KAATSHEUVEL LAATSTE BERICHTEN sMWii i s ii PERSONEEL gevraagd CHEF Waalwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen ADVERTEERT IN DIT BLAD! „De Roestelberg" PTe, voor de ondetwerkafdeling betere drukwerk 7 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 16 MEI 1960 7 men kwam tcrua en het werd spoedig 2—0. Na/trik probeerde nog verandering in deze stand te maar h( zakte net spel van Neftrik af en brengen, maar het gelukte niet, en Vlijmen kwam lot 30. Toen slechts de achterhoede bleef zich inspannen om de nederlaag zo klein mogelijk te houden. Het werd 50 voor de Vlijmense da mes, die nu in 2 wedstrijden vier kostbare punten wisten te vero veren. 40-JARIG dienstjubileum. Donderdag 19 mei a.s. zal het 40 jaar geleden zijn, dat mej. Wilhel- mina Beerens (in Kaatsheuvel bekend als Mina Beerens) bij de heer A. Wa- gemakers in dienst trad voor de huis houding. Feitelijk is Mina hier reeds langer werkzaam geweest. Immers reeds bij het begin van de eerste we reldoorlog knapte zij als kind en aan komend meisje allerlei kleine kar weitjes op, dit echter meer als assis tente van haar moeder, die voor de fam. Wagemakers, toen bestaande uit twee broers en een zuster, werkte. In 1920 ontstond het officieel dienst verband en nadat eerst mej. W. over leed en een der broers trouwde, werd Mina de onmisbare en vertrouwde huishoudster voor Toon, wien dit blijkbaar ze goed is bevallen, dat hij er nimmer over zal hebben gedacht het voorbeeld van zijn broer te volgen. Het duo Mina en Toon is. sindsdien riode, terwijl The Medal of Freedom en schriftelijke onderscheidingen voor beiden, van Amerikaanse en Engelse regering het bewijs en de dankbaar heid vormen voor hun moed en op offeringsgezindheid. Natuurlijk wist Mina ons legio vorhalen over deze tijd te vertellen, waarvan we een en kel, omdat het zo'n hilariteit verwek te, onze lezers niet willen onthouden. In de aangebouwde woning van de heer Wagemakers waren n.l. Duitsers ingekwartierd, hetgeen tot gevolg had, dat aan de ene zijde van de scheidingsmuur deze sliepen, terwijl aan de andere zijde de „troetelkinde ren" van Mina hun nachtrust geno ten. Het was daar erg gehorig en dus was zwijgen voor deze laatsten de boodschap. Op zekere dag had Toon een kloek met kuikens in hun „wo ning" buiten staan, welke vanwege een regenbui binnen gezet moest worden. Toevallig stond een Duits zijn eerste biecht zullen vergezel len. Ook werd door de pastoor de suggestie gedaan om, in tegen stelling tot het algemeen meer heersende gebruik, van het com muniefeest meer een kinderfeest te maken en een juiste keuze van de te schenken cadeaus. Hierna konden de ouders ken nis maken met de wijze, waarop hun kinderen in de scholen op hun eerste H. Communie worden voorbereid, alsmede een inzicht krijgen van hun kennis door mid del van vraag en antwoord, het welk men op de geluidsband had vastgelegd. Het hoofd der Sint Jansschool, Broeder Parens, gaf hierna nog een uitvoerige toe lichting. Na onderling overleg werd ten slotte nog besloten om het Lof te houden om half vijf. Nadat door enkele aanwezigen nog vragen waren gesteld en VAN BOXTEL DRUKKER onafscheidenlijk gebleken, en de ver standhouding tussen hen is van dien aard, dat men als het ware niet meer van baas en ondergeschikte kon spre ken. Al die jaren hebben zij zo sa mengewoond en gewerkt en feitelijk zouden we daarmee de aankondiging van dit a.s. jubileum kunnen beslui ten. Immers, welke opzienbarende gebeurtenissen doorkruisen het leven van een eerzame huishoudster, welke waard zijn om aan de vergetelheid te worden ontrukt? Praktisch geen en ook met Mina zou het leven zijn mo notone gang hebben gegaan, ware het niet, dat ons land in 1940 door onze oosterburen werd overvallen. Want vanaf dat moment tot aan de bevrij ding in 1945 is het leven van Mina bij nadere beschouwing één opzien barende gebeurtenis geworden, het welk echter toentertijd gelukkig voor haar en Toon slechts aan enkele in gewijden bekend was en bleef. Het begon nog wel niet met die eerste oorlogsdagen, maar toen de geallieerden later met hun vliegtuigen over ons land trokken om hun tegen standers met minder gewaardeerde bezoeken te vereren, brak er voor Mina en Toon een belangrijke en dik wijls angstwekkende episode aan. Zo als men weet, werden vele van deze vliegtuigen door de vijand afgescho ten, waarna de inzittenden probeer den per parachute heelhuids beneden te komen om vervolgens een goed heen- en onderkomen te vinden. Ve len van hen is dat inderdaad gelukt, dank zij de verzetsbeweging en Mina en Toon. Hun woning werd n.l. een tijdelijk tehuis voor afgeschoten piloten. In het begin ging dit met veel angst gepaard, want ontdekking be tekende immers onherroepelijk de ko gel en dus de dood. Maar ondanks de ze afschrikwekkende gedachte gingen zij onversaagd met hun gevaarlijk werk voort, daarmee een niet te schat ten bijdrage leverend aan de gealli eerden en zich Nederlanders tonend, die hun leven veil hadden voor de goede zaak. Een massa foto s en la ter ontvangen dankbrieven van deze gehuisvesten zijn een dierbare herin nering aan deze opwindende tijdspe- officier in de achterdeur van buur- man's woning, die toeschoot om een handje te helpen. Vermoedelijk met de gedachte aan de toekomstige eie ren en vette kippenboutjes. Dat liet een van de twee op dat moment aan wezige piloten niet op zich zitten en z'n „kostbaas" opzij schuivend greep hij het andere eind van het kuiken- verblijf, om vervolgens onder het goedkeurend oog van z'n collega het geval in samenwerking met z'n doods vijand binnen te zetten. Deze laatste maakte daarbij de nodige opmerkin gen, maar kreeg natuurlijk, en ver moedelijk tot z'n stomme verbazing, geen antwoord van z'n hulpje. Dat was toch wel even een kwaad ogen blik, maar dat er later gelachen is, laat zich denken. Enfin, het is alle maal goed afgelopen met die karwei tjes en Mina en Toon kunnen er nu gelukkig nog maar eens om gnuiven. En thans gaat Mina jubileren. Wij zijn er van overtuigd, dat het haar daarbij niet aan belangstelling zal ontbreken en dat velen van de gele genheid gebruik zullen maken om haar op de receptie van 2 tot 3 uur- geluk te komen wensen. vooral een beroep werd gedaan op de pastoor om te trachten een regeling te treffen, dat de ouders bij het verlaten der kerk niet door de opgehoope nieuwsgieri gen worden gehinderd om hun kinderen te kunnen bereiken, be sloot pastoor y. d. Spijker deze geanimeerde bijeenkomst. Vocaal concert. ■Onder voor dit doel wel bui tengewoon gunstige weersom standigheden concerteerden zon dagmiddag op de kiosk voor het terras van het restaurant in de kfteling het konderkoor „Schu- bert-Bund" uit Dusseldorf onder leiding van Fritz Thiel, alsmede het ILK. Tilburgs Stedelijk meis jeskoor „Zingende Jeugd" onder leiding van Jozef van Gestel, dit laatste met pianobegeleiding van Constant van Gestel. Een vrij zwakke wind zorgde er voor dat de klanken van beide, uiteraard wat volume betrelt niet sterke ensembles, het nog vrij talrijke publiek ongestoord Lon den bereiken, zodat dit ruim schoots de gelegenheid kreeg hun prestaties naar waarde te beoor delen en zeker te appreciëren. Beide koortjes lieten immers van aardige zang genieten, waar van vooral het Tilburgse opviel door haar goede verzorging. Met alle respect dus voor beider pres taties moet het ons echter van het hart, dat het programma wel wat rijkelijk overladen was waar door het, juist door kinderstem men, een wel wat eentonige en vlakke vertoning werd, welke de fa. gebr. v. d. Hoven onder hands opgedragen de nieuwbouw en uitbreiding van haar schoen fabriek. Loon op Zand Bureau Jan Tuerlings Ouderavond. Donderdag Vond in de kleine zaal van Hotel Smit een ouder avond plaats, oin te komen tot een goede voorbereiding van de eerste H. Communie op Hemel- •vaartsdag a.s. Er was van de zij de der betreffende ouders hier voor veel belangstelling. Pastoor v. d. Spijker gaf eerst een geschiedkundig overzicht over de wijze, waarop in diverse landen vroeger de eerste H. Com munie werd beleefd en gevierd. Er werd verder afgesproken, dat de ouders of een oudere broer of zuster de a.s. communicant bij door een paar voortreffelijke so lo's en een blokfluit-ensemble niet kon worden weggenomen. Overigens alle waardering voor de directie, die op deze wijze poogl, naast al het schoons dat liet Natuurpark de Efteling voor al in deze tijd biedt, aan de be zoekers iets extra's te brengen, dat het verblijf kan veraange namen. DESK heeft weer een toto-winnaar Waren vorige week bij toto 123 twee Dessers zo gelukkig om met 13 punten mede te delen in de derde prijs welke voor ieder van hen plm. 100.— opleverde, thans slaagde een Desser er in om met 13 punten een gedeelte van de tweede prijs op te vorde ren. Zolang geen deelnemer met 15 punten komt heeft de geluk kige Desser recht op zijn part van 112.530.—. Komt alsnog 'n deelnemer met 15 punten dan moet de tweede prijs gesplitst worden op 56.265.— voor de 2e en hetzelfde bedrag voor de 3e ilet is weer een succesvol sei zoen voor de Des-toto-deelne mers, want dit is nu de tiende prijswinnaar van dit seizoen. Bouw Schoenfabriek Voor rekening van de fa. C. van Heijst te Kaatsheuvel is aan Schoenmakers Schoenfabrieken N.V. BANKSTEL old finish kleur beige Thorbeckelaan 24, Waalwijk Damesschoenfabriek te Waalwijk pientere jongens actieve kracht, ophalerij SMARIUS jjjf Ijjj dinsdag Kd BRIOSJES fj 2 TULBANDBOLLEN ROOMBROODJES EIERKOEKEN naar ij men k\N De jubilaresse en dhr. Wagemakers met twee piloten, die natuurlijk heuse klompen droegen. Geen schoner plekje Onder hef heelal, Dan een rusiig zifje In BERG EN DAL JAN v. EEUWIJK, Roestelberg GENOOTSCHAP H, KINDSHEID. Vrijdag a.s. zal om half 9 een H. Mis worden opgedragen voor de leden van de H. Kindsheid. Dit in tegenstelling met het geen is gezegd; dus niet op zaterdag. Alle kinderen worden dan in deze H. Mis ver wacht. Na de Mis zal de kinderzegen wor den gegeven. EERSTE H. COMMUNIE. Dit jaar heeft de eerste H. Communie plaats op donderdag 26 mei a.s. (Hemel-, vaartsdag). Dinsdag zal de Noveen begin nen, welke gebeden door de kinderen mee naar huis gebracht worden, om deze thuis te houden. GILDE ST. AMBROSIUS. Om het onlangs onderscheiden gildelid Janus Biemans te huldigen, werd zaterdag j.l. een vergadering van genoemd gilde ge houden. Om 8 uur verzamelden zich allen in de gildekamer om gezamenlijk met vlie gend vaandel en slaande trom het „ko ninklijk" gildelid af te halen. Aan het huis verwelkomde de koning de heer Biemans, waarbij hem een vendelhulde ten deel viel. Opnieuw ging men naar de zaal terug, al waar een korte bespreking plaats had. Be sproken werd de deelname aan het kring- gildefeest te Berkel op 14 aug. Een ver kiezing over nieuwe leden bepaalde dat Sjef Dankers, Jan de Leijer en Piet van Eseh als nieuwe leden werden aangenomen. Door afwezigheid van de Hoofdman, viel het de overdeken v. d. Hoven de eer te beurt Janus Biemans te huldigen met zijn koninklijke onderscheiding. Hij schetste het voorbeeldig lidmaatschap van 50 jaar van Biemans. Hij ontving deze onderscheiding om als voorbeeld voor de leden te dienen, trouw de vergaderingen, begrafenissen, feestdagen e.d. bij te wonen. Ongetwijfeld is dit een eer voor 't gilde zelf en zelfs voor de gildebroeders. Als dank hiervoor reikte hij hem de draagmedaille over namens alle leden. Vervolgens gaf secretaris Toorians nog een uiteenzetting over de situatie van het huidige gilde bij de manifestaties, proces sies, huidebetogingen, enz. Ons Brabantse gi.dewezen neemt een belangrijke plaats in in de gemeenschap. Als alle gildebroeders dit inzien, dan kan 't niet anders, dan dat 't het gildewezen goed gaat. Ook hij gaf nog een kort overzicht aangaande de gildebroe- der Biemans en de omstandigheid omtrent zijn voordracht. Sedert 't bestaan van het gilde in 1784, is nog nooit een koninklijke onderscheiding uitgereikt, dus daarom is dit een waardering waard. Hierop werd gelegenheid gegeven Bie mans- te feliciteren, waarna zijn zoon. Jan Biemans, allen hartelijk dankte voor 't me deleven, alsook het bestuur van 't gilde, dat niet onbekend was met deze daad. Voor waar een succesdag voor St. Ambrosius. Nog lang bleef men geanimeerd bijeen. Op zaterdag 21 mei a.s. hopen onze geliefde ouders A. J. VESTERS en P. A J. VESTERS-JACOBS hun 25-jarig Huwelijksfeest te vieren. De H. Mis van dankbaarheid wordt opgedragen om 9 uur in de parochiekerk van St. Jan te Kaatsheuvel. Dat God hen nog lang moge sparen is de wens van hun dankbare kinderen Harrie Paulo Christiaan en Verloofde Maria Martij n Piet Paul Ans en Verloofde Ton José Kaatsheuvel, mei 1960 Roestenbergstraat 24 Gelegenheid tot feliciteren: van 23 uur ««O*,»»»». I Voor advertenties en abonne menten blijft ons adres te KAATSHEUVEL Dr. v. Beurdenstr. 8, Tel. 2002 KAATSHEUVEL Ook voor alle andere bladen worden advertentie» tegen de geldende tarieven opgenomen. Klachten over bezorging en aanmelden nieuwe abonne's aan on» bureau Dr. v. Beurdenstraat 8 kaatsheuvel P.V. DE LUCHTBODE. Zondag 15 mei hield de P.V. De Lucht-, bede ccn vlucht vanuit Neufvilles, 141 km; 147 duiven, gelost 10.30 uur met Z.O. wind. De uitslag is als volgt: A. Beerens 1, 2, 6, 22. 25, 29; P v d Velden 3; K v Esch 4. 5, 23, 28; G Vriens 7; A v Gompel 8; M Maas 9, 13; P de Jong 10; M v Leeuwen 11; A Aarts 12, 37; P Verschuren 14, 17, 34; P v Gompel 15; F Krol 16, 18; J v d Velden 19; F v Halder 20; G IJpelaar 21, 35; J Damen 24, 27, 33; M v Onzenoort 26; C v d Ven 30; A Vugts 31; A Valk 32; M Gouticrs 36; A v d Vel den, overduif. - De P.V. De Luchtbode hield zondag een tweede vlucht n.l. vanuit St. Denis, af stand 357 km, met 100 duiven; gelost om 7 uur met N O. wind. De uitslag als volgt: H Leermakers 1, 15; A Spapens 2, 4, 9, 12, 18; L Beerendonk 3, 10; C v d Velden 5; J Damen 6, 13, 16; Mvd Steen 7; H v d Linden 8, 14; K v Escli 11, 20 M v d Ven 17, 22; C v Gompel 19, 21; M Vera 23; Jos v Dongen 25; J v Broekhoven over duif. De grote vier met hun gevolg zijn zaterdag en zondag te Parijs aange komen en zijn heden hun bespre kingen begonnen. In alle katholie ke en protestantse kerken zijn ge beden gestort voor het welslagen de zer conferentie, waarvan weinigen enig resultaat verwachten. In de nacht van zaterdag op zondag is een auto uit Eindhoven met 5 inzittenden bij het Belgisch grensplaatsje Lonnel verongelukt Drie vrouwen waren direct dood en twee ernstig gewond. Vermoedelijk door slaap overmand, reed de chauf feur tegen een boom. STEROVITA in Dordrecht heeft een order ter grootte van 25 miljoen gekregen van het Amerikaanse leger in Europa, voor dc levering van 25 miljoen liter melk in pa pieren verpakking. - Prins Albert komt op 7 juni naar Utrecht om de „M. dag U" bij te wonen. Hij is erevoorzitter van de Belgische melk-, brigadiers. DUIKBOOT VOOR AUSTRALISCHE KUST? Voor de Australische kust in de omgeving van Sydney, is onder water een niet nader geïdentificeerd voorwerp waargenomen, zo heeft de Australische minister van marine, John Gorton, in het parlement meegedeeld. Anti-duikbootfregatten zijn in de buurt en houden dag en nacht contact met het voor werp en Neptune-bommenwerpers worden in staat van naraatheid gehouden, aldus de minister, totdat het voorwerp nader ge- dentificeerd is. „Wij willen weten wat het is en wensen geen enkel risico te lopen yoor ALLE AFDELINGEN Eventuele reiskosten zullen worden vergoed. GASTHUISSTRAAT 144 KAATSHEUVEL AANGEBODEN vraagt voor spoedige indiensttreding die aan de volgerde eisen moet voldoen moet le dinggevende lig ur zijn met alle machines en maakwijzen goed op de hoogte zijn. Geheimhouding verzekerd Sollicitaties e richten ender no. 1566 aan het bureau van dit blad. GEVRAAGD voor alle afdelingen, ter opleiding en Firma H. KLIJSEN-DAMEN Gasthuisstr. 172, KAATSHEUVEL Reclame - aanbiedingen van 1 4 cent voor 11 cent WOENSDAG voor slecht» 25 cent DONDERDAG van 1 3 voor 10 cent VRIJDAG van 11 voor 9 cent Vraagt de SMARIUS Broodverkoper» Voor het

Echo van het Zuiden | 1960 | | pagina 7