wAAlwijkse en UnqstRAAtse couRAnt WAALWIJK 70 W. VAN DER MEE ct. HOENDERVANGERS 100 gr. BOTERHAMWORST 100 gr. Gek. SCHOUDERHAM De Verenigde Waalwijkse Slagers Grote lof voor scheidende kassier van boerenleenbank, de heer Drogisterij MIOCH A.MEYS Grotestr. 142 Waalwijk WEEKREKLAME van 3 t/m 9 juni Charmant aan het strandt WAALWIJK MARKT KOEL EN KOMFORTABEL herenmode- Waalwijk Fil.: M. v. d. Brand-Hens Schooljeugd weer in de ban van school voetbaltoernooi SUPER-VERZORGING EN LIJFWACHTEN VRIJDAG 3 JUNI 1960 83e JAARGANG No. 44 De ïcho vAn het Zuióen ritgever vVaalwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen hoofdredacteur: JAN TIELEN ironummer 50798 Hit blad verschijnt 2 x per week Abonnement 22 cent per week per kwartaal f 2.85 3.10 franco p.p. Advertentieprijs: 10 cent per m.m. Contract-advertenties speciaal tarief. Opgericht 1878 Bureaux: Grotestraat 205, Waalwiik - Tel. 2621 Kaatsheuvel: Tel 2002 Dr van Beurdenstraat 8 Tel.-adres: ..Echo" Jac. M. Didden GOUDEN JUBILEA IN ONS BEDRIJF. Op 11 juni a.s. zullen de heren Jac. Didden, machinezetter en Bernard Hornes Bern. Hornes, boekbinder-maga zijnchef, bet bijzondere feit her denken dat zij vóóf 50 jaren in dienst traden bij de Waalwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen. ZONDAGSDIENST ARTSEN Van zaterdagmiddag 13 uur tot maandagavond 24 uur; uitslui tend voor spoedgevallen. Zaterdag 4, zondag 5 en maandag 6 juni 1960 Arts Dr. v. Rooij. Apotheek Gcers. Tel. 3071, Grotestr. 327, Waalwijk N. H. KERK WAALWIJK Zondag 5 juni (le Pinksterdag) 10 uur: Ds. L. Schellevis. Pinkstercollecte voor de Zen ding. 18.30 uur: Ds. L. Schellevis. Pinksterjeugddienst met me dewerking van het Hervormd Jeugdkoor. Onderwerp: „Kijkers of zieners?" N. H. KERK BESOIJEN Zondag 5 juni (le Pinksterdag) 10 uur v.m.: Ds. J. Vink. Bevestiging nieuwe lidmaten. 6.30 uur n.m.: Ds. J. Vink. In beide diensten extra collec te voor de zending. Maandag 6 juni (2e Pinksterdag) 10 uur v.m:. Ds. L. Trouwborst van Capelle. N. H. KERK BAARDWIJK Zondag 5 juni (le Pinksterdag) 11 u. v.m.: Ds. C. B. Schuurman. Maandag 6 juni (2e Pinksterdag) 10 u. v.m: Ds. C. B. Schuurman. GEREFORMEERDE KERK 5 uur: Dienst in Willem van Oranje College: Ds. v. d. Meulen. SINT CLEMENS BIBLIOTHEEK BAARDWIJK Waalwijk onder architectuur van het architectenbureau Bezemer en De Snoo te Wijk en Aalburg. De uitslag was: Fa. Paans, Capelle 68.120 Fa. Spuij broek, W'wijk 65.450 Fa. Willemsen, Capelle 64.980 Fa. Verhagen, Capelle 62.458 Fa. Nieuwkoop, Heesbeen 62.195 Fa. Noorloos, Andel 60.694 't Begrotingsbedrag was 58.500. Gunning aangehouden. K. V. ORGANISEERT GROTE GYMNASTIEKJDEMONSTRATIE De Chr. Gymnastiekvereniging „Kracht en Vlugheid" zal op maandag 13 en woensdag 15 juni a.s. in de gymnastiekzaal van het Willem v. Oranje College 'n grote gymnastiekdemonstratie houden. Op 13 juni is de avond alleen toe gankelijk voor donateurs en ge nodigden, terwijl op 15 juni ie dereen tegen betaling' (pro gramma en tevens bewijs van toegang) van deze ongetwijfeld boeiende en op voortreffelijk ni veau staande demonstratie zal kunnen genieten. Beide avonden vangen aan om 7.15 uur. 12e AVONDVIERDAAGSE TE WAALWIJK Op 14, 15, 16 en 17 juni zal voor de 12e maal de Avondvier daagse voor Waalwijk en Omge ving gehouden worden. De af standen bedragen 4 x 16 km. en voor de jeugd 4 x 10 km. Tot de jeugd worden gerekend deelne mers van 10 t.m. 23 jaar. Het in schrijfgeld bedraagt 1.voor de jeugd en 2.voor de seni oren. Er wordt telkenmale ge- start bij de Gecroonde Leersse, de jeugd om 18.00 uur, de senio ren om 19.00 uur. Inschrijvingen bij P. M. Heur- ter, Venkelstraat 33, Waalwijk, tel. 3096. Zaterdags: Zondags: 16.00 u.—17.00 u. 12.00 u.—13.00 u. CPinkateren nadert fijne lederwaren luxe dames tassen moderne parapluies koopt U bij T«l. 2967 NIJVERHEIDSSCHOOL VOOR WAALWIJK EN OMSTREKEN In de 1.1. maandag voor de laatste maal onder voorzitterschap van de heer Tielen gehouden bestuursver gadering van de Nijverheidsschool, bracht de voorzitter in hartelijke bewoordingen dank aan het schei dende bestuurslid, de heer A. J. de Kort, die in de talrijke jaren van zijn lidmaatschap veel voor de school heeft gedaan, vooral voor de organisatie en reorganisatie van de afdeling schoenmakerij. Het bestuur besloot met alle kracht de pogingen te steunen om de par-time cursus voor metaalbe werkers te Heusden (afd. van deze school) te doen behouden, alsook krachtig te ijveren voor de verkrij ging van een afdeling voor auto monteur. Een proefcursus voor lederwaren, alsook voor beton-timmeren zal worden georganiseerd. Eervol ontslag werd verleend aan de heer Bossaers wegens pensioen gerechtigde leeftijd en aan de heer A. J. v. Luxemburg te Kaatsheuvel wegens verandering van werkkring, wie beide dank werd gebracht voor hun verdiensten aan de school. TROUW AAN ORANJE ST. ANTONIUSPAROCHIE J.l. zondag hield „Trouw aan Oranje" haar jaarvergadering in de zaal De Lindeboom. Bij de opening sprak de voorzitter zijn spijt er over uit dat er zo weinig leden aanwezig waren; mogelijk waren de feestelijkheden in het Centrum wel de oorzaak hiervan. De verslagen van secretaris en penningmeester werden onder dankzegging goedgekeurd. Het voornaamste punt van de agenda was de viering van Ko ninginnedag op 30 april. Wegens terreingebrek was het voor het comité onmogelijk om kinderspe len te organiseren. Nu zal wor den getracht om met medewer king van het gemeentebestuur van Waalwijk hiervoor een op lossing te vinden. Voor de jeugd van 12 tot 16 jaar zal er op 1 oktober a.s. een film vertoond worden van Cate- rine Valente. Wij komen hierop nog nader terug. UITVAART H. VAN HELST Onder grote belangstelling had maandagochtend in de St. Antonius- kerk de plechtige uitvaart plaats van de 22-jarige H. v. Hilst, die op Hemelvaartsdag de dood vond. toen hij met z'n motor in de Smeelelaan tegen een boom reed. De lijkbaar, die bedolven was on der kransen en bloemen, werd door zijn vrienden ter laatste rustplaats gedragen. Pastoor Lam droeg de plechtige H. Mis van requiem op en verrichtte later de absoute. Velen, diep onder de indruk, hebben hem de laatste eer bewezen. De toestand van de duo-zitster, mej. Boom, is vooruitgaande. DE JEUGD VAN ST. ANTONIUS OP BEZOEK IN DREUMEL Een groot aantal jongens en meis jes van het jeugdwerk van St. An- tonius, onder leiding van de stuwer van het jeugdwerk, kapelaan van Beers, en enige Broeders, trokken naar Dreumel, de geboorteplaats van de kapelaan, om daar een uit voering te geven zoals zij die on langs in de parochie ten tonele voer den. Hartelijk werden zij in Dreumel ontvangen, vooral ten huize van de ouders van kapelaan v. Beers, en de uitvoering die in 't Gemeenschaps huis werd gegeven en geheel was uitverkocht, liep uitstekend van sta pel en oogstte luide bijval, zowel voor de gezangen als de voordrach ten. Deze mooie reis per bus, het suc ces van de uitvoering, de hartelijke ontvangst en de prima organisatie van het geheel was een groot eve nement voor de jeugd, dat zij niet licht zullen vergeten. AANBESTEDING Vrijdag 1.1. werd aanbesteed de bouw van een Herv. pastorie te 2. 3. De algemene vergadering van de Boerenleenbank Baardwijk, welke dinsdagavond in café 't Vosje werd gehouden, stond in het teken van een afscheid. Na namelijk 37 jaar als kassier van deze instelling werkzaam te zijn geweest, legde de heer v. d. Mee thans deze functie neer, waarin hij wordt opgevolgd door de heer L. Keetels. De overweging welke tot dit afscheid heeft geleid, was het belang van de bank zelf, zo zei de heer v. d. Mee. Het was na melijk niet langer te verantwoor den dat de bank niet de gehele dag voor de leden geopend was. Er werden tot de scheidende kassier vele waarderende woor den gericht. Allereerst door de voorzitter-directeur, de heer R. van Loon. Deze schetste op welk een voorbeeldige wijze de heer v. d. Mee gedurende vele jaren de belangen van de bank en van de leden heeft gediend. Voor deze eminente taakvervulling had {Je heer v. Loon de grootste waar dering en als stoffelijk blijk van belangstelling bood hij de schei dende kassier een fraai polshor loge aan. Ook mevrouw v. d. Mee werd in deze woorden van hulde en dank betrokken. De vertegenwoordiger van de Centrale Bank in Eindhoven, de heer Hendriks, sprak eveneens met grote waardering over het werk van de heer v. d. Mee, waar bij hij vooral diens waardevolle adviezen en raadgevingen roem de, waarmee hij velen de juiste weg heeft gewezen. „Gij hebt in de vervulling van Uw functie al tijd getracht om de leden zoveel en zo goed mogelijk van dienst te zijn en U bent daarin op voor treffelijke wijze geslaagd." In zijn dankwoord zei de schei dende kassier dat hij met spijt afscheid nam van de bank en de leden, wier belangen hij altijd met groot plezier en zo goed mo gelijk heeft trachten te dienen. De heer v. d. Mee dankte alle le den voor het vertrouwen dat zij al die tijd in hem hebben gesteld en het 'bestuur betuigde hij zijn erkentelijkheid voor de prettige en hartelijke samenwerking. Een woord van bijzondere dank richt te spr. tot de oud-voorzitter, de heer N. Klerx. Hij zei verheugd te zijn dat de bank in de heer Kee tels een bekwame nieuwe kassier gekregen heeft en de heer v. d. Mee hield zich er van overtuigd dat de bank onder leiding van de heer Keetels tot grote bloei zal komen. Ten slotte dankte de scheidende kassier de beide spre kers voor hun waarderende woorden en de heer v. Loon in 't bijzonder voor de prettige en vruchtbare samenwerking en het prachtige geschenk, dat hem steeds zal herinneren aan zijn functie als kassier bij de bank en aan de prettige en vertrouw- volle sfeer waarin hij heeft mo gen werken. Ten slotte richtte ook de heer Keetcis woorden van dank tot de heer v. d. Mee voor de voortref felijke wijze waarop deze zijn taak als kassier heeft vervuld, waaraan hij toevoegde dat hij zal trachten een waardig opvolger te zijn van zijn grote voorganger. VOORUITGANG nv m LUCRATIEVE STORING. De vernieuwingen in de appara tuur van de Telefooncentrale blij ken nu niet bepaald verbeteringen te zijn. Algemeen hoort men in Waalwijk en omstreken de klacht: „Het is nog nooit zo slecht geweest als nu". Niet alleen duurt het langer dan vroeger voordat men de kiestoon krijgt, maar het is ook ontstellend zoveel verkeerde verbindingen er tot stand komen. En iedere foutieve verbinding kost: 1. tijd van de aanvrager van 't gesprek; tijd en ongenoegen voor de ten onrechte opgebelde abon- né; vier tot zestien cent per ver keerd tot stand gekomen ver binding. De Klachtendienst van de P.T.T. speculeert er kennelijk op, dat men aan eigen nauwkeurigheid gaat twij felen. Immers, het stereotiepe ant woord is: „Dan zult U wel verkeerd gedraaid hebben". En hoe suggestief dit werkt, blijkt wel uit het zinne tje dat wij dagelijks enige malen horen van de mensen die ons „abu sievelijk aan de lijn krijgen", n.L: „O, pardon, dan heb ik verkeerd ge draaid". Wij zijn dan nog zo afschuwelijk beleefd, dat we ons ervoor generen de P.T.T. de schuld te geven. Dat duizenden mensen zich al maandenlang dag aan dag zó kost baar vergissen, wil er bij mij niet in en als alle lotgenoten via dit in gezonden stukje werden uitgenodigd in de e.v. editie van „De Echo van het Zuiden" hun adhesiebetuiging te plaatsen met de strekking van dit protest, dan zou de Redactie wel eens gedwongen kunnen zijn tot uit gave van een extra editie te moeten besluiten. Onlangs kregen gedurende enkele uren alle abonné's die K 1800 (Rot terdam) draaiden, verbinding met een dienovereenkomstig nummer in Eindhoven (K 4900)1 „Dan zult U wel verkeerd gedraaid hebben Morgen brengen! Tante Pos vaart er wel bij. Op een „kleine technische storing" Een sprankelende Tweka - collectie om uw keuze uit te doen vindt u bij... die dag aan dag zovele duizenden dubbeltjes doet rollen, kan zelfs 's Rijks Belastingdienst nog jaloers zijn! A. Dercksen. zijn de weekenders en sportshirts waarin onze keus nu groots is kleurige ruiten en strepen, moderne unltlrten. de nieuw ste modellen El-Mior, Fablo, Cojo, Kerko, Treneo 12.90, 13.90, 15.90, 17.90, 19.75, 24.75 GROTESTRAAT 155 TEL. 2417 In het huishoudelijk gedeelte van deze vergadering deelde de heer Keetels bij de rekening en verantwoording over 1959 mede, dat ten opzichte van 1959 'n net to vooruitgang was geboekt van 230.000.hetgeen neerkomt op 33 percent. Dit cijfer spreekt te meer wanneer men weet dat over geheel Nederland slechts een vooruitgang van 11 percent werd geboekt. De oorzaak van deze vooruitgang moet voor het be langrijkste deel worden gezocht in de opening van het nieuwe bankgebouw aan de Markt in Wa a 1 wij k-Cen t r u m Ook de spaarrekeningen verto nen een gunstig beeld. Het ge middeld nedrag van de Waal wijkse spaarbankhoekjes bedroeg in 1959 1860.De groei van de bank wordt verder op sprekende wijze geïllustreerd door de stij ging van de omzet, die voor het jaar 1959 9.706.000.bedroeg tegen 6.078.000.in 1958, een stijging dus van ruim 3 miljoen. Voor het jaar 1960 wordt ver wacht dat de 10 miljoen ruim zal worden overschreden. Het boekjaar 1959 leverde een winst op van f 1.876.99. Hiervan werd aan de Boerenbond 50. toegekend, aan de R.K.J.B. en het t.b.c.-fonds van de Boerenbond ieder eveneens 50.en aan het bestuur 250.Het bedrag aan ingelegde spaargelden beliep over 1959 2.274.845.42. Door het bestuur zal nog een extra bedrag aan de Boerenbond worden toegekend indien dit jaar weer een boerengezinsdag wordt gehouden. De heren M. Klerx en H. Klerx Pzn. werden met grote meerder heid van stemmen herkozen als resp. bestuurslid en lid van de Raad van Toezicht. Ten slotte hield de heer Hen driks van de Centrale Bank een interessante causerie, waarin hij duidelijk en uitvoerig uiteenzette welke mogelijkheden de Boeren leenbank biedt en op welke wijze zij de leden behulpzaam kan zijn. Hij gaf hierbij tevens een aantal waardevolle adviezen en raadge vingen met betrekking tot de geldcirculatie. Bekerhouder Petrusschool A krijgt zware dobber. WAALWIJK, 2 juni Duurder, veel duurder, dan de benen van Mariene Dietrich zyn op het ogenblik de onderdanen van de Di Stefano's, de Gento's en de Puskassen van de ploegen, die de ko mende week de kuip van het Waalwjjkse stadion aan de Akker- laan zullen opdraven om zich met bruisend elan en de brille van verwende raspaarden te storten in de stryd om de hoogste eer in het jaarlijkse schoolvoetbaltoernooi. Twaalf ploegen, tot in de veters van hun voetbalschoenen getraind door Broeders en leken zullen zich presenteren binnen de magische ljjnen van Waal- wijks glanzende en kostbare voetbalarena, waar het gras onge twijfeld zal gaan blozen van weelde onder de ragfijne passes, de listige overstapjes, de balletachtige switches, de Jan en Alleman bedriegende schjjnbeweginkjes en ten slotte natuurlijk het dreu nende schot, dat plotseling openbloeit uit een simpele voetbewe ging en als een feestelijke granaat smiezelend van plezier in de touwen tot rust komt. De kenners zullen hun sigaren en pijpeste- len weer stuk kunnen bijten onder de huiveringen van puur voetbalgenot en zij die de spanning niet langer kunnen verdra gen, zullen in de koele catacomben der restauratiezalen weer hun klapperende tanden in de schuimende bierkraag zetten. En wie zal ten slotte de monstrueuze cup uit handen van wethou der van Heeswijk mogen ontvangen Weer de Petrusschool A Het is nauwelijks te geloven, want een wilde meute van elf an dere tot berstens toe geladen ploegen is er op gebrand om de Petrianen aan flarden te schieten. Het Waalwijkse schoolvoetbal toernooi belooft in het tweede jaar van zijn bestaan reeds een toppunt te bereiken. Er wordt namelijk de uiterste zorg besteed aan de elf geselecteerden van el ke ploeg en het enige wat eigen lijk nog ontbreekt, is de volledi ge concentratie voor de spelers. Het ware dan ook te wensen, dat elk der ploegen zich enkele da gen in volkomen afzondering zou kunnen terugtrekken in de Klin- kaert of een ander kampeercen- trum, maar misschien komen de organisatoren, de managers en de talrijke officials het volgend jaar op deze gedachte. Overigens ontbreekt het de spelers aan niets. Op school en thuis worden zij met de grootste zorg en uiter ste voorzichtigheid omringd en er is biina geen onderwijzer, die de spelers met een moeilijke vraag durft lastig te vallen. Meestal zijn het heel eenvoudige vraagjes, waarmee de jongens in het onderwijs betrokken worden, zoals: hoeveel is 12 gedeeld door 3, waar ligt Sprang-Capelle en noem eens enkele dieren met vier poten. Verder durft bijna geen onderwijzer te gaan en toen dan ook oniangs op de openbare lagere school in de Stationsstraat aan een der spelers de vraag ge steld werd: zeg jongen, noem jij eens drie heel grote rivieren in Europa toen werd het dood stil, want dat was werkelijk te veel voor de speler. Gelukkig zag de betrokken onderwijzer zijn fout bijtijds in en ontsloeg de jongen niet alleen van het ant woord, maar gaf hem voor de rest van de dag vrijaf. Ook thuis worden de spelers met de groot ste zorg behandeld: melk, bief stuk en vroeg naar bed. Verder heb ik kunnen consta teren dat de kostbaarste en beste spelers met een soort lijfwacht zijn omringd. Zij kunnen geen stap doen zonder vergezeld te zijn door drie nors uitziende jongens die elke ongewenste belangstel ling op een afstand houden. Dit is zo de sfeer rond het tweede Waalwijkse schoolvoet baltoernooi, dat in alle geheim zinnigheid door trainers en ver zorgers wordt voorbereid. In alle stilte worden er nieuwe strijd- systemen uitgedokterd en op de meest onmogelijke plaatsen wordt het technisch kunnen van de jongens tot het uiterste opge voerd. TWEE POULES Onder grote spanning heeft de zer dagen de loting voor de wed strijden plaats gehad, want er zal worden gespeeld in twee pou les, waarvan de beide winnaars de strijd om de cup zullen be-

Echo van het Zuiden | 1960 | | pagina 9