waalwijkse en lanqstRaatse couRant 20 JAREN GELEDEN BINNEN- EN BUITENLAND Gemeenteraad Heusden Vers van de pers Algemeen bevolkings onderzoek op t.b.c. Heusdens vrijwillige brandweer krijgt hogedruk-eenheid. Ambtenaren gaan sparen met extra premie van de gemeente. De juiste Bril Van Maaren's Bril v. MIERLO's Brood III. HET DRAMA VAN ROTTERDAM MAAKTE EEN EINDE AAN DE ONGELIJKE STRIJD Vroegtijdig doel Tegenaanval Het verhaal van de mariniers Brillenspecialist van Maar en De Bril DINSDAG 19 APRIL 1960 83e JAARGANG No. 31 De tcho vAn het Zuióen Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij An toon Tielen Hoofdredacteur: JAN TIELEN Gironummer 50798 Dit blad verschijnt 2 x per week Opgericht 1878 Bureaux: Grotestraat 205, Waalwijk - Tel. 2621 Kaatsheuvel: Tel. 2002 - Dr. van Beurdenstraat 8 Abonnement 22 cent per week per kwartaal 2.85 3.10 franco p. p. Advertentieprijs: 10 cent per m.m. Contract-advertenties speciaal tarief. Tet-adres: „Echo" NIET ALLEEN DE MARINIERS VOCHTEN VERBETEN Rotterdam. De naam van onze belangrijkste havenstad heeft in de tweede wereldoorlog tot ver buiten ons land bekendheid ge kregen. En op wat voor manier... De naam kreeg een plaats op de lugubere lijst van gebombardeer de steden: Warschau... Belgra do... Coventry... Leningrad... Rotterdam, schrikwoord der overweldigde volken, aanklacht tegen de agressor werd later het wraakwoord der geallieerde pilo ten. En de namen van vele Duit se steden maakten de lijst ont stellend lang: Hamburg... Bre men... Leipzig... Hannover... Berlijn... noem maar op, want de naam van Rotterdam kwam voor op de rekening, die de Roy al Air Force het „Duizendjarig Rijk" presenteerde. De totaallijst van tot puinho pen veranderde steden toont wel de ware aard van de oorlog en typeert goed de waanzin er van. Reeds vanaf de eerste uren van de vijfdaagse oorlog hadden de Duitsers 't oog op Rotterdam gevestigd. Voornamelijk als rou- tepunt van de pantser-divisie, die via Gennep, Moerdijk en Rot terdam tot in het Westen van ons land moest doordringen. De brug bij Gennep werd overvallen. Bij de Moerdijkbruggen daalden de Êarachutisten. Waalhaven werd ezet en ook de Maasbruggen want telkens ging het om brug gen in ons waterland ook de Maasbruggen werden het vroeg tijdig doel van een vijandelijke aanval. Reeds in de morgen van de eerste oorlogsdag-'daalden et telijke Duitse watervliegtuigen op de Nieuwe Maas aan beide zijden van de bruggen. De vijan delijke soldaten zagen kans on gehinderd met rubberbootjes aan wal te komen. Zij nestelden zich aan de uiteinden van de bruggen. Later landden parachutisten in de buurt van het Feijenoord-sta- dion. Zij voegden zich bij hun kameraden aan de Nieuwe Maas. Na de verovering van het vlieg veld Waalhaven rukten ook van daar sterke Duitse afdelingen op in de richting van de Maas. Spoe dig was dan ook het Noorderei land bezet en van hieruit werd getracht verder in de havenstad door te dringen. Wat kon hier van Nederlandse zijde tegen worden gedaan? Zo op het oog niet veel. Rotterdam had binnen haar muren wel heel wat troepen, wel 6000 map. Maar meest depot-troepen, d.w.z. of soldaten, die slechts kort in dienst waren sommigen had den nog nooit met een geweer geschoten of oudere lichtin gen, zoals het 39ste Regiment In fanterie. Al met al kon slechts 1 /10e deel tot de „vecht"-solda- ten worden gerekend, o.a. de zeer goed getrainde mariniers. De commandant van Rotter dam beschikte niet over een voor de oorlogsvoering geschikte staf. Improviseren was dan ook een vereiste. Nu, dat is dan ook ge daan. In het begin namen de commandanten der afzonderlijke afdelingen op eigen initiatief maatregelen, doeltreffende maat regelen'. Op de eerste plaats wer den aanvallen gedaan op de vij and rond de Maasbruggen. Dit ging vrij vlot, zo vlot zelfs, dat men nog kans zag vijandelijke, bemande rubberbootjes, afkom stig van de watervliegtuigen, in de grond te boren. Genie-solda ten en mariniers aanvankelijk slechts tien man zuiverden 'n aantal huizen van de vijand en toen zii krachtige steun ontvin gen van een compagnie zware mitrailleurs van het 39ste R. I., bleven slechts enkele gebouwen in handen van de parachutisten. Inmiddels werden elders in de stad belangrijke punten door het Rotterdamse garnizoen bezet, spoorwegstations, politiebureau, sladhuis en postkantoor. Op de Veemarkt concentreerde zich de bevelvoering en zo werd de ver dediging gecoördineerd. Het op percommando Generaal Win kelman dirigeerde aanvul lingstroepen naar Rotterdam en mede daardoor werd de vijand meer en meer in de verdediging gedrongen. Maar de vijand had nog geen enkele reden tot wan hopen, integendeel. De aanvoer vanaf Waalhaven, waar ondanks artillerievuur nog steeds Duitse vliegtuigen landden, duurde nog voort. Bovendien sprak de Duitse luchtmacht een geducht woordje mee. Tenslotte naderden met ras se schreden de vijandelijke pant sertroepen. MoerdijkWillems dorp Dordrecht Zwijndrecht steeds dichter bij kwam de ge motoriseerde colonne. Het was daarom noodzakelijk zo spoedig mogelijk de Maasbruggen te ver overen en te laten springen. Er werd bevel gegeven om in de nacht van 12 op 13 mei de aanval in te zetten. Voor hetgeen de Nederlandse militairen in Rotterdam hebben gepresteerd in die bewogen mei dagen, kan men slechts grote be wondering hebben. Hier immers vochten het is reeds gezegd ongetrainde of oudere soldaten tegen elite-troepen. Want de Duitse parachutisten waren spe ciaal opgeleid voor het uitvoeren van het plan tot verovering van de Maasbruggen. Reeds vanaf no vember 1939 waren deze Duitse afdelingen in training voor dit doel. Nimmer verlieten zij hun kampen, steeds weer oefenden zij voor deze ene opdracht. De enige afdelingen, die zich wat trai ning en geoefendheid betreft geliikwaardig aan de vijand kon den noemen, waren de mariniers en matrozen. De torpedobootja- ger Hr. Ms. Jan van Galen heeft, samen met nog wat kleinere ma rine-vaartuigen, een belangrijke rol gespeeld in de strijd om het behoud van de Maasstad. Zelfs toen Stuka's het schip tot zinken hadden gebracht, zette de beman ning de strijd aan de wal voort. En ook bij de aanval op de Maas bruggen later dan het plan was ondernomen in de och tend van de 13c mei, waren het mariniers, die er in slaagden de brug te bereiken, want een vijftal hunner zag kans zich onder de bruggen schuil te houden. Van hieruit vuurden ze dag en nacht op de vijand. Dit sluitpschutters- vuur maakte grote indruk op de Duitsers. Steeds weer vielen er slachtoffers. Men wist niet waai de tegenstander zat. Nergens was men veilig. Het waren deze vijf mariniers, die voor hun befaam de onderdeel geschiedenis maak ten. Hun moedig stand houden toonde weer eens het hoge mo reel en de opofferingsgezindheid van dit keurkorps. Ze zijn er zo waar nog heelhuids van af geko- fen ook... Door dit neer te schrijven wordt niets tekort gedaan aan de waardering die er moet zijn voor de houding der andere verdedi gers. Het zijn niet alleen de ma riniers geweest, die het uiterste gaven. De hopeloze situatie, waarin ons land kwam te verke ren na de val van de Grebbeberg en door het oprukken der Duit sers in Noord-Brabant, noopte echter tot het openen van onder handelingen met de Duitsers. Toen er reeds met de vijand werd gesproken, kwam het bombarde ment. Ongehinderd, als gold het een oefening, lieten de talloze vliegtuigen hun bommen vallen. Rotterdam ging in vlammen op. Deze misdaad deed de capitulatie versnellen, maakte een definitief einde aan een ongelijke strijd van vijf dagen... nog vijf jaren van leed zouden volgen. toren en bij de reisbureaux. Ook kan men een kaartje schrijven aan de KLM, postbus 121, Den Haag. De sluitingsdatum van deze prijs vraag is 8 mei a.s. De prijswinnaars zullen voor 16 mei 1960 worden be kendgemaakt. Ook in Canada heeft de KLM een zelfde prijsvraag onder de Neder landse emigranten uitgeschreven. GEWONDEN VAN „ASTRID" VEILIG IN NEW YORK De zeven gewonden van de Ne derlandse tanker Astrid. die woens dag in brand vloog bij de Ameri kaanse kust, zijn donderdag aan boord van het Britse vrachtschip Ocean Monarch in New York aan gekomen. Ambulance-auto's stonden gereed en hebben hen onmiddellijk naar enkele ziekenhuizen overge bracht. De verwondingen van drie man nen zijn ernstig. De families zijn ge waarschuwd. De kapitein van de „Astrid Naess", de 45-jarige J. Elshout uit De Bilt, heeft zijn rederij donderdag via Scheveningen Radio bericht, dat de twee sleepboten hebben vastge maakt. Kapitein Elshout telegrafeer de voorts dat de overige 37 leden van de bemanning (grotendeels Ne derlanders en enkele Spanjaarden) het goed maken. De brand is ont staan door een explosie, maar van de oorzaak is bij de Nederlandse Norness Scheepvaartmaatschappij te Amsterdam nog niets bekend. ERIC PEUGEOT GEVONDEN Gezond en wel op politie-bureau De Franse politie heeft bekend gemaakt dat het ontvoerde zoontje van Peugeot, Eric (4), is terugge vonden. Het kind is thans op het politiebureau van Chaillot in Parijs. Donderdagnacht om één uur arri veerde een politieauto bij het huis van de familie Peugeot. Een van de politiemannen verklaarde: Eric is gevonden. Gegevens omtrent de omstandig heden waarin het kereltje werd te ruggevonden, ontbreken nog. De po litie verklaarde dat de jongen ge zond en wel was. De jongen moet in de loop van de avond door twee mannen zijn ach tergelaten in een café. dat zich op enige honderden meters afstand van het huis van zijn ouders bevindt. Eerder op de avond had de fami lie Peugeot een brief ontvangen van de ontvoerder. In de brief werd ge zegd dat het kind het goed maakte. VERENIGDE STATEN VAN AFRIKA IS ONS DOEL De voorzitter van het pan-Afri- kaanse congres. Soboekwo, heeft donderdag voor een rechtbank in Zuid-Afrika verklaard, dat het be langrijkste doel van het congres is, de blanke overheersing omver te werpen. Soboekwo staat met 22 an dere negers voor de rechter op be schuldiging van ophitsing tegen de wetgeving. INDONESIË WEERT NEDERLANDSE SCHEEPVAART Met ingang van 13 april is het Nederlandse schepen verboden In donesische havens aan te doen. Dit heeft het Indonesische ministerie van verbindingen bekengemaakt. In de bekendmaking wordt uit eengezet dat de Indonesische rege ring maatregelen heeft getroffen om te voorkomen dat de bepaling nadelige gevolgen zal hebben voor het Indonesische zeevervoer. Vol gens de Raad voor de Scheepvaart in Indonesië zal deze discriminatie worden gehandhaafd zolang er geen oplossing is gevonden voor de kwes tie Nieuw-Guinea, aldus meldt AFP. „Als de berichten juist zijn, is de voorlopige indruk dat de boycot 'n ongeoorloofde inbreuk is op de vrij heid van scheepvaart". Zo reageer de een woordvoerder van het mi nisterie van Buitenlandse Zaken in Den Haag op het besluit van de In donesische regering, dat alle havens in Indonesië sinds woensdag zijn ge sloten voor Nederlandse schepen. Het verbod is een gevolg van de kwestie Nieuw-Guinea; het blijft gehandhaafd zolang Nieuw-Guinea niet aan Indonesië is overgedragen. DE BEVOLKING VAN NEDERLAND Blijkens opgave van het CB.S. bedroeg het aantal huwelijken in Nederland in de eerste twee maan den van dit jaar 9803 tegen 9855 in de eerste twee maanden van 1959. Het aantal levendgeborenen bedroeg 38.275 (v. j. 39.935) en het aantal overledenen 16.576 (v.j. 16.144). Het aantal immigranten steeg van 4996 in de eerste twee maanden van 1959 tot 5749 in de eerste twee maanden van dit jaar, terwijl het aantal emi granten steeg van 76i7 tot 8722. Het aantal inwoners van Neder land bedroeg op 1 maart jl. 11435852. OP NACHTWAKER GESCHOTEN In de gang van een groot heren huis aan de Paulus Potterstraat te Amsterdam, waar de N.V. Metaal- handel Montaan kantoor houdt, klonk in de nacht van woensdag op donderdag een schot. Het werd af gevuurd door een van de twee in brekers, die met snijbranders de ge kantelde brandkast op de overloop van de tweede etage aan het open snijden waren en daarbij werden ge stoord door de 55-jarige controleur van de nachtveiligheidsdienst J. B. van Nol. De kogel vloog langs de controleur en boorde zich in een houten paneel in de hal van de par terreverdieping. Bij de daarop vol gende vechtpartij kreeg de heer v. Nol met de kolf van een revolver vijftien klappen op het hoofd. De controleur liep ernstige hoofdwon den op en verloor veel bloed. De in brekers wisten te ontkomen. De zegsman vervolgde: „De Ne derlandse regering behoudt zich al le rechten voor. De scheepvaart is praktisch het restant van Neder lands belangen in Indonesië, dat door Djakarta wordt weggevaagd". Over het vervoer van spijtoptanten uit Indonesië is thans nog geen be slissing genomen. TIEN NEDERLANDSE VOLKS LIEDEREN IN HANDIG MAPJE In het kader van haar streven naar goede volkszang heeft de Ned. Vereniging voor de Volks zang in samenwerking met de Shell Junior Club in een in de nationale driekleur uitgevoerd mapje tien nederlandse volkslie deren het licht doen zien. De keuze van de liederen werd bepaald door het streven minder bekende of vrijwel onbekende liederen bijeen te brengen en wel uit de 17e, 19e en 20ste eeuw. Het mapje bevat de volgende liede ren: „Laat zang en spel", „G'lijk de grootste rapzak", „Kom nu met gezang", alle uit Valerius Gedenckclank, „Van Hertog Jan" „Boven Gent rijst", „Dubbele Jan", „Mijn Nederland", „Op enen boom", „Het leven is een krijgsbanier" en „Zon op een pleintje". Ten aanzien van de bewerking kan worden opgemerkt, dat zo wel aan het harmonische als aan 't contrapuntische aandacht be steed werd. Aan een accoord-in- strument (piano, harmonium, gitaar, accordeon enz.) werd een eenvoudige harmonische taak toebedacht, terwijl een tegenstem (blokfluit, mondaccordeon, man doline, viool, hobo, fluit, xylo foon, klokke- of staafspel, enz.) het geheel kan verlevendigen. In enkele bewerkingen werd ook het slagwerk facultatief gesteld. Dit mapje mag een aantrekke lijke en belangrijke bijdrage ge noemd worden in 't streven naar betere volkszang. K L M-PRIJSVRAAG VOOR OUDERS VAN EMIGRANTEN Ter gelegenheid van de indienst- stelling van het DC-8 straalvliegtuig op de KLM-diensten van Amster dam naar Montreal, heeft de KLM het plan opgevat om op de openings- vlucht op 13 juni a.s. tien plaatsen ter beschikking te stellen aan ou ders van Nederlandse emigranten die in Canada verblijven. De KLM heeft gemeend de keuze van deze ouders te moeten bepalen door middel van een prijsvraag, die bestaat uit het beantwoorden van 5 vragen. Deelnameformulieren zijn ver krijgbaar bij alle KLM-passagekan- D= Raad der gemeente Heusden kwam dinsdag 12 april j.l. in openbare vergade ring bijeen. Met kennisgeving wa9 afwezig de heer de Vroome. Na opening door de voorzitter, de edelachtbare heer A. v. Delft, werden de notulen van de vergadering van 15 febr. j.l. en van de plechtige raadsver-. gadering van 1 maart, vastgesteld. Op ver zoek van de heer van Herpt was in deze notulen een kleine correctie aangebracht. Bij de ingekomen stukken waren diverse goedkeuringen van Ged. Staten van reeds eerder genomen raadsbesluiten, o.a. goed keuring voor de opheffing van de Godshui zen van Heusden en het Burgerlijk Arm bestuur van Herpt en tot de daarmede in verband staande instelling van een Dienst Maatschappelijke Zorg. Van de PNEM was een schrijven inge komen waarin werd medegedeeld dat deze maatschappij wil overgaan tot vervanging van de bovengrondse lichtleiding in de kerk dorpen Herpt en Hedikhuizen, door een ondergrondse kabel, mits medewerking zal worden verleend door de gemeente Heus den. De opgave der kosten zal in de loop van het tweede kwartaal aan het gemeente bestuur worden toegezonden. Dit schrijven werd door de Raad voor kennisgeving aangenomen. Verder was een circulaire ingekomen van het Ministerie van Binnenlandse Zaken, waarin het gemeentebestuur verzocht wordt medewerking te verlenen tot het houden van feestelijkheden ter viering van de be vrijdingsdag op 5 mei a.s. Op voorstel van B. en W. werd besloten voor de te maken onkosten voor deze fees telijkheden een crediet te verstrekken van maximaal f 0.30 per inwoner. Punt 4. Verzoek schoolbestuur R.K. Meisjesschool en van de Ulo-school-com missie om beschikbaarstelling van gelden ex art. 72 der Lager Onderwijswet 1920. Voor de R.K. Meisjesschool was een be drag gevraagd van f 5500. -Uit het in gewonnen advies van de Inspecteur van het Lager Onderwijs bleek dat zou kunnen wor den volstaan met f 2764.44. Tegen het gevraagde bedrag voor de Nuts Ulo-school groot f 139.50 bleek de Inspecteur geen bezwaar te hebben. Over eenkomstig het advies van de Inspecteur van het L.O. werd besloten gelden beschik baar te stellen. Punt 5. Voorstel van B. en W. tot aan koop van een hoge druk eenheid ten be hoeve van de plaatselijke brandweer en tot verlening van krediet voor de aankoop. Na enkele technische vragen door de heer Janssen werd door de Raad besloten tot aankoop van deze hogedruk eenheid over te gaan. De kosten hiervan bedragen f 40.00. - Punt 6. Een kleine wijziging in de po litieverordening, art. 45 betreffende, kreeg de goedkeuring van de raad. Punt 7. Voorstel van B. en W. tot vast stelling van een spaarverordening. De raad verklaarde zich met deze verordening ac- coord. Deze spaarverordening houdt in dat de ambtenaren vrijwillig 5 van hun sa laris zullen kunnen sparen, waarbij zij aanspraak maken op een extra premie van de gemeente van 25 voor die salaris groepen waarvan de pensioengrondslag be neden de f 7200 per jaar blijft. In de ove rige gevallen zal aanspraak gemaakt wor- gezien pasvorm, model, en soliditeit, komt STEEDS van VUGHTERSTRAAT 25 DEN BOSCH MARKT 32, TILBURG Nwe Ginnekenstraat 23 BREDA die heerlijk zit, keurig, staat enniet duur is is ALTIJD een Draag daarom als zovelen een Van Maaren's Bril I VAN MAAREN wordt steeds nagebootst! Dat is wel een goed teken! Een bewijs voor U.... daar is 't goed! Daar moet ik zijn! den op 15 extra premie. Punt 8. Voorstel van B. en W. tot on bewoonbaarverklaring van pand Pelsestr. 4 met ontruimingstermijn op drie maanden. De heer van der Pol vroeg of er niet een lijst samengesteld zou kunnen worden waarop alle woningen vermeld staan welke reeds onbewoonbaar verklaard zijn. Dit werd hem door de voorzitter toegezegd. De heer van Herpt was van mening dat er in Heusden nog vele woningen staan die onbewoonbaar verklaard zouden moeten worden. Spreker wen6te dat door B. en W. stappen zouden worden ondernomen, dat dergelijke huizen zouden worden onder zocht op hun bewoonbaarheid. Spreker was ook van mening dat het de taak was van B. en W. om wanneer dergelijke huizen leeg kwamen door verhuizing, er eerst een grondig onderzoek in de woning werd in gesteld, alvorens toestemming te geven aan eventuele nieuwe bewoners deze huizen te betrekken. De heer van der Pol was de mening toe gedaan, dat wanneer er meerdere woningen onbewoonbaar verklaard zouden worden, de gemeente meer woningen (bouwvolume) zou worden toegewezen. Dit echter, zei de voor zitter, is thans niet meer het geval. Punt 9. Voorstel van B. en W. tot be schikbaarstelling crediet voor bestrijding kosten in verband met bevolkingsonder zoek op tuberculose. De voorzitter lichtte toe dat nog deze maand alle kinderen van 0 t.m. 6 jaar zullen worden onderzocht, dat de kinderen op de scholen nogmaals aan een onderzoek zullen worden onderworpen en als sluitstuk een algemeen bevolkings onderzoek zal plaats vinden op 28, 29 en 30 juni a.9. Dit massaal onderzoek dient te worden gehouden in verband met enkele geconstateerde gevallen van tuberculose in deze gemeente. De raad besloot het nodige crediet te verlenen. Punt 10. De raad ging accoord met en kele wijzigingen in de gemeente-begroting en de begroting Godshuizen 1959. Punt 11. Rondvraag. De heer van Vugt had in de krant gele zen dat opdracht was gegeven voor de bouw van 12 woningen aan de architecten Mens en Baayens. Spreker vond het vreemd en jammer dat dit besluit niet in de raads vergadering werd genomen. Spreker vroeg verder of dit hetzelfde type woningen wordt welke deze architecten thans aan het bou wen zijn voor de Verolme Scheepswerf, en waar deze 12 woningen zullen worden ge bouwd- De voorzitter zei dat door B. en W. deze opdracht verstrekt was, omrede men in de bespreking met de heren leden van de raad na een vorige raadsvergadering, in beginsel hiertoe reeds was besloten en temeer ook om de bouw van deze woningen te bespoe digen. Wat het type betreft, zei de voor zitter, dat deze 12 woningen van hetzelfde type zullen worden als de 25 woningen thans in aanbouw voor de scheepswerf. De ze 12 woningen zullen gebouwd worden aan de Jan van Oudheusdenstraat. Deze laatste mededeling vond de heer van Vugt zeer vreemd, daar er eertijds is gezegd dat dit type woningen niet aan de Jan van Oudheusdenstraat gebouwd mocht worden, omdat dit type niet harmoniëerde met de reeds bestaande woningen. De voorzitter kwam nog terug op de eerste vraag van de heer van Vugt inzake de opdracht van de bouw van 12 woningen. Na overleg met de wethouders vroeg de voorzitter of de raad zich accoord kon ver klaren met het verstrekken van de op dracht tot het bouwen van 12 woningwet woningen aan de architecten Mens te Vught en Baaijcns alhier. De raad had hiertegen geen bezwaar. De heer van Vugt was nog wel van mening dat andere architecten ge legenheid hadden moeten hebben om een plan in te dienen zonder enkele verplich ting dezerzijds. De voorzitter zei dat het niet zomaar gaat om een architect een tekening te laten maken zonder er een cent voor te betalen. De heer van Herpt prees het gemeente bestuur dat zij door middel van een groot bord er de aandacht op vestigd dat de ge meente industrieterrein te koop heeft. Dit industrieterrein is, zei spreker, van de weg af in 't geheel niet te zien. In het nieuwe ruilverkavelingsplan is echter een fietspad geprojecteerd op de Bernse dijk. Spreker had nu een voorstel: wanneer het gemeen tebestuur dit fietspad door liet trekken tot Heusden en er eventueel nog een wandel pad bij zou leggen, zou men het industrie terrein van nabij kunnen bekijken, tevens zouden de fietsers en de wandelaars een prachtig uitzicht hebben op het scheeps werfcomplex, de Maas en de bruggen, als ook op het uitstervende Herpt. De voorzitter was niet van mening dat eventuele fietsers of wandelaars veel inte resse zouden hebben in het te koop zijnde industrieterrein, doch zei toe de suggestie van de heer van Herpt in B. en W. te bren gen. (Het industrieterrein is te mebciken via 'n pas kort aangelegde verharde weg. Red.) De heer van Vugt informeerde naar het resultaat van het schrijven van diverse be drijven inzake de abnormaal slechte druk op de waterleiding op enkele dagen der week. De voorzitter zei afschriften van deze brieven aan de betreffende maatschappij te hebben toegezonden met het verzoek me dedeling te doen welke verbeteringen ge troffen zulen worden. Hierna volgde sluiting door de voorzitter. J Een niet te stuiten opmars I geniet Het meest gekochte brood van Waalwijk. TEL. 2855 PUTSTRAAT 68 PROV. ALMANAK VOOR NOORD-BRABANT 1960 Bij Uitgeverij N. Samson N.V. te Alphen a. cl. Rijn is verschenen de Provinciale Almanak voor Noord-Brabant 1960, samenge steld door mr. P. C. J. M. Ivruse en H. J. Lysen, resp. hoofdadmi nistrateur A en referendaris ter Provinciale Griffie. Het boek is uitgegeven in de vertrouwde groene stevige band en bevat een schat van onontbeerlijke gege vens voor degenen die in het pu blieke leven van het gewest werk zaam zijn of daarmede in aanra king komen. Op kantoren van bestuursinstellingen en in be drijven, die in nauw contact staan met de provinciale en ge meentelijke instellingen in Nrd.- Brabant is deze almanak een on misbaar naslagwerk. Provinciale en gemeentelijke instellingen, waterschappen, organisaties op het gebied van volksgezondheid, onderwijs, handel, veeteelt enz. worden systematisch en uitvoe rig behandeld. Een uitvoerig al fabetisch register maakt de raad pleging eenvoudig en gemakke lijk. De prijs bedraagt 15.75.

Echo van het Zuiden | 1960 | | pagina 5