DRUNEN JfOAé Biljarten 7 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 2 MEI 1960 7 Met het oog op de Bevrij dingsdag zal het volgend nummer woensdagmiddag vei schijnen. Advertenties dienen dinsdagvoormiddag in ons bezit te zijn. Wij dringen er bij onze correspondenten op aan, hun copie zo tijdig moge- in te zenden. lijk Red. Kaatsheuvel D. E. S. K. 4—0 Waalwijk R. W. B. DruBien R. K. D. V. C. Duivensport N.C-V.B. AFD. WAALWIJK De afdeling Waalwijk van de NCVB vergaderde donderdag 28 april in het Willem van Oranje College. Zeer veel dames waren opgekomen, want het onderwerp stond wel in de belangstelling dei- dames, n.l. het verzorgen van bloemen en kamerplanten. Ter verduidelijking waren er ook lichtbeelden. De presidente, mevr. Mortier, opende met gebed en Bijbelle zing 929. Hierop aansluitend zon gen de aanwezigen Psalm 100 vers 1 en 2. Aangezien het on derwerp zo veelomvattend was, verkreeg de spreker van deze avond, de heer J. van Gerwen, direct het woord. Hij zette in korte trekken uiteen het omgaan met bloemen en planten. Het zo ogenschijnlijk eenvoudige afsnij den der bloemen en de grote fou ten die daarbij worden gemaakt. Ook de planten die wekelijks be sproeid moeten worden. De le zing. die pl.m. 2 uren duurde, weid met grote belangstelling aangehoord. Diverse vragen wer den gesteld. De presidente dankte namens alle aanwezigen de zeer boeiende spreker en hoopte de heer van Gerwen in het najaar opnieuw in ons midden te mogen begroeten en wel met 't onderwerp „bloem- versiering". Van harte hopen we dat de nu afwezige leden dan wel zullen kunnen komen. Na het zingen van het bonds lied en het dankgebed der presi dente werd er bij de uitgang een gave gevraagd voor het nieuwe Ds. Albranda-v. d. Vogelfonds. Verrijkt met het mooie boekje „Welkome wenken voor wie bloemen wil schenken" en de bloemen verjaardagskalender gin gen de dames uiteen. Het bestuur mocht weer een nieuw lid inschrijven en spreekt de wens uit dat nog meerdere mogen volgen. K.A.B. VIERDE PATROONSFEEST Gisteren heeft de afd. Waal wijk van de KAB het St. Joseph- feest en de dag van de arbeid ge vierd, waarbij als sluitstuk een opvoering werd gegeven van het toneelstuk „De fluwelen hand schoen van Rose-Marie Cassy door de toneelver. „De Propy leen" uit Tilburg. Deze uitvoering moest tevens worden beschouwd als het be sluit van de ontwikkelingsavon den van dit seizoen. Lr was een grote belangstelling voor deze toneeluitvoering en er is door de Tilburgse tonelisten op voor treffelijke wijze gespeeld, waar voor de voorzitter, de heer van Mosselveld, een hartelijk dank woord sprak. „DE MATTENKLOPPERS" Gisteren werd de tweede com petitiewedstrijd gespeeld de tennisclub „De IJzeren Man uit Vught. Wederom werden alle acht wedstrijden gewonnen. Uitslag dus 8—0 De Waalwijkse club bracht op de baan de dames mevr. Iv. Me- kel-Paffen en mej. Janny Ei bers en de heren A. van Heyst en Ad Schilders. Het begint er op te lijken dat de tennisclub „De Mattenklop pers" te sterk is voor de vijfde klasse, maar iedere club moet nu eenmaal onderaan beginnen. Volgende week zondag 8 mei a.s. is er weer een thuiswedstrijd en als het nu eens mooi lente weer wil worden is het heus de moeite waard eens te gaan kij ken tussen 's-morgens 10 en des middags 5 uur. Een mooie gele genheid om ook eens ons mooie tennispark te bekijken. tal van 105. Herpt was wegens het overlijden van een van haar beste leden, niet aanwezig. Deze werd door de voorzitter der L.S.B. in zijn rede met enkele ogenblikken stilte herdacht; voorts dankte hij 't jonge gilde van Drunen voor de zorg waarmee zij dit concours had geor ganiseerd. Daarna gmg de hoofdman van Drunen over tot uitreiking van de personele prijzen, na vooraf de uitslag der korpsen te hebben be kendgemaakt. Dit was dan als volgt: 1 Drunen 23 pnt.; 2 Vlijmen 23 pnt.; Kishout en Drunen 2-22 pnt.; Kaats heuvel 20 pnt.; Baardwijk 19 pnt.; Besoijen 17 punten; Besoijen 2 en Baardwijk 2- 15 pnt.; Haarsteeg 14 en Heusden 13 punten. Personeel: 1 P. v. d. Leur; 2 W. v. d. Broek; 3 A. v. d. Wiel; 4 H. Keetels; 5 J. v. d. Broek; 6 J. Klerkx 7 J. v. Geelen; 8 L. v. Oosterhout; 9 Sperwer; 10 J. Verboord. Deze laatste kreeg bij loting ook de kasteleinsprijs. Ondanks het gure weer in de Overlaat, was de stemming toch prima. PLEISTER-ACTIE. Voor de uitloting van de Pleister-loterij ten bate Van de missie van Tangayka be stond veel belangstelling. De meeste prij zen konden dan ook direct worden uitge reikt. Nog af te halen zijn drie tweede prijzen. In de zesde regel van de tekst op het pleisterzakje ontbreken achter de da tum van 5-4-'60 de drie puntjes. De zich in het zakje bevindende pleister draagt bo vendien een stempel. Ook zijn er nog vijf vierde prijzen. Op het zakje ontbreekt in de eerste regel van de tekst het woordje „de" voor missie, en de pleister heeft eveneens weer een stempel. Gegadigden kunnen zakje en pleister voor 5 mei inle veren op de pastorie. Na die datum ver vallen de prijzen aan het comité. - De verjaardag van H. M. de Ko ningin is overal weer enthousiast gevierd; op paleis Soestdijk was er weer een groots en hartelijk défilé, met b.v. 2500 padvin ders en verkenners, die H.M. f 10.000 aanboden van ,,'n heitje voor een karweitje voor de vluchtelingen. 11 rr.-u. Film. In verband met de Dodenherden king op woensdag 4 mei a.s., is de aanvangstijd van de film „Het won der van Fatima" verzet naar 9 uur. Bevrijdingsbal Hoge Braken. Op donderdag 5 mei zal in De Hoge Braken, ter gelegenheid van de derde lustrum-viering, een groot bevrijdingsbal worden gegeven. De muziek wordt verzorgd door het studentenkorps uit Tilburg. Aan- van 8 uur. Koninginnedag. Koninginnedag werd dit jaar in Drunen gevierd met een mars door het fanfarekorps der genie en een taptoe op 't Raadhuisplein 's avonds om half tien. De belangstelling hier voor was zeer groot. Dodenherdenking 4 mei. DRUNEN 19.30 uur Avondmis in de paro chiekerk van de H. Lambertus. On der deze H. Mis toespraak en decla matie. Vanaf 19.45 uur tot 30 seconden voor 20.00 uur zullen de klokken van de parochiekerk luiden. Vanaf 20.00 uur tot 2 min. daarna zal volkomen stilte in acht worden genomen. Men wordt vriendelijk verzocht deze plechtige stilte overal en algemeen te betrachten (ook in de huiskamers). 20.15 uur Kranslegging bij de ge denkplaat nabij het gemeentehuis, door de wnd. burgemeester, de edel achtbare heer L. Th. v. Drunen. 1 Koperkwartet Mars Funèbre 2 Kranslegging 3 Ecce quomode moritur ELSHOUT 20.30 uur Avondmis in de paro chiekerk van de H. Johannes Ev. Onder deze H. Mis toespraak en de clamatie. 21.15 uur Kranslegging bij de ge denksteen buiten het kerkgebouw, door de wnd. burgemeester, de edel achtbare heer L. Th. v. Drunen. 1 Wilt heden nu treden 2 Kranslegging 3 Ecce quomode moritur Zowel in Drunen als in Elshout zijn in de kerk voor de nabestaan den van de oorlogslachtoffers plaat sen gereserveerd. Aan de bevolking wordt verzocht om 18.00 uur de vlaggen halfstok te hangen en deze om 21.00 uur weer in te halen. Bevrijdingsfeest 5 mei. De bewoners worden verzocht de vlaggen uit te steken! 7 uur: Reveille. 8 uur: in beide parochiekerken 'n plechtige H. Mis van dankbaarheid. 9 uur: Dankdienst in de kerk der Ned. Herv. Gemeente; voorganger Ds. Schuurman. 10 uur: plechtige raadsvergade. rin. DRUNEN 10.30 uur: Kinderzanghulde voor het gemeentehuis met ballonnen wedstrijd. De kinderen moeten om kwart over tien op de speelplaats aanwezig zijn. De jongens worden afgehaald door de R.K. Kon. Erk. Harmonie Beatrix en de meisjes door de Kon. Erk. Harmonie de Vol harding. 1 Wilhelmus 2 Ik vraag zo vaak, hoe zou het komen 3 Toespraak door de wnd. burge meester 4 Opstijgen van de ballonnen 5 Vlaggenlied 6 Dansje door de kleuters van de kleuterschool. Na afloop krijgen de kinderen op de scholen nog een traktatie. 13.00 u.: Opstellen kinderoptocht in de Julianastraat. 13.30 uur: Vertrek van de kinder optocht met begeleiding van de bei de harmonieën en de drumband S.H.J. Route: Wilhelminastr., Oran- jestr., Amalia v. S'olmsstr., Prins Mauritsstr., Prins Bernhardstr., Bea- trixstr., Prins Hendrikstr., Stations straat, Raadhuisplein. Ontbinding van de optocht op 't Raadhuisplein en uitreiking van de prijzen. ELSHOUT 9.15 uur: Kinderzanghulde op de speelplaats der meisjesschool en bal lonnenwedstrijd. De jongens moeten om 9 uur op de speelplaats zijn en trekken gezamenlijk naar de meis jesschool. De meisjes moeten om 9 uur op de speelplaats der meisjes school zijn. 1 Wilhelmus 2 Wij willen Holland houden 3 Toespraak wnd. burgemeester 4 Opstijgen der ballonnen 5 Vlaggenlied 6 Wij leven vrii Daarna krijgen de kinderen nog een traktatie. 13 00 uur: Opstellen van de kin- der-optocht bij de meisjesschool. 13.30 uur: Vertrek van de kinder optocht met betrekking van de Ker kelijke Fanfare. Route: Kerkstraat, Schanswijk, Wolfshoek. Programma voor de schoolvrije jeugd: sportwedstrijden en volks spelen. 15.00 uur: Wielrennen (in 2 groe pen junioren - Senioren). 16.00 uur: Gymnastiekdemonstra- ties door de Boeren en Boerinnen en Gymnastiekvereniging S.H.J. 16.30 uur: Volksspelen (hindernis- baan en zaklopen). De wielerronde zal gehouden wor den in de uitbreiding „Braken oost". De gymnastiekdemonstraties en de volksspelen worden gehouden op het sportterrein van R.K D.V.C. Voor de wiellerronde kan iedere jongen zich opgeven van 13 jaar en ouder. Deze worden in 2 groepen ingedeeld en wel als volgt: le groep 13 t.m. 16 jaar 2e groep 17 jaar en ouder. Voor deze wedstrijd mag men geen derailleurs en geen tube's ge bruiken. Voor de volksspelen kunnen zich jongens en meisjes opgeven van 13 jaar en ouder. Voor deze volksspe len zal alles in leeftijdsgroepen wor den ingedeeld. 18.00 uur: Prijsuitreiking op het D.V.C.-terrein. 19.00 uur: Mars door Drunen door O L. Vrouwe Schuts uit Elshout en St. Hubertus Gilde Drunen. 20.00 uur: Demonstratie Vendel- zwaaien op het Raadhuisplein. Tot slot van de feestelijkheden om 21.30 uur groot vuurwerk op 't terrein nabij de Oranjestraat. Langstraatse Schuttersbond. Zondag had in Drunen het eerste treffen plaats van de Langstraatse Schuttersbond. De strijd ging tussen 8 gilden, met in totaal 11 zestallen, met een gezamenlijk schuttersaan- UITSLAGEN VAN ZONDAG 1 MEI 1960 BETAALD VOETBAL. Ere-Divisie ElinkwijkFortuna '54 24 ADOAjax 21 VolendamNAC 10 Rapid JCPSV 3 Blauw Wit—MVV 0—2 VVV—Willem II 2—2 Sparta<DWS 00 EnschedeDOS 50 SittardiaFeijenoord 15 le Divisie A WageningenVolcwijckers 41 HVCRigtersbleek 32 SVV—'t Gooi 2—1 NoadHelmond 52 KFCStormvogels 01 Excelsior--Vcendam 20 BW—Vitesse 2—2 GVAV—Fortuna VI. 2—1 maar vooralsnog zonder resul taat. Als na 10 minuten de bal echter bij de linksbuiten belandt schiet deze keihard in, de doel man kan het harde schot niet on der controle krijgen en de center voor weet tenslotte deze aanval in een doelpunt om te zetten, 1—0. Herhaaldelijk is RWB in deze van de strijd in de aanval, maar bij de afwerking mankeert het beslissende schot, iets wat de liele wedstrijd het geval zal zijn en wat tenslotte ook funest zal blijken voor de thuisclub. Na een half uur trapt de kee per van RWB de bal recht naar een tegenstander, die zich geen moment bedenkt en keihard in schiet, 11. Vlak voor de rust weet Bladclla zelfs 'n voorsprong te nemen, als haar centervoor na een mistrap van de RWB-stop- pcr in de uiterste hoek mikt, 1-2 Na de rust gaat RWB tegen de wind in spelen, en hoewel deze in kracht is afgenomen, weet RWB hiervan niet te profiteren, doch uit een nonchalant geplaatste bal van de rechtsback weet Bladella reeds enige minuten later de stand op 1—3 te brengen. Het is dan verder alles RWB wat de klok slaat, maar dank zij paal en lat en diverse malen een goed opgestelde Bladella back, blijft het doel der gasten gevrij waard voor doorboring en daar ook Bladella de RWB-lat op haar weg vindt, blijft het 13 en wint de Bladelse club tenslotte, zoals reeds eerder gezegd, volkomen verdiend met 1. De scheidsrechter, de heer Vlug uit Hilversum, was waar schijnlijk de beste man en floot een volkomen bevredigende wed strijd, goed geassisteerd door de grensrechters Visser uit Goirle en Zebregs uit Tilburg. DESKTaxandria 20 (GVAV kampioen) le Divisie B LeeuwardenGraafschap G1 VSVGo Ahead (1-0 HelmondiaRCH 30 EindhovenLimburgia 31 DHC—Hermes DVS 3—0 AlkmaarSHS 51 DFGAGÖVV 3—1 RBC—Heracles 1—2 2e Divisie HeerenveenRoda Sport Degradatie UVSVelocitas lthedenXerxes ONABaronie Zwolse BoysZwartemeer AMATEUR VOETBAL 4—1 2—0 0—1 1—1 Kampioenschap van Nederland Wilhelmina '08Gouda 10 le klas C HoensbroekRoermond 10 (Roermond degradeert) 2e klasse SartoVeloc 41 TongelreBest Vooruit 11 (Tongelrc kamp. en promoveert) 2—0 2—0 SchijndelODC DESKTaxandria Promotie naar 2e klasse SteenbergenDVS RWB—Bladella Promotie naar 3e klasse WVVZOJC BudelschootMargriet HilvariaKaaise Boys GilzeBiervliet 1—0 1—3 1—3 2—2 3—2 4—1 RWB—Bladella 1—3 Voor de tweede maal in deze promotiestrijd heeft RWB het hoofd voor de meerderheid moe ten buigen en met 31 wisten de gasten uit Bladel de volle buit te bemachtigen. Dat Vrouwe Fortuna hierbij een behoorlijke duit in het zakje deed, is eigen lijk van geen belang, want RWB verloor volkomen verdiend. Het is onbegrijpelijk dat een elftal dat met zoveel élan de com petitie beëindigde, met zo wei nig strijd de promotiewedstrijden speelt, want hoewel RWB na 10 minuten een volkomen verdiend eerste doelpunt scoorde, was het voor niemand van de ruim twee duizend toeschouwers een won der dat Bladella tenslotte won, want dit lag als vanzelfsprekend in deze wedstrijd opgesloten. RWB begint de wedstrijd met de wind in de rug en neemt de touwtjes stevig in handen. De ene aanval na de andere golft in de richting van het Bladella doel Natuurlijk zullen de Dessers na afloop van bovengenoemde wedstrijd met het resultaat ge lukkig zijn geweest. Maar, we hebben het al eerder opgemerkt, wat zullen ze zich, ondanks deze prachtige eindspurt met negen achtereenvolgende overwinnin gen, bittere verwijten gemaakt hebben over de zo slecht ingezet te competitie waardoor een unie ke kans oj) het le klasserschap op het laatste nippertje aan hen voorbij is gegaan. Tongelre im mers struikelde wel even, maar niet volledig, tegen Best Vooruit. Een gelijk spel leverde haar n.l. dat ene puntje op, dat net vol doende was voor het kampioen schap en de poort der le klasse binnen te stappen. Jammer Des sers, want als het op een beslis singswedstrijd was uitgedraaid, handen we jullie een beste kans gegeven. Nu moet DESK zich met de tweede plaats tevreden stel len, hetgeen toch aanvankelijk niemand verwacht zal hebben. Een prachtig resultaat en een fe licitatie dik waard. Gezien de machtige eindspurt van DESK willen we ten aanzien van deze laatste wedstrijd niet al te kritisch zijn. Enkele goed be doelde opmerkingen moeten ons toch echter uit de pen. De bezoekers zijn vermoedelijk met een zwaar hoofd naar Kaats heuvel gekomen en voelden zich misschien bij voorbaat al kans loos. Dit was na het begin van de wedstrijd al gauw te merken. Na even terrein verkennen was het DESK dat het spel volledig in handen nam en de strijd volko men ging lieheersen. Onophou delijk opereerde men voor het Taxandria doel, maar wat ook gedaan werd (en er werd veel gedaan, behalve schieten) 't wil de ditmaal niet lukken. Reeds di rect moest de Taxandria verdedi ging met wanhoopsvoetbal aan clc noodrem trekken en wanneer er in .deze periode iemand een pluim verdient, dan is het de doelman der gasten. Hoewel ge vaarlijk, kwam hij steeds ver, maar op tijd uit z'n doel, om bo ven allen uit iedere hoge bal weg te plukken. Later zou hem dit een keer noodlottig worden. Het wasvoor de DESK voorhoede om wanhopig onder te worden en naarmate de strijd vorderde en er geen doelpunten kwamen, ma nifesteerde zich dit dikwijls in besluiteloos en ondoordacht spel, dat veel te kort werd gehouden en steeds vastliep in de voor 't doel opgehoopte verdedigers. Na 4 minuten noteerden we de eer ste corner voor DESK. We heb ben geprobeerd dit bij te houden maar nel werd op de duur een onmogelijke opgave. Het regende noekschojmen op het doel der gasten, op een moment drie in 1 minuut, maar het leidde nimmer tot het gewenste resultaat. Ie dere afgeslagen aanval werd on middellijk weer een prooi voor de DESK middenlinie en de ver ongedrongen verdediging. Zowel Meijer als v. Wezel zaten hun di recte tegenstanders zo op de huid dat vooral de linksbuiten er zo nu en dan de brui aan gaf als z'n kwelgeest v. Wezel in de buurt was. Bij een vrije schop van deze laatste gebruikte W. Dainen z'n handen. Meijer drong tot de cor- nerlijn door, maar z'n voorzet be landde via v. Mosselveld's voet in handen van de keeper. Een nieu we vrije trap en een paar kopbal len van W. Dainen leverden ook niets op. Eerst na een half uur noteerden we na een paar Taxan dria uitvallen hun eerste corner, waaraan een geheid buitenspel- geval, dat de scheidsrechter ont ging, vooraf ging. Ondanks deze overmacht ging de rust met een blanke stand in en het was dui delijk, dat men het na de peuze over een anuere hoeg zou moeten gooien. Maar ook de tweede helft voor- speiue auiivanxeiijK maar weinig goeds.. Taxandria scneen boven- uien uit de succesvol ai gesloten eerste neut zoveel moed en zeli- vertrouwen te iiennen geput, uat zij net waren die nu ue laaens gingen uitdelen. DL.my werd ge- ncei op eigen lieut teruggedron- drongen. Tiaar verdediging, voor rust zo zeliverzekerd, stond zo nu en dan te scnutteren ais neginne- lingen.. in piaats van de nuiten- speiers al te dekken, hadden de ze volop ruimte gekregen. Opvallend was net slechte ti men van de bal, hetgeen soms tot hacnelyke situaties leidde. Kortom, de rust en de zeker heid waren volkomen weg. Ge leidelijk aan wist men zien aan de druk te ontworstelen om zen weer acties te ondernemen, maar het hleel hommeles in de voor hoede. In plaats van snel door te drukken, werden de aanvallen te veel afgeremd, waarna men in de opgezette luik vast liep. Na 2U minuten gaf v. Mosselveld het goede voorbeeld; z'n onverwacht schot vanaf de vleugel was de Taxandria doelman te machtig. Waarom dit niet eens eerder geprobeerd, Dessers? Taxandria hleef ook hierna gevaarlijk aan dringen. Ondanks de voorsprong liet men van DESK-zijde niet zien dat men zich gerust voelde, tot na 2U minuten Karos een ren on dernam. Zijn vanaf de cornerlijn achterwaarts getrokken voorzet kwam hoog voor het doel, de uit gelopen Taxandria doelman kon ue hal ditmaal net niet bereiken en het was de hoog opspringen de Willy Dainen, die met een schitterende kopstoot de hal in het verlaten doel deponeerde. Een prachl doelpunt. Hierna had de wedstrijd niet veel meer te be tekenen. Taxandria berustte in de nederlaag en toonde zich na afloop een sportief verliezer door als eerste de overwinnaars te feliciteren. De wedstrijd had een sportief verloop. De scheids rechter leidde onopvallend en er was weer een massale belangstel ling. Later vernamen we van de zijde van DESK dat in verband met de belangrijkheid van deze wedstrijd en de ontmoeting Ton gelre tegen Best Vooruit de KN VB had bepaald dat beide ont moetingen precies op hetzelfde tijdstip moesten beginnen. Des ondanks begon de wedstrijd in Tongelre 20 minuten later dan in Kaatsheuvel. Eigenaardig! H. Lombarts 11; W. v. d. Geijn 12 58 74 7Gv. Velthoven 14 34; M. Leijten 15 28; Jos v. d. Fas 17; C. v. Gelder 18 8G; Schaafstra 20; de Ronde 21 94; Kmppeis 25 52; W. Herman 26; S. Boot 29 o3 90; v. BrunscUot 30; Wellens 31 64; Groeneveld 32 5/; G. v. 'Hclvoni 33 GG; v. Spijk 35 39 69; Velt- meijer 38; Jon. Verhagen 43; v. Lier 45; H. Fullens 46 /2; v. Ee- ten 47 75; M. v. d. Heuvel 50; H. v. Boxtel 51; Vcltmeijer 56 79; Kramer 56 77; A. v. d. Houdt 59; C. v. Bijnen GO 78; C. Verhust 62 70; Jan Timmermans 67; Brok ken 80; Chr. v. d. Houdt 81; Fr. v. Bokhoven 82; G. J. Schoemans 84; Avontuur 85; A. van Hullen 87; Bakkeren 88; Th. v. d. Meij- denberg 91; Vermeer 92; J. Lcij- ten 93. Zondag a.s. start promotie competitie DESK 2. Na de wel zeer enerverende laatste wedstrijden van DESK 1, waarmede nog een mooie tweede plaats bereikt werd, wacht reeds zondag 8 mei voor de reserves van DESK de belangrijke eerste wedstrijd, n.l. naar Baronie 3 te Breda. Daar de reserves van DESK de laatste weken niet meer hebben gespeeld, wordt getracht dins dagavond i.p.v. te trainen eenoe fenwedstrijd te spelen. De spe lers van het 2e elftal gelieven dus even de opstelling te raadplegen die op de bekende adressen wor den gepubliceerd. In verhand met de nationale feestdag op 5 mei wordt de club avond dinsdagavond gehouden. RKDVC—Baardwijk 2—3 In de eerste wedstrijd om de beker is het DVC niet gelukt de puntjes thuis te houden, hoewel zij toch wel iets meer verdiend had, daar de aanvallen van DVC gevaarlijker waren dan die van tie gasten. Maar zowel door de gasten als door DVC werd slecht geschoten en zo bleven doelpun ten uit, totdat in de laatste mi nuut voor rust een corner, ge nomen door de Wit, ineens in 't doel verdween en de stand ver diend 1—0 was voor DVC. Na de thee gaat de strijd op en neer en na 10 minuten wordt het in een onbewaakt ogenblik 11. Na de aftrap zagen we een aan pakkend DVC en al na 2 minu ten kwam er een prachtig doel punt dat van links beheerst door de Munnik werd ingeschoten 2-1. Even later werd een prachtig doelpunt van v. d. Velden af gekeurd wegens buitenspel. Na 18 minuten hadden de gasten moer geluk en scoorden de ge lijkmaker 22. We zagen her haaldelijk doclrijpe kansen, die slecht werden benut. In de 35ste minuut werd een door het mid den gespeelde bal van de gasten door de stopper verkeerd beoor deeld en speelde hij hem met de hand op pl.m. 18 meter van hel doel. Deze vrije trap werd goed genomen en in de linker boven hoek geschoten, 23. Met nog enkele aanvallen op heide doelen kwam het einde van deze wed strijd, die nu niet op zo'n goed peil stond voor 3e klas voetbal. DE POSTDUIF WAALWIJK Zondag 1 mei hield De Post- luif wederom een prijsvlucht vanuit St. Ghislain. Het was W. v. d. Gouw die de eerste duif klokte. De uitslag was: W. v. d. Gouw 1 61 65; C. de Man 2 54; Schilders 3 73; Duive- kam 4 24; M. Verhulst 5 16 19 22 27 37 41 68 71; v. Bladel 6 13 36 40 48; Spapens 7; J. v. d. Meii- denberg 8 23 63; .1. Verwiel 9 83 89; G. Schoemans 10 42 44 49; HOGEVAART De P.V. Nooit Gedacht, geves tigd hij de heer C. van Tilborgh op de Hogevaart. hield zaterdag een wedvlucht vanaf Venlo, af stand 87 km. Gelost om 11.45. Eerste duif werd geconstateerd om 12.56, laatste duif om 1.15. Ingemand werden 324 duiven. De prijzen werden 1 op 4 ge speeld. De uitslag: J. v. Seist 1 29 43 67; E. Bras penning 2; J. Pols 3 16; G. Vos 4 8 19 45; G. v. Tilborgh 5 7 10 11 48; Johan de Jong 6; G. Rosen- brand 9 13 33; A. Heibloem 12 15 18 21 25 30 52; J. v. d. Schans 14; H\ v. Seist 17; J. M. de Jong 20 22; M. Treffers 23 24 35 47; Lam bertus Vos 26; M. Mesch 27 39; M. Netten 28 31 32 36 51; F. Tac- tor 34 40 52; W. Nieuwenhuizen 37; A. Snaphaan 38; A. Brou wers 41; C. Broeks 44 46; C. Ver hagen 49 50 54 65 G8_; A. J. Op- horst 53 58; A. Vos 55 56; P. van Rooij 57 61 64; P. de Meter 59; A. v. Campen 60; E. v. Eseh 62; H. de Jong 63 66 69. De extra prijzen werden ge wonnen door J. v. Seist en E. Braspenning. A.s. vrijdagavond inmanden voor Sittard tussen 7—9 uur in het clubhuis hij C. v. Tilborgh. WAALWIJK PERSOONLIJK KAMPIOENSCHAP BANDSTOTEN KLASSE B DISTRICT WAALWIJK K.N.B.B. ■Ti li*1 W. Swin' els van B.V. Nooit Volleerd, Kampioen. In het afgelopen weekeinde zijn in het clublokaal van de B.V. O.O.G. bij de heer J. Hoevenaar, de wedstrijden gespeeld om het persoonlijk kampioenschap bandstoten klasse B van het district Waalwijk van de KNBB. Deze wedstrijden hebben zich ge kenmerkt door de uiterst sportieve en vriendschappelijke wijze waarop ze zijn ge speeld. Tot de laatste dag bleef er de spanning in cn waren er bij het begin van de avond nog vier kanshebbers. Tenslotte moest een barragepartij uitmaken, die zich kampioen zou kunnen noemen. Het was frappant dat deze barragepartij ging tussen de twee oudste deelnemers aan deze finale wedstrijden, n.l. tussen de heer E. v. Herpt (75 jaar) en de heer W. Swinkels (72 jaar) beiden van de B.V. Nooit Volleerd. Het werd een spannende partij, waaruit tenslotte W. Swinkels als overwinnaar te voorschijn trad, die daarmede het persoon lij': kampioenschap van het district in deze spelsoort op zijn naam bracht. De aan dit kampioenschap verbonden zilveren medaille met inscriptie, werd hem na afloop door de voorzitter van het district Waalwijk, de heer Tom Burmanje, onder een toepasselijk woord uitgereikt. Vooraf liet de voorzitter, deprestaties van alle deelnemers de revue passeren, waarbij hij opmerkte dat deze spelsoort de oudere spelers meer schijnt te liggen, dan de jongere generatie, hetgeen z.i. echter begrijpelijk is, daar in het ver leden het bandspel veel meer werd be oefend dan thans, nu iedere jonge speler zich op het z.g. kleine spel toelegt. Dit neemt echter niet weg dat ook de jongere deelnemers zich kranig hebben geweerd en wat het voornaamste is, hun kans op spor tieve wijze hebben verdedigd. Wat de 75-jarige E. van Herpt aangaat, voor deze veteraan heeft de voorzitter niets dan lof. Dat een barragepartij nodig was om hem het hoofd te doen huigen, is het sprekend bewijs, dat hij een der besten van dit tournooi was cn een hartelijk compli ment waard. De kampioen, de 72-jarige heer Swinkels feliciteert de voorzitter met zijn groot succes en zijn behaalde kampi oenschap. U kunt terecht tro'6 gaan op de ze prestatie en de medaille die ik U hierbij namens het district Waalwijk aanbied, zal voor U een blijvend aandenken zijn aan deze kampioenswedstrijden, waarvan U als no. 1 en kampioen eindigde. Van harte pro ficiat. Hierna dankte de voorzitter de B.V. OOG voor de perfecte organisatie en de heer Hoevenaar voor het beschikbaar stel len van zijn prima materiaal. Vervolgens werden de kampioen ca deautjes aangeboden, o.a. door de overige deelnemers, door de BV OOG en de BV Ons Genoegen. Voor al deze bewijzen van waardering en vriendschap dankte de heer Swinkels zeer hartelijk en de kampioens- medaille zal hij als een blijvende herinne ring aan dit prachtig geslaagd kampioen schap met dankbaarheid en trots bewaren. De einduitslag was als vólgt: 1 en kampioen W. Swinkels van Nooit Volleerd car. brt. h.s. gem. pt. 293 160 17 1.83 10 2 E. v. Herpt van Nooit Volleerd 284 193 16 1.47 8 3 W. Herman van Ons Genoegen 220 171 8 1.28 6 4 H. Pelders van BSV 224 164 12 1.35 4 5 A. v. Gelder van Centraal 206 162 10 1.27 4 6 K. de Nijs van Ons Genoegen 173 146 9 1.18 0 Hoogste serie W. Swinkels met 17 car., hoogste partijgem. W. Swinkels met 3,12. PERSOONLIJK KAMPIOENSCHAP BANDSTOTEN KLASSE A DISTRICT WAALWIJK KNBB. Op 10, 11, 12 en 13 mei a.s. zulen in het clublokaal van de B.V. Ons Genoegen bij de heer Jac. Passier de wedstrijden wor-. den gespeeld om het persoonlijk kampioen schap bandstoten klasse A van het district

Echo van het Zuiden | 1960 | | pagina 7