DRUNEN WAALWIJK Waalwijk 1 Elshout Vlijmen 6 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 4 APRIL 1960 Drunense amateurs voerden op verdienstelijke wijze „Judith van Gheon op. In de grote zaal van de Hoge Draken voerde zondagavond on der auspiciën van de culturele kring Drunense toneelspelers en speelsters op verdienstelijke wij ze onder regie van J. de Vrieze „Judith" van Henri Gheon ten tonele. Dit uitermate moeilijk te spe len werk, dat zeer veel vraagt van de vertolkers, heelt zondag avond velen weten tq boeien. Er waren zeker in deze opvoering en We tekortkomingen en zwak ke punten, maar zij werden ruim schoots vergoed door het waar lijk sublieme spel van de hoofd- rolvertolkster .Judith (Jeanne v. d. Hoven), van Achior (A. Rob ben) en Holofernes (M. v. d. Loo), terwijl ook Mazael (X. Dekkers) en Ada Rini Robben) goed spel te zien gaven. Decor en eostuums waren bijzonder goed, terwijl de regie op zeer goede wijze elke scène heeft welen uit te buiten 0111 bet geheel tot zijn recht te doen komen. Het zeer sterke spel van de hoofdrolver tolkers stond op een zeer hoog peil en maakte deze opvoering Lot een culturele prestatie van de eerste rang. Jammer genoeg wa ren de bijrollep slecht bezet, wat aan hel geheel zeker enige af breuk heeft gedaan. Met bloemen en applaus ver tolkte het publiek ten slotte zijn dank. Vanavond zal in de Hoge Braken een heropvoering plaats vinden. Deze twee toneelavonden zijn het sluitstuk van het pro gramma 1959-1960 van de cultu rele kring in Drunen. Een avond die wij rustig kunnen aanbeve len. Diploma-uitreiking avondvak- school voor schoenmaken te Drunen. Vrijdagavond vond in de ge meentelijke vakschool, de techni sche school voor schoenmakers, de diploma-uitreiking plaats van de eindgetuigschriften voor de avondvakschool. Deze uitreiking geschiedde door de waarn. burg. de E.A. lieer L. Th. van Drunen. Bij deze uitreiking waren aanwe zig de ouders van de geslaagden, dé commissie van toezicht, de le raren en alle cursisten. Voor dat de uitreiking begon, hadden de ouders de gelegenheid gehad 0111 de werkstukken der leerlingen op een tentoonstelling te bezichti gen. De heer Rechters, directeur der school, opende deze avond met een algemeen welkomst woord. De lieer Rechters wees hierin op de vele mogelijkheden welke door de school geboden worden lot opleiding van goede en volwaardige vakmensen. Te vens wees spr. er op dat een on derzoek heeft uitgewezen dat er in de schoenindustrie nog een grote behoefte bestaat aan ge schoold personeel, wat inhoudt dat zij die het schoenenvak kie zen eii daarin een goede opleiding volgen, de zekerheid hebben op een goede plaats in de industrie. De heer v. Drunen, die de di ploma's uitreikte, wees er op dat rijk, gemeente en provincie zich zeer Veel kosten getroosten 0111 een goede vakopleiding mogelijk te maken, omdat men liet grote nut daarvan inziet. Het is aan de jongens en aan de ouders 0111 de geboden kansen met beide han den aan te grijpen. De heer van Drunen wenste de geslaagden, die hun eindgetuigschrift behaal den, van harte geluk en drukte hun op het hart op de ingeslagen weg voor te gaan. Ook zij die be vorderd waren, kregen een har telijke gelukwens. Het eindgetuigschrift boven werk maken kregen: J. v. d. Heu vel, Drunen; J v. Bladel, W. v. Gestel en A. v. d. Lee, Vlijmen. Voor machinaal schoenmaken: H. Fortuyn, H. v. d. Heuvel en A. v. d .Sanden, Drunen. Niet bevor derd 3 leerlingen. Verder werden bevorderd: Bovenwerk maken le klas; A. Brok, Vlijmen; J. v. d. Geld, Dru nen; F. Leijtens, Waalwijk; H. Wasink, Drunen; afgewezen 2 leerlingen. 2e klas bovenwerk makenH. v. d. Broek, Vlijmen; M. v. Dru nen, Drunen; M. G. v. d. Lee Vlij men; Th. Smits, Heesch; afgewe zen geen. le klas mach. schoenmaken: H. v. Bruggen. Drunen-. S. Greis, Waalwijk; A. J. Mimpen Drunen. 2e klas mach. schoenmaken: C. v. Empel, Vlijmen, G. v. Hees- wijk, Drunen; H. Koks, Vlijmen, M. Muskens, Drunen; B. v. d. Wiel, Vlijmen; M. v. d. Wiel Dru nen; afgewezen 1. Balavond B.O.S. De Bond van Oudstrijders afd. Drunen houdt zondagavond in de zaal van Gez. Elshout een bal avond. Op zaterdag 9 april zal in de zaal van Gez. Elshout 't kring- schietconcours plaats vinden. M. Brok vijfentwintig jaar polderbode-voorwerker. De heer M. Brok vierde vrijdag j.l. zijn zilveren- jubileum als polderbode van de Polder de Hei of Meerdijk te Drunen. Deze dag is voor de jubilaris en zijn echt genote een onvergetelijke dag ge worden. In de morgenuren werd de jubilaris met zijn echtgenote in de zaal van gez. Elshout door hel voltallig polderbestuur ont vangen voor een huldigingsbij eenkomst. Hierbij waren ook de polderarbeiders aanwezig. De voorzitter van het polder bestuur, de heer C. v. Drunen, die allereerst 't woord voerde, prees de jubilaris voor de zorg en de plichtsbetrachting, waarmede hij steeds zijn taak had verricht. Speciaal prees Spr. zijn veelzij digheid op het gebied van werk uitvoering, wat hem uitermate geschikt maakte voor zijn taak. bi de 25 jaar dat de heer Brok 111 dienst was van de Polder, kwam in Drunen de bevloeiïng tot stand, een werk dat 25 jaar gele den nog in de kinderschoenen stond, maar gaandeweg is uitge breid. Geregeld werden de instal laties groter en werden nieuwe kunstwerken aangelegd en dit is zeker ook niet ongemerkt aan de heer Brok voorbijgegaan. Spre ker beklemtoonde dan ook dat de heer Brok zijn taak in deze 25 ja ren niet alleen met zorg en ijver had vervuld, maar meer nog door zijn vaak gedegen kennis van za ken en zijn goede adviezen aan de ontwikkeling van de bevloei ingswerken in Drunen heeft bij gedragen.. In deze huldiging werd ook mevr. Brok betrokken. Als blijk van waardering bood spre ker een enveloppe met inhoud aan. Namens het bestuur bood spreker een fraai wandbord aan, voorstellende de bevloeiingswer ken in Drunen. Na deze huldigingsbijeenkomst had nog een zeer druk bezochte receptie plaats. Hierop kwamen o.a. hun gelukwensen aanbieden de waarn. burgemeester L. Th. v. Drunen, wethouder A. v. d. Wiel, gemeentesecretaris P. Elshout en zeer vele ingelanden van de Pol der de Hei of Meerdijk. Ook van het Polderschap Elshout kwam een deputatie gelukwensen aan bieden. Bij de vele gelukstele grammen was o.a. ook een ge lukstelegram van Burg. Loeff van 's-Bosch, die als oud-burge meester van Drunen indertijd bet initiatief nam voor de bevloei ingswerken in Drunen. Geslaagd. Voor brandwacht le klas slaag de op 1 april te Tilburg onze dorpsgenoot J. v. d. Wiel, lid van de vrijwillige brandweer. Dit exa men werd afgenomen onder toe zicht van de Rijksinspectie voor het brandweerwezen. Benoemd. Met ingang van 1 mei is be noemd tot typiste op het bureau der gemeenteontvanger/dienst- gemeentewerken mej. A. Molen- brugge. Bureau sociale werkster. Het bureau van de maatschap pelijke werkster van het interpa rochieel sociaal charitatief cen trum Mej. Bos, is met ingang van heden ondergebracht in hel wijk- gebouw van het Wit-Gele Kruis. Het bureau is gevestigd op de bo venverdieping ingang Burgem. v. d. Heijdenstraat. Bosbrand. Zondagmiddag ontstond op de Hoge Schijf een klein bosbrand- je. Dank zij het tijdig ingrijpen van de bewoners van de Hoge Schijf en het vlug waarschuwen van de brandweer kon erger wor den voorkomen. Vooral bij droog weer: wees voorzichtig met vuur in bos en hei. Rennersnieuws. Zondagmiddag werd v. d. Lee 110. 1 in de Ronde van Den Bosch voor amateurs en onafhankelij- ken over een afstand van 90 km. Van der Lee was eerst bij 'n kop groep van 10 renners, deed diver se uitlooppogingen en wist in de eindsprint met grote voorsprong te winnen. Voor de Drunense renner een mooi succes in het begin van het seizoen. Agenda. Maandag. 7.30 uur middenstandscursus r.k. jongensschool. 7 uur trainen DVC. 7.30 uur „Judith", culturele kring, Hoge Braken. 4 uur Balletschool zaal Gez. Elshout. 8 uur clubavond KAJ in KAJ- gebouw. 8 uur danscursus zaal Gez. Elshout. Dinsdag. 7 uur trainen DVC. 8 uur clubavond OOG café v. d. Geld. Woensdag. 7 uur trainen Volleybalclub. 7—8 uur Centrale Volksbank, Maria Stuartstraat 2. 8 uur „Pat Boon Festival", 14 jaar, Hoge Braken. 8 uur DVP clubavond in café Klerks. 8 uur clubavond OOO in café Elshout. 8 11. clubavond Nooit Gedacht v. d. Geld. 8 uur clubavond Prins Bern- hard Hotel Royal. Donderdag. 7 uur DVC. 7.30 uur middenstandscursus r.k. jongensschool. 8 uur repetitie Cantabile zaal gez. Elshout. Heusden Biljarten De wedstrijden van zaterdag. Wit Soeterboek uit Kaatsheuvel speelt een partij van wereld klasse (gem. 1.136). Zaterdag j.l. werden de wedstrij den voortgezet om een plaats in de finale, hoifdklasse driebanden groot biljart, in het clublokaal van de B.V. van den Brandt (H. de Ruyter) te Waalwijk. De eerste partij ging tussen W. Soeterboek uit Kaatsheu vel en C. Moret uit Eindhoven, in welke strijd Wim Soeterboek in de Eindhovenaar zijn meerdere moest erkennen. De uitslag was: W. Soeterboek 38 80 4 0.475 C Moret 50 80 4 0.625 A. v. Gils 38 89 3 0.426 G. .Louwers 50 89 4 0.561 W. Soeterboek 50 44 6 1.136 A. Bekers 21 44 3 0.477 In deze partij toonde W. Soeter boek uit Kaatsheuvel zijn grote klasse. Met een gem. van 1.136 gaf hij zijn tegenstander geen schijn van kans, en toen hij op meesterlijke wijze zijn partij van 50 car. in 44 beurten beëindigde, was een ver diend applaus de beloning voor de ze uitzonderlijke prestatie. De 4de partij ging tussen C. Moret uit Eind hoven en A. v. Gils uit Breda. Hier van was de uitslag: C. Moret 47 89 3 0.528 A. v. Gils 50 89 3 0.561 De laatste partij van zaterdag was die van G. Louwers uit Eindhoven tegen H. Bekers uit Breda, die door de Eindhovenaar met groot machts vertoon werd gewonnen. De uitslag was: G. Louwers 50 58 5 0.862 H. Bekers 29 58 6 0.50 De partijen van zondag hadden de volgende uitslag: H. Bekers 20 76 2 0.263 C. Moret 50 76 4 0.657 G. Louwers 50 82 4 0.609 A. v. Gils 37 82 4 0.451 W, Soeterboek 46 88 6 0.522 H. Bekers 50 88 7 0.568 C Moret 41 73 7 0.561 A. v. Gils 50 73 7 0.684 De eindstand is als volgt: I. G. Louwers, Eindhoven 292 450 6 0.648 10 2. C. Moret, Eindhoven 288 464 7 0.620 8 3. W. Soeterboek, Kaatsheuvel 247 430 8 0.574 4 4. A, v. Gils, Breda 255 496 7 0.514 4 5. H. Bekers, Breda 189 422 7 0.447 4 Hoogste partij gem.: W. Soeterboek 1.136; hoogste serie: W. Soeterboek 8 car. Voetbalsport VRIJH.-CAPELLE Colijnspl. BoysS.S.C. 23 Hoewel SSC met verschillende in vallers on stap moest, hebben ze toch in hun laatste wedstrijd in Zee land weten te winnen. Daar Colijns- plaat tegen een achterstand aankeek van 30, werd hun moedig volhou den toch nog beloond met twee doel punten, maar verder liet SSC het niet komen en konden zo de pun ten mee naar Brabant nemen. S.S.C. 2The Gunners 2 24 Het leek in het eerste kwartier 'n aardige wedstrijd te worden. De thuisclub nam het heft in handen en al gauw knalde W. Timmermans tegen de staander. Na 20 minuten werd de score geopend uit 'n straf schop; 1—0. The Gunners wisten nog voor de rust gelijk te maken; 11. Vijf minuten na rust namen ze zelfs een voorsprong met een goed doelpunt. Hoewel SSC ongeïn teresseerd speelde, werd het 3 min. later 22. Na 25 minuten kregen de gasten een strafschop toegewezen, die prompt in een doelpunt werd omgezet. De Bredanaars bleven pit tig spelen en waren technisch ook de beste ploeg. Dit wisten ze nog uit te drukken met een goed doelpunt uit een doorbraak, zodat The Gun ners verdiend wonnen met 24. Het derde elftal dat in Sprang op bezoek was, kon haar overmacht slecht uitdrukken in zegge en schrij ve een doelpunt. Het is maar een matige beloning, maar het bracht toch de twee punten op. Hierdoor behoudt SSC haar mooie kans op 't kampioenschap. Raamsdonk Ouders bezochten de nieuwe kleuterschool. In de nieuwe kleuterschool is een ouderavond gehouden, waar hij de ouders gelegenheid hebben gekregen de nieuwe school te be zichtigen. Deze onder architec tuur van de heer Burg te Nuland door de fa. G. Verduijn en Zn. al hier gebouwde school, is '11 fraai geheel geworden. In dit gebouw bevinden zich een hal, gang, een hoofdenkamer, 'n groot leslokaal, was- en toiletafdeling en 'n voor raadkamer. Het kapstokkenpro- bleem is opgelost door 't hangen van de foto van de betreffende kinderen boven- hun eigen kap stok. Het grote leslokaal is van alle gemakken voorzien en hier in bevinden zich naast de tafel tjes en stoeltjes nog diverse ta- boeretten, een watertafel, een kleitafel en een strijkplankje met strijkijzer. Buiten vindt men een betegelde speelplaats met zand bak en opbergschuurtje. De speelplaats is met een aardig houten rasterwerk van de bui tenwereld afgesloten. Na de bezichtiging kwamen de ouders weer in de oude Kon. Em- maschool bijeen voor de afwer king van 't verdere programma. De secretaris, de heer van Driel, gaf een verslag van de bouwactie. Spreker bracht alle lof aan mej. C. Wieringa voor haar vele en opgewekte arbeid. De nieuwe school kan maar 40 kinderen herbergen. Indien min stens 51 leerlingen een jaar op school blijven, kan een tweede leerkracht worden aangetrokken. In dat geval zal een lokaal van de lagere school als dependance worden gebruikt. Namens de ouders feliciteerde de heer Snaphaan het bestuur met dit nieuwe en fraaie gebouw. Hij bood mej. Wieringa een rui ker bloemen aan. Na de pauze werd de band be- draaid met de opname van de re devoeringen bij de opening van de school. De heer Wieringa ver toonde diverse filmpjes, die van de kleuters waren opgenomen. BENOEMING Tot hoofd der school van de op te richten Burgemeester Moo- nenschool in de St. Antoniuspa- rochie is benoemd de heer Ver- caminen uit Oisterwijk. GESLAAGD Op 29 maart j.l. slaagde mej. Irmgard de Graai'f voor haar apo thekers-assistente-examen aan 't Pharmaceutisch Laboratorium te Utrecht. ZANGAVOND IN HERV. KERK BESOIJEN - Op zaterdag 9 april a.s. zal door de Bijbel-Kiosk-Vereniging in de Herv. Kerk te Besoijen een zangavond worden georganiseerd. Deze massale samenzang zal ge leid worden door Kees Deenik, terwijl onder leiding vaa de heer Z. Christ de volgende koren zul len zingen: Chr. Gem. Zangver. „Halleluja", 't Chr. Meisjeskoor. I)e orgelbegeleiding zal worden verzorgd door de heer de Rooy. Ook ds. J. Vink zal zijn medewer king aan weze avond geven. Het motto waaronder deze avond ge houden wordt, is: „Ja, 'k geloof en daarom zing ik". De aanvang is bepaald op 8 uur. TEKENWEDSTRIJD TEMAWA PIUS XII. Deze week heeft de jonge ver- kennersgroep Pius XII uit de St. Antoniusparochie een tekenwed strijd georganiseerd voor alle jongens en meisjes van de lagere 'school. Deze wedstrijd is geheten TEMAWA hetgeen betekent „Te ken maar wat Hieruit is op te maken, dat men een willekeurige tekening mag inleveren, dus naar eigen keuze. De tekeningen moeten zater dag 9 april a.s. ingeleverd worden op het adres, welk op het formu liertje, dat in genoemde parochie vei spreid is, vermeld staat. Er zijn prachtige prijzen beschik baar gesteld en een deskundige jury zal uitmaken, wie de win naars worden van deze mooie j) rij zen. ERNSTIGE BOTSING Donderdag j.l. kwamen op de kruising Langstr.weg-Veldsteeg een personenauto, bestuurd door mej. A. uit Eeten en een bestel wagen van de fa. Rakona, be stuurd door de heer v. I). uit Waalwijk, met elkaar in botsing, doordat mej. A., die de weg naar Drongelen wilde oprijden, plot seling de weg overstak. Beide wagens werden zwaar bescha digd, evenals twee radiotoestel len en een t.v.-toestel in de be stelwagen. Behalve een pijnlijke knie bij de heer v. I). deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. De politie maakte proces verbaal op. ZEER VERERENDE UITNODIGING VOOR HENNY DE RUYTER, MET DRIEB \NDEN-VIERTAL NAAR BERLIJN. gen van humor en tragiek ver stond hij uit de kunst. Dat blijkt ook duidelijk in „Juno en de Pauw" waar lach en traan elkaar voortdurend afwisselen. Men kan het spel het best betitelen als een „tragicomedie". DVSV dingt met deze uitvoering mee in 't toneel wedstrijd, uitgeschreven door het Lekenspel te Bussum. De ver wachtingen zijn derhalve hoog gespannen. De regie is in handen van Harry Swinkels. K.A.V. AFD. BAARDWIJK De KAV afd. Baardwijk is voor nemens een propaganda-avond te laten verzorgen door mevr. H. Krispijn uit Den Haag en wel met een show op het gebied van da mes onaer- en bovenkleding. De ze show zal plaats hebben op donderdag 7 april a.s. 's avonds om, 8 uur in het Gemeenschaps huis te Baardwijk. Bij deze show hebben alle dames boven 15 jaar vrije toegang. In de pauze wordt een verloting gehouden ter be strijding van de onkosten. NIEUWE INSTRUCTEURS VOOR JEUGDDRUMBAND Na lange besprekingen is het bestuur van de Jeugdrumband „Ons Genoegen" er in geslaagd drie nieuwe instructeurs aan te trekken, nadat de vorige instruc teur en instructrice hadden be dankt. In de hierdoor ontstane vacatures heeft men tijdelijk kunnen voorzien dank zij Eerw. Broeder Julius, die zich bereid verklaarde de instructie van de drumband over te nemen. De nieuwe instructeurs zijn de heren G. Burmanje, A. de Vries en A. Beerens. Met deze nieuwe leiding zal de jeugddrum band haar muzikale activiteiten kunnen voortzetten, waarover we oil" alleen maar kunnen ver heugen, omdat „Ons Genoegen" zich in de loop der jaren een be langrijke plaats in het Waalwijk- se gemeenschapsleven heeft we ten te verwerven. Het actieve da- mesbestuur maakt zich bijzonder verdienstelijk door het inzame len van de nodige gelden. Op 30 april a.s. zal „Ons Ge noegen" ter gelegenheid van Ko ninginnedag" een mars door de gemeente maken, waarbij de nieuwe uniformen zullen worden gepresenteerd. Vele kinderen wa ren uit 't oude uniform gegroeid, waardoor aanschaffing van nieu we noodzakelijk bleek, 't Bestuur van de drumband vertrouwt er op dat de Waalwijkse ingezete nen hiervoor met gulle hand zul len willen bijdragen door het ne men van een donateurskaart. CHR. B.L.O.-SCHOOL VOOR WAALWIJK EN OMSTREKEN. Onder leiding van haar voor zitter, drs. D. Schouten, hield de Stichting Chr. B.L.O.-school voor Waalwijk en Omstreken een ver gadering. Behalve de jaarversla gen van secretaris-penningmees ter was aan de orde de voorzie ning in de vacature welke was ontstaan door '1 wegens gezond heidsredenen bedanken van de secr.-penningmeester, de heer H. v. d. Veen. Als zodanig werd ge kozen de heer B. Crum, hoofd van de chr. school te Capelle. De periodiek aftredende bestuursle den ds. A. N. Langhout en C. F. Dikkeboom werden herkozen. Men hoopt over enige maan den de nieuwe school aan 't Mo lenplein in Besoijen in gebruik te kunnen nemen. C.B.C. HULDIGDE JUBILARISSEN. De afd. Waalwijk van de Chr. Bedrijfsgroepen Centrale kwam in jaarvergadering bijeen in het gebouw Chr. Belangen. Na het voorlezen van de jaarverslagen van secretaris en penningmees ter sprak de heer Braspenning over „Welke taak heeft de Chr. Vakbeweging van vandaag?" Verder werd nog een 4-tal ju bilarissen gehuldigd wegens het 40-jarig lidmaatschap. Het waren de heren H. Nieuwenhuizen, H. Janson, D. Rozenbrand en Rosi- nie Treffers. Namens het hoofd bestuur bood bestuurder Bras penning de jubilarissen een vul pen aan. AANRIJDINGEN Doordat de bestuurder C. K. uit Dongen van een langs de Gro testraat geparkeerd staande auto plotseling het portier opende, kwam de wielrijder H. B. te val len, waardoor hij enkele ontvel lingen en een gekneusde enkel opliep. Door de politie werd pro ces-verbaal opgemaakt. Slechts door krachtig rem men wist de scoorterberijder N. P. uit Waalwijk gisteren op de Langstraatweg nabij de Baard- wij kse brug een botsing te voor komen met de wielrijder J. de L. uit Waalwijk, die plotseling de rijbaan oversfak. P. kwam echter te vallen en schoof met het mo torvoertuig een 30-tal meters over de weg, waardoor de scooter niuer; hoen at eel *n Een isscr' Qejan vaarin iek op ïen wordt om de egei rake kweld vindt R.K.J.B. In café G. van Oyen hield de RKJB haar algemene jaarvergadering. De jaar verslagen van de secretaris en de pen ningmeester werden onder dank goedge keurd. De activiteiten voor het komende seizoen werden besproken en vastgesteld. Voor de afdeling landbouw zal er een ge- wassenwedstrijd gehouden worden voor sui kerbieten en aardappelen met kostenbere kening, en een graslandverzorgingswed- strijd. Voor de afdeling tuinbouw een ge- wassenwedstrijd met snijbonen. Bij de bestuursverkiezing werd H. Klijn Jzn. met algemene stemmen herkozen. Ni co van Drunen Zzn. werd belast met de sportaangelegenheden in plaats van J. van Logten. De rondvraag bracht nog enige wensen naar voren die door het bestuur in overweging zullen worden genomen. 12 WONINGWETWONINGEN. Aan de architecten de heren Mens te Vught en Baayens alhier, werd dezer da gen opdracht gegeven tot het, onder geza menlijke architectuur, doen aanbesteden van 12 woningwetwoningen, te bouwen in het uitbreidingsplan Oudheusden, voor rekening van de gemeente Heusden. BLOKHUTACTIE. De loterij (blokhutbouwsteentjes), welke ten bate van de blokhutactic wordt gevoerd, heeft tot op heden reeds f 3500. - opge bracht. Kapelaan Jansen, welke deze actio heeft georganiseerd, wil echter nog meer, zodat eerstdaag lepeltjes zulen worden aan geboden met op de steel de toekomstoige toren van de R.K. Kerk. Verder worden door de Kapelaan, geassisteerd door koster Kops, een duizend haantjes vet gemest wel ke na Pasen aan de man zullen worden gebracht. Het kan niet anders of de blok hut zal er komen. BENOEMING. Tot hoofd van de r.k. ulo-school voor Vlijmen en Omstreken is benoemd de heer J. J. Ruijs te Tiel. Het nieuwe schoolgebouw is thans in aanbouw aan de Deken van Baarstraat en zal in sept. a.s. in gebruik genomen wor den. GEMEENTERAAD Spoedeisende openbare vergadering van de raad der gemeente Vlijmen op maandag 4 april 1960 n.m. 7 uur, ten raadhuize der gemeente. Te behandelen onderwerpen 1. Ingekomen stukken. 2. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot het beschikbaar stellen van de nodige credieten; het aanvragen van Rijks- steun en het aanvaarden van voorschotten uit 's Rijks kas voor de bouw van woning wetwoningen in 1960. 3. Voorstel van Burgemeester en Wet- houds tot a. het intrekken van een tweetal raads besluiten tot grondverkoop in het uitbrei dingsplan „de Vliedberg"; b. verkoop van de onder a genoemde bouwpercelen aan medebouwers in hetzelf de bouwplan „de Vliedberg". 4. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot het verlenen van de nodige ga- rantie's aan een tweetal zelfbouwers in het uitbreidingsplan „de Vliedberg". 5. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot ruiling van grond met de N.V. H. Mommersteeg's Zaadteelt en Zaadhan- del te Vlijmen, teneinde uitvoering te kun nen geven aan het uitbreidingsplan „de Vliedberg". VERGADERING KLEINE KRING B.C.C. Zaterdag 2 april werd in café Den Braai een vergadering gehouden van de afgevaar digden van de verenigingen van de Kleine Kring Den Bosch en omstreken. De voor zitter van de Zwaluw uit Vlijmen, M. Li- bregts, verwelkomde de aanwezigen en het deed spr. genoegen dat deze vergadering in Vlijmen kon worden gehouden. Na een kor te uiteenzetting van de plannen van de Langstraatse verenigingen Drunen, Nieuw- kuijk en Vlijmen, om vanaf het begin der vluchten met de kleine kring mee te vlie gen, zou worden beslist; de afgevaardigden waren allen voor het voorstel van de Lang- straatste verenigingen, zodat vanaf de eer ste vlucht wordt meegespeeld. Toen kwa men voorstellen naar voren hoe de poulen extra prijzen en ereprijzen zouden worden vervlogen. De poulen blijven hetzelfde als van de grote BCC-concoursen; extra prijzen werden bepaald, variërend van f 75 tot f 200, maar deze worden op het vlieg- program vastgelegd; de inleg is bepaald, voor de extra prijs telkens f 0.25 per duif. De prijs kan door de liefhebber die hem wint, in eigen plaats naar keuze worden ge kocht. De bepalingen van de kleine kring zijn dezelfde als voor de grote kring, zo-, dat vanaf het begin in groot verband wordt geconcoursd. De afgevaardigde van de Zwaluw Den Bosch vroeg medewerking voor de grote BCC-derbyvlucht en hij vroeg nu aan de Langstraatse verenigingen medewerking om aan deze derbyvlucht zeker met grote ge tallen deel te nemen, wat door de Lang straatse verenigingen werd toegezegd hun uiterste best hiervoor te doen. Hierna dankte de voorzitter van de Zwa luw te Vlijmen de afgevaardigden voor de vlotte en gemoedelijke vergadering, die voor de Langstraatse verenigingen ten volle is geslaagd. HARMONIE CONCORDIA IN UNIFORM. De Harmonie Concordia die reeds lange tijd plannen had uniformen aan te schaffen, is daarin geslaagd. De Vlijmens bevolking heeft dit mooie doel goed gesteund. Er zijn plannen om op 5 mei, bevrijdings dag, een rondgang door Vlijmen te maken en 's avonds een concert te geven. De uni formen zullen 's morgens, 5 mei, door Bur gemeester Hoefnagel aan de leden van de Harmonie Concordia worden aangeboden. Hier is zeker een dankwoord op zijn plaats aan het Uniform-comité en het Ge meentebestuur voor de medewerking voor de standkoming van de uniformen. VOORWEDSTRIJDEN DRIEBANDENTITEL, HOOFDKLASSE NATIONAAL GROOT BILJART. In het clublokaal van de B.V. van den Brandt (H. de Ruyter) te Waalwijk, zijn in de afgelopen dagen voorwedstrijden ge speeld, in de hoofdklasse driebanden, groot biljart, waaraan o.a. werd deelgenomen door de volgende spelers W. Soeterboek, Kaatsheuvel; C. Moret en G. Louwers uit Eindhoven; H. Bekers en A. van Gils uit Breda. Donderdag j.l. namen de partijen een aanvang en werd er vooral door de Eind- hovenaren zeer 6terk gespeeld. De eerste partij ging tussen W. Soeterboek, Kaatsheu vel en C. Moret, Eindhoven. Laatstgenoem de gaf Soeterboek geen schijn van kans, ge tuige de volgende uitslag W. Soeterboek: 30 car. 68 brt. gcm. 0.441 h.s. 4. C. Moret: 50 car. 68 brt. gem. 0.735 h.s. 6. In de tweede partij moest Soeterboek aantreden tegen de andere Eindhovenaar, G. Louwers, en weer moest hij een neder laag incasseren. Deze partij had de volgen de uitslag W. Soeterboek 33 car. 67 brt. gem. 0,492 h.s. 3. G. Louwers 50 car. 67 brt. gem. 0.746 h.s. 4. De derde partij van donderdag ging tus sen de beide Eindhovenaren C. Moret en G. Louwers, met het volgende resultaat. C. Moret 50 car. 78 brt. gem. 0.641 h.s. 6. G. Louwers 42 car. 78 brt. gem. 0.538 h.s. 3. In deze laatste partij bereikten de Eind hovenaren niet dezelfde hoogte als in de twee eerste partijen, hoewel b.v. het gem. van Moret, 0.641, zeer goed genoemd mag worden. Vrijdag kwamen allereerst de beide Bre- danaars H. Bekers en A. van Gils aan bod. De eerste partij had de volgende uitslag: H. Bekers 50 car. 80 brt. h.s. 3 gem. 0.625. De tweede partij ging tussen H. Be kers Breda en G. Louwers Eindhoven, die door laatstgenoemde overtuigend werd ge wonnen. Het resultaat van deze partij was: H. Bekers: 19 car. 76 brt. h.s. 2 gem. 0.250. G Louwers 50 car. 76 brt. h.s. 6 gem. 0.657. De derde partij werd een prachtige over-, winning voor W. Soeterboek uit Kaatsheu vel, die in deze ontmoeting zelfs een fraaie serie van 8 scoorde. Hiervan de uitslag W. Soeterboek 50 car. 83 brt. h.s 8 gem. 0.609. A. van Gils 37 car. 83 brt. h.s. 4 gem. 0.451. Door het hoofdbestuur van de KNBB is de bekende Waalwijkse ereklasser drie banden, Henny de Ruyter, uitgenodigd, om met een door hem samen te stellen viertal van driebandenspelcrs deel te nemen aan de internationale clubkampioenschappen driebanden om de Europabeker, die in mei a.s. in Berlijn zullen worden gehouden. Deze vererende uitnodiging is inmiddels èoor Henny de Ruyter aanvaard. Het viertal waarmede de Waalwijker aar Berlijn zal gaan moet bestaan uit o.a. een ere-klasser, een hoofdklasser en een eerste klasser, waaraan nog een vierde speler noet worden toegevoegd. Naar de heer de Ruyter ons mededeelde heeft hij zijn viertal reeds zo goed als sa mengesteld. Dit zal er als volgt uitzien ere-klasser: Henny de Ruyter, Waalwijk, hoofdklasser: Wim Soeterboek, Kaats heuvel. eerste klasser: Cor Soeterboek, Kaats heuvel. Voor de vierde speler is aangezocht de Waalwijkse crack Jan van Helvoirt van H.B.S. Naast dit viertal, dat Nederland zal ver tegenwoordigen, zullen aan dit kampioen schap deelnemen o.a. viertallen uit Spanje, België, Frankrijk en andere landen. Het is niet alleen een eer voor de Waal wijker Henny de Ruyter, die deze uitnodi ging ontving, maar ook voor het district Kaatsheuvel en het district Waalwijk van de KNBB, waaruit de overige spelers van dit viertal zijn aangezocht. Wij hopen dat deze vier spelers de Ne derlandse kleuren in Berlijn hoog zullen houden, iets waaraan we echter geen ogen blik twijfelen. D.V.S.V. SPEELT „JUNO EN DE PAUW" Zaterdag en zondag 9 en 10 april a.s. zal de r.k. toneelvereni ging „DVSV" het toneelspel „Ju- n en de Pauw" van Sean O'Casey voor het voetlicht brengen in de zaal van De Gecroonde Leersse. O'Casey behoort tot de belang rijkste Ierse en internationale to neelschrijvers. Als vernieuwer der dramatische kunst stoorde hij zich bitter weinig aan klassie ke vormen of wetten. Hij schreef over de mensen zoals hij ze rond zich heen leerde kennen. Het uit denken van een intrige is niet zijn sterkste kant. Maar het men tl' kim

Echo van het Zuiden | 1960 | | pagina 6