wAALwijkse en LAnqstRAAtse couRAnt Voorjaar I960 Gemeenteraad Raamsdonk h Scholten's Textiel Krediet wederopbouwplan omgeving R.K. kerk PRISMA STASSAR Verlovingsringen Stassar - Waalwijk VRIJDAG 15 APRIL 1960 83e JAARGANG No. 30 Opgericht 1878 Bureaux: Grotestraat 205, Waalwijk - Tel. 2621 Kaatsheuvel: Tel. 2002 - Dr. van Beurdenatraat 8 Abonnement 22 cent per week per kwartaal 2.85 3.10 franco p. p. Advertentieprijs: 10 cent per m.m. Contract-advertenties speciaal tarief. Tel.-adres: „Echo" WETHOUDER NOLLEN WEER IN FUNCTIE Na negen maanden door een ernstige ziekte op non-actief te zijn geweest, is wethouder Nol len van Raamsdonk thans weer in zoverre hersfeld, dat hij zijn functie weer kan vervullen. Woensdag j.l. was de heer Nol len voor het eerst weer in de raadsvergadering aanwezig, waar hij door burgemeester Prinssen hartelijk welkom werd geheten en gelukgewenst met zijn herstel. De heer Nollen dankte het ge meentebestuur en de raadsleden voor het betoonde medeleven. Vooral echter dankte hij God voor zijn herstel. Hij hoopte weer met dezelfde energie in het be lang van de gemeente werkzaam te kunnen zijn. De geloofsbrieven van 't nieuw inkomende raadslid, de heer A. B. v. Bavel, werden door de com missie van onderzoek in orde be vonden. De raad hechtte zijn goedkeu ring aan een voorstel tot toeken ning aan het gemeentepersoneel van een aanvullende uitkering ineens over het le kwartaal I960, alsmede aan een wijziging van de premiespaarregeling voor het ge meentepersoneel. De heer Ver schuren kon zich niet met de re geling akkoord verklaren, omdat de lager gesalarieerden er het minst van profiteren. Spr. wilde de regeling zodanig wijzigen dat het maximum ook van toepas sing was op de lager gesalarieer den. De voorzitter wees er in de eerste plaats op dat deze materie niet aan de orde was. De door de heer Verschuren verlangde wijzi ging betekent een verandering van de hele opzet der regeling, die nooit goedkeuring zal krij gen. De heer Verschuuren voerde aan, dat in de gemeente Oister- wijk een gunstiger regeling van kracht is. De voorzitter zegde toe dit eens te zullen navragen. De raad keurde het voorstel zonder hoofdelijke stemming goed. De woning Haven 96 werd on bewoonbaar verklaard. Besloten werd om in Sandoel enkele strookjes grond om niet te aan vaarden van J. Staps, A. M. Snij ders en F. W. v. d. Pluijm. Ook werd besloten tot de verkoop-van bouwterrein aan de Burg. Prins- senlaan aan J. W. Wuijten, P. Zeijlmans, A. Weterings en J. P. Blom, alsmede tot verkoop van bouwterrein in de Nieuwe Polder t.b.v. de bouw van een complex van 16 particuliere woningen, welke zullen worden gebouwd aan de v. Wijngaardenstraat en de Ambachtsherenlaan. Voor de realisering van een wederopbouwplan voor de omge ving van de r.k. kerk te Raams- donksveer stelde de raad het ge vraagde krediet beschikbaar. Dit plan omvat de aanleg van een toegangsweg naar het ziekenhuis over het terrein van het voorma lige kerkgebouw, de reconstruc tie van een klein gedeelte van de Grote Kerkstraat en het aanbren gen van een hekwerk ter lengte van ca. 140 meter ter afscheiding van de St. Jozef laan /Brejaart- straat en de nieuw aan te leggen begraafplaats achter de r.k. kerk. Besloten werd verder tot 't aan vragen van steun uit 's Rijks kas t.b.v. de bouw van de 4 toegewe zen woningwetwoningen, welke zullen worden gebouwd in de Ou de Groenstraat. In verband hier mede deelde de voorzitter mee, dat het overleg met de provincie inzake 'n verhoging van 't quan tum woningwetwoningen voor dit jaar, geen resultaat heeft ge had. Het subsidie aan de kulturele kring werd verhoogd van 500.- tot 1000.- om stopzetting der aktiviteiten van deze kring te voorkomen. Ten slotte besloot de raad tot adhaesie-betuiging aan de stich- ting (i.o.) „Welvaartsbevorde ring Groot-West-Brabant". Deze stichting zal zich ten doel stellen, in nauw overleg met de betrokken bestuurlijke en kerke lijke overheden, vak- en stands organisaties en andere provinci ale en landelijke instellingen, waarvan de taakstelling geheel of ten dele soortgelijk is aan die van de stichting: te komen tot het opstellen, uit werken en propageren van ver antwoorde plannen op het stuk van de werkgelegenheidssituatie, de infrastruktuur, de economi sche en industriële ontwikkeling en de sociaal-kulturele en maat schappelijke problematiek. De stichting zal het grondge bied van 34 gemeenten in West- Brabant omvatten. In 't bestuur hebben zitting de burgemeesters van de vier grote gemeenten in West-Brabant (Breda, Bergenop- zoom, Roosendaal en Ooster- hout) benevens de voorzitter van de commissie voor het ontwik kelingsgebied zuidwest-Brabant en vertegenwoordigers van de in west-Brabant bestaande burge- meesterkringen. De heer Rodenburg betuigde zijn grote instemming met het voorstel en meende namens de gehele raad te mogen spreken. Hij sprak de hoop uit dat door de aktiviteiten het welvaartspeil in de Brabantse westhoek zou toenemen en hij was er van over tuigd dat burgemeester Prinssen een warm pleitbezorger zou zijn voor de Raamsdonkse belangen. Sprang JAPONNEN ROKKEN BLOUSEN PULLOVERS VESTEN een klasse apart Natuurlijk Grotestraat 175 WAALWIJK Raamsdonksveer HORLOGES WAALWIJK Capelle Vrijh.-Capelle Nieuw bestuurslid K.N.V.B. Naar wij van welingelichte zij de vernemen is de voorzitter van de v.v. S.S.C. '55 met grote meer derheid van stemmen gekozen als TïcTvan het K.N.V.B.-bestuur afd. Zuid. Wij wensen de heer P. v. d. Schans van harte proficiat met deze verkiezing en nopen tevens dat hij de belangen van het zui delijk voetbal nog lang zal nuo- gen behartigen. Vlijmen Volleybal. Het le team van de Volleybal club Ever Ready speelde zater dag de laatste competitiewed strijd van het seizoen tegen Ly ceum uit Breda. Deze belangrijke wedstrijd eindigde in een gelijk spel 22. Ever Ready liep hard van stapel en won de eerste twee sets 15-4, 15-6. Mogelijk had Ever Ready gedacht naar een 3-0 over winning te gaan, maar Lyceum dacht er anders over en over speelde de Vlijmenaren in de laatste twee sets met 15-10, 15-8, zodat dit ook 'n gelijk spel werd. VRjmense Boys tydelyk ander speelterrein. Tot het volgend seizoen wor den er op het terrein van Vlijm. Boys geen wedstrijden gespeeld, omdat er diverse verbeteringen moeten worden aangebracht. Langs de Bosscheweg bij café Boom-v. d. Wiel zal een terrein worden aangelegd. Wedvlucht De Zwaluw. Zondag houdt de Postduiven vereniging De Zwaluw haar eer ste wedvlucht van het seizoen vanuit Vilvoorde, België, afstand 102 km. Inkorven vrijdagavond van 18.30 tot 20 uur. Liefhebbers worden allen verzocht op tijd te zijn, daar niet wordt gewacht. TOEKOMSTPLANNEN VAN VAUXHALL Als laatste van de „Grote Vijf" in de Britse automobielindustrie i/'CITIIM Dl CUT ALLE MODELLEN VOORRADIG I\CLI UlM-r LCC I TAFELZILVER VAN STANDING J. TAUSCH Grotestraat 231 Haarsteeg maakte Vauxhall Motors Ltd. zo juist haar nieuw uitbreidinsplan bekend. Besloten werd 'n nieuwe fabriek voor bedrijfswagens op te richten in Lancashire, aan de zuidelijke oever van Mersey. Te gelijkertijd zal Vauxhall haar fa brieken in Luton en Dunstable in Z.-Engeland uitbreiden. Vauxhall deed haar keuze val len op het gebied van de Mersey na bespreking met het Britse Mi nisterie van Handel. De Maat schappij voert momenteel onder handelingen over de aankoop van een geschikt terrein. De bedoe ling is in deze fabriek zware en lichte bedrijfswagens te bouwen. Wanneer de fabriek in vol be drijf is, zal Vauxhall in totaal on geveer 34000 man personeel heb ben. Men schat dat het eerste stadi um van de nieuwe expansieplan nen rond 300 miljoen zal kos ten en men verwacht dat de maatschappij, navoltooiing hier van in staat zal zijn haar totale jaarproductie met 100.000 wa gens te verhogen. DRIE KINDEREN GEDOOD BIJ Z ANDVERSCHUIVING. Drie kinderen zijn maandag avond om het leven gekomen bij een zandverschuiving nabij het dorpje Grootheide in de Belgi sche Kempen. Padvinders hadden aan de voet van een vijftien meter hoge zand- muur een kampvuur aangelegd. Vier kinderen in de leeftijd van 8 tot 15 jaar speelden in de na bijheid. Plotseling stortte een massa aarde en zand neer en be dolf het groepje. De padvinders konden zich bevrijden, evenals 't jongste van de vier kinderen. De overige drie jongens kwamen om, het leven. KIND DOOR MOEDER GEDOOD Dinsdagmorgen heeft in On- derdijk de 40-jarige mevrouw J. B. vermoedelijk in een vlaag van verstandsverbijstering haar eenjarig zoontje Piet van 't leven beroofd. Sectie op het lijkje heeft uitgewezen, dat de vrouw het kindje met behulp van een kussen om het leven heeft ge bracht. Vijf weken geleden verloor mevr. B. haar driejarig zoontje Jacques door verdrinking; zij was dit verlies nog niet te hoven. Na haar daad gedroeg zij zich volkomen apathisch. Zij is on dergebracht in de psychiatrische inrichting „Duin en Bosch" te Bakkum. De tcho van het Zuióen Uitgever Waalwijkae Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur: JAN TIELEN Gironummer 50798 Dit blad verschijnt 2 x per week Heuvelstraat 107 Tilburg brengt MAX FACTOR'S laatste llpstlckmode 6 totaal nieuwe CAFE-EXPRESSO kleuren Gratis advies door specialiste missionaris. Hierna dankte kapelaan Loonen de heer de Louw voor zijn zeer interessante lezing. Men bleef nog even gezellig bijeen. De opkomst was zeer goed. NIEUW SCHOOLHUIS. Door het kerkbestuur van de parochie St. Bavo werd aangeko'cht de woning van de heer Th. v. d. Berg in de Bergenstraat. Na een grondige verbouwing zal deze wo ning worden bestemd voor het hoofd der school. GESLAAGD. Aan de Middelbare Landbouwschool te Breda slaagde voor het diploma landbouw II B onze plaatsgenoot H. Schoenmakers. V.V. RAAMSDONK. Raamsdonk I speelde op eigen terrein een trainingswedstrijd tegen Dussen. Voor de rust was het een matte vertoning, waar in geen doelpunten werden gemaakt. Na de thee was Raamsdonk veel sterker dan de gasten. Doelpunten van H. Zijlmans en P. v. d. Berg brachten de stand op 2-0, zo dat Raamsdonk de beide punten in eigen huis wist te houden. Raamsdonk 2 speelde een uitwedstaijd tegen Waspik. Met 2-0 moesten zij haar tegenstander als meerdere erkennen. Daags tevoren kwam ditzelfde elftal uit tegen het fabrieksteam van Necom. Onze mensen wisten deze wedstrijd te winnen met 2 - 1 Het vierde elftal verloor in een thuis wedstrijd met 1-3 van Madense Boys 6. MMMM - Raamsdonk RAAMSDONK VERLIEST SYMPA THIEK POLITIEMAN. In de zaal van hotel Nieuwenhuizen heeft Raamsdonk zaterdagmiddag afscheid geno men van de heer Polderman, die, na 15 jaar in R'donk als wachtmeester werkzaam te zijn geweest, werd benoemd als opper wachtmeester der Rijkspolitie te Rozen burg. De heer Rodenburg dankte namens de Oranjevereniging en de winkeliersver eniging de heer Polderman voor het vele werk, dat hij in de afgelopen 15 jaren voor deze verenigingen heeft verricht. De voor zitter van de harmonie St. Bavo waardeerde in hem de man, die met kennis en grote takt de achting en sympathie van de hele burgerij wist te verwerven. De groepscom mandant van Rozenburg heette de heer Polderman van harte welkom bij de nieu we groep. Hij belichtte met enkele korte woorden de geheel andere taak, die hij nu te verrichten zal krijgen. Namens alle verenigingen van het dorp bood de heer De Bont de scheidende een televisietafel en een radio aan. De heer Polderman aanvaardde de geschenken van de Raamsdonkse gemeenschap niet zo zeer als cadeau, maar meer als een herinnering aan zijn mooie Raamsdonkse tijd. Hierna defileerden de harmonie St. Bavo, welpen en verkenners van de Andries de Bont- groep, gidsen van de St. Brigida-groep, do gymnastiekclub, VKAJ en KAJ voor ds vertrekkende heer Polderman. Daags tevoren had de schooljeugd reeds afscheid genomen. Bij deze gelegenheid werd de heer Polderman een prachtig boekwerk aangeboden. FILMAVOND. Dinsdag j.l. hield de heer T. de Louw uit Tilburg een avond met filmprojectie en uitleg over het werk dat de Kajotters in Afrika doen. Kapelaan Laaren heette de heer de Louw hartelijk welkom en haalde nog even 'n encycliek van Pius XII aan, waarin deze met klem belangstelling vroeg voor Afrika. Wat kiezen we: Oost of West? De heer de Louw was zelf 2 Vl jaar in Afrika geweest en wel in Tangajika, dat 8Vl miljoen inwoners heeft. In 1957 ver trokken 2 kajotters, waaronder de heer de Louw, per Dakota naar de hoofdstad Ta- bora. Deze reis kostte niet minder dan f 20.000. Dit geld moest door de missie zelf of door acties die gehouden werden, bij elkaar gebracht worden. In Tabora werkte de heer de Louw aan de drukkerij. Naast dit gebouw stond 't groot seminarie, waar 50 studenten waren. Deze missiepost is in 1880 door de witte paters van La Vi- gerie gesticht. In de pauze werd 'n kopje koffie aange boden en gelegenheid gegeven om de Afri- ka-actie te steunen in een vrije collecte. Een der jonge boeren declameerde. De Raamsdonk 4 behoudt ondanks deze ne derlaag een kampioenskans. A.s. zaterdag speelt Raamsdonk 4 uit. VERGADERING K.O.B. In zaal Huis ten Deyl hield de afdeling St. Geertruidenberg van de K.O.B. een al gemene ledenvergadering. In het bijzonder werd welkom geheten het hoofd der Ulo school uit Dussen, 't hoofd der jongens school te Raamsdonk en mej. Broeders, die als nieuwe leden voor de eerste maal de vergadering bezochten. In het 5 minuten-woord van de geestelijk adviseur werden door hem twee adviezen gegeven, n.l. de liturgie mee te vieren in de goede week en het met Christus mee verrijzen tot 'n beter leven. De voorzitter deelde mede dat er be hoefte bestond aan een verkeerscursus. Hij besprak de 5 regeling ziektekosten, de verlofregeling en de komende salarisver hoging. Hij spoorde ook aan tot de nieuwe premiespaarregeling. Daarna werden de voorstellen voor de algemene vergadering besproken. Als afgevaardigden naar Ber gen op Zoom werden gekozen: mej. Spran- gers en de heren Otten, Hommel en We terings. De Zeereerw. heer Pater Tobias Piron o.e.s.a., vertolkte hierna het spel van zeden en zinnen „Elckerlyc". Ondanks krachtige mimiek, pantomimiek en diktie, kon hij de noodzakelijke zwakke plekken van deze moraliteit niet voor de toeschouwer verbergen. Duidelijk toonde hij aan dat dit genre toneel het niet kan halen bij de overige middeleeuwse toneelsoorten. ZIEKENDAG. Dinsdag 12 april organiseerde De Zon nebloem, in de tuin van het Theresia-zie- kenhuis een ziekendag. Alle zieken uit de parochie en de ouden van dagen uit het bejaardenhuis waren voor deze dag ge vraagd, die werd verzorgd door rector Ser- vatius o.c.d. uit Waspik-Bovcn, door mid del van spreekbeurten en film. Om half 9 werden de zieken met auto's opgehaald en begaven zich om 9 uur naar de H. Mis. De avond werd besloten met een avondmis, waarin De Zonnebloem zich ten doel gesteld had, de zieken op deze wij ze hun jaarlijkse Pasen te laten houden. DOKTERSDIENST. Zaterdag, zondag en maandag neemt dokter K. van Tuyn, Rozenstraat 48, te Kaatsheuvel, tel. 04167-2006, de praktijk waarvna dokter H. Winkelman alhier. KERKDIENSTEN ZONDAG 17 APRIL (le PAASDAG) s Ned. Herv. Kerk 9.30 uur Ds. P.-J. Bos. 2.30 uur Candidaat J. C. de Bie. Geref. Kerk 9.30 en 3 uur Ds. W. B. v. d. Meulen. MAANDAG 18 APRIL (2e PAASDAG): Ned. Herv. Kerk 9.30 uur Ds. P. J. Bos. MANDOLINECLUB A TEMPO. Enige tijd geleden had de heer P. J. van lersel, die sinds ruim 18 jaar de ijverige dirigent van de Mandolineclub A Tempo geweest is, te kennen gegeven wegens druk ke werkzaamheden, deze functie te moeten neerleggen, zodat het bestuur de gelegen heid kreeg naar een vervanger om te zien. Het bestuur mocht het genoegen sma ken de heer Hans Hansen te Geertruiden berg bereid te vinden als dirigent van A Tempo op te treden, in welke functie genoemde heer dezer dagen werd benoemd. Dezer dagen werd van de heer van lersel afscheid genomen, waarbij hem werd dank gebracht voor alles wat hij gedurende ruim 18 jaar voor A Tempo heeft gedaan. Als blijk van waardering werd de heer van ler sel daarbij een mooie herinnering aange boden. Het bestuur meent in de heer Hansen een waardig opvolger te hebben gevonden en hoopt dat A Tempo onder zijn leiding een bloeiende toekomst tegemoet mag gaan. CONCOURS EXCELSIOR. Zoals bekend is organiseert de Chr. Ge^ mengde Zangvereniging Excelsior alhier, ter gelegenheid van haar 75-jarig bestaan een groot muziek- en zangconcours op en kele dagen op en rond Pinksteren. Het aantal inschrijvingen is zo groot dat het concours n.l. op drie dagen gehouden moet worden en wel op zaterdag 4 juni, maandag 6 juni (2e Pinksterdam) en zaterdag 11 juni a.s. Niet minder dan een 30-tal mu ziek- en zangverenigingen zullen aan dit concours deelnemen, waaronder ook en kele drumbands en accordeongezelschap pen, zodat het concours wat de deelname betreft nu reeds een succes genoemd mag worden. Het concours zal naar wij vernemen op vrijdagavond 3 juni worden geopend met een concert waarvoor de plaatselijke ver enigingen werden uitgenodigd. Het concourscomité heeft ook gezorgd voor aantrekkelijke avondconcerten op de concoursdagen. Zo zal op zaterdag 4 juni het avondconcert worden verzorgd door de Harmonie Marijke alhier; op 2e Pinkster dag wordt dit avondconcert gegeven door de Accordeonvereniging uit Eindhoven, ter wijl op de sluitingsdag van het concours, op zaterdag 11 juni het avondconcert zal worden verzorgd door de bekende Har monie Concordia uit Loonopzand. Al met al belooft het concours een baar dig «lot ter viering van het 75-.jarig jubi leum van Excelsior te worden. GOUDEN BRUILOFT. Het echtpaar J. A. de Rooij-van Peer, wonende aan de Wendelnesseweg-West al hier, hoopt op 21 april a.s. de dag te her denken waarop zij voor 50 jaren in de echt verbonden werden. Het zal deze krasse oudjes die dag niet aan belangstelling ont breken. BENOEMD. De heer R. van Wijlen, alhier, is be-, noemd tot leraar aan de Chr. H.B.S. te Hardenberg. Tot commies le kl. ter gemeente-secre tarie dezer gemeente is benoemd de heer A. de Jong, thans werkzaam ter gemeente secretarie van Sliedrecht. SOLISTEN-CONCOURS. Aan het nationaal solistenconcours uit geschreven door de federatie van Vlaar- dingse muziekgezelschappen, hetwelk a.s. zaterdag wordt gehouden, nemen van de muziekvereniging K.n.A. deel, in de 2e afd. P. Sterrenburg met Bes-bas, met als solo Air Varié van Alf. Delbecq. In de le afd. komen uit de heren C. A. J. Elsman met trompet en J. A. van Beek met tuba en als solo's resp. The Men of Harlech van H. Round en Morceau de Salon van H. Pain- paré. In de superieure afdeling komt uit mej. C. P. Spuijbroek met Cor-hoorn met de solo Hoornconcert no. 3 van W. A. Mo zart. Als lid der jury treedt op de weled. heer H. C. van Lijnschoten, Kapt.-Dir. der Marinierskapel der Kon. Marine. De piano-begeleiding is in handen van mevr. J. Rinia van Nauta-Kreulen. We wensen de deelnemers aan dit solis tenconcours veel succes toe. PASSIEDIENST. In de Geref. Kerk aan het Bruggetje werd j.l. zondagavond een Passiedienst ge-, houden. Deze dienst kenmerkte zich door veel samenzang en declamatie. Ds. W. van Boeyen uit Eindhoven hield een korte me ditatie, getiteld: Er op of er onder. De or gelbegeleiding tijdens de samenzang was in handen van Notaris J. Waverijn. Deze dienst, welke uitging van de Geref. jeugd beweging, werd door velen bijgewoond. 9 uur Start Oriëntatierit I voor jongens en meisjes uit de 4e, 5e en 6e klas. 9 uur Start Oriëntatierit II voor jongen9 en meisjes tot 16 jaar; in verband met het aantal uit te reiken prijzen is spoedige op gave gewenst. Beide ritten duren tot pl.m. 11.30 uur en onderweg zullen de deelne- mers(sters) worden getracteerd. 10 uur: Filmprogramma voor de lagere waaraan prachtige prijzen zijn verbonden, waarvan wij slechts noemen een complete keukenuitzet, een prachtig eetservies en een stijlvol theeservies. De trekking van deze loterij zal plaats hebben op 5 mei a.s. klassen, daarna tractatie en diverse wed- strijden. 14 uur: Aanvang volksspelen en wed strijden voor de klassen 4, 5 en 6. 15 uur: Aanvang volksspelen voor de schoolvrije jeugd; hierover verschijnen nog uitvoerige mededelingen. Mocht het op die dag regenachtig weer zijn, dan ligt er een binnenprogramma klaar met binnenspelen en De 5c mei staat dit jaar echter in het middelpunt van de belangstelling. Het voorlopig programma is tot in alle onderdelen gereed, maar voor dat het ter publicatie zal worden vrijgegeven, wil het comité eerst een vergadering beleggen met personen die de leiding op zich willen ne men voor een wagen of groep voor de te formeren optocht. Wat de jeugd betreft is het comité al verzekerd van een grote deel name, maar het wil bij deze herdenkings feesten de jongeren eens met een pracht optocht voor de dag zien komen, daarbij natuurlijk geholpen door de ouderen. Er zijn al enkele carnavalsverenigingen die met een wagen of groep willen uitko men, maar het comité spreekt de verwach ting uit dat dit er nog veel meer zullen worden. Vanzelfsprekend brengt een en ander zeer veel kosten mee en daarom zal er een groots opgezette loterij worden gehouden, OPENLUCHT-ACROBATEN. 1^' Dinsdag en woensdagavond werd op het Plein door de reizende Openlucht-acroba ten uit Dusseldorf, Duitsland, een geslaag de demonstratie gegeven. Er was enorme belangstelling; de motorrijder en de dames die er aan medewerkten, kregen een ver diend applaus na elke demonstratie. DAMES-KORFBAL Never Down - SDLL. De Vlijmense dames kwamen thuis niet tot winst tegen SDLL, maar hadden toch nog een gelukkige dag, want de mede concurrent voor de onderste plaats verloor eveneens. Dames, het wordt toch oppassen; er zijn nog 6 wedstrijden te spelen, er kan nog alles gebeuren. Nevér Down B - Celecitas A 1 - 1. De Vlijmense dames haalden een kost baar puntje binnen, wat voldoende was om de laatste plaats aan Celecitas over to laten. Never Down A had een gelukkige dag, de concurrent Deuteren A verloor een kostbaar puntje en heeft nu met 3 punten voorsprong de leiding. Never Down C - Deuteren B 2 - 0. De jeugd doet het niet slecht, want door deze overwinning staan zij met de leiders Altior A gelijk. VOETBAL. 2e Paasdag Vlijm. Boys 2 - Taxandria. Dit wordt voor de Boys een zware wed strijd, want Taxandria beschikt over een goed elftal. Mogelijk geeft eigen terrein de doorslag en kunnen de puntjes in Vlij-, men blijven. Helvoirt 3 - Vlijmense Boys 5. De thuiswedstrijd tegen Helvoirt werd met flinke cijfers gewonnen, maar op eigen terrein is Helvoirt moeilijk te kloppen. Boys, dus allen uw uiterste best gedaan en pro beer de kostbare puntjes mee naar Vlij men te brengen. ORANJE- EN BEVRIJDINGSFEESTEN. Het Oranje-Comité alhier heeft zich dit jaar bijzonder ingespannen om de verjaar dag van H. M. Koningin Juliana op 30 april a.s. en de bevrijdingsdag op 5 mei met meer dan gewone luister te vieren. Het is de wens van de burgerlijke over heid om vooral dit jaar, nu het 15 jaar is geleden dat de oorlog eindelijk ten einde was, de 5e mei als een nationale feestdag te beschouwen. Algemeen zal deze gedenk waardige dag in het teken staan van volks feesten; ook het oranje-comité alhier heeft een programma samengesteld, dat een de zer dagen ter kennis van de inwoners zal worden gebracht. Maar daaraan voorafgaande zal 30 april eerst in het teken van de belangstelling staan en voor die dag is hef volgende pro gramma vastgesteld, dat alleen geldt voor de jeugd beneden 16 jaar.

Echo van het Zuiden | 1960 | | pagina 13