Dubbel plezier buiten met veel voordelen van eierbeschuit Is ct goedkoper Weer dubbel is 20°/0 kor m 50 76 150 295 75 47 130 voor pic-nic! EXTRA 2 rollBn Spar- elk 2e blikje 250 gram Sprits Crème bonbons Rosé d'An jou Cakemeel Knakworst TIPS en tóch 10% korting Spar-koffie.... Feestkoffie! 10 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 23 MEI 1960 10 Sprang 'n Week-end pic-nic krijgt een feestelijk karakter met een mand vol proviand. Deze week voor „elk wat wils" bij De Spar. Natuur lijk extra voordelig, natuurlijk ook nieuwe aanbiedingen met dubbel zegelsEn altijd alles even voordelig met 10% korting bovendienl EIERBESCHUIT-VOORDEEL bij 100 gram SPAR-THEE j van 60 voor èn 10% korting KAAS-VOORDEEL ZALM-VOORDEEL bij 150 gram SNIJW0RST extra voor 81 ct -10% Jong en volvet voor slechts pak 20 zegels IO ct voordeel Florida's snoepje 800 gr. 30 zegels 15 ct voordeel doosj® 60 zegels 30 ct voordeel fles 118 zegels 59 ct voordeel Haring ln tom.saus blik 30 zegels 15 ct voordeel pak 18 zegels 9 ct voordeel blik 52 zegels 26 ct voordeel GUSta Real fijnste dessertkwaliteit 250 gram 188-10% Roodmerk 1® kwaliteit 250 gram 156-10% Groenmerk 250 gram 134-io% Poederkoffie busje 50 gr. 195-10% Koffiemelk fies 90- 69-10% KOPEN BIJ DE SPAR IS SPAREN BIJ DE KOOP! CONSPAR -fijnste vruchtenconserven met 10% korting! Conspar abrikozen 230-145- 95 Conspar ananas 210-158- 75 Conspar fruitcocktail 155- 90 Conspar mandarijnen 110 Conspar perziken 't koekje met 10% Rondo's Frisse zomerv er snap erin gen altijd 10%! Frlsca's ÏOO gram 36 Fruitcaramelsioogr. 30 Spiralo's ÏOO gram 32 Agar vruchten assort. ÏOO gram 38 Gevulde aardbeitjes ÏOO gram 35 Gevulde abrikoosjes ÏOO gram 34 Fruitcocktail ïoogr. 34 Zomermelange ÏOO gram 25- 35 Zomerdrups 100 gr. 24 altijd 10%! Limonadesiroop fles 165-140 Lollies 5 stuks 25 Knotsen 5 stuks 25 IJsbonbons ÏOO gram 31 Marie biskwie rol 46 Café Noir pakje 65 Knabbelkoeken zak 75 Wafelmelange pak 100 Smak met crème-vulling 20 Smul met noten 25 Repen div.smaken30-20- 10 Chocolaatjes pakje 75 Gevulde repen per stuk 25 Vruchtenrollen per stuk 19 IJspepermunt 100 gram 36 Theebuiltjes 20 stuks 98 Zo-klaar pudding div. sm. 38 Zonnebrandolie spuitbus 390 Lunchworst blik 125- 82 Tomatensoep blik 95 Braderieworst blik 145 Ballen gehakt s stuks 106 Plats du Jour blik 125 BEKLINER 100 gram van 42 voor 10% sparen KWA ben u daarvoor zeer erkentelijk. Ook u. leden van het plaatselijk comité, dat de feestelijkheden ter gelegenheid van mijn installatie heeft georganiseerd en deze dag voor mij en mijn gezin onvergetelijk zal doen zijn, ik ben u allen daar voor grote dank verschuldigd. Ook de ingezetenen dank ik uit heel mijn hart voor alle bewijzen van belangstelling en medeleven, welke ons in de afgelopen dagen ten deel zijn gevallen en wij ook van daag weer ondervonden. Mijn vrouw en ik zijn er diep van onder de indruk dat de bevolking mij op deze wijze als burgemeester heeft willen verwelkomen. Als ik dan tenslotte één persoon in het bijzonder mag noemen, dan is dat mijn moeder. Moeder, ik dank God, dat Hij u heeft willen sparen om deze dag met ons te beleven en ik dank u voor alles wat gij voor mij hebt gedaan. Mijnheer de loco-burgemeester, ik eindig met u dank te zeggen voor de woorden waarmee gij mij hebt ge ïnstalleerd. Gij hebt mij daarbij de onderscheidingstekenen overhandigd welke het ambt van burgemeester symboliseren. De ambtsketen is een symbool van het gezag, maar ook van de verantwoordelijkheid welke op de drager rust. Staande aan het begin van mijn nieuwe taak, bid ik God, dat hij mij de kracht geve dat gezag en die verantwoordelijkheid uit te oefenen tot zegen van de burgerij van Sprang-Capelle". WELKOM Hierna werd het woord gevoerd door eert 15-tal sprekers, die de nieuwe burgemeester allen hartelijk gelukwensten met zijn benoeming, hem een welkom toeriepen en hem Gods zegen en kracht toewensten bij de uitoefening van zijn taak. Namens de raadsleden werd het woord gevoerd door de heren Ros en de Graaf, resp. oudste en jongste raadslid. De heer Ros bond de nieu we burgemeester op het hart zich bij zijn bestuur op de eerste plaats te richten naar Gods wil en woord, waarbij hij hem de steun en de me dewerking van alle raadsleden toe zegde. De heer de Graaf liet zijn ge lukwensen en welkomstwoorden vergezeld gaan van een geschenk van de raad, een zilveren brief-ope- ner met inscriptie. Namens het ge hele gemeentepersoneel, zowel ad ministratief als technisch, werd het woord gevoerd door de heer Smit, plaatsvervangend gemeentesecreta ris, die de nieuwe burgemeester alle medewerking, absolute loyaliteit en een volkomen trouw toezegde. Loco burgemeester Waverijn dankte de raadsleden en de gewezen gemeen te-secretaris voor de wijze waarop zij hem tijdens zijn burgemeester schap waren tegemoetgetreden. Voor de door hem gemaakte fouten bood de heer Waverijn zijn verontschul digingen aan. Burgemeester Smit van Hazerswoude, oud-burgemeester van Sprang-Capelle, schetste de ve le bijzondere kwaliteiten van de heer v. Prooyen, waarbij hij zich bijzonder erkentelijk toonde voor de wijze waarop de heer v. Prooyen als gemeentesecretaris hem bejegend had tijdens zijn langdurige ziekte. De fijne wijze waarop gij mij tijdens mijn ziekte toch altijd in het bestuur van de gemeente hebt blijven be trekken, stel ik op zeer hoge prijs, aldus burgemeester Smit. Burge meester Boot van Hilversum, oud burgemeester van Wisch, onder wie de heer v. Prooyen tijdens de oor logsjaren werkzaam is geweest, wierp een korte terugblik op die periode van samenwerking met de heer v. Prooyen, die hij had leren kennen en waarderen als een be kwaam ambtenaar en een loyaal en trouw vaderlander. Namens de pro vinciale kring van A.R.-gemeente- bestuurders werd het woord gevoerd door burgemeester v. Oosten van Klundert. Ds. Bos sprak namens de beide hervormde en de gereformeer de gemeente. Als voorzitter van de burgemeesterskring De Langstraat werd de heer v. Prooyen welkom geheten door burgemeester Teijssen van Waalwijk, waarbij deze vooral wees op het belang van samenwer king tussen de Langstraatse ge meenten. Verder werd het woord gevoerd door Overste Ruygrok, dis tricts-commandant van de Rijkspo litie, en door burgemeester de Bruy- ne van Werkendam namens de schoolartsendienst. Dr. Winkelman, oud-wethouder van Sprang-Capelle, herinnerde in zijn korte toespraak aan de prettige en vruchtbare sa menwerking met gemeentesecretaris v. Prooyen. Er was onder al deze welkomstwoorden ook een woord van afscheid, namelijk van de heer Vlaar, gemeentesecretaris van Waal wijk en voorzitter van de secretaris- senkring De Langstraat, die de heer v. Prooyen schetste als een prettig collega met een grote deskundigheid op het privaatrecht. Adjudant Ben. schop, groepscommandant van de Rijkspolitie, zegde de nieuwe burge meester alle medewerking van de politie toe. De rij van sprekers werd gesloten door de voorzitter van de Noord-Brabantse Mij voor Land bouw, de heer de Waard, die in het bijzonder de aandacht van de nieu we burgemeester vroeg voor agrari sche aspecten van de gemeente. In een persoonlijk woord bracht vervolgens burgemeester v. Prooyen hartelijk dank aan alle sprekers. FEESTELIJKHEDEN Deze dag van de „blijde incomste" van burgemeester v. Prooyen heeft verder een zeer feestelijk en kleurig verloop gehad. Om 5 uur werd door de leerlingen van de hoogste klassen der 5 lagere scholen een zanghulde gebracht onder leiding van de heer H, Overweel, welke door de burge meester en diens echtgenote vanaf het balkon van het gemeentehuis werd aanhoord en waarvoor de bur gervader met een hartelijk woord dankte. Aan mevrouw v. Prooyen werden door 4 leerlingen van de 4 kleuterscholen bloemen, een geste welke 'deze zeer op prijs stel de. Om half acht had een groot en kleurrijk défilé plaats van alle plaat selijke verenigingen. Dit défilé werd gevolgd door een rijtoer van de bur gemeester en zijn echtgenote door de gemeente, daarbij afwisselend begeleid door de plaatselijke mu ziekkorpsen. Overal werden de heer en mevrouw v. Prooyen hartelijk toegejuicht. Tijdens deze rijtoer konden de gemeentenaren genieten van een zanguitvoering van 't Roze- knopje en van gymnaatiekdemon- straties van Pro Patria. Deze voor Spx-ang-Capelle zo heuglijke dag werd besloten met een concert op het Raadhuisplein door de muziek vereniging Sirena. Tijdens dit con cert maakten zeer velen van de ge legenheid gebruik om de nieuwe burgemeester en zijn echtgenote ge- luk te wensen. BEVESTIGING EN INTREDE Ds. J. C. DE BIE TE AALST. Ds. J. C. de Bie, geboortig uit onze ge meente, vond j.l. zondag de bekroning op zijn theologische studie, door de bevestiging in het ambt van herder en leraar ran do Ned. Hen', gemeente te Aalat. Na in de morgendienst in het ambt te zijn bevestigd door Ds. Sinke van Ridderkerk- Bolnes, waarbij aan de handoplegging werd deelgenomen door Ds. Sinke, Ds. Bos en Ds. Jongerden, deed Ds. de Bie voor een tot de laatste plaats bezet gehoor, in de middagdienst zijn intrede als predikant bij Ned. Herv. kerk te Aalst. Ds. de Bie had tot tekst voor zijn in- trcepredikatie gekozen 2 Corinthe 2:15- 17. In een gloedvolle predikatie wees Ds. de Bie op de grote verantwoordelijkheid van de dienaar des Woord in de Evangelie bediening aan de gemeente van Jezus Chris tus, alleen hst zuivere Woord van God te brengen. Nadat de jonge dienaar des Woorda zich na zijn intreeprediiatie speciaal gericht had tot zijn eerste gemeente en de verschillende kerkelijke instanties enz. werd de nieuwe predikant door een aantal sprekers toege sproken, o.a. door de burgemeester van Aalst, een afgevaardigde van de Geref. Ge-, meente aldaar, een afgev. van de Ned. Herv. Kerk te Brakel, door Ds. P. J. Bos, Ned. Herv. predikant alhier, namens kerke- raad en gemeente van Sprang, namens de Classis Zaltbommel en de Ring, alsmede door Ds. Jongerden als consulent. Verder sprak het hoofd van de Chr. Mulo, ter wijl een ouderling van Aalst namens kerke- raad en gemeente de nieuwe predikant har telijk toesprak en de nieuwe herder en leraar Psalm 20 1 liet toezingen. Ds. de Bie werd eveneens toegesproken door de president kerkvoogd van Aalst en door Candidaat Bos, namens de Studentenvereniging Voetsi- os te Utrecht. Door een groot aantal familieleden en vrienden uit Sprang werd de dienst bijge woond. TENTOONSTELLING WERKEN VAN WIJLEN SCHILDER H. CHABOT. Vanwege het Provinciaal Genootschap voor Kunsten en Wetenschappen zal in het gebouw van de Chr. Volksbond alhier van 13-25 juni a.s. een expositie worden ge organiseerd van werken van de alhier ge boren kunstschilder Hendrik Chabot, waar voor de gemeenteraad een crediet voteerde. Een groot aantal werken, waaronder por tretten van genoemde kunstschilder zullen worden tentoongesteld, waarvoor naar men verwacht zeker veel belangstelling zal be staan. De kunstschilder Hendrik Chabot, die in 1894 te Sprang werd geboren, vertrok op jeugdige leeftijd naar Rotterdam en overleed in 1949. mmM bfMTXM* 45 Luister elke morgen om half elf naar het S p a r-program- m a over Radio Luxemburg 208 meter. Met medewerking van de bekende Edmond Nicolas l 195-130- 90 zakje 250 gram UtC-10% braadworst-snijbonen-aard. appelen. Gebraden rundvlees- andijvie-aardappelen. Gebraden gehakt-doperwten- worteltjes-aardappelen. Gebraden varkensvlees- sperciebonen-aardappelen. 38

Echo van het Zuiden | 1960 | | pagina 2