wAAlwijkse en UnqstRAAtse couRAnt DRUNEN LAATSTE NIEUWS VUJMtN a Uit de Langstraat aa S prang-Capelle Haarsteeg Sprang MAANDAG 16 MEI 1960 83-a JAARGANG No. 39 Zie de uitgebreide collectie WAALWIJK MARKT Waarom wel een baby-sit voor het kaartavondje, de gezellige babbelvisite en het bioscoopjc, maar niet voor het bijwonen van de H. Mis op zondag, zo heeft pastoor Lam van de St. Anto- niusparochie gedacht. Natuurlijk, elk kind heeft een engelbewaardermaar omdat diens activiteit zich niet uit- uitstrekt tot het aandoen van luiers en andere kinderverzor- gende werkzaamheden zelfs niet in het geval wanneer vader en moeder zich ter kerke bege ven heeft ook pastoor Lam in het zuiver menselijke vlak moeten zoeken naar een oplos sing in dit aspect van het baby sitten. Tot vreugde van ongetwij feld zeer vele ouders heeft hij deze ook gevonden, daarbij dank baar gebruik makend van de medewerking van onderwijs krachten. Met ingang van giste ren is het namelijk in deze pa rochie mogelijk geworden om kinderen onder de Hoogmis „in bewaringte geven in de kleu terschool in de St. C ris pij nst raat. Deze nouveauté voor Waalwijk maakt het mogelijk dat in de St. Antonius parochie ouders met kleine kinderen ook eens samen de Hoogmis kunnen bezoeken. Voor deze voorziening in de jeugdrijke St. .Antoniusparochie zullen vele ouders pastoor Lam ongetwijfeld bijzonder dankbaar zijn. den aan het schot in de voor hoede. Met verdedigen wordt nu eenmaal geen enkele wedstrijd gewonnen. Een troost bij alle teleurstel ling is toch wel dat deze promo tiewedstrijden de clubkas weer hebben versterkt, zodat, zou ik zeggen, er toch nog wel een feestavond je af kan, dat ik met enkele glazen bier gaarne wil openen. Sprang-Capelle Helaas, geen tweede klasser voor Waalwijk. De theoretische kans welke RWB nog had om aan die onderhand zo vervelende 3e klas te ontkomen, is gisteren in rook opgegaan. Na tot een kwartier voor het einde nog met l0 te hebben voorgestaan, heb ben de rood-wit-blauwen zich toch nog met 12 door Steen bergen naar de kleedkamers la ten sturen. En wat erger is, het was helemaal niet nodig geweest, want er zijn extatische kansen geweest voor de Besoijense aan val. Onbesuisdheid en vreselijk gepeuter waren echter oorzaak dat het Steenbergse doel telken male met de schrik vrij kwam. In het veld was RWB zeker niet de mindere van Steenbergen, maar de blauw-witten hadden één ding voor op onze jongens: ze konden schieten en ze durf den het ook. Ik heb die knapen toch werkelijk wel bewonderd om het gemak en de snelheid waarmee ze schoten ook al le verden deze schoten dan geen doelpunten op). En eerlijk ge zegd: RWB faalde op dit stuk volkomen. Voor het overige heb ben de Besoijenaren een behoor lijke wedstrijd gespeeld, waarin m.i. Treffers met kop en schou ders boven de anderen uitstak. Enfin, jongens, de strijd is ge streden, het heeft niet zo mogen zijn. Jullie zijn in elk geval kam pioen geweest en het gemeente bestuur kan nu weer rustig ademhalen. Er zit voor het ko mende seizoen weer een goede kans in, wanneer tenminste de komende maanden besteed wor- Van wegbewijzering heb ik hoegenaamd geen verstand. Ik vertrouw wat dat betreft dan ook blindelings op wat de ANWB op mijn weg belieft te plaatsen. Wanneer deze nuttige instelling in Waalwijk een bord plaatst met de aanduiding: Milaan 987 km., dan geloof ik dat zonder meer, alleen al om de doodeen voudige reden dat ik niet van plan ben dit te gaan nameten. Wanneer echter deze zelfde AN WB in mijn eigen woonplaats met afstanden gaat knoeien, dan komt mijn semi-brabantse hart in opstand. Toen ik namelijk dezer dagen vanuit Den Bosch huiswaarts keerde, trof mijn oog vlak achter de Baardwijkse brug een bord met het opschrift: Waalwijk- Oost 2,8 km. Ofschoon ook ik 'n heilig ontzag heb voor alles wat gedrukt staat, dacht ik in dit ge val toch: daar klopt geen blik sem van, want Baardwijk is Waalwijk-Oost ('t spijt me, Baardwijkers). Begeef ik mij vanaf de Baardwijkse brug 2,8 km. westwaarts, dan zit ik, naar ik schat, ter hoogte van de Markt, hetgeen alweer Waalwijk- Centrum is. Waarschijnlijk is dit bord dan ook bedoeld als misleiding voor de Russen. Ten slotte heb ik me j.l. vrijdag een beetje geërgerd aan het ont breken van een verantwoorde bioscoopcontrole. In de film „Dodende liefde", die toch echt wel ook volgens de KFC voorbehouden moest blijven voor 18-jarigen, heb ik handenvol jongens gezien van zo rond de 14 jaar. De politie had hier toch wel even laten we zeggen een kwartier een oogje in het zeil kunnen houden. De opmerkingen, welke deze 14-jarigen over deze film maak ten, laten zich niet in druk om zetten, maar zij hebben mij er wel van overtuigd dat 'n scherpe controle hier niet overbodig zou zijn geweest. Het zou in dit verband ook te wensen zijn, dat sommige ouders zich beter op de hoogte stellen van hetgeen hun kinderen 's avonds uitvoeren. Capelle De tcho vAn het Zuióen itgpver \aalwijkse Stoomdrukkeru Antoon Tielen oofdredacteur: JAN TIELEN ironummer 50798 Hit blad verschijnt 2 x per week Abonnement 22 cent per week per kwartaal 2.85 f 3.10 franco p. o- Advertentieprijs: 10 cent per m.m. Contract-advertenties speciaal tarief. Opgericht 1878 Bureaux: Grotestraat 205. Waalwiik Tel. 2621 Kaatsheuvel 1 - RONDE VAN DRUNEN Ronde van Drunen werd een ware afvalrace. Mooi, maar zwaar parcours met 62 ronden van 1,6 km. Na een ware afvalrace stoof na 62 ronden (100 km.) een grote groep renners op de eindstreep af voor 'n massa-sprint, waaruit de Roosen daler L. Timmermans met een dui delijk verschil voor Broekmans uit Zevenbergse Hoek en A. Mertens uit Breda finishte. De Drunense favoriet Tini van der Lee, die drie maal van fiets moest verwisselen, maar steeds in de kop groep heeft gestreden, werd als nr. 9 geklasseerd. In het begin van de ronde deed zich een valpartij voor, waarbij de renner C. Duyzer uit Giesendam ernstig werd gewond en naar het ziekenhuis moest worden overge bracht. Het regende in deze ronde van Drunen lekke bandjes. Na 31 ronden waren nog 30 renners in de strijd. Ontsnappingspogingen van v. d. Lee, Dré de Vries, Mertens en vooral B. Vos liepen meestal op niets uit. Na 10 ronden vormde zich nog een kopgroepje met Hamelink en Vesseurs uit Tilburg, maar na 3 ronden had het peloton met v. d. Lee op kop de weglopers weer te pakken. Hoe de Drunense jeugd ook smeekte om een overwinning voor v. d. Lee, het werd wat velen ten slotte verwachtten: de grote prijs van Drunen werd beslist in een massa-sprint. Onder de talrijke toeschouwers bevond zich ook Woutje Wachtmans, Rotterdam, maandag Beslag gelegd op gro te zending Exportshag (licht-zwaar-halfzwaar) en rooktabak. Toestemming ontvan gen om een gedeelte officieel te banderol leren en te verkopen tegen sterk vermin derde prijs. Dit kwantum zal woensdagmiddag om 4 uur op de markt in Waalwijk worden vrijgegeven. Om eenieder in de gelegenheid te stellen van dit buitenkansjete profiteren, is besloten de verkoop over de gehele avond te ver delen. De verkoop zal plaats vinden in een speciale stand, die ten gerieve van het publiek ken baar is gemaakt door rood gele vlaggen. waar de Drunense jeugd een ware handtekeningwedloop op hebben gehouden. De ronde voor aspiranten werd gewonnen (16 ronden, 25 km.) door G. v. Veen uit Werkendam. De nieuwelingen (37 ronden, 60 km*) moesten in L. Althuysen uit Den Haag hun winnaar erkennen. De uitslagen zijn: Amateurs en onafhankelijken: Aerts, Achtmaal; 12. J. van Vlijmen, Amsterdam; 13. A. Meijer, Arnhem; 14. W. v. Asch, Culemborg; 15. F. v. Weert, Vlijmen. Nieuwelingen: 1. L. Althuijsen, Den Haag, 1.33.43; 2. K. Zomer, Halfweg; 3. H. Schou ten, Badhoevedorp; 4. P. Barten, Zevenbergen; 5. W. v. Heijst, Haar steeg; 6 C. Weijers, Hillegom; 7. J. Geloof, Made; J. Boogaards, Ter Aar; 9. J. v. Amsterdam, Leider dorp; 10. G. Koning, Breda; 11. T. Haastin, Badhoevedorp; 12. B. van Ginneken, Schijf; 13. K. Scharrig- hem. Badhoevedorp. •Aspiranten: 1, G. v. Veen, Werkendam; 2. P. v. Dongen, Made; 3. T. v. d. Schie, Den Haag; 4. Pierre, Uithoorn; 5. J. v. Wijk, Vught; 6. N. Castrien, Lisse; 7. H. Goud, Dordrecht; 8. W. Prinsen, Hank; 9. B. Balvert, Am sterdam; 10. F. .Vink, Dordrecht; 11. C. Smit, Amsterdam; 12. J. v. Bxou- werhave, Gorcum; 13. L. Hoogen- boom, Nieuwveen, RKDVC—NIEUWKUIJK In de strijd' om de KNVB-beker behaalde RKDVC gisteravond op eigen terrein een 21 overwinning op Nieuwkuijk. De doelpunten wer den gemaakt door G. de Munnik en A v. d. Wiel. De rust ging in met 21. Het was geen aantrekkelijke wedstrijd. 1. L. Timmermans, Roosendaal 2.33.20; 2. C. Broekmans, Zevenberg- se Hoek; 3. A. Mertens, Breda; 4. H. de Ruiter, Alblasserdam; 5. B. Lute, Rotterdam; 6. C- Kouwenho- ven, Leidschendam; 7. M. den Ou ter, Nieuwerkerk; 8 E. Stomnia, Haarlem; 9. M. v. d. Lee. Drunen; 10. Dré de Vries, Waalwijk; 11. A. HARTELIJKE HULDE VOOR J. H. MOMMERSTEEG TE VLIJMEN. Onderscheiding al in Italië uitgereikt. De Orde van Oranje Nassau heeft door deze nieuwe officier zichzelf onderscheiden. Met deze woorden vertolkte Mr. A. Cor- nelissen het diep respect dat de Vlijmense bevolking in het algemeen en het personeel van de N.V. Mommersteeg's Zaadteelt en Zaadhandel in het bijzonder koestert voor de heer H. J. Mominersteeg, die door zijn personeel werd gehuldigd voor het feit dat hij op Koninginnedag is benoemd tot Offi cier in de Orde van Oranje Nassau. Mr. Hoefnagel, de burgemeester van Vlij men, had de heer Mommersteeg de onder scheiding persoonlijk uitgereikt op diens va- cantieverbiijf in het Italiaanse Gardone. Het personeel van de N.V. wilde zijn directeur echter persoonlijk gelukwensen met de hoge eer die hem ten deel is geval len en daarom werd er onder leiding van accountant van den Eerenbeemt een huldi gingsbijeenkomst belegd. N.V. Mommersteeg nam grote vlucht. Op deze bijeenkomst voerde Mr. Hoef nagel, omhangen met zijn ambtsketen het woord. Door uw grote energie en tref end za-ceninzicht, en uw organisatorisch talent hebt U in nog geen 40 jaar tijd een bedrijf opgebouwd, dat een enorme vlucht heeft genomen en zijn produkten over de gehele wereld verspreidt. De naam van Vlijmen heeft hierdoor internationale klank gekre gen. De Nederlandse landbouw en de na tionale economie hebben veel vrucht van uw pioniersarbeid. Daarnaast bent N een goed werkgever en een nobel mens, aldus de burgemeester. Mr. Hoefnagel schetste hier na de vele diensten van de onderscheidene voor de plaatselijke gemeenschap, die hij ondanks zijn drukke en belangrijke werk zaamheden altijd trouw heeft gediend m vele functies. De burgemeester noemde o.a. het voorzitterschap van de waterschappen Algemene Omkading en de Gecombineerde buitenpolder van Vlijmen, Engelen, Hedik- huizen c.s. en het bestuurslidmaatschap van het Wit-Gele Kruis afd. Vlijmen. In de oorlogsjaren heeft de heer Mommersteeg als directeur van de N.V. Beerman veel landgenoten geholpen aan het meest nood zakelijke voedsel en dank zij zijn tussen komst zijn er ook vele voedselpaketten naar het concentratiekamp te Vught gegaan. Na de bevrijding werd de heer Mommer steeg door de regering belast met de aan koop en verscheping van zaden uit Ame rika. Als deskundige bij uitstek heeft de onderscheidene talrijke functies in vereni gingen op het gebied van de zaadteelt in binnen-, en buitenland. Als een van de eersten is de heer Mom mersteeg begonnen met de wetenschappelij ke selectie in de zaadteelt, waardoor hij in belangrijke mate heeft bijgedragen dat de zaadcultuur op een hoger plan is gekomen. Burgemeester Hoefnagel memoreerde tot slot de grote verdiensten van de onder scheidene voor de kerk, verdiensten die en kele jaren geleden zijn gehonoreerd met het ridderschap in de Orde van de H. Grego- rius te Grote. Ir. W. A. Eschausier, hoofd van de veredelings-afdeling, sprak de heer Mom mersteeg namens het personeel toe. Hij wees op het feit dat Mommersteeg's zaad teelt en zaadhandel in Nederland de groot ste op dit gebied is. Door het kweken van nieuwe rassen en door de belangrijke ex portstijging in de laatste jaren, heeft dit Vlijmense bedrijf het algemeen belang in grote mate gediend, zo meende spreker. U bent altijd de drijvende kracht geweest; wat U hebt gepresteerd is te spectaculair om ongemerkt te blijven. We spreken de wens uit, dat U als officier, ons, soldaten, nog lang zult mogen aanvuren, zo besloot de heer Mr. Cornelissen, juridisch adviseur van de heer Mommersteeg, prees in de onder scheidene zijn gevoel voor de situatie van het ogenblik en zijn vooruitziende blik. U bent een koopman, die hoogleraren college gaf en geadviseerde die adviseur werd, al dus mr. Cornelissen, die hierbij doelde op de strijd die de heer Mommersteeg levert voor het eigendomsrecht van de kweker op zijn produkt en voor het doorvoeren van de kwekerswet. De heer Mommersteeg, die eerst pas uit Italië is teruggekeerd en bijgevolg bijzon der verrast was door de spontane hulde, dankte de verschillende sprekers. De on derscheiding is voor ons allen, ook voor hen die ons ontvallen zijn, aldus de heer Mom mersteeg, die tot slot de hoop uitsprak dat de innige samenwerking in het bedrijf al tijd mag blijven voortbestaan, ook als eens een volgende generatie het roer overneemt. 's Avonds bracht de harmonie Concordia onder grote belangstelling een serenade. Ook burgemeester Hoefnagel was hierbij tegenwoordig en tevens het gezamenlijk personeel. De heer Ebben feliciteerde de heer Mommersteeg met de hoge onder scheiding en dankte namens de harmonie voor zijn grote steun aan de vereniging bij het aanschaffen van de nieuwe uniformen. Verder wenste hij de heer Mommersteeg succes toe met zijn uitgegroeid bedrijf. Na enige pittige marsen te hebben uit gevoerd, dankte de heer Mommersteeg voor deze serenade. Hij was trots op de harmo nie Concordia met hun keurige uniformen. Hij wenste het beste voor de toekomst. Na afloop van de serenade werd het personeel in café van Beijnen een feestavond aange boden. OPENING VLIJMENS ZWEMBAD. Zaterdagmiddag 1 uur werd het Vlij mense zwembad geopend; er was reeds gro te belangstelling. Er zijn weer grote ver beteringen aangebracht, het geheel kreeg weer een mooier aanzien. Zondag was de belangstelling weer groot. GOUDEN BRUILOFT. Op donderdag 19 mei hoopt het echtpaar J. van Engelen-de Groot hun gouden hu welijksfeest te vieren. De buurt is al gerui me tijd bezig om het krasse echtpaar een onvergetelijke dag te bereiden. De dag be gint met reveille, om daarna de laatste ver^ sieringen aan te brengen. Om 10 uur zal er een H. Mis worden opgedragen uit dankbaarheid; na de H. Mis zal het buurt- cadeau worden aangeboden; receptie van 3 tot 4 uur en 's avonds serenade van de Harmonie Concordia enz. MOTOR-ONGEVAL. Zondagnamiddag kwam de motorrijder St. uit Vlijmen van de richting Cromvoirt; ter hoogte van de brug staken enkele wiel rijders de weg over. St. gooide zijn stuur om, om de fietsers te mijden en kwam zelf in de sloot terecht; met een flinke hoofd wonde bleef hij liggen. Hij werd na verbon den te zijn met een luxe wagen thuisge bracht. HERDENKING MARINUS VAN ESCH. Gisteren had alhier weer de jaarlijkse herdenking plaats van onze oud dorpsge noot wijlen soldaat Marinus van Esch, die in de vroege ochtend van 10 mei 1940 aan de Maaslinie te Kessel (Limburg) in de strijd tegen de Duitse overweldiger het le ven liet. Van heinde en ver waren zijn oud- strijdmakkers weer opgekomen om aan de ze jaarlijkse herdenking deel te nemen. Óm 10 uur werd in de parochiekerk door Kap. Severijnen voor zijn zielerust een plechtige H. Mis opgedragen, die door al zijn oud-strijdmakkers werd bijgewoond. Na afloop begaven allen zich naar het kerkhof, waarop zijn graf een prachtige krans werd gelegd. Namens alle aanwezi gen werd hier het woord gevoerd door zijn 2002 Dr van Bpurdpnstraat 8 TpI.-adres- ..Echo' toenmalige commandant Overste Kien, die ongeveer als volgt sprak. Het is weer voor de zoveelste maal dat wij op deze plaats aanwezig zijn om hem te herdenken, die op 10 mei 1940, nu 20 jaren geleden, aan ons is ontvallen. Het is een goede daad geweest van zijn oud kameraden, van wie de meesten hier aan wezig zijn, om hem jaarlijks nog eens te herdenken. De eerste jaren hadden wij het genoegen om de ouders van Marinus steeds in ons midden te hebben, maar die zijn ons inmiddels door de dood ontvallen, maar het verheugt ons, dat zijn broers deze traditie willen voortzetten en hierbij steeds aanwe zig willen zijn. Namens allen breng ik hier dank aan de familie van Esch, voor de steeds ondervonden medewerking; dank ook aan pastoor Serrarens, hier aanwezig, die deze jaarlijkse herdenking zo op prijs stelt, maar dank zijn wij ook verschuldigd aan het gemeentebestuur van Vlijmen, dat het ini tiatief heeft genomen om de eerste straat in het uitbreidingsplan de Marinus v. Esch-. straat te noemen. Met het in acht nemen van een ogenblik stilte, besloot Overste Kien zijn treffende toespraak. Ook pastoor Serrarens sprak enkele woorden ter nagedachtenis, waarna met gebel deze herdenking werd besloten. 50-JARIG BESTAAN BOERENLEENBANK. Op dinsdag 17 en woensdag 18 mei a.s. herdenkt met enig uiterlijk feestvertoon de Boerenleenbank haar 50-jarig bestaan. Een gebeurtenis die naar de mening van het bestuur niet onopgemerkt mag voorgij- gaan. Een gevormd feestcomité heeft voor die dagen het volgende programma vastge steld: Dinsdag 17 mei, 9.30 uur plechtige H. Mis; 10.30 uur, gezamenlijke koffie tafel voor de leden; 11.30 uur jaarverga dering met feestrede. Van 14 tot 15 uur receptie; 16 uur diner voor bestuur en ge nodigden. Woensdag 18 mei: 18 uur gezamenlijke koffietafel voor leden en hun echtgenoten. 19 uur Toespraak omtrent de Boeren leenbank door de heer M. Pulles; 20 uur Optreden van het confetti-cabaret uit Den Bosch met een feestrepertoire. NOOIT GEDACHT. De postduivenvereniging Nooit Gedacht hield j.l. zaterdag een wedvlucht vanaf Li- bramont. Afstand 198 km. De eerste duif werd geconstateerd om 3.33 en de laatste om 6.47. De prijzen werden als volgt be haald: C v Tilborgh 1, 3. 4, 50; F Tactor 2, 48, 55, 58; P de Meter 5, 7; M Treffers 6, 12; A Spuijbroek 8, 9, 47, 59, 60, 68; E Braspenning 10; H Vos 11, 38; A Brou wers 13, 67; Jo Sterrenburg 14, 29, 63; C M de Jong 15, 62; H v Zeist 16, 64; G Vos 17, 65; A Vos 18, 21, 69; W Nieuwen- huizen 19, 42, 72; J Pols 20, 51, 61; C Verhagen 22, 66; Joh de Jong 23. 32. 44; M Mcsch 24, 49, 70; C Broeks 25; Jos Rosenbrand 26; P v Rooij 27. 40; A Snap haan 28; M Netten 30, 46. 53. 71; A J Op- horst 31, 39; D v d Schans 33; G Rosen brand 34; M Blok 35; A Spierings 36, 43; J v Zeist 37, 56; A Heiblom 41, 57; H de Jong 45, 52, 54. A.s. donderdagavond inmanden voor Noyon tussen 7 en 8.30 uur. BEVESTIGING EN INTREDE CANDIDAAT J. C. DE BIE. Onze dorpsgenoot, candidaat J. C. de Bie, beroepen predikant bij de Ned. Herv. Gemeente te Aalst, hoopt zich a.s. zondag aan zijn eerste gemeente te verbinden. In de voormiddag godsdienstoefening zal de bevestiging van candidaat de Bie, in de dienst des Woords en der H. Sacramen ten plaats vinden, waarin als bevestiger zal optreden Ds. Sinke van Ridderkerk-Bolnes, predikant van de gemeente die candidaat de Bie enige tijd als vicaris mocht dienen. Des namiddags hoopt Ds. J. C. de Bie zich dan aan de Ned. Herv. Gemeente te Aalst te verbinden. Begrijpelijk bestaat er alhier veel belang stelling voor deze ook voor de Ned. Herv. Gemeente van Sprang bijzondere gebeur tenis en zullen zeker velen de intrede van Ds. de Bie te Aalst willen bijwonen. P.V. DE LUCHTVAART. De P.V. De Luchtvaart hield j.l. zondag een wedvlucht resp. vanuit St. Denis, af stand 359 km. en vanuit Neufvilles, afstand 146 km. De uitslagen van deze vluchten waren als volgt: St. Denis: B Pols 1; P v Raamsdonk 2, 7, 10; A Klootwijk 3, 6; St v Peer 4; C de Cloe 5, 9; G Treffers 8. Neufvilles: A v Oosterhout 1, 8, 12, 17, 23, 29; B Pols 2, 5, 18; A Stam 3, 24; N v d Galiën 4, 22; P Nieuwenhuizen 6; G Treffers 7, 26; H Dalmaijer 9, 15; J Meter 10; St v Peer 11, 25; A Versteeg 13, 28; C Groeneveld 14; P v Raamsdonk 16, 21; E Haverhals 19; M v Peer 20; H v Cam- pen 27. TENNISCLUB ROAKTUM. De tennisclub Roaktum speelde j.l. za terdag met haar le en 2e team een wed strijd voor de zaterdagmiddag-competitie van de Kring Noordbrabant. Het eerste team zegevierde met 3-1 over de IJzeren Man uit Den Bosch, doch het tweede team moest zijn meerdere met 4 - 1 erkennenin Wobumpark uit Tilburg. A.s. zaterdag wor den de wedstrijden voor de competitie voortgezet. - Duitse studente en haar vriendin, een zuster van een der Europese leiders van het Algerijnse bcvrijdingsfront, zijn zondag in Parijs gearresteerd. Ze hadden wapens en een lijst van politiemensen die uit de weg geruimd moesten worden.

Echo van het Zuiden | 1960 | | pagina 5