w/AAlwijkse en UnqstRAAtse couRAnt BINNEN- EN BUITENLAND ZWITSAL WAALWIJK Denk om de kleintjes HOEST UW KIND...? KVP-Jongeren spraken over verkorting van diensttijd t w" n 'vcti hifs rnn den, kan men een overzicht krij gen van de theoretische verkoop prijs. Het verschil tussen dit be drag en de werkelijk behaalde omzet geeft de lekkage aan. Kruschen Salts - de kleine dagelijkse dosis, POEDER-ZALF-OLIE-ZEEP VRIJDAG 25 MAART 1960 83e JAARGANG No. 24 De Fcho an het Zuióen itgever Aaalwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen ►- oofdredacteur: JAN TIELEN ironummer 50798 rijt blad verschijnt 2 x per week Abonnement 22 cent per week per kwartaal 2.85 3.10 franco p. p. Advertentieprijs: 10 cent per m.m. Contract-advertenties speciaal tarief. Opgericht 1878 Bureaux: Grotestraat 205, Waalwijk - Tel. 2621 Kaatsheuvel: Tel. 2002 Dr. van Beurdenstraat 8 Tel.-adres: „Echo" Verborgen verliezen in Middenstandszaken Bijna dagelijks moet men in het middenstandsbedrijf consta teren, dat er onnodige verlie zen worden geleden. Een kopje breekt, stof verkleurt, een zak suiker scheurt of een doos cho colade raakt zoek. Het zijn ver liezen, die per geval gering zijn, maar die over het gehele jaar een grote post aan de verkeerde kant van de balans vormen. De op deze manier ontstane lekka ges nemen dikwijls een dergelijke omvang aan, dat het Productivi- teitscentrum voor het Midden- en Kleinbedrijf het raadzaam ge acht heeft een brochure aan het verschijnsel te wijden. In de pu blicatie worden niet alleen ver schillende soorten van onnodige en dikwijls moeilijk te vinden verliezen geconstateerd, er wordt in vele gevallen tevens een ma nier aan de hand gedaan hoe ze te voorkomen. Tal van middenstandszaken hebben er een gewoonte van ge maakt de verliezen wegens lek kage in het oog te houden en systematisch te bestrijden. In het grootwinkelbedrijf wordt zelfs aan de filiaalchefs een manco van een half procent toegestaan bij de aankoop van goederen. Er blijven echter nog te veel zaken, die te weinig aandacht besteden aan de lekkage, die op vele ma nieren kan optreden. In een vo rig artikel hebben wij bijzondere aandacht besteed aan de veront rustende toename van de winkel diefstallen, maar ook op andere wijze kan ieder jaar een extra schade worden veroorzaakt. Een verlies, dat, in procenten van de omzet, hoog kan oplopen. In de levensmiddelenbranche treft men lekkages aan van 2 of 3 of meer procent; dit betekent bij een net to winst van 8 a 10 procent een derving van meer dan een kwart van het inkomen. In de textielhandel heeft men gemiddelde inmeet- en coupon- verliezen geconstateerd van even eens 2 a 3 procent, maar in enke le gevallen lag dit verlies tussen de 6 en 7 procent van de jaarlijk se omzet. In de detailhandel in ge distilleerd, wijn en bier heeft men evenals in de zuivelsector, lek kages gevonden van 1,4 tot 1,5 procent. De cijfers zijn hoog genoeg om ook eens in eigen bedrijf te speu ren naar dergelijke verliezen. De getallen kan men, met nog niet eens zoveel extra werk, te weten komen. Door bij het boeken van de inkoopfacturen in een aparte kolom meteen de verkoopwaarde der gekochte goederen te vermel- De lekkage kan verschillende oorzaken hebben. Levensmidde len bederven doordat zij maar beperkt houdbaar zijn. Zonlicht en vocht kunnen een nadelige in vloed uitoefenen op texticlgoede- ren en bij producten, die in het bedrijf nog een nadere behande ling moeten ondergaan vlees waren, meel, banket kunnen vergissingen worden gemaakt. Dikwijls heeft men de neiging om dergelijke verliezen te onder schatten of als niet te voorko men te beschouwen. Inderdaad is hel waar dat enkele oorzaken van het verlies door de onderne mer niet zijn te beïnvloeden. On der alle omstandigheden is het echter gewenst er aandacht aan te besteden. Voorzichtigheid en overleg kunnen vooral het ver lies verminderen, wanneer de lekkage ligt ingesloten in de aard van de goederen. Het komt dik wijls voor, dat breekbare goede ren niet alleen in het magazijn, maar ook in de winkel zo staan opgesteld, dat ze wel moeten om gestoten worden. Een de laatste tijd veel op de voorgrond tredende verliesfactor is de demodage, het uit de mode geraken van bepaalde artikelen. Het ziet er naar uit dat in de toe komst niet alleen de zaken in confectie of woninginrichting, maar een nog veel bredere kring van ondernemers het demodage- risico gaat lopen. Steeds meer gebruiksvoorwerpen brillen, radiotoestellen, vervoersmiddelen geraken aan de mode onder hevig. Het is moeilijk, zo niet on mogelijk, enige invloed uit te oe fenen op de modewisselingen. Wel kan de winkelier proberen de verliezen, welke hierdoor ver oorzaakt worden, zoveel moge lijk te voorkomen. De oplossing ligt in een zorgvuldige inkoop planning en een hoge omzetsnel- ncid. Verborgen verliezen behoeven niet verborgen te blijven. Het ex tra werk, dat het opsporen ver eist, wordt ruimschoots vergoed door het uitschakelen van de on verwachte kostenfactoren. Het is een goede geste geweest van het Productiviteitscentrum, voor het iMidden- en Kleinbedrijf nog eens te wijzen op de noodzaak van 'n i'uiste beleidsvoering voor wat letreft de dikwijls te voorkomen verliezen. delaars heeft namelijk aan de werkgevers vergunning verleend om, buiten de vakantie-, feest- en snipperdagen, waarop de werk nemers recht hebben, dit jaar te vens, voor zover 't werk dit toe laat, op 5 mei vrij te geven, met behoud van loon. u BOUWSTAKING GEËINDIGD Als dit nummer verschijnt, zullen overal de bouwvakken weer rustig aan 't werk zijn en 't leed weer voor een deel geleden zijn. Toch willen wij hier nog in 't kort mededelen, hoe na verga deringen en besprekingen die nutteloos bleken, maandagavond plotseling de staking werd opge heven, doordat de patroons zich bereid verklaarden de C.A.O. zonder de bekende contract-clau sule te tekenen. kan ook voor U wonderen doen. Duizenden werden verlost van hun rheumatische pijnen. Waarom *oudt U dan nog langer lijden. Nécm Kruschen - hoe eerder hoe beter. De gunstige werking op Uw bloedzuiveren de organen blijkt al gauw. Pijnen verdwij nen, naarmate Kruschen Uw bloed vrij maakt van de onzuiverheden, die nu Uw pijnen verwekken. Als U vandaag met Kruschen begint - iedere dag de kleine dosis - ondervindt U die weldadige ver lossing al gauw. Om tien minuten voor zeven maandagavond is een eind geko men aan de bouwstaking. Op dat moment plaatsten werkgevers en werknemers hun handtekening onder de collectieve arbeidsover eenkomst voor het bouwbedrijf, die onder meer voorziet in een loonsverhoging van vijf percent. De landelijke stakingsleiding be sloot daarop onmiddellijk de sta king op te heffen. Aan de eis van de stakende bouwvakarbeiders, dr.t de patroons de c.a.o. zouden ondertekenen, was voldaan. De bouwvakbonden deden tegelij kertijd een beroep op de stakers om het werk direct te hervatten op dezelfde, waardige wijze als waarop de actie is gevoerd. Het College van Rijksbemidde laars heeft de c.a.o. dinsdag goed gekeurd. Ook verscheen de Staatscou rant met een prijzenbeschikking. Hierdoor wordt indirect de door berekeningsclausule in de con tracten tussen aannemers en op drachtgevers buiten werking ge steld. Deze beschikking zal ook een concessie bevatten, die de rege ring de aannemers al eerder ge daan heeft. Deze tegemoetkoming houdt in, dat ondernemingen, die na 1 september met „rode cijfers" (verliescijfers) gaan werken, zich tot het ministerie van Economi sche Zaken kunnen wenden met het verzoek om toch te mogen doorberekenen. De concessie van de regering is niet bedoeld voor een bepaald object, waar verlies geleden wordt, maar alleen voor ondernemingen als geheel, die na 1 september duidelijk aan kun nen tonen, dat zij in moeilijkhe den komen. Het laatste monster-overleg rond het bouwconflict heeft maandag nog ruim vier uur ge duurd. Minister De Pous (Econo mische Zaken) deelde mee, dat de regering gedwongen was een prijzenbeschikking uit te vaardi gen, omdat het conflict niet langs de weg van overleg kon worden opgelost. Daarop verklaarden de aannemers zjch bereid de c.a.o. te ondertekenen. KARDINAAL ALFRINK NAAR ROME Maandag is Z. E. Kardinaal Alfrink van Schiphol naar Rome vertrokken voor het a.s. consis torie. Z.E. werd in Rome aller hartelijkst begroet en zal eerst daags door Z. H. de Paus worden ontvangen. OP 5 MEI VRIJE DAG De viering van de bevrijding oj) 5 mei met een vrije dag met behoud van loon is thans gere geld. Het College van Rijksbemid- Talm niet langer, grijp dadelijk in! Bestrijd kinderhoest met Dr. DREES NAAR ISRAËL Dr. W. Drees is met zijn echt genote naar Israël vertrokken, waar hij op uitnodiging van de regering en van 't parlement van Israël een 14-tal dagen zal ver blijven en de voornaamste ste den en activiteiten van dit jonge land zal bezoeken. NIEUWE VORM BEDRIJFS- APOSTOLAAT VOOR K.A.J. EN V.K.A.J. Mgr. W. M. Bekkers heeft na mens de bisschop aan de dioce saan aalmoezenier van de KAJ opdracht verstrekt om voor de katholieke werkende jeugd te zoeken naar een nieuwe vorm van bedrijfsapostolaat voor de KA.I en de VKAJ. De bisschop coadjutor van Den Bosch heeft dit persoonlijk meegedeeld op de jaarlijkse raadsvergadering van het kader van de diocesane KAJ en VKAJ in Den Bosch. Hij gaf de leiders en leidsters van de KAJ in overweging zich inlensiet te beraden over de vraag of de huidige vorm van bedrijfsaposto laat voor de jonge arbeiders nog wel voldoet. Mgr. Bekkers was van mening dat de moderne, wer kende jonge mens behoefte heeft aan een specifieke vorm van apostolaat, die desnoods breekt met de traditie, zoals die geldt in andere vakorganisaties, waarin volwassen arbeiders verenigd zijn. Het bedrijfsapostolaat voor de jonge arbeider behoeft zijns inziens een speciaal karakter, dat de jonge arbeider er zelf aan ge ven moet en waarvoor hij zelf de verantwoordelijkheid móet dra gen. In dit verhand meende mgr. Bekkers dat de KAJ en de VKAJ op dit moment een intensieve studie moeten maken van de nieuwe vorm van bedrijfsaposto laat, nu zij zijn toegerust met bis schoppelijke richtlijnen omtrent de structuur van de katholieke organisaties in deze tijd. K.V.P. RIJKSKIESKRING 's-HERTOGENBOSCH De kringvergadering van de KVP rijkskieskring 's-Hertogen- bosch heeft tijdens- een bijeen komst in 's Bosch zonder stem ming de voordracht van het af tredende bestuur geaccepteerd en ir. J. Siepman uit Vught gekozen tot voorzitter van de kieskring als opvolger van mr. F. van Ke- menade uit Eindhoven. Tot viee- voorzitter werd gekozen de heer C. A. A. van Beek, burgemeester van Reusel, tot secretaris de heer A. A. Tol uit Helmond, tot pen ningmeester de heer Lindcrs uit Cuyk en tot propagandaleider de heer A. Wagemakers uit 's Bosch. Als afgevaardigden van de sta- lenkringen namen in het nieuwe kringbestuur zitting mr. F. van Lanschot (Eindhoven), de heer J. Raymakcrs (Helmond), de heer Hol (Grave), de heer L. de Rekker (Den Bosch) en de heer A. A. Kamp te Drunen (Heus- den). Als zogenaamde vrije leden traden tot het nieuwe bestuur toe de heren H. iM. van Ivuik en Van Hout, alsmede de dames D. Cor- nelissen en A. A. Otten. Het be stuur werd gecompleteerd dooi de heren P. J. M. van Engelen te Waalwijk en B. Hekkert, leden van de Jongerengroep van de KVP. Ook de afgevaardigden en plaatsvervangers naar partijraad en bestuursraad werden groten deels volgens de voordracht van het bestuur zonder stemming aangewezen. RUSSISCHE HANDELSMISSIE VOLDAAN NAAR HUIS. Zeer voldaan over haar bezoek aan Nederland is gistermiddag de uit vijftig personen bestaande Russische handelsmissie van Schiphol naar de Sovjet-Unie vertrokken. „Er bestaat grote belangstel ling voor de uitbreiding van de handelsbetrekkingen tussen de Russische instanties voor de bui tenlandse handel en Nederlandse firma's, zo merkte delegatieleider Vasiljef op. Reeds zijn een aantal transac ties tussen Rusland en enkele Ne- derlanse firma's afgesloten. Zo zijn aanbiedingen ontvangen voor de Russische voedingsmiddelen industrie en verder voor de che mische en textielindustrie. Naar wij van de zijde van Ne derlandse zakenkringen verna men, zouden met de aanbiedin gen van Nederlandse zijde zeer belangrijke bedragen gemoeid zijn. „Ik hoop en vertrouw dat dit bezoek en het aanstaand bezoek van een Nederlandse delegatie aan Rusland er toe zullen bijdra gen dat de handelsbetrekkingen lussen beide landen zich verder zullen ontwikkelen", aldus de heer Vasiljef. NEGERBETOGINGEN IN ZUID- AFRIKA MET VELE DODEN. Meer dan 60 kleurlingen wer den gedood en ongeveer 170 ge wond, toen op 't marktplein van Sharpeville in Zuid-Afrika de po litie net vuur opende op demon strerende Afrikanen. Sharpeville ligt 55 kilometer ten zuidwesten van Johannes burg. Als gevolg van deze uit barsting van geweld is er een ge vaarlijke toestand ontstaan. De opwinding onder de kleurlingen heeft een hoogtepunt bereikt. De blanke bevolxing voelt zich niet meer veilig en tracht zoveel mo gelijk wapens te kopen. Een ster ke politiemacht met pantserwa gens en vliegtuigen houdt de wacht. Verdere incidenten wor den gevreesd. De schietpartij was 't sluitstuk van een betoging, die eerder op de dag was begonnen op aan stichting van het Pan-Afrikaanse Congres. Deze organisatie van kleurlingen had haar 30.000 le den bevolen een protestactie uit te voeren tegen 't passen-systeem dat voor niet-blanken is inge voerd. Elke nict-blanke in Zuid- Afrika moet een persoonsbewijs met arbeidsboekje bij zich heb ben. De regering-Verwoerd heeft dit systeem ingevoerd om nauw keurig toezicht te kunnen hou den op de migratie van de kleur lingen. In de pas worden boven dien de politieke gedragingen van de houder aangetekend. Wie zijn pas niet op elke willekeurige vor dering van de politie kan verto nen, wordt gestraft met arresta- tatie en dwangarbeid. Bij de nict- blanke bevolking van Zuid-Afri ka is deze pas het symbool van het rassenonderscheid geworden. De K.V.P.-Jongeren van de afdeling Tilburg hielden op 19 maart j.l. een studiemiddag over het onderwerp „Verkorting Diensttijd". Na de gebruikelijke verwelko mingswoorden, wees de voorzitter op het belang van de nauwe samen werking van de jongerenafdelingen onderling, zowel als met het kring- bestuur, dat een overkoepelende, coördinerende taak heeft. Slechts door samenwerking zal het mogelijk zijn tot een doeltreffende active ring te komen van de afdelingen, om zo de jongeren een politiek be wustzijn bij te brengen of te doen ontstaan. Vooral in deze tijd, waarin de oppositie op vaak minder fraaie wijze afbreuk doet aan de regerings- politiek, is het nodig dat de jonge ren de gang van zaken in de rege ring volgen en tot een bewuste keu ze van politieke richting komen. Eerst dan kunnen ze een zo groot mogelijke steun geven aan 'n recht vaardige landspolitiek. Hierna nam Mr. H. Velu 't woord over het onderwerp van deze mid dag: Verkorting van de diensttijd. De laatste tijd, aldus spr., voert men vaak als bezwaren tegen het in stand houden van een zo grote de fensiemacht aan, dat dit toch wel zeer grote offers vergt van de Ne derlandse bevolking. Men wijst dan op het feit, dat de jongens twee jaar lang aan het huiselijke milieu, aan hun werkkring etc. worden onttrok ken, terwijl dit alles bovendien nog een post op de begroting doet ont staan, die toch niet onbelangrijk ge noemd mag worden.. Naast het feit dat deze argumenten wel aanspre ken, moet toch ook worden gesteld dat ze negatief zijn. Men kan niet zonder meer voorbij gaan aan de bedreiging van onze westerse vrij heid: het communisme. Ondanks leu zen als: het communisme heeft af gedaan, het communisme is niet ag- gressief, het communisme is voor coëxistentie, leuzen die typerend zijn voor de koude oorlog moe ten we oog hebben voor de wezen lijke bedreiging, die het communis me voor de westelijke landen vormt. De strijd wordt momenteel eco nomisch en psychologisch gevoerd. Het terrein van de strijd is verlegd naar de Afrikaanse en Aziatische landen. Maar ook wanneer deze lan den economisch of psychologisch on der invloed van het communisme zouden komen, zou dit voor 't wes ten een ramp betekenen. Wij mogen dus niet toegeven aan argumenten, die vooral in een verkiezingsstrijd zo op het eerste gezicht wel aan spreken. In België plukt men daar van thans de vruchten. Wij zullen de prijs voor onze vrijheid moeten betalen. Onze Nato-verplichtingen zullen we blijven moeten voldoen. In dit kader moet Nederland twee parate divisies opleveren. Wanneer een lichting nu 45000 man levert, komen we dus tot een noodzaak van een duur van de diensttijd van twee jaar. Diensttiidverkorting door 't aan trekken van beroepskrachten is in Nederland, ondanks de voordelen die hieruit zouden voortspruiten - minder kostbare opleidingen, betere bedrijfsvoering e.d. - practisch on mogelijk te noemen, gezien het feit dat de Nederlandse bevolking bij uitstek onmilitaire houding heeft. Hiernaast spelen nog andere bezwa ren, zoals de huisvestingsmoeilijk heden bij overplaatsing, het feit dat de salarissen voor beroepsmilitairen te laag zijn, enz. een rol. Een meer reële oplossing ligt in de voorstellen die de K.V.P. aan gaande deze materie heeft gedaan. Hierdoor wil zij trachten de moei lijkheden, zoals die zich voordoen wanneer een jongen in dienst is, zo veel mogelijk op te lossen. Zij hou den in, dat het mogelijk wordt ge maakt dat de dienstplichtige gedu rende de laatste maanden van zijn diensttijd een loon krijgt uitbetaald. Dat wanneer hij afzwaait, hij een bedrag ter hand gesteld krijgt voor zijn maatschappelijke reïntroductie. Dat de soldaten gedurende de tijd dat ze paraat zijn, meer gelegenheid knjgen activiteiten te ontplooien en dat tijdens de diensttijd hem wordt duidelijk gemaakt de noodzaak van de dienstplicht, dat de westerse waarde van hem persoonlijk een verdediging eist tegen de ons steeds bedreigende macht. Het hierop vol gende debat getuigde van een leven dige belangstelling en van een rea listische kijk van alle aanwezigen op het onderhavige probleem, zodat deze middag zeer zeker succesvol mag worden genoemd. „ORANJEHUIS" BESPRAK KONINGINNEDAG De Oranjevereniging „Oranjehuis" (Centrum) hield maandagavond in hotel Moonen een algemene leden vergadering, die, zoals de laatste ja ren altijd het geval is geweest, maar matig bezocht was. En dit dan on danks een stijging van het ledental in het afgelopen iaar, zoals de pen ningmeester in zijn jaarverslag kon meedelen. Uit hetzelfde jaarverslag bleek, dat men het jaar met een batig saldo heeft kunnen afsluiten. De bescheiden en boeken werden door de kascommissie, bestaande uit de heren Hopstaken en v. d. Griendt in orde bevonden. De aftredende be stuursleden, Broeder Sidonius en de heren de Kort en v. d. Griendt, wer den met algemene stemmen herko zen. Het belangrijkste agendapunt was de vaststelling van een programma voor de a.s. Koninginnedag. Na eni ge discussie kwam men tot de vast stelling van een voorlopig program ma. De dag zal worden ingezet met een H. Mis in de parochiekerk van St. Jan. Hierna zal door Broeder Huberto voor de kleuterscholen een poppekastvoorstelling worden ver zorgd. De middag zal worden ge vuld met kinderspelen en oriëntatie- ritten. 's Avonds zal een concert worden gegeven. Altijd gaaf huidje NED. ROODE KRUIS VERGADERDE In Hotel Verwiel hield de afdeling Waalwijk van het Nederlandse Roo- de Kruis maandagavond een alge mene ledenvergadering, die zich in een slechts matige belangstelling mocht verheugen. Van de 1680 le den, welke deze afdeling telt, was slechts een onwaarschijnlijk klein percentage aanwezig. De vergade ring werd geopend door de voorzit ter, notaris Peters, die vervolgens meedeelde, dat van de heer Witlox bericht was ontvangen dat hij de organisatie van de jaarlijkse boot tocht niet meer op zich kan nemen. Er zal, zo werd er besloten, een avond voor de donors worden voor bereid, waaron aan circa 30 donors de Landsteinerpenning zal worden uitgereikt, terwijl alle 474 donors van de afdeling een draagspeld zul len ontvangen. Ten slotte zal op deze avond een film worden ver toond. Deze avond zal worden voor bereid door een commissie, die be staat uit mej. de Bont en de heren v. Oss en Bergmans. De penningmeester kon in zijn jaarverslag een gunstig geluid laten horen, want 't voorbije verenigings- jaar kon worden afgesloten met een batig saldo. Ook de toon in het jaar verslag van de secretaresse was op timistisch, ondanks de moeilijkhe den welke zich in 't afgelopen jaar hebben voorgedaan. Velen hebben in het afgelopen jaar ook het lectuurhuisje van het Roode Kruis niet vergeten. Er wer den 332 boeken en 2902 kg. tijd schriften in gedeponeerd. Het bestuur werd uitgebreid met twee leden, te weten de dames de Bont en Timmermans. Verder wer den overeenkomstig het verzoek van het hoofdbestuur om een zo groot mogelijke uniformiteit te betrach ten, de statuten en het huishoude lijk reglement gewijzigd. Tot leden van de kascommissie werden benoemd mevr. Roelofs- Heyrmans en mevr. v. d. Hoeven- Holthuis. De vergadering werd besloten met een uiteenzetting van overste Meu- lemans over diverse Roode Kruis- aangelegenheden. LEIDERSAVONDEN STICHTING JEUGDBELANGEN Zoals wij reeds eerder mededeel den, zullen er voor de leidsters en leiders van de stichting Jeugdbelan- gen, alsmede voor de leden van de Adviesraad en overige belangstel lenden een drietal avonden worden gehouden, waarop bekende sprekers een en ander zullen vertellen over hun ervaringen met het jeugdwerk. De eerste van deze drie avonden is inmiddels gisteravond gehouden in de bovenzaal van De Gecroonde Leersse. Drs. J. v. Gelder sprak over „De opgroeiende jeugd in de ver anderde maatschappij". De volgende avond zal op donder dag 31 maart, eveneens in de boven zaal van De Gecroonde Leersse, worden gehouden. De diocesaan- aalmoezenier H. Schroder uit Vught zal dan spreken over „De persoon lijkheid van de leidster en leider en de godsdienstige vorming". De der de avond zal gehouden worden op donderdag 7 april in De Twee Ko lommen. Drs. J. v. Gelder uit Nij megen zal dan spreken over „Jeugd werk in pedagogisch perspectief". De avonden beginnen om 8.30 uur en om 10.15 uur geëindigd. Na een inleiding van drie kwartier door de spreker, bestaat er gelegenheid tot het stellen van vragen. KUNSTKRINGSEIZOEN SLUIT MET FILMAVOND Het seizoen 19591960 van de Waalwijkse Kunstkring zal op 31 maart a.s. worden besloten met de vertoning van de film „Path of glo ry". Over deze film schrijft A. v. Dom burg in Filmforum van april 1958: „Een opmerkelijke film heeft de re gisseur Stanley Kubrick gemaakt, toen hij een episode uit de eerste wereldoorlog in beeld bracht, waar in franse soldaten en officieren on der amerikaanse visie een intrigue spelen, die even openhartig als dra matisch mag worden genoemd". Na verder een inhoudsbeschrijving van de film te hebben gegeven, zegt v. Domburg o.m.: „De film treft her haaldelijk door een suggestieve so berheid, die de goede smaak van de regisseur accentueert. De teneur van de film is niet gericht op het oorlogvoeren, maar op menselijke willekeur, ambitie, spel met leven en dood buiten 't gevecht om, men selijke dwaling en kortzichtigheid en al die zaken die zover buiten het oorlogsheldendom staan en door uni. formen soms bedrieglijk worden verborgen". De keuring van deze film is 18 jaar. 2000.— VOOR LIEDERTAFEL „OEFENING EN VERMAAK" Gedeputeerde Staten van Noord- Brabant hebben hun goedkeuring gehecht aan de toekenning van een subsidie van 2000.aan de Waal wijkse Liedertafel „Oefening en Vermaak" ter gelegenheid van het 100-jarig bestaan van deze vereni ging. De Waalwijkse gemeenteraad had in zijn vergadering van januari j.l. een subsidie toegekend van 3500.-. 40-JARIG JUBILEUM BIJ R.K. WERKMEESTERS De afdeling Waalwijk van de r.k. Werkmeestersbond zal morgenavond in zaal Thalia in een bijzondere feestvergadering bijeenkomen ter gelegenheid van het 40-jarig jubi leum van het lid, de heer Ant. Leij- tens. Behalve de huldiging door de voorzitter, vermeldt de agenda het optreden van een uit de leden ge vormd koortje o.l.v. de heer J. Koo ien. Een cabaretgezelschap zal ver der deze feestelijke avond vullen. VEDEHOVA-BAL De Studentenver. Vedehova heeft voor morgen in Hot?l Verwiel een Mi-Carême bal georganiseerd, dat muzikaal verzorgd zal worden door „The Hap Cats".

Echo van het Zuiden | 1960 | | pagina 1