wAalwijkse en UnqstRAAtse coimnt DRUNEN W. TIMMERMANS ZONEN Assurantiën op elk gebied Muziek- en zangconcours Chr. Gem. Zangvereniging J ExcelsionSprang Van Maaren's Bril Installatie nieuwe burgemeester WAALWIJ K De juiste Bril Brillenspecialist van Maaren De Bril Vorstelijke overwinning van Waalwijkse Zwemvereniging op Leuvense Zwemclub en Antwerpse Waterratten DINSDAG 7 JUNI 1960 83e JAARGANG No. 45 van het Zuióen Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur: JAN TIELEN Gironummer 50798 Dit blad verschijnt 2 x per week bonnement 22 cent per week per kwartaal 2.85 3.10 franco p. p. Advertentieprijs: 10 cent per m.m. Contract-advertenties speciaal tarief. Opgericht 1878 Bureaux: Grotestraat 205, Waalwijk - Tel. 2621 Kaatsheuvel: Tel. 2002 - Dr. van Beurdenstraat 8 Tel.-adres: „Echo" Na maandenlange intense voorbereidingen door het ijverige concours-comité onder leiding van burgemeester M. van Prooijen, waarbij alles tot in de punt jes werd verzorgd, kon de opening van het groot muziek- en zangconcours, ter gelegenheid van het 75-jarig jubileum van de Chr. Gemengde Zangvereniging „Excelsior" alhier, j.l. vrijdagavond door dit comité met een gerust hart wor den tegemoet gezien. Bij de voorbereidingen was niets vergeten en wanneer het weer mocht meewerken, dat voor het welslagen van het concours wel een der voornaamste voorwaarden genoemd mag worden, mocht met reden verwacht worden dat dit concours in alle opzichten zou slagen. Bij de opening van het concours op j.l. ^ijdagavond kon men geen beter weer verlangen. De opening zou geschieden met ce:i openingsconcert dat de jubilerende ver eniging werd aangeboden door alle plaatso- "ke muziek- en zangverenigingen. Onder stralend zomerweer trok de ju bilerende vereniging vrijdagavond half 8 \anaf de Ned. Herv. Kerk, met het orga niserende comité en begeleid met muziek van de Harmonie Marijke en de drumband, in optocht via de Molenstraat naar het concoursterrein aan de Hendrik Chaboth- siraat. Het terrein dat feestelijk is ingericht en uitstekend is verlicht, biedt de bezoekers van het concours de gelegenheid om naast de muziek en zang die ten gehore wordt gebracht ook gebruik te maken van de ver schillende gelegenheden voor verfrissende dranken enz. waarvoor verschillende gele genheden aanwezig zijn. Alvorens het avondconcert vrijdagavond een aanvang nam, richtte de voorzitter van h;t concourscomité, burgemeester M. van Prooijen, zich tot de jubilerende zangver eniging Excelsior. burgemeester van Prooijen herinnerde er aan dat Excelsior dit jubileumjaar had in gezet met een bazar en een geslaagde feest avond, en haar 75-jarig jubileum thans verder gaat vieren met een groot muziek- >n zangconcours. Met dit 4-daagse feest programma meent spr. dat het jubileum van Excelsior op waardige en stijlvolle wijze wordt gevierd en hij is er van overtuigd dat Excelsior hiermede de bevolking van Sprang-Capelle en de deelnemende gezel schappen sfeervolle, klankvolle en prettige dagen zal weten te bieden. Met deze viering zal Excelsior de lange an rijke geschiedenis voortzetten als oudste vereniging van Sprang-Capelle en ook met dit concours nieuwe inhoud geven aan deze geschiedenis. Excelsior zal met dit concours veel goodwill kweken en ook nieuwe en en thousiaste leden kunnen aanwerven. Burgemeester van Prooijen heeft de laat ste dagen in de notulenboeken van Excel sior uit de beginjaren gebladerd en daar uit gezien, dat naast de vele vergaderingen, cok plezierreisjes werden gemaakt, waaruit spr. ook bleek dat er in die 75 jaren veel mensen geweest zijn die hun beste krachten nebben gegeven aan Excelsior; het past ons nok, aldus spr., hen bij dit concours te ge denken, want zonder hun medewerking was ae vereniging nooit in stand gebleven en zcu Excelsior nooit de bloeiende vereniging geworden zijn welke zij thans is. Men moet zich eens realiseren, zegt burgemeester van Prooijen, hoeveel mensen veel plezier heb- ücn beleefd van de repetities, concoursen en plezierreisjes, en hoevelen hebben kunnen genieten van het werk van Excelsior; als wij dit alles overzien, wat is dan zo'n ver eniging een prachtig 6tuk volkskracht. Namens het concours-comité feliciteert SDreker Excelsior met haar jubileum en wenst haar nog vele verenigingsjaren toe. Burgemeester van Prooijen roept dan de plaatselijke verenigingen die aan dit begin van het concours door het geven van een concert luister willen bijzetten, een harte-, lijk welkom toe en noemt deze avond een culturele wapenschbuw van de plaatselijke verenigingen, waarop men wil laten zien wat Sprang-Capelle heeft te bieden aan klank en toon. Spr. hoopt op een goed con cert van harmonie der klanken. Dat alle plaatselijke verenigingen spontaan bereid waren aan deze avond mede te werken, ziet spr. als een bewijs van de echte harmonie en goede samenleving tussen de verenigin gen. Spr. hoopt op een goed concours met goede muziek en zang. Het openingsconcert. Het concert werd vervolgens geopend door het Kinderkoor van de jubilerende vereniging - de toekomst van Exselsior - onder leiding van directeur Jac. Groen. Gezongen werden: De Heer is groot, van F. A. Schulz; De Lente, van Frits Deubel en Holland van Antoon Silpedes. De belan- stellenden hebben genoten van deze frisse kinderzang. De jubilerende zangvereniging Excelsior vervolgde het concert met het Bondslied van mr. H. Graaf van Hogen- dorp en Psalm 150 van Jilessen, welke num mers keurig werden uitgevoerd. Het jeugdkorps van de Muziekvereniging Kunst na Arbeid te Capelle voerde onder leiding van dirigent Janssen uit Zaltbommel enkele nummertjes op werkelijk voorbeel dige wijze uit en met een dergelijk jeugd korps gaat K.n.A. zeker een goede toe komst tegemoet. Het applaus dat deze jeug dige muzikantjes ontvingen was zeker ver diend want hun optreden werd door allen zeer op prijs gesteld. Onder leiding van directeur van Gestel traden vervolgens op: de gem. zangver. 't Rozeknopje uit Capelle; de Chr. Gem. zangver. Looft den Heere alhier onder lei ding van directeur P. Christ; de Muziek vereniging Kunst na Arbeid te Capelle, di recteur H. A. Moors; de Chr. gem. zang-, vereniging Hallelujah te Capelle, onder lei ding van haar nieuwe dirigent de heer A. Spierings; de Mandolineclub A. Tempo, directeur dhr. P. Hansen; de Muziekver. Sirena te Vrijhoeve-Capele onder leiding van dirigent v. d. Heijden, terwijl 't concert werd besloten met enkele nummers door de Chr. Muziekver. Marijke alhier, onder lei ding van directeur P. van Iersel. Het was een geslaagd openingsconcert, waarbij goede muziek en zang werden ten gehore gebracht; al was de belangstelling nu niet bijster groot te noemen, de aanwe zigen hebben zeker van dit concert geno ten. De voorzitter van Excelsior, de heer W. Timmermans dankte elke vereniging na het optreden afzonderlijk voor de mede werking en bood hen een herinneringsme daille aan. De officiële opening. Zaterdagmiddag om 2 uur verzamelden zich in de keurig en feestelijk aangekleedde zaal van de Chr. Volksbond, de leden van de jubilerende zangvereniging, het con cours-comité met hunne dames, het ere- comité, de juryleden van het concours, de heren H. Alting Utrecht, Ant. M. v. Leest, Eindhoven en H. Brandsen, Hierden, en verder vele deputaties van kerkeraden en plaatselijke verenigingen en genodigden; wij merkten o.m. op de Weleerw. heer Ds. P. J. Bos, Wethouder J. Waverijn, Dokter H. Winkelman, enz. Burgemeester van Prooijen, voorzitter van het concours-comité, heette de aanwezigen zowel namens het concours-comité als na mens de Chr. Gem. Zangver. Excelsior zeer hartelijk welkom. In 't bijzonder wilde spr. noemen Wethouder Waverijn, als vertegen woordiger van het gemeentebestuur van Sprang-Capelle, de predikanten, welker aanwezigheid spr. ten zeerste waardeerde, het erelid de heer J. Werther; (graag had spr. ook het erelid dhr. W. Braspenning, die wegens ziekte verhinderd was aanwezig te zijn, een welkom toegeroepen, die spr. gaarne een spoedig herstel toewenste); de heren leden van de jury, welker bereidwil ligheid het concours te beoordelen spr. zeer op prijs stelde. Door de grote roep die de heren juryleden hebben, prijst spr. zich ge lukkig hen te mogen begroeten; spr. noem de de juryleden uiterst bekwame en onpar tijdige beoordelaars en hoopte dat zij pret tige concoursdagen zouden hebben en van de gemeente een goede indruk zouden mee nemen. Voorts riep spreker een hartelijk welkom toe tot het ere-comité en dankte hen voor de belangstelling en het medeleven, waaruit naar sprekers mening de verbondenheid met Excelsior blijkt. Bovendien heette de burge meester speciaal hartelijk welkom de afge vaardigden van de kerken, de Boerenleen bank en van alle culturele zusterverenigin gen in de gemeente en herhaalde hierbij hoezeer de spontane medewerking van de verenigingen op prijs wordt gesteld, waar uit de onderlinge verbondenheid spreekt en de liefde voor zang en muziek en hij hoopt dat deze harmonie het symbool mag zijn van de samenwerking tussen de culturele verenigingen in de gemeente. Vervolgens werpt de burgemeester een terugblik op de geschiedenis van Excelsior en zegt dat het 75 jaar geleden is dat Ds. Bouthoorn met enkele ingezetenen het ini tiatief nam om tot oprichting van een koor te komen; er was toen nog geen sprake van een gemengd koor. Men heeft zeker toen niet kunnen vermoeden dat thans, na 75 jaar, dit koor tot zo'n krachtige en bloeien de vereniging zou zijn uitgegroeid als we nu aanschouwen. Ons past, aldus burgemeester van Prooij-. en, bovenal Hem te danken, aan Wiens gunst alles gelegen is, want wij moeten be denken dat ook het culturele leven slechts kan bloeien als God daarop Zijn zegen geeft. Wij beseffen te weinig, dat evenals in het persoonlijke leven, ook in het ver enigingsleven Gods zegen nodig is en daar voor moeten wij Hem danken. Ook allen die in de voorbije jaren hun beste krachten aan de vereniging hebben gegeven wil spr. hier dankbaar gedenken. Als we alles overzien, zegt spr., wat kan er dan uit een klein initiatief geboren wor den. Al gauw was het mannenkoor tot een gemengde zangvereniging uitgegroeid, wel ke haar vermaak, vreugde en genot zocht in de beoefening van de zang. Spr. bracht en kele voorvallen uit de geschiedenis naar voren en zeide o.m. dat in 1904 bij een plezierreisje reeds een bezoek gebracht werd aan de gebouwen van de le Kamer der Staten-Generaal; of dit reeds een uiting was van de begeerte naar het vrouwenkies recht van de dames, zal spr. in het midden laten, maar hier openbaarde zich toch wel reeds de belangstelling in de politiek. Ook zei spr. dat het niet altijd pais en vree is geweest; omstreeks '26 werd acht maanden niet gerepeteerd, omdat er geen directeur was. De vereniging heeft ook de ups en downs meegemaakt, en dat men nu zo'n prachtige vereniging heeft, is in de eerste plaats te danken, zegt burgemeester van Prooijen, aan de tegenwoordige direc teur de heer Groen, die de vereniging tot dit hoge peil heeft opgevoerd. De burgemeester 6preekt de hoop uit dat de geschiedenis van Excelsior door dit con cours zal worden verrijkt en er nog nieuwe leden door aan de vereniging zullen worden toegevoegd. Namens het concours-comité wenst de burgemeester de vereniging toe, dat zij haar naam steeds eer zal aandoen en het steeds excelsior, hoger, moge gaan. Verder wil spr. als burgemeester van Sprang-Capelle nog enkele woorden tot de jubilerende v;reniging richten en zegt dat het gemeentebestuur steeds met waardering en belangstelling het verenigingsleven van Excelsior heeft gevolgd; dat kan niet an ders, want in een goede vereniging ligt een stuk volkskracht. Excelsior had ook steeds een bijzondere binding met de kerk, o.a. door de jaarlijkse uitvoeringen, waarbij ook de predikant steeds betrokken was. Spr. wil hier even de principiële houding der vereniging belichten, die zij in de bezetting heeft aangenomen, door de weigering om lid te worden van de Cultuurkamer. Excelsior heeft in de loop van 75 jaar veel gedaan tot bevrijding van het Christelijke lied, wat een bijzondere verdienste is, om dat daaruit blijkt dat bij de leden de band wordt onderstreept tussen leven en geloof en men in de cultuur uitdrukking wil geven in 't geloof in God. De burgemeester zegt dan dat het ge-, meentebestuur ook niet met lege handen wilde komen en biedt Excelsior een prach tige beker aan, terwijl het gemeentebestuur besloot de nieuwe muziektent van de ge meente gratis voor het concours ter beschik king te stellen. Tenslotte wenst de burgemeester namens het gemeentebestuur en het concours-co mité Excelsior goede concoursdagen toe; spr. hoopt dat men zal kunnen genieten van goede muziek en zang, die de snaren van ons gemoed zullen doen trillen. Hij wenst ook de deelnemende verenigingen goede dagen en hoopt dat zij een goede indruk van de gemeente zulcn meenemen. Mevr. Hovinga, lid van het ere-comité, overhandigde de voorzitter hierna een en veloppe met inhoud voor concoursprijzen, namens de leden van het ere-comité en wenste Excelsior eveneens goede concours dagen toe. De heer W. Timmermans, voorzitter van Excelsior dankte burgemeester van Prooijen en wethouder Waverijn voor de hulp die 't gemeentebestuur heeft verleend en waar de heer van Prooijen thans voor 't eerst als burgemeester bij Excelsior aanwezig is, spreekt hij de hoop uit dat burgemeester van Prooijen nog veel voor het culturele verenigingsleven van de gemeente zal mo gen doen. Tenslotte biedt de heer Timmermans aan burgemeester van Prooijen het ere-voorzit- terschap van de Chr. Gem. Zangver. Ex celsior aan. Wethouder Waverijn feliciteerde Excel sior met haar jubileum en bood de harte lijke gelukwensen aan. De voorzitter van 't concourscomité dank te het ere-comité hartelijk voor de gespro ken woorden en voor de geldelijke steun. Het ere-voorzitterschap werd door burge-, meester van Prooijen dankbaar aanvaard. Tenslotte bracht burgemeester v. Prooijen a!s voorzitter van het concours-comité har telijk dank aan de leden van dit comité, maar in het bijzonder aan de secretaris, de heer H. J. Overweel, die op een prachtige manier zoveel werk heeft verricht. Ook de gemeente-architect de heer Toen dankte hij voor zijn onmisbare medewerking bij de in richting van het concoursterrein. Op deze vreugdevolle dag vallen meer dere goede dingen samen, zegt burgemees ter van Prooijen en deelt dan mede dat de premiebeschikking voor het bejaarden-cen trum te Sprang deze morgen van het mi*, nisterie werd ontvangen, zodat binnenkort het bejaardencentrum kan worden aanbe- sreedt. Spreker dankte in dit verband ook dokter Winkelman voor het vele dat hij ge durende zijn loco-burgemeesterschap in het belang van het bejaardencentrum heeft ge daan. Dit voor onze plaats zo heugelijke nieuws werd met luid applaus begroet. Nadat de aanwezigen enige verversingen waren aangeboden, vertrok men naar het ccnccursterrein, waar intussen reeds ver schillende deelnemende gezelschappen ge arriveerd waren en om ca. half 4 het con cours een aanvang nam. Het was voor de belangstellenden een waar genot de prestaties van de diverse ge zelschappen te zien en te horen, zowel wat bctieft de mars- en drumbandwedsr.ijdcn, als van de concertwedstrijden. Vooral in de hogere afdelingen werd uitstekend gemusi ceerd, wat wel blijkt uit de door de jury toegekende bekroningen. De uitslagen van de eerste concoursdag waren als volgt 3e Afdeling: Aalsmcerse Jeugdharmonie, Aalsmeer, 280 punten 2e prijs. St. Franciscus Fanfare, Gulpen, 344 pun ten le prijs. le Afdeling: Chr. Gem. Zangver. Halle lujah Sprang-Capelle, 320 punten le prijs. Harmonie Excelsior, Lekkerkerk, 368 I punten le prijs. Superieure Afdeling Harmonie K.V.T. Kunst na Arbeid, Moordrecht, 333 punten le prijs. Afdeling Uitmuntendheid Gem. Koor Soli Deo Gloria, 's-Gravendeel, 319 punten le prijs. Marswedstrijd Kunst na Arbeid uit Moordrecht, 55 punten le prijs. Drumband-wedstrijd Excelsior Lekker kerk 54 punten le prijs; Kunst na Arbeid Moordrecht 52 punten le prijs. Avondconcert Marijke. Het avondconcert werd zaterdag verzorgd door de Harmonie Marijke alhier. Onder leiding van dirigent van Iersel werd op keu rige wijze een programma van niet minder dan 10 nummers uitgevoerd, waarvan een tweetal nummers met medewerking van de drumband. Te ca. 11 uur werd het concert beëindigd en was de eerste concoursdag, die een in alle opzichten prettig verloop had, weer voorbij. De gehele middag en avond was het op en rond het concoursterrein een ge zellige drukte, evenals in het gebouw van de Chr. Volksbond, dat voor de deelnemende gezelschappen als repetitie-lokaal beschik baar was en waar door de goede zorgen van de concierge en zijn echtgenote het voor de bezoekers aangenaam vertoeven was. In ons volgend nummer komen wij terug op de tweede dag. 4 André Joos Z.D.W. 1.29,3 - 5 Guido Govaerts Z.D.W. 1.31,- 6 Ad de Werd W.Z.V. 1.31,3 Punten: W.Z.V. Waalwijk 11 L.Z.C. Leuven 12 Z.D.W. Antwerpen 5 4 x 50 m. vrije slag jongens adsp. 1 Waalwijk 2.15,3 2 Leuven 2.15,5 3 Antwerpen 2.28,- Punten: Waalwijk 10 Leuven 6 Antwerpen 3 50 m. schoolslag meisjes adsp. 1 Gusta Vesters W.Z.V. -.44,9 2 Blanca Hoffmans W.Z.V. -.48,9 3 Chantal Fairon L.Z.C. -.49,8 4 Danielle van Camp L.Z.C. -.50,- 5 Gerda Philippe Z.D.W. -.54,8 6 Ria van Dievoort -.60,- Punten: Waalwijk 17 Leuven 8 Antwerpen 3 100 meter vrije slag heren 1 Theo Winkelmans Z.D.W. 1.05,2 2 Eddy van Looy Z.D.W. 1.11,3 3 Peter v. Bracht W.Z.V. 1.18,2 4 Eddy Leunis L.Z.C. 1.19,2 5 Frans Verstraeten L.Z.C. 1.22,7 6 Lou de Leijer W.Z.V. 1-26,2 Punten: Waalwijk 6 Leuven 5 Antwerpen 17 50 meter vrije slag jongens adsp. 1 Frans van Loon W.Z.V. -.33,8 2 Pierre Noltinck L.Z.C. -.35,7 3 Bert Jansen W.Z.V. -.35,8 4 Gerard Vermeulen Z D.W. -.36,1 5 Tony Cuyt L.Z.C. -.36,3 6 Eddy van Meir Z.D.W. -.45,5 Punten: Waalwijk 15 Leuven 9 Antwerpen 4 4 x 50 m. schoolslag meisjes adsp. 1 Waalwijk 3.14,3 2 Leuven 3.30,8 3 Antwerpen 4.22,1 Punten: Waalwijk 10 Leuven 6 Antwerpen 3 100 meter schoolslag dames 1 Ria Verschuren W.Z.V. .41,1 2 Paula v. d. Bosch L.Z.C. 1.42,3 3 Thea Jutte W.Z.V. 1.46,- 4 Suzy Feyaerts L.Z.C. 1.54,5 5 Blanca Somers Z.D.W. 1.57,- 6 Yvonne Verhulst Z.D.W. 2.05,5 Punten: Waalwijk 15 Leuven 10 Antwerpen 3 4 x 50 meter vrij slag heren 1 Antwerpen 2.03,2 2 Waalwijk 2.18,3 3 Leuven 2.53,1 Punten: Waalwijk 6 Leuven 3 Antwerpen 10 gezien pasvorm, model, en soliditeit, komt STEEDS van VUGHTERSTRAAT 25 DEN BOSCH MARKT 32, TILBURG Nwe Ginnekenstraat 23 BREDA die heerlijk zit, keurig staat enniet duur is is ALTIJD een Draag daarom als zovelen een Van Maaren's Bril I VAN MAAREN wordt steeds nagebootst! Dat is wel een goed teken! Een bewijs voor J.... daèr is 't goed! Daitr moet ik zijn! We telden reeds programmanum- vrije slag voor jongens en de eerste 50 meter schoolslag jongens adsp. 1 Adr. v. Beethoven Z.D.W. -.42,6 2 Antoon Keetels W.Z.V. -.43,1 3 Joseph Behets L.Z.C. -.46,1 4 Flip Schipper W.Z.V. -.46,3 5 Rainer Tack Z.D.W. -.51,1 6 Maurice Verhaegen WZV (-.41,5) gediskw. Punten: Waalwijk 10 Leuven 6 Antwerpen 12 50 meter vrije slag meisjes adsp. 1 Gusta Vesters W.Z.V. -.40,1 2 Blanca Hoffmans W.Z.V. -.43,7 3 Jeanne Gillis Z.D.W. -.49,5 4 Chantal Fairon L.Z.C. -.49,6 5 Jeaninne Verbist L.Z.C. -.51,9 6 niet gestart Z.D.W. Punten: Waalwijk 17 Leuven 5 Antwerpen 6 50 meter vrije slag dames 1 Mien Schapendonk W.Z.V. -.40,- 2 Annie Hendrickx Z.D.W. -.41,2 3 José Trommelen W.Z.V. -.42,- 4 Suzy Feyaerts L.Z.C. -.45,9 5 Albertine Govaerts L.Z.C. -.49,4 6 M. L, de Laet Wanter ZDW -.51,9 Punten: Waalwijk 15 Leuven 5 Antwerpen 8 4 x 50 meter schoolslag heren 1 Waalwijk 2.42,7 2 Leuven 2.46,2 3 Antwerpen 2.50,3 Punten: Waalwijk 10 Leuven 6 Antwerpen 3 Totaal: Waalwijk 142; Leuven 81; Antwerpen 77. 1| j ;-f' MkJj> met 7, toen het talrijke Waalwijkse publiek onder gescandeerde toejui chingen van de leden van de Waal wijkse Zwemvereniging Gusta Ves ters met bijna 25 meter voorsprong de 4 x 50 meter estafette voor meis jes zag beëindigen. Zo was de ge hele wedstrijd: een oppermachtig Waalwijk dicteerde haar overwin ning aan Leuven en Antwerpen. De einduitslag laat niets te raden over: Waalwijk verzamelde 142 punten, Leuven 81 en Antwerpen 77. De Leuvenaren hadden de afstand naar Waalwijk iets te kort geschat, zodat de wedstrijden die overi gens perfect georganiseerd waren pas tegen 3 uur konden worden ge opend door de voorzitter van de gastheren, wethouder J. J. M. van Hees wijk. Leuven stal echter direct de har ten van het Waalwijkse publiek door een zeer mooi uitgevoerd num mer kunstzwemmen. Daarna begon het zwemfeest voor Waalwijk althans werd het een feest met een overwinning van Piet v. Oss op de 100 meter school slag, een overwinning op de estafet te vrije slag voor jongens adspiran- ten en een overwinning voor Gusta Vesters op de 50 meter schoolslag voor meisjes. Deze zegereeks werd onderbroken door een overwinning van Antwerpen op de 100 m. vrije slag heren, maar Waalwijk hernam de zegereeks met een eerste plaats voor Frans v. Loon op de 50 meter plaats bij bovenvermelde schoolslag estafette voor meisjes en een over winning voor Ria Verschuren op de 100 meter schoolslag dames. Opnieuw doorbrak Antwerpen de Waalwijkse suprematie en nu op de estafette vrije slag heren en de 50 meter schoolslag voor jongens. De laatste nummers waren op nieuw voor Waalwijk: de 50 meter vrije slag voor meisjes leverde een overwinning op voor de onstuitbare Gusta Vesters, hetzelfde nummer bij de dames was voor Mien Scha pendonk en het Waalwijkse team zegevierde op de 4 x 50 m. school slag voor heren. We vermeldden dan niet eens in dit overzicht de tweede en derde plaatsen die op de verschillende nummers zijn bereikt. Zij volgen hieronder in de gedetailleerde uit slag. Na nog een gave demonstratie van de Leuvense kunstzwemsters, nam de Waalwijkse poloploeg revanche voor de nederlaag die ze afgelopen winter in Antwerpen leed. en zege vierde met 31. De Waalwijkse doelpunten werden gescoord door Peter v. Bracht 1 x voor de rust, en Lou de Leijer die na rust 2 maal scoorde. Gedetailleerde uitslagen: 100 meter schoolslag heren Tijd 1 Piet v. Oss W.Z.V. 1.25,5 2 Jean Olemans L.Z.C. 1.25,5 3 Joseph Cuyt L.Z.C. 1.28,8 Zaterdagavond had ten gemeente huize de eerste bespreking plaats aangaande de feestelijkheden rond de installatie van de nieuwe burge meester mr. Stieger, welke installa tie zal plaats vinden op 18 juni as. Op de eerste bijeenkomst was een grote groep personen uit alle lagen der bevolking tegenwoordig. Beslo ten werd om het comité, dat dit jaar de 5 mei-viering heeft georgani seerd, uit te nodigen ook de feeste lijkheden rond deze installatie te verzorgen. Dit comité heeft dit op zich genomen met dien verstande, dat men het comité nog zal uitbrei den met leden van de div. stands organisaties, zodat toch zeker de ge hele bevolking in dit comité verte genwoordigd zal zijn. Gezien de kor te tijd heeft het comité zaterdag avond ook reeds het voorlopig pro gramma samengesteld, welk pro gramma deze week verder zal wor den uitgewerkt. In grote lijnen is het programma als volgt: na de ontvangst in de och tenduren is er eerst een H. Mis. Om 10.30 uur zal in de Hoge Braken de plechtige raadszitting met installa tie plaats vinden. Direct na de mid dag is er een receptie ten gemeente huize, terwijl om 4.30 u. een groots défilé van alle verenigingen uit Dru- nen en Elshout gepland is. In de avonduren zal er in de diverse ge legenheden gelegenheid zijn tot dan sen. Vooral de receptie alsmede het défilé welke bedoeld is als een grootse ontvangst van de gehele be volking, zal door een speciaal werk comité worden voorbereid. Bij dit défilé zal door de voorzitter van het comité, namens de bevolking, de burgemeester welkom worden ge heten. Op zondag 19 juni zal de burge meester met de wethouder, de ge meente-secretaris en het comité een rondrit maken door de gemeente, om verder nog kennis te maken met de gehele bevolking. Het ligt in de bedoeling dat de nieuwe burgemees ter in de diverse buurten door de bevolking wordt ontvangen. In de diverse buurten en wijken zal door het comité een contactman worden aangezocht, welke in zijn buurt of wijk de ontvangst wil organiseren of laten organiseren. Deze rondgang door de gemeente zal de nieuwe burgemeester volledig in de gelegen heid stellen kennis te maken met de bevolking en de diverse buurten en wijken geheel te leren kennen. Het ligt in de bedoeling deze week het definitief programma vast te stellen. R.K.J.B. Ook dit jaar werd weer een goed geslaagde veebeoordelingswedstrijd georganiseerd met de kermisdagen, op 't bedrijf van de heer W. Klerks. De voornaamste uitslagen zijn: M.R.IJ veeslag 1 J. v. Drunen; 2 A. v. d. Brand; 3 G. v. Ooyen; 4 A, Robben; 5 B. de Wit. F.H. veeslag 1 G. Muskens; 2 A. v. Dal; 3 H. v. Huiten; 4 A. v. Hul ten; 5 G. Peijenborg. ST. HUBERTUS-GILDE Op kermis-dinsdag 30 mei jl. hield het St. Hubertus-gilde haar tradi tioneel koningschieten. Aanwezig was de gildeheer Deken Rooijackers. Om 6 uur opende de tweede hoofd man, de heer J. v. Helvoirt, met een kort gebed, waarna hij het eerste schot loste, zodat de boom bevrijd was. Na een vlot verloop en na 67 schoten schoot de jongste gildebroe- der, J. v. d. Wiel. het laatste stuk van de vogel, zodat de heer v. d. Wiel voor 1960 gildekoning werd. Ondertussen hadden enkele dames van de gildebroeders een krans ge kocht voor de nieuwe koning, die door gildeheer Deken Rooijackers de nieuwe koning werd omgehan gen. Om circa half negen trok men gezamenlijk naar 't gildehuis, waar

Echo van het Zuiden | 1960 | | pagina 1