GOUDEN BESTAANSFEEST der Kon. Erk. Harmonie „Concordia" Prettig om „erbij" te hebben 8,90 12,75 r KANTOORBEDIENDE (vrl.) L WSu,n te Loon op Zand Ik draag 'ii KLM overall» net als vader, want...» WONINGRUIL WERKSTER Communieprentjes 3 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 23 MEI 1960 3 in deze dagen-van-gauw-even-wat-anders-aan Nieuw blijk van Italiaanse onuitputtelijkheid in mode: •en pullover bedrukt met forse bloemmotieven in ge waagde kleurencombinaties. D© hals is afgezet met wit Draion - ©n dusdragen-was- ■en-drogen dragen I Draion •n dus: koel als het warm is, behaaglijk als het kil is. In wit en pastelkleuren Uw warenhuis VROOM DREESMANN Wim J. de VOS Geen spreekuur mooi lang stuk kaas WIJ HEBBEN HAARSPELDEN Aan de Markt, Kaatsheuvel Telefoon 2286 Adverteert in dit blad! C. Hendriks Zonen fabrikanten van LUXE DAMESSCHOENEN vraagt voor direkt met enige administratieve ervaring. Schriftelijke sollicitaties te richten aan of wel persoonlijke sollicitaties dagelijks van 11—12 uur: kantoor der fabriek: Grotestraat 286 b - WAALWIJK een BROMFIETS een "kinderwagen Laageinde 89-91 WAALWIJK Door rijksinkoopbureau erkend. STENCIL WERK LICHTDRUKKEN FOTOCOPIEËN Wtk DE OFFICIËLE OPENING. Van zaterdag 21 tot en met zondag 29 fflej a.s. zal Loonopzand en speciaal dg Kon- Frk- Harmonie Concordia, ter gele genheid van haar 50-jarig bestaan feest vie-, ren en zij zal dit doen met muziek-uitvoe- fingen, die zullen worden verzorgd door de meest vooraanstaande corpsen van Neder land, niet name door Het Brabants Orkest, ie Kon. Harmonie Sophia's Vereniging uit Loonopzand, de jubilerende Harmonie Con cordia e.m.a. Bovendien zullen aan deze muziekfeesten medewerking verlenen o.a. de Munchener Oberbayern Tanz-Kapelle met hun zangers, allen in Tiroler-dracht, de Scotjes uit Til burg in hun prachtige costuums, het Groot Belgisch Show-orkest Eddy de Latte in ori ginele bezetting en met medewerking van je bekende zangeres Albane, het dans- en show-orkest van The Wooltown Jazzband, Variété-artisten met internationale ver-, maardheid. Kortom Concordia heeft ge meend muziekfeesten te moeten organise ren, de vereniging en Loonopzand waardig. Bovendien is aan de feestelijkheden een Federatief Muziekconcours verbonden in de Music-Hall aan het Oranjeplein, waaraan door vele gerenomeerde corpsen zal worden deelgenomen. Zaterdag 21 mei had de officiële opening plaats in de Harmoniezaal van Concordia aan de Kloosterstraat no. 25 te Loonopzand. Deze officiële opening is een ware demon stratie geworden van een grote liefde voor de muziek, trouw aan de vereniging en een grote mate van vriendschap en waardering van bestuur en leden, zonder welke de ju bilerende harmonie nooit het peil van thans zou hebben kunnen bereiken, zich nooit de naam zou hebben kunnen verwerven, welke Loonopzand groot maakt. In de zaal van Concordia dan, was zater dagmiddag de gehele Concordia-familie bij een om de opening der muziekfeesten bij te wonen. Onder voorzitterschap van de heer J. J. A. Snoyink, had zich een feestcomité ge vormd, dat de regeling tot in de puntjes had verzorgd. Vele vooraanstaande figuren, le den van het ere-comité, merkten we bij deze opening op, o.a. de Zeereerw. heer F. Mom- mers, pastoor te Loonopzand, Mr. R. J. Th. van der Heijden, burgemeester van Loonop zand, Dr. J. C. M. Sweens, voorzitter van de R.K. Federatie van Muziekgezelschap pen in Nederland, Helmond; de Zeereerw. heer V. Tilman, adviseur R.K. Federatie van Muziekgezelschappen te Boxtel; Prof. dr. J. M. A. F. Smits-van Waesberghe, directeur van het Instituut voor Middeleeuwse Mu ziekwetenschap; Dr. J. Daniskas, Landelijk Inspecteur van het Muziekonderwijs te Rot terdam; W. Goedhart, Directeur van het Conservatorium te Tilburg; Ivo van Haren, Directeur Ivo van Haren's Schoenfabrieken te Vught e.m.a. Voorts afgevaardigden van vele muziekgezelschappen en andere cul turele- en sportverenigingen en zeer velo belangstellenden. Van enkelen was bericht van verhinde ring binnengekomen, o.a. van de voorzitter van de R.K. Federatie in het Bisdom Den Bosch de heer J. M. Boerenkamp te Some ren. Een schat van bloemen waren evenzo veel bewijzen van de warme vriendschap en de grote waardering die men Concordia in brede kring toedraagt en die vooral het po dium, waarop de jubilarissen hadden plaats genomen, een feestelijk aanzien gaven. De voorzitter van het feestcomité de heer Snoyink, was de eerste die de katheter be klom om allen welkom te heten, speciaal de geestelijke en wereldlijke autoriteiten en verder allen die daadwerkelijk en moreel hun steun aan Concordia hebben verleend. Het feestcomité heeft gemeend, aldus de heer Snoyink, haar opdracht tot het orga- n seren van een groot feest, in de meest let terlijke zin te moeten opvatten. Het wordt een groot feest, rijk aan variatie, waaraan kosten noch moeiten zijn gespaard, om het te maken tot een manifestatie, waaraan on-> ze dorpsgemeenschap en de - naar wij hopen - vele gasten en bezoekers van bui ten, nog lange tijd met genoegen zullen te rugdenken. Spr. hoopte dan ook dat de ko mende dagen in een prettige sfeer zullen verlopen. De voorzitter van Concordia, de heer E. P. J. van Hoorn, wil het welkom van de voorzitter van het feestcomité gaarne on derschrijven. Het bestuur van de Kon. Erk. Harmonie Concordia is ervan uitgegaan, dat ter gelegenheid van dit jubileum een groots feest, groter dan er ooit in Loonopzand is geweest, moet worden gevierd, een feest, Concordia waardig, daarbij uitgaande van de gedachte dat onze vereniging een grote naam heeft hoog te houden. Na een overzicht te hebben gegeven van het wel en wee van Concordia in de afge lopen 50 jaren, memoreert dhr. van Hoorn in piëteitsvolle woorden, het overlijden, 8 jaar geleden, van het eminente bestuurslid de heer H. van Lier en het zeer gerespec teerde oud-bestuurslid de heer Jan Brands en vervolgens het overlijden enkele maan den geleden van de heer Jan Verschuren, die allen zo ontzaglijk veel voor Concordia hebben gedaan. Bijzondere dank brengt hij aan het oudste bestuurslid de heer M. van Loosdrecht, die •H jaar lang de Harmonie mede heeft be stuurd, waarvan de laatste 5 jaar als secre- 'aris-penningmeester. Ook brengt de voor zitter hartelijk dank aan de heer Brans van boon, die jarenlang muzikant was en thans iog steeds zijn morele en financiële steun aan de harmonie verleend. De heer van Hoorn brengt tenslotte hartelijk dank aan bestuur, directeur en leden van Concordia voor de goede samenwerking en het in hem gestelde vertrouwen. Ook de ere-donateurs oankt hij voor de steun die zij zovele jaren hebben gegeven. Door onderlinge kame raadschap, samenwerking en aangeboren muzikaliteit, hebben wij grote lauweren we- 'en te oogsten. Laten wij dit alles, aldus de voorzitter, trachten te behouden, dan zal Loncordia in de komende jaren nog vele successen kunen behalen. Hierna kreeg de voorzitter van het feest-, comité wederom het woord en deze sprak als volgt Mijnheer de Voorzitter, Mijne Heren Bestuursleden, Directeur en leden der harm. Concordia, Het zij mij thans vergund mij namens het feestcomité tot U te wenden met op rechte en welgemeende gelukwensen bij de viering van het 50-jarig bestaan van Uw vereniging. In onderlinge samenwerking en eensge zindheid zijt gij allen tesamen dragers en handhavers van een schone en nobele tra ditie, die met het verstrijken der iaren steeds meer aan inhoud en betekenis wint. De liefde voor de schone instrumentale muziek, die U allen bezielt, vormt een blijvende bron van levensvreugde voor U- zelf en voor Uw omgeving. Door Uw trouw aan de vereniging, door Uw toewijding en ijver, is Uw harmonie in de loop der jaren uitgegroeid tot een on misbaar onderdeel van onze dorpsgemeen schap, waarin de beste tradities van Loon opzand worden bewaard en behoed. Talloos zijn de lauweren, die gij in de loop der jaren verworven hebt en die een welverdiende erkenning vormen van de voortreffelijke wijze, waarop Concordia steeds haar taak heeft weten te vervullen. Door de energieke leiding en de bekwaam heid van bestuur en directeur, door de vol harding en ijverige studie der leden, hebt gij het in de na-oorlogse periode niet min der dan viermaal tot hetlandskampioen schap in de R.K. Federatie weten te bren gen. Op het concours te Amsterdam in 1956 ging het landskampioenschap aan U voor bij, omdat er één punt aan Uw cijferwaar- dering ontbrak. Ik kan mij echter zo voor stellen, dat de nauwkeurigheid van derge lijke cijferbepalingen, ter waardering van een artistieke prestatie, wel een grotera spreidingsfactor dan één zal bezitten, waar om ik ook deze prestatie niet onvermeld wil laten. In tegenstelling tot deze federatieve suc cessen, die echter toch altijd een waardering binnen een meer beperkte kring betekenen, vormde in 1959 aan U toebedeelde „Bra bantse Provinciale Prijs voor Schone Kun sten", een erkenning voor Uw prestaties, waarbij de amateuristische muziekbeoefe ning in geheel onze provincie als maat6taf heeft gegolden. Doch de schoonste prijs en de meest ver diende beloning wordt ongetwijfeld gevormd door de reeks van 50 jaren, waarop gij thans met trots terug moogt zien, niet al leen vanwege de successen die gij op mu zikaal terrein behaald hebt, maar vooral om de volharding, de ijver en de trouw, waarvan wij getuigen, om de schoonheid en de vreugde die gij daarin geschonken hebt, om de vriendschap en de eensge zindheid die daarmede gegroeid zijn. Ik wens U, mijne Heren van het Bestuur, Directeur en leden, dan ook van harte ge-, luk bij dit gouden jubileum. Ik hoop, dat gij nog vele successen zult mogen behalen onder de eminente leiding van Uw directeur. Maar bovenal hoop ik, dat Concordia tot in lengte van jaren haar roemrijke tra ditie van liefde voor de muziek, van vriend schap in gepaste ontspanning, van trouw, eendracht en samenwerking, in onderlinge uitwisseling van leiding geven en leiding aanvaarden, zal mogen voortzetten tot roem maar ook tot heil van Loonopzand. Mijnheer de Voorzitter, Een bijzonder woord van waardering en felicitatie voor U, is hier ongetwijfeld op zijn plaats. Reeds 31 jaar hebt U zitting in het bestuur der Harmonie en na het aftreden van Uw emi nente voorganger de heer Verschuren, werd U unaniem tot zijn opvolger verkozen. Dit wijst ongetwijfeld voldoende op de ver dienstelijke wijze, waarop U zich steeds voor Concordia heeft ingezet. Door Uw energiek en volhardend beleid hebt U veel bijgedragen tot de taak van het bestuur, om de harmonie door de toch dikwijls zeer wis selvallige tijden heen te loodsen. Door Uw onverflauwd enthousiasme, Uw onvermoeide waakzaamheid en Uw zorg zame doortastendheid hebt gij steeds de krachten binnen de harmonie weten te bun delen en aan te wenden om haar voort te leiden in de lange reeks van uitmuntende prestaties. Onze welgemeende en oprechte gelukwensen met dit prachtige resultaat. Hooggeachte beschermheer, De band die U met onze Harmonie al jaren verbind, bezit een hechte structuur, zoals in deze periode voldoende gebleken is. Wij vertrouwen, dat zij in de toekomst onverzwakt zal voortbestaan. De belang stelling en de steun, welke Concordia steeds van U mocht ondervinden, geeft alle aan leiding ook U in de gelukwensen te be trekken. Geachte heer van Loosdrecht, Aan U als oudste bestuurslid - U be kleedt deze functie reeds meer dan 40 ja ren, waarvan de lang6te tijd als secretaris penningmeester - in het bijzonder onze gelukwensen. De Harmonie hoopt nog vele jaren te mogen steunen op Uw kunde en ervaring. Rest mij thans nog, dames en heren, na deze woorden van welkom en felicitatie, een welgemeend dankwoord uit te spreken aan allen, die ons bij het organiseren van dit jubileumfeest steunden. Dank aan de Hooggeachte heren, die be-, reid waren zitting te nemen in het comité van Aanbeveling en het Ere-comité. Dank voor Uw onmisbare sympathie en de more le steun die gij ons door Uw bereidwillig heid hebt verleend. Dank ook aan het Gemeentebestuur van Loonopzand voor de ondervonden mode werking. Een bijzonder woord van dank ook aan U, heer Verschuren, als algemeen se cretaris van bestuur en feestcomité. De ver zamelde geschriften, die op ons feest be trekking hebben, kunnen een lijvig boekdeel vullen. Mijne Heren voorzitters en leden van de Feestcommissie en haar drie werkgroepen, hartelijk dank voor Uw steun en vertrou wen. Door Uw soms persoonlijke inzet zijn onze plannen tenslotte toch tot een bevre digende werkelijkheid geworden. Moge dan ons Gouden jubileum, dat met zoveel medewerking en steun herdacht kan worden, in alle opzichten slagen, en met vreugde, muziek en zang glorieus gevierd worden. Moge het, in het lange bestaan van de Harmonie Concordia, tot in lengte van da gen, deze gedenkwaardige dag markeren als een mijlpaal van voortgezette groei en bloei. Ik dank U. Burgemeester van de Heijden, zegt met belangstelling de woorden van de voorzit ter te hebben beluisterd, waar deze met gepaste trots gewaagd van de grote suc cessen van de Harmonie Concordia; even zeer heeft de burgemeester met voldoening kennis genomen van het gesprokene door de voorzitter van het feestcomité, waarin deze gewaagd van het blijven volhouden - de liefde voor de muziek en de trouw aan de vereniging in staat zijn gebleken Con cordia op zo'n hoog niveau te brengen. Het gemeentebestuur heeft de grootste achting en bewondering voor hetgeen Con-, cordia in deze 50 jaren heeft gepresteerd en schetst de betekenis van dit corps voor de culturele ontwikkeling van Loonopzand, waarvoor hij het grootste respect heeft. De burgemeester hoopt dan ook, dat deze mu ziekfeesten een groot succes mogen zijn en dat de band tussen werkgever en werkne mer, die gebleken is hier zo sterk te zijn, zal mogen worden behouden en zo moge lijk nog zal worden versterkt. Namens het gemeentebestuur wenst de burgemeester de jubilerende vereniging van harte geluk met het gouden jubileum en hoopt dat de fees ten in de komende dagen voor de volle 100 procent mogen slagen. Nadat de voorzitter van het feestcomité burgemeester v. d. Heijden dank had ge bracht voor zijn zeer waarderende woor den, ging de voorzitter de heer van Hoorn over tot de uitreiking van de insignes aan de jubilerende muzikanten, waarvan de 50- en de 40-jarigen behalve het insigne, ieder een fraai uitgevoerd Delfts Blauw bord ont vingen. Een extra compliment en een extra beloning ontvingen de gouden jubilarissen de heren L. v. d. Sanden en J. D. v. Loon, die zich niet alleen zeer verdienstelijk heb ben gemaakt als muzikant, doch tevens jon ge muzikanten hebben opgeleid en resp. als onder-directeur en bode der vereniging grote verdiensten voor Concordia hebben verworven. 1 j Ook de overige gouden jubilarissen, de heren A. P. van Loon, C. van Loon en C. J. van Loon, kregen van de voorzitter woor den van grote dank en waardering in ont vangst te nemen, benevens het gouden in-, signe en het fraaie Delfts blauw bord. Ook de 40-jarige jubilarissen hadden woorden van waardering en dank in ont vangst te nemen, waarbij de voorzitter zich speciaal richtte tot de heer M. van Loon, waarvan hij meende dat deze wegens ziekte niet aanwezig zou hebben kunnen zijn. Zij allen, en dat waren de heren C. J. v. Loon, N. P. J. v. d. Sanden, P. J. van Loon (we gens ziekte afwezig), A. J. van Loon, H. l M. van Breugel en G. W. v. d. Louw, ont vingen narist het fraaie insigne een prachtig Delfts blauw bord. Van de zilveren jubilarissen kreeg de heer L. A. M. G. Jansen een bijzonder compliment, voor de wijze waarop deze zijn taak als 2e dirigent heeft vervuld. Ook tot de zilveren jubilaris de heer C. J. M. van Loon, richtte de voorzitter zich in het bij zonder, omdat deze, hoewel momenteel slecht ter been, toch nog zo vaak mogelijk de repetities bezoekt. Ook de overige zil veren jubilarissen, werden door de heer v. Hoorn niet vergeten en werden dank en hulde gebracht voor hun trouw en toewij ding. Behalve de twee hierboven genoemde heren, mochten het insigne in ontvangst nemen de heren L. J. J. van Loon, J. L. A. v. d. Velden, A. H. A Mutsaerts, J. H. Freyer, C. H. v. d Sanden, P. C. v. d. Velden, C. M. Jansen, A. A. C. van Loon, P. A. M. Coomans en C. M. van Breugel Een bijzonder woord van dank richtte de voorzitter tot de dames der leden, die hun mannen zo dikwijls moesten missen voor repetities en concerten. Namens alle jubilarissen en alle leden, sprak de heer Jansen (2e directeur), een dankwoord, op de eerste plaats tot het bestuur, dat zijn waardering voor de muzikanten heeft wil len uiten door het uitreiken van deze on derscheiding. De gouden jubilarissen feli citeerde hij hartelijk; de glans van Uw aan wezigheid, aldus de heer Jansen, schittert over Concordia. De 40-iaHge jubilarissen ziet hij als de kern der Harmonie en mede met de gouden jubilarissen, de leraren van het corps. Het succes van Concordia, is een gevolg van de gezonde rivaliteit, de trouw aan de vereniging en de liefde voor de muziek en wij allen zijn blij, dat wij lid mogen zijn van deze vereniging. Met een dankwoord aan het bestuur en het feestcomité, besloot de heer Jansen zijn rede. Dr. J. Daniskas, Landelijk Inspecteur van het Muziekonderwijs te Rotterdam, zei gaarne naar Loonopzand te zijn gekomen, om Concordia gelukwensen aan te bieden, voor de wijze waarop deze harmonie in een halve eeuw een peil heeft weten te be reiken, dat overal in den lande de grootste waardering vindt en die een belangrijke culturele vorming betekend. Deze culturele vorming, aldus de heer Daniskas, zal in de toekomst steeds belangrijker worden, daar de jeugd van heden, langs allerlei wegen steeds meer wordt belaagd door factoren, waarin wij de grootste gevaren zien. Het beoefenen van de schone muziek in een goed en verantwoord gezelschap, is een der mooiste vormen van vrijetijdsbesteding en van sociale gemeenschap, die ook door de hogere instanties steeds meer wordt ge waardeerd en gestimuleerd. Dit feest is dus niet een feest alleen van samenzijn, doch ook een feest, dat men voelt door de ver-, wezenlijking van een grote taak. Door dit gouden jubileum is een grote bladzijde te voorschijn gekomen in de muzikale ont wikkeling van de mooie Brabantse gemeen te Loonopzand. Dr. J. C. M. Sweens, voorzitter van de R.K. Federatie van Muziekgezelschappen in Nederland, wil zich in landelijk verband gaarne aansluiten bij de vele felicitaties die Concordia vandaag in ontvangst mocht ne men. Deze vereniging heeft bewezen, dat het mogelijk is, om in 50 jaren de hoogste trap op de muzikale ladder te bereiken. Hier voor echter moeten voorwaarden aanwezig zijn en die voorwaarden zijn in Loonop zand aanwezig, n.l. de belangstelling die nodig is om gedragen te worden. De naam die Concordia zich heeft weten te verwer ven, zou niet mogelijk zijn geweest, als er o.a. niet een sublieme samenwerking zou hebben bestaan tussen bestuur en leden en het is voor de heer Sweens een grote vol doening, dat één der leden daarvan reeds uiting heeft gegeven. De federatie is trots op Concordia, die niet alleen op provinciaal, doch ook op lan delijk niveau grote prestaties heeft ver richt. Concordia en Loonopzand neemt een plaats in, die de federatie kan vertegen woordigen op een hoog niveau. Spr. hoopt dat de band tussen Concordia en de R.K. Federatie nog in lengte van jaren zal mogen blijven bestaan en hoopt dat de bevolking van Loonopzand hun harmonieën zullen blijven waarderen. Wanneer de binding in geheel Nederland, die momenteel in voor bereiding is, tot stand is gekomen, hoopt spr. ook dan Concordia nog eens te zien optreden als kampioen van Nederland. Pastoor Mommers feliciteert hiema be stuur en leden met dit 50-jarig jubileum, doch spreekt hiernaast woorden van dank, omdat de geestelijke overheid nog nooit ver-, geefs een beroep op hun medewerking deed. De pastoor hoopt tenslotte dat de grote vriendschapsband tussen bestuur en leden en de prettige verhoudingen in het corps zullen blijven bestendigd. De laatste spreker was de beschermheer der vereniging, de heer G. Verwiel uit Waalwijk, die bestuur en leden feliciteerde en een behartenswaardig woord sprak tot de leden en het bestuur, om de goede ver houdingen van thans te bewaren, alleen dan aldus de beschermheer, houdt de toekomst grote mogelijkheden voor Concordia open. Hierna werd de erewijn aangeboden.: Om 18 uur bood de Zustervereniging, de Kon. Harmonie Sophia's vereniging, in de Music-hal, een concert aan, onder leiding van haar directeur Ton Kotter, dat op hoog muzikaal peil stond en de jubilerende ver eniging waardig. Om 7 uur maakte de gecostumeerde Jeugddrumband De Scotjes uit Tilburg een muzikale rondwandeling, die veel belang stelling trok, evenals het eerste optreden van de Munchener Oberbayern Tanz-Ka pelle Mayer Hias 's avonds in de Music- hall. DEN BOSCH EINDHOVEN TILBURG HELMOND G]1 DEN BOSCH - EINDHOVEN TILBURG - HELMOND De Heer en Mevrouw Vermeer-van Steenderen geven met grote vreugde kennl* van de geboorte van hun dochtar Henriëtte Marie Waalwijk, 20 mei 1960 Hertog Janpark 27 Met grote vreugde en dankbaar heid geven wij kennis van de geboorte van onze zoon en broertje Die bij het H, Doopsel de namen ontving van Wilhelmus Gijsbertus Johannes G. Knepflé C. Knepllé-van Raak Josje Waalwijk, 20 mei 1960 Kasteellaan 29. Kinderarts Vrijdag 27 mei Haal voor Uw Communie of an dere feestjes een naar blekjes te maken, bij HUB van den HOUT Woensdagmiddag op de marlWf Onze naam hangt in de kraarwt In alle varmatle's en vanaf elke prijs Drogisterij Van Amelsvoort Heb mooie duplex woning (onder) prima geschikt voor echtpaar zonder kinderen, wil deze rullen voor grotere woning (geen flat) in Waalwijk Andreas Zijlmansstr. 1 2 Waalwijk T« koop wegens vertrek: .bandaandrijving Gen. de Wetstraat 20, Waalwijk. (DE ROOY) Tel. 3118 GEVRAAGD: voor 't onderhoud van de St. Tereslaschool - Wilhelminastraat werkuren hoofdzakelijk van 4-7 u. Aanmeldingen kunnen geschieden na 6 uur aan 't klooster, Grotestraat 244, Waalwijk Prachtige sortering Keuze uit 35 verschil lende versjes Drukkerij van Boxtel Dr. van Beurdenstr. Kaatsheuvel

Echo van het Zuiden | 1960 | | pagina 3