wAAlwijkse en UnqstRAAtse couraiu KAATSHEUVEL WASPIK IKENHOREi w. s. c. EEN BRIL Antoon Verhulst Voetbalsport Biljarten VRIJDAG 29 APRIL 1960 83e JAARGANG No. 34 'itgever A'aalwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen h oofdredacteur: JAN TIELEN .ironummer 50798 pit blad verschijnt 2 x per week Abonnement 22 cent per week per kwartaal f 2.85 3.10 franco p p- Advertentieprijs: 10 cent per m.m. Contract-advertenties speciaal tarief. Opgericht 1878 Bureaux: Grotestraat 205, Waalwiik - Tel. 2621 Kaatsheuvel: Tel 2002 - Dr. van Beurdenstraat 8 Tel.-adres: „Echo' volgens het voorschrift van van uw oogarts en dan met een montuur dat U past en staat, kunt ge het vertrouwdst kopen bij OPTICIEN P. van Rooij in de Gasthuisstraat 44 KAATSHEUVEL die u ook direct alle kortingen I geeft. J HANDBALVER. DESK. Loon op Zand Raamsdonk ,Shirts die een onderscheiding verdienenzijn verkrijgbaar bij: Herenmodes Waalwijk R. W. B. Promotie RWBBladella. Na de min of nicer onfortuin lijke start bij I)VS zal KWB zon dag a.s. de promotie voortzetten niet een thuiswedstrijd legen het zeer sterk geachte Bladella. De naweeën van liet zo uit bundig gevierde kampioenschap zullen nu zo langzamerhand wel uit de benen zijn. en wanneer liet legen Bladella een beetje lukken wil, is succes zeer zeker niet uit gesloten. Bladella heeft van haar eerste wedstrijd in eigen huis slechts 1 punt weten te bemachtigen en dit zal voor hen aanleiding zijn om a.s. zondag extra hard voor een overwinning te vechten, zo dat zij in alle opzichten in de running blijven. De Waal wij ksc tricolores zul len dus extra op hun hoede moe ten zijn, want zij kunnen zich de weelde van nog een nederlaag beslist niet veroorloven. Het veroveren van de punten in de uiterste slotfase is éénmaal gelukt doch een tweede maal ;.ou dit wel eens verkeerd kun nen uitvallen, en de zenuwen van de KWB-supporters hebben het dit jaar toch al zwaar genoeg te verduren gehad. De KWB-ers zullen zich moe ten realiseren dat elke tegen stander in deze promotiestrijd eveneens een volwaardig kampi oen is, onderschatting van de te genstander, op welke manier dan ook, zou wederom wel eens fu nest kunnen zijn, zodat wij hen aanraden van begin af flink aan te pakken en van de eerste tol de laatste minuut hard voor de overwinning te voetballen. Dat een en ander op uiterst snortieve wijze zal geschieden behoeft geen betoog, Bladella staat bekend als een harde door zetter, doch uiteraard ook zeer sportieve ploeg. Haar speerpunt centervoor Cose wordt allerwege de gevaarlijkste man geacht en alhoewel stopper v. d. Schans in staat geacht moet worden deze speler lam te leggen, belooft al leen dit duel reeds machtig in teressant te worden. Ongetwijfeld zullen vele voet balliefhebbers uit Waalwijk en omgeving een gang naar het RWB-terrein er voor over heb ben, en het belooft dan ook een uitermate spannende en spor tieve striid te worden, die geleid zal worden door scheidsrechter P. van Rooy uit Best. Teneinde de drukte bij de lo ketten te ontgaan, raden wij de liefhebbers ten zeerste aan zich tijdig van toegangsbewijzen te voorzien. Voorverkoop bij siga renmagazijn M. v. Vugt, Grote straat 17. Het terrein is toe CORESPONDENTIE A.M. Het ligt niet op de weg van ons blad om te beoordelen op welke wijze een firma recla me moet maken of de aandacht van het publiek moet trachten te trekken. Overigens vinden wij een gratis entree al een aardige geste. En wat die consumptie be treft, daarvoor hebben de beta lende bezoekers toch ook moeten betalen. Niemand heeft een gra tis consumptie gehad. aan kei ijk langs twee ingangen aan de Zuidzijde (alwaar ook voldoende rijwielstalling aanwe zig is). In verband met de ver hoogde toegangsprijzen .worden de donateurs verzocht zich by één der loketten te vervoegen teneinde zich van een belasting- kaartje te voorzien. Handbal De tcho vAn het Zuióen EEN OFFICIËLE OPENING VAN EEN MODERN BEDRIJF. Keulen en Aken zijn niet op één dag gebouwd. Ook het nieuwe pand van de heer en mevr. J. van Mosseveld-van Son, aan de hoek van de v. Heeswijkstraat - Pr. Irenestraat, in de onmiddellijke omgeving van „De Efteling" is niet in één dag, maar dan 'toch in een recordtijd van enkele maanden klaar gekomen, zodat reeds woens dag 27 april de feestelijke opening kon plaats vinden. Met groeiende belangstel ling hebben we de verbazend snelle opbouw van dit hypermoderne bedrijf gevolgd en met bewondering mochten we getuige zijn van wat de heer v. Mosseveld hier aange-. durfd heeft met de vestiging van een naar de hoogste eisen van de tijd ingericht café- cafétariabedrijf, dat mag gezien worden als volkomen aangepast aan het Efteling- milieu van het drukke toeristische verkeer. Er was zeer grote belangstelling bij de officiële opening om 3 uur n.m., toen loco burgemeester G. Grootswagers, met wet houder Broeders en gemeente-secretaris v. Nieuwstad aanwezig, namens burgemeester Mr. van der Heijden een woord van felici tatie tot de heer v. Mosseveld richtte, waar in hij hem prees voor de durf en het ini tiatief in het middelpunt van het vreemde lingenverkeer een dergelijke zaak te vesti gen, welke ongetwijfeld in een grote be hoefte gaat voorzien. Hij mocht hem daarbij tot voorbeeld stellen aan de plaatselijke middenstand, die jammer genoeg nog niet het initiatief heeft weten te nemen om de mogelijkheden, welke het steeds toene mende vreemdelingenverkeer in onze plaats biedt, uit te buiten. Spreker was er van overtuigd, mede door de goede naam, die de heer v. M. heeft, dat zijn opzet in alle opzichten zal slagen en hij sprak de hoop uit, ook namens het gemeentebestuur, dat zijn verwachtingen in vervulling zouden gaan. Met een kort woord dankte de heer v. Mosseveld voor de woorden en de goede wensen van het gemeentebestuur en voor de grote belangstelling, welke hij bij de offi ciële opening van verschillende zijden reeds had mogen ontvangen. Daarna volgde de aanbieding van de ere- wijn, naar de aard van het bedrijf gevolgd door een hartig hapje. In de avonduren bracht de harmonie St. Jan een serenade, waarbij voorzitter J. Bis-, selink gelukwensen aanbood en de heer v. M. alle succes toewenste. Het bedrijf als zodanig is op zeer prac- tische wijze gebouwd en ingericht. Aan de zijde van de v. Heeswijkstraat komt men via een dubbele ingang in de afd. frituur en ijs, welke gelegenheid biedt tot 'n rustig zitje en van waaruit men n ruim uitzicht heeft op de omgeving. Hierin bevinden zich een opengekoelde vitrine voor slaatjes, cro- quetten enz., 'n 4-pans Florigt-frituur-ap- paraat met electr. ontsteking, alsmede een vriesmeubel met 'n Carpiciane-machine, geschikt voor het maken van alle ijssoorten. Een exauser zorgt er voor, dat de baklucht automatisch wordt verwijderd, zodat een frisse atmosfeer het verblijf veraange naamt. Achter de cafetaria bevindt zich een rui me keuken van 34 m-, welke aan de hoog ste hygiënische eisen voldoet, met 'n schit terend Quafest 6-pits keukenfornuis, een grote koelkast, speciale spoelbakken, waar in de aardappelen door stromend water hun meest vitale voedingsstoffen blijven behou den en een doelmatige ventilatie. Via de Pr. Irenestraat bereikt men het café, dat door z'n smaakvolle inrichting 'n sfeer van rust ademt en de liefhebbers van 'n smakelijk etentje de gelegenheid biedt van 'n prachtig uitzicht op de Efteling te genieten. Een aparte hoek is ingeruimd voor hen, die zich rustig aan lectuur willen wijden. Op de eerste verdieping bevinden zich een 3-.tal logeerkamers met warm en koud stromend water. Een doelmatige cen trale verwarming zorgt overal voor een aan gename temperatuur, terwijl over het hele bedrijf door middel van 'n 300 L reservoir continu warm water aanwezig is. Aan voor- en zijkant is een terras aan gebracht, waarmee de gelegenheid tot een rustig zitje is geschapen, terwijl 'n royale parkeerruimte, bereikbaar zowel van de zijde der van Heeswijkstr. als de Pr. Ire nestraat, het geheel voltaoit. Wij wensen de heer en mevr. v. Mosse veld vanaf deze plaats alle succes met deze schitterende zaak. DESK-PROGRAMMA VOOR ZONDAG 1 MEI 1960. Zal DESK het nog tot een beslissings wedstrijd kunnen brengen? zich tot het uiterste in te spannen om succes te bereiken. De Dessers op hun beurt willen de com petitie op waardige wijze besluiten en zullen de Oisterwijkers een hartelijk ontvangst be reiden. Dat de Dessers zeer serieuse plannen hebben om ook de negende achtereenvol gende wedstrijd in de volle winst om te zetten, bleek reeds op de dinsdagavond training, toen 9 van de eerste elftallers aan wezig waren. Donderdagavond zijn ze na tuurlijk allen aanwezig om de training en de theorie nog eens onder de loupe te ne men. Dessers maak van de laatste wedstrijd een snelle en sportieve match, waarin de punten thuis gehouden worden. Misschien bestaat er dan na afloop van de strijd toch nog reden tot extra vreugde VOAB 3 - DESK 3. Het derde elftal trekt naar Goirle om de competitie te besluiten. Beide ploegen zijn veilig, zodat het een nuttige partij kan wor den, waarin naar onze mening VOAB iets sterker zal zijn. RKC 5 - DESK 5. Het vijfde fietst naar Waalwijk om de derby tegen RKC te spelen. De krachten liggen ook hier niet ver uiteen, maar mis schien dat het terreinvoordeel zijn invloed doet gelden. Dessers succes. Dames en Heren junioren speelden demonstratie-wedstrijd. In het stadion te Tilburg mochten ook onze junioren een steentje bijdragen om de jeugdsportdag 1960 te doen slagen. Gelijk tijdig speelden de dames-junioren van Desk tegen Were Di en de heren junioren tegen Taxandria; ruim 18000 jeugdige toeschou wers zagen deze wedstrijden, die toege-. licht werden door een afgevaardigde van de handbalsport. De Desk-dames wonnen wel verdiend met 3-1; de voorafgaande theorie is toch niet vruchteloos geweest. De heren verloren van Taxandria met 5-3. Naast handbal werden er nog diverse sporten gedemon streerd, o.a. wielrennen, judo, gymnastiek, hockey, voetbal, windhondenrennen, honk bal, paardensport en autoraces. TAFELTENNISVER. N.V.R. Tienkamp Tweede Klasse Dames. In de tienkamp 2e kl. zijn wederom twee dames van NVR geplaatst, n.L mej. J. Dingcmans en mej. D. Dingcmans; deze zullen met nog acht andere dames wed strijden tegen elkaar spelen, om 'n eerste en tweede plaats. De tienkamp bestaat uit de tien beste speelsters van 'n klasse, de an dere deelnemers zijn M. Graat (Een en twin tig), M. Verhaeren (Victorie '51), B. Slic ker (Irene), C. van Son en S. de Bont (Shooting Stars), E. de Bont (Belcrum), v. d. Wildenberg (TOS), D. Snocks (Har- tog). Reserves L. van Hees (PSV), de Laat (Animo), Jongbloeds (TOS), Rademakers (Victoria) en J. Snelders (3 Suisses). AGENDA. Apollo-theater Zaterdag 30 april 8 uur en zondag 1 mei 8.30 uur: Als een losgebroken beest. Toe gang 18 j. Zondag 1 mei, 6 uur: Hinderlaag in Wyoming, toegang 14 jaar. Donderdag 5 mei: 6 en 8.30 uur: A C en de gangsters. Toegang alle leeftijden. Euphonia Donderdag 5 mei: dansen, The Wool- town Jazzb. Hotel Smit Donderdag 5 mei, dansen. Gildenbond Donderdag 5 mei, dansen. Efteling Zondag 1 mei, 14.30 uur, voetbal Desk I-Taxandria I. ZONDAG-DOKTERSDIENST. Komend weekend wordt de praktijk van de doktoren P. Wijtenburg te Kaatsheuvel en A. de Vries te Loonopzand waargenomen door dr. R. Raaymaakers, Hoofdstr. 68 a, Kaatsheuvel, tel. 04167-2050. Zaterdag en zondag wordt de praktijk van dokter H. Winkelman te Sprang waar genomen door dokter K. van Tuyn, Rozen straat 48 te Kaatsheuvel, tel. 04167-2006. PROGRAMMA KONINGINNEDAG. Het programma bij gelegenheid van do verjaardag van H. M. Koningin Juliana op zaterdag 30 april a.s. luidt als volgt: 11 uur Oplaten van balonnen, le en 2e klas. 2.30 uur Aanvang Kinderspelen jongens. 3 uur Aanvang kinderspelen meisjes. 19 uur Concert door de Kon. Erk. Har monie Concordia. Het Centraal Buurt Comité verzoekt om op 30 april en op 5 mei de vlaggen uit te steken. Deze vraag ligt bij elke Desser en Des supporter op de lippen, omdat dit nog steeds mogelijk is. Op de eerste plaats moet DES dan zondag a.s. van Taxandria winnen en Tongelre in eigen huis verliezen van Best Vooruit, en dit laatste zal normaal niet het geval zijn, maar nu Tongelre juist de laat ste wedstrijd bij Desk verloor en Best Voor uit niets te verliezen heeft, kan dit de partij voor Tongelre zeer moeilijk maken. Vooral ook nu Tongelre moet winnen om beslist zeker te zijn van het kampioenschap, want zou Tongelre gelijk spelen en Taxandria bij Desk winnen, dan komt een beslissings wedstrijd tussen Tongelre en Taxandria. Er is dus nog spanning genoeg op deze laatste competitiezondag voor de topploegen. Om ons tot de wedstrijd Desk - Taxan dria te bepalen, dit wordt een krachtmeting om de tweede plaats met zelfs een kansje op de eerste plaats. De Dessers moeten zich niet blindstaren op de fikse nederlaag die Taxandria op eigen veld te slikken kreeg van ODC, want in deze wedstrijd speelde ook de rivaliteit, die reeds jaren tussen die verenigingen be staat, een grote rol. De wetenschap, dat in deze wedstrijd de laatste kans geboden wordt, zal de Oisterwijkers inspireren om DUBBELWEDSTRIJD. Het tweede 12-tal van de korfbalvereni ging Amicitia staat zondag voor de zware taak een dubbelwedstrijd tegen DSV uit Tilburg tot een goed einde te brengen. De wedstrijd wordt gespeeld op het terrein aan de Bernhardstraat. KERKDIENSTEN. De kerkdiensten der Ned. Herv. Kerk te Waspik zijn zondag 1 mei als volgt 9.30 uur en 14.30 uur Ds. Verploeg. R.K. JONGENSSCHOOL. Bij de aanvang van het nieuwe trimester (2 mei) zal het personeel van de jongens school weer voltallig zijn. In de tijdelijke vacature ontstaan door ziekte van mej. N. Brokx, kon n.l. worden voorzien door een tijdelijke benoeming van mej. Nelissen uit Hank. Vanaf 2 mei gelden dus voor alle klassen weer de normale schooltijden. BENOEMINGEN KLEUTERSCHOOL. In de vacature aan de kleuterschool te Waspik-Boven, welke is ontstaan door ver trek van mej. D. Smits, is per 1 mei a.s. benoemd mej. C. Zijlmans alhier. Tot hoofdleidster werd benoemd mej. J. Claas- sen, die tot nu toe als leidster aan de school verbonden was. BADMINTON. De Waspikse Badmintonclub Vitesse ver loor voor de competitie van district Tilburg een thuiswedstrijd tegen Bios Tilburg met 6-0. Op 30 april en 1 mei neemt Vitesse deel aan een groot badmintontournooi in Tilburg. MISWEEK. In het Rectoraat van de H. Theresia wordt in de periode van 2 tot 8 mei a.s. een zgn. Misweek gehouden. Deze misweek wordt gegeven door de Norbertijner paters P. J. van Kaathoven en L. Peijs van de Ab dij van Berne. De openingsbijeenkomst wordt gehouden op maandag 2 mei nam. half 8. Op zondag 8 mei wordt de misweek met een plechtige Hoogmis gesloten. Het programma voor de parochiële Misweek vermeldt dagelijks enkele godsdienstoefe ningen, -onderrichtingen en -bijeenkomsten. Hierbij zal speciaal de H. Mis in een scherp licht komen te staan. VOETBALTOURNOOI CARNAVALS VERENIGINGEN. Zaterdag 30 april a.s. (Koninginnedag) zullen de diverse plaatselijke carnavalsver enigingen op het voetbalterrein naast het gemeentelijk gymnastieklokaal tegen elkaar ten strijde trekken in een voetbaltoumooi dat door de Raad van Elf in samenwerking met de bestuurderen der verenigingen is georganiseerd. In totaal zal het tournooi zes wedstrijden omvatten waarvan de voor ronde (3 wedstrijden) in de voormiddag worden gespeeld, 's Middags zullen dan de 2e en 3e ronde volgen met als sluitstuk de finale welke om half 5 is gepland. VOLKSSPELEN. In het kader van het feestprogramma dat de vereniging Nederland en Oranje de Was pikse bevolking aanbiedt ter viering van Koninginedag en 4 en 5 mei, worden er a.s. zaterdag op het White Boys-terrein volks spelen gehouden voor jongens en meisjes tot en met 14 jaar. Aanvang 2 uur. OUDERAVOND. K> S® In de zaal van het St. Jozefhuis gaf het rithmieclubje De Vogeltjes, een heropvoe ring van het kabouterzangspel „De gestolen sneeuwkonijntjes en de gouden hoorn". De ouders der 75 jeugdige executanten die hier voor waren genodigd, beleefden tevens hun genoegen aan „Lisclot's avontuur" en „Theevisite", welke toneelstukjes door de kleinere vogeltjes werden opgevoerd. Een en ander werd ingestudeerd door de eerw. Zusters Corlnie (spel en dans) en Angelica (zang). De heer P. Nuijten verzorgde de pianobegeleiding. KORFBAL. Het eerste 12-tal van de korfbalver. Ami citia verloor in Tilburg een comp.-wedstrijd van Ons Vios 1. Het 2e team boekte in een thuiswedstrijd tegen de 1 ipplers Tilburg evenmin succes en verloor met 2-0. De ju nioren volgden dit slechte voorbeeld en lie ten de overwinning aan de Tippler-junio- ren, 1-3. COLLECTE HET HOOGELAND. De collecte welke in Waspik werd ge houden ten bate van de vereniging Het Hoogeland heeft f 95.48 opgebracht. SUCCESSEN VAN DE WASPIKSE BOEREN. Op de culturele interkringdag welke in Tilburg werd gehouden met als inzet het kampioenschap van het gehele NCB-gebied (Brabant, Zeeland en een gedeelte van Gel derland) zijn de jonge boeren van Waspik weer op bijzondere wijze voor de dag ge komen. Met name het spreken in het open baar was een Waspikse aangelegenheid. Niet minder dan drie van de zes toegewe zen eerste prijzen werden in deze rubriek aan onze vertegenwoordigers toegekend. Ook in de algemene rangschikking van dit onderdeel gingen de ereplaatsen naar Was pik en wel: 1 en kampioen Jan van Hooren, 2 Chie Kamp, 4 Theo Zijlmans en 12 Jos Kamp (2e prijs). Bij het declameren - aparte klasse - kreeg Theo Zijlmans nog een 2e prijs toegekend waarmee hij in deze zeer sterke groep de 6e plaats in de rang schikking bezette. PROGRAMMA BEVRIJDINGSFEESTEN. Het programma, dat door het Oranje- comité voor 5 mei is samengesteld, luidt als volgt: 7 uur Reveille en aankondiging van de feestdag door herauten van de Rijvereni- ging Juliana en bazuinblazers van de har monie St. Bavo. 8 uur Klokken luiden. Alle vlaggen uit. Mars van harmonie en drumband naar de R.K. Kerk, waar om 8.15 uur een dank dienst voor de bevrijding gehouden wordt voor alle gezindten. 9 uur bijeenkomst van de burgerij op het feestterrein in het park. Als de vlag gehesen zal zijn, zal de officiële opening van liet feest plaats vinden door de edel achtbare heer J. Prinsen, burgemeester van Raamsdonk. Hierna zingen de schoolkinde ren met begeleiding van de harmonie va derlandse liederen. Tot besluit van dit ge deelte van het programma wordt een korte toespraak gehouden door de voorzitter van het plaatselijk Oranjecomité. 10 uur Kinderoptocht. Vertrek vanuit de Raadhuisstraat. 11 uur Voetbalwedstrijd tussen twee elf tallen van Victoria en Good Luck op het Victoriaterrein. 12 uur. De harmonie St. Bavo zal zich op verzoek van burgemeester Prinssen, of-, ficiëel presenteren aan de ingezetenen van Raamsdonksveer. 12.30 uur Bevrijdingsmaaltijd, waarbij het menu, bestaande uit erwtensoep met spek, worst en stokbrood, gekruid wordt met feestelijke muziek. 14 uur Grote optocht, voorafgegaan door de harmonie; vertrek vanaf de Raadhuis straat. 18.30 uur Begin van het avondprogra- ma. De harmonie opent dit gedeelte, dat bestaat uit: een klein concert, waarop worden uit gevoerd de suites Noces d'Or van Del- haye en Pro Juvenis van Jourquin; gymnastiekdemonstratic door de plaat selijke gymnastiekvereniging; grote taptoe door de harmonie St. Bavo en de drumband. 20.30 Openluchtfilm. 21.30 Gezamenlijk optrekken met mu ziek en lampions naar de Ganzewiel, waar tot besluit van het feest om 22 uur een groot vuurwerk wordt ont stoken. ST. JORISDAG. Wegens het 15-jarig bestaan van de An- dries de Bont-groep heeft de feestdag van St.-Joris dit jaar een nog wat feestelijker tint gekregen dan andere jaren. De dag werd geopend met een H. Mis die werd opgedragen door aalmoezenier Loonen. Na deze H. Mis werden de St. Jorisbloemen gewijd. Nadat de plechtige opening had plaats gevonden, werden Bert Schumacher, Han- ncke van Ier9el, Tom Thijssen en Anton van Oort als verkenners geïnstalleerd. Hierna werd door 2 gildsen van de St. Brigidagroep een bos tulpen aangeboden namens de gidsongroep en kabouters. De verkenners brachten hierna de voor middag onder elkaar door op de terreinen ten westen van de marechausseekazerne. In de openlucht werd, samen met de welpen, de warme maaltijd gehouden. 's Middags vond er een geslaagd groot spel plaats. De dag werd besloten met een groot kamvuur, waarbij o.a. de jaarversla gen, het St. Joris-verhaal en de St. Joris^ boodschap werden voorgelezen. Kee9 Kie- vits werd van de welpenbroertjes uitgeko zen om deel te nemen aan het défilé voor H. M. de Koningin op 30 april te Soestdijk. Een van de seniorenverkenners gaat eveneens mee naar het défilé. Tot besluit werd het Wilhelmus gezon- heeft ondervonden ten koste van een neder-, laag. Het lager geklasseerde Korvel zal zonder twijfel eveneens het verlangen koesteren in de volgende ronde geplaatst te worden en WSC zal beslist op felle tegenstand kunnen rekenen. Indien alle spelers zich echter ten volle geven en spelen voor hetgeen ze waard zijn, ligt een overwinning voor WSC zeker voor het grijpen, en het is te hopen dat de WSC-ploeg meer geïnteresseerd speelt als tijdens de afgelopen competitie, toen een prima kans op het kampioenschap door te weinig enthousiasme verloren ging. Scheidsrechter bij deze ontmoeting is de heer P. H. Lammers. Het tweede elftal van WSC komt zondag a.s. in het veld op eigen terrein tegen TSC 2, om 14 minuten over te spelen van de eni ge tijd geleden gespeelde en door TSC ge wonnen ontmoeting. De beginstand is 2 -1 en indien de WSC-reserves er in slagen de ze stand om te zetten in een voorsprong, betekent dit voor TSC dat het reeds be-, haalde kampioenschap nog geen feit is. Voor de WSC-reserves legt de uitslag geen ge wicht in de schaal, aangezien zij toch reeds, afgezien van deze uitslag, gedegradeerd zijn. Aanvang 12 uur. Het derde elftal tenslotte speelt de laatste competitie-wedstrijd thuis tegen Taxandria 3. Ook het derde elftal vertoeft nog in de gradatiegevaar en zal moeten winnen om definitief van alle zorgen bevrijd te zijn. gen. BEDRIJFS- EN ZOMERAVOND VOETBAL. Het Bedrijfs- en Zomeravondvoetbal staat weer op het punt om van start te gaan. Daar de deelname nog groter is dan ver leden jaar, komen er dit jaar twee groepen. De volgende 15 elftallen spelen mee: De Amstel - van Bladel-Princess - Blok van Hcijst - Coöperatie - Globo Kaathcuvel - van Haren - Hollandia - A. en J. de Kort - Landis Gyr - Pul les van Gerwen M. Schapendonk Ver hulst - Verolme Heusden 2 elftallen - van Wees. Gezien deze namen kunnen wij weer een zeer interessante competitie verwachten. Globe uit Kaatsheuvel wordt als het sterkste bedrijfselftal van Kaatsheuvel ge doodverfd. Verolme komt met twee zeer sterke elftallen, waarin zelfs enige buiten landers spelen, zodat de competitie enigs zins 'n internationale aangelegenheid wordt. Er zitten nog enige elftallen op de wip: doen we wel mee of niet. Wij raden hen aan nog deze week hun beslissing te nemen, daar wij op 6 mei definitief beginnen. KORVEL - W. S. C. Voor WSC is zondag a.s. de wedstrijd Korvel-WSC voor de KNVB-Beker vast gesteld en reeds bij een gelijk spel zou WSC in de volgende ronde geplaatst worden. Korvel is echter geen gemakkelijke tegen stander, hetgeen WSC in het verleden vaak RKC-JUNIOREN-HOOFDKLASSE. RKC - WILHELMINA. Zondag a.s. spelen onze hoofdklassers een thuiswedstrijd tegen het Bossche Wilhel- mina. Na de nederlaag van j.l. zondag bij Brabantia is het hard nodig dat de beide punten in Waalwijk blijven. Dit als wc ten minste in de running willen blijven. Of de geel-zwarten dit zullen toestaan is een an dere vraag. De Bosschenaren beschikken over een pittige ploeg, die gewend is van de eerste tot de laatste minuut hard te werken. Maar wij vertrouwen er op dat onze jon gens met hetzelfde élan zullen strijden als in Eindhoven. Als we tot succes willen ko men, zullen onze vooihocdcspelers van iedere schietkans moeten profiteren; de Bos schenaren zullen er heus niet teveel wegge ven. De wedstrijd, die om 12 uur aanvangt, is beslist een bezoek aan het Olympia- sportpark waard. Succes, mannen. WAALWIJK Sportliefhebbers opgelet. A.s. zondag promotiewedstrijd, district 2e klas: Tachos - Walcheren. De sportliefhebbers die a.s. zondag eens iets anders willen zien dan alweer voetbal, raden we aan zondag eens 'n bezoek te brengen aan het Olympia-sportpark. De Waalwijkse handbalkampiocne Ta chos krijgt dan n.l. bezoek van de kampi oen van de afd. Zeeland: Walcheren uit Vlissingen. In een thuis- en een uitwed strijd zullen zij n.l. uit moeten maken wie naar de district 2e klas zal promoveren (om dit te vergelijken met voetbal, district 2e klas is even hoog als 2e divisie). Dat Walcheren geen katje is om zonder handschoenen aan te pakken, blijkt wel u:t de manier waarop zij kampioen zijn ge worden: 14 wedstrijden gespeeld, 28 pt. Het doelgemiddelde? 165 voor, 62 tegen. Ongeslagen kampioen dus, en hoe. Dit prachtige resultaat hebben de Zeeu wen voor een groot deel te danken aan hun midvoor Smeerdijk, die maar liefst 85 goa:s voor zijn rekening nam. Ongetwijfeld zullen Havclaar c.s. hun handen vol hebben aan deze Zeeuwse scherpschutters. Aan 'n voorspelling durven we ons niet te wagen, maar ongetwijfeld zal het er ge ducht gaan spannen. Aanvang van dit topduel 2.30 uur. WAALWIJK VOORWEDSTRIJDEN KAMPIOEN SCHAP VAN NEDERLAND Extra klasse libre seizoen '59 - '60. In het clublokaal van de BV 't Zwaantje bij de heer M. van Bracht, zijn in de af gelopen dagen voorwedstrijden gespeeld voor de extra klasse libre om het kampioen schap van Nederland. Op het uitstekende materiaal van de heer van Bracht, zijn door verschillende deelnemers prima resul taten behaald. Het is natuurlijk wel zo. dat de ene speler Vrouwe Fórtuna meer op de hand heeft dan de andere, hetgeen zich in de uitslag demonstreet, doch één deelnemer, n.l. de heer M. Koevoets uit Rucphcn. was ontegenzeggelijk de beste van de vijf en kwam menigmaal tot uitzonderlijke presta ties. Zo b.v. in zijn partij tegen A. Gulickx uit Tilburg, die hij in 7 beurten met een algem. gem. van 50 en een hoogste serie van 154 uitmaakte. De heer Koevoets eindigde tenslotte met een algem. gein. van 19.81. hetgeen hem zeker een plaats in de finale bezorgde. No. 2 van het gezelschap was onze plaat selijke jonge crack Jan van Helvoirt, die

Echo van het Zuiden | 1960 | | pagina 21