BREDA het keurbier dat ieder moment tot een feest maaktl 3REd£ JZej/a0 htnieiuot bi&i hojom, oude,l7Mutitiz>! Luxor Mm, BREDA SPORTDAG Levensschool Waalwijk Groots zwemfeest wordt geopend met kunstzwemdemonstratie tintelend (6/a%) iedereen drinkt het graag goudgeel parelend van De Drie Hoefijzers! r DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 3 JUNI 1960 even bekwaam vond hij een hoofdrolspeler. Van vrijdag tot en met zondag. Toegang 18 jaar. „ALIAS JESSE JAMES" Wanneer u een western wilt zien met een verrukkelijke dwa ze inslag, dan moet u vooral niet verzuimen om „Alias Jesse Ja mes" te gaan zien, waarin dc ko miek Bop Hope een van zijn hes- te creaties te zien geeft. Deze Jes se James was een notoire hoef, die destijds de heuvels van Mis souri onveilig maakte. Hij is ech ter niet de hoofdfiguur in dit ver haal, maar wel een zekere Mil- ford Farnsworth (Bop Hope), een niet bijzonder succesvol ver zekeringsagent. Op zekere dag komt hij echter bij zijn baas bin nen met de blijde boodschap dat hij iemand een levensverzekering heeft aangepraat van 100.000 dol lars en dat de premie van 33.000 dollars meteen volgestort is. De verzekerde blijkt echter niet een T. J. James te zijn, maar wel de beruchte en vogelvrije Jesse Ja mes, die voor geen enkele verze keringsmaatschappij een aan trekkelijke cliënt is. Milford krijgt dus opdracht om naar het verre westen te trekken om Jesse (Wendell Corey) te beschermen en hem eventueel over te halen het contract te vernietigen, waar bij de cliënt dan natuurlijk de 33.000 dollars terug krijgt. Dit laatste gaat vrij vlot, want Jesse berooft de trein waarin Milford reist. Daarna beginnen de dwaze avonturen van Milford in Angel's Rest, waar Jesse de scepter zwaait. Hoe Milford er ten slotte in slaagt om Jesse James en zijn bende onschadelijk te maken, laat u deze kostelijke western zien. Maandag en woensdag. Toegang 14 jaar. „DE HEL VAN BIRMA". De oorlogsfilm onder de sobe- se en beheerste regie van Val Guest moet tot de beste gerekend worden welke er over de strijd in Azië in de tweede wereldoorlog zijn gemaakt. Het is een aangrij pend, boeiend en zeer gevoelig verhaal in even sobere als sug gestieve filmbeelden. Een groep Britse soldaten is het contact met de hoofdmacht kwijt geraakt en baant zich een weg door de rimboe van Birma. Bij een klein gehucht worden zij plotseling beschoten. De Britten vernietigen de vijand, die blijkt tc bestaan uit een Japanse kolo nel, acht soldaten en een Birme se overloper. Op de kolonel wordt een stafkaart vol gekleur de merktekens gevonden. De Britse kapitein Langford tracht van de Birmaan, die de enige overlevende is, te weten te ko men wat deze tekens beduiden. Als deze weigert, laat de Brit twee willekeurige dorpsbewoners neerschieten. De Birmaan vertelt dan over een grootscheeps Ja- Eans aanvalsplan. Langford laat ein dan zogenaamd vrij, maar geeft zijn sergeant opdracht de man in de rug te schieten. Ten slotte worden ook de Britten door de Japanners overweldigd en de Japanse commandant Yamazaki wil van Langford horen wat hij van de dode kolonel te weten is gekomen. Als Langford weigert, worden ook de Britten voor het vuurpeleton geplaatst. Van vrijdag tot en met zondag. Toegang 14 jaar. „DE KOELBLOEDIGE SHERIFF" Na de oorlog tegen Mexico is Californië hij de ver. Staten ge voegd. Onder de bandieten die er hun toevlucht hebben gezocht, is ook een zekere Carnes (Dennis Hopper), die in het grensplaatsje San Bartolo een Mexicaan neer schiet en daarna door de jonge sheriff Jim Ellison (Pat Wayne) wordt gearresteerd. Het proces baart groot opzien, omdat voor de eerste maal een Amerikaanse rechter op Mexicaans grondge bied zal oordelen over een Ame rikaan. Carnes wordt veroor deeld tot een voorwaardelijke ge vangenisstraf van 25 jaar. De voorwaarde is dat hij nooit meer een vuurwapen mag aanraken. Dit is voor de jonge bandiet er ger dan een doodvonnis. Woe dend grijpt hij het pistool van een van zijn handlangers en vlucht de rechtszaal uit. De she riff gaat hem dan alleen achter na om hem te arresteren. Het slot is dat de woesteling door Jim wordt neergeschoten. Deze western behandelt op boeiende wijze het probleem van een land in wording, dat in een vrij traag tempo wordt uitge werkt. De film reikt ver uit bo ven de gemiddelde western. Maandag en woensdag. Toegang 14 jaar. Afgelopen Hemelvaartsdag kon men spreken van „De Levens school heeft weer wat". Voor de Levensschool betekende het n.l. de eerste algemene schoolsport dag, dat een steeds terugkerend evenement gaat worden. De inschrijving stond open voor alle Levensschooldeelne mers voor de onderdelen: judo, hoogspringen, cèrspringen, 100 meter, veldloop. Bovendien was er nog een algemeen kampioen schap, dat die jongen kon beha len, die op de meeste nummers de beste plaats bezette. Om half tien stonden de judo ka's op de mat, die elkaar in een afvalcompetitie 't Levensschool kampioenschap betwistten. De sterkste judoka met het beste taktische inzicht toonde zich Jo- han Bruurmijn, die zich met een magnifieke worp de beker toe eigende. De judowedstrijden ston den op zeer sportief peil, waarbij de wedstrijden zeer lel, maar te vens bijzonder sportief verliepen. 's Middags werd begonnen met het hoogspringen. De spanning bereikte zijn hoogtepunt toen op 1.40; Pulles 1.40; J. Bruurmijn A. Kuijpers 1.40. Veldloop: 1 J. Bruurmijn; 2 P. Leijtens; 3 D. Avontuur. 100 meter: 1 J. Bruurmijn 13 sec.; 2 J. Heuverling 13.7 sec.; 3 D. Avontuur 13.9 sec. Verspringen: 1 J. Bruurmijn 4.80; 2 G. Timmermans 4.653 H. de Ronde 4.65. Algemeen kampioenschap: 1 J. Bruurmijn; 2 G. Timmer mans; 3 T. Pulles; 4 H. v. d. Heu vel; 5 D. Avontuur; 6 G. Heuver ling- 7 H. de Ronde; A. Kuipers; 8 G. v. d. Wiel; 9 H. Dekkers; 10 J. Verhofstad. 's Avonds werd de prijsuitrei king gehouden op de Levens school. De directeur, de heer Broek, reikte met geestige toe- Motorsport INTERNATIONALE MOTOR CROSS ZALTBOMMEL Zjjspan race sterk bezet Wanneer op 2e Pinksterdag de burgemeester van Zaltbommel 't startschot zal geven voor de 12e internationale cross, welke de motorclub „De Waal" organi seert onder auspiciën van de R.K. N.M.B., dan zullen de duizenden toeschouwers het vorig jaar waren het er ruim 16000 kun nen genieten van wedstrijden zo als nimmer tevoren. Renners van vijf verschillende nationaliteiten, de Belgen: Ronnij, Hotten, Gijs, de Rijke en Baijens: de Engelsen: Chappmann en Crawford; de Duitsers Werner en Gunther Peschman, Martin Cordes en Willy Scheuler; de zeer sterk rij- Waalwijk favoriet op de meisjes- en damesnummers. Als zondagmiddag 5 juni om half drie de internationale zwem- driekamp tussen de Waterratten uit Antwerpen, de Leuvense Zwemclub en onze plaatselijke zwemvereniging plechtig wordt geopend met „het breken van de waterspiegel"., staat voor de Waal wij kse zwemmers een moei lijk seizoen voor de deur en is uit dit seizoen de moeilij'kste wed strijd begonnen. Niet echter voordat 't publiek zich kan vergenoegen aan de kunstzwemdemonstratie van de Leuvense Zwemclub. 1628 Vraag uw leverancier om de speciaal ontworpen BREDA ROYAL glazen. U koopt ze voor slechts f. fc- Voor feestelijk bier... een feestelijk glasl 1.55 eerst Jan Heuverling en daarna Dingeman Avontuur af sprong. De tweede keer haalden beiden de afstand en ten slotte zegevierde Jan Heuverling met 1.60 meter. De 100 meter was een over winning voor Johan Bruurmijn met 13 sec., terwijl hij ook het vèrspringen en de veldloop op zijn naam bracht. De volledige uitslag luidde: Julo: No. 1 J. Bruurmijn. Hoogspringen: 1 G. Heuverling 1.60; 2 D. Avontuur 1.55; 3. T\ spraken de gewonnen bekers uit. Johan Bruurmijn was de grote kampioen van deze sportdag en nam maar liefst vijf bekers in ontvangst. Dat hem dit door alle deelnemers van harte werd ge gund, bewees het applaus dat bij de uitreiking opklonk. De avond werd besloten met drie films, beschikbaar gesteld door de coca-cola fabrieken, en waarvan de film over de Olympi sche Spelen in Melbourne bijzon der de aandacht trok. Het ligt in de bedoeling elk iaar dit sportevenement te her halen en gezien het sportieve ver loop is daar alle reden toe. dende Fransman Chouchard, een van de favorieten voor de over winning in de internationale klasse en de sterkste Nederlan ders met o.a. Ad. Janssen en Wil ly v. d. Elzen zullen elkaar dan fel de zege betwisten. Maar dit is niet het enige hoogtepunt in deze druk bezette cross, want de organisatoren zijn er ook dit jaar weer in geslaaga, de zijspanraces te doen plaats hebben. Doordat er naast Belgen ook Duitsers en Nederlanders aan deelnemen, zal het een drielandenwedstrijd wor den, waarin de Nederlanders de gebroeders van Heugten, die het vorig jaar na een enerverende nek aan nek-race gelijktijdig met de Belgen over de eindstreep gin gen met Poel en Alberts de strijd gaan aanbinden tegen Goemans- Scheepens en de Rijke met voor het eerst ook drie Duitse equipes n.l. Willy Pohl, Gunther Pesch- mann en Willy Schubert. Dat be looft vuurwerk te worden en sport van de beste soort, waar tussen door de junioren in de lichte en zware klasse voor de nodige afwisseling zullen zorg dragen. De wedstrijden, welke gehouden worden qp net bekende circuit langs de Waal, vangen om half drie aan. Wie is er favoriet voor de zege in de driekarnp. Voor een Waal wij ks voorspel ler is het een zeer zware opgave deze vraag te beantwoorden. Immers van de Waterratten kennen we de verpletterende he renprestaties van het bezoek aan Antwerpen nog maal al te goed. Deze bleven echter beperkt tot de vrije slagnummers. Daartegen over stond, dat onze meisjes en dames goed meekonden in Ant werpen en een enkele zelfs tot de top opklom. In dit verband den ken we vooral aan de prestaties van Gusta Vesters. Deze is echter voor het treffen van a.s. zondag niet de enige Waalwijkse troef. Ongetwijfeld zullen José Trom melen en Ria Verschure, vorig seizoen eveneens tot de top van het Brabantse zwemmen beho rend, er voor zorgen, dat de Waalwijkse Zwemvereniging en kele dames- en meisjesnummers op haar rekening kan schrijven. En als Leny Fijneman in vorm is wordt ongetwijfeld de vrije slag dames voor haar een overwin ning. Bij de heren is onze plaatselij ke "vereniging toch favoriet op één nummer n.i. de 100 m school slag. Op dit nummer is Piet van Oss momenteel de tweede man in Noord-Brabant en Ad de Werd zit hem gevaarlijk dicht op de hielen. Evenals de Waalwijkers zit men echter in Leuven en Ant werpen al een begroting voor de wedstrijden te ontwerpen. De feiten zullen echter straks de uit slag vastleggen. Mogen we echter toen een voorspelling doen, dan zien we Antwerpen met 'n kleine puntenvoorsprong zegevieren en is de tweede plaats voor Waal wijk, echter niet dan na felle strijd met Leuven. Het programma is als volgt: 1. Kunstzwemmen door de Leu vense Zwemclub. 2. 100 m. schoolslag heren. 3. 4 x 50 meter vrije slag esta fette jongens adspiranten. 4. 50 m. schoolslag meisjes ad- spiranten. 5. 100 m. vrije slag heren. 6. 50 meter vrije slag jongens adspiranten. 7. 4 x 50 meter schoolslag esta fette meisjes adspiranten. 8. 100 meter schoolslag dames. 9. 4 x 50 meter vrije slag esta fette heren. 10. 50 meter schoolslag jongens adspiranten. 11. 50 meter vrije slag meisjes adspiranten. 12. 50 meter vrije slag dames. 13. 4 x 50 m. schoolslag heren. 14. Kunstzwemmen door de Leu vense Zwemclub. 15. Polowedstrijd Waalwijk. Antwerpen Door het grote aantal estafet te-nummers is er een grote span ning bij de baannummers. De waterpolowedstrijd telt niet mee voor de einduitslag. Voetbalsport Baardwijk BaardwijkSchijndel Na de grote zege van j.l. zon dag op Zwaluw VFC komt a.s. maandag, dus op 2e Pinksterdag, de 2e klasser Schijndel naar Waalwijk om als bekerpartner van de geelzwarten te fungeren. Deze wedstrijd is voor heide ver enigingen van zeer groot belang, daar de winnaar van dit treffen 't recht heeft om zijn deelname in het KNVB-bekertournooi te con- tinuëren. Schijndel heeft aan een gelijk spel ook reeds voldoende, aar het doelgemiddelde ook in deze poule nog meetelt en zij met grotere cijfers van Zwaluw VFC wist te winnen dan de geelzwar ten. Al is dit doelgemiddelde dan slechts 2 punten ten voordele van de Schijndelnaren, het geeft toch een zeker voordeel voor deze ploeg, daar zij met een geruster hart de strijd kunnen beginnen. Baardwijk moet nu kunnen aan tonen dat niet alleen tegen 4e klassers doelpunten aan de lo pende band gemaakt kunnen worden, maar dat zij ook tegen een goede 2e klasser tot scoren kan Tvomen. Het sublieme spel van de geelzwarten tegen Zwa luw VFC van vooral na de rust in aanmerking genomen, geeft ons de zekerheid, dat Schijndel ondanks haar ongetwijfeld gro tere routine en ervaring, de pun ten niet cadeau zal krijgen. Hoe het ook zij, het belooft in elk ge val een spannende en hopelijk ook fraaie wedstrijd te worden; mede doordat op deze dag alleen door Baardwijk gevoetbald wordt is een reden temeer om de gang naar het Olympia-terrein aan de Akkerlaan te ondernemen. Aanvang half drie. Baardwijkers, succes. nieuw feestelijk bierl 3 .r A I.I628 w.

Echo van het Zuiden | 1960 | | pagina 6