wAAlwijkse en UnqstRAAtse couraiu EENWORDING Wit-Gele Kruis Drunen-Elshout KAATSHEUVEL FILMJOURNAAL Luxor bezegeld in nieuw wljkgebouw Musis Sacrum BILJARTEN Voorwedstrijden om het kampioenschap van Nederland kader 38l2 een sportief succes Tesamen §200 leden Notaris Schreurs zilveren voorzitter „SLAVINNEN VAN DE AMAZONE" TYRAL0N 80 KOSTUUMS va 189,50 House of England 400 299 400 299 400 266 400 252 400 228 400 275 400 286 400 254 10 10 12 12 11 11 10 10 174 83 134 126 128 98 141 85 135 73 140 190 123 76 162 135 40.00 29.90 33.33 24.92 50.00 33.25 36.36 22.90 40.00 22.80 50.00 34.37 44.44 31.77 44.44 28.22 BINNENLAND BUITENLAND VRIJDAG 11 MAART 1960 S3* JAARGANG No. 20 De tcho VAn het Zuióen Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur: JAN TIELEN Gironummer 50798 Dit blad verschijnt 2 x per week Opgericht 1878 Abonnement 22 cent per week per kwartaal 2.85 3.10 franco p. p. Advertentieprijs: 10 cent per m.m. Contract-advertenties speciaal tarief. Bureaux: Grotestraat 205, Waalwijk - Tel. 2621 Kaatsheuvel: Tel. 2002 - Dr. van Beurdenstraat 8 Tel.-adres: „Echo" De éénwording van de Wit-Gele Kruisverenigingen van Drunen en Elshout, die op 1 jan. van dit jaar officieel een feit is geworden, gaat op 19 maart a.s. bezegeld worden en een hechte basis krijgen in de opening van een nieuw wijkgebouw aan de Burg van der Heijdenstraat in Drunen. Deze éénwording is voortgevloeid uit de reeds lang bestaande behoefte aan een eigen wijkgebouw voor het Wit-Gele Kruis in Drunen en in Elshout, waar men zich tot nu toe heeft moeten behelpen met een provisorische en een zeer onvol doende accomodatie in resp. het gymnastieklokaal en bij de eerw. zusters. Omdat het echter niet mogelijk was om zowel in Drunen als in Elshout tot de stichting van een wijkgebouw over te gaan in Elshout met zijn 1702 inwoners was de behoefte uiteraard ook minder groot dan in de 5140 zielen tellende parochie van Drunen heeft men de hoofden bij elkaar gestoken en is men tot een verheugende en doeltreffende fusie gekomen. Het bezit van een zeer fraai en hyper-modern wijkgebouw zal de Wit-Gele Kruisvereniging Drunen-Elshout niet alleen in staat stel len haar taakvervulling en dienstenverlening beter dan tot nu toe te behartigen, maar tevens zal hierdoor de mogelijkheid worden geschapen om de gezondheidszorg uit te breiden tot aspecten die tot nu toe tengevolge van de onvoldoende accomodatie geen aan dacht hebben kunnen krijgen. Met het nieuwe wijkgebouw zal de gemeente Drunen dus de beschikking krijgen over een gebouw, waarvan de betekenis en de waarde velen malen groter zijn dan de totale stichtingssom van circa 150.000. Het Wit-Gele Kruis, dat in Dru nen ongeveer 40 jaar bestaat, is in deze gemeente altijd een belangrijk stuk gemeenschapswerk op het ter rein van de volksgezondheid ge weest. Dat het dit is kunnen wor den, is wel voornamelijk te danken aan het prachtige, intensieve en met grote liefde en toewijding verrichte werk van de wijkverpleegsters, de Zusters van Elshout van de orde der Zusters Onder de Bogen (H. Caro- lus Borromeus) uit Maastricht. Voor Drunen zijn dat momenteel zr. Edel- garda, die dit werk in Drunen reeds 23 jaar verricht en de gemeente be ter kent dan wie ook, en zr. Adria- ni, terwijl zuster Hedwig als zoda nig in ElShout werkzaam is. Door de hoge opvatting, welke zij van hun taak hebben, is in Drunen die bij zonder hechte en sterke band ont staan tussen de inwoners en 't Wit- Gele Kruis. LAGE CONTRIBUTIE Op het ogenblik van de éénwor ding telde het Wit-Gele Kruis in Drunen 891 leden en in Elshout 316 leden. In 1934 telde het W.G.K. in Drunen 588 leden. Het aantal huis bezoeken door de wijkverpleegsters bedroeg in Drunen in het afgelopen jaar 5741, hetgeen meer dan 15 per dag is, terwijl er 829 kliniekbezoe- ken (voor kleine gevallen) werden genoteerd en 295 uitleningen. Het consultatiebureau, waarvoor 't nieu we wijkgebouw wel van bijzonder grote betekenis is, telde in 1959 111 ingeschreven kinderen, welk aantal wel wat aan de lage kant is, wan neer men weet dat in 1947 117 kin deren waren ingeschreven en er in de parochie Drunen in het afgelo pen jaar 160 Doopsels zijn toege diend. De tot nu toe gebrekkige ac comodatie van 't consultatiebureau in het gymnastieklokaal zal echter wel voor een belangrijk deel debet zijn aan dit geringe aantal inge schreven kinderen en verwacht mag dan ook worden, dat dit aantal na de ingebruikneming van het nieuwe wijkgebouw belangrijk zal stijgen. Tot dit jaar toe heeft men in Dru nen altijd kunnen werken met een opvallend lage contributie. In de vooroorlogse jaren zweefde deze contributie zo rond de 1.80, steeg na de oorlog eerst tot ca. 3.50 en bleef ten slotte staan op 5.De stichting van het nieuwe wijkge bouw stelt het Wit-Gele Kruis Dru nen-Elshout echter voor zeer zware lasten, zodat m.i.v. dit jaar de con tributie verhoogd is moeten worden tot 10.een bedrag dat in zeer vele andere gemeenten reeds langer geheven wordt. Vermeldenswaardig t.a.v. het Wit- Gele Kruis-Drunen is wel, dat de bestuursleden, zolang als dit maar mogelijk was, zelf de contributie bij de leden hebben geïnd. Vooral de nu 25 jaar zitting hebbende voorzit ter, notaris Schreurs, heeft er uit 'n oogpunt van contact met de leden altijd zeer grote waarde aan gehecht dit werk zelf te doen, totdat men ten slotte, tengevolge van 't groeien de aantal leden en de verdere uit bouw van de gemeente, tot de aan stelling van een tweetal boden moest overgaan. MODERN EN DOELMATIG Het nieuwe wijkgebouw aan de Burg. v, d. Heijdenstraat valt voor al op door zijn uiterst doelmatige verdeling en zeer moderne inrich ting. De diverse lokalen en vertrek ken parterre zijn zo in hun functie ten opzichte van elkaar gesitueerd, dat de wachttijd zoveel mogelijk be kort wordt en de behandeling van de patiënten zo snel mogelijk kan geschieden. Men heeft parterre de beschikking over een ruime wacht kamer, die in directe verbinding staat met de boxenkamer, waar de kinderen kunnen worden ontkleed. Aansluitend hierop vindt men de weegkamer, die weer in directe ver binding staat met de dokterskamer. Verder beschikt men over een sola rium voor hoogtezonbehandelingen, over een kamer voor de wijkverple ging, waar de nabehandeling van kleine gevallen (het verbinden van wonden etc.) geschiedt, over een hyper-modern desinfectielokaal, een magazijn, garderobe en toiletten. Met de bouw heeft men verder rekening gehouden met de huisves ting van een 3-tal wijkverpleegsters voor het geval het nog eens ooit zo ver zou komen dat de religieuze zusters het verplegingswerk zouden neerleggen. Deze woonruimten be vinden zich op de etage. Zolang zij niet voor dit doel beschikbaar be hoeven te zijn, zullen hier gehuis vest worden de maatschappelijk werkster van het sociaal caritatief centrum en een tweetal leraressen van de huishoudschool, terwijl hier ook het kantoor van het sociaal ca ritatief centrum zal worden onder gebracht. Architect van het nieuwe wijkge bouw is de heer A. van Huiten uit Waalwijk en het werk is uitgevoerd door de fa. M. B. Schapendonk uit Drunen. De totale stichtingskosten inclusief installatie zullen ongeveer 150.000.bedragen. Als bijdragen in de stichtingskosten heeft het be stuur 10.000.van het Provinciaal Bestuur aan subsidie ontvangen, 4000.van de Kinderpostzegelac tie, terwijl ook de gemeente nog een belangrijke subsidie zal toekennen. De ligging van het nieuwe wijk gebouw zal nog op prettige wijze geaccentueerd worden door 'n fraaie en royale tuinaanleg. Naast dit nieuwe centrale gebouw zal in Elshout een kleine dépendan ce gehandhaafd blijven voor de be handeling van lichte gevallen (lich te ongevallen, verwondingen e.d.). FEESTELIJKE OPENING De feestelijke en officiële opening van het nieuwe wijkgebouw zal plaats hebben op. zaterdag 19 maart aanstaande des middags om 3 uur. Deze plechtigheid zal worden inge leid met een feestelijke carillonbe speling om 2.45 uur. Om 3 uur zal de voorzitter van 't Wit-Gele Kruis Drunen-Elshout, notaris Schreurs, het gebouw voor geopend verklaren, waarna de Wit-Gele Kruisvlag zal worden gehesen. Pastoor Versteeg van Elshout zal in aansluiting hier op een korte inleiding geven op de inzegening van het gebouw, welke zal worden verricht door de Hoog eerwaarde Deken Rooyackers van Drunen. In de ontvangstzaal zullen om 3.30 u. enkele sprekers 't woord voeren, waaronder de heer P. H. Coppes, lid van Ged. Staten van Noord-Brabant, en loco-burgemees ter L. v. Drunen, De ingebruikstel ling van het gebouw zal geschieden door middel van een toneelstukje, dat is geschreven door de heer v. d. Brink, oud-hoofd der school in Els hout, en dat opgevoerd zal worden door een aantal Elshoutse school kinderen. Het slot van dit toneel stukje bestaat uit de aanbieding van het geschenk van de bevolking (inventaris voor het gebouw) door oud-burgemeester Snels, voor zitter van de cadeau-commissie, die ook het initiatief heeft genomen tot een geldinzameling onder de Dru- nense bevolking. Na een dankwoord van Deken Rooyackers zal deze openingsplech tigheid worden gesloten met een re ceptie. Op zondag 20 maart a.s. zal aan de bevolking van Drunen en Els hout gelegenheid worden geboden het nieuwe wijkgebouw te bezich tigen. Het bestuur van het Wit-Gele Kruis Drunen-Elshout.is momenteel als volgt samengesteld: notaris H. M. Schreurs, voorzitter, M. J. van Huiten, secretaris, de beide dokto ren v. d. Wouw en Verhaak, F. Els hout, J. v. Wezel, C. v. Delft, mevr. Vermeer, H. Brok, M. v. d. Loo, J. Pelders, J. v. d. Wiel en P. v. Hui ten. ne David en zij betaalt John's boete, waarna ze hem in dienst neemt. Ook Linnett heeft veel last van de Burleighs, die het op haar boerderij gemunt hebben. John heeft inmid dels besloten de hond te verkopen om aan geld te komen voor de ope ratie. Als David na een mislukte operatie weer thuis komt en ziet dat de hond weg is, is hij ontroost baar en gaat zijn vader haten. De hond is bij Burleigh terecht geko men. Onder voorwendsel dat hij de hond wil teruggeven, lokt Burleigh John in een valstrik. Het komt tot een fel revolvergevecht en als Da vid zijn vader op*een gegeven ogen blik in levensgevaar ziet, laat hij een waarschuwende kreet horen, hetgeen dan betekent dat de jongen zijn stem heeft teruggekregen. Met de Burleighs rekent John natuurlijk af. Een pittige, sfeervolle western. Maandag en woensdag. Toegang 14 jaar. Maandag j.l. gaven wij reeds een verslag van het verloop der par tijen, welke zaterdag en zondag tot en met de vooravond in café P. v. Dun werden gespeeld in de voor- wedstrijden om het kampioenschap van Nederland, Hoofdklasse kader „HOPLA, CONNY" Conny Froboess, het idool van tal loze teenagers, zingt en danst door deze kleurenfilm vol ritmische mu ziek, vlotte schlagers en wervelende dansnummers. Daaromheen is een weinig belangrijk verhaaltje ge bouwd, waarin o.a. Rudolf Vogel 'n belangrijke rol speelt. Al met al een film, die er bij de jeugd zeker wel in zal gaan en die dan ook toegankelijk is voor alle leeftijden. Van vrijdag tot en met zondag. Geheimzinnige, afgelegen gebie den, waar alleen vrouwen regeren, zijn voor de filmmakers nog altijd heel dankbare filmstof. En waar zou men een dergelijke gefingeerde maatschappij beter kunnen situeren dan in het woeste en mysterieuze stroomgebied van de Amazone. In dit filmverhaal is het de Amerikaan se geleerde dr. Masters (Don Tay lor), die zich door een onwaar schijnlijk verhaal laat verleiden om een tocht naar een dergelijk ge heimzinnig gebied te ondernemen. Na een zeer avontuurlijke reis be landt hij inderdaad in een dorp, dat uitsluitend door vrouwen wordt be volkt. De joffers mogen dan in spaar zame kleding rondlopen, primitieve wilden zijn het niet, want dank zij de Hollywoodse make-up mogen ze er allemaal wezen. Van mannen moeten ze niets hebben, maar hele maal zonder kunnen ze toch ook niet, want tenslotte moet het dorp in stand gehouden worden. Daarom is dr. Masters bijzonder welkom. Overigens zijn het zeer vechtlustige dames en de geleerde is dan ook dolblij dat hij ten slotte heelhuids de dans ontspringt. De brave man is weer een ervaring en de film producer weer wat forse duiten rij ker. Wie de Holly wood-wilden aan de Amazone wil zien, kan maandag en woensdag terecht. U moet er wel 18 jaar voor zijn. „DE LAATSTE TORPEDO" We duiken maar weer eens de tweede wereldoorlog in en zien dan hoe een Amerikaanse duikbootcom mandant het Japanse vlaggeschip, dat de laffe aanval op Pearl Har bour leidde, als een terrier tot in de baai van Tokio achtervolgd en het daar met zijn laatste torpedo in de lucht doet vliegen. De Amerikanen komen er echter niet zonder kleer scheuren, want de Jappen laten een regen van dieptebommen neer en beschadigen daarmee de Amerikaan se onderzeeër zo ernstig, dat deze ten dode is opgeschreven. Op het nippertje komt echter een tweede Amerikaanse duikboot opdagen, die de beproefde bemanning overneemt In de hoofdrollen Glenn Ford en Er- nest Borgnine. Door deze film kan men er een idee van krijgen hoe zwaar de ge heimzinnige duikboot het onlangs in de Argentijnse Golf van Nuevo ge had moet hebben. Van vrijdag tot en met zondag. Toegang 14 jaar. „DE TROTSE REBEL" John Chandler (Alan Ladd), wiens vrouw door oorlogsgeweld is gedood en wiens zoontje David sinds dat moment stom is, zwerft berooid door het land, op zoek naar een dokter die zijn zoontje kan genezen. In Il linois wordt hij lastig gevallen door de zonen van een zekere Burleigh, een ruwe ruziezoekende schapen fokker, die David's hond wil heb ben, en deze weet gedaan te krijgen dat John wegens rustverstoring door de rechter veroordeeld wordt. Lin nett Moore (Olivia de Havilland), de eigenares van een boerderij, heeft echter medelijden met de klei- 38-2. Thans kunnen wij een over zicht geven van de laatste wedstrij den van zondag, die nog al veel tijd in beslag namen, en die van maan- dag. In de ontmoeting Jansen-Brosens kwam de laatste in het begin met enkele nuttige series verrassend voor de dag, zodat Jansen al gauw tegen een behoorlijke achterstand aankeek. Tot de derde beurt 54 om 164. Toen Jansen echter in de 4de en 5de beurt een 174 en 89 onder de lamp legde, was Brosens meteen een geslagen man. Jansen had blijkbaar ook al z'n kruit verschoten, want voor de laatste 83 car. had hij nog beurten nodig, terwijl Brosens op 299 strandde, waardoor hij echter toch nog aan een voor hem mooi gemiddelde kwam. De partij de Nijs-v. Hinthum le verde weinig schokkends op- Van Hinthum had vanaf het begin een voorsprong, welke door een serie van 134 in de 8ste beurt voor de Nijs een hopeloos aanzien kreeg. Wel kon hij met 75 en 126 nog even terug komen, maar na 12 beurten was z'n nederlaag een feit. Wit Soeterboek tegen J« Jansen leek voor Wim aanvankelijk een walk-over te zullen worden. 'Na de 3de beurt 184 om 21. Maar plotse ling was hij nergens meer. Vermoe delijk gemis aan zelfvertrouwen door onvoldoende voorbereiding. Jansen putte hieruit blijkbaar vol doende moed om terug te komen. Want tegenover een 1, 4 en 1 van Wim, produceerde hij resp. 72, 16 en 79, waardoor de stand gelijk was geworden. In de 7de beurt flikkerde het lampje bij Wim nog even op met een 74, maar Jansen was in een win nende stemming gekomen en met 128 en 84 maakte hij de 400 vol. Tegen de Nijs zat Jansen vanaf 't begin op fluweel. De Nijs wist zich tot de 6de beurt nog wel even te herstellen, maar toen kon hij ver der niets meer. Ook Jansen deed geen bijzondere ding enmeer, maar bereikte in 11 beurten nog een ac ceptabel gemiddelde. De partij Brosens-v. Hinthum was bijna een getrouwe copie van de voorgaande. Ook nu geen daverende prestaties, maar om de partij in 10 beurten uit te maken en dus 40,00 gemiddeld te spelen, moet men van goede huize zijn, en dat deed van Hinthum. De ontmoeting de Nijs-Soeterboek leverde het bewijs, dat Wim weer even over z'n depressie heen was. Want hoewel de Nijs in de derde beurt een prachtige 190 produceer de, bleek Wim hierdoor allerminst geïmponeerd. Achtereenvolgens kwamen er een 97, 53 en 140 uit z'n keu-top gerold en dat was voldoen de voor een nuttige voorsprong. In 8 beurten was de zaak bekeken en leverde Wim z'n talrijke supporters het bewijs, dat ze heus nog niet be hoeven te wanhopen. Het schijnt dat Jansen voor Bro sens de ideale tegenstander is om tot een aparte prestatie te komen. Deze partij nam abnormaal veel tijd in beslag. Eerstens door de speel wijze van beiden, maar vooral om dat Brosens, die zich allerminst haast, in zijn vier laatste beurten tot voor hem mooie series kwam. Tegenover 123, 45, 48 en 27 van Jan sen, plaatste hij 48, 59, 76 en 23. Uiteindelijk werd Jansen in 9 brt. winnaar. De laatste ontmoeting ging tussen L. v. Hinthum en W. Soeterboek. De talrijke bezoekers hadden ge hoopt in deze wedstrijd nog eens van het kaderspel in zijn zuiverste vorm te kunnen genieten, omdat beide spelers hierin ongetwijfeld de beste vertegenwoordigers van het 6-tal mogen worden genoemd, on danks de fenomenale prestaties van Jansen tijdens deze dagen. Maar Wim is ook in deze partij niet tot z'n normale spel kunnen komen. Wel kwam hij een enkele maal tot een serie van 135, maar deze was niet van het zuiverste water. Circa 30 car. had hii hierin op een moei zame wijze gescoord, voordat de ballen in de gewenste positie kwa men. Wie nu gedacht had dat hij eindelijk eens „los" zou komen, ver giste zich echter deerlijk. Na enkele tientallen punten was dê positie weer verloren. En tot z'n geliefde a cheval-positie kon hij helemaal niet komen. Wat Wim z'n bewonderaars onthield, heeft v. Hinthum echter in ruime mate vergoed. Deze bouw de twee series op (162 en 124), bei de in haar geheel aan de korte band gescoord, waarbij hij maar enkele malen een lange rappel behoefde te plaatsen om z'n spelletje te kunnen vervolgen. Ongetwijfeld verdiende hij met deze series de schoonheids prijs dezer wedstrijden. Jammer voor hem, dat hij voor de laatste 20 car. nog 4 beurten nodig had. Voor de aanvang dezer laatste partij, sprak de voorzitter van K.O.T., de heer J. v. d. Kaa, nog 'n kort slotwoord, waarbij hij de K.N. B.B. dankte voor de aan zijn vereni- men, heeft het zuiden wel een heel goede beurt gemaakt. En dat zij een ernstig woordje zullen meespreken, heeft hun spel duidelijk bewezen. Alleen onze plaatselijke favoriet, Wim Soeterboek, die door zakelijke beslommeringen jammer genoeg zo weinig tüd heeft voor z'n geliefde sport, heeft duidelijk de noodzaak aangetoond zich de resterende da gen nog eens ernstig te moeten voorbereiden. Want dat hij veel be ter kan, heeft hij in het verleden al meermalen bewezen. Gelukkig voor hem, is hij van deze noodzaak zelf het beste overtuigd, zodat Wim, als het enigszin kan, om in moderne sporttaal te spreken, z'n trainings kamp bij Piet v. Dun wel zal op slaan. Ondanks deze minder goede beurt, blijven wij het volste ver trouwen in hem stellen. De gedetailleerde uitslagen van de laatste partijen waren: J. Jansen M. Brosens L. v. Hinthum K. de Nijs J. Jansen W. Soeterboek J. Jansen K. de Nijs L. v. Hinthum M. Brosens W. Soeterboek K. de Nijs J. Jansen M. Brosens L. v. Hinthum W. Soeterboek Naast onze Eng. kamgaren en Supra Twist kostuums nu samengesteld uit polyester vezel met 100'/, Merinos garen. Vuil- en vochtalsto- tend, en plooifix pantalon. Chique streepdessins, frisse voorjaarstinten. Internat.1 -rij model op 2 of 3 knopen. Moderne aflopende schou derlijn. Eindhoven, Rechtestr. 15 Tel. 25028 De eindstand was: L. van Hinthum 2400 76 207 31.59 12 J. Jansen 2373 52 260 45.63 10 W. Soeterboek 2120 50 183 42.40 8 K. de Nijs 1871 90 190 20.78 4 W. v. Rosen 1682 70 159 24.03 2 M. Brosens 1514 81 83 18.69 0 ging toevertrouwde organisatie de zer wedstrijden, waaruit duidelijk het vertrouwen spreekt, dat deze Bond in de capaciteiten van K.O.T. op dit terrein stelt. Hij dankte de spelers en wees daarbij in het bij zonder op de buitengewone sportie ve geest, welke onder dit zestal heeft geheerst en dat het kenmerk is van de ware sportbroeders. Extra dank en vooral lof kreeg hospes P. van Dun toegezwaaid voor de wijze, waarop hij aandacht aan het mate riaal had besteed. En terecht, want Piet had voor een biljart gezorgd, waarover de spelers als om strijd de loftrompet staken en de grootste waardering hadden. Verder dankte de heer v. d. Kaa de arbiters voor hun keurige leiding en de talrijke bezoekers voor de wijze waarop zij door hun houding aan het welsla gen van deze wedstrijden hadden bijgedragen. Het zou ons te ver voeren, de prestaties der spelers en hun capa citeiten nog eens afzonderlijk onder de loupe te nemen, maar de uitsla gen der gespeelde wedstrijden heb ben bewezen, dat de nrs. 1, 2 en 3 van de ranglijst, vooral door hun ge degen spel-opvatting en hun kennis van het kaderspel, een klasse apart en daardoor een duidelijke afschei ding vormden ten opzichte van de nrs. 4, 5 en 6. Ook het algemeen gemiddelde spreekt in dit opzicht boekdelen. Het spel der laatsten, vooral de Nijs en Rosen, houdt ech" ter een duidelijke belofte in voor de toekomst. Frappant is ook het be langrijk lager gemiddelde van nr. 1, v. Hinthum, tegenover nr. 2 en 3, resp Jansen en Soeterboek. Wij voe gen hier echter onmiddellijk aan toe, dat het in deze wedstrijden niet het hoogste belang was het winnen van een partij, doch dat een zo hoog mogelijk gemiddelde hoofddoel was ter bereiking van een plaats in de finale. In dit licht bezien, werden de wedstrijden te Kaatsheuvel door niet minder dan drie spelers succes vol besloten. De heren v. Hinthum, Jansen en Soeterboek behaalden nl. een gemiddelde, dat hen een reis naar Leeuwarden garandeert. Wan neer men bedenkt, dat nog op drie andere plaatsen voor wedstrijden werden gehouden en slechts acht spelers aan de finale mogen deelne- Er werden intotaal 25 series boven de 100 en 2 boven de 200 gescoord. KOFFIE GOEDKOPER Naar wij uit vakkringen ver nemen, worden de koffieprijzen als gevolg van de daling op de wereldmarkt met ingang van 8 maart verlaagd. Deze verlaging zal over het algemeen bedragen 8, 6 en 2 cent per pakje van 250 gram. T1LBURGS MUSICUS THANS VRIJ De destijds wegens spionage veroordeelde Tilburgse musicus S. D. is enige dagen geleden op vrije voeten gesteld. Hij was door het Bosche Hof veroordeeld tot 3 jaar met aftrek. Door H. M. de Koningin is hem later 3 maan den gratie verleend. Naar wij vernemen zal de heer D. pogingen in het werk stellen om revisie van zijn vonnis te krijgen. DE BOUWSTAKING Zoals elders gemeld, zijn de chlistelijke patroons bereid de nieuwe C.A.O. zonder meer te te kenen en zullen de arbeiders het werk daar hervatten. Ook zullen de ongeorganiseerden deze week worden uitbetaald. De overige patroons willen tot dusverre vooralsnog van geen wijken weten, omdat de reserve clausule met goedkeuring der re gering en betrokkenen ook in 't vorig contract stond vermeld. HONDERDDUIZEND OP LOT 13435 In de Staatsloterij is de hon derdduizend gevallen op lot nr. 13435. OVERLEVENDEN ONDER PUIN Weer is de hoop opgeleefd, dat er onder de puinhopen van Aga- dir nog overlevenden bedolven zijn. Gisteren werden in de Euro pees-Marokkaanse wijk Talzorj een bejaarde Marokkaan en diens zoon aangetroffen. Meer dan een week hadden zij het onder 't puin uitgehouden. Ze waren verma gerd, maar in goede welstand. De wijk Talhorj is voor negen tig procent verwoest. Bergings- plocgen hebben opdracht gekre gen nauwgezet te speuren naar wellicht nog meer overlevenden. Nog altijd is er geen correctie ge geven op het dodencijfer dat vo- sige week door prins Moelai Has san werd genoemd: 10.000, waar schijnlijk zelfs 12.000. Onder de ruïnes liggen naar schatting 5000 tot 7000 lijken.

Echo van het Zuiden | 1960 | | pagina 13