wAALwrjkse en UnqstRAAtse coimnt VLIJMEN Machinefabriek H. VAN OVERSTEEG SPRANG Uit de Langstraat Sprang-Capelle ir;:,' i PRISMA v. - r- ■sa HAKKEN-SCHROEFMACHINES CONTREFORT-INZETMACHINES BOORDEN-KLOPMACHINES STEMPELMACHINES OPZOOLPERSEN NUMMERMACH NES BUGELMACHINES DRUKPERSEN LENTEBLOEM f 119 75 VRIJDAG 22 APRIL 1960 83a JAARGANG No. 32 Abonnement 22 cent per week per kwartaal 2.83 3.10 franco p. p. Advertentieprljg: 10 cent per m.m. Contract-advertenties speciaal tarief. Opgericht 1878 Bureaux: Grotestraat 205, Waalwijk - Tel. 2621 Kaatsheuvel: Tel. 2002 - Dr. van Beurdenstraat 8 Tel.-adres: „Echo' Sprang Nieuwkuijk Onze „tiof"- horloger! OOSTEIND 64 TEL. 0 4167-2338 Fabricage van pneumatisch werkende machines voor de schoenindustrie AUTOMATISCHE boordenklopper Alles uit eigen fabriek Haarsteeg Raamsdonk Raamsdonksveer MARKT WAALWIJK Japon met jasje ik< De tcho van het Zuióen Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur: JAN TIELEN Gironummer 50798 Dit blad verschijnt 2 x per week T'T J U DOKTERSDIENST. Zaterdag en zondag wordt de praktijk van dokter K. van luyn te Kaatsheuvel waargenomen door dokter H. Winkelman, Kerkstraat 99, Sprang, tel. 04167-2350. KERKDIENSTEN ZONDAG 24 APRIL 1960. Ned. Herv. Kerk 9.3u uur Ds. f. J. Bos. 2.30 uur Ds. Verpioeg uit Waspuik. Geref. Kerk 9.30 uur en 3 uur Ds. W. B. v. d. Meulen ZENDINGSAVOND. Pinksteren, dat bezinning vraagt van de Kerk, ten aanzien van haar roeping tot ver kondiging aan aile volken, is weer in aan tocht. Ier voorbereiding organiseert de Zen dingscommissie van de Oeretormeerde Kerk een avond in het kerkgebouw op donderdag 28 april a.s., te 8 uur. Spreekster is mej. L. Goemaat uit Groe- nekan, die haar releraat met dia s zal toe lichten. De zangvereniging Looft den Hecre, ver leent medewerking, onder leiding van de heer P. Christ Azn. uit Tilburg. De avond is voor ieder vrij toegankelijk. MACHINEFABRIEK H. VAN OVERSTEEG. De voor enige jaren door de heer H. van Oversteeg, Oosteinde alhier, aanvan kelijk klein begonnen fabriek voor de bouw van machines voor de schoen- en lederwa- renindu6trie, heeft zich in de loop der jaren wel op buitengewoon gunstige wijze ont wikkeld en zal, naar wij vernemen - na reeds enkele malen een uitbreiding te heb ben ondergaan - binnenkort weer aanzien lijk worden uitgebreid. In 1945 begon de heer van Oversteeg in een schuurtje aan het Oosteinde, met de reparatiewerkzaamheden aan machines voor de schoen- en lederwarenindustrie. Spoedig had men gebrek aan werkplaatsrüimte en moest een betonnen loods worden gebouwd om over de nodige ruimte te kunnen be schikken en kreeg de heer van Oversteeg daarmede ook de gelegenheid te experi menteren in de vervaardiging van gereed schappen en kleine machines. Voor de door de heer van Oversteeg op de markt ge brachte machines voor de schoenindustrie, o.m. stempelmachines, stofzuigers, enz., be stond al aanstonds grote belangstelling en was hij spoedig genoodzaakt tot het plaat sen en aanschaffen van moderne machines en gereedschappen en het aantrekken van personeel om de steeds meer binnenko mende orders vlot te kunnen afwerken. Toen de heer van Oversteeg in 1950 de gelegenheid kreeg het pand Öosteinde 64 te kopen, kreeg hij eveneens de beschikking over meer ruimte voor zijn werkplaats en 1952 werd op het terrein achter genoemd pand, reeds een ruime werkplaats ge bouwd, waardoor hij in de gelegenheid was de bouw van diverse andere machines ter hand te nemen, o.a. een stofzuigerketel, r 11- waarvan de vraag spoedig zo groot was dat door de nog vrij geringe produktie-capaci- teit een lange levertijd moest worden be dongen. Op de te Kaatsheuvel en Waalwijk gehouden tentoonstellingen liet de heer van Oversteeg zijn machines zien aan de be langhebbende schoenfabrikanten en met groot succes. Hij wilde echter iets nieuws op de markt brengen en construeerde een machine, welke met samengeperste lucht werkte. Na veel proefnemingen slaagde hij hierin bijzonder en sinds die tijd fabriceert dq heer van Oversteeg verschillende ma chines voor de schoenindustrie, volgens zijn uitgedacht systeem: op lucht werken, b.v. stempelmachines, automatische hakken- inzetmachines, boordenklopper, enz. enz. Het bleek al spoedig dat er, na nog diverse aangebrachte verbeteringen, met deze pneu matische machines veel te bereiken was; enkele fabrikanten werden bereid gevonden de door de heer van Oversteeg gebrachte machines in bedrijf te stellen. De bouw van deze machines vergde echter al weer spoe dig meer ruimte en meer personeel, zodat de fabriek moest worden uitgebreid. Sinds enkele jaren worden nu regelmatig pneu matisch werkende machines voor de schoen industrie vervaardigd, als stempelmachines, opzoolmachines, nummermachine6, hakken- zetmachines, drukpersen, enz. Voor de hakkenzctmachine kwam 6inds enige tijd de volautomatische hakkenschroefmachine in de plaats, eveneens op luchtdruk. Deze heeft een capaciteit van 12- 1500 paar per dag. Deze machine, zowel als de automa tische contrefortinzetmachine (die een pro ductie van 1000-1200 paar per dag le vert) werden reeds op verschillende schoen fabrieken te Waalwijk, Dongen, Tilburg en Nijmegen geplaatst. Er kwam ook veel vraag naar compres soren, waarop meerdere machines tegelijk kunnen worden aangesloten, wat veel elec- tro-motoren uitschakeld. Ook worden de compressoren wel in de machines inge bouwd, zoals b.v. bij de contrefortinzet machine en bugelmachine. Deze pneuma tisch werkende machines kunnen zeer goed concurreren met mechanische machines en bieden daarboven vele voordelen, als: wei nig onderhoudskosten, automatische sme ring, snelheid en druk eenvoudig regel baar en de machines zijn klein in om vang. Sinds enige tijd worden deze machines niet alleen geleverd in ons land, doch kwa men ook orders binnen voor andere landen, zelfs buiten Europa. Deze gunstige ont wikkeling brengt voor de heer van Over steeg de noodzakelijkheid mede, om weder om tot uitbreiding van zijn fabrieken over te gaan, waardoor mede de gelegenheid zal worden geboden om tot de zo nood zakelijke personeelsuitbreiding te komen. Wij wensen de voortvarende onderne mer voor de toekomst ook gaarne alle suc ces toe. in het belang zowel van zijn fabriek als voor onze gemeente. v d Heuvel 28, 35, 50; C Diepstraten 32, 69, 79; J de Vaan 34, 76; Jos Kuijs 36, 63, 80; M Nicols 39; 13 v Esdonk 44, 65, 70; A v Heivoort 45; J v Stokkum 49, 66, 72, 82; W Strengers 52, 55, 57; L v d Wiel 54, 67, 71, 81; J v Engelen 58; H C de Laat 60; P v Dal 64; M Liebregts 68; W v Ravensteijn 74. UITBREIDING VLIEDBERG EN RIOLERING. Hoewel de Vliedberg trots kan zijn op haar moderne en riante uitgroei, zoals die al voor een belangrijk deel gestalte heeft gekregen in haar uitbreidingsplan, is dit toch niet de kostbaarste investering van de gemeente in het kader van de ontwikkeling en uitbouw. Het meeste geld van de gemeente zit in de grond, n.l. in het kapitale rioleringswerk. Dit werk zal een einde gaan maken aan vele ongerechtigheden en niet bepaalt ideale toestanden. De gemeente Vlijmen zal er daarom trots op zijn wanneer medio 1960 naar men hoopt de riolering in gebruik ge nomen zal kunnen worden en daarmede dan een zeer belangrijke en tevens zeer kost bare fase zal zijn afgesloten in de gemeen-, tclijke ontwikkeling. Over het contingent woningwetwoningen dat de gemeente voor dit jaar heeft toege- GOUDEN BRUILOFT. Dinsdag 19 april vierde het echtpaar H. Hagen-van Overdijk hun gouden huwe lijksfeest. Het heeft het krasse gouden paar die dag aan belangstelling niet ontbroken, 's Avonds bracht de Harmonie Concordia een serenade. Hartelijke woorden werden gesproken. De oudste zoon dankte na af loop allen die hebben bijgedragen om deze dag tot een onvergetelijke te maken. PROGRAMMA VOOR BEVRIJDINGSFEEST. Op de eerste bijeenkomst van het Comité viering derde lustrum bevrijding, 5 mei, werd het volgende programma samenge steld: 's Morgens om 9 uur H. Mis; om 11.30 uur aubade voor het gemeentehuis; daarna traktatie der schoolkinderen. Na ontvangst op het gemeentehuis, om 14.30 u., zal de Harmonie Concordia in de nieuwe uniformen een muzikale wandeling door het dorp maken, 's Middags is er een kinder optocht met versierde wagens, fietsen en groepen. Hiervoor zijn mooie prijzen be schikbaar gesteld, 's Avonds om 8 uur con cert door de Harmonie Concordia op het plein. Het ligt in de bedoeling om ook de gevels der huizen te versieren, opdat het geheel een feestelijk karakter zal dragen. WERELD-VLUCHTELINGENHULP. Dezer dagen zal voor de actie Wereld- vluchtelingenhulp een huis aan huis-col lecte worden gehouden. Leden van de R.K. Boerinnenbond hebben zich bereid ver klaard het geld op te halen. Beleefd wordt gevraagd het geld in de enveloppe gereed te leggen; dit vergemakkelijkt voor de da mes het ophalen. Hartelijk dank voor uw medewerking. BEDEVAART ST. JOZEF TE SMAKT. Zoals ieder jaar gaat de bedevaart van Vlijmen naar St. Jozef te Smakt weer door, n.l. op woensdag 11 mei. Gelieve bij deel name hiervan spoedig kennis te geven, te geven, vóór 10 mei, bij 't bekende adres. OPBRENGST COLLECTE HERWONNEN LEVENSKRACHT. De collecte voor Herwonnen Levenskracht te Vlijmen bracht het mooie bedrag van f 144.46 op. P.V. DE ZWALUW. Zondag 24 april wedvlucht van de Post duivenvereniging de Zwaluw vanuit Chri6- lain België. Inkorven vrijdagavond van 18.30-20 uur. Als extra prijs wordt ge vlogen om 'n thee-, eet- of ontbijtservies van f 100.-, voor de kleine kring BCC en Omstreken. Wedvlucht Vilvoorde 17-4-'60 van de Postduivenvereniging de Zwaluw te Vlijmen; de uitslag is als volgt: Eerste duif 10-27-40, laatste prijswinnende duif 10-39- 02; deelname 340 duiven, afstand 102,5 km C v Heivoort 1,17, 22, 33; P Vermeulen 2, 7, 9, 19, 20, 23, 47, 51, 59, 73; J Kie- viets 3, 31, 46, 84; L de Laat 4; L v Esch 5, 40, 41, 78; L Musters 6; P v Gestel 8, 11, 53; H de Vaan 10; Jan Kuys 12; W v Vugt 13, 29, 30, 38, 42, 43, 56, 61, 75, 85;K Kivit 14, 15, 26; Th v Overdijk 16, 25, 48, 62; L Nicols 18, 83; M Herman 21, 86; R de Laat 24, 37; M v Dal 27; J .v.v.Va.a'.'. Permitteer u het comfort van een eigen horloger. Zijn advies aan u en uw huisgenoten is een ere zaak voor hem... de vak man (hij wil u immers niet alleen graag als klant win nen, maar ook behouden). het goede Anker-horloge wezen gekregen, is men meer dan teleur gesteld. Waren dit in 1959 21 woningen, dit jaar zijn het er 11, hetgeen voor een gemeente waar ernstige woningnood heerst, een handicap is. Wanneer we in de gemeente spreken van woningbouw, wordt de aandacht ge vestigd op de Vliedberg. In dit zeer frdaie uitbreidingsplan, dat plaats biedt voor 800 woningen, zijn thans ruim 300 woningen gereed. Nog dit jaar hoopt men daar een plan van nog 60 particuliere woningen te kunnen realiseren, terwijl in de sector parti culiere bouw verder nog 134 aanvragen in behandeling zijn. Reeds zijn 8 nieuwe win kelpanden geopend en in mei a.s. zal het eerste café zijn deuren openen. De behoefte aan een kleuterschool doet zich steeds ster ker voelen en men hoopt voor de bouw daarvan ook spoedig te kunnen beginnen. Verder hoopt men het aanzien van de Vliedberg zo spoedig mogelijk met de bouw van een noodkerk te kunnen verfraai en, nu de Vliedberg officieel als nieu- mmmmm we parochie in Nieuwkuijk is aangewezen. Ook voor diverse sportverenigingen be staat er grote behoette aan goede sport velden. Om in deze behoeite te voorzien is door 't gemeentebestuur in het uitbrei dingsplan De Vliedberg, een fraai en ruim sportpark geprojecteerd, waarvan de plan nen momenteel ter goedkeuring voorliggen bij de Centrale Commissie van de D. A. C. W. in Den Haag. Een grote en misschien wat moeilijke opgave zal echter zijn de realisering van de accomodatie van dit sportpark en verwacht mag dan ook worden, dat ook het par ticulier initiatief hier een steentje zal moe ten bijdragen. VOETBAL Nu de voetbalfcompetitie dit seizoen zo vroegtijdig is beëindigd, krijgen de diverse clubs volop de gelegenheid om over te gaan tot het organiseren van tournooien en het spelen van vriendschappelijke wedstrij den. Ook het bestuur van de v.v. Haar steeg heeft zich niet onbetuigd gelaten en pogingen zijn in het werk gesteld om ook in de eerstkomende maanden de spelers ge legenheid te geven om hun geliefde sport te beoefenen. Allereerst zal een nederlaagtournooi worden georganiseerd en de hierna te noe men clubs zullen aan dit tournooi deelne men, n.l. TGG, OVH en RKJVV uit Den Bosch, Zwaluw - VFC uit Vught, Nieuw kuijk, Heusden en RKDVC uit Drunen. Vooralgaande aan dit tournooi dat aan vangt op zondag 15 mei a.s. speelt Haar steeg op zondag 1 mei in Herpt een vriend schappelijke ontmoeting tegen Heusden, dit ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan van de Herptse Boys. Verder zal deze zo mer, evenals verleden jaar, een reis wor den gemaakt naar Haastrecht en aldaar zal een wedstrijd worden gespeeld tegen het le elftal van Haastrecht. Op een nader te bepalen datum zal door de week nog een wedstrijd worden ge speeld tegen het Militair elftal van het garnizoen 's-Bosch en tegen Blauw-Geel uit Veghel. Al met al komen de voetballief hebbers nog meermalen aan hun trekken. Op zondag 1 mei spelen de reserves hun eerste promotie-wedstrijd in Dusscn tegen de club van die naam, op zondag 8 mei vindt reeds de returnmatch plaats, dit om de promotie naar de le klas van de Bra bantse Voetbalbond. WIELRENNEN. Ook alhier heeft de wielersport, die in ons land intensief wordt beoefend, z'n in trede gedaan. Naast de andere takken van sport, zoals voetbal, biljarten, tafeltennis enz., zijn enkele jongelui er toe overge gaan een race-fiets aan te schaffen. Zij wil len ongetwijfeld trachten om in deze tak van sport wat te bereiken. Zondag j.l. maakten zij hun debuut in de ronde van Den Dungen en het resultaat was beslist niet slecht. Wim van Heijst, die verleden jaar reeds aan enkele koersen deelnam, slaagde er in met nog drie anderen weg te komen en een ruime voorsprong te nemen. In de eind sprint waren twee van zijn metgezellen hem te snel af en eindigde hij op de derde plaats. P. van Heeswijk en R. van Bladel eindigden in de achterste gelederen. Om deze knapen de zo noodzakelijke finan ciële steun te verlenen, wordt alhier mo menteel getracht te komen tot oprichting van een supportersclub. Tijdens de eerste bijeenkomst, die plaats had in café M. Reuser, werd een voorlopig bestuur geko zen en er werd besloten om binnenkort tot een definitieve oprichting te komen. ZILVEREN KLOOSTERFEEST. In verband met verbouwingen aan het R'veerse klooster, vierde de eerw. Zuster Marie-Barbara, in de wereld mej. Cloozen, haar zilveren kloosterfeest in het St. Adria- nusgesticht. Zr. Marie-Barbara is momen teel werkzaam in Twello. DODENHERDENKING. Dit jaar zal de jaarlijkse dodenherden king in ons dorp met wat meer plechtig-, heid dan andere jaren gevierd worden. Het programma luidt: 18 uur: sluiting der café's; 19 uur vlaggen halfstok. Om 19.15 uur vertrekt men voor een stille tocht naar de r.k. begraafplaats en daarna naar die van de protestanten. Op beide kerkhoven zullen bloemen gelegd worden bij de gra ven der gevallenen. Hiema zal in de Ned. Herv. Kerk een dienst worden gehouden, die geleid wordt door Ds. Pasveer, leger- predikant te Keizersveer. Deze dienst wordt gehouden voor dorpsgenoten van alle ge zindten. Het programma voor Raamsdonksveer is als volgt: 18 uur sluiting café's, 19 uur vlaggen halfstok; 19.30 uur luiden der klok ken. Hierna vertrekt men vanaf overweg Keizersdijk naar 't kerkhof. 20 uur Sirenes en 2 min. stilte. 20.03: zang en declamatie op 't bordes van het gemeentehuis Raamsdonksveer. Sluiting met 't blazen van: „The Last Post" en het zingen van het Wilhelmus. JURYLID. Op 22 april a.s. zal door Koning Bou- dewijn in Gent een internationale bloemen tentoonstelling worden geopend. De heer H. Nollen uit R'veer is benoemd tot jury lid van deze tentoonstelling, die 10 dagen zal duren. KONINGINNEFEEST. Het programma voor 30 april luidt 12 uur défilé van het 462e Pontonniers bataljon (gemotoriseerd). De route is Dongcbrug, Oosterhoutseweg, Wilhelmi- nalaan, Prins Bernhardstraat en Keizersdijk. Om 13.30 uur zal er een schoolvoetbal- wedstrijd worden gehouden op het Good- Luck-terrein. De finale klasse B speelt 3 wedstrijden en om 15 uur finale klasse A, welke één wedstrijd speelt. Om 16.30 uur is er een voetbalwedstrijd op het industrieterrein in de Boterpolder, tussen een elftal van de buurtvereniging Grote Kerkstraat en 'n elftal van de buurt vereniging Sandoel (spelers boven 40 jaar). 19 uur Oriëntatierit voor automobilisten en motorrijders. De start is op het Heere plein. Inschrijving bij de heer A. Schaap, Wilhelminalaan 11a en dhr. A. Lambregts, Prins Hendrikstraat 6 tot 27 apr. Indien niet volgeboekt kan nog ingeschreven wor-> den aan de start. 21 uur: Filmvoorstelling op het Heere plein: „Slag om Arnhem" en „Delta werken". BEVRIJDINGSFEEST. Het programma voor de bevrijdings feesten op 5 mei luidt als volgt 7.30 uur Reveille door herauten te paard, verzorgd door de rijvereniging Juliana te Raamsdonk. 8 uur Kerkdiensten. 10 uur Jeugdappèl m.m.v. de Kon. Harmonie De Eendracht, op 't Heereplein. 11 uur Kinderoptocht, vertrek R.K. meisjesschool. De route loopt via de Rem- brandtlaan, Grote Kerkstraat, Heereplein, Hoofdstraat, Oranjestraat,Beatrixlaan, naar het eindpunt, de Herv. school in de Emma- straat. De prijsuitreiking vindt plaats na de wedstrijd. 12 uur Rondgang door de geüniformeer de Harmonie St. Bavo uit Raamsdonk. 14 uur Kinderspelen op het Heereplein. 15 uur Voetbalwedstrijd tussen een mili tair elftal van de Pontonnierskazerne te AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA IS e uit onxe rijke sortering. Samengesteld met smaak. Typerend voor distinctie. Een Reeds vanaf Modehui s Markt 17 - 's-Hertoganbosch Telefoon 37073 Kleedt U modieus Keizersveer en een Good Luck-Veerse Boys combinatie op het Good Luck-terrein. 18.30 uur Turndemonstratie op het Heereplein. 19 uur Muziek, zang en volksspelen op het Heereplein. Muziek en zang worden verzorgd door de harmonie De Eendracht, 't R.K. Gemengd Koor, de Gemengde zang vereniging Excelsior en het Militaire Koor. De ploegen voor de volksspelen worden samengesteld door de buurtverenigingen. Na afloop begeleidt de harmonie De Eendracht de aanwezigen naar de Ganze- wiel, waar om 22 uur een fenomenaal vuurwerk zal plaats vinden.

Echo van het Zuiden | 1960 | | pagina 5