wAAlwijkse en LanqstRAatse couRAnt NÊEUW-GUINEA BINNEN- EN BUITENLANE excelleert in lustrumjaar Het Brabant (Jrkest De juiste Bril Van Maaren's Bril niet alleen Nederlandse kwestie ECON. BENELUXUNIE IN BELGIË GOEDGEKEURD Provinciaal Nieuws Brillenspecialist van SVIaaren De Brii MOORD EN DOODSLAG IN KONGO. MAANDAG 16 MEI 1960 83e JAARGANG No. 39 De tcho v,\n het Zuióen Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur: JAN TIELEN Gironummer 50798 Dit blad verschijnt 2 x per week Opgericht 1878 Bureaux: Grotestraat 205, Waalwijk - Tel. 2621 Kaatsheuvel: Tel. 2002 - Dr. van Beurdenstraat 8 lijk voor zeer korte tijd in de ziekenzaal opgenomen. De goede afloop van het ongeluk is waar schijnlijk te verklaren uit 't feit, dat alle militairen volgens de Abonnement 22 cent per week per kwartaal 2.85 3.10 franco p. p. Advertentieprijs: 10 cent per m.m. Contract-advertenties speciaal tarief. Tel.-adres: ..Echo" Nieuw-Guinea levert het ver verwijderde Nederland proble men op, die het oude moederland zeker niet met genoegen aan vaardt. Het bezorgt ons financi ële en politieke problemen, die nauwelijks tot enig winstpunt kunnen leiden, hoogstens de vol doening het ons mogelijke te hebben gedaan dit land een eigen weg te laten vinden in een vrije wereld. Onder alle bevolkingsgroepen in ons land zijn er, die het dit niet waard vinden. Die oordelen dat Nederland toch niet in staat is om Nieuw-Guinea, zowel land als volk, tot volledige ontwikke ling te brengen en dat we ons er daarom geen verdere problemen mee op de hals moeten halen. Er zijn er die, zelfbeschikking ot geen zelfbeschikking, het op een na grootste eiland ter wereld rus tig aan zijn lot zouden willen overlaten, hetgeen zou betekenen dat het een kolonie werd van Soekarno en zijn Javanen. Wij mogen dan geen koloniserende mogendheid zijn, maar als Indo nesië in die voetsporen wil tre den, dan zien deze lieden daar blijkbaar geen bezwaar in. Toch zou dat een heel wat slechtere kolonisatie worden dan waartcie het ver verwijderde Nederland in staat is. Anderen weer zeggendraag t Verenigde Naties, ren, maar dan zijn wc toch voor de verantwoordelijkheid van een eventuele strijd er om niet meer alleen aansprakelijk. In wezen zou daardoor echter, wat onze verhouding tot Indonesië betreft, niets veranderen. De zo verdeelde Verenigde Naties" moeten bo vendien' niets hebben van een zo omstreden gebied, wat de inter nationale complicaties nog maar zou verergeren, terwijl de UNO immers niet in staat is om de on schendbaarheid van het gebied te waarborgen. De politieke con stellatie in de Verenigde Naties friaakt het aanvaarden van het beheerschap over Nieuw-Guinea vrijwel onmogelijk. o Al wat in Nederland tegen ons beheer over Nieuw-Guinea wordt gezegd en geschreven en al het gebrul wat Indonesië er over aanheft, zal aan de situatie ech ter weinig of niets veranderen. Ons beheer over dit gebied is niet een kwestie die alleen Ne derland aangaat, zoals velen wel schijnen te menen. Zo goed als wij de Indonesische archipel niet konden behouden wegens inter nationale druk, evenzo kunnen wij niet op eigen houtje afstand doen van Nieuw-Guinea. Ons beheer over dit land is niet een aangelegenheid die Ne derland alléén aangaat, maar bok daarin spelen Australië, Enge land en Amerika een rol, hoezeer zij dit in het openbaar ook zullen ontkennen. Wij kunnen ons niet zo maar van Nieuw-Guinea los maken en dit land onbeschermd achterlaten. Wij bezitten slechts de helft van een groot eiland, dat voor het overige gedeelte in Aus tralische handen is en direct aan dit werelddeel grenst. Dit Aus tralië kan een revolutionair In donesië, zoals dit land nog altijd is, niet als naaste huur onder één dak hebben en voor Australië is Nieuw-Guinea de voornaamste barrière legen alleen uit 't noor den dreigende aanvallen, liij het behoud van die barrière zijn ook Engeland en Amerika geïnteres seerd. r Het lijkt dan misschien also! wij voor deze grote mogendheden de kastanjes uit het vuur mogen halen, doch op een andere wijze is het behoud van de barrière thans niet mogelijk. Door de voortdurende infiltraties en de heftige dreigementen van Indo nesië zijn wij thans genoodzaakt onze marine en luchtverdediging op Nieuw-Guinea te versterken, maar ook dat doen wij niet zo maar op eigen houtje. Het is een soort verzekering tegen mogelij ke losbandigheden van Indonesi sche zijde, maar ook niet meer dan dat. —o Als puntje bij paaltje mocht komen, dan zullen het zeker niet alleen de Nederlanders zijn die op de bres staan voor de verde diging van dit Guinea. Dat weet men in Djakar- over aan de - - - uc waarvoor wij het dan voorlopig i (jiging van dit deel van Nieuw als mandaatgebied kunnen behe- Guinea. Dat w< ta even goed als in Den Haag en in Canberra en in andere hoofd steden. Daarom behoeven we ons liet Indonesische gebral ook niet zo aan te trekken, want dit ge schiedt louter uit binnenlandse overwegingen, om eigen tekort komingen er achter te verdoeze len en' het volk af te leiden van de onmacht der regeerders. Het ware misschien verstandi ger geweest als de Nederlandse regering het zenden van de ver sterkingen niet zo lang tevoren en zo openlijk had aangekondigd, want de georganiseerde opwin ding van 'jonge Indonesiërs wordt er alleen' maar door gestimu leerd. Maar misschien was dit al wel nodig om al te onberaden stappen van Indonesische zijde te voorkomen, om er aan te herin neren dat Nieuw-Guinea niet on der Javaanse bezetting zal ko men, hoezeer men er daar ook om schreeuwt. In -ieder geval dient het Nederlandse volk wel te beseffen, dat het hier meer om een internationale kwestie gaat dan om een die alleen Nederland zou aangaan. Daarom ook is alle kritiek op de Nederlandse rege ring, om de stappen die nu moe ten' worden ondernomen, nu zon der zin, want ook een andere Ne derlandse regering zou evenzo gehandeld (moeten) hebben, wil de zij Nederland's internationale belangen goed behartigen, en daarom lossen wij, en dit mag zeker niet vergeten worden, onze belofte in aan de autogene bevol king van dat rijksgebied. H. v. W. njke volkspartij en een commu nist. Twee CVP-ers en een libe raal onthielden zich van stem ming. De Belgische minister van Bui tenlandse Zaken, VVigny, sprak het vertrouwen uit, dat de Bene lux een „gelukkig huwelijk" zal worden, „daar de partners elkaar de afgelopen tien jaar goed heb ben leren kennen." „KAREL DOORMAN" VAART NlET DOOR SUEZ-KANAAL Hoewel de marine voorlopig 'n strikt stilzwijgen bewaart, ziet 't er naar uit, dat het vliegkamp schip" Karei Doorman" en de twee begeleidende onderzeeboot- jagers op hun reis met vlagver toon naar Nederlands Nieuw Guinea als tussenhavens zal aan doen Dakar (West-Afrika), Ma dagascar (het eiland bij de Oost- afnkaanse kust tegenover Mo zambique) en een haven in Aus tralië. Dakar en Madagascar be horen tot 't gebied van de Fran se Unie. Dit vaarschema betekent dat 't Nederlandse smaldeel niet via het ÏSuez-kanaal gaat, maar via Kaap de Goede Hoop. Het zou niet de Bedoeling zijn, een haven in Zuid-Alrika aan te doen. KORTING OP PENSIOENEN AMBTENAREN AFSCHAFFEN Naar wij vernemen zou de re gering van plan zijn, de korting op de ambtelijke pensioenen die wordt toegepast wanneer de gepensioneerde ook een AOW- of AWW-uitkering krijgt ge leidelijk aan af te schallen. Deze korting bedraagt thans 2 percent per jaar tot een maximum van 80 percent (bij 40 dienstjaren). Het zou in de bedoeling liggen om, als eerste stap, het kortings percentage terug te brengen tot 1,3 percent, zodat de maximale korting (bij 40 dienstjaren) dus o2 percent wordt. voorschriften hun binnenhelmen op hadden, die de ergste klap op vingen. MEISJE TE VENLO GEWURGD LEDERWARENINDUSTRIE BEREIKT IN 1959 OMZET VAN 70 MILJOEN Export steeg met 13 pet. AKKOORD OVER LANDBOUW De versnelde opbouw van Eu ropa wordt een feit. De Euro- marktlanden willen hun onder linge tolgrenzen voor eind vol gend jaar tot op de helft afbre ken. Ook de andere handelsbe perkingen verdwijnen verhou dingsgewijze in versneld tempo. De 'Euromarkt maakt hiermee een sprong van ongeveer drie jaar in zijn oorspronkelijk groei- schema van twaalf jaar. Deze versnelde opbouw van de Euro- markt gaat in op 1 januari, zowel voor industriële als voor land- bouwprodukten. „Nederland heeft met veel pijn zijn zin gekregen in landbouwza ken", zei een uitgeputte minister Luns kort na middernacht. „Ik heh zelden besprekingen gevoerd, die zo ontzaglijk veel moeilijkhe den hebhen gebracht." De Ne derlandse ministers Luns en Ma- rijnen hebben echter tenslotte een succes behaald in de taaie strijd, die vorige week eerst in Luxemburg, daarna in Brussel tientallen ministers en ambtena ren dertig uur lang aan de con ferentietafel hield. Even na middernacht kwam er tenslotte een akkoord over het Nederlands-Duitse landbouwge- schil, dat heel de versnelling te gen hield. De ministers waren 't in Luxemburg eens geworden over alle andere punten van pro fessor Hallsteins versnellings plan, ook over de versnelde in voering van de gemeenschappe lijke buitentarieven en over de verlaging daarvan met 20 pet. In grote lijnen is de Nederland se eis vervuld, dat ook de land bouw gelijk meeprofiteert van de versnelde verruiming van het Europese handelsverkeer. Duits land wilde eerst een gemeen schappelijke Europese landbouw politiek vóór het zijn grensmuren sneller verlaagde voor landbouw- invoer. Het akkoord bepaalt nu, dat invoerrechten op landbouw- produkten gelijk met die op in dustriële produkten verminde ren, en dat ook de invoercontin genten volgend jaar met 20 pet. worden verruimd. Dat wil men laten ingaan op 1 januari a.s. De Belgische Kamer van volks vertegenwoordigers keurde don derdagmiddag na een bespreking van nauwelijks vier uur het ver drag voor de economische Bene- luxunie met 123 tegen 11 stem men bij 3 onthoudingen goed. Tegen stemden 10 leden van de landbouwfractie van de christe- De omzet in de lederwarenin- dustrie in 1959 ligt zeven procent hoger dan die van 1958 en be draagt zeventig miljoen gulden. De export van lederwaren in dat zelfde jaar ligt ongeveer dertien procent boven het bedrag van de in 1958 geëxporteerde lederwa ren. In 1959 werd voor een be drag van tien en een half mil joen gulden geëxporteerd, dat is ongeveer vijftien procent van de totale produktie. Aldus een com muniqué van het bedrijfschap voor de lederwarenindustrie, dat deze cijfers ontleent aan door het centraal bureau voor de statis tiek bekend gemaakte produktie- indexcijfers. De verwachting van de onder nemers in de bedrijfstak lederwa renindustrie is hoopvol gestemd. De man-jaarproduktie in lJoJ bedroeg naar schatting pl.m. 17.500 gulden, hetgeen ongeveer overeenkomt met de manproduk- tie van de West-Duitse lederwa renindustrie. De totale lederwa- reninvoer was in 1956: 22 mil joen gulden, in 1959 slechts ze ventien miljoen vijfhonderddui zend gulden. De uitvoer in 19d9 ligt pl.m. driehonderdduizend gulden boven het reeds in 1956 bereikte hoge exportbedrag. De op de binnenlandse markt ver kregen verstevigde positie was mede een gevolg van de zeer hoog opgevoerde kwaliteit. De verwer king van leder met textiel en/oi plastics hield in 1959 aan, mede als gevolg van de gestegen leder- prijzen. Het publiek nam de com binatie van leder en hoogwaar dige textielstoffen goed op, zodat daarmee in 1960 zal worden door gegaan. Vóór 1940 kwam pl.m. 85' procent van de in Nederland verbruikte lederwaren uit 't bui tenland, in 1959 bedroeg dit per centage slechts 23. COLONNE MILITAIRE AUTO'S VAN WEG AFGEDRUKT Dader moet ook in Waalwijk zfjn geweest. In ons vorig nummer hebben wij nog vermeld, dat een patiënt, uit Heiloo ontsnapt, een 16-jarig meisje te Venlo had meegenomen en dat hij later alleen was ge zien. Toen de ouders de politie in kennis stelden, werd het stof felijk overschot van het kind (de zestienjarige Joke van Groe- nendaal, die sinds dinsdagavond werd vermist), donderdagavond om kwart over zeven in een ei kenbosje in de nabijheid van de bron „De Snelle Sprong" in de gemeente Tegelcn gevonden. De 24-jarige K. M. uit Kerkra- de, een ontsnapte patiënt van de psychiatrische inrichting te Hei loo, heeft tegenover de politic bekend, dat hij het meisje heeft gewurgd. Hij had haar dinsdag meegelokt onder het voorwend sel haar als fotomodel te zullen gebruiken voor enkele foto's voor damesweekbladen. Dinsdagavond reeds begon de politie na alarm van de ouders, het onderzoek. Nauwelijks 48 uur na de verdwijning van het meisje is dus klaarheid gekomen in een afschuwelijk misdrijf. Donder dagmiddag om half één is M. in een hotel te Maastricht door de Maastrichtse politie aangehouden op aanwijzingen van een perso neelslid van het hotel, dat de gast van een foto in een krant herkende. M. is donderdagmiddag nog naar het politiebureau te Venlo gebracht, waar hij direct werd onderworpen aan een scherp ver hoor, waarbij ook de officier van justitie uit Roermond, mr. W. Uiterwaal, aanwezig was. Na een ondervraging van bijna twee uur bekende M. dinsdagavond 8 uur het meisje om het leven te heb ben gebracht. Op aanwijzingen van de da der, die vroeger geruime tijd in Tegelen gewoond heeft en daar goed bekend was, heeft men het stoffelijk overschot gevonden. M. heeft aan de politie verklaard dat hij bang was geworden toen het meisje begon te schreeuwen en dat hij het kind daarna met een sjaal, die hij 's middags nog in Venlo had gekocht, heeft ge wurgd. Na zijn misdaad was hij over het Maasveer naar Baarlo gegaan waar hij een café en een lunch room had hezocht. Met een ge stolen fiets, die hij in Kessel voor een beter rijwiel had geruild, was hij naar Weert gegaan. Daar had hij de trein naar Heerlen geno men. Woensdag had hij in Zuid- Limburg rondgezworven, waar bij hii bij z'n grootvader in Kerk- rade nog een bedrag van 30 gul den had gestolen. In een Heerlens café had M. woensdagavond gevraagd om de nieuwsberichten aan te zetten, „daar hij journalist was en op zoek naar een primeur over een meisje, dat met een zijden sjaal gewurgd zou zijn". M-, die al ver scheidene veroordelingen heeft gehad, was op 5 mei uit de psy chiatrische inrichting te Heiloo ontsnapt, met een andere jonge man. Bij de ouders van deze jon geman in Waalwijk (aldus de Volkskrant), heeft 't tweetal in gebroken en ruim 300.mee genomen. M. was toen alleen ver der gaan zwerven en tenslotte te rechtgekomen in Hi I varenbeek, waar hij in een café had gelo geerd. Zonder te betalen en met medeneming van een bedrag van ongeveer 100 gulden was hij uit dit café verdwenen. Met een drietal sublieme con certen heeft Het Brabants Orkest bewezen dat het geen accenten ten onrechte zijn, waarmee zijn 10-jarig bestaan wordt gevierd en herdacht. Zowel het gala-con cert in Breda als de lustrumcon certen in Tilburg en Den Bosch hebben bewezen dat Het Bra bants Orkest reeds ver is uitge groeid boven de functie welke liet nog steeds met onvoorstelba re hardnekkigheid krijgt toebe deeld, namelijk die van provinci aal orkest. Het Brabants Orkest moet gerekend worden tot de beste symiphonie-orkesten, welke ons land bezit. Dc concerten te Breda, Tilburg en Den Bosch hebben dit nog weer eens en ei genlijk ten overvloede bevestigd. In' Breda hebben we de start, de groei en de volle wasdom van het orkest mogen zien en beluis teren in de uitvoering van wer ken van Mozart, Ton de Leeuw, Badings en Ravel. Illustere spre kers onderstreepten daarna nog eens de eminente prestaties en '1 voortreffelijke niveau van het orkest, o.a. de minister-president prof. dr. de Quay en de Commis saris der Koningin in Noord-Bra bant, mr. dr. lvortmann. Ir. Phi lips overhandigde aan de voor zitter, burgemeester Tcijssen van Waalwijk, onder couvert een be drag van 25.000.— voor het in strumentenfonds. Tot slot sprak de voorzitter woorden van dank tot de sprekers, medewerkers en in het bijzonder lot dc heren Hein Jördans en Jan Tendijck, die als resp. dirigent en zakelijk leider zo enorm veel voor het or kest gedaan hebben. In het lustrumconcert te Den Bosch etaleerde Het Brabants Orkest j.l. donderdag nog weer eens zijn vele en voortreffelijke capaciteiten. In dit concert gaf de violiste Johanna Martzy een aangrijpende en volmaakte ver tolking van Beethoven's viool concert. Ook ditmaal dezelfde Mozartsymphonie (in Bes-groot) als in Breda, maar nu ceel trans paranter van toon door de zo veel betere Bossche akoustiek, en daarnaast ook weer de composi tie „Brabant" van Ton de Leeuw op het gedicht van Harriët Lau- rey, met een zeer knappe en war me solo-interpretatie van Wil- helmine Matthès, all. In het sluit stuk, „De Vuurvogel" van Stra- winsky, hebben wij vooral de technische capaciteiten van het orkest kunnen bewonderen. Na de pauze sprak Casino-di recteur, de heer Piet Martens, woorden van grote waardering en lof tot Hein Jordans en Jan Tendijck. Hij overhandigde Hein Jordans het gouden Casino-pot lood en Jan l'endijck een fraaie ets van Hendrik dc Laat. Er is een uitgaansverbod afge kondigd in verschillende plaat sen samenscholingen van meer dan vijf personen zijn verboden en er is een verbod ingesteld op liet dragen van vuur-, steek- en slagwapens. Troepenversterkin gen worden naar dc onrustige ge bieden gezonden. De Belgische bestuursautoriteiten zien dc toe komst voor hel gebied, dat 30 ju ni onafhankelijk zal worden, bij zonder somber in. De Kongolese partijen hebben onmiddellijke in stelling van een Kongo-regering geëist. De veiligheid van dc Europese bevolkingsgroep het aantal Belgen in Kongo bedraagt onge veer 100.000 is de afgelopen dagen in Brussel besproken tus sen de ministers voor Kongo, Dc Schrijver en de gouverneur-gene raal van het gebied, Cornelis. De heer Cornelis verklaarde deze weck: „België heeft Kongo niet de onafhankelijkheid verleend, opdat hel zou ondergaan in ver warring en ellende. Zouden de wegen van begrip, gezond ver stand en verzoening blijven al- gegrendeld, dan zal alles in het werk moeten worden gesteld om het land met andere middelen te redden", aldus de gouverneur-ge neraal, die geen nadere toelich» ting gaf op deze uitspraak, die hij in Leopoldstad aflegde voor zijn vertrek naar Brussel. 9 JUBILARISSEN BIJ DE GRUYTER N.V. gezien pasvorm, model, en soliditeit, komt STEEDS van VUGIITERSTRAAT 25 DEN BOSCH MARKT 32, TILBURG Nwc Ginnekenstraat 23 BREDA die heerlijk zit, keurig staat en., niet duur is is ALTIJD een Draag daarom als zovelen een Van Maaren's Bril VAN MAAREN wordt steeds nagebootst! Dat is wel een goed teken! Een bewijs voor Jdaar is 't goed! Daar moet ik zijn! „Het was een wirwar van ar men, l>enen en modder", zeiden militairen, die zich vrijdagmor gen in de keuken bij landbouwer C. A. Langeslag in Rijnsaterwou- de stonden te wassen. Hun mili taire wagen uit een colonne van vier was enige ogenblik ken tevoren van een vijf meter hoge diik vlak bij de boerderij van Langeslag gekanteld en in 'n sloot terecht gekomen. Het onge luk liep buitengewoon goed af: zes jongens werden licht gewond, van wie 4 slechts lichte schram metjes en builen opliepen. Zij doen al weer normaal dienst. De twee anderen zijn waarschijn- in PRINS ALY KHAN VERONGELUKT Prins Aly Khan, vader van de huidige Aga Khan. is donderdag avond bij een autobotsing in de buurt van Parijs om het leven gekomen. Zijn passagiere en met- jj'ion"iers,""die jarenlang hun gezellin van de. laatste jaren, I |.rachlen aan het bedrijf gegeven de vroegere Parijse mannequin, werd licht gewond. Hij was een bekend autocou reur en renstalhouder. Op zaterdag 7 mei j.l. werden het Directiekantoor van de Gruyter en Zoon N.V. te 's-IIcr- togenbosch 9 zilveren jubilaris sen gehuldigd, en wel: de heer W. van Ainelsvoort, Den Bosch; de heer G. van Stiphout, Den Bosch; de heer P. Schippers, Den Bosch; de heer W. Mulders, Den Bosch; dc heer 1). de Vaan, Vlijmen; dc heer J. van Dijk, Croinvoirt; de heer A. Kremcr, St. Michielsgestel; de heer J. v. Lieshout, Den Dungen; de heer M. de Laat, St. Michielsgestel. In een uitvoerige toespraak wees de directeur, Drs. L. de Gruyter Jzn. er op, dat in het hedrijf van De Gruyter iedere medewerker ieder op zijn eigen terrein een niet te vervangen schakel is geworden, een onmis baar element in het grote appa raat. Door de toewijding van alle medewerkers en speciaal van de In Leopoldstad en elders in Belgisch Kongo heersen wanor delijke toestanden, die een nood toestand benaderen. Bij ongere geldheden in een randgemeente van de hoofdstad zijn vijf Kon golezen gedood en twaalf gewond. hebhen, is De Gruyter geworden tot wat het thans is. Drs. de Gruyter memoreerde, dat thans van de 1000 volwassen mannelijke medewerkers, die in Den Bosch werkzaam zijn, er 165 hun 25-jarig dienstjubileum reeds gevierd hadden en hij stelde deze mensen als voorbeeld voor de jongeren. Hij sprak de hoop uit, dat de jongeren leren heseffen, dat door de mechanisatie van de fabrieken, specialisatie en vak manschap niet alleen een eerste vereiste is geworden, maar ook een verheffing van de menselijke arbeid betekent en bovendien een zekerheid van bestaan en 'n gro ter materieel voordeel meebrengt. Na deze toespraak feliciteerde Drs. de Gruyter iedere jubilaris persoonlijk en overhandigde hen een gouden horloge en een ge schenk onder couvert. Bovendien ontvingen allen ook het diploma van de Mij. van Nij verheid en Handel met bijbeho rende medaille. Tot slot dankte de heer van Lieshout namens alle collega's- jubilarissen. WERKTUIGENDAG LIEMPDE TROK VEEL BEZOEK. Donderdag is in Liempde de 12e nationale werktuigendag ge houden. Dit evenement, georga niseerd door de afdeling Tilburg van de tuinbouwbond NCB, waar bij land- en tuinbouwwerktuigen werden tentoongesteld en gede monstreerd, werd door ongeveer 50.000 personen bezocht. Van de tentoongestelde machi nes, die een totale waarde van circa tien miljoen vertegenwoor digden, trok speciaal de belang stelling de radiografisch bestuur bare tractor van de Engelse Fordson fabriek. Ook de grond- verbeteringsapparatuur van de Nederlandse Heidemaatschappij trok veel aandacht. Met medewerking van de Wa- geningse instituten voor land- en tuinbouwvoorlichting was een sociale tentoonstelling de Plu- viade ingericht, waarop wa tervoorzieningsmogelijkheden in de land- en tuinbouw zoals re geninstallaties getoond wer den. De droogte van 1959 was de reden dat aan dc watervoorzie ning grote aandacht werd gege ven.

Echo van het Zuiden | 1960 | | pagina 1