KAATSHEUVEL DRUNEN WASPIK WAALWIJK H. v. Mil - v. Sprang D.V.S.V. bijzonder sterk in „JUNO EN DE PAUW" Wielrennen 10 171 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 11 APRIL 1960 10 Biljarten St. Joachimsmoer Bureau Jan Tuerllngs Dr. v. Beurdenstraat KAATSHEUVEL 8 DRUKKERIJ VAN BOXTEL Loon op Zand Elshout PAASEIEREN NOUGATEIEREN PAASGEBAK den niet minder hun best. Gerry Stanz presteerde het evenwel alle wedstrijden te winnen. Als tweede eindigde Gerrit Klaassen, die van Gerry verloor. Bij de dames, die een klasse vorm den, ging het dit jaar om de zusjes Dingemans. Jo won met 21/10 en 21/18 van Dora, zodat ook Jo het plateau als eerste prijs in ontvangst mocht nemen. Na afloop dankte de voorzitter, J. Dingemans, allen voor de prettige medewerking en reikte de prijzen uit. Met nog een gezellig samenzijn werd dit clubkampioen schap 1960 besloten. EEN GOED RESULTAAT Op het tafeltennistournooi te Dru- nen, georganiseerd door T.T.V.D. xe Drunen. behaalden in het heren dubbelspel 3e klasse de heren J. Hendriks en M. Hoevenaar een 2de prijs. HULDIGING H. NIERSMAN. Zoals we reeds vroeger mededeelden, zal de heer Niersman, technisch ambtenaar le klasse bij gemeentewerken te Kaatsheuvel en tevens leraar bouwkunde aan de Nij verheidsschool te Waalwijk, binnenkort on ze gemeente gaan verlaten, wegens zijn be noeming tot technisch hoofdambtenaar bij Gemeentewerken te Ulft, gemeente Gen- dringen. Daar de heer Niersman zich ook op het gebied van de biljartsport ter plaatse, zeer verdienstelijk heeft gemaakt, zal de ver eniging Centraal, waarvan hij jarenlang een der verdienstelijkste leden was, hem op dinsdag a.s. een verdiende hulde brengen in een buitengewone ledenvergadering. Ook van het district Waalwijk van de I KNBB was de heer Niersman geruime tijd de accuratie penningmeester. DISTRICT WAALWIJK K.N.B.B. Persoonlijk Kampioenschap bandstoten Klasse B. In de clublokalen van de B.V. Keesje (A. van Hilst) en B.V. Eendracht ('t Vosje) zijn in de afgelopen dagen voorwedstrijden gespeeld om het persoonlijk kampioen schap badstotcn Klasse B van het district Waalwijk van de KNBB. Verschillende spelers hebben in deze wedstrijden mooie prestaties geleverd. Zo o.a. W. Swinkek van Nooit Volleerd, die al zijn partijen wist te winnen, niet alleen, doch met het fraaie algemene gemiddelde van 2.19 uit de bus kwam, een prachtprestatie. Er werden ook enkele mooie series ge noteerd, n.I. H. Pelders 19, Ka de Nijs 14, A. van Gelder 13 en E. van Herpt 11. Met deze wedstrijden beoogde het districts- bestuur om ook spelers, die in de topklasse geen schijn van kans zouden hebben, in de gelegenheid te stellen zich met elkaar te meten. Het bestuur is hierin prachtig ge slaagd. Er is met veel animo gesetreden en tenslotte plaatsten zich de volgende deelne mers in de finale. 1 W. Swinkels van Nooit Volleerd, gem. 2.19, matchp. 12; 2 Ko de Nijs van Ons Genoegen, gem. 1.51, matchp. 10; 3 W. Herman van Ons Genoegen, gem. 1.35, m.-. p. 9; 4 H. Pelders van BSV, gem. 1.67, m.- p. 8; 5 A. van Gelder van Centraal, gem. 1.31, m.p. 7; 6 E. van Herpt van Nooit Volleerd, gem. 1.36, m.p. 6. Hoewel P. IJpelaar van Ons Genoegen evenveel matchpunten behaalde, n.I. 6 als E. van Herpt, lag het gemiddelde van deze laatste iets hoger, n.I. 1.36 tegen IJpelaar 1.24, zodat E. van Herpt hierdoor in de finale werd geplaatst. De hoogste serie werd behaald door H. Pelders met 19 car. Het hoogste partijgemiddelde behaalde H. Pel ders eveneens, n.I. 2.94. Verhoeven 34, 46; J. v. Riel 37. 39; C. de Bondt 38, 47; M. Klijn 40, 58; L. de Bondt 41; Ant. Heijs 45; Jos Dirksen 48; Th. v. d. Hout 49; Wim Hamers 51; P. Emmers 52; F. v. d. Assem 53; W. C. Hamers 54; L. van Geel 56, 60; J. Dekkers 59; A. de Bie 61; P. Stokkermans 62; G. Schrauwers 65; Jac. Klerkx 67. AGENDA Zaal Smit: maandag 8 uur: demon stratie. Euphonia: maandag bilj. comp. le kl, Euphonia 1K.N.A. 1 Café de Sportwereld: bilj. comp. le kl. Altijd Raak 1—K.O.T. 1 Café Groenendaal: bilj. comp. le kl. de Dreef 1—K.T.0.1 Café de Steenbakker: bilj. comp. le kl. N.A.S. 1—H.G.L. 1 Café Th. v. Boxtel: bilj. comp. 3e kl. H.G.L. 4de Dreef 3 Café A. Vugts: bilj. comp. 2e kl. Ef- teling 2K.T.0.2 Café v. Dinteren: bilj. comp. 3e kl. Poedelvrees 2Nooit Volleerd 2. AUTOCLUB „KAATSHEUVEL" ORGANISEERDE INTERESSANTE KAARTLEESRIT Bij de uitstekende en leerzame ver handeling tijdens de laatst gehou den algemene ledenvergadering der automobielclub „Kaatsheuvel" door de heer Sadee uit Breda over het onderwerp „kaartleesritten", wer den de leden van genoemde club za terdagmiddag in de gelegenheid ge steld de aldus vergaarde theoreti sche kennis aan de praktijk te toet sen. Het zijn immers dit soort ritten met haar velerlei mogelijkheden, welke de automobielsport tot zo'n interessante belevenis maken. Deze kaartleesrit was van het ty pe „grensbenadering". Er werd ge reden volgens het R.A.C.-Zuid re glement. Op de A.N.W.B.-kaarten. welke bij de start werden uitgereikt, was o.a. een vierkant aangebracht, waaromheen de deelnemers zo dicht mogelijk moesten rijden, echter uit sluitend gebruik makend van gele en oranje wegen. De route, welke ongeveer 75 km. lang was, liep vanaf Euphonia via Bex-ndijk, Klein Dongen, de Hei bloem naar Tilburg, verder via En- schot, Oisterwijk, Helvoirt, Crom- voirt door de binnenpolder naar Deuteren, Vlijmen, Nieuwkuijk, Drunen, Waalwijk via 't Hoekje weer naar de finish bij Euphonia. Er werd gereden in klasse A, die 'n gemiddelde van 37.5 km. moest rij den, en klasse B welke een gem. van 25 km. had aan te houden. De rit was buitengewoon interessant en leerzaam, waarover iedere deelne mer uiterst tevreden en te spreken was. De A.C. „Kaatsheuvel" bewijst door de organisatie van deze ritten de juiste koers te volgen voor het beoefenen van de automobielsport in zijn ware proporties. Wijs, 54 strafpnt.; 2. gebr. Pooters, 61 strafpnt.; 3. L. Steyn, 96 strafp.; 4. J. Salet, 107 strafp.; 5. W. v. d. Velden, 219 strafpunten. Klasse B: 1. L. Mateysen, 10 straf pnt.; 2. M. Schapendonk, 48 p.; 3. dames Oerlemans, 62 p.; 4. W. Ap- Voor advertenties en abonne menten blijft ons adres te KAATSHEUVEL Dr. v. Beurdenitr. 8, Tel. 2002 KAATSHEUVEL Ook voer alle andere bladen worden advertentie* tegen de geldende tarieven opgenomen. Klachten aanmelden over bezorging en nieuwe abonne's aan on* bureau KAATSHEUVEL' - TEL. K 4167-2121 Verschillende deelnemers lever den het bewijs door hun prestatie in deze rit, dat zij zich reeds aardig met de techniek hiervan vertrouwd hebben gemaakt. In de A-klasse wa ren dit de equipes de Wijs-de Wijs en de gebr. Pooters, terwijl in de B- klasse vooral de equipe L. Mateysen een buitengewoon knappe prestatie leverde en daarnaast M. Schapen donk en de dames Oerlemans even eens met ere genoemd mogen wor den. Bepaald was het voor Ad van Oversteeg (A-klasse) dat hij panne opliep, op een moment dat hij nog met een blanco strafregister reed en daardoor de strijd moest staken. Na afloop sprak voorzitter W. Soe- terboek waarderende- en dankwoor den tot de organisatoren van de rit, de heren W. Aussems, W. Musters en C. Schoenmakers, en vooral aan het college van controleurs. Verder bracht hij nog een warme en harte lijke hulde aan de equipe J. Vloe mans en A, v. Oversteeg, welke op zo succesvolle wijze de autoclub „Kaatsheuvel" in de jongste Bra bant Grensrit had vertegenwoor digd, met het behalen van de eerste plaats in de C-klasse. Met een toe passelijk woord reikte hij hierna de prijzen uit aan de winnaars. De uitslag was: Klasse A: 1. equipe de Wijs-de pels. 66 p.; 5. A. Schalken, 72 p.; 6. A. Wooning, 74 p.; 7. J. Schellekens 80 p.; 8. M. Roeien, 83 p.; 9. J. Ha- mers-de Rooy, 112 p.; 10. gebr. Soe- terboek, 122 p.; 11. G. Smit, 125 p.; 12. H. van Nieuwstad, 137 p.; 13. W. Benthuijzen, 148 p.; 14. K. v. Tuyn, 192 p.; 15. Lohman, 330 p. 25-JARIG DIENSTJUBILEUM Zaterdag j.l. herdacht de heer Th. v. Wanrooij de dag dat hij 25 jaar geleden bij de Stocko Schoen fabrieken N.V. in dienst trad. 's Morgens werd de jubilaris met zijn echtgenote en kinderen per au to aan zijn woning afgehaald en naar het bedrijf gereden, waar hij door de directeur, de heer A. Stok kermans, werd toegesproken. Hij prees de zilveren jubilaris vooral voor de gewetensvolle wijze waarop hij gedurende de afgelopen 25 jaren z'n taak tn het bedrijf heeft vervuld en bracht hem daarvoor dan ook recht hartelijk dank. Als blijk van waardering bood hij hem een ge schenk onder couvert aan, terwijl de echtgenote van de heer v. Wan rooij met een boeket bloemen werd vereerd. Als chef van de pakkerij, op wel ke afdeling de heer v. Wanrooij werkzaam is, prees de heer Ververs deze om zijn amicaal karakter en met wie het prettig is samen te wer ken. Hij is onder zijn mede-arbei ders goed gezien en kan met ieder een goed opschieten. Namens zijn afdeling bood hij hem een tafelkleed en een dressoirloper aan en mevr. v. Wanrooij een mooie fruitmand. De jubilaris dankte voor dit alles met een kort woord, waarna op zijn welzijn een dronk werd uitgebracht. Na een genoeglijk samenzijn, onder het genot van een glaasje en een rokertje, keerde de familie weer naar huis om deze feestelijke dag in eigen kring verder te vieren. DUIVENSPORT Uitslag van de zondag gehouden wedvlucht voor oude duiven vanuit Duffel; afstand 73 km. In concours 854 duiven; gelost om 9.30 uur; eer ste duif 10.6.21. M. Ververs 1, 19; M. Brokx 2; J. v. Dongen 3. 9; M. v. Boxtel 4, 5, 7. 17, 21, 44; J. v. Heeswijk 6, 22, 63; H. Hesselmans 8; Jac. Vloemans 10; J. v. Wanrooij 11, 68, 69, 70; J. van Boxtel 12; C. M. Snoeren 13; W. v. Heijst 14, 43, 64; W. v. d. Ven 15, 30, 66; M. v. d. Velden 16; Jac. Hoeve- naars 18, 55, 57; G. Grootswagers 20; L. v. d. Ven 23; J. Damen 24, 29; Fr. Damen 25, 35; H. v. Nieuwstadt 26; L. v. Mosselveld 27, 42; M. Sul- sters 28; M. Lensvelt 31, 36, 50; B. Kemmeren 32; Th. Netten 33; Ant. FANFARE ST. JOACHIM KRIJGT NIEUWE INSTRUMENTEN. Zaterdagavond heeft de fanfare St. Joa chim alhier, in zaal de Bie, een waardige avond beleefd.. Het is sedert het bestaan van deze kleine, doch actieve fanfare een waar feest geworden. Door toedoening van 't gemeentebestuur is 't mogelijk geworden dit fanfarecorps van een nieuw instrumentarium te voor zien. De voorzitter en dirigent, de heer Hom- man, kon deze belangrijke aanwinst mede delen en hij was er zeer mee verheugd en in een gloedvolle rede reikte deze de nieu we instrumenten over aan de muzikanten. Hij dankte het gemeentebestuur harte lijk voor haar bemiddeling in deze schone zaak, waarmee het culturele terrein van de Moer wordt bewerkt." Onder de belangstellenden merkten we op de edelachtbare heer Burgemeester v. d. Heijden, de gemeente-secretaris de heer van Nieuwstad en de beide wethouders de heren Broeders en Grootswagers, de afvaar diging van de 3 Kaatsheuvelse harmonieën en van Sophia's Vereniging uit Loonop- zand.. Na de overdracht van de instrumenten hield de Burgemeester nog een toespraak, waarin hij de fanfare feliciteerde met deze mooie aanwinst. Moge het de fanfare goed gaan, opdat ook deze de muzikale eer van de gemeente mede hoog zal houden. De heer Verdaasdonk bood aan de diri gent de heer Hornman een dirigeerstok aan als blijk van waardering voor het werk dat deze pionier van de fanfare ten toon spreidt. Tot Iaat in de avond bleef men gezellig bijeen onder gezellige muziek. Te vroeg kwam 't sluitingsuur van deze verbroede ringsavond op harmoniegebied. De fanfare St. Joachim zij alle succes toegewenst op haar muzikale loopbaan. VIERING GOEDE WEEK. De kerkelijke viering van de Goede Week en Pasen zal in deze parochie weer, zoals het reeds jaren het gebruik is, gezamenlijk plaats hebben. Op Witte Donderdag wordt om 5 uur n.m. een Kindermis gehouden en om 8 uur een plechtige Avondmis. Direct na deze H. Mis wordt 't Allerheiligste naar het zijal taar (rustaltaar) gebrachj, alwaar het ter aanbidding tot 12 uur 's nachts blijft uit gesteld. Op Goede Vrijdag is 't om half 10 voor de schoolkinderen een kruisweg in de kerk Om 3 uur n.m. wordt eveneens een plech tige Kruisweg gehouden. Verwacht wordt dat allen die enigszins kunnen hieraan deel nemen. Om 7 uur volgt de avonddienst om het lijden van O. H. Jezus Christus te ge denken. ,Om 't Paasfeest feestelijk in te gaan is op Paas-zatcrdag om 11 uur n.m. de Nacht wake en de viering van Christus' Opstan ding. Deze week worden hiervoor weei kaarsen verkocht voor de deelname aan de lichtprocessie, om hierdoor de plechtighe den meer luister bij te zetten. De gehele week is er gelegenheid om te biechten. De tijden zijn zo gezet, opdat al les vlot kan verlopen. BESCHERMING BEVOLKING. De vaardigheidsoefening voor Bescher-. ming Bevolking heeft op woensdagavond 8 uur plaats, in zaal Echo der Duinen. Voortaan is deze oefening geregeld op woensdag. Zij die nog interesse voor dit werk werk hebben, kunnen ook komen. Zij zijn van harte welkom. Na Pasen zal in Loonopzand de aller nieuwste film: Het Atoomgevaar, gedraaid worden. Bijzonderheden hierover volgen spoedig. SCHUTTERSGILDE ST. HUBERTUS. Onder grote belangstelling vond zondag de opening der bomen plaats, waaraan te vens een prijsverschieting verbonden was. De uitslag was als volgt: 1 Joh v d Velden; 2 Jac Schoonus; 3 W v Dielen; 4 H Akkermans; 5 C Ebbing; 6 J Snoeren; 7 P v Broekhoven; 8 A Hooy- mayer; 9 P v Laarhoven; 10 A Bink; 11 E v Noye; 12 J Hoezen; 13 K v d Velden; 14 mevr Bink; 15 J Aarts; 16 H Vermeu len; 17 J W Aarts; 18 H Verduin; 19 A Aarts; 20 E v d Velden. CENTRAAL BUURTEN-COMITÉ. In een bespreking heeft het C.B.C. haar programma bekend gemaakt voor de vie ring van de a.s. Koninginnedag, 30 april, en Nationale feestdag, 5 mei. Op beide dagen zal 't feest zijn voor groot en klein en elk zal wat wils worden geboden. Ook de gevallenen van de oorlog '40-'45 zullen op woensdag 4 mei worden herdacht. Het C.B.C. hoopt op deze wijze het 15e bevrijdingsjaar op gepaste wijze te orga niseren. Een uitvoerig programma volgt spoedig. Wij vermelden echter vooraf, dat van 18 tot 24 april a.s. een collecte wordt gehou den om dit volksfeest te bekostigen. Wij vertrouwen dat iedereen weer zal bijdragen voor dit sympathieke doel. MOTOR-CROSS. In de bossen bij Bos en Duin zal op tweede Paasdag een internationale motor-, cross gehouden worden, welke is georgani seerd door de Vughtse Motorclub De Vrije Uitlaat. Dit jaarlijks evenement dat om half drie begint, zal weer veel kijkers trekken, want het parcours is zoals vorig jaar weer heel zwaar. BEVRIJDINGSFEEST IN DRUNEN EN ELSHOUT De derde lustrum-viering der be vrijding zal in Drunen en Elshout op 4 en 5 mei op een bijzondere wij ze worden gevierd. Deze viering ral bestaan in een plechtige dodenher denking op 4 mei 's avonds in beide parochiekerken en kranslegging bij de gedenkplaat bij 't gemeentehuis; in Elshout bij de gedenksteen in 't kerkgebouw. Op 5 mei zal 's morgens in de pa rochiekerken, alsmede in de Ned. Herv. Kerk een dankdienst worden gehouden. Tevens is er in de och tenduren een plechtige raadsverga dering en kinderzanghulde. In de middaguren wordt zowel in Drunen als in Elshout een kinderoptocht ge houden, In de namiddag zijn er nog volksspelen met 'n wielerwedstrijd, gymnastiekdemonstraties en diverse andere wedstrijden, 's Avonds zal tot slot van dit feest nog een groot vuurwerk worden afgestoken. Op Koninginnedag 30 april zal te vens als bijzondere attractie de Fan fare van de Genie 's avonds in Dru nen een muzikale wandeling maken met taptoe op het Raadhuisplein. BILJARTEN E.E.B.C. had deze week een vriend schappelijke ontmoeting met Steeds Hoger in café v. d. Geit. De uitsla gen waren: C. Pulles 2138; F. v. d. Sanden 2150; H. Portier 2134; A. v. Drunen 2140; F. v. Bijnen 18—50; K. v. d. Schans 21—35; J. Lommers 1640; A. v. d. Geit 16 31; A. Merks 13—38; J. Aerts I8 60; Th. v. d. BesselaarC. v. d. Ho ven 17—46 17—75; B. Klerks—P. v. Ravenstein 845 8100; L. Kuy- persA, v. d. Ven 6134 6150. Hoogste serie A. v. d. Ven 66 en L. Kuypers 48. RENNERSNIEUWS Tini v. d. Lee werd zondag in de Ronde van Bavel nr. 2 na een har de en felle strijd. Van der Lee vocht de hele ronde weer in de eerste rij en gaf voor een groot deel de toon aan. Tweede Paasdag start v. d. Lee in de Ronde van Den Dungen. Van den Hoven start Tweede Paasdag in Werkendam. TAFELTENNIS-TOURNOOI TE DRUNEN De Fedra-beker ging naar R.K.C. in Waalwijk Onder zeer grote belangstelling, vooral van de zijde van de jeugd, werd zondag in de grote Veilinghal te Drunen een tafeltennistournooi gehouden, met als inzet de kam pioenschappen van Drunen. Het was een open Journooi en de belangstel ling uit Brabant was algemeen. Het werd een gezellig, maar tevens een spannend tournooi; dit getuige wel het zeer kleine puntenverschil waarmee R.K.C. de verenigingsbe ker wist te winnen. R.K.C. won de ze met 14% punt en werd direct ge volgd door Belkeren en Irene uit Breda en Tilburg met 13% pnt. Het tournooi wrd geopend door de wnd. burgemeester L. Th. v. Drunen, die veel waardering had voor de Dru- nense tafeltennisclub T.T.V.D., die als nog betrekkelijk jonge vereni ging dit tournooi heeft durven or ganiseren, waarvan de Bondsgedele- geerde later op de dag getuigde dat het prefect georganiseerd was. De uitslagen van dit tournooi zijn als volgt: Mix dubbel: v. Dongen Belkeren Bredamej. v. Geel Amor Breda 2112 2115; H. van Vught en B. Hamers Irene Tilburg. Dames dubbel 1 en 2 kl.: v. Geel v. Steenbergen Amor BredaRKC Waalwijk 21—13 22—20; Sliekers Hamers Irene Tilburg. Dames dubbel 3 en 4 kl.: Sliekers Hamers Irene Tilburg 21—14 24 22; L. v. Heyst M. Verharen Victo ria '51 Haarsteeg. Dames enkel 1 en 2 klas: v. Geel Amor 217 2110; v. Steenbergen R.K.C. Dames enkel 3 en 4 kl.: T v. d. Bijl TTVD Drunen 21—9 25—23; v. Graad Beek en Donk. Heren dubbel EHO kl.: v. Zand vliet Belkeren Breda H. v. Vught Irene Tilburg 21—23 19—21; v. d. Burgt Essing. Heren dubbel 1 en 2 kl.: v. d. Broek v. Hout Atoom Eindhoven 2117 2116; v. d. Linden Wasbeek St. Anna Breda. Heren dubbel 3 en 4 kl.: v. Lang v. Delft RKC 21—19 21—14; J. Hen driks M. Hoevenaars NVR Kaats heuvel. Heren enkel E.H.O. kl.: v. Zand vliet Belkeren Breda winnaar; v. Rooy Belkeren Breda, geen verdere opgave. Heren enkel 1 kl.: v. Hout Atoom Eindhoven 17—21 21—19 21—12; Verharen Victoria '51 Haarsteeg. Heren enkel 2 kl.: v. d. Linden St. Anna Breda 21-9 22-20; Swaans K.A.T. Kaatsheuvel. Heren enkel 3 kl.: P. v. Lang RKC Waalwijk 21—16 21—14; R. Pulles Smashers Elshout. geweging en direct komt er al strijd, want v. d. Klundert en F. Braat weten zich van het peleton los te maken en een kleine voor sprong te nemen, welke zij gelei delijk aan weten op te voeren tot 1 minuut. Na 30 km. is het Core- mans uil Breda, die een achter volging begint op de vluchtelin gen, doch hij komt niet verder dan halverwege, waar hij blijft hangen. Vele renners hebben reeds door pech of gebrek aan adem de strijd moeten staken. Onder de pechvogels behoort ook L. v. d. Ven uit Vlijmen, die, na dat bij enkele lekke banden heeft gereden, de strijd opgeeft. Het renners veld valt steeds meer in brokken en na 50 km. is het v. d. Lee, die uit het peleton weg springt, terwijl v. Dijk uit Lisse met hem meegaat. Spoedig heb ben zij Coremans ingehaald en gedrieën gaan zij op zoek naar de uitlopers. Coremans had echter te veel van zijn krachten gevergd en moest spoedig lossen, terwijl even later ook v. Dijk het tempo niet kon volgen. In de kopgroep wist v. d. Klundert zich te ont doen van F. Braat en met nog 20 km. te rijden, begint van der Lee een moedige achtervolging op Braat. Na enkele ronden heeft hij Braat ingehaald, welke hij direct ook voorbij stevende op zoek naar v. d. Klundert, welke echter een te grote voorsprong heeft om nog ingehaald te worden en die als eerste over de finish gaat. 2e M. v. d. Lee, Drunen; 3 F. Braat, Aalsmeer; 4 A. van Aert, Achtmaal; 5 op een ronde J. van Dijk, Lisse. De andere renners la gen een of meerdere ronden ach ter, waaronder A. de Vries uit Waalwijk, die 12e werd. Bij de nieuwelingen was het J. Pieterse uit Oude Tonge, die win naar werd voor C. Schuuring en L. Althuizen uit Den Haag, ter wijl hij de aspiranten F. Schie uit Amsterdam zich sterker toonde dan J. van Wijk uit Vught, die tweede werd. GESLAAGD. In huize Maria ter Engelen te Tilburg slaagden voor het diploma gezinsverzorg ster de dames Truus en Bertha de Haan. CONTACTAVOND. Door de gemeengde zangvereniging Uit spanning door Inspanning werd in samen^ werking met de zangvereniging O.B.K. uit Nieuwkuijk een z.g. contactavond belegd in café Klerks. Door de voorzitter de heer Joh. van Venrooy, werden de aanwezigen welkom geheten en het doel van de avond uiteengezet. De bedoeling was om belang stellenden met de prestaties van de zang verenigingen op de hoogte te brengen en de muziek meer te leren verstaan. Eerst wer den enkele nummers uitgevoerd door UDI. Daarna door OBK, en daarna nog een paar gezamenlijk. Er was behoorlijk veel belang stelling en hetgeen ten gehore werd ge-, bracht kreeg een warm applaus. 5-MEI-VIERING. Door het comité belast met de 5 mei viering werd het volgende program vast gesteld. Op de avond van 4 mei zal eerst de dodenherdenking plaats hebben. Om 8.30 uur zal een plechtige avondmis wor den opgedragen. Daarna door het kerkkoor met de zangvereniging UDI het Wilt heden nu treden, declamatie van een toepasse lijke psalm, herdenkingsrede en kransleg ging en het Ecce quomodo moritur. Oj 5 mei een H. Mis uit dankbaarheid. Om 9.15 uur op de speelplaats bij de meisjesschool zanghulde en tractatie. Om half 2 kinder optocht. DE JEUGD IN HET VERKEER. De jongens en meisjes die onlangs het schriftelijk gedeelte van het verkcersexa- men van het Verbond voor Veilig Verkeer aflegden, maakten onder leiding van de plaatselijke commissie van genoemd ver bond en de Waspikse Rijkspolitie een oefen- rit als voorbereiding op het praktische ge deelte van het examen. Per fiets volgden de deelnemers individueel een uitgestippelde route langs diverse voor deze gelegenheid geplaatste verkeersborden. EXAMENS VGLO WASPIK. Aan de VGLO school Jeanne d'Arc te Waspik slaagden voor het examen lingerie de dames Annie Jansen, Lia de Hond, Wil-, ly Halters, Petra Timmers, Gerry Langer- mans; Liza Damen; Nelly van Hooren, Dimphy Gijsman, Betsy Langermans, Ton- ny Smits, Joke Rekkers, Doorlien Boom, Ans Snels, Diny Schapers, Els Schoenma kers, Elly Verschuren, Dina Kamp, Beppy Broekmans en Ria Smits. Voor costumière slaagden aan dezelfde school de dames Annie Langermans, Riet Rekkers, Josien Roovers, Tiny Smits en Annie v. d. Vleuten. AANPLANTING. Door de plantsoendienst van onze ge meente worden thans de voortuinen van de woningen in de Margriet- en Marijkelaan, alsmede verder boom- en plantsoenaan- plantingen in genoemde wijk aangebracht. Door deze aanplantingen, welke ook van gemeentewege worden onderhouden zal een verfraaiing van deze woonwijk worden ver kregen. EXCURSIE. In r.k. J. B. verband maakten de jonge boeren van Waspik een excursie naar de coöp. zuivelfabriek Raamsdonk-Waspik. De technische voorlichting die zij op hun rondgang door het bedrijf kregen, gaf hun enig inzicht in de procedé's bij de berei ding der diverse zuivelproducten. PLECHTIGHEDEN GOEDE WEEK. Batholomeuskerk Witte donderdag: 6 uur gelezen H. Mis voor de schoolkinderen; 8 uur plechtig ge zangen H. Mis met processie. Goede Vrijdag half 4 Kruisweg voor de kinderen; 8 uur plechtigheden van Goed» Vrijdag. Paaszaterdag: 8 uur Paaswaken. Parochie v. d. H. Theresia Witte Donderdag: 6 uur H. Mis voor kin deren; 8 uur plechtige H. Mis waaronder voetwassing. Goede Vrijdag: 8 uur Aanvang plechtig heden van Goede Vrijdag. Pa as-zat er dag: 8 uur plechtige viering van Paasvigilie met hernieuwing van de doopbelofte. Ned. Herv. Kerk Goede Vrijdag half 8 kerkdienst, waar onder bediening van het Avondmaal. Met „Juno en de Pauw" heeft de terse toneelschrijver Shean O Casey een tragikomedie ge schreven, zoals men die elke dag en overal ter wereld in werke lijkheid kan betrappen; een spel met een blijvende actualiteit, want er zullen altijd paupers zijn die, met een glimp van wat meer maatschappelijke welstand in 't vooruitzicht, van het zo begeerde leven willen proeven nog voor dat die armzalige handvol geld in werkelijkheid hun deel is gewor den, om dan ten slotte te ervaren dat die schittering niet meer was dan een zeepbel, een glinsterende droom, die hun niets anders schonk dan een verslagen ontwa ken; een rijkdom op afbetaling dus. Een dergelijk in wezen triest brok leven zet O'Casey in „Juno Pauw" on het toneel. Hij nverbl RONDE VAN BAVEL Fraaie tweede plaats voor Tini v. d. Lee Onder grote belangstelling van de zijde van het publiek en van de renners werd gisteren de 8e Ronde van Bavel gereden. Dat het parcours mede door de ster ke wind zwaar was, bleek wel uit het feit dat van de 110 gestarte renners slechts 23 de finish haal den. Als om, kwart over 3 de loco burgemeester 't startschot heeft gelost, zet de karavaan zich in en de doet dat onverbloemd en objec tief, zonder te moraliseren over en te fulmineren tegen maat schappelijke en sociale mistoe standen. O'Casey grijpt een brok leven uit de grauwe kant van de samenleving en zet dit in al zijn rauwheid en miserabele grotesk- heid op de planken. Voor toneel verenigingen met voldoende spe lersmateriaal voor rake typerin gen een dankbaar stuk. Onder regie van Harry Swin kels heeft de toneelvereniging DVSV deze tragikomedie dit weekeinde in De Gecroonde Leersse voor het voetlicht ge bracht. Zij heeft dit gedaan met uitbuiting van alle geboden mo gelijkheden en met het juiste ge voel voor de sfeer van het spel. Hier en daar heeft regisseur Swinkels zich zelfs niet meer kunnen remmen n.I. in de rol van Joxer Dailey, welke hij zelf speelde hetgeen leidde tot een wat te sterke gechargeerdheid. De hoofdrol in dit gespierde stuk was in handen van Frans ^nels, die van de uit het normale leven gevallen kapitein Boyle de beste creatie maakte sinds zijn heroptreden op het toneel. I)it was werkelijk amateurtoneel van heel sterke klasse, pakkend en boeiend van dictie en sterk aan grijpend in uitbeelding. Regis seur Swinkels had de rol van Joxer Dailey, vriend van Boyle, voor zijn rekening genomen. Van deze goedaardige en wat zwak- BANKETBAKKERIJ w" 1 i-iTiViYr»iY.ni>WUWM zinnige klaploper gaf hij een al leszins levendige en genuanceer de vertolking, die echter over het geheel genomen iets te veel naar het ridicule neigde en daardoor op sommige plaatsen niet ge heel geloofwaardig aandeed. Wat meer soberheid zou deze rol tot een glansrol hebben gemaakt. Knap en evenwichtig spel liet Adri Franken zien als Juno, de vrouw van Boyle, tot in alle on derdelen goed afgewogen en juist geaccentueerd en genuanceerd. Met moeiteloos en overtuigend spel verwierf Riet Damen op nieuw een hoog cijfer op haar tot nu toe eminente toneelrapport in de rol van Mary, dochter van Boyle. Piet de Brouwer maakte

Echo van het Zuiden | 1960 | | pagina 10