WASPIK Sprang-Capelle DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 9 MEI 1960 6 OPGEDRAGEN Loon op Zand Provinciaal Mieuws Handbal Wielrennen Sprang-Capelle Sprang Vrijh.-Capelle Adverteert in dit blad! kregen aangeboden, op de gebruike lijke wijze en met een dankwoord sloot. Het bouwen van een woonhuis voor rekening van de heer J. de Kort aan de Vaartstraat te Kaats heuvel, alsmede het uitbreiden en verbouwen van het bedrijfsgebouw der Coöp. Ver. „Broederhulp" te Kaatsheuvel, is onderhands opgedra gen aan het aannemersbedrijf S. Pepping en Zn. alhier. KLASSERING KINDEROPTOCIIT Wij geven hieronder de uitslag van de grote gecostumeerde kinder optocht, welke ter gelegenheid van de viering van de bevrijdingsdag is gehouden, en zoals deze door een speciaal ingestelde jury werd ge waardeerd. Afdeling grote wagens: le pr. Ber- nardusschool, 44% pnt.; 2e pr. St. Jansschool, 41% pnt.; 3e pr. Leonar- dusschool, 35% pnt.; 4e pr. Theresia- school, 32 pnt.; 5e pr. Mariaschool. Afdeling kleine wagens: le pr. St. Jansschool, 43% pnt.; 2e pr. Maria school, 35 pnt.; 3e pr. Bernardus- school, 34 pnt.; 4e pr. Leonardus- school 33% pnt.; 5e pr. Theresia- school. Afdeling fietsen en steppen: le pr. Theresiaschool, 45 pnt.; 2e pr. Maria school, 39 pnt.; 3e pr. Leonardus- school, 38 pnt.; 4e pr. St. Jansschool 32% pnt.; 5e pr. Bernardusschool 29 pnt. Afdeling loopgroepen: 1. Maria school, 55 pnt.; 2. Theresiaschool, 45% pnt.; 3. St Jansschool 38% pnt.; 4. Leonardusschool, 38 pnt.; 5. Ber nardusschool, 31 pnt. AUTOCLUB „KAATSHEUVEL" lste oriëntatierit voor club kampioenschap Zondag organiseerde de autoclub „Kaatsheuvel" de eerste rit voor 't clubkampioenschap 1960. Het betrof ditmaal een oriëntatierit, die, zoals wij reeds eerder aankondigden, was uitgezet door de gebr. Pooters, kam pioen 1959, met technische mede werking van de clubofficial Bep de Wijs uit Drunen. Deze rit, welke als „zeer geraffi neerd in elkaar gezet" en derhalve als zeer moeilijk was aangekondigd, heeft de deelnemers inderdaad heel wat hoofdbrekens gekost, met als gevolg dat veruit de meesten van hen een ware regen van strafpun- ten opliepen, sommigen zich genood zaakt zagen de rit voortijdig te be ëindigen omdat zij hopeloos in de knoei zaten, terwijl weer anderen wegens tijdoverschrijding buiten de eindklassering vielen. De aankondi ging echter dat de rit over uitslui tend verharde wegen zou gaan, klop te echter niet met de werkelijkheid, want het gedeelte achter De Moer kunnen wij moeilijk als zodanig aanmerken. Nadat de eindstand was opge maakt, maakte de voorzitter van de Automobielclub „Kaatsheuvel", de heer W. Soeterboek, in de zaal van Euphonia aan de verzamelde deel nemers de uitslag hiervan bekend. Alvorens hiertoe over te gaan, bracht hij eerst warme hulde aan de gebr. Pooters, niet alleen voor het uitzetten van deze uiterst zware en moeilijke rit, maar vooral ook voor de prachtige verzameling prijzen, die genoemde heren hadden bijeen gezameld. Een extra dankwoord richtte hij ook tot de heer en mevr. de Wijs voor de door hen verleende medewerking. Ten slotte dankte hij ook de controleurs voor hun hulp. Verder vroeg hij de medewerking van de leden der club en ook de aanwezige niet-leden om deel te ne men aan de rit, welke deze maand zal word engehouden in verband met de grootse muziekfeesten ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan der kon, erk. harmonie Concordia te Loon op Zand, en waarvan de or ganisatie aan de autoclub „Kaats heuvel" is opgedragen. Ook vestig de hij nog de aandacht op de eind mei door de Hertogrijders te Den Bosch te organiseren „radio-rallye", waaraan met enkele club-equipes zal worden deelgenomen. Nadat hij nog had aangekondigd dat de eerst volgende rit voor 't clubkampioen schap. welke zal worden uitgezet door de heren L. Ververs en A. v. Oversteeg, zal worden gehouden in de eerste week van juni, en wel in de avonduren, reikte hij met een toepasselijk woord de prijzen aan de winnaars uit. Er werd door 65 equipes aan deze eerste rit deelgenomen, waarvan 50 voor het eindklassement in aanmer king kwamen. De 20 eerstgeplaatsten waren: 1. J. v. d. Oord, Vlijmen, 74 straf- punten; 2. gebr. Soeterboek, K'heu- vel, 91 strafp.; 3. G. C. v. d. Aa, Els- hout, 96 strafp.; 4. J. Peskens, Vlij men, 146 strafp.; 5. W. Musters, K' heuvel, 202 strafp.; 6. D. Stibbe, Vught, 210 strafp.; 7. v. Mossel, Waalwijk, 239 strafp.; 8. W. Appels, K'heuvel, 239 strafp.; 9. P. Schoen makers, K'heuvel, 242 strafp.; 10. J. Vloemans, K'heuvel, 266 strafp.; 11. G. Stein, Capelle, 302 strafp.; 12. J. de Kort, K'heuvel. 307 strafp.; 13. L. Ververs, K'heuvel, 308 strafp.; 14. J. Moonen, Loonopzand, 308 strafp.; 15. P. Cornelissen, Oisterwijk, 313 strafp.; 16. M. de Wijs, Tilburg, 319 strafp.; 17. C. Lepelaars, Tilburg, 319 strafp.; 18. Fr. Tuerlings, Til burg, 327 strafp.; 19. mej. Leenheers, Waalwijk, (le dames-equipe) 328 strafp.; 20. C. v. Delft, Loonopzand, 362 strafp, WONINGBOUW Door de Stichting Hypotheekfonds te Eindhoven is het bouwen van 122 woningen te Valkenswaard, Heeze en Veldhoven, onderhands opgedra gen aan de firma W. en A. den Teu- ling, Wilhelminaplein 12, Kaatsheu vel. BEVRIJDING SFEE ST Donderdagmorgen werd om 7 uur de bevolking gewekt, om zich ge reed te maken voor de feestelijke herdenking van onze bevrijding van het Duitse juk, die 15 jaar geleden plaats had. Om half tien waren alle school kinderen met versierde groepen, fietsen e.d. op de beide schoolplaat- sen aanwezig, waar zij door de kon. erk. harmonie Concordia werden af gehaald om in een kleurige optocht door de Loonse straten te trekken. De deelname was dit jaar groter dan voorheen, en men kon zien dat zij enthousiast daaraan meewerkten. Tegen 11 uur werd aan de v. Rijcke- vorsel. en Willebrordusstraat een wielerwedstrijd georganiseerd, die I door de voorzitter van het centraal I buurtcomité werd geopend. Een 20- tal renners namen er aan deel. De uitslag na 35 ronden was als volgt: 1. Heesbeen, 2. G. Moonen, 3. P. v. Laarhoven, 4. J. Broeders, 5. Jos Moonen, 6. Th. Spapens, 7. C. Krol, 8. G. Schoenmakers. Als attractie volgden hierop een drietal ronden voor veteranen op kleine fietsjes. Het was een aller aardigste vertoning. Het resultaat was: 1. Bijnen, 2. Kint, 3. Warten- berg en IJpelaar, 4. Z. v, d. Velden In optocht traden de deelnemers aan voor de volksspelen op het ter rein aan de Klokkenlaan, voorafge gaan door de kon. harm. Sophia's Vereniging. Als eerste gaven de rui ters van R.O.S. een demonstratie, gevolgd door gymnastische oefenin gen der boerenjeugd. Hierop vingen de volksspelen aan, waarvoor grote deelname bestond. Om deze feestviering waardig te besluiten, gaf de kon. harm. Sophia's Vereniging op het pleintje een keu rig concert, dat ons weer eens zijn goede muziek heeft laten horen. Na dit concert werden de prijzen voor de volksspelen uitgereikt. Het geheel is schitterend geslaagd; hoe kan het ook anders, want het weer werkte prima mee. Ook hier heeft het C.B.C. weer bergen werk verzet. KON. HARM. SOPHIA'S VERENIGING In verband met het overlijden van een der leden zal deze Harmonie op 15 mei a.s. 's ochtends haar dauwtrappen houden. Allen worden verwacht. P.V. DE LUCHTBODE. Zondag 8 mei hield de P.V. de Luchtbo de een vlucht vanuit Pont St. Maxence; af stand 312 km; N.O. wind; deelname 190 duiven. Gelost om 7 uur. De uitslag is als volgt: H Leermakers 1, 43; C v d Velden 2, 35; M v d Ven 3, 46; J Damen 4, 5, 27, 39; P v d Velden 6, 32, 45; A Beerendonk 7, 23, 37; L Beerendonk 8, 38; M v d Steen 9, 18, 33, 47; A Spapens 10, 13, 15, 16, 25, 34; P Verschuren 11, 31; K v Esch 12, 19, 44; M Vera 14, 28, 30; M Maas 17, 29, 41; Jo v Broekhoven 20, 21; A J v Don-, gen 22; G Vriens 24; H v d Linden 26, 36; Jos v Dongen 40; B v lersel 42; Fr Krol 48; overduif M v d Steen 8-54 aankomst. A.s. vrijdag van 7.30 - 9 uur inmanden voor de vluchten St. Denis en Vilvoorde. VOETPROCESSIE NAAR DEN BOSCH. Zondagmorgen om half 4 vertrokken weer een groot getal bedevaartgangers naar Den Bosch. Zoals gebruikelijk waren er alle leef tijden bij vertegenwoordigd. Dit keer was de tocht weer vermoeiend geweest wegens het warme weer en de losse grond vooral ten zuiden van de Duinen. Tegen half 5 arriveerden de deelnemers onder klokgelui weer in de parochiekerk, alwaar een korte dankdienst werd gehouden. De Pater Capucijn die de tocht leidde, zei dat hij Loon kon feliciteren eerstens door zo'n massale Maria-devotic en vervolgens door de mooie vertegenwoordiging die Loon naar den Bosch afvaardigde. Met de zegen met 't Allerhoogste sloot de pater deze boe- tereis. BEZOEK MINISTER TOXOPEUS AAN WEST-BRABANT UITGE STELD TOT 8 JUNI. Zoals gemeld was de Minister van Binnenlandse Zaken, Mr. E. H. Toxopeus, voornemens zich dinsdag 10 mei a.s. in gezelschap van het provinciaal bestuur van Noord-Brabant ter plaatse te oriënteren over de voorstellen tot wijziging van de gemeentegren zen tussen Oosterhout en Made c.a. en tussen Bergenopzooin en Halsteren. Met de betrokken ge meentebesturen zou des morgens in Oosterhout en des middags in Bergenopzooin worden gespro ken. Dit bezoek is door verh.inde- ring van de Minister uitgesteld tot woensdag 8 juni a.s. WALCHEREN—TACIIOS 8—8 Tachos promoveert Luttele seconden voor het eind signaal van scheidsrechter Franken zou klinken, greep de Tachos-ach- terhoede wanhopig naar het hoofd. Een kostbare defensiefout bracht de Walcheren-midvoor alleen voor v. Meirlo en terwijl de ganse zeeuwse aanhang om het verlossende, win nende doelpunt smeekte, knalde de geel-witte aanvalsleider hard in han den van de Tachos-keeper. Dit was tevens het einde van de wedstrijd en 11 dolgelukkige Waalwijkse handballers vielen elkaar letterlijk in de armen, want de eindstand 8-8 betekende voor hen promotie naar de district 2e klas (2e divisie). Het hoge tempo en de nog hogere temperatuur vergden het uiterste van de spelers, doch de enorme wil om te winnen deed hen stuk voor stuk volhouden tot het einde. De wedstrijd zelf verliep emotioneel. Tachos nam al spoedig een 02 voorsprong en al even rap sloegen de zeeuwen terug; 22. Opnieuw wisten de groen-witten de leiding te nemen, maar nog vóór rust was de stand weer in evenwicht; 44. Na de thee hetzelfde spelletje. Tachos nam steeds opnieuw de lei ding, doch Walcheren weigerde door de knieën te gaan. Het einde kwam tenslotte met de hierboven reeds omschreven kans, doch door 't niet benutten hiervan ontnam dit de zeeuwen het recht op een barrage. Tachos was gepromoveerd! Een fantastische prestatie, die nog meer glans krijgt als men bedenkt dat Tachos ook in het seizoen 1958- 1959 kampioen werd en ook toen zijn promotie-wedstrijden wist te winnen. Twee klassen doorlopen in 2 jaar! Mannen, van harte gefeliciteerd! RONDE VAN HOEVEN. 3e plaats voor Tini van der Lee. Onder zeer grote belangstelling is gis teren de Ronde van Hoeven gereden, welke meetelde voor het puntenklassement om de grote prijs van de 3 hoefijzers. Het was een prachtig parcours van 1800 meter, welke door de amateurs 60 maal gereden moest worden.. Door Tini v. d. Lee uit Drunen werd een uitstekende race gereden en hij wist de 3e plaats te bezetten. Het alge meen klassement van deze Ronde van Hoe ven luidt: 1 J. v. d. Klundert de Heer 71 pt.; 2 M. v. d. Lee Drunen 70 pt.; 3 L. Tim mermans R'daal 62 pt.; 4 A. Mertens Bre da 55 pt; 5 A. v. Haaren Puttershoek 53 pt. Er zit voor Tini van der Lee dus nog een prachtige kans in. BRANDKAST OPENGEBROKEN Een van de krakersplocgen, die de laatste maanden in Bra bant opereert, heeft in de nacht van zaterdag op zondag opnieuw toegeslagen. Rond half twee werd de brandkast van de klompenfa- briek van de firma Van der Vel den aan de Oirschotseweg in Best geforceerd. De buit bedroeg maar duizend gulden. De politic in ge heel Nederland en België is ech ter gealarmeerd, omdat de na men van enkele vermoedelijke daders bekend zijn. Een rijkspo litieman uit Best heeft het num mer van de wagen genoteerd, waarmee de brankastkrakers waarschijnlijk hebben gereden. GEMEENTERAAD. Openbare vergadering van de Raad der gemeente Waspik, op woensdag 11 mei a.s., des avonds 8 uur. Agenda 1. Vaststelling der notulen van de ver gadering van 23 maart 1960. 2. Ingekomen stukken en mededelingen. 3. Voorstel tot verkoop van grond aan de N.V. PNEM ten behoeve van de bouw van KV-station in de Wilhelminastraat. 4. Voorstel tot toekenning van een ex tra-subsidie aan de vereniging Nederland en Oranje i.v.m. viering bevrijdingsdag. 5. Voorstel tot vaststelling heffingsper centage /straatbclasting 1960. 6. Voorstel tot wijziging premie-spaar regeling ambtenaren. 7. Voorstel tot voorlopige vaststelling gemeente-rekening dienstjaar 1957. 8. Voorstel tot goedkeuring rekening van de Gemeentelijke Instelling voor Maat schappelijke Zorg. dienstjaar 1957. 9. Voorstel tot deelname in het aande lenkapitaal van de N.V. Bank voor Nederl. Gemeenten. 10. Voorstel tot beschikbaarstelling van een krediet ten behoeve van wegenaanleg in uitbreidingsplan Waspik-Dorp. 11. Voorstel tot het aangaan van over eenkomsten tot zckerheidsstelling als be doeld in art. 7 Besl. bevordering eigen- woningbezit. 12. Begrotingswijzigingen dienstj. 1960. SCHERPENHEUVEL. De bedevaart vanuit Waspik naar Scher- penheuvel welke a.6. woensdag 11 mei wordt gehouden zal vertrekken vanaf de parochie kerk van de H. Bartholomeus om kwart voor zeven. KIND AANGEREDEN. Op 't Vaartje werd een kind van de familie B. door een personenauto aangere den. Ondanks krachtig remmen kon de be stuurder van de auto het kind dat plotse ling de weg opliep niet meer missen. Ern stige gevolgen bleven echter door een snelle reactie van de chauffeur achterwege. Het kind beliep slechts enkele onbetekenende verwondingen. BROMFIETSER DOOR AUTO VERBLIND. De heer J. O. uit Waspik-Boven over kwam in Raamsdonk een ernstig ongeluk, toen hij met zijn bromfiets van de weg ge raakte en tegen een huis botste. Het on geluk werd veroorzaakt doordat het slacht offer verblind raakte toen een auto hem tegemoet kwam. De heer O. is naar het ziekenhuis overgebracht. ONGELUK OP VOETBALTERREIN. Tijdens een vriendschappelijke wedstrijd tussen een gecombineerd elftal van de ver-, eniging Waspik en de firma Savelkouls is aan Ad Smits een ongeluk overkomen, waarbij genoemde speler een lichte sche- delbasisfractuur opliep. 25 JAAR MIDDENHUIS. Op dinsdag 10 mei a.s. zal het 25 jaar geleden zijn dat het café-restaurant Midden-, huis op 't Vaartje werd geopend. Dit jubi leum zal op die dag enigszins feestelijk worden herdacht. JONGE BOEREN WEREN ZICH. De sportclub van de Waspikse RKJB heeft zich in de halve finale geplaatst van de kringwedstrijden Basketball - Rugby. In dit kader behaalde Waspik op de laatst ge houden sportdag twee overwinningen, resp. op Dongen 4-3 en op Horst 19-8. LANDBOUWSCHOOL. Voor het eindexamen landbouwschool slaagden uit Waspik de heren L. Biemans met lof, P. Kamp, L. Kamp, J. Kamp en H. Lodewijks. E.H.B.O. De EHBO-vereniging St. Jan heeft voor donderdag 12 mei a.s. een oefenavond be legd in café Montens. De avond wordt zoals gebruikelijk geleid door dokter R. P. Wijf fels. CLUBAVOND. Op donderdag 12 mei houdt de voet balvereniging Waspik een z.g. clubavond in hotel Montens, waarbij alle leden worden uitgenodigd. DAUWTRAPPEN. Zondagmorgen werden de bewoners van Waspik in alle vroegte gewekt door vro lijke masmuziek van het korps De Een dracht uit R'veer. Deze harmonie had ons dorp als einddoel van haar jaarlijkse dauw- trappen gekozen. BALLONWEDSTRIJD. Ter gelegenheid van de heropening van het garagebedrijf Vossen Co. aan de Ju- liancstraat werd er voor de jeugd een grote Ballonnenwedstrijd georganiseerd. Deze at tractie bleek bij de jeugd bijzonder in trek en het was dan ook een drukte van belang toen op het afgesproken uur ontelbare bal lonnen uit een krioelende menigte opste gen om hun weg te zoeken. Waarlijk een feestelijk schouwspel. Tevens werden een aantal nieuwe autoboxen in gebruik geno men, waarbij de zakenrelaties zich niet on betuigd lieten. DODENHERDENKING In de zaal van hotel J. v. d. Schoot werd op 4 mei 's avonds een stemmi ge karaKtervolle herdenkingsbijeen komst gehouden, georganiseerd door de vereniging Nederland en Oranje, in samenwerking met het gemeente bestuur. Hoewel deze avond wegens beperkte zaalruimte slechts toegan kelijk was voor genodigden, was ie der middels zijn of haar standsorga nisatie of vereniging hierbij verte genwoordigd. Medewerking verleenden de ge mengde zangver. Polymnia en de Chr. gemengde zangver. O.K.K., ter wijl mej. J. Smits en de heren Th. Zijlmans en J. v. Hooren als leden van de R.K.B.B. en R.K.J.B. verzets poëzie declameerden. Burgemeester v. Erp sprak deze avond een herdenkingsrede, waar in hij o.m. de drie in de laatste oor logsjaren gesneuvelde Waspikse sol daten in herinnering riep. met na me Verschuren, J. van Erp en A. Brokx. De avond was ingeleid door de heer W. Savelkouls. Aan deze bij eenkomst gingen kerkdiensten voor af. GESLAAGD BEVRIJDINGS FEEST Hierin geleid door de vereniging Nederland en Oranje, heeft Waspik op waardige wijze het 15-jarig be vrijdingsfeest gevierd. Om 8 uur 's morgens werd de bevrijdingsdag geopend met klokkengelui, het hij sen van de vlag op het Raadhuis plein door de jeugdbeweging en door voorlezing van een proclama tie op diverse plaatsen in de ge meente door herauten. Om half 11 volgde een kinder aubade, waarbij de harmonie haar medewerking verleende. De jeugd werd hier toegesproken door bur gemeester v. Erp, terwijl de heer N. v. d. Rijken, als voorzitter van 't organiserend comité, zich bij deze gelegenheid meer tot de volwassen aanwezigen richtte. Om 2 uur 's middags volgde een wijkvoetbaltournooi voor jongens t/m 18 jaar, afgewisseld met turn- demonstraties van de jonge boeren en boerinnen. In het voetbaltour- nooi versloeg de Benedenkerkstraat met de Diepstraat een elftal van Havendijk, Veerstraat en 't Vaartje met 20. De Spoorstraat met de Schotse Hooglandersstraat zegevier de over de zgn. „Nieuwe Wijk" met 10, waarna het elftal van Spoor straat - Schotse Hooglandersstraat straat eveneens de sterkere bleek van „de rest van Waspik-Boven". De finale tussen Schotse Hooglan dersstraat en Spoorstraat contra Be nedenkerkstraat en Diepstraat bleef, zelfs na 2 maal verlenging, onbe slist; 00. Ook toen men tot 2 maal toe penalty's had genomen, was er nog geen winnaar bekend, zodat de lste en 2de prijs in tweeën werden verdeeld. Na een muzikale wandeling van de harmonie volgde 's avonds bij 't gymnastieklokaal in de openlucht een toneeluitvoering door de Was pikse jeugd. Opgevoerd werd: „Hoe de rompmannen uit het sprookjes bos verjaagd werden", een gelegen heidsspel van Jan Meilof. dat voor al de jeugd kan helpen beseffen welke geweldige offers het verove ren van de vrijheid gekost heeft. Het einde van het spel is de bevrij ding van het Sprookjesbos, zoals Europa 15 jaar geleden werd be vrijd, Deze bevrijding kwam tot stand na uitwerking van een plan van kleinduimpje, dat alleen kon slagen nadat iedereen iets van zich had gegeven. Jan Meilof heeft in z'n spel de bevrijding en de vreugde daarom voelbaar gemaakt en leert ons die vrijheid te waarderen, de vijand te vergeven en in vrede met elkaar te leven. Plaatsruimte maakt het ons (jam mer) onmogelijk de verdere inhoud weer te geven. De Waspikse jeugd bracht het spontaan en helder. 25-JARIG DIENSTJUBILEUM. De heer J. v. d. Hoven gedenkt vandaag het feit dat hij voor 25 jaar in dienst trad bij de fa. Vloemans te Kaatsheuvel. De heer van de Hoven zal door de directie en het personeel van de fabriek worden gehul digd. COMBINATIE WEDVLUCHT Waspik, Raamsdonk, Raamsdonks- veer, Geertruidenberg en Hank Uitslag St. Ghislain; afstand 157 km., lossing 9 uur, wind noord noordwest, aantal duiven 811. C. Broeders, R'veer, 1, 26, 55, 92; Sweep-Kerremans, G'berg, 2. 9; J. v. Tilborgh, Waspik, 3, 96: H Boons, R'donk, 4, 35, 40, 51; F. Hanegraaf, Hank, 5, 21, 65, 74, 97, 136, 148, 156; S. Selders. Waspik, 6, 17. 31. 32, 53, 57, 61, 135; M. C. Oome, R'veer, 7, 52, 80; J. v. Vleuten, Waspik, 8; J. v. Onzenoort, R'donk. 10, 27, 108, 178: A. v. d. Pluiim Wzn., Hank, 11; H. Broeders, R'veer, 12, 41; P. Keij- zers, R'veer. 13, 84, 128, 165; D. Lan- germans. Waspik, 14, 189; H. Rolffs, R'veer, 15, 48, 185; C. Vermeulen, Waspik, 16; P. de Graauw, Waspik, 18, 20, 75, 122, 132; M. Timmers, Waspik, 19; M. Krooswijk, G'berg, 22, 29, 182, 198; M. J. van Dongen, Waspik, 23, 158, 190; L. de Wit, R' veer, 24, 76; A. Kanters. R'veer, 25; Dr. Smits, Waspik, 28; R. Broeders, R'veer, 30; Adr. Kieboom, R'veer, 34, 114; J. v. Strien, H. R'veer, 36, 90, 105; J. A. Leemans, Hank, 37, 123, 166, 175, 130, 69. 127; W. Sper- ber, G'berg, 38, 201; W. Donks, Was pik. 39, 56. 102, 170, 181; A. Wee- land, R'veer, 42; C. Hommel, R'veer, 43, 64, 72, 89, 124, 196; H. Donks, Waspik, 44; C. v. Eijl, R'veer. 45, 167; C. Oudzegel, G'berg, 46, 160; R. Nachtzaam, R'veer, 47: Kemmeren- Zagers 49; J. Sperber, G'berg, 50; P. Schellekens, Waspik, 54, 116; Jo v. Gils, Waspik. 58; F. Roovers. Was pik, 59, 95; Dr. Smits, Waspik, 62, 93; D. Mureau, R'donk, 63, 91; A. Kanters, R'veer, 66; N. Nachtzaam, R'veer, 67; G. Merrienboer, G'berg, 70; Gebr. Heijmans, Hank, 71; Jac. v. d. Kieboom. G'berg, 73, 126; Th. Heijmans, Hank, 77; C. Ligtvoet, R' donx, 78, 193; C. Krooswijk, G'berg, 79; J. Hondijk, G'berg, 81; J. v. Erp, G'berg, 82, 85. 186; Ant. Wintermans, Hank, 83, 86, 119; C. Arendse jr., R'veer, 87, 164; A. Snijders, Hank, 88; J. Pagie, Waspik, 94, 101, 106; R. Stevens, Hank, 98, 168, 187; G. Boom, R'donk, 99, 117; L. v. Diem, R'veer, 100, 125; C. Schapers, R'donk 103, 109; H. Diependaal, G'berg, 104; A. de Rooij, R'veer, 107; Tom de Ruijter, R'veer, 111; H. Waas, R'veer 112; J. Rijken, G'berg, 113; M. Hui gen, Hank, 115, 145; D. Langermans, Waspik, 118; A. Smits. R'donk, 120, 183; H. Langermans, Waspik, 121; Jos. v. Seeters, R'veer, 129; J. Smits, R'veer, 131; J. v. Gils, G'berg, 133; P. Keijzers, R'veer, 134; J. Heere, Hank, 137, 200; A. IJpelaar, R'donk, 138; F. v. Onzenoord, Waspik, 139; A. v. d. Pluijm Wzn., Hank, 140, 146, 147; C. Kievits, Hank, 141, 151; J. Oerlemans, Waspik, 142; J. Tim mers, Waspik, 143, 162; Th. v. Ham, Hank, 144; W. Kuis, Hank, 149; M. v. Meel, R'veer, 150; A. v. d. Pluijm Azn., Hank, 152; Th. Vervuren, G' berg, 153; J. Heijmans. Hank, 154; M. Snijders, R'donk, 155; B. Ver- duijn. Waspik, 157; M. v. Meel, R' veer, 159; J. v. Hoof, Waspik, 161; C. Arendse Sr., R'veer, 163, 194; A. Smits, Waspik, 169; Tom de Ruijter, R'veer, 171; Joh. Ribbens, Hank, 172; H. Snijders, G'berg. 173, 199; C. J. de Rooij, Waspik, 174; J. Kie boom II, R'veer, 176; C. Blok, G' berg, 177; C. Krooswijk, G'berg, 179; J. v. Gils, G'berg, 180; J. Timmers, Waspik, 184; C. J. de Rooij, Waspik, 188; Pluijm-v. Alphen, Hank, 191; G. v. d. Pluijm, Hank, 192; M. J. v. Dongen, Waspik, 195; M. Snijders, R'donk, 197; M. J. de Rooij, Waspik, 202; C. Blok, G'berg, 203. Serie II H. Boons, R'donk; S. Sel ders, Waspik; F. Hanegraaf, Hank; F. Hanegraaf, Hank. Serie III F. Hanegraaf, Hank; F. Hanegraaf, Hank; S. Selders, Was pik. Serie IV F. Hanegraaf, Hank, J. v. Onzenoord, R'donk; S. Selders, Waspik; P. de Graauw, Waspik. WIT ZWART - WHITE BOYS 3-2. White Boys heeft zondag haar competitie afgesloten met een nederlaag. Het was te gast bij Wit Zwart in Capelle, dat, be dreigd door het degradatiegevaar, een moeilijk te overwinnen tegenstander bleek te zijn. Al na een kwartier spelen stond Wit-Zwart met 2 0 aan de leiding. Voor al de openingstreffer, een inswinger vanaf de linkervleugel van de linksbuiten van Wit Zwart (Bakker) was een juweeltje om over naar huis te schrijven. Uit een vrije trap liet de aanvalsleider van White Boys (Han van Eeten) een tegenpunt aantekenen, maar nog voor de rust was het weer Bakker die voor Wit Zwart de roos trof. In de tweede helft reduceerde van Eetten de achterstand tot 2-3, maar verder lieten de Capellena- ren het niet komen. JUBILEUM JAN DE ROOIJ-GROEP. Begunstigd door prachtig zomerweer vierde de Jan de Rooij-groep zaterdag j.l. het 12 -jarig bestaan der groep. Om 3 uur werd, voorafgegaan door de Padvinders-Drumband Jeroen Bosch, afge marcheerd naar het SSC-terrein, waar sportwedstrijden voor de Welpen en Ver kenners waren georganiseerd. Tien Verken nersteams en tien Welpenteams namen hier aan deel. Na de opening met vlaghijsen en padvin- derswet memoreerde Hopman de Vries in 't kort de geschiedenis van Jan de Rooij en sprak de hoop uit, dat het Jan de Rooij-. wisselschild, dat voor de winnende groep ter beschikking werd gesteld, mede mocht dienen om de herinnering aan de offerbe reidheid van Jan de Rooij in de padvinderij levend te houden. De Districts-Commissaris, Kolonel En- gelbrccht feliciteerde daarna de Groep en bood namens het District een zware hout hakkersbijl aan. Vaandrig Haverhals feliciteerde daarna de Hopman en Vaandrig van Peer, die beiden 12% jaar bij de Groep waren en bood hun een geschenk aan. Hierna werd met de wedstrijden in hard lopen, hordeloop en hoogspringen begonnen. Na deze wedstrijden hield de Jeroen Bosch nog een demonstratie, waarna de uitslagen bekend werden gemaakt. Bij de Welpen waren de eerste drie: 1 St. Jan uit Kaatsheuvel, 2 St. Jan uit Eslshout, 3 Jan de Rooij uit Sprang. Deze drie groepen kregen een totemleer. Bij de Verkenners was de uitslag: 1 St. Jan uit Elshout 2 Jan de Rooij uit Sprang, 3 Andr. Zijlmans uit Waalwijk, waardoor de St. Jan-groep uit Elshout in het bezit van het wisselschild kwam. Daarna werd met de Drumband weer afgemarcheerd naar het Troephuis. 's Avonds trok de Jan de Rooij-groep opnieuw er op uit, voor een fakkeloptocht vanaf het raadhuis. Ditmaal zorgde de Drumband van de Gymnastiekver. van Be- soijen voor opluistering. Voor de woning van de nieuwe burgemeester werd halt ge houden om de heer van Prooijen te feli citeren met zijn benoeming. Op het raad huisplein gaf de drumband onder grote belangstelling een prachtige marsdemon-, stratie, die beloond werd met een hartelijk applaus van de zeer vele toeschouwers. En hiermede was dan het einde gekomen van een voor de Jan de Rooij-groep on vergetelijke dag. ONGEVAL MET DODELIJKE AFLOOP. De 24-jarige M. van Tiggelen alhier werd j.l. donderdagavond, toen hij per rij wiel nabij de Roestelberg reed, door een bestelauto, bestuurd door dhr. van Heesch uit Waalwijk, aangereden, waarbij hij zo ernstig aan het hoofd werd verwond, dat hij vrijwel terstond overleed. Dokter Win kelman, die spoedig ter plaatse was, kon slechts de dood constateren. Het stoffelijk overschot werd naar het ziekenhuis te Waal wijk overgebracht. Men kan zich de verslagenheid van de ^ouders en familie indenken. De begrafenis zal morgen, dinsdagmiddag, op de algeme ne begraafplaats alhier plaats vinden. DODENHERDENKING. J.l. woensdagavond werd alhier de jaar lijkse dodenherdenking gehouden. Om 7 uur werd in de Ned. Herv. Kerk een gecom bineerde herdenkingsdienst gehouden, waar in voorging Ds. P. J. Bos. Ned. Herv. pre dikant. Het kerkgebouw was flink bezet. Ds. Bos had tot .tekst voor deze bijzon dere gelegenheid gekozen 2 Samuël 1 19b: „Hoe zijn de helden gevallen". Aan het slot werden staande het le en 6e couplet van het Wilhelmus gezongen. Om 7.45 uur werd bij de Ned. Herv. Kerk de stoet opgesteld voor de stille tocht naar het monument aan de Tilburgseweg. Daar aangekomen werden 2 minuten stilte in acht genomen, waarna de Harmo nie Marijke „Wilt heden nu treden", en „Blijf bij mij, Heer", speelde. Vervolgens werden door verschillende deputaties bloemen aan de voet van het monument gelegd. Namens het gemeente bestuur werden bloemen gelegd door de loco-burgemeester, de heer J. Waverijn; voorts werden bloemen gelegd namens het Rode Kruis, de harmonie Marijke, de Chr. Gem. Zangvera Excelsior, de Padvinders- groep Jan de Rooij, de Chr. Besturenbond Sprang-Capelle en enige particulieren. BEVRIJDINGSFEESTEN. De bevrijdingsdag werd ingezet met klok gelui om 8 uur; om 9 uur werd in de Ned. Herv. Kerk een herdenkingsdienst gehou-. den, waarin voorging Ds. W. B. v. d. Meu- len, Geref. predikant, die als uitgangspunt voor de herdenkingstoespraak koos Gelaten r vers 1 „Staat dan in de vrijheid, waar mede Christus u heeft vrijgemaakt". De opening en sluiting geschiedde door Ds. P. J. Bos. Aan het einde werden de bekende twee coupletten van het Wilhelmus staande ge zongen; er werd een colecte gehouden voor de Vluchtelingenhulp die ruim f 140. - op bracht Het kerkgebouw was geheel bezet. Na de kerkdienst trok een stoet van schoolkinderen, begeleid door harmonie en drumband van Marijke en waarbij velen zich aansloten, naar het gemeentehuis, voor de aubade door de gehele Sprang-Capelse schooljeugd. De schoolkinderen werden na terugkomst in de school rijkelijk getrak teerd. Op een terrein aan de Torenstraat wer den 's middags met de schooljeugd bijzonder geslaagde kinderspelen gehouden, waarvoor van de zijde der ouders veel belangstelling bestond. Er waren mooie prijsjes beschik baar. De harmonie Marijke en de Chr. Gem. Zangveren. Lcoft den Heer en Excelsior verleenden 's avonds medewerking aan een door alle muziek- en zangverenigingen uit de gemeente te verzorgen avondconcert op het plein voor het gemeentehuis. Dank zij het schitterende weer is de her denking van de bevrijding op waardige wij ze gevierd. VRIJHOEVE-CAPELLE P.V. NOOIT GEDACHT. De P.V. Nooit Gedacht, gevestigd bij de heer C. van Tilborgh aan de Hogevaart, hield j.l. zaterdag een wedvlucht vanuit Sittard, afstand 97 km; gelost 12 uur. Eer ste duif om 1 u. 11, laatste duif om 1 u. 26 geconstateerd; ingemand 330 duiven. Er werd 1 op 4 gespeeld. De prijzen waren als volgt: C Broeks 1, 18, 27; A Snaphaan 2. 4, 69; C v Tilborgh 3, 16, 23, 61; M Mesch 5, 21, 26, 55; A Spuijbroek 6; G Rozcnbrand 7, 10, 32, 74; A Vos 8, 54, 57; M Treffers; 9 E v Esch 11; Joh. de Jong 12; A Heiblom 13, 29, 44; A Tactor 14, 20, 47, 51, 67, 75; D. v. d. Schans 15. 49; P. de Meter 17, 40; A J v d Schans 19; T de Jong 22; A Brouwers 24, 58; Lamb. Vos 25; A. v. Camen 28; A J Ophorst 30; G v Os 31, 64; Gert Vos 33, 35, 38, 71, 76; J Spierngs 34, 63. 70; C Verhagen 36, 43; P W v Rooij 37; H v Seist 39; J Rosenbrand 41; Jo Sferrenburg 42, 48, 65; J v Zeist 45. 50; H Vos 46, 68, 72; H de Jong 52; W N 53; A Spie- rings 56. 60, 62; Joh Sterrenburg 59; A Florijn 66, 77; J Pols 73. A.s. vrijdag 13 mei inmanden voor Li- bramont, tussen 7 en 9 uur 's avonds. Extra prijzen werden behaald door C Broeks 1 en C v Tilborgh 2. y BREZJNEF VOLGT WOROS- JILOF OP ALS PRESIDENT Kliment.y Worosjilof is zater dag om gezondheidsredenen afge treden als president van de Sov jet-Unie. Leonid Iljitsi Brezjnef, lid van het partijpresidium, volgt hem op als staatshoofd. Dft 'is hekend gemaakt in de Opperste Sovjet. Het nas reads lang he kend, dat de 79-jarige Worosjilof njet goed gezond was. Hij is nu uitgeroepen tot „held van de so cialistische arbeid" en hij kreeg de Lenin-orde en de gouden sik kel- en hamer-medaille.

Echo van het Zuiden | 1960 | | pagina 6