Burgemeester Stieger komt graag naar Drunen DRUNEN VLIJMEN Jong en energiek magistraat voor vitale en snelgroeiende gemeente Hoedekenskerke geen, Drunen veel Industrie 10 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 3 JUNI 1960 10 slechten. Deze loting had het vol gende resultaat: Poule A St. Aloysiusschool St. Petrusschool 13 Chr. Lagere School Besoijen Past. Ivuijpersschool Openbare Lag. School Sprang- Capelle St. Petrusschool A Poule B St. Petrusschool C School voor Chr. Volksonder wijs Sprang School met de Bijbel Sprang- Capelle St. Clemensschool Baardwijk Openbare Lagere School Waal wijk St. Jozefschool Besoijen De wedstrijden beginnen op woensdag 8 juni a.s. om 9 uur op de speelvelden van R.K.C. en Baardwijk. Elke poule.speelt een halve competitie van wedstrijden van 2 x 10 minuten. De finales worden donderdag op het R.K.C.- terrein gespeeld. De wedstrijden welke over de uiteindelijke rang schikking zullen beslissen, duren 2 x 20 minuten, met uitzondering van de wedstrijden om de eerste vier prijsplaatsen, die 2 x 30 mi nuten zullen duren. De strijd om de 3e en 4e plaats begint donder dagavond om 6 en de enerveren de finale om ca. 8.25 uur. Als scheidsrechters zullen leden van de Langstraatse Scheidsrechters- bond fungeren. Hiervoor heeft ook nu weer de heer Hornes ge zorgd. De winnaar van het gehe le toernooi ontvangt de door de gemeente beschikbaar gestelde wisselbeker. Verder zijn nog prij zen beschikbaar gesteld door de heer Jan de Nijs, de heer P. Pot en de heer J. de Kort namens de Waalwijkse Bond van Schoenfa brikanten. Aan een voorspelling wagen we ons liever niet, want er spe len zoveel onbekende factoren mee geheime opstellingen en dito wapens dat we daarmee zonder twijfel de plank ver mis zouden slaan. Wel belooft de strijd in poule A bijzonder span nend te worden, want daarin zijn de beide finalisten van het vorig jaar, de Petrusschool A en de Openbare Lagere School van Sprang-Capelle, ondergebracht. Gaan de jongens van de heer Poldervaart revanche nemen voor de nederlaag van het vorig iaar? Óf komt er misschien een heel andere kampioensdoder in de voetbalarena? Het is allemaal nog een open vraag, maar zeker is dat het zal spannen in deze ongetwijfeld faire „schoolstrijd", waarbij de zenuwen wel een hartig woordje zullen meespreken. Van Zeeland naar Brabant Toen in het begin van dit jaar burgemeester A. D. C. Snels zijn bekwaam en energiek bestuur over Drunen moest afsluiten wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd, kon nog niemand weten dat de nieuwe burgemeester gezocht moest worden in het zuid-bevelandse Hoedekenskerke, een stille en vredige agrarische ge meente van 1650 zielen aan de boezem van de machtige Wester- sclielde, waar wind en storm vrij spel hebben over het vlakke zeeuw- se land. Later deden namen van „kanshebbers" en gegadigden de ronde, bekende namen uit omliggende brabantse gemeenten, maar aan mr. Hendrik J. M. Stieger van Hoedekenskerke dacht niemand. Men wist van zijn bestaan en van dat van Hoedekenskerke mis schien niet eens af. En toen dan j.l. zaterdag de benoeming van burgemeester Stieger tot burgemeester van Drunen bekend werd, bleek dan ook wel dat het gissen naar namen van nieuwe burgemeesters al even weinig kans op succes biedt als de voetbalpool. Maar goed, Drunen heeft nu haar nieuwe burgemeester en we ge loven wel dat de vreugde hierover bij de 38-jarige mr. Stieger even groot is als bij de Drunenaren, die voor hun vitale en snelgroeien de gemeente een jong en energiek magistraat nodig hebben. gemeenteraad van Drunen bestaat geheel uit K.V.P.-leden. Het pleit voor het inzicht en de tact van burgemeester Stieger dat hij in de loop der jaren het ver trouwen en de sympathie van de aanvankelijk gereserveerde Zeeu wen heeft weten te winnen. OUD GESLACHT De Stiegers zijn een oud en voor aanstaand zeeuws geslacht, waaruit op 6 april 1922 in Goes Hendrik J. M. Stieger geboren werd. Hij was de zoon van de advocaat mr. J. H. M. Stieger, die van 1928 tot 1946 de enige K.V.P.-afgevaardigde was uit Zeeland-boven-de-Schelde in 't col lege van Ged. Staten van Zeeland. De brabantse mentaliteit is bur gemeester Stieger niet vreemd, want hij voltooide zijn gymnasiale studies aan het Norbertus Lyceum in Roo sendaal. Zijn rechtenstudies voltooi de hij aan de nijmeegse universiteit, waarna hij in 1950 terugkeerde naar Zeeland. Drunen's nieuwe burgemeester mr. Hendrik J. M. Stieger (Cliché welwillend afgestaan door Brabants Dagblad), Het is niet alleen het inwonertal waarin Hoedekenskerke en 't circa 7500 zielen tellende Drunen met el kaar verschillen. Het verschil in structuur is minstens zo groot. Hoe dekenskerke heeft geen enkele in dustrie en is een zuiver agrarische gemeente, terwijl Drunen een in dustrie-gemeente met een agrari sche inslag is. In Drunen hebben de na-oorlogse jaren zich gekenmerkt door een belangrijke industriële ont wikkeling, waarin vooral burgem. Snels zo'n belangrijk aandeel heeft gehad. Er liggen voor burgemeester Stieger in Drunen dan ook onge twijfeld vele aantrekkelijke moge lijkheden. Over zijn plannen kon burgemeester Stieger uiteraard nu nog niets mededelen, omdat hij zijn nieuwe gemeente eerst moet leren kennen. Burgemeester Stieger, die zijn nieuwe functie met ingang van 16 juni a.s. zal aanvaarden, werd in 1952 benoemd tot burgemeester van Hoedekenskerke, In 't protestantse Zuid-Beveland mocht de benoeming van een K.V.P.-burgemeester een bijzonderheid worden genoemd. Zij vloeide echter voort uit het feit dat in de Hoedekenskerkse gemeente raad voor het eerst sinds mensen heugenis de K.V.P.-fractie 'n meer derheid had veroverd. Momenteel telt de gemeenteraad van Hoede kenskerke 4 r.k. raadsleden, één CH- afgevaardigde, één S.P.G.-raadslid en V.V.D.-lid. Ongeveer 10 percent van Hoedekenskerke is katholiek. De overige 90 percent zijn verdeeld over de Ned. Herv. Gemeente, de Gereformeerde Gemeente en de Ge reformeerde Kerk. Wel is het nabij gelegen kerkdorp Kwadendamme geheel katholiek, zodat men Hoede kenskerke mag beschouwen als een katholieke enclave in het protes tants-christelijke Zuid-Beveland. De In 1954 trad mr. Stieger in 't hu welijk met mej. F. van Waes uit het zeeuws-vlaamse Westdorpe, waar zij als maatschappelijk werkster werk zaam was. Zij leerde mr. Stieger kennen tijdens de februari-ramp in 1953. De heer en mevrouw Stieger hebben twee kinderen, stamhouder Jan Hendrik (4) en Helen (3). Burgemeester Stieger is werk zaam in vele andere vlakken van 't maatschappelijk leven; zo is hij voorzitter van de kath. reclasserings- vereniging Zeeland, vice-voorzitter van de r.k. vereniging voor gezins voogdij en patronage Zeeland, secre taris van de bijzondere raad van de Vincentiusvereniging in het deke naat Middelburg, secretaris van de stichting voor r.k. bejaardenzorg in Beveland-west, lid van het dagelijks bestuur van het diocesaan sociaal- charitatief centrum in het Bisdom Breda en lid van de raad voor kin derbescherming, afdeling Middel burg. VERHEUGD Zowel burgemeester Stieger als zijn echtgenote zijn bijzonder ver heugd over de brabantse benoeming en beiden koesteren hoge verwach tingen van de komende drunense periode. Verheugd zijn ook de Drunenaren en zij hebben dan ook met brabantse hartelijkheid al vele gelukwensen naar Hoedekenskerke gezonden als een teken van warm welkom. Het gemeentebestuur liet zijn hartelijke gelukwensen vergezeld gaan van 'n prachtige bloemenmand, waarmee het ongetwijfeld nu reeds het hart van de nieuwe burgemeestersvrouw gestolen heeft. Drunen zal haar nieuwe burge meester ongetwijfeld met grote blijdschap en luister begroeten en deze „blijde incomste" zal voor Dru nen ongetwijfeld het begin zijn van een nieuwe periode van bloei, geluk en welvaart. De burgemeester bracht dezer da gen een bezoek aan zijn nieuwe ge meente. Zondagsdienst. Vanaf zaterdagmiddag 3 uur tot dinsdagmorgen 8 uur, uitslui tend voor spoedgevallen. Dienst: Dr. v. d. Wouw. Burgemeester Stieger bezocht Drunen. De nieuw benoemde burge meester van Drunen, mr. J. H. M. Stieger, heeft dinsdag j.l. een oriëntatiebezoek gebracht aan Drunen. De nieuwe burgemees ter, die vergezeld was van zijn vrouw, werd op zijn oriëntatie- bezoek rondgeleid door de beide wethouders en de gemeentesecre taris. Op het gemeentehuis werd kennis gemaakt met het perso neel, alsmede op het gebouw van de dienst openbare werken. Ook werd een korte rondrit gemaakt door de gemeente. Bij dit bezoek werd ook de installatiedatum vastgesteld, n.l. op 18 juni a.s. De benoeming van mr. Stieger tot burgemeester is algemeen met vreugde begroet en men is dan ook van plan om de nieuw be noemde burgemeester op waar dige wijze te ontvangen. Geslaagd. Voor het diploma verenigings leidster gymnastiek slaagde te Eindhoven onze dorpsgenote Riek van Spijk. Zilveren jubileum. De gymnastiekvereniging SHJ die dit jaar haar gouden be- staansfeest viert, heeft dit jaar ook een zilveren jubilaris. De heer A. Brok is 2e Pinksterdag 25 jaar lid van SHJ en de gym nastiekvereniging zal ter gele genheid daarvan 2e Pinksterdag om 12 uur een mars maken door het dorp met défilé voor de jubi laris. AFWEZIG Dr v. d. Wouw van 9-26 juni Praktijk wordt waargenomen door dr Verhaak Koningschieten. Het jaarlijks koningschieten bij het St. Hubertusgilde vond ook dit jaar weer plaats op ker- mis-dinsdag. In een felle strijd werd J. v. d. Wiel Wzn. dit jaar koning. Kermis. De eerste kermisdagen zijn in Drunen weer voorbij. Er was op deze eerste drie dagen een goede belangstelling, zodat men in de diverse gelegenheden geen reden tot klagen heeft gehad. Met de twee Pinksterdagen zal de ker mis worden besloten. Districtspatrouillewedstrijden. Zaterdag en zondag werden op Fellenoord de patrouillewedstrij den gehouden voor de verken ners van het district De Lang straat. Iedere troep had daarvoor zijn beste patrouille afgevaar digd. Na een spannende wedstrijd wisten de Houtduiven van de Dr. Akkermansgroep uit Drunen als eerste te eindigen voor de zee verkenners uit Heusden. De Dru nense verkenners gaan nu naar de diocesane patrouille-wedstrij den, welke binnenkort zullen worden gehouden. Aparte HEREN- en JONGENSKLEDING Heuvelstraat 34 - TILBURG Agenda. Vrijdag 3 juni. 4.30 uur Drunense Balletschool Hoge Braken. 78 uur duiven inkorven café v. d. Geld. Zaterdag 4 juni. 8 uur „Boom der gehangenen" 18 jaar, Hoge Braken. Zondag 5 juni. Kermis. TI 11.15 uur R.K. Bibliotheek Ho ge Braken. 2 uur „De jacht op kapitein Ehrlicht" 14 jaar Hoge Braken 4 uur „Heimatlos", 18 jaar Ho ge Braken. Maandag 6 juni. Kermis. Film 2 uur en 4 uur als op zon dag. Woensdag 8 juni. 8 uur „Heimatlos 18 jaar Ho ge Braken. Donderdag 9 juni. 8 uur repetitie Cantabile, zaal gez. Elshout. 7.30 uur Middenstandscurusu, r.k. Jongensschool. Filmjournaal Men praat over U wanneer U Uw leuke ZOMERJAPON aan heeft van I t 29.75 van Haarsteeg Heusden BELGIË. Al was de ontvangst van Ko ningin Juliana en prinses Bea trix in Brussel zeer geestdriftig, in Antwerpen was dit overweldi- f;end. Tienduizenden stonden angs de wegen en overal was groot enthousiasme. De rede van de burgemeester was bijzonder hartelijk en spontaan, zoals dit trouwens overal het geval was, ook in de dorpen tussen Brussel en Antwerpen, waar de konink lijke stoet passeerde. Na een vermoeiende dag werd des avonds een voorstelling bij gewoond in de Kon. Vlaamse Schouwburg te Brussel, waar het zeer stijlvol toeging. PER 1 JULI ZONDER PAS NAAR BELGIË EN LUXEMBURG De Tweede Kamer heeft dins dagmiddag een overeenkomst met België en Luxemburg goed- fekeurd, waardoor op de eerste ag van de volgende maand de passencontrole aan de grenzen tussen de Benelux-landen wordt opgeheven. Het effect van de overeen komst blijft beperkt, want een regeling voor de bagage-controle moet nog worden uitgewerkt en Nederlanders die België bezoe ken, moeten toch het een of an dere identiteitsbewijs (pas of toeristenkaart) meenemen om zich te kunnen legitimeren, zoals de Belgen zelf dat ook moeten kunnen doen met hun persoons bewijs („eenzelvigheidskaart"). Zij dio gonootmlddelen moeton doorgebruiker, worden verzocht, tijdig voorraad te halen. FILMJOURNAAL DRUNEN. „DE BOOM DER GEHANGENEN". Een boeiend verhaal en zeer knap spel van Cary Cooper, Maria Schell en Karl Malden till n de film „De boom der ge hangenen" ver uit boven het niveau van de gebruikelijke avonturenfilm. Het ver haal speelt zich af in een goudgraverskamp in de Amerikaanse staat Montana tegen het einde van de vorige eeuw. Op zekere dag arriveert daar een zekere Doc Frail (Gary Cooper). In zijn geboortestad Mis souri heeft hij zijn broer, die hem met zijn vrouw bedroog, gedood en zijn vrouw pleegde zelfmoord. Frail redt hem van zijn achtervolgers. Op diensten van Rune (Ben Piazza), een jonge man, die heeft getracht goud te stelen. Frail redt hem van zijn achtervolgers. Op zekere dag komt het bericht binnen, dat de postkoets is overvallen. Alle inzittenden zijn dood, behalve een jonge vrouw, die echter spoorloos is verdwenen. Zwaar ge wond vindt men de vrouw, die Elizabeth Müller (Maria Schell) heet. Zij is een Zwit serse emigrante, die in de Nieuwe Wereld fortuin wil zoeken. Frail slaagt erin haar te genezen, maar van haar genegenheid moet hij niets hebben, omdat hij elke vrouw wantrouwt. Zonder dat zij het weet, helpt hij haar echter aan het geld om samen met Rune en een zekere Frenchie (Karl Mal den) een nieuwe goudconcessie te exploi teren. Frenchie zoekt toenadering tot Eli zabeth, maar zij wijst hem af. Als Elisa beth tenslotte op een rijke goudader stuit, richt Franchie in een kroeg een bacchanaal aan, waarbij hij Elizabeth tracht te over meesteren, waarna Frail Frenchie in een vuurgevecht dood. Hiervoor moet Frail gehangen worden, maar Elizabeth redt zijn leven door de dolle menigte de nieuwe goudader aan te bieden. Frail en Elisabeth beginnen dan samen een nieuwe en zonnige toekomst. Zaterdag om 8 uur. Toegang 18 jaar. „DE JACHT OP KAPITEIN EHRLICH" De kapitein Ehrlich voert het bevel over een oude roestige vrachtboot, die in Sydney voor anker ligt op het ogenblik dat Hitier Polen binnenvalt. Ehrlich (John Wayne) is een vurig Duitser, maar anti-nazi. Van zijn vriend Napier (David Farrar), een brits marine-officier, verneemt hij dat hij en zijn mannen voor de duur van de oorlog zullen geïnterneerd worden, 's Nachts echter weet de boot de haven uit te glippen met aan boord Napiers verloofde, Elsa (Lana Tur ner), die in feite echter niet meer dan een nazi-spionne is. Met de britse kruiser „Rockhampton" zet Napier de achtervol ging in. Het wordt een wilde jacht die naar Valparaiso voert, waar Napier Ehrlich be schuldigd van moord op drie schotse vis sers, maar Elsa weet dat Ehrlich onschul dig is. Ten slotte gaat kapitein Ehrlich met zijn schuit ten onder, maar Elsa weet het logboek te redden, waarin zijn onschuld staat opgetekend. Een boeiend en goed gespeeld verhaal. Zondag en maandag om 2 uur. Toegang 14 jaar. „HEIMATLOS". Franz Leitner (Rudolf Lenz) maakt zijn verloving met Berbara Kirchner (Marian ne Hold) uit, wanneer hij haar in gezel schap van een andere man, een zekere Conny Fürst (Peter Weck) aantreft. Bar bara tracht haar vader er van te overtui gen dat alles een misverstand was, maar ook hij gelooft haar niet en diep teleurge steld verlaat zij het ouderlijk huis. Ze neemt haar toevlucht bij Conny en na eni ge tijd besluiten zij te gaan trouwen. Voor dat het huwelijk voltrokken wordt, ontdekt Franz Leitner echter dat Conny een be rucht autosmokkelaar is. De politie komt Conny op het spoor en deze wordt tijdens een ontsnappingspoging neergeschoten. Hij sterft in Barbara's armen. Barbara gaat werken in een bar waar de zanger Freddy (dé Freddy) haar onder z'n hoede neemt en ten slotte van haar gaat houden. Bar bara houdt echter nog steeds van Franz en het eind van 't verhaal is dan ook dat zij elkaar weer terugvinden. Zondag en maandag om 4 uur. Woensdag 8 uur. Toegang 18 jaar. BEC3I05S GESLAAGD. id. I L Aan de Bisschoppelijke Kweekschool te 's-Hertogenbosch slaagde voor het onder wijzersexamen onze dorpsgenoot de heer H. van Kessel. KRUISBOOGSPORT. Op de gehouden maandvergadering van het Kruisbooggezelschap Willem Teil, ge vestigd in café H. Boom-v. d. Wiel, wer den twee nieuwe leden aangenomen, n.l. de heren T. v. d. Heuvel en Gijs v. d. Hout. Besloten werd met twee viertallen deel te nemen aan het Internationaal concours te Rosmalen op maandag 6 juni. Tevens werd een onderlinge schietwedstrijd gehouden met de volgende uitslag: Afd. A 1 T. van den Heuvel; 2 B. Markt 17, 's-Hertogenbosch. Telefoon 37073 KLEEDT U MODIEUS v. d. Meijden; 3 B. v. d. Linden; 4 J. van Engelen; Afd. B 1 H. v. d. Broek; 2 H. van Vugt; 3 H. Boom; 4 J. van Heivoort. Afd, ereleden: 1 J. van Beijnen; 2 A. v. d. Dungen; 3 P. Wolfs; 4 B. Herman. GESLAAGD. Voor het diploma melken slaagden de heren Bas van Helvoirt, J. van Kuijk Azn., M. de Vaan, G. de Vaan, J. Boom, H. Peijnenborg, C. van Beijnen en W. H. Rob ben. KRUISBOOGGEZELSCHAP ROZENJACHT. Zondag 5 juni maandvergadering Kruis booggezelschap Rozenjacht in café J. Ge vers. Belangrijke agenda; trouwe opkomst verwacht. DE ZWALUW. Daar er zaterdag 4 juni geen vergade ring wordt gehouden, wordt de contributie zaterdag toch geïnd bij het afrekenen van de vluchten. Hij die geen duiven heeft gezet, wordt toch verwacht. HEROPENING SCHOENHANDEL KOKS. Na korte tijd wegens de enorme belang stelling van het winkelbedrijf, was de heer Koks genoodzaakt zijn winkel uit te brei den. Door deze uitbreiding is Vlijmen in het centrum wederom een prachtige win kel in schoenen rijker geworden. De her opening zal officieel plaats vinden heden vrijdag 3 juni. AANRIJDING. Dinsdagavond had op de Wolput een aanrijding plaats; de heer G. v. d. Wiel reed met zijn bromfiets richting Waalwijk, met op de duo zijn vrouw. Juist op de splitsing Achterstraat - Grotestraat kwam een jongen per fiets de Achterstraat uitrij den de Grotestraat op. Een aanrijding was onvermijdelijk. De heer G. v. d. Wiel en zijn vrouw smakten op de grond, evenals de jongen op de fiets. Spoedig kwam hulp op dagen; de heer v. d. Wiel was er het slechtst aan toe, hij had flinke hoofdwonden; de vrouw bracht het er met enkele schram men goed af, evenals de jongen op de fiets. De bromfiets was flink beschadigd, evenals het rijwiel. Wonder boven wonder is alles nog goed afgelopen. WEDVLUCHT DE ZWALUW. Zondag 29 mei hield de Postduivenver eniging De Zwaluw een wedvlucht vanuit Noyon Frankrijk, afstand 283,200 km; los 11.30 uur, wind N-W.; eerste duif 4-11-48, laatste prijswinnende duif 4-36-37. Uitslag als volgtH de Laat-Parijs 1, 27; C v Helvoirt 2, 7, 18; J Kiviets 3, 23, 45; C Diepstraten 4, 6, 24, 25, 26; J v d Dungen 5, 8, 32, 40; J v Engelen 9; H v d Wiel 10; L de Laat 11; L Nicols 12; P Ver meulen 13, 29, 39, 47; W v Vugt 14, 19, 20, 34, 43, 46; R de Laat 15; H v Bijnen 16; B v Esdonk 17; Jan Kuijs 21, 50; H Pelders 22; L Meesters 28; M Libregts 30; Th. v. Overdijk 31; J. Oosterwaal 32; W Strengers 35; K Kivit 36; Jos Kuijs 37; M Laros 38, 49; J v d Heuvel 41, 42; H de Vaan 44; L v d Wiel 48. AUTO RAMDE HUIS. Woensdagavond kwam een luxe bestel wagen van de richting Waalwijk; vermoe delijk doordat de wagen in de bocht slipte, ramde hij het huis van J. v. d. Wiel, Wol- put te Vlijmen. De wagen werd flink be schadigd; ongelukken deden zich gelukkig niet voor. WEDVLUCHT DE ZWALUW. Zondag wedvlucht van de Postduiven vereniging de Zwaluw vanuit Orleans Fr. Afstand 483 km. Op deze vlucht wordt de wisselbeker vervlogen. De duiven worden vrijdagavond van 18.30 tot 20 uur inge- korfd; dus allen op tijd. PRIJZENSWAARDIG INITIATIEF. Momenteel worden alhier enkele acties ondernomen ten doel hebbende gelden bij een te krijgen om een zieke dorpsgenoot in staat te stellen een reis naar Maria's Ge nadeoord te Lourdes te laten maken. De RKJB organiseert in samenwerking met de Boerinnenbond en de Rijvereniging Juliana een oud-papier en oud-ijzer-actie er. de medewerking van de inwoners voor deze actie is zeer goed te noemen. Maar ook Haarsteegs voornaamste sport vereniging, n.l. de voetbalclub, wil niet achterblijven en het bestuur heeft een wed strijd weten te formeren tussen de Haar steegveteranen en het derde elftal. Om de opbrengst zo groot mogelijk te doen wor den heeft het bestuur van de voetbalclub zich met een circulaire tot de inwoners ge wend, waarin het mooie doel nader wordt uiteengezet en tevens wordt op de Haar- stegenaren een beroep gedaan om een en treekaartje te kopen, die eveneens aan huis ten verkoop zullen worden aangeboden. Maar deze ontmoeting heeft daarnaast nog een ander doel, n.l. het afscheid van het groene veld van het lid Frans van Dal, die zo zoetjesaan zijn tijd gekomen achtte zijn voetbalschoenen aan de kapstok te han gen.. Zo om en nabij de 30 jaren heelt Frans de blauw-wit kleuren van de v.v. Haarsteeg verdedigd, want omstreeks zijn 10e jaar liet hij zich als junior inschrijven. Al die jaren heeft hij de belangen van de v.v. Haarsteeg gediend op een wijze een goed sportman waardig. De eerste jaren van zijn voetballoopbaan bracht hij in de lagere elftallen door, maar was nadien veie jaren een van de grote steunpilaren van het le elftal, dat in die jaren in de 3e kl. van de KNVB uitkwam. Maar toen Haar steeg degradeerde naar de 4e klasse en weer later naar de onderafdeling, gaf hij het voetballen nog niet op en bleef on danks deze tegenslagen zijn club trouw. De laatste jaren behoorde hij tot de vas te kern van het 2e elftal en in de voorbije competitie fungeerde hij op 38-jarige leef tijd nog als captain van het 3e elftal. Maar nu acht hij zijn tijd gekomen er mee op te houden en de Haarsteegse voetbalge meenschap meende dit niet zonder meer te moeten laten voorbijgaan. Hij zal op le Pinksterdag tesamen met de jeugdige spelers aantreden tegen de oude kern en gezien het goede doel dat er daarnaast nog aan is verbonden, zal het zeker niet aan belangstelling ontbreken. De opstelling van de veteranen is als volgt M. Achten Th. Boelen - B. v. d. Pol J. v. Gestel M. v. d. Water A. van Bokhoven Th. de Vaan - Jo van Dal - C. van Hel voirt - P. v. Gestel - B. Boelen Aanvang 2 uur. HOSPITAALSCHIP J. HENRY DUNANT. Het hospitaalschip J. Henry Dunant heeft maandag 30 mei j.l. 70 chronische zieken en invaliden uit midden-Brabant aan de kade te Heusden aan boord genomen, waaronder onze stadgenote mej. v. d. Vel de. De Bisschop van 's-Boscb, mgr. W. Bekkers en de minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid mr. dr. C. van Rooy, brachten een bezoek aan het schip en on derhielden zich met de patiënten, alvorens het schip de trossen loswierp om een zes daagse reis door de Hollandse binnenwa-. teren te beginnen. Achtereenvolgens zal gevaren worden naar Wijk bij Duurstede, Urk, Haarlem, Oud-Beijerland, Woudrichem en tenslotte weer naar Heusden. Het is de tweede van de drie boottoch ten welke dit schip met Brabantse patiën ten dit jaar zal maken.

Echo van het Zuiden | 1960 | | pagina 10