wAALwi)kse en UnqstRAAtse couRAnt vujmTn I Uit do Langstraat Fraaie Serviezen fiHaku PRISMA STASSAR s. s. c. 't Geschenkenhuis BEHANG VRIJDAG 11 MAART 1M9 88« JAARGANG No. M Vlijmen ♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦Wé grote collectie nieuwe dessins TILBURG Haarsteeg tfrijh.-Capelle Uitvoering SSC Het ligt in de bedoeling dat de voetbalvereniging SSC haar jaar lijkse uitvoering zal geven voor leden en donateurs op maandag 1 1 maart. Was het vorige jaren meestal cabaret e.d., dit jaar zal hier eens van worden afgeweken, daar voor SSC de plaatselijke to neelvereniging „Gezelligheid" zal opreden met de klacht „De onbe kende wereld". Daar dit stuk in dit seizoen reeds meermalen met groot succes werd opgevoerd, wordt er ook bij SSC veel van verwacht. Deze uitvoering vindt laats in de zaal van café Het ruggetje in Vrijh.-Capelle. Raamsdonk werkzaam te zijn in bet nieuw te stichten bejaardencentrum waar in ook de Hankse ouden van da gen huisvesting zullen vinden. Wel zal vanuit Geertruidenberg Voorlopig nog het onderwijs in Hank en Dussen door de zusters worden behartigd, maar óp de duur zal men daarvoor toch naar een andere oplossing moeten zoeken. Door pastoor v. d. Heijden worden pogingen in het werk ge steld om andere zusters voor Hank en Dussen aan te trekken, maar gezien het grote gebrek aan roepingen in alle congregaties, mag men van deze pogingen niet al te veel resultaat verwachten. Waalwijk Exellente Collectie Fris Raamsdonksveer R. W. B. RWBRKVVU Na een veertiendaagse rustpe riode, welke RWB nuttig heeft gebruikt om zich eens heerlijk te ontspannen, zullen de Waalwijk- se tricolores zondag a.s. aantre den voor de returnmatch tegen de vorig gepromoveerde Leurse club RKVVU. Dat deze wedstrijd van zeer groot belang is behoeft geen betoog, want RWB zal zijn mooie plaats aan de kop van de ranglijst ongetwijfeld willen be houden. Daarbij komt dat zij de in Leur geleden nederlaag zeker goed willen maken en heel goed weten dal dit niet zo gemakkelijk zal gaan. Leur immers is mis schien technisch veel minder, maar hun enthousiaste en direc te spel heeft alle koplopers al hoofdpijn bezorgd, want zelfs WVO heeft 3 punten aan Leur moeten afstaan. Het zal voor de gastheren dan ook oppassen wor den. Hopelijk zijn ue carnavals weeën achter de rug want slechts 'n hard werkend en goed spelend elftal kan dc Leurse club het hoold bieden. Hopelijk zal deze ongetwijfeld spannende wedstrijd een zeer sportief verloop hebben, zodat 't talrijke Waalwijkse publick van een goede en prettige wedstrijd zal kunnen genieten. Scheidsrechter is de heer Jac. Aarts; aanvang 14.30 uur. Baardwijk HORLOGES WAALWIJK Uit de Provincie ZUSTERS VAN LIEFDE VER LATEN HANK EN DUSSEN Naar wij uit welingelichte bron vernemen, gaan dc Zusters van Liefde van Tilburg binnen af zienbare tiid 't klooster te Hank verlaten. In Dussen waren de zusters reeds geruime tijd weg. maar vanuit het klooster te Hank werd het kleuter- en lager onder wijs te Dussen toch nog door de zusters verzorgd. Sinds 1897 waren de Zusters van Liefde in Hank gevestigd en in deze 03 jaar hebben zij het on derwijs en de bejaardenzorg met grote toewijding en liefde behar tigd, zodat het vertrek van deze zusters voor Hank en Dussen een groot en ernstig verlies betekent. Naar wij vernemen ligt het in de bedoeling om de 17 nog in Hank verblijvende zusters over andere kloosters van de orde te verspreiden. Een deel van de zus ters zal naar Geertruidenberg worden overgeplaatst om daar A.s. zondag gaal Baardwijk naar Den Bosch om aldaar haar laatste uitwedstrijd van dit sei zoen te spelen en wel tegen Con cordia SVD. Deze wedstrijd is voor de Concordianen van zeer groot belang, daar zij nog steeds volop in degradatiegevaar verke ren en daarom zullen zij alles in het werk stellen om a.s. zondag als overwinnaar uit de strijd te Kunnen komen. Het is namelijk zo, dat Concordia SVD met nog 3 wedstrijden voor de boeg mo menteel een voorsprong heeft op rode lantaarndrager Heusden van precies 2 punten. De blauwhem- den hebben nu eens duidelijk kunnen ervaren, dat met tech nisch voetbal in de 3e klasse wei nig te bereiken valt en men het meer van enthousiast spel moet hebben om punten te vergaren. Het zal voor de Baardwijkers een zware opgave zijn om uit Den Bosch de beide punten mee naar huis te brengen. Toch zullen de trouwe aanhangers van de geel zwarten, die ook a.s. zondag de reis weer meemaken, met graag te weer eens een overwinning van hun favorieten bejubelen, want hiervan zijn zij in de laatste wedstrijden steeds verstoken ge bleven. Baardwijkers, demon streert aan de toeschouwers nog eens het spel als dat wij mochten bewonderen in jullie thuiswed strijden tegen Heusden en GW. Wannöer je dit spel kunt ont plooien, zal minstens één puntje voor je weggelegd zijn, waarmee we overigens dik tevreden zijn. Het zou tevens een steuntje in de rug zijn voor het in nood verke rende Heusden, dat een dergelijk presentje ten zeerste zou appre ciëren. Mannen, succes. R. K. C. RKC-nieuws In verband met drukkersmoei lijkheden zal „l)e RKC-er" een week later verschijnen. Wij vra gen de lezers van ons maandblad daarvoor excuus. Vrijh.-Capelle VVN—SSC Deze week staat voor SSC een bezoek aan Klundert op het pro gramma, zowel voor het 1ste als voor het 2e elftal, dus een geza- mennijk uitstapje Daar het 1ste Arzberg Schönwald Gotdtwagan Plazuid anz. De graotste keuze elftal zijn beste prestaties dit sei zoen heeft geleverd in de uitwed strijden, mogen we aannemen dat er weer eens een overwinning in zit, dus revanche. Het staat ech ter wel vast dat VVN alles in het werk zal stellen om dit te voor komen. Daarom zal er door de bezoekers beter gespeeld moeten worden als j.l. zaterdag. Of er voor het 2e winst in zit, is ook nog een vraag, want hun voorhoede doet ook geen grootse dingen. Dus mannen, doe je best en geef je volledig. Loon op Zand Uno Animo ValkenswaardUno Animo Zondag zet Uno haar program ma voort met de uitweustryu te gen alkenswaard, een weusinjd welke van zeer groot belang is voor beide elitalieu, want oeide staan gelijk. Het zal zouuag w Valkenswaard een wedstiiju met volop spanning zijn, uaar zij ei kaar niet veel zuilen toegeven en vooral omdat onze joiiKens ue laatste wedstrijden nogai van zich hébben laten horen. Ook Valkenswaard beeft, zij net uat ze niet zoveel gespeeld iieuoen, ook de nodige puntjes vergaaiu en zal zeker ook du keer twee punten van Uno wiUen winnen. Maar ook onze jongens zijn er zien van bewust aai er zondag veel op het spel staat en zunen daarom ook extra iiun best uuen. HAARSTEEG Als zij spelen zoals afgelopen zondag met nog iets vlugger spei, geven wij hen ook de luogcujK- neid met enige winst nuiawaans te keren. Aluur hoe dan ook, er moet van het begin tot net emoe met z'n allen voor geweriu wor den, want de tegenpartij is 111 ei gen huis een gevaarujKe en nar de tegenstander. Deze weeK nog eens extra getraind om zonot»* met volle kraent te kunnen aan treden om deze zeer beiangnjKe wedstrijd tot een goed einue ie brengen. Jongens, veel succes en houut het hoold onder aue om standigheden koel. Uno Animo 2RKC 2 Na enige weken gedwongen rust hinuen onze reserves de strijd aun tegen KivC 2 uit Waal wijk, waarop in ue uuweostnjd een gelijk spel werd benaaid. \v *j achten onze jongens in slaat om op eigen terrein de voile winst ie behalen. Wij hopen dan ook «ai dit in 'n minder harae weosiryu dan in Waalwijk door onze jon gens bewaarheid zal worden. Spelers, aan u het antwoord. Uno Animo 3Zigo 3 Ook het 3c elftal speelt een thuiswedstrijd en wel tegen Zigo 3 uit Tilburg. Als deze jongens spelen als j.l. zondag, dan kun nen de puntjes in eigen huis ge houden worden, maar dan moet men de tegenstander niet onder schatten. Sarto 6Uno Animo 4 Voor ons 4e elftal is een uit wedstrijd vastgesteld tegen Sarto 6 uit Tilburg. Deze jongens heb ben tot taak hun tweede plaats op de ranglijst te verdedigen, wat zij ook zeker zullen doen door de beide puntjes bij Sarto weg tc slepen. Raamsdonk Raainsdon1' Raamsdonk blijft bovenaan Raamsdonk 1 speelde afgelo- ri zondag in Hank en wist met 1 te zegevieren over Be Rea dy. Voor de rust waren onze plaatsgenoten enigszins in de minderheid. Dank zij een solorun van P. de Wijs, die hierbij ach terhoede en keeper omspeelde, wisten zij in deze periode echter toch de leiding te nemen. An het Zuióen Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur: JAN TIELEN Gironummer 50798 Dit blad verschijnt 2 x por week Abonnement 22 cent per weck per kwartaal 2.85 3.10 franco p. p Advertentieprijs: 10 cent per m.m. Contract-advertenties speciaal tarief. Opgericht 1878 Bureaux: Grotestraat 205, Waalwijk - Tel. 2621 Kaatsheuvel: Tel. 2002 - Dr. van Beurdenstraat 8 Tel.-adres: „Echo' "-XI TSSSX j r.^.T Gouden bruiloft. In verband met de gouden brui loft van het echtpaar J. v. Engelen- de Groot, dat 19 mei a.s. zal worden gevierd, kwam de buurt in vergade ring bijeen in café H. Peijnenborg- Boom. Nadat de initiatiefnemer, de heer M. v. d. Wiel, de aanwezigen verwelkomde, werd overgegaan tot stemming voor een bestuur. Geko zen werden de heren G. Dusemos, M. v. d. Wiel, M. Berkelmans, W. Ekels en H. Boom. Tot voorzitter werd benoemd M. Berkelmans, se cretaris G. Dusemos en penningm. M. v. d. Wiel. Er werd besloten een collecte te houden in de buurt. Hier over zal eerst overleg worden ge pleegd met het gouden paar. De be doeling is, namens de buurt 't gou den paar een cadeau aan te bieden. In de volgende vergadering zal een regeling worden getroffen voor de versiering, enz. Uitvoering Amiciata. Zondag 13 en maandag 14 maart presenteert de Vlijmense Toneelver eniging Amiciata haar tweede win- teruitvoering in hotel Prinsen. Op gevoerd zal worden het toneelspel in drie bedrijven, naar de gelijkna mige roman Merijntje Gijzens Jeugd van A. M. de Jong „Het verraad van August van Zuylen". Regie de heer M. Schrover. Amiciata heeft weer een boeiend stuk gekozen, om de vele donateurs en belangstellenden weer een aangename avond te be zorgen. Maandvergadering Visclub „De Hut". Zondag 13 maart maandvergade ring van de Visclub „De Hut" in café H. Boom-v. d. Wiel. Belangrij ke agenda voor het nieuwe seizoen. Alle leden worden zeker verwacht. Jaarvergadering K.A.B. afd. Vlijmen. Maandag 14 maart in café Den Braai jaarvergadering van de KAB, afd. Vlijmen. Agenda: Opening, No. tulen, Verslag secretaris en penning meester over 1959, Rapport kascon trole-commissie, Bestuursverkiezing, periodiek aftredend H. v. d. Wiel en G. J. Timmermans, die zich her kiesbaar stellen: Benoeming lid voor de kascommissie; Begroting 1960; Rondvraag en sluiting. Een goed lid verzuimt de vergadering niet. Toont uw belangstelling. waren de ten zich niet onbetuigd en zij eersten die hun tegenstanders geluk wens ten met de behaalde titel. Waarschijnlijk hadden ze daar reeds op gerekend, want de leider van het elftal bood aan de aan voerder van Haarsteeg onder het uitspre^ ken van de nodige gelukwensen een fraai boeket bloemen aan, een attentie die met een hartelijk applaus werd onderstreept. Dat ook de Haarsteegse gemeenschap niet achter blijft, bleek wel uit de bloemstukken die in de loop van de middug en avond in café M. Achten werden bezorgd. Maar er was ditmaal dubbele vreugde in café M. Achten, want ook de A-junioren hebben, door zaterdag in 's-Bosch van de junioren van RKJVV te winnen, beslag op het kam pioenschap gelegd. Deze jeugdige knapen hebben het zelfs gepresteerd om geheel ongeslagen en zon der een enkel verlicspunt de titel in de wacht te slepen. Ook zij werden afgelopen zaterdag reeds in de bloemen gezet en bij de eerstvolgende thuiswedstrijd zullen deze spelers, die zo'n prachtig resultaat boekten, door het bestuur worden gehuldigd. Ook de spelers van het le elftal lieten zich na hun terugkeer uit Berchem niet onbetuigd en waren zeer ingenomen met de behaalde titel. Precies om half drie bracht Haarsteegs midvoor S. Junggeburth de bal aan het rol len. Wel werd het iedereen duidelijk dat de thuisclub zou zegevieren, want ondanks het windnadeel ontstonden er voor het Waspik-doel somtijds gevaarlijke situaties; zo had een prachtige kopbal uit een voor zet van Junggeburth beter lot verdiend en eenmaal zag rechtsbuiten v. d. Heijden een prachtige kans verloren gaan. Toch kwamen de gasten geheel onverwachts nog aan de leiding. Met een vrije trap kwam de bal in het doelgebied, even lieten de Haarsteeg- backs hem voor elkaar liggen en van deze aarzeling maakte de Waspik-midvoor ge bruik om in te schieten, 0-1. Het was te voorzien dat het in de tweeds helft een onafgebroken Haarsteeg-offensief zou worden. Dat werd het ook en in de eerste minuten gingen reeds enkele schoten rakelings over of naast. In de 5e minuut ontkwam het Waspik-doel op wonderbaar lijke wijze aan doorboring, toen Harrie Beaard er bijna op de doellijn niet in slaagde het net te vinden. Naarmate de tijd verstreek werd er steeds slechter ge speeld, de zenuwen speelden de spelers parten en juist omdat er zoveel op het spel stond, werd er te onbesuist gespeeld. De druk konden de gasten echter niet blijven doorstaan en uiteindelijk zag de stopper geen andere weg meer dan de bal met de hand te spelen, hetgeen een strafschop op leverde, die door Willy van Oijen werd be nut, 1-1. In de resterende tijd gebeurde er niet veel bijzonders meer. Haarsteeg had aan een gelijk spel voldoende om ile titel in bezit te krijgen. Het bleef derhalve 1 - 1 en toen kon het feest voor goed be- toespraken en geschenken wel gebleken. Namens het comité en de diverse groeps leiders dankte de heer Jansen de voorzit ter voor zijn activiteit en vooral voor de prettige samenwerking. In gelijke woorden richtte zich hierna de secretaris-penning meester van het comité de heer Th. v. d. Heijden zich tot de scheidende voorzitter. Namens alle hier bestaande carnavals clubs en de groepsleiders dankte de heer W. van Esch de scheidende voorzitter voor zijn grote verdiensten de Carnaval bewe zen. Als winnaar van de Carnavalsschla ger,, die alhier dit jaar voor het eerst is ingevoerd, ontving de heer P. Koks uit handen van de voorzitter een fraaie wand klok. Na dit afscheid werden aan de di verse groepsleiders de gewonnen prijzen uitgereikt, waarna in café W. v. d. Loo nog lang een gezellige stemming heerste. i Uitvoering van R.K.J.B. en B.J.B. Zondagavond presenteerde de To neelvereniging van de R.K.J.B. en R.K.B.J.B. in het patronaat een uit voering. Opgevoerd werd het Ame rikaanse blijspel „Familie-proble men" van Ed. J. Terlingen. Weder om oogstten de Jonge Boeren en B.J.B. met dit prachtig stuk veel succes en telkens moet men consta teren dat het spel van de speelsters en spelers goed vooruit gaat, dank zij de regisseur, de heer J. Schoonen. Het decor was eveneens goed ver zorgd door de heer Marie Meesters. Wat de dames betreft, moet zeker genoemd worden mej. Anny Mom- mersteeg, in haar rol mrs. Harring ton zijn vrouw; haar spel was voor treffelijk, Eveneens Annie Boom, in haar rol Patricia hun jongste doch ter; ook deze uitbeelding werd goed weergegeven. Het spel van Annie Peijnenborg en Joke de Laat was goed te noemen. Bij de heren was Jo Boom in de rol van mr. Harring ton handelsreiziger te roemen; voor al de rolkennis viel hier bijzonder op. De overige spelers als Jan de Vaan, Bas v. Heivoort, Leo Mom- mersteeg en Giel de Vaan pasten zich goed aan en zorgden voor een goed geheel. Aan het slot van deze uitvoering dankte kapelaan v. Zutphen de spe lers en speelsters voor het gebode- ne, eveneens de regisseur en M. Meesters voor het prachtige decor. De belangstelling was overgroot. ginnen. GROTE VREUGDE IN HAARSTEEG. Haarsteegs 2e elftal en de A-junioren, behaalden het kampioenschap, resp. van de 2e kl. 210 van de Brab. Voetbalbond en de junioren district 's-Bosch. Bijna 12 jaar is het geleden dat het 2e elftal van de v.v. Haarsteeg na een goed gespeelde competitie de afdelingstitel be haalde. In iedere wedstrijd waren de Haar- stegers sterker en met nog.drie wedstrij den te spelen, hebben zij reeds beslag op de titel weten te leggen. Ongetwijfeld een unieke prestatie. De Haareteeg-reserves kunnen er trots op gaan met slechts drie verliespuntcn het kampioenschap te hebben behaald en gezien de kracht van het elftal kunnen de promotiewedstrijden met ver trouwen tegemoet worden gezien. Direct na afloop van de wedstrijd, die thuis tegen Waspik 2 werd gespeeld en die eindigde in een 1-1 gelijk spel, werden de spelers door een grote schare supporters gelukgewenst. Ook de Waspikreserves lie- Haarsteeg 3 - Helvoirt 3, 5-0. Het 3e elftal van Haarsteeg had zondag middag op eigen terrein maar weinig moeite met het 3e elftal van Helvoirt. Na dat de rust met dubbel blanke stand was ingegaan, brachten v. Bladel, v. Bokhoven, Theunissen, v. Esch en v. Delft in de twee de helft 5 doelpunten voor Haarsteeg op 't scorebord. Helvoirt slaagde er niet in het net te vinden. Juniorennieuws. De A-junioren hebben dan hun wens in vervulling zien gaan. Door zaterdag j.l. in 's-Bosch van de A-junioren van RKJVV te winnen, hebben zij de afdelingstitel weten te behalen. Ongetwijfeld loon naar werken, want deze jeugdige voetballers hebben zich de gehele competitie veruit het sterkst ge toond. Zonder een enkel verliespunt en een doelgemiddelde van maar liefst 80 doel punten voor en maar 5 tegen, kwam de titel in hun bezit. Voor Haaretcegs le elftal is de compe titie reeds ten einde en als wij nu eens overgaan tot het geven van een visie over het verloop, kan de Haarsteegse voetbal gemeenschap toch terecht trots zijn op do verrichtingen van de spelers. Zij hebben 't na hun promotic vanuit de Brab. Voetbal bond toch maar gepresteerd om op de rang lijst de vierde plaats te bezetten, vlak ach ter kampioen OJC, Berchem-Sport en Rhode. Dat de verdedigingen in de 4e klas heel wat sterker zijn dan in de onderafde ling blijkt wel uit het aantal doelpunten dat werd gescoord. In het vorig seizoen wisten de Haar- seegvoorwaartsen 78 maal het net te vinden tegenover dit seizoen maar 36. Het is nog steeds midvoor v. d. Heijden die ondanks het klimmen der jaren topscorer blijft. Ook dit seizoen was hij weer verre superieur en van die 36 doelpunten nam hij er precies 15 voor zijn rekening; de overige werden gescoord door Jo Junggeburth .8, Sj. van Helvoirt 5, H. Kivits 2, P. Timmermans 2 en H. Beaard, W. Walk, A. v. d. Wiel en M. v. d. Bosch ieder 1. PRIJSUITREIKING CARNAVAL. Zondagavond j.l. had onder grote be langstelling in café W. v. d. Loo de uit reiking plaats van de door de diverse groe pen gewonnen prijzen van de gehouden groepswedstrijden. Van deze gelegenheid maakte het comité gebruik om afscheid te nemen van de heer Th. de Vaan, die ver schillende jaren voorzitter van het comité is geweest en steeds alles in het werk heeft gesteld om deze mooie traditie niet alleen te handhaven, maar nog op te voeren. Dat het werk van de scheidende voorzitter al gemeen werd gewaardeerd is uit de diverse ZUSTERS FRANCISCANESSEN VAN DE ORDE VAN VEGHEL GAAN HAARSTEEG VERLATEN. Nog eerder dan aanvankelijk werd ver wacht is het besluit gevallen. Per 1 sept. a.s. zullen de Zusters Franciscanessen van de Orde van Veghel het klooster alhier gaan verlaten. Alhoewel dit besluit na de opheffing van verschillende kloosters wel enigszins in de lijn der verwachtingen lag. is het toch nog vrij onverwachts gekomen. De Zusters vestigden zich alhier 52 jaar geleden in het klooster aan de Haarsteegse-. straat. Zij waren vooral actief op het ge bied van het onderwijs en de bejaarden zorg en hebben zich voor de Haarsteegse gemeenschap bijzonder verdienstelijk ge maakt. Wegens gebrek aan roepingen zijn de laatste jaren ook enkele lekenonderwij- zeressen aan de school verbonden, maar het waren toch vooral de Zusters die hun stem pel drukten op het onderwijs aan de vrou welijke jeugd. Momenteel zijn er nog twee zusters in het onderwijs werkzaam, n.l. zus ter Gcrtrudis, hoofd van de St. Michaël- school voor meisjes en zuster Antoni, hoofd van de Haarsteegse kleuterschool. Buiten deze twee zusters zijn er nog vijf Francis caneseen in het klooster werkzaam. Zij zijn belast met de zorg voor de bejaarden die in het klooster zijn gehuisvest. De zusters, die hun vertrek uit Haarsteeg bijzonder betreuren, zullen alles in het werk stellen om voor de bejaarden een ander onderko men te vinden. In de omgeving zal dit echter niet zo gemakkelijk gaan, omdat er in de bejaardencentra in Nieuwkuijk en Vlijmen geen plaatsen meer vrij zijn. Zonder enige twijfel lijdt de Haarsteeg se gemeenschap met het vertrek van de zusters weer een groot verlies. Met de weg trek van inwoners, die vooral de laatste ja ren zo'n grote vlucht heeft genomen, gaan nu ook de zusters mee. Met weemoed in zijn stem maakte Pastoor Serrarens vanaf de kansel dit besluit aan zijn parochianen bekend. De geestelijke leidsman, die zijn parochie met tact en wijsheid bestuurt, heeft de laatste jaren alles in het werk gesteld om de wegtrek uit de parochie te gen te gaan. Nu dan eindelijk het uitbrei dingsplan is goedgekeurd en de eerste hui zen reeds in aanbouw zijn, zodat vooral de jonggehuwden zich alhier kunnen vestigen, gaat zijn wens wel enigszins in vervulling, maar het vertrek van de zusters, die zo'n belangrijke plaats in de parochie innemen, betekent voor hem wel een zware slag. Te meer nog omdat vooral het katholieke on derwijs en de zorg voor de bejaarden in zo goede handen was. Het klooster, eigendom van de Velghelse Congregatie, zal tekoop worden aangebo den. De Sint Lambertusparochie heeft in deze de eerste rechten. Maar vooraleer het zover is zal Pastoor Serrarens in samenwer king met burgemeester mr. J. Hoefnagel trachten de Zusters alsnog te behouden en als dat niet mogelijk is een andefe Con gregatie trachten aan te trekken. Dit laatste is wel een zware opgave, om dat bijna alle congregaties ernstig kampen met een gebrek aan roepingen. Het is voor Haarsteeg, dat toch al zo op de achtergrond dreigt te geraken, wel een heel onaangename tijding, want dat de be volking de Zusters een warm hart toe draagt is wel gebleken uit de grootse hulde die de zusters werd gebracht in 1958, bij gelegenheid van het feit dat de Zusters 50 jaar alhier werkzaam waren. En als eenmaal de dag daar is, dat de Zusters voor goed gaan vertrekken, zal de Haarsteegse gemeenschap zeer zeker op een of andere wijze blijk geven van dankbaar heid jegens hen, die zich meer dan een halve eeuw op velerlei terrein verdienstelijk hebben gemaakt. 50 JAAR CHR. SCHOOL. Zaterdagmiddag werd op plechtige wijze het 50-jarig bestaan van de Christelijke School herdacht. In het handcnarbeidlokaal recipëerden het voltallige schoolbestuur en het hoofd der school de heer E. Verschoor. Onder de aanwezigen werden o.a. opgemerkt: Burgemeester Prinssen, wethouder Langer- werf, pastoor van Herpt, kapelaan Loonen en het personeel van de r.k. jongens- en meisjesschool en de directrice van de r.k. huishoudschool. 's Avonds vond in de zaal van hotel Nieuwenhuizen een bijeenkomst plaats van de oud-leerlingen, die werd verzorgd door de oud-leerlingen zelf. De heer P. Heurter opende deze feestavond met t voorlezen van psalm 127, waaraan hij enkele herin neringen vastknoopte. In 1910 werd n.l. de eerste school in gebruik genomen met deze psalm. De oprichting van een Christelijke school was volgens de heer Heurter in 1910 waar pionierswerk. Een bijzonder woord van welkom werd er gericht tot de heer Ridderhof, het eerste hoofd der Christelijke school, en zijn echt genote, mevr. Schakel-Konings en mej. Gré Konings, beide oud-onderwijzeressen. De heer G. Knaap jr. bood namens oud leerlingen en sympathiserenden een film toestel aan. Het toestel werd door de voor zitter van het schoolbestuur overgedragen aan het hoofd der school de heer E. Ver schoor. Het verschil tussen de vroeger gebruikte methoden en de huidige, werd gedemon streerd aan de hand van een uiteenzetting van de oude methoden door de heer Rid derhof en enkele filmpjes, die door de heer Verschoor werden gedraaid. Hierna kwamen de oud-leerlingen zelf aan het woord, met een programma van zang, declamatie en voordracht, waaraan o.a. meewerkten: C. Pruijssers, mej. Blom en mej. Leeghangers, mej. R. Broeders, de heer A. Barel en mevr. de Boer-den En gelsen. Tot besluit dankte voorzitter Heur ter ellen die aan het welslagen van deze avond hadden meegewerkt en zong men gezang 280. TOB NOOIT. Na de hoogmis reed een inwoner van ons dorp met zijn auto tussen het kerkvolk door, heel kalm, maar over het linkerweg dek, naar huis. Van dc andere kant kwam zijn zoon op zijn scooter met een behoor - lij c vaartje door de bocht gereden. Dat kor. niet missen; 't ging regelrecht tegen vaders auto en daarna 't trottoir op. Beiden kwa men met de schrik vrij. 't Enige commen taar van de zoon was: ,,40 jaar auto ge reden en er nog niets van kennen." Rustig - zoals altijd - zei zijn vader: ,,Kom aan, we knappen dat thuis wel op". De auto, de scooter en 't kerkvolk ver volgden hun weg, tevreden dat 't ook deze keer weer goed afliep. WERKELIJK DE BESTE FABRIKATEN UITBREIDING ZIEKENHUIS. Al sinds enige tijd wordt achter de gevels van het Theresia-ziekenhuis te Raams donksveer koortsachtig gewerkt aan de ver bouwing en modernisering daarvan. De nieuwe kinderafdeling is reeds in gebruik en biedt plaats aan 40 patiëntjes. Dit bed den-aantal kan in de toekomst nog worden uitgebreid tot 50. Door de uitbreidingen van de kinderafdeling parterre, komt er extra ruimte vrij voor de derde klas en de klasseafdeling. In totaal zal het aantal ber den gebracht worden op 140. Dit is een ver hoging van het aantal met 65. In het vervolg zal men aan het Theresia- ziekenhuis de opleiding tot gediplomeerd verpleegster kunnen volgen. In verband hiermee ligt het in de bedoeling een 40-tal kamers voor leken verpleegsters te bouwen Voor de ouden van dagen is inmiddels een nieuw rusthuis in gebruik genomen, dat plaats biedt aan een 40 oudjes. Naast het rusthuis is een nieuwe kapel in aanbouw, die men met Kerstmis in gebruik hoopt te nemen. Deze kapel zal, wanneer men een maal klaar is met de verschillende plannen, het centrale gedeelte worden van het nieu we ziekenhuis-complex. Concordia SVDBaardwijk U.b-1 i_i PORCELEIN, PLATELEN, OVENVAST AARDEWERK Grotestraat 220 WAALWIJK

Echo van het Zuiden | 1960 | | pagina 5