wAALwijkse en LAnqstRAAtse couRAnt DRUNEN Jaarvergadering K.A.B. afd. Drunen De Heer B. J. M. Hill ige gekozen tot voorzitter Filmjournaal Elshout Haarsteeg VRIJDAG 18 MAART 1960 83e JAARGANG No. 22 De tcho vAn het Zuióen Uitgever Waal wij kse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur: JAN TIELEN Gironummer 50798 Dit blad verschijnt 2 x per week Abonnement 22 cent per week per kwartaal 2.85 3.10 franco p. p. Advertentieprijs: 10 cent per m.m. Contract-advertenties speciaal tarief. Opgericht 1878 Bureaux: Grotestraat 205, Waalwijk - Tel. 2621 Kaatsheuvel: Tel. 2002 Dr. van Beurdenstraat 8 Tel.-adres: „Echo' i :i .ti Met vrijwel algemene stemmen werd maandagavond op de alge mene vergadering van de K.A.B. de heer B. J. M. Hillige tot voor zitter gekozen van de K.A.B., afd. Drunen. De heer Hillige vervangt hiermee de heer W. v. Gorp, die io jaar lang in Drunen voorzitter was, maar die zich bij deze verkiezing niet meer herkiesbaar stel de. De heer v. Gorp werd aan het einde van deze vergadering bij mon de van de heer P. Verhulst hartelijk dank gebracht voor het werk dat hij voor de K.AJ3. afd. Drunen had verricht, en als blijk van waardering werd hem een fraaie bloemenvaas aangeboden. De heer Hillige, die de leden dank bracht voor het in hem gestelde vertrouwen, wees er in een korte en kernachtige toespraak op, dat niet de voorzitter, maar actieve leden en bestuur de goede vereni ging maakt. Spreker was zich er van bewust dat het niet altijd even gemakkelijk zou zijn om voorzitter van een zo'n grote vereniging te wezen. De afdeling Drunen telt 410 leden. Uit het uitgebreid jaarverslag, als mede de jaarverslagen van diverse onderafdelingen welke op deze ver gadering door de diverse secretaris sen werden uitgebracht, bleek op duidelijke wijze de gezonde groei en activiteit die er in Drunen in de K.A.B. en haar onderafdelingen leeft. Het ledental groeide van 370 tot 410. Deze leden zijn onderge bracht in de navolgende vakgroe pen: de fabrieksarbeidersbond, de bouwvakarbeidersbond, de metaal- bewerkersbond, de Landarbeiders- bond, H.K.W., Werkmeesterbond, K.A.B.O. en Transportarbeiders bond. Het St. Jozeffeest, St. Nicolaas- feest, alsmede het ontwikkelings- en ontspanningswerk slaagden dit jaar bijzonder. De Centrale Volksbank, Herw. Levenskracht, Gezinszorg, K.A.J. en het Boekenfonds hadden de volle belangstelling. Het aantal jeugdspaarders bij de Centrale Volksbank nam toe met ruim 20 le den. De totale inleg bij de Centrale Volksbank alhier bedroeg 31979.-. Er was een spaar-overschot van 11353.—. Het Boekenfonds kreeg 20 nieuwe leden. Het Gezinszorgfonds van de K.A.B. kreeg 10 nieuwe leden en telt thans 110. Een algemene leden wervingsactie voor dit zo bij uitstek sociaal fonds, moest wegens onvol doende medewerking jammer ge noeg naar een latere datum worden verschoven. Herwonnen Levenskracht telt 285 donateurs. Dat kunnen er 450 wor den, maar deze afdeling kampt met een tekort aan collectrices, waar door nieuwe wijken geheel niet kun nen worden bewerkt. De donateurs actie bracht 856.op. Het goede- weekoffer 234.en een loterij 81.—, Over het gehele land was de op brengst 1127501.dit was ruim 100.000.meer dan in 1958. De K.A.J., in 1958 opgericht, ont plooide een goede activiteit. Men betrok het nieuwe clubgebouw en men organiseerde cursussen. De con tactavonden werden druk bezocht. Verder hield men de Afrika alarm actie en men steunde de K.A.B. in diverse acties. De Werkmeesters- bond, die ook een toename van het lédenaantal had, ontplooide in eigen kring ook diverse acties. Er werden een groot aantal discussie-avonden gehouden, die zeer de belangstelling van de leden trokken. In samenwer king met afdelingen uit de omlig gende plaatsen, zal binnenkort wor den gestart met een taak intregatie- cursus. De werkmeestersbond, afd. Drunen, vierde in 1959 haar 12%- jarig bestaan. De Fabriekarbeiders- bond, die dit jaar haar 50-jarig be staan vierde, telde 154 leden. Ook hier was onderling veel contact. De vergadering, die een geani meerd verloop had, werd gehouden in de foyer van de Hoge Braken. Er werd deze avond besloten om in het komende jaar gespreksgroepen op te richten. Tevens werd deze avond de begroting voor 1960 goedgekeurd. Er werden afgevaardigden benoemd voor de centrale raad, alsmede een kascommissie die werd gekozen. Voor de rondvraag bestond veel belangstelling, tijdens welke de scheidende voorzitter nog eens har telijk dank werd gebracht voor zijn werk voor de K.A.B. verricht. Ook werd besloten dit jaar een mooi St. Jozeffeest te vieren, waarbij de to neelclub O.N.A. van de K.A.B. zal optreden. Uit de rondvraag bleek op bijzondere wijze de belangstelling van de leden voor het wel en wee van de organisatie. Zondagsdienst. Vanaf zaterdagmiddag 3 uur tot maandagmorgen 8 uur, uit sluitend voor spoedgevallen. Dienst: Dr. v. d. Wouw. Geslaagd. Voor het praktijk-diploma van de Ned. Bond van Groot-schrijven St. Genesius slaagden te Eindho ven de dames: Toos van Loon en Arné Heijmans uit Drunen, Nel ly van Mook uit Elshout, Tonnie de Laat uit Vlijmen. Zij genoten hun opleiding bij de Eerw. Zusters alhier. S.H.J.-atletiek De atleten van SHJ hebben in I960 reeds vele prima successen behaald op diverse crosswedstrij den en boslopen. In Geertruidenberg won B. van Loon de 2500 meter B-junioren; A. v. Dal werd 3c hij de 7500 me ter senioren. In Helmond werd W. v. Bok hoven 2e hij de B-junioren en A. v. Dal 4c hij de D-senioren. Bij de nationale cross-kampi oenschappen te Best werd B. van Loon 6e in een groot veld van deelnemers in de B-junioren. Bij de zuidelijke crosskampi- oenschanpen te Vught op 6 maart i.l. werden nog betere resultaten behaald, n.l. B. v. Loon en W. v. Bokhoven werden resp. 2e en 3e bij de B-junioren. A. v. Dal be reikte een goede 5e plaats hij de C-D senioren. Bij de IJzeren Man-loop te Vught op 13 maart werd A. van Dal na felle strijd le hij de D-se nioren over een afstand van 4000 meter. Jan van Bokhoven werd 4e hij de C-senioren, \Y. van Bok hoven werd 6e hij de B-junioren over een afstand van 2000 meter. Zondag 20 maart a.s. nemen de SHJ-atleten deel aan een trial- meet in Vught, waarbij SHJ met een eigen ploeg uitkomt. Gezien de goede successen, die de laatste weken door diverse atleten wer den behaald, verwachten wij zon dag a.s. goede resultaten. In april zal worden begonnen met de speciale training voor de haanwedstrijden. Jubileum. De heer M. Brok zal op 1 april de dag herdenken dat hij 25 jaar geleden in dienst trad van de Pol der Hei of Meerdijk te Drunen. De heer Brok vervult daar de functie van polderbodc-voorwer- ker. Foto-club. Naar wij vernemen bestaat er alhier interesse voor een foto club. Op maandag 28 maart zal daarom in Hotel Boyal een op richtingsvergadering worden ge houden. Aanvang 8 uur. K. A. V. De KAV afd. Drunen zal op dinsdag 22 maart in de zaal van Gez. Elshout alhier een bijeen komst houden. Het geldt hier een voorlichtingsavond in het kader van het winterprogramma. Rikconcours De handboogvereniging Constan- tia zal op zaterdag 26 en zondag 27 maart haar jaarlijks rikconcours houden in de zaal van Gez. Elshout. Zevende turfschip-rit De A.S.C. de Baronierijders uit Breda, de A.C. uit Kaatsheuvel en de A.S.C. de Merwerijders uit Dord recht, houden op zaterdag 19 mrt. een open rit voor automobielen, de zgn. Zevende turfschip-rit. Deze rit geldt voor 't individuele kampioen schap Zuid 1960, alsmede de club- kampioenschap-race Zuid 1960. Er wordt gereden onder de N.S.R.-be palingen der K.N.A.C. en haar toe voegsels. De inschrijving kan ge schieden bij het secretariaat zeven de turfschip-rit, Rustlandstraat 7 te Breda. Het parcours is pl.m. 160 km. en de start bij café-rest. „De Bos wachter" in het mastbos te Breda. V.C. Quos Ego Zondag 13 maart j.l. dreunden in 's-Hertogenbosch de grondvesten van de Mgr. Zwijsenschool. Er werd daar iets groots verricht, want nog binnen haar één-jarig bestaan be haalde Quos Ego 1 het zeer begeerde kampioenschap van haar afdeling en promoveert nu naar de tweede klasse. Tot nu toe is Quos Ego 1 steeds ongeslagen gebleven. We ho pen dan ook dat Quos Ego 1 steeds zonder verliespunten zal blijven, daar de competitie nog niet ten ein de is om aldus het ongeslagen kam pioenschap te behalen. Quos Ego 1 speelde zondag tegen Navob uit Boxtel en deze club ver loor de wedstrijd met 02 (resp. 4—15 en 1—15). Quos Ego 3 speelde een vriend schappelijke wedstrijd tegen Ever Ready uit Vlijmen en gaf goed par tij, doch verloor niettegenstaande deze spannende match met 32. Agenda. Vrijdag 18 maart. 7 uur trainen DVC. 4.30 u. Drunense Balletschool, Hoge Braken. 830 uur repetitie harmonie De Volharding, zaal gez. Elshout. Zaterdag 19 maart. 3 uur opening wijkgehouw W.- Gele Kruis. 8 uur „Het Dagboek van Anne Frank", alle leeft. H. Braken. Zondag 20 maart. 11.15 uur U.K. Bibliotheek Ho ge Braken. 11.30 uur repetitie harmonie Volharding, zaal gez. Elshout. 11.30 uur repetitie harmonie Beatrix, zaal H. van Delft. 11.30 uur vergadering rcisclub NNT, Hotel Royal. 4 uur „Het Dagboek van Anne Frank", alle leeft-, H. Braken. 8 uur „Het Dagboek van Anne Frank", alle leeft., H. Braken. „HET DAGBOEK VAN ANNE FRANK" „Ik geloof nog steeds aan de innerlijke goedheid van de mens". Dat schreef het 14-jarige Amsterdamse Joodse meisje in haar dagboek tijdens haar verblijf met ze ven andere mensen in het befaamde Ach terhuis, waar zij een schuilplaats hadden gevonden tegen de mensonterende jacht van de nazi's op alles wat Jood was. Dit dag boek is het enige wat ons van Anne Frank is gebleven. Met zes andere bewoners van het Achterhuis kwam zij om in de gaska mers van Duitse concentratiekampen. Al leen haar vader, Otto Frank, overleefde de hel. Inmiddels is het dagboek van Anne Frank in vele talen vertaald en overal heeft het ontroering gewekt door het on wrikbare geloof in de goedheid van de mens die er uit spreekt. De Amerikaan George Stevens heeft 't dagboek van Anne Frank tot onderwerp voor een film genomen, waarin hij de be klemming en angst van de acht mensen in het Achterhuis gedurende de twee jaar dat zij daar ondergedoken zaten, in beeld heeft trachten te brengen. Stevens heeft het on derwerp voorzichtig en met een opvallende piëteit benaderd, zodat gezegd mag wor den dat een ontroerende en vaak aangrijpen de film is ontstaan rond het kinderlijk zuU vere „scenario" van Anne Frank's dag boek. Het verhaal begint in juli 1942 toen de jacht op de Nederlandse Joden in volle gang was, en eindigd in augustus 1944, toen na twee jaar onvoorstelbare angst en be klemming de schuilplaats door de Duitsers wordt ontdekt. Daartussenin ligt het ver haal van de ontwikkeling van een zeer ge voelig opgroeiend meisje, dat met dezelfde problemen geconfronteerd wordt als ieder ander meisje van Anne's leeftijd. We zien ook, hoe met het verstrijken van de maan den de spanningen in het Achterhuis steeds groter worden, hoe voortdurend de angst voor ontdekking aanwezig is, hoe de hoop weer opleeft wanneer de onderduikers ho ren dat de invasie begonnen is. „Het dagboek van Anne Frank" is een film, die we warm kunnen aanbevelen. De rollen zijn uitstekend bezet door Millie Perkins (Anne Frank), Joseph Schildkraut (haar vader), Gusti Huber (haar moeder), Diane Baker (haar oudere zusje), Lou Ja- cobi (mijnheer Daan), Shelley Winters (mevr. Daan) en Dick Beymer (hun 16- jarige zoon). De film draait van zaterdag tot en met woensdag. In verband met de lengte van de film zijn de aanvangstijden zondag om 4 en om 8 uur. Toegang alle leeftijden. Biljarten In café Klerks speelde de aldaar gevestigde biljartclub E.E.B.C. een wedstrijd tegen „Het Centrum" uit Waalwijk. H. PortierJ. Berkelmans 35-41 G. KlerkxG. Slaats 77-41 A. MerkxJ. Hoof 34-32 Th. v. d. BesselaarM. Ruis 50-69 Fr. BergmansA. Versteeg 41-17 C. PullensP. Dankaars 40-26 H. KlijnA. Korthout 18-19 A. KolmansM. v. d. Mee 38-17 B. KlerkxR. Brouwers 50-41 383-298 Hoogste serie E.E.B.C. G. Klerkx 18. Hoogste serie „Het Centrum" G. Slaats 13. Geslaagd Mej. Nellie van Mook slaagde te Eindhoven voor het diploma ma- chineschrijven, uitgaande van de Bond van „Groote" Schrijvers „St. Genesius". Smashers In een enerverende wedstrijd zag het tweede herenteam van „Smas hers" zich de kans op het kampioen schap ontglippen. Na een 41 voor sprong wist J.C.V. 3 (Vught) het eerst tot 44 te brengen. Smashers maakte er 54 van, maar de Vugh- tenaren waren niet te bedwingen en de eindstand werd 55. 't Win nende team werden bloemen aan geboden. Ook het derde herenteam moest in J.C.V. 6 zijn meerdere erkennen. Uitslag 28. Deze foto toont het 2e elftal van de R.K.V.V. Haarsteeg, dat verleden week het kampioenschap van de 2e klasse 210 van de Brab. Voetbalbond wist te behalen. Van links naar rechts, staande: M. van Bokhoven, bestuurslid; B. v. d. Heijden, H. van Bladel, reserve, H. Bcaard, M. v. d. Bosch, Sj. Jung- geburth, H. v. Oijen en J. v. Esch, reserve. Geknield: Th. v. Oijen, W. v. Oijen, C. v. Bladel, A. v. Heijst, A. Mulder en B. v. Oijen. Een schitterend lichtpunt in dit weekend wisten de dames Ans Janssen en Jo van Son te bereiken, door op het Brabantse kampioens- tournooi de eerste prijs te behalen in het dames-dubbel klas. Dc deelnemende heren van Smashers waren minder gelukkig. Alleen de heer Sj. Dekkers wist de halve fina le te bereiken. Zilveren schoentournooi Door de tafeltennisvereniging Smas hers wordt op 8 mei a.s. weer 't be kende „Zilveren schoentournooi" ge organiseerd. In 1955 schuchter be gonnen, is dit tournooi uitgegroeid tot een jaarlijks terugkerend festijn bij de beoefenaars en beoefenaar- sters van de tafeltennissport. Over de organisatie, zowel als over de schitterende accomodatie in de prachtige veilinghallen, hoort men steeds niets dan lof. Had men in '59 „slechts" 300 deelnemers, in 1956 bedroeg dit aantal al ruim 400. En in 1958 schreven verschillende sportrubrieken over het monster- tournooi. Niet minder dan 725 deel nemers verschenen toen in de vei linghallen. Niettegenstaande de or ganisatie tot in de finesses bleef kloppen, besloot h et bestuur van Smashers om voortaan het aantal deelnemers te beperken tot 500. Dat ook het bestuur van de N.T.T.B. de organisatie van het tournooi wist te waarderen, blijkt wel hieruit dat reeds vanaf 1958 't Zilveren schoen tournooi als een kwalificatie-tour- nooi is aangegeven, d.w.z. dat spe lers die voor een eventuele uitzen ding naar buitenlandse wedstrijden in aanmerking willen komen, ver plicht zijn aan drie van de vier kwalificatietournooien deel te ne men. Geen wonder dus dat er re gelmatig spelers van naam naar Els hout kwamen. De deelname bleef echter niet beperkt tot Nederlandse spelers. Hele groepen kwamen ver schillende keren uit België en Duits land. Voor het komende tournooi verwacht men zelfs ook nog Luxem burgers. De wisseltrofee is in 1959 voorgoed in het bezit gekomen van „Pantheon" in Brussel. Door de Drunense schoenindustrie zal echter een nieuwe zilveren schoen beschik baar worden gesteld (we komen hierop nog nader terug). Laten we hopen dat ook het komende tour nooi weer aan de verwachtingen zal beantwoorden en wat het verloop betreft, indien mogelijk, de andere tournooien nog zal overtreffen. BILJARTEN. Onze dorpsgenoot de heer A. Treuren, behaalde het persoonlijk kampioenschap le klasse libre district 's-Bosch. Zoals wij in het vorig nummer nog in het kort hebben kunnen melden, is onze dorpsgenoot A. Treuren er na een span nende strijd in geslaagd het persoonlijk kampioenschap le klasse libre van het Bossche district voor zich op te eisen. Aan deze finale wedstrijden, die op 5, 6, 11, 12 en 13 maart in hotel-café-restaurant De Toekomst, in Brabants hoofdstad, werden gehouden, namen verder nog deel P. Bcks en J. Rutten uit Vught, W. Pauwels, M. Vorstenbosch en Chr. Doomernig uit Den Bosch, J. Valkenburg uit Zaltbommel en onze dorpsgenoot P. v. d. Loo. Afgaande op dc woorden van de distr.- voorzittcr, zijn deze finale wedstrijden ge zien de perfecte organisatie en de aan de dag gelegde sportiviteit een grandioos sue. ces geworden en is dezeer begeerde titel uiteindelijk toch in het bezit gekomen van degene die er qua spel en sportiviteit ook het meeste recht op heeft doen gelden. Maar vooraleer het zover was, dat deze talentvolle DES-speler de kampioensme daille in ontvangst kan nemen had hij heel wat moeten presteren, want de rep. tegen standers kwamen eveneens tot zeer goede prestaties. Toen zaterdagavond na vier wed strijddagen de balans werd opgemaakt, bleek dat A. Treuren en Chr. Doomernik ieder zes van de zeven partijen hadden gewonnen en zodoende samen aan de lei ding stonden; tenslotte moest de laatste partij tussen deze twee spelers de beslis sing brengen. Een groot aantal biljartliefhebbers, waar onder zich het volledig districtsbestuur be vond, was in de speciale biljartzaal van genoemd hotel aanwezig, toen beide spelers zich te ca. 8 uur gereed maakten voor de beslissende partij, die werd gearbitreerd door de heer Jansen, voorzitter van Altijd Cadre. De spanning was kennelijk voelbaar toen onze dorpsgenoot de afstoot verrichtte; de Bossche supporters hoopten vanzelfsprekend op een succes van hun stadgenoot, terwijl de kleine Haarsteeg-schare de verwachting koesterde dat Treuren zou zegevieren. Het begon voor laatstgenoemde zeer hoopvol en al spoedig had hij een ruime voorsprong, maar toen kwam Doomernik met een fraaie serie van 43 car. voor te staan. Even was onze dorpsgenoot aange slagen, maar tijdig wist hij zijn zelfvertrou wen te herwinnen en bouwde weer een voorsprong op. Het geluk had hij heel even op zijn hand, toen Doomernik een trekbal miste en de ballen in goede positie achter liet. Treuren buitte deze unieke kans vol ledig uit en dirigeerde het ivoor keurig langs de band. Unaniem was men het er over eens dat dit de beslissende serie zou worden, maar tegenslag bleef hem niet be spaard; na 62 car. bijeen te hebben ver gaard, telde de arbiter hem plotseling tot zijn grote verbazing af, omdat hij zou heb ben gemist. Dat betekende een dubbele desillusie, omdat hij nog maar vier car. van de hoogste serie van het gehele tournooi was verwijderd en hij er zonder de minste moeite in zou zijn geslaagd dit op zijn naam te brengen. Het pleit echter voor zijn sportiviteit, dat hij terneergeslagen, maar zonder de minste opmerking, zijn stoel op zocht, kennelijk niet twijfelende aan de ob jectiviteit van de arbiter. Zijn tegenstander wist deze tegenslag niet uit te buiten en toen hij even daarna nog een verkeerde bal nam en eveneens werd afgeteld, hoefde onze dorpsgenoot zich geen zorgen meer te maken. In de 21e beurt maakte hij de 200 car. vol en Doomernik bleef op 124 car. staan. De titel was in zijn bezit en met een algemeen moyenne van 8,8 promoveert hij nog naar de hoofdklasse. Het zou te ver voeren een visie te geven over het algehele verloop maar ook de prestaties van de andere Haarsteegse deel nemer, P. v. d. Loo, mogen toch niet on vermeld blijven. In de eindrangschikking bezet laatstge noemde de vijfde plaats, maar v. d. Loo heeft in zijn laatste partij een prestatie ge-, leverd die iedereen verbaasde en die in de le klasse libre wat betreft finale wedstrij den in geen jaren in 's-Bosch is voorgeko men. Hij presteerde het om de 200 car. in 11 beurten met een moyenne van maar liefst 18,18 vol te maken, waarbij series waren van 46, 42, 33 en 32 car. Voor deze unieke prestatie ontving v. d. Loo van de districts-voorzitter een harte lijk dankwoord en een extra prijs vanwege het laagste aantal beurten van het gehele tournooi. De eindstand was als volgt car. brt. h.s. gem. pt. 1 A. Treuren 1386 157 64 8,83 12 2 Chr. Doomernik 1284 196 43 6,55 10 3 J. Rutten 1244 170 57 7,32 8 •1 P. Beks 1098 178 44 6,17 8 5 P. v. d. Loo 1051 155 42 6.77 6 6 W. Pauwels 1136 209 44 5,43 6 7 M. Vorstenbosch 1067 212 33 5,03 6 3 H. Valkenburg 1012 203 66 4,93 0 Huldiging Na een korte pauze, tijdens welke de heer Treuren van alle kanten hartelijk werd ge feliciteerd met het behaalde kampioen schap, had in het bijzijn van het voltallig districtsbestuur de huldiging van de nieu we titelhouder plaats. De districtsvoorzitter de heer Vorsten bosch en tevens deelnemer aan deze finale wedstrijden, had niets dan lof over het welslagen van deze wedstrijden om de hoogste eer. Allereerst stak hij de loftrom pet af voor de lokaalhouder de heer De Kroon, die enkele dagen voordat de wed strijden zouden aanvangen nog een extra nieuw laken op het wcdstrijdbiljart had la ten leggen, zulks om er zeker van te zijn dat dit de prestaties zou beïnvloeden. Hartelijk dankte de voorzitter verder nog de lokaalhouder voor de genoten gastvrij heid en het bestuur van Altijd Cadre, aan wie de organisatie was toegewezen, voor de ondervonden medewerking. Toen was het ogenblik aangebroken dat de districtsvoor zitter zich tot de nieuwe titelhouder richtte, die hij namens het districtsbestuur en de overige deelnemers op de meest hartelijke wijze gelukwenste met het behaalde per soonlijk kampioenschap. Spr. roemde zijn sportiviteit, maar ook zijn spel dat nog beloften inhoud voor de toekomst. Met het uitspreken van de wens dat het de heer Treuren ook in de hoofdklasse crescendo zou mogen gaan en onder een luid applaus overhandigde de heer Vorsten bosch dc titelhouder de kampioensme daille, verder nog een fraaie trofee namens het districtsbestuur en mevr. Treuren ont ving eveneens een zeer waardevol cadeau. Ook de overige deelnemers werden niet vergeten en zij ontvingen ieder eveneens uit handen van de voorzitter een fraai aanden ken. Het zou ook hier te ver voeren let terlijk weer te geven wat nog door diverse sprekers naar voren werd gebracht, maar in het kort willen wij toch graag een en ander memoreren. Allereerst sprak hierna de voorzitter van de organiserende vereniging de heer Jan sen. Hij dankte allereerst het bestuur, dat Altijd Cadre de organisatie kreeg toege wezen; hij dankte vervolgens de heer De Kroon voor het prachtige materiaal en overhandigde hem en mevr. Kroon ieder een fraai cadeau. De waarnemend voorzitter van DES, de heer G. van Bijnen wenste namens alle clubleden de heer Treuren geluk met de behaalde titel, ook mevr. Treuren werd in de huldiging betrokken en kreeg een fraai boeket bloemen aangeboden. Als oudste deelnemer sprak hierna de heer Chr. Doomernik woorden van geluk wens tot de titelhouder en hij moest eerlijk toegeven dat de jonge generatie duidelijk had weten te zegevieren. In de beslissende partij tegen onze dorpsgenoot moest deze toch zeer sterke speler dit persoonlijk er varen.. De wedstrijdleider de heer Filippini, die eveneens veel lof was toegezwaaid voor het keurige verloop, dankte op zijn beurt aller eerst dc deelnemers voor hun sportiviteit en verder de arbiters voor dc wijze waarop zij alle partijen zo goed hadden doen ver lopen. Tot slot dankte de lokaalhouder dc heer De Kroon voor de aangeboden cadeaux, maar liet toch uitkomen dat hij niet meer gedaan had als zijn plicht om aan het wel slagen van deze finale mede te werken. Naar het oordeel van de districtsvoorzitter zijn deze finale-wedstrijden grandioos ge slaagd en zijn zij een mooie reclame ge weest voor deze zo mooie tak van sport. BILJARTEN. Voor de competitie van de KNBB speel den zowel DES uit café W. v. d. Loo, als DVK uit café M. Reuser weer enkele wed strijden. De diverse uitslagen waren als volgtDVS B - DES I B Orcmans (250) - C v d Loo (250) 104-250 cadre H. Emans (280) - J v Bokhoven (150) 280- 92 libre J v d Aa (110) -A Treuren (135) 80- 135 libre. H Ameot (100) - P v d Loo (110) 28-110 libre. Eindstand 6-2 in het voordeel van DES I. DES II-Altijd Cadre II: A dc Groot (85 - J Snapper (80) 74-80 G v Bijnen (85) - A Foppele (80) 85-78 W v Bokhoven (70)-A Pardoel (65) 44-70 H Verreijt (70)-K Veldhuizen (70) 60-70 Eindstand 6 - 2 in het voordeel van Al tijd Cadre. DVK I-OBK II P Theunissen (120) - M de Laat (85) 120- 50 Th. Boelen (100) -P Mommersteeg (85) 68- 85 J v Bijnen (85) -G Kivits (75) 67-75 H vd Heijden (75)-J v Engelen (70) 75-35 Eindstand 4-4 gelijk. Schuttershof 3-DVK II A Maas (75)-H Willems (85) 75-57 A v Mierlo (70)-A v Heijst (70) 70-58 A de Werdt (55) - A Goesten (65) 55 - 55 K de Werdt (55) - M de Vaan (60) 38 - 60 Eindstand 6-2 voor Schuttershof 3. DVK II-PTT: H Willems (85) - K Bouman (55) 85 - 42 A v Heijst (70)-H Hilkcs (65) 49-65 A Goesten (65) - H Hilkcs (55) 62 - 55 M de Vaan (60) - J Bok (45) 60 - 32 Eindstand 4-4 gelijk. KORFBAL. De dameskorfbalclub Concordia alhier heeft het afgelopen zondag gepresteerd om het bezoekende Blauw-Gce! uit Veghel de eerste nederlaag toe te brengen. De dames uit Veghel hadden er hun zinnen op gezet om ongeslagen het kampioenschap te be halen, maar de Haarsteegse dames staken een spaak in het wiel en wonnen met 3 - 1 In de eerste helft wisten Tini v. Bladel en Ria van Beurden de stand op 2-0 tc brengen, maar omdat ook de Vcghelse da mes eenmaal wisten te doelen, brak de rust met een 2 - 1 stand aan. In de tweede helft werd het een zeer spannende strijd en ten slotte werd de ontmoeting in het voordeel van de thuisclub beslist, toen Thea van Gestel met een prachtige worp de stand op 3 - 1 bracht. VOETBALPROGRAMMA VOOR ZONDAG A.S. Nu de competitie voor de meeste ama- teürclubs reeds ten einde is, moeten zij zich vroegtijdig gaan toeleggen op het spe len van vriendschappelijke wedstrijden of

Echo van het Zuiden | 1960 | | pagina 5