wAAlwijkse en UnqstRAAtse couRAnt OVERWELDIGENDE BELANGSTELLING BIJ 80ste VERJAARDAG VAN JAN TIELEN f ■m DRUNEN KAATSHEUVEL Uw 3 :Wt Stassar Betere Intiem feest Feestgeschenk W>- 4 >«4 BRILLEN BRILLEN MAANDAG 9 MEI 1960 83e JAARGANG No. 37 De tcho van het Zuióen Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur: JAN TIET .EN Gironummer 50798 Dit blad verschijnt 2 x per week Abonnement 22 cent per wer per kwartaal 2 3.10 franco p. i Advertentieprijs: 10 cent per m.:. Contract-advertenties speciaal tari Tel.-adres: „Ech Bureaux: Grotestraat 205, Waalwijk - Tel. 2621 Kaatsheuvel: Tel. 2002 - Dr. van Beurdenstraat 8 Opgericht 1878 Onder overweldigende belangstelling heeft gisteren onze hoofd redacteur, de heer Jan Tielen, zijn 80ste verjaardag gevierd. De receptie, welke ten huize van de jarige, ,,'t Hofke", in de mr. van Coothstraat, werd gehouden, was gedurende ander half uur een onafgebroken komen en gaan van prominente fi guren, persoonlijke vrienden en kennissen van de heer Tielen, relaties uit het bedrijfsleven, vertegenwoordigers uit onder wijskringen en het culturele leven in het algemeen en afge vaardigden van tal van verenigingen en instellingen. Een enor me bloemenzee tooide de ontvangkamers, terwijl ook geschen ken in andere vorm in grote getale aanwezig waren. Deze re ceptie heeft nog weer eens opnieuw de bijzondere plaats on derstreept, welke de heer Tielen in het Waalwijkse en Lang- straatse leven inneemt en een extra accent gelegd op de vele en bijzondere verdiensten van onze hoofdredacteur voor plaats en streek. Zaterdag werd de 80ste verjaardag van de heer 1 ïelcn door de Waalwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen in intieme kring gevierd. Het zou ondoenlijk zijn de na men te noemen van de tientallen vooraanstaande personen, die gisteren ter receptie aanwezig waren om de heer Tielen geluk te wensen. Bovendien zouden we bij een poging daartoe het grote gevaar lopen zeer onvolledig te zijn. Van de hiervoor gegeven al gemene opsomming zouden wij enkel met name willen noemen de wereldlijke het voltallige gemeentebestuur van Waalwijk en kerkelijke de geestelijk heid van St. Jan overheid; verder de voorzitter, de heer J. W. van Heesbeen, en bestuursle den van de Kamer van Koophan del; het bestuur van de Nijver- reidsschool, bestuursleden en le raren van het dr. Mollercollege; het districtsbestuur van de r.k. Fed. van Boekdrukkerijen; het bestuur van het r.k. Typografen- gilde „St. Thomas van Aquine", en directeuren van een aantal grote bedrijven. Meer dan 300 belangstellenden kwamen de heer Tielen de hand drukken. Er was een vijftigtal prachtige bloemstukken en ver der, vele geschenken in andere vormen. Het aantal gelukstele grammen, brieven en kaartjes bedroeg meer dan 100. Deze 80ste verjaardag is voor de heer Tielen ongetwijfeld een zeer vermoeiende dag geweest, maar de enorme belangstelling op deze feestdag zal hem daar naast toch ook een grote voldoe ning en vreugde hebben geschon ken. De werknemers en oud-werk nemers in totaal 49 personen van de Waalwijkse Stoom drukkerij Antoon Tielen hebben zaterdag de verjaardag van onze hoofdredacteur in intieme kring gevierd. De dag werd ingezet met een gezongen H. Mis van dank baarheid in de parochiekerk van St. Jan, welke werd opgedragen door de HoogEerw. Heer Deken v. d. Hurk. Door het koor werd op voortreffelijke wijze de Mis van Haller gezongen. Na de H. Mis schaarden de personeels- en oud-personeelsleden zich in Ho tel Verwiel rond een uitstekend verzorgde en rijk voorziene kof fietafel, die uiteraard alle eer werd aangedaan. Aansluitend hierbij had ten huize van de hoofdredacteur een receptie plaats. Namens 't gehele personeel werd hier het woord gevoerd door de heer Jac. van Mierlo, algemeen procuratiehou der, die in gloedvolle en hartelij ke bewoordingen de grote stuw kracht en energie van de heer Tielen schetste, waardoor 't be drijf en ook „De Echo van het Zuiden" een grote uitbreiding hebben gekregen. Namens alle aersoneeisleden gaf de heer van Mierlo uiting aan de waardering en het respect voor de persoon en het werk van de heer Tielen, die met een wonderbaarlijke vita liteit en een sterke wilskracht voor allen nog altijd een lichtend voorbeeld is van arbeidzaamheid en nauwgezette plichtsbetrach ting. Ook weidde de heer v. Mier lo uit over de vele verdiensten van de heer Tielen op zo veelzij dig terrein van het Waalwijkse en Langstraatse leven. De heer van Mierlo liet zijn hartelijke gelukwensen vergezeld gaan van een prachtig Perzisch tafelkleed. Hij sprak daarbij de hoop uit dat het de heer Tielen gegeven zou mogen zijn nog vele jaren werkzaam te zijn voor de groei en de bloei van de Waal wijkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen en in goede gezondheid te vertoeven temidden van hen die hem dierbaar zijn. In de hulde en de gelukwensen werden door spr. ook betrokken Mevrouw Tie- 1 en-van Wely, die een boeket bloemen ontving, alsmede de heer en mevrouw Tielen-Majoie, de heer en mevrouw Taminiau- Tielen en de kleinkinderen van de heer Tielen. Namens de oud-medewerkers werd het woord gevoerd door de heer F. C. Smolders die in t kort de gang van zaken schetste van een 50 jaar geleden, toen de heer Tielen, gekleed in zetterskiel. ook zelf aan de bok stond en zethaak na zethaak vulde. Verder schet ste de heer Smolders de onwan kelbare principiële houding van de heer Tielen tijdens de bezet ting, tengevolge waarvan „de Echo" een van de eerste bladen was waaraan een verschijnings verbod werd opgelegd. Grote waardering toonde de heer Smol ders voor de energie en de daad: kracht van de heer Tielen. „Gij hebt Uw bedrijf groot gemaakt, maar dat niet alleen. Ook op veelzijdig terrein in de gemeente Waalwijk en daarbuiten ook hebt gij Uw noeste arbeid voor het algemeen belang ingezet. Namens de oud-medewerkers werd door de heer Smolders een bloemenmand aangeboden. Ook Mevrouw Tielen en de kinderen en kleinkinderen werden door hem in de hulde en gelukwensen betrokken. De heer Tielen toonde zich ge troffen door de hartelijke be woordingen en de geschenken. Ook dankte hij alle personeels- en oud-personeelsleden voor de wijze waarop zij hun krachten en capaciteiten hebben ingezet voor het welzijn van de Waalwijkse Stoomdrukkerij en als jarige had hij dan ook nog één wens „een wens die U niets kost „Naast t prachtige geschenk dat ik van daag van U allen heb mogen ont vangen, zult ge mij nog zeer veel vreugde kunnen geven door in de toekomst met grote toewijding en plichtsbetrachting werkzaam te blijven voor de welvaart van ons bedrijf, die ook Uw eigen welvaart is." In zijn dankwoord tot alle personeelsleden gaf de heer Tielen in het bijzonder ui ting aan zijn waardering voor het werk van de heer Jac. van Mier lo, uie reeds meer dan 45 jaar aan het bedrijf is verbonden, van de heer A. Kerkhof, chef van de drukkerij, en van de heer A. ten Bokum, redacteur van „De Echo van het Zuiden". Tot slot toonde de heer Tielen zich een zeer royale jarige en een voortreffelijk patroon door aan allen een enveloppe met een ex tra gratificatie te overhandigen, „ter Verhoging van de feestvreug de van deze dag". Dit zeer wel kom en royale feestgeschenk bracht de feestgangers tot een extra „Lang zal hij leven Nadat er nog enige tijd ruim was toe- getast in de gepresenteerde dran ken en hartige hapjes, zette het personeel het feest nog een paar uur op de meest gezellige wijze voort in De Gecroonde Leersse. 1 Een overzicht van het Raadhuisplein tijdens de opvoering van heid en de rovers", dat werd geschreven door onze redacteur, de heer Alb. ten B m Namens het personeel van de Waalwijkse St?omt^"^5^k^nt^o"r heer* Yac ^van^Mierlo,6 algemeen dagmorgen tijdens een recepGe te zijnen Wely'worden ter rechterzijde geflan- procuratiehouder (geheel Tielen_Mai0ie daarnaast de schoonzoon van de heer J Tielen, mr. Th. T^ilmrL^TJnoSe h^fdredacteur de heren A. ten Bokum, redacteur van ons blad, en de hee A. Kerkhof, chef der drukkerij. DRUNEN VIERDE bevrijdingsfeest Het derde lustrum der bevrijding werd in Drunen op een bijzondere wijze gevierd. Het begon woensdag avond met een plechtige herden kingsdienst in beide parochiekerken. Na deze diensten werd door de heer Werner, voorzitter van het organi serend comité, een herdenkingsrede gehouden en tot slot van deze her denking had bij de herdenkingsplaat nabij het gemeentehuis een krans- legging plaats door de waarn. bur gemeester, de heer L. Th. v. Dru nen. Deze kranslegging werd om lijst met bijpassende muziek en zang. x De bevrijdingsdag begon met dank diensten in beide parochiekerken, alsmede in de kerk van de Nederl. Herv. Gemeente. Om 10 uur werd een buitengewone raadszitting ge houden, waarna een kinderzanghul- de volgde op het Raadhuisplein. Tevens was hieraan verbonden een ballonnenwedstrijd. Deze slaagde uitermate. Het was een bijzondei fraai gezicht de ruim 1000 ballonnen gelijktijdig de lucht in te zien gaan. Het fraaie weer maakte deze opstij ging nog extra mooi. Na de zang- hulde kregen de kinderen op de scholen een tractatie. Deze morgen werden ook de zieken, die reeds ge ruime tijd ziek zijn, met een goed voorziene fruitmand nog eens extra bedacht. Direct na de middag had een kin deroptocht plaats, waaraan dit keer bijzondere aandacht was besteed. De optocht werd begeleid door de bei de harmonieën en de drumband van S.H.J, Vervolgens had deze middag nog een wielerwedstrijd plaats op gewone fietsen, terwijl op 't DVC- terrein geslaagde gymnastiek-de- monstraties werden gehouden als mede volksspelen. Voor deze wed strijden en demonstraties bestond grote belangstelling. Verder maakte het O.L. Vrouwe Gilde uit Elshout en het St. Hubertus-gilde uit Dru nen nog een mars door Drunen en gaven een demonstratie vendel- zwaaien op het Raadhuisplein. In de avonduren was er verder in diverse gelegenheden gelegenheid tot dan sen en verdere ontspanning. Als klap op de vuurpijl kwam tot slot in de avonduren een bijzonder geslaagd vuurwerk, dat werd ver zorgd door de firma Boon uit Zee- len (België). Dit vuurwerk, dat door duizenden werd gadegeslagen, werd. dank zij de prima verzorging, het evenement van de dag en 'n prach tig slot van een geslaagde dag. ONGELUK MET DODELIJKE AFLOOP Vrijdagmiddag pl.m. 6 uur had op de hoek Beatrixstraat-Margrietplein een aanrijding plaats met dodelijke afloop. Het 9-jarig dochtertje van de heer L- Lommers, dat zich per rij wiel huiswaarts begaf, werd op ge noemde plaats gegrepen door een passerende trailer. Het kind was vrijwel op slag dood'. VOORZITTER N.C.B. Op een bestuursvergadering van de N.C.B. werd de heer C. Verhoe ven benoemd tot voorzitter van deze pl.m. 300 leden tellende standsorga nisatie. Hij volgt hiermee de heer C. v. Drunen op, die op de laatst gehouden vergadering aftrad in ver band met zijn benoeming in de ruu- verkavelings-commissie. BENOEMD De heer H. Portier, ondercomman- d'ant van de vrijwillige brandweer alhier, is, naar wij vernemen, be noemd tot lid van de examen-com missie aan de regionale Brandweer- school te Tilburg, van de regionale Brandweer midden-Brabant. PROMOTIE De Opperwachtmeester der rijks politie, de heer v. Uden, die kort geleden werd benoemd tot Opper wachtmeester te Oisterwijk, is met terugwerkende kracht vanaf 1 april bevorderd tot Adjudant. De heer v. Uden werd per 1 april jl. van Drunen overgeplaatst naar Oister wijk. EINDEXAMEN LAND- EN TUIN BOUWSCHOOL DRUNEN EN OMSTREKEN Aan de Land- en Tuinbouwschool te Nieuwkuijk werd deze week aan 24 geslaagden het diploma uitge reikt. Onder grote belangstelling van de zijde der ouders en autori teiten werd het mondeling examen afgenomen. Dit examen werd een vlot vraag- en antwoordspel, span nend' en interessant. De bijeenkomst stond onder lei ding van de heer Chr. v. Herpt uit Herpt, dit in verband met verhin dering van de voorzitter van het schoolbestuur. In zijn openings woord memoreerde de heer v. Herpt de snelle groei van de school in de laatste jaren en schetste in het kort de moeilijkheden in verband met de huisvesting. Spreker deed een be roep op de betreffende instanties om aan de bouw van een nieuwe school toch alle aandacht te beste- den. De 24 geslaagden kregen de diplo ma's uit handen van de zeereerw. heer pastoor Beex uit Nieuwkuijk. Door de voorzitter en pastoor Beex werden de geslaagde hartelijk ge lukgewenst. Hierna kreeg de heer Nulden, hoofd van de afdeling on derwijs van de N.C.B., het woord; na een gelukwens aan de geslaag den haakte spreker in op het ope ningswoord van de voorzitter, be treffende de scholenbouw. Spr. gaf de verzekering dat van de zijde van de N.C.B. geen poging onbeproefd zal worden gelaten om aan de be staande verlangens te voldoen. Spr. prees ook de ijver van het personeel en de bekwaamheid van de direc teur. de heer Kamp, aan wie in zeer grote mate de totstandkoming van het nieuwe leerplan voor land- en tuinbouw mede te danken is. Ook werd het woord gevoerd door de heer Kamp, hoofd der school. Na een gelukwens aan de ouders en leerlingen, dankte spr. ook voor de goede belangstelling, welke de school steeds mocht ondervinden. Dat reeds 20 van de 24 geslaagden zich hadden opgegeven voor 't vol gen van de vervolgcursus 1 jaar tuinbouw, stemde spr. tot voldoe ning. In verband met het nieuw op gezette leerplan zullen het volgend jaar voor de eerste maal leerlingen volgens het tuinbouwprogramma kunnen worden afgeleverd. Hun studie loopt nu gelijk met de land- bouw-afdeling. In zijn slotwoord wees de voorzitter nog eens op de agrarische reconstructie van 't hele rayon van de school, dat zich bezig is te voltrekken. Het zou, aldus spr., niet volmaakt zijn wanneer niet een representatief schoolgebouw gelijk tijdig kon worden gerealiseerd. De geslaagden waren: H. Klijn, Elshout, met lof; C. van Beijnen, Vlijmen, met lof; M. var. Oyen, Haarsteeg, met lof; verder: G. v. Bavel, Kaatsheuvel: J. v. Beijen, G. v. Ravenstein en C v. Engelen, Haarsteeg; A. Verhoe ven, Herpt; M. v. Engelen, 's-Bosch A. Gubbels, Helvoirt; L. Hanff, Bok hoven; J. v,. Mensvoirt, Cromvoirt A, Pulles en H. v. Huiten, Nieuw kuijk; J. v. Rooy, J. Smits, J. Rhein rev, C. de Gouw, G. Pijnenburg, A v. Delft, J. Jonkers en A. v. Huiter Drunen; G. v. Sluisveld, Elshout; G de Vaan, Vlijmen. Namens de leerlingen werd nog woord gevoerd door C. v. Beijnen. RENNERSNIEUWS Tini v. d. Lee werd in de ronde van Terheijden op 5 mei jl. nr. 5. Van der Lee zat in de kopgroep van 12 renners en werd in de sprint nr. 5. In de ronde van Hoeve werd v. d. Lee zondag nr. 2 en schoof daarmee ook een plaats omhoog op de rang lijst van de prijs voor de Drie Hoef ijzers Bieren. Op deze ronde werd v. d. Lee winnaar van de sprint van het eerste gi-ote peleton. A.s. donderdagavond om 8 uur worden de medewerkers voor de ronde van Drunen van a.s. zondag verwacht, voor het ontvangen van de laatste instructies. DODELIJK VERKEERSONGEVAL Donderdagavond omstreeks 10 uur is de 24-jarige M. v. Tiggelen uit Sprang-Capelle op de Roestelberg- weg door een auto aangereden en ter plaatse aan zijn verwondingen bezweken. Op genoemd tijdstip was v. T. per rijwiel onderweg in de richting van de Roestelberg, toen van tegenover gestelde richting een auto, bestuurd door v. H. uit Waalwijk, naderde. Tegelijkertijd kwam van deze zelf de richting en groep wielrijders waarvoor de auto, omdat deze weg geen rijwielpad bevat, moest uitwij ken. Bij deze manoeuvre werd v. T. door de auto gegrepen en aan de kant van de weg geslingerd, waarbij hij zware verwondingen aan het schedeldak bekwam. Dr. v. Rooy uit Waalwijk, die het slachtoffer de eerste hulp verleehde, liet onmiddellijk om een ziekenauto verzoeken. Vóórdat deze ter plaatse verscheen was het slachtoffer ech ter reeds overleden. Het lijk is naar het ziekenhuis te Waalwijk overge bracht, Rijks- en verkeerspolitie stelden een onderzoek in. JAARVERGADERING K.A.J. De K.A.J. hield ditmaal haar ver gadering in de R.K. Gildenbond in samenwerking met de V.K.A.J. Na opening met gebed en een wel komstwoord tot de aanwezigen door de waarn. voorzitter, de heer G. Molenschot, begon deze met de voornaamste gebeurtenissen en ac tiviteiten in het K.A.J.-leven de re vue te passeren. In het bijzonder wees hij daarbij op de V.K.A.J., waar in het afgelopen jaar weer mee begonnen is, het weer bijzon der goed' geslaagde St. Nicolaasfeest. Ook in de J.K.A.J. en K A.J.-groe- pen, alsmede de pioniersgroep lie pen de zaken weer behoorlijk. Ver volgens dankte hij de aalmoezenier, kapelaan Pas. en diverse personen die zich in de afgelopen periode bij zonder verdienstelijk hebben ge maakt. Een hartelijk woord van dank richtte hij tot de heren C. War- tenberg en M. v. d. Assem, die dit jaar de revue hadden opgezet en keurig in orde hadden. Ten slotte wees hij er op dat de samenwerking tussen V.K A.J., J.K.A.J. en K.A.J. in het afgelopen jaar goed was ge weest, maar hij hoopte in het ko mende zomerseizoen deze banden nog te verstevigen. Hierna volgde een keurig verzorgd jaarverslag van de secretaris en het financieel verslag van de penning meester, waaruit bleek dat er nog een batig saldo was. Voor de bestuursverkiezing waren door het bestuur candidaat gesteld: M. Smits, P. Kemmeren, Th. Kwan ten en G. Molenschot, terwijl door de leden B. Kemmeren naar voren was gebracht. Aangezien er 5 vaca tures waren, werden deze vijf can- didaten zonder meer in het bestuur opgenomen, dat daarmee dus mo menteel uit 9 personen bestaat. De waarn. voorzitter, de heer G. Molen schot, werd met meerderheid van stemmen tot voorzitter uitgeroepen. Daarna werd door de voorzitter het J.K.A.J.-kamp besproken, waar mee dan van start werd gegaan en reeds een comité werd benoemd. Als toekomstplannen werden be sproken de verlovingscursus, de sport voor de komende zomermaan den en de bedevaarten van de J.K. A.J. naar Elshout en K.A.J. naar Den Bosch. Aalmoezenier Pas besprak de jeugd van deze moderne tijd, hetwelke hij niet als een onoverkomenlijk pro bleem beschouwde, maar waarvoor meer begrip moest bestaan bij de ouderen. De tijdens de rondvraag gestelde vragen werden door voorzitter Mo lenschot tot ieders tevredenheid be antwoord, waarna hij deze druk be zochte vergadering, tijdens welke de aanwezigen ook een versnapering

Echo van het Zuiden | 1960 | | pagina 5