waaLwijkse en Lanqstpaatse coupant BINNEN- EN BUITENLAND DRUNEN Grote belangstelling bij huldiging van kampioen R.W.B. Uit de Langstraat Stassar Betere 'itgever vVaalwükse Stoomdrukkerij Antoon Tielen b oofdredacteur: JAN TIELEN -ironummer 50798 pit blad verschijnt 2 x per week i Abonnement 22 cent per week per kwartaal 2.85 3.10 franco p.p. I Advertentieprijs: 10 cent per m.m. Contract-advertenties Opgericht 1878 Bureaux: Grotestraat 205, Waalwijk - Tel. 2621 Kaatsheuvel: Tel 2002 - Dr. van Beurdenstraat 8 Tel.-adres: „Echo" ZOMERKAMPEN KATH. VROUWELIJK JEUGDWERK Evenals in voorgaande jaren zal het Kath. Vrouwelijk Jeugd werk ook dit jaar weer een aan tal zomerkampen organiseren voor meisjes in de leeftijd van 1117 jaar. Deze kampen zullen in de volgende plaatsen gehou den worden: Sassenheim in ,,'t Huis ter Leede" van 16 aug. voor meisjes van 14 t/m 16 jaar en van 15 t/m 20 aug. voor meis jes van 13 t/m 15 jaar; Epse (bij Deventer), in Huize „Vrijland" van 2330 juli voor meisjes van 14 t/m 16 jaar; Scheveningen, in Huize „Plantlust" van 1 6 aug. voor meisies van 11 t/m 13 jaar; Oosterbeek, in de „Trappers horst" van 613 aug. voor meis jes van 14 t/m 16 jaar; Voiswin- kel (Did.) van 23-30 juni en van 30 juli6 aug voor meisjes van 14 t/m 17 jaar. In Jozefstal am Schliersee in Beieren organiseert de Wereld Federatie van Kath. Vrouwelijke Jeugd van 30 juli 7 aug. een internationaal kamp. Hiervoor moet men 17 jaar of ouder zijn. Nadere inlichtingen over deze kampen zijn te verkrijgen hij Kath. Vrouwelijk Jeugdwerk, af deling Zomerkampen, Springweg 8, Utrecht. STICHTING VAKOPLEIDING „SMECOMA" Bijna 1000 leerlingen, werk zaam in de metaalnijverheid, zul len in de week na Pasen op een 43-tal plaatsen, verspreid over 't gehele land, worden geëxami neerd en deelnemen aan de prak tijkexamens leerlingstelsel van de Stichting Vakopleiding Sme- coma. Deze examens beslaan het terrein van de constructievak ken, de machinale metaalbewer king en de landbouwmechani satie. Een indruk gevend van de omvang van deze examens kan worden vermeld, dat in totaal 42.000 kg staal moet worden ver werkt. Om over het gehele land een uniforme beoordeling van de kandidaten mogelijk te maken, worden de cxamenwerkstukken na afloop van het examen opge zonden naar Utrecht, waar de centrale beoordeling van deze werkstukken zal plaats vinden. Al het werk uit het gehele land wordt daar dus verzameld en de beoordeling zal plaats vinden in de week van 9 t/m 14 mei. Op 7 mei daaraan voorafgaand zal de Smecoma Vakopleidingsdag 1960 worden gehouden, waarop deze werkstukken zullen worden ten toongesteld. Tevens zullen op de ze dag nieuwe, belangwekkende hulpmiddelen voor het technisch onderwijs worden getoond. Be langstellenden uit bedrijfsleven en onderwijskringen zullen in de gelegenheid worden gesteld, deze expositie te bezoeken. PRINSJE IN BELGIË Prinses Paola van België heeft het leven geschonken aan een zoon. Het prinsje is na zijn va der, prins Albert, de jongere broer van koning Boudewijn, tweede in lijn als opvolger voor het Belgische koningschap. Prinses Paola, voor haar hu welijk op 2 juli van het vorige iaar donna Paola Buffo di Cala bria, is 22 jaar. Zii is afkomstig uit een oud Siciliaans geslacht en is de jongste uit een gezin van zeven kinderen. I)e geboorte van de prins werd in Brussel met 101 saluutschoten aangekondigd. Zijn peetouders zijn koning Leopold en de moe der van prinses Paola, donna Ruffo. EEN VERKIEZING IN DE NIEUWE ONAFHANKELIJKE LANDEN In Kameroen, dat onlangs on afhankelijk is verklaard, heeft de verkiezing voor het parle ment... 400 dodelijke slachtoffers geëist bij de gevoerde actie der twee partijen DE KLEINE PEUGEOT De 4-jarige Eric Peugeot, wiens ontvoering het gehele Franse po- litie-apparaat in staat van alarm heeft gebracht, is terecht. Vrij dagnacht oin 1 uur werd het kind door een man op de stoep voor een café gevonden. De man nam Eric mee naar binnen. De gealar meerde politie bracht het jon getje naar 'n politiebureau, waar zijn vader, wien de tranen over de wangen stroomden, het kind afhaalde. Eric zag er gezond en fris uit, maar was wel erg ner veus. De barman van het café vertel de de politie het volgende: „Het was ongeveer vijf over één toen er een man binnen kwam met een kind aan de hand. Ik dacht onmiddellük aan Eric Peugeot en keek naar de foto in de krant en daarna begonnen alle klanten het kind te vragen hoe het heette. Ten slotte zei het verschrikt: „Ik heet Eric Peugeot". Onder de be zoekers ging een schreeuw van vreugde op. Iedereen kwam op 't jongetje toe en probeerde het te omhelzen. Op de vraag of hij goed behandeld en goed verzorgd was, schudde het kind ja. De man die het kind binnen bracht, had het huilend op de stoep van het café aangetroffen. Op de vragen van de klanten in het café ant woordde de kleine Eric, dat twee mannen hem op het trottoir had den neergezet. Ze hadden hem met een auto gebracht. Terwijl iedereen om het kind heen drom de, was een der bezoekers van 't café zo verstandig de politie op te hellen. Zij was binnen enige minuten ter plaatse om het kind op te halen. NOORD-BRABANT ONTVANGT 275 WONINGEN EXTRA Minister Van Aartsen heeft besloten de 2000 extra woning wetwoningen voor de verdeling over de provincie ten goede la ten komen aan gemeenten die door minister De Pous als ont wikkelingskernen zijn aangewe zen. Voorts deelt minister Van Aartsen in zijn memorie van ant woord aan de Eerste Kamer mee, dat reeds maatregelen zijn geno men om voor financieel zwakke groepen relatief goedkope wo ningbouwprojecten oj) basis van de woningwet te kunnen realise ren. Brabant krijgt er 275. VLIEGTUIG STORT NEER OP FORMOSA De opperbevelhebber van de Thailandse luchtmacht, maar schalk Tsjalermkjat Watanagoe- rc en dertig andere mensen zijn omgekomen bij een vliegtuigon geluk op Formosa. 1 Actie Heitje voor Karweitje Van woensdag 20 april tot vrijdag 22 april zal ook in Drunen door de verkenners, welpen, gidsen en ka bouters het inmiddels wel traditie geworden actie „Een Heitje voor 'n Karweitje" worden gevoerd. Even als andere jaren zullen de leden van deze jeugdbeweging ook dit jaar wel niet vergeefs bij u aan kloppen. De opbrengst komt ook dit jaar weer voor de helft ten goede aan de plaatselijke groepen, terwijl de andere helft naar de nationale kas gaat. Een gedeelte hiervan zal dit jaar ook worden afgedragen aan de vluchtelingenhulp. Na de gedane karwei wordt op uw deur een zegel geplakt, waarna u niet meer wordt lastig gevallen. Blokhut Verkenners A.s. zondag zullen de Verkenners in Drunen hun eigen gebouwde blokhut in gebruik nemen. Dit zeer belangrijke feit, het is het eerste eigen huis voor de verkenners in Drunen na de oorlog, zal met een feest worden gevierd. St. Jozeffeest De K.A.B. afd. Drunen zal op maandag 25 april haar jaarlijks St. Jozeffeest vieren. Na een avondmis 'om 7 uur is er om 8 uur in de Hoge Braken een toneeluitvoering door O.N.A., de toneelgroep van de KAB, die een blijspel zal opvoeren, geti teld: „Ballet op de Boerderij". Deze avond is voor de leden met hun dames. Vluchtelingenhulp In het kader van de grote actie zal het r.k. Vrouwengilde in Dru nen op woensdag 20 april in de zaal van Gez. Elshout een bijeenkomst houden, waarop mevrouw Dubois- Raupp zal spreken over de vluchte lingenhulp. Deze avond, welke ge organiseerd is door het Vrouwen gilde, is toegankelijk voor iedereen. Aanvang 8 uur. St. Hubertus-gilde Het St. Hubertusgilde uit Drunen behaalde zondag op het schietcon- cours in Udenhout de eerste prijs. Rennersnieuws In de ronde van Den Dungen werd v. d. Lee 2de Paasdag na een felle strijd nr. 3. Van der Lee wist ver schillende premies in de wacht te slepen en vocht steeds in de voorste rijen. Voorlichtingsavond In de zaal van de heer H. v. Delft zal voor de boerinnen op woensdag 20 april een voorlichtingsavond wor den gehouden. Van de weverij De Ploeg zal men komen spreken over „Ploegstof als moderne kledingstof". Elshout BRILLEN BRILLEN Vlijmen Heusden Sprang Capelle Raamsdonk Waspik Raamsdonksveer De veelzijdige belangstelling, die het bestuur van RWJB en de spelers van het lc elftal bij gele genheid van het behaalde kampi oenschap 3e klasse afdeling Zuid I zaterdagmiddag tijdens een re ceptie in café J. Hoevenaar moch ten ontvangen, was een duidelijk bewijs van sympathie voor de kranige ploeg, die op grandioze wijze zo recht op het kampioen schap is afgestevend. Vele sprekers getuigden van hun waardering in hun toespra ken tot bestuur en leden. Burge meester Teijssen was samen met de wethouders F. Smolders en J. v. Heeswijk en secretaris Vlaar bij de aanvang van de receptie aanwezig. „Reeds zondag, aldus de burgemeester, kon ik u met wethouder v. Hceswijk heet van de naald complimenteren met het succes dat u wist te bereiken. Maar nu vandaag willen wij nog maals getuigen dat wij verheugd zijn, dat RWB het succes, waar naar jaren gestuurd en gestreefd werd, n.l. het behalen van het kampioenschap in de 3e klasse, heeft weten te bereiken. Ik be grijp, dat hierover vaak in de ge lederen van de vereniging is ge sproken en nu heerst er vreugde DINSDAG 19 APRIL 1960 83e JAARGANG No. 31 De tcho yah het Zuióen GEMEENTERAAD Openbare vergadering van de Raad der gemeente Drunen, te houden op vrijdag 22 april 1960, te 7.30 uur ten gemeentehuize. Agenda 1. Vaststelling notulen raadsvergadering van 11 maart 1960. 2. Ingekomen stukken. 3. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot wijziging van de kindertoelage regeling. 4. Voorstel tot wijziging van de salaris verordening. 5. Voorstel tot verkoop van grond in 't uitbreidingsplan Braken Oost. 6. Voorstel tot aan- en verkoop van grond in uitbreidingsplan Elshout. 7. Voorstel tot verkoop van een gemeen telijke premiewoning. 8. Voorstel tot toekenning van a. een extra-subsidie aan de R.K. Gym nastiekvereniging S.H.J. b. subsidie in verband met 5 mei vie ring. 9. Voorstel tot beschikbaarstelling van een crediet voor de aanleg van sportvelden. 10. Voorstel tot deelneming in het maat schappelijk kapitaal van de N.V. Bank voor Ned. Gemeenten. 11. Voorstel tot vaststelling van de grondprijzen in het uitbreidingsplan Els- hout en in het uitbreidingsplan Braken W. 12. Voorstel tot verlening van gemeen telijke garantie op grond van het Besluit Eigen Woningbezit. 13. Voorstel tot voorlopige goedkeuring van het Onteigeningsplan Braken West. 14. Voorstel tot wijziging van het ont eigeningsplan Elshout. 15. Voorstel tot benoeming van 2 ge meente-arbeiders. BILJARTEN. De biljartclub EEBC. gevestigd in café Klerks, speelde tegen DVP, gevestigd in café Remise te Drunen. EEBC - DVP L. Kuypers-A. v. Velthoven 131-135 G. Klerks-G. v. Velthoven 132- 91 Th v. d. Besselaar - M. v. Broekhoven 43- 78 A. Merkx - J. Klerks C. Pulles - H. Kuypers Fr. Bergmans - M. Cales A. Lommers - B. Cales H. Portier - A. Cales men thans in het bezit van de heren J. Boom en Giel de Vaan; tevens een extra prijs ge schonken door caféhouder A. Peijnenborg- Boom. RONDE VAN VLIJMEN De Ronde van Vlijmen, die door de Wielerclub De Zwaluw op 1 mei zou wor den georganiseerd, is uitgesteld en zal wor den gehouden op 8 mei in verband met de provinciale kampioenschappen, die op 1 mei zullen plaats vinden. De Zwaluw werd wederom met enkele nieuwe leden ver sterkt, n.l. J. v. d. Water Haarsteeg en M. Voets, C. Pulles en A. van Sambeek allen Drunen. WONINGBOUW. Architect P. C. Verboord, Wolput alhier, heeft het bouwen van een woning te Hel- voirt opgedragen aan J. Bruinster, aanne mer te Haaren. Het bouwen van twee wo-. ningen te Esch aan Segbers Bouwbedrijf te Boxtel. HEROPENING GROENTEWINKEL. Dezer dagen werd de geheel gemoder niseerde zaak in groenten, fruit en comes tibles van de heer J. van Engelen-van Zon, Akker 32 te Vlijmen, heropend. Spoedig was de groentewinkel in een bloemenhuis veranderd. Vele gelukwensen en felicitaties mocht de fam. van Engelen ontvangen; na mens het gemeentebestuur kwam de secre taris de heer P. Achten de gelukwensen aanbieden. De zaak bestaat thans 35 jaar. Weer een mooie winkel in het centrum van Vlijmen, dat steeds een mooier aanzien krijgt. PAASACTIE VOOR DE ZIEKEN. Ter gelegenheid van Pasen hebben de kinderen van de clubs van Jeugdzorg, op Witte Donderdag aan de zieken van de parochie een geschenkje aangeboden. Deze actie is financieel mogelijk gemaakt door enkele organisaties van Vlijmen. KIND LIEP TEGEN AUTO. Zaterdagmiddag had op de Wolput een aanrijding plaats. Het 4-jarig kindje van de fam. van Zon stak plotseling de weg over, toen juist een luxe wagen passeerde. De bestuurder probeerde al het mogelijke om een aanrijding te vermijden, remde krach tig, maar het kind werd toch geraakt en slingerde de weg over. Spoedig kwam ge neeskundige hulp opdagen, die overbren ging naar het ziekenhuis noodzakelijk achtte; het kind was aan het hoofd gewond. De politie was eveneens spoedig aanwezig en stelde een onderzoek in. 55- 42- P.V. DE ZWALUW. Zondag werd de eerste wedvlucht ge houden vanuit Vilvoorde België, afstand 5-32 k"1, 'os uur' eerste 10-28-46, on 7a laatste prijswinnende duif 10-38-01. Ie prijs 31 44 C. v- Heivoort, aantal duiven 340. Volle dige uitslag volgend nummer. 499 - 535 Hoogste serie EEBC G. Klerks 52 car., DVP A. v. Velthoven 26 car. VOORLICHTINGSAVOND. In café G. v. Oyen zal woensdagavond om 8 uur door Ir. H. v. Miltenburg, van de Rijkslandbouwvoorlichtingsdienst een uiteenzetting gegeven worden van de nieu we inkuilmethode van gras met de maai- kneusmachine. Met behulp van dezp ma-, chine wordt de mogelijkheid geschapen om het gras te maaien, te kneuzen en tevens op de wagen te blazen. Daar deze methode een enorme besparing aan arbeidskrachten geeft, is het voor de veehouders uit Drunen en Elshout van het aller grootste belang van deze methode kennis te nemen. In de Oostelijke Langstraat is reeds een derge lijke machine aangeschaft en in geheel Eu ropa heeft deze machine reeds veel op gang gemaakt. KERMIS. De Elshoutse kermis, die van zaterdag 23 t.m. dinsdag 26 april a.s. gehouden wordt en de eerste is voor de Langstraat en omgeving, biedt voor de bezoekers weer tal van attracties. De dansliefhebbers kun nen in de verschillende gelegenheden weer terecht, terwijl in het parochiehuis weer een fancy-fair gehouden wordt zoals we die al meerdere jaren kennen. EERW. ZUSTERS. Binnenkort zal het 40 jaren geleden zijn dat de zusters van de H.Carrolus Borremeus zich in Elshout vestigden en het onderwijs aan de vrouwelijke jeugd, alsmede de ver pleging van zieken en ouden van dagen in de z.g. wijkverpleging ter hand namen. Voor een bijzondere feestviering zijn die 40 jaren als zodanig geen titel. Toch beeft zich een comité gevormd, dat in overleg met de Eerw. Zusters, wil trachten een feestge schenk bijeen te krijgen in de vorm van een geldelijke bijdrage, die echter niet aan de Zusters van de Maria-stichting ten goe de zal komen, maar zal worden afgedragen aan de pas gestichte missie van de zustere in Tangayka (Afrika). Genoemd comité heeft een pleisteractie op touw gezet. Elke pleister is een lot en kost 50 cent. Drie pleisters voor een gul den. Er zijn vele pleisters met een geheim. De onthulling daarvan zal plaats hebben op kermis-dinsdag 26 april a.s. in het pa rochiehuis tussen 9 uur en half 10. Het comité rekent er op dat alle parochianen van Drunen en Elshout deze actie zullen steunen om zo enigszins een blijk van waar dering te geven voor het vele werk dat door de zusters in de loop der jaren in beide parochies is gedaan. DROPPINK R.K.J.B. De R.K.J.B. afdeling Vlijmen organi seerde een dropping waarvan de uitslag luidde: 1 J. Boom - Giel de Vaan; 2 G. Dusomus - Tini Boom; 3 J. de Vaan - H. van Beurden; 4 Jos Klerkx - K. v. Kuijk; 5 L. Mommersteeg - M. de Vaan; 6 B. van Helvoort-G.de Vaan. De wisselbekers ko- VOETBAL Vlijmense Boys 2 - Taxandria 3 6-2. De Boys speelden een thuiswedstrijd te gen Taxandria 3. Het was een matige wed strijd zonder hoogtepunten. De Boys waren sterker en behaalden een verdiende over winning; eindstand 6-2. RONDE VAN DEN DUNGEN. De wielerclub de Zwaluw nam 2e Paas dag met enkele renners aan de wielerronde van Den Dungen deel. Van der Lee uit Drunen deed weer van zich spreken en was heel de wedstrijd in de kopgroep, maar moest toch nog met de derde plaats genoe-. gen nemen. Van Weert uit Vlijmen werd 14e. Van der Lee werd nu in 4 wedstrij den: eenmaal 1, eenmaal 2 en tweemaal 3. Tweede Paasdag nam de Vlijmense ren ner B. v. d. Ven deel aan de Ronde van Geldrop voor Profs. Van de Ven heeft een zeer goede wedstrijd gereden, was steeds in de kopgroep te vinden en werd 14e. VOETBALTOTO. Onze stadgenoot de heer van Gestel be haalde in de voetbaltoto van zondag 10 apr. j.l. met 13 goed ingevulde uitslagen een aandeel in de derde prijs van deze voetbal toto. TEWATERLATING. Het bij de Verolme Scheepswerf Heus den N.V. in aanbouw zijnde motortank schip Forest Lake, zal donderdag 21 april a.s., des namiddags omstreeks 4 uur te wa ter worden gelaten. De Forest Lake heeft een bruto tonnage van 20.000 ton en wordt gebouwd voor re kening van de N.V. Nationale Tankvaart Maatschappij te Rotterdam. Mevr. Verolme-.Weegink zal de doop plechtigheid verrichten. BURGERLIJKE STAND over maart 1960. Geboren: Norbertus Emanuël Maria zv W v Kasieren en M M v Diem - Elisabeth Machteld dv J Wipkink en E M v d Putte - Wilma dv E G de Carpentier en W Paardcnkooper Adrianus Leonardus Jo zef zv J L Buijs en E W v Sprang - Geer- truida dv A C v d Steenhoven en D A Rou- bos - Govcrdina Adriana Jozephina dv C A Verhoeven en A M v Bladel - Jan Wil lem zv J Bloot en A J Redelijkheid - Gijs- bertus Antonius Jozefus zv G de Kort en J Smetsers - Maria Johanna Francisca dv J H Fitters en F M Heeffer - Johanna Theodora dv H Cornelisse en J A Baars. Overleden Theodorus Siegers 70 j ev C v Boxtel - Elisabeth Maria Kuijten 70 j ev M A J v Bokhoven. KERKORGEL VOOR DE RADIO. Naar wij vernemen zal binnenkort op het prachtige orgel van de Ned. Herv. Kerk, door een bekend organist een orgelconcert worden uitgevoerd, dat door de N.C.R.V. zal worden opgenomen om t.z.t. in het pro gramma voor de radio te worden uitge zonden. COöP. ZUIVELFABRIEK. Donderdag 21 april a.s. des avonds half acht, komt de Coöp. Zuivelfabriek „De Toekomst" in de zaal van de Chr. Volks bond alhier in algemene ledenvergadering bijeen. Aan de orde komen o.m. de* jaar verslagen, en de verkiezing van een com missaris in de vacature-M. van Campen. DE LUCHTVAART. De P.V. De Luchtvaart alhier hield j.l. zondag een wedvlucht vanuit Vilvoorde, over een afstand van 101 km. De uitslag luidde als volgt: P. van Raamsdonk 1, 8, 17, 18, 21, 24; A. Klootwijk 2, 4, 20, 23, 26, 34, 53; B. Pols 3, 19, 25 35 41; C. Boer 5, 9, 33 55; M. van Galiën 6; Sj. Ie Sage 7, 10, 29; A. Versteeg 11, 27, 44; St. van Peer 12, 38, 45, 47; C. de Cloe 13, 15; C. Blok 14; G. Treffers 22; A. Versteeg 27, 44; P. Nieuwenhuizen 28, 31, 52; H. Dal- maijer 30; A. van Oosterhout 32; H. van Campen 36, 43; J. Meter 37; A. Tactor 39 42, 48; J. Nieuwenhuizen 40, 50; M. van Peer 46; E. Haverhals 49; A. van Beek 51. K.N.A.-NIEUWS. De solisten van K.N.A., die hebben deel genomen aan het solistenconcours van de federatie van de Vlaardingsc muziekgezel schappen, hebben een matig succes behaald. Uit de rapporten welke wij ter inzage heb ben gehad bleek dat de 3 candidaten veel last van de zenuwen hebben gehad. Doch ook sprak men van waardering voor 't werk dat men had gebracht in de afdeling waar in men uitkwam. De resultaten toonden echter aan, dat er nog diverse tekortkomin gen waren. In de 2e afdeling behaalde de heer P. Sterrenburg met 65 pt. een 2c prijs. In de 2e en superieure afd. behaalden de hecr EIsman en mej. Spuijbrock met resp. 59 en 60 pt. een 3e prijs. Niettegenstaan de deze minder goede resultaten hebben wij toch voldoening over hun optreden. Zij heb ben het aangedurfd om deel te nemen, aan gezien men van tevoren wist, dat de be oordeling zeer streng zou zijn. Doch zoals reeds vermeld, 6prak de heer van Lijnscho ten jurylid toch woorden van waardering aan het adres der solisten. Een volgend maal hopen wij op een beter succes. WEDVLUCHT A.s. zondag houdt de P.V. De Luchtvaart een wedvlucht vanuit St. Ghislain over een afstand van 133 km. Inkorven a.s. vrijdag 22 april in café Cové-van der Haart aan de Nieuwevaart alhier. W.S.V. ER OP UIT. pojectiel is volgens deskundigen een van abnormale grootte. De Rijkspolitie heeft de opruimingsdienst van een en ander in ken nis gesteld. WADACLU. De huidige danscursus voor beginners welke de Waspikse dansclub Wadaclu on der leiding van de dansschool Jeroen Need uit Oosterhout dit seizoen organiseerde, zal op maandag 2 mei a.s. in de zaal van café de Statie worden afgesloten. Voor deze avond is een dansvergunning toegezegd tot 23.30 uur. Na deze cursus zal er even eens in café de Static voor de liefhebbers een cursus van 8 lessen worden gegeven voor gevorderden. TUSSEN DE SCHAAFMACHINE. Het 14-jarig zoontje van de aannemer v. d. B. in de Schotse Hooglandersstraat, werd vrij ernstig aan een hand gewond toen het in de werkplaats van zijn vader tussen een schaafmachine geraakte. Dokter Wijf fels verleende medische hulp en moest o.m. vier vingers hechten. WASPIKSE JEUGD KAMPIOEN. Met groot machtsvertoon heeft het 6c elf tal van Waspik (de jeugd) het kampioen schap van haar afdeling behaald. Zonder een enkele nederlaag te incasseren steven den deze knapen regelrecht naar de top om daarna na elke wedstrijd haar positie weer te verstevigen. Niet minder dan 107 doelpunten schoten de voorwaartens in 17 wedstrijden bij elkaar, terwijl de verdedi ging zich daarbij slechts 6 maal liet passe ren. Een doclgemiddclde dus van over de 10. Ook in de huldigingswedstrijd tegen Good Luck zag leider C. Vervoort zijn pu pillen een fraaie 4-0 overwinning beha len. De knapen die in de competitie om beurten in dit kampioensteam uit kwamen zijn: L. Selders, P. Smits Zzn., C. Smits, T. Smits, A. Verschuren, K. de Graauw, T. Kouwcnhovcn, Jan de Rooij, A. Kamp, J. v. d. Westen, C. de Hond, J. Meeren, P. Dekkers, A. Boerscn, J. Donks, F. Smits Wzn., W. Bergmans en T. Wijsman, y B.B.-OEFENING. Dinsdagavond zullen de leden van de B.B.-blokploegen om kwart over acht, van af café Montens per auto naar een nog nader te bepalen oefenterrein vertrekken voor een z.g. buitcnoefening. De oefening zal onder leiding staan van de heer Cort- vriend uit Tilburg. Binnenkort zullen ook de mobiele reddingsploegen in de open^ lucht gaan oefenen. „DOE OPEN" GESLAAGD. De jongerenactie voor de vluchtelingen „Doe open" had in ons dorp een netto opbrengst van f 304.89. STALWEDSTRIJD. Onder auspiciën van de Coöp. Zuivelfa briek Raamsdonk - Waspik werd in de af gelopen winter een stalwcdstrijd gehouden. De uitslag hiervan is nu bekend gemaakt. De vijf eerste plaatsen waren voor: 1 J. Kuysters Raamsdonk 9,50 pt., 2 B. Vcr- schure Raamsdonk 9,30 pt., 3 A. de Craen Raamsdonk 9,39 pt., 4 A. Smits Waspik 9,29 pt., 5 J. Kamp Raamsdonk 9,25 pt. De wandelsportvereniging Er op uit heeft jl. maandag 2e Paasdag deelgenomen aan wandelwedstrijden te Rossum. In de 15 10 en 25 km wedstrijden behaalde men een le prijs. Er op Uit moest haar wisselbeker in deze wandelwedstrijden verdedigen. En men heeft dit met succes gedaan. Voor één jaar kwam de wisselbeker wederom in het bezit van Er op Uit. De afdeling jongens behaal de een tweetal 2e prijzen. De wandelsport vereniging wensen wij van harte geluk met de behaalde resultaten en een woord van dank is hier zeker op zijn plaats aan het adres van de heer en mevr. de Vos de ac tieve leiders dezer wandelsportvereniging. A.s. zaterdag wordt deelgenomen aan de wedstrijden te Wijk en Aalburg. Ook voor deze wedstrijden wensen wij hen veel succes. EEN HEITJE VOOR EEN KARWEITJE. De gidsen van de Laetitia-groep alhier zullen zich dinsdag, woensdag en donder dag op velerlei manier verdienstelijk maken voor allen, die voor een karweitje een heitje willen offeren. De helft van de opbrengst van deze actie komt ten goede aan de stichting „Vluchtelingen-Jaar". MISWEEK. In het rectoraat van de H. Theresia te Waspik-Boven zal in de periode van 1 tot 8 mei een misweek worden gehouden. In verband hiermede worden de besturen van de diverse verenigingen verzocht in die week geen vergaderingen te beleggen. GRANAAT GEVONDEN. In de polder van Overdiep tegenover de weeghuisjes, heeft men bij werkzaamheden op het land een granaat aangetroffen. Het VIER NIEUWE WONINGEN. Raamsdonk heeft voor 1960 slechts 4 wo ningwetwoningen toegewezen gekregen. De z.g. zes-persoonswoningen zulen worden ge bouwd aan de Oude Groenstraat. HOGERE SUBSIDIE VOOR CULTURELE KRING. De Kath. Culturele Kring van R'veer maakt momentcel een moeilijke tijd door, want reeds na de vierde uitvoering in 't seizoen 1959- 1960 ontstond er een nade lig saldo. Dit tekort bleef stijgen. Als oor zaken hiervan kunnen worden aangegeven: een hogere zaalhuur, geen subsidie meer van het winkelweekcomité, de hogere kos ten van 't engageren van beroeps- en scmi- beroepstoneelgezelschappen en tenslotte ook het teruglopen van het aantal bezoekers. Opdat de activiteiten van de Kath. Cul turele Kring doorgang zouden kunnen vin den, achten B. en W. het verantwoord de jaarlijkse gemeentelijke subsidie van f 500 tot f 1000 te verhogen. VERGADERING K.V.P. In hotel de Witte Leeuw zal op woens dag 27 april a.s. de K.V.P.-afdeling een algemene ledenvergadering houden. Het belangrijkste punt van de agenda is de verkiezing van een nieuw bestuur. Allen die zich op deze vergadering als lid aan melden, zullen als kiesgerechtigd worden beschouwd. De volgende candidaten zijn reeds gesteld in overleg met de plaatselijke organisaties: J. Meijs, A. Kamp, A. van Bavel, A. Zijlmans, C. Rombouts jr., J. de Poorter, mevr. v. d. Heuvel, mej. A. de Bruijn, J. Broeders en H. van Laarhoven.

Echo van het Zuiden | 1960 | | pagina 1