang, alarmeerde ze fluisterend de dienstdoende zaalwachter, die on middellijk de politie belde. Rechercheurs verschenen, vier in totaal. De vriendelijke man met het beschaafde uiterlijk, het al wat grijze haar en met het goedzittend fluwelen jasje, werd nader ondervraagd en daarna gefouilleerd. Uit zijn zakken kwamen enkele boekwerkjes. Op de harde kaft bevond zich het embleem van de universiteitsbibliotheek van Göttingen. De boeken hadden een hoge kunst waarde, zo werd wat later door des kundigen vastgesteld. De man, die voorgaf dr. Joachim Krüger-Riebow te heten en in west-Berlijn woonach tig te zijn, werd ingesloten. Recidivist In zijn woning deed de recherche een huiszoeking en de speurende po litiemannen tuimelden van de ene verbazing in de andere. Dr. J. Krü ger-Riebow bleek in het geheel geen doctor en heette in werkelijkheid Joachim Krüger. Hij was 50 jaar, dat klopte wel. In 1951 was de man uit oost-Duitsland gevlucht wegens dief stal, ook al van boeken. Hij had zich daarna in west-Eerlijn gevestigd en dreef aldaar een handel in tweede hands boeken. Een zaakje, dat de man overigens geen windeieren opleverde. Hij gin^ zich in west-Duitsland, net zoals in 1950 in oost-Duitsland, toeleggen or> het wegnemen en het zich onrechtmatig toeëigenen van oude kunstwerken en boeken met historische en kunstwaarde. Voor dit doel koos hij voornamelijk musea en de verschillende universiteitsbiblio theken uit. In zijn woning had hij een com pleet laboratorium ingericht, geheel Een toeval, een stom toeval kwam een dezer dagen de politie van de universiteitsstad Göttin gen te hulp hij de ontmaskering van een reeds tien jaar gezochte, doch tot op heden nog niet be trapte en ontdekte misdadiger, die er in de loop van de tijd zijn werk van maakte om antieke boekwerken van grote histori sche betekenis en van een hoge kunstwaarde uit musea, staats-, gemeentelijke- en universiteits bibliotheken te ontvreemden. Geen enkele zaalwachter of portier van de desbetreffende leeszaal of van het museum, geen verdekt opgestelde politieman of bewaker, was het tot nu toe ge lukt de hand te leggen op deze brutale en niets en niemand ont ziende rover. Bij de recherche der verschil lende bondslanden en ook bij het Westduitse Bundeskriminalamt (dc Westduitse rijksrecherche centrale) in Wiesbaden, regende het klachten in de vorm van aan giften van vermissing en van diefstal van dure en antieke boekwerken. Deze aangiften wa ren onder meer afkomstig van de musea in Frankfurt /Main, Han nover, Woifenbüttel, van de vrije universiteit van Keulen, de hoge school voor muziek en kunstge schiedenis te west-Berlijn, de uni versiteiten van Göttingen, Re gensburg en Steglitz. Zelfs handschriften Zo verdween o.a. spoorloos uit de universiteitsbibliotheek van de hogeschool voor de muziek in west-Berlijn het oorspronkelijke manuscript van het door Mozart geschreven muziekstuk genaamd „a-Moll-Sonate"; uit de biblio theek van de universiteit van Regensburg 47 boeken op het gebied der oude kunstgeschiede nis, samengesteld in 1800; uit 't museum van Steglitz 25 kunst historische werken, waaronder alle persoonlijke correspondentie van Mozart. En de universiteits bibliotheek van de vrije univer siteit van Keulen meldde de ver missing van alle aanwezige wer ken over oud-Italiaanse meesters. Hieronder bevonden zich werken van een zeer hoge kunstwaarde. De politieautoriteiten konden niets anders doen dan de balans opmaken van al datgene, wat in de loop der jaren gestolen werd. Zij kon haar toezicht verscher pen op musea en bibliotheken. I)e directies stelden intussen speciale bewakers aan. Deze wer den bewapend en in de nachtelij ke uren werden ze vergezeld door politiehonden. De diefstallen verminderden wat, werden voornamelijk in de morgen uren gepleegd, doch bleven doorgaan, het verscherpte toezicht ten spijt. En de door deze diefstallen veroorzaak te schade, die immers niet meer te herstellen of te vervangen bleek, be droeg al reeds 20.000.000 Duitse Mark. De wakkere studente Op een dag, in de aanvang van de ze maand, het zal zo ongeveer 10 uur geweest zijn, begaf de 23 jaar oude Olga Ebinger, studente aan de uni versiteit van Göttingen, zich naar de universiteitsbibliotheek. Over bepaal de onderwerpen, haar studie betref fende, wilde ze de documentatie raadplegen en waar kon ze dat beter doen dan in de stille zalen van de bibliotheek? Zij kon daar immers rustig het een en ander nazien en be studeren. 31. ALG. LEDENVERGADERING VAN DE AUTOMOBIELCLUB KAATSHEUVEL OP 14 MAART A.S. Voor advertenties en abonne menten blijft ons adres te KAATSHEUVEL Bureau Jan Tuerlings Dr. v. Beurdenstr. 8. Tel. 2002 KAATSHEUVEL Ook voor alle andere bladen worden advertenties tegen de geldende tarieven opgenomen. Klachten over bezorging en aanmelden nieuwe abonne's aan ons bureau Dr. v. Beurdenstraat 8 KAATSHEUVEL In tegenstelling lot eerder gedane mede delingen om a s. zaterdag de eerste club-, kaartlcesrit te laten verrijden, heeft het be stuur van de A.C. Kaatsheuvel gemeend, beter te doen eerst een algemene ledenver gadering te beleggen, welke zal worden ge houden op maandag 14 maart a.s. in Eu phonia. Tijdens deze vergadering zal een uitvoerige explicatie gegeven worden in de techniek van kaartlezen en alle andere fa cetten die deze met zich brengt. Deze uit eenzetting zal worden verzorgd dor het lid van dc sport-commissie de heer G. de Wijs uit Drunen, die terzake zeer deskundig ge noemd mag worden. Aan de hand van er varingen zal hij door voorbeelden alle voor komende mogelijkheden behandelen, welke door iedereen gemakkelijk te volgen zal zijn. Het bestuur heeft n.l. voor voldoende stafkaarten gezorgd, waarnaar merendeels gereden zal worden, zodat ieder alles heet van de naald kan volgen. Het belooft een uitermate interessante causerie te worden, temeer, daar in de ver eniging een bruisende activiteit heerst en er nu reeds een goede belangstelling voor deze avond bestaat. De vergadering vangt aan om 8 uur pre cies en omvat naast deze interessante hoofd schotel nog agendapunten van meer ver- enigingsaard. Het bestuur maakt echter bekend dat ook niet-leden deze avond kunnen bezoeken, om eens nader kennis te maken met de auto- mobielsport, welke in Kaatsheuvel door ge zonde beoefening steeds meer hoogtij viert. Verder bestaat dan uiteraard de ge legenheid zich nog als lid op te geven en daardoor aan de komende gehele club competitie te kunnen deelnemen. BILJARTSPORT KNBB. District Kaatsheuvel. Jan van Berkel naar Finale Gewestelijke Kampioenschappen. Voor de finale van de gewestelijke kam pioenschappen 2e klas libre, heeft zich ook onze plaatselijke kampioen Jan van Berkel weten te plaatsen en zal dan a.s. vrijdag, zaterdag en zondag, 11, 12 en 13 maart de strijd moeten opnemen tegen nog 6 andere districtskampioenen. Deze finale wordt in Waawlijk gespeeld in café-rest. M. van Bracht en café-rest. Jac. Passier. Dit zal ongetwijfeld vele Kaatsheuvelse supporters er toe brengen Jan in deze da gen door een bezoek extra steun te geven. De korte afstand is een uitermate geschikte gelegenheid eens de sfeer en spanning van een dergelijk tournooi mee te maken en hierdoor die van Jan te helpen verlichten. Zijn tegenstanders zijn: H. Schamp uit Neerloon, C. de Bruin uit Roosendaal, P. Werten uit Grave, A. v. d. Wiel uit Waal wijk, F. van Vugt uit Tilburg en L. Mas- tielse uit Fijnaart. Jan start vrijdagavond om half zeven tegen C. de Bruijn in café restaurant Jac. Passier. Wij wensen hem veel succes, maar toch ook zeker enkele genoeglijke biljart-dagen van harte toe. AGENDA. Apollo-theater Zaterdag 8 uur en zondag 6 en 8.30 uur: Flitsende degens. 14 jaar. Woensdag 8 uur: Dorp aan de rivier. 14 jaar, Euphonia Zondag 7.30 uur: jeugdbal. Muziek: In- stuiforkest The Black Birds. Café A. Vugts Zaterdag 7 uur: Biljartcomp. 2e kl.: Ons Genoegen 2-de Dreef 2. Café van Dinteren Zaterdag 7 uur: Biljartcomp. 3e klas: Poedelvrees 2 - Efteling 3. DOKTERSDIENST. Tijdens het komend weekend wordt de praktijk van de doktoren R. Kaaymaakers te Kaatsheuvel en A. de Vries te Loonop- zand waargenomen door dokter P. Wijten- burg, Hoofdstraat 4, Kaatsheuvel, telefoon 04lb7 - 2550. De praktijk van dr. H. Winkelman te Sprang wordt zaterdag en zondag waarge nomen door dokter K. van Tuyn, Rozen straat 48, Kaatsheuvel, tel. 04167-2006. NIEUWE DAMESKAPSALON GEOPEND. Zoals we reeds hebben aangekondigd is dinsdag j.I. de nieuwe kapsalon van de heer Jan Mutsaerts aan de Hogesteenwcg 20 al hier geopend. We maakten reeds melding van de prachtige inrichting en het was met reden dit reeds te doen, want het interieur is modern en aantrekkelijk verzorgd. De firma Wella te Amsterdam heeft de salon tot iets schitterends weten te maken. Drie Wella-Flott kappen, welke volauto matisch zijn, zijn aan de wanden aange bracht en kunnen in elke gewenste stand worden gebracht. Aan de wanden zijn zeven toilettafels aangebracht. In een hoek is een afdeling voor de ver koop van toiletartikelen en parfumerieën. Wat de uitvoering betreft willen wij nog noemen de fa. A. van Wijlen te Sprang- Capelle die de electriciteit verzorgde en de fa. H. Mols alhier, welke alles in een prachtige kleurencombinatie wist te schil deren. Het is waarlijk een schitterende aanwinst voor onze plaats. Bij de opening was er een grote belang stelling en de salon leek welhaast op een bloemenmagazijn. De heer Mutsaerts zij alle succes toe gewenst. P.V. DE LUCHTBODE. In haar clublokaal bij de heer de Leeuw- van Hest zal de P.V. De Luchtbode haar belangrijke voorjaarsvergadering houden op zaterdag 12 maart om 8.30 uur. Op de agenda staat: Kascontrole, Vliegreglement, commissie en Mededelingen. De leden wor den dringend verzocht op de vergadering klokken met rollen en cadransen in te le-. AGENDA. Doktersdienst Zondag 13 maart 1960 Dr. P. Wijten- burg, Hoofdstraat 4, Kaatsheuvel. Tel. 04167-2550. Zaal Parochiehuis Zondag 13 mrt. Leesbibliotheek 11.30- 12.30. Dinsdag 15 en donderdag 17 mrt. van 2.30 - 5.30 uur Ontspanning Bejaar den. Dinsdag 15 mrt. 7.30 uur cursus EHBO. Voetbalsport Valkenswaard - Uno Animo. Uno Animo 2 - RKC 2. Uno Animo 3 - Zigo 3. Sarto 6 - Uno Animo 4. SCHUTTERSGILDE ST. HUBERTUS. Het rikconcours dat door dit gilde werd georganiseerd in café de Nieuwe Finan ciën is weer een succes geworden. De uit slag is als volgt: 1 G. Wijtvliet 238 pt.; 2 mevr. Abrahams 184; 3 Van Dijk 157; 4 P. van Broekhoven 155; 5 J. v. d. Hoven 148; 6 Pr. Vera 147; 7 mevr. Van Meers- bergen 135. De damesprijs werd gewonnen door mevr. Bink. Dr. Joachim Krüger-Riebow koos met zorg zijn handelswaar uit hk.1

Echo van het Zuiden | 1960 | | pagina 10