Koop nu Uw bon! JpCiAt LAATSTE BERICHTEN ZOMERPREJUPi Waalwijk w. s. c. 2 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN DINSDAG 7 JUNI 1960 2 TEGEN door de gildebroeders het kozüngg- bier werd gedronken. Op 19 juni organiseert het St. Hu- bertusgilde een groot nationaal schietconcours achter café Fr. van Delft, Grotestraat 59, Drunen. Het bestuur verwacht een groot aantal schutters die om de fraaie prijzen die het bestuur beschikbaar heeft gesteld, o.a. 8 prachtige bekers, een koningskruis en tal van mooie geld prijzen alsmede huishoudelijke prij zen,, zullen strijden. Diverse vereni gingen hebben hun toezegging al ge daan. Vlijmen Sprang-Capelle Sprang Capelle UITSLAGEN VAN 2e PINKSTERDAG. BETAALD VOETBAL Ere-Divisie AjaxFeijenoord 16 le Divisie Promotie DFCVSV 5—0 NoadVitesse 11 Degradatie RCHRBC 1—2 2e Divisie XerxesRheden 11 VeloctasUVS 0—2 BaronieONA 30 ZwartemeerZwolse Boys 22 RhedenVelocitas 22 UVS—Baronie 51 ONAZwartemeer 12 XerxesZwolse Boys 12 (o.p.v. Xerxes) AMATEUR VOETBAL Kampioenschap van Nederland Quick N.Gouda 12 (Gouda kampioen) Promotie naar 3e klas HilvariaGilze 13 (Gilze promoveert) Waalwijk WSC—Voab Bij een meest ideale zomer- avondtemperatuur en op een fan tastische grasmat van het Baard wijk Sportpark, begon zaterdag avond om 7 uur de wedstrijd WSCVoab, met als inzet poule winnaar. WSC won deze wed strijd met 72 en ondanks deze 7 tegendoelpunten voor de oran je-blauwen, kon hun doelman met opgeheven hoofd het veld verlaten, want al deze goals wa ren van zwaar kaliber en prima gehalte, en dat het publiek dit ook waardeerde, bleek wel uit de vele open doekjes, niet alleen van WSC-ers. ooral aanvoerder Muskens speelde deze avond als midhalf een schitterende partij, hetgeen ieders bewondering af dwong, doch ook z'n beide backs en halfspeler Couwenberg waren in prima conditie, zodat er na de rust voor Voab geen winst in zat, want als Blijlevens 4 minuten na rust de stand op 42 brengt, is het gedaan met de hard tegen stribbelende Voab-lui. Om 10 minuten over 7 brengt de oranje-blauwe midvoor de bal aan het rollen. Na enig terrein- verkennen zien wij in de 6e min. linksbinnen Smit reeds een ren andernemen vanaf het midden veld, en hij besluit deze ren met een keihard schot in de verste hoek, 10. Doch 5 min. later is de stand weer gelijk, na een mis ser van een Waalwijkse achter- speler, die de Voab midvoor in de gelegenheid stelt de bal be heerst en van dichtbij in 't WSC- net te leggen, 1—1. Tien minuten later zien wij W. v. d. Anker, die weer als linksbuiten fungeerde, snel naar binnen zwenken, eerst zijn tegenstander links passeren, om daarna met z'n rechtervoet een schot af te vuren, dat rake lings langs de goede zijde van de paal in liet Voab-net verdwijnt, 21. Lang heeft WSC geen plei- zier van deze voorsprong, want 16 minuten voor rust staan beide partijen wederom gelijk. Een vrije trap op het Waalwijksedoel, in eerste instantie goed wegge werkt door doelman Bergmans, komt voor de voeten van de vrij staande rechtsbuiten, die zich niet bedenkt en de WSC doelman kansloos passeert, 22. Dit is te vens wel het laatste wapenfeit van de Voab-mensen voor heden avond. Ook het stuivertje wisse len is afgelopen. Drie minuten voor rust kopt Blijlevens een bal naar Maijers, die deze in z'n ren meeneemt en in volle sprint de bal verschrikkelijk hard in het Voab-doel laat belanden, zodat WSC toch nog met een voor sprong gaat thee,drinken. Na de rust zullen zowel voor als tegenstanders der Oranje- zwarten genieten van prima voet balspel van de Waahvijkers. Een staaltje daarvan is wel het vierde doelpunt, dat tevens de genade slag voor Voab betekende. Vanaf de WSC doellijn pikt aanvoerder Muskens de bal op, passeert zijn tegenstander, en plaatst daarna naar Brok; ook deze passeert zijn belager en geeft een pass aan Couwenberg. Een kleine schijn beweging van deze rechtshalf en de weg naar z'n midvoor is vrij. De reeds we^sprintende Blijle vens ontvangt de bal op maat, 'n klein tikje langs de midhalf en oog in oog staande met de onge lukkige oranje-blauwe doelman, betekende dit 4-2. Maar de mooi ste goal van de avond was wel de 5e. In de 20ste minuut na rust krijgt rechtsbuiten A. Gouda een mooie pass van Blijlevens. Deze actieve speler rent met een dui velse vaart langs de Voab links back en lost een zodanig schot, zo hard en zuiver dat, als Rijvers een dergelijk doelpunt maakte, alle sportbladen er vol van zou den staan. Dit pracht doelpunt betekende voor WSC 52 en we derom kwamen de handen op el- daar, zelfs door Voab spelers. Tien minuten voor tijd snelt Blij levens door de Voab-verdcdigiiig en laat 62 aantekenen door de keeper uit z'n balans te brengen. Twee minuten voor het eindsig- naai wordt in het beruchte ge bied onnodig hands gemaakt, wat 72 betekende, want Blijlevens joeg de toegestane strafschop keihard langs de paal in het net. Deze uitslag betekent dat WSC doorbekert, een goed resultaat, vooral daar WSC deze avond met 4 invallers uitkwam, althans voor zover wij deze spelers „in vallers" mogen noemen. Baardwijk Baardwyk-Schijndel 22 Van de vijf afgekeurde doel punten, die Baardwijk scoorde, kon er geen enkel genade vinden in de ogen van de zeer matig lei dende scheidsrechter. Dit had tot gevolg, dat Baardwijk slechts tot een gelijk spel kwam en niet een zeker verdiende overwinning op deze Schijndelse 2e klasser mocht behalen. Ofschoon 22 tegen Schijndel zeker niet onverdien stelijk is te noemen, is het toch jammer dat de hard werkende geelzwarten op een dergelijke manier uit de bekerstrijd gewipt worden, zeker als men daarbij rekening houdt met het vooral na rust veel enthousiastere en bij vlagen ook beter spel van Baard wijk. In een broeiende hitte vangt even over half 3 bovengenoemde striid aan en in het prille begin onderneemt Schijndel enkele aan vallen op het Baardwijk doel. De ze aanvallen lopen op niets uit en geleidelijk aan weet Baard wijk de aanval van de Schijndel- naren over te nemen, wat tot uit drukking komt in een aantal corners. Hoewel deze geen resul taat opleveren, komt toch de ver diende voorsprong, wanneer in de 23e minuut goed combinatie spel tussen Slaats en v. Gelder gevolgd wordt door een pass naar Beerens, die beheerst langs de uitgelopen Schijndel doelman inschiet, 10. Hierna volgt een felle rush van de Brouwer, die op 15 meter afstand van het doel een harde schuiver afvuurt, die de goede Schijndel goalie ten koste van een corner weet te weren. Schijndel stelt weinig tegenover het enthousiaste spel van de geel zwarten, al laten hun combina ties op het middenveld toch wel blijken, dat zij ook wel kaas van samenspelen hebben gegeten. Voor doel ontbreekt echter de af werking, al moest eenmaal Wit- tens en later v. Gelder in actie komen om doelpunten in de weg te staan. In de 37e minuut zien wij rechtsbinnen Pullens meteen gebeid boogballelje bijna succes oogsten, doch tot zijn spijt be landt de bal precies over de lat. Voor rust komt er geen verande ring meer in de stand en na rust is het alles Baardwijk wat de klok slaat. Nadat enkele fikse re genbuien de 22 spelers een aange name verkoeling had gebracht, doch daarentegen de in zomers tenue gestoken bezoekers hart kloppingen had bezorgd, krijgt de wedstrijd een spannend ka rakter. Pullens, de Brouwer, Leij- tens en v. Gelder maakten achter eenvolgens doelpunten, die alle voor buitenspel werden afge keurd, hpewel bij de goals van Leijtens en v. Gelder nauwelijks van off-side sprake kon zijn. Of het de geelzwarten nog niet ge noeg tegen zat, schoot de Brou wer uit een afgemeten tik van Pullens, een meter voor het doel staande, nog tegen de lat ook. Schijndel voelde het gevaar en wist met een goed doelpunt van haar linksbuiten en middels een flater van doelman Wittens op een 21 voorsprong te komen. Toch komt Baardwijk terug en J. Schalken slaagde er in met een ver schot verdediging en keeper incluis te verschalken, 22. Baardwijk deed er nu nog een schepje bovenop en diverse ma len moet de Schijndel verdediging met paniekvoetbal overigens de zaak gesloten houden. Het lukte de geelzwarten echter niet meer de stand een voor hen aangena mer aanzien te geven, al krijgt Beerens nog een unieke kans, die jammerlijk gemist wordt. Door een beter doelgemiddelde hebben de Schijndelnaren nu het recht om verder deel te nemen aan het KNVB bekerlournooi. De Baardwijkers hebben de kij kers echter verrast met goed en aantrekkelijk voetbal en wanneer in de komende competitie het zelfde spel kan worden gespeeld, dan kunnen zij met een gerust hart de toekomst tegemoet zien. Kaatsheuvel D. E. S. K. DESK 2 promoveert naar de reserve 2e klasse. Brabantia 3—DESK 2 0—5. DooT een schitterende overwin ning op Brabantia heroverden de DESK reserves het twee seizoe nen geleden verloren reserve 2e kl asserschap. Het zag er aanvankelijk niet naar uit dat het zo'n grote over winning zou worden, want nadat DESK na ongeveer een kwartier spelen door Lugters, die op zijn beurt de bal mooi aangegeven kreeg van Dekkers, er 10 van maakte, kwam Brabantia gevaar lijk terug, maar moest ervaren dat de DESK verdediging ook in prima vorm was. In deze verde diging moest juist in de beslis sende wedstrijd aanvoerder-stop- per Wagemakers wegens 'n bles sure verstek laten gaan; hij werd vervangen door Muskens, terwijl Cor Soeterboek nu op de links halfplaats inviel. Voor de rust kwam geen ver andering meer in de stand, maar na de rust, toen DESK met de zon en de wind in de rug speelde, kwamen de doelpunten los. Lug ters nam het tweede, Bool het derde, Dekkers het vierde en Lug ters voltooide zijn hattrick met het vijfde doelpunt. Het waren goals van prima gehalte, waar aan de bekwame Brabantia-doel- man niets kon veranderen. Za gen wij in de andere promotie wedstrijden een DESK voorhoede waarvan veel te weinig uitging, vandaag wilde het eens echt vlot ten, vooral na de rust. Direct na de wedstrijd werden de Dessers gefeliciteerd door hun tegenstanders en de aanwezige DESK bestuursleden en suppor ters. Bij thuiskomst in clubhuis v. Berkel, werden de spelers toe gesproken door voorzitter v. Es, die de spelers complimenteerde met het mooie succes, waarnaar door spelers-, bestuur en elftal commissie het gehele seizoen was gestreefd. De spelers werd nog 'n verfrissing aangeboden en men bleef nog enige tijd in het club huis bijeen. Met het le elftal op de tweede plaats, het 2e elftal kampioen en gepromoveerd, het 3e in de mid denmoot, het 4e juist veilig en 't 5e elftal bij de bovenste 5 clubs, kan, wat de seniorenafdeling be treft, DESK op een geslaagd sei zoen 1959-1960 terugzien. De juniorenafdeling bracht ook nog twee kampioenen naar voren, zodat ook deze afdeling geen zorgen baart. Eindstand promotie res. 3e klas. DESK 2 4 2 1 1 5 10—4 Brabantia 3 4 1 2 1 4 59 Baronie 3 4 1 1 2 3 6—8 DESK 2 en Brabantia 3 pro moveren naar de res. 2e klasse. Haarsteeg Sympathieke geste. Het was een overgelukkige dorpsgenoot, die zondagmiddag na afloop van de liefdadigheids wedstrijd, die gespeeld werd tus sen Haarsteegs 3e elftal en de „oude glorie", uit handen van de voorzitter van de r.k.v.v. Haar steeg de opbrengst van dit tref fen, zijnde het prachtige bedrag van maar liefst 215.in ont vangst mocht nemen. Zoals wij in het vorig nummer reeds hebben gemeld, worden al hier momenteel enkele acties on dernomen om een van onze dorpsgenoten, die reeds enkele jaren aan een ernstige chroni sche ziekte lijdt, maar thans goed herstellend is, financieel in staat te stellen een reis naar het gena deoord Lourdes te laten onder nemen. Haarsteegs voornaamste sportvereniging, n.l. de voetbal club, wilde niet achter blijven en wist een wedstrijd tot stand te brengen tussen de z.g. oude glo- .rie van een tiental jaren geleden en het 3e elftal. Door middel van een circulai re richtte het bestuur zich tot de inwoners, in welke circulaire het doel van de wedstrijd nader werd uiteengezet. Tevens richtte het bestuur het verzoek tot allen om een entreekaartje te nemen, dio huis aan huis ten verkoop zou den worden aangeboden. Spon taan heeft de Haarsteegse ge meenschap op dit verzoek gerea geerd en de voorverkoop verliep schitterend. In enkele dagen tijd vonden circa 500 kaartjes hun weg, wat de hierboven reeds ge noemde som opbracht. In het clublokaal, waar alle spelers na afloop aanzaten aan een welvoorziene koffietafel, te midden waarvan de patiënt in gezelschap van zijn ouders plaats had genomen vond de overdracht van de opbrengst plaats. De voor zitter, de heer M. v. Bokhoven, dankte op de eerste plaats de spe lers voor hun bereidwilligheid om deze wedstrijd, voor dit doel te willen spelen. Vervolgens ook dankte hij de Haarsteegse bevol king voor de spontane reactie, waarna hij onder luid applaus 't bedrag onder couvert aan de be treffende dorpsgenoot overhan digde, die kennelijk bij het tellen van het bedrag onder de indruk kwam van zoveel medeleven. De vader van 'de betreffende dorps genoot dankte mede namens zijn vrouw en zoon het bestuur en de spelers zeer hartelijk voor deze sympathieke geste. Tijdens deze koffietafel namen bestuur en spelers ook afscheid van Frans v. Dal, die na ruim 'n kwart eeuw actief voetballer te zijn geweest, zijn tijd gekomen achtte er mee op te houden. Deze wedstrijd had naast het liefdadig element nog een ander doel, n.l. ten afscheid van reeds genoemde speler. Hartelijk werd Frans door de voorzitter toegesproken en dank gebracht voor de dien sten, de voetbalclub bewezen. Als blijk van waardering bood de heer M. v. Bokhoven hem een fraai aandenken aan en als sou venir zijn voetbalshirt. Een gezellig samenzijn besloot dit zeer geslaagd sportfestijn. De wedstrijd, die een zeer gea nimeerd verloop had, werd door de veteranen verdiend met 21 gewonnen. HaarsteegNieuwkuijk 23. De Haarsteegse voetbalsuppor ters, die alle vier de wedstrijden die het le elftal in het kader van het georganiseerde nedcrlaag- tournooi resp. speelde tegen TGG OVH, Zwaluw VFC en Nieuw- kuijk, zullen zonder enige twijfel toch wel tot de conclusie zijn ge komen dat Haarsteegs uitsteken de rechtshalf Wim Walka toch wel degelijk op het groene veld wordt gemist. Deze technisch zeer bekwame speler toonde zich niet alleen een uitstekend spel verdeler, maar was daarnaast als zesde aanvaller een steun die de voorhoede van nu wel degelijk mist. Hoe ijverig zijn vervanger ook is, hij kan in het geheel zijn voorganger niet doen vergeten. Het is in het belang van de Haarsteegse voetbalgemeenschap te hopen en te wensen dat het geschil dat er mome'nteel heerst tussen hem en het bestuur, spoe dig wordt bijgelegd en hij weer tot de vaste kern van het le elf tal zal gaan behoren. Zeker nu ook de uitstekend spelende links half Antoon v. d. Wiel wegens militair dienstverband ruim ze ven maanden geen deel van de ploeg kan uitmaken. Het gemis van deze twee halfspelers is er de directe aanleiding van dat de suc cessen van het elftal momenteel" nihil zijn. Want slechts 2 punten uit vier thuis gespeelde wedstrij den is toch wel een pover resul taat o)), want uit 'n corner slaag- Nieuwkuijk, die op 2e Pinkster dag werd gespeeld onder weers omstandigheden die zich beter leenden voor het beoefenen van de watersport, kon Haarsteeg niet tot een overwinning komen. Het was weer hetzelfde spelbeeld van voorheen: de binnenspelers moeten veel te ver terug blijven om als ruggegraat voor de defen sie te dienen, dit omdat het mid denveld meestal in het bezit is van de tegenpartij. Toch begon ook deze ontmoeting wat de thuisclub betreft, fris en onbe vangen, want de wedstrijd was nog maar enkele minuten oud, toen rechtsbuiten v. d. Heijden, die geheel naar links gezwenkt was, hard en zuiver inschoot, 1-0. Ondanks de hitte werd er ener giek verder gespeeld en er viel waar te nemen dat de gasten met het voornemen waren bezield de ze semi-plaatselijke derby tot 'n goed einde te brengen. Het inge zette offensief leverde ook resul taat op, want uit en corner slaag de de Nieuwkuijk rechtsbinnen er in gelijk te maken, 11. De rust had de gasten kenne lijk goed gedaan, want zij zetten direct na de hervatting een of fensief in, dat met een doelpunt werd bekroond, 12. De thuis club reageerde hierop direct met een serie aanvallen en het was aanvalsleider v. d. Heijden, die met een beheerste kopstoot de doelman van de gasten het nakij ken gaf, 22. In de resterende tijd werd door beide partijen hard om de over winning gestreden en het was tenslotte linksbinnen Krol van de bezoekers, die een keurig aange geven bal buiten bereik van doel man Beekmans in het net plaat ste, 23. Wel trachtte Haarsteeg door middel van een slotover- wicht nog naast Nieuwkuijk te komen, maar de defensie had niet veel moeite de deur gesloten te houden. Het bleef 23 en tot nu toe staat OVH met 2 doel punten voor nog het hoogste ge noteerd. Duivensport DE POSTDUIF WAALWIJK Zondag hield De Postduif een prijsvlucnt vanuit Orleans. Ieder jaar wordt op die vlucht 't over leden lid P. Schoemans herdacht voor het vele werk dat hij voor de duivensport in het algemeen en voor zijn geliefde vereniging in het bijzonder heeft gedaan. Als men zulk een lid verliest, dan merkt men eigenlijk pas hoe veel werk hij steeds heeft gedaan. Hij was in de sport vergrijsd, maar zijn ijver spoorde anderen aan om ook veel voor de vereni ging over te hebben. Daarom is het zo jammer dat, nu wij zijn heengaan weer herdenken, de Postduif maar weinig van zulke werkers meer heeft. Het is zeer mooi hem ieder jaar te gedenken, maar het was veel mooier als er in eerlijke onderlinge wedijver zoveel mogelijk werk met liefde gedaan werd en 't als een eer be schouwd werd tot de uitverkoren werkers te mogen behoren, die in onderlinge samenwerking de Postduif zouden maken tot een voorbeeld voor de duivensport in de omgeving. De winnaar van de wisselbeker is G. J. Schoemans, zodat hij dit jaar in familiebezit blijft. De prijswinnaars zijn: G. J. Schoemans 1 15 20 35 51; W. v. d. Gouw 2; C. de Man 3 44; A. Spapens 4 9 19; H. Schafer 5 33; M. Verhulst 6 14 29 38; M. v. d. Griendt 7 52; Jos v. Bladel 8 10 23 30 36 48 53; v. d. Geijn 11; Jos Pas 12 47; I). Kramer 13 28; A. v. Hul ten 16; F. G. Schoemans 17; v. Velthoven 18 34; Sars 21; H. Pullens 22 46; P. v. Brunschot 24; Ed. Schoemans 25 35 40; J. Vcrwiel 26 36 39 54; W. Duques- noij 27; v. Onzenoord 31; H. Knippels 32 43; A. v. Baardwijk 37; L. v. d. Bogaart 41; H. Loiii- barts 42; Jan v. Schaijk 45; S. Boot 49; Avontuur 50. HOGEVAART. De P.V. Nooit Gedacht, geves tigd bij G. v. Tilborg op de Hoge- vaart, hield zaterdag een wed vlucht van uit Pont St. Maxence, waarvan de prijzen als volgt be haald werden: C. v. Tilborg 1 8 55 60- A. Vos 2 30; M. Netten 3; M. Mesch 4 27 31 38; H. Vos 5 15 19 61; G. Vos 6 11 18 23 39; M. Treffers 7; C. Verhagen 9 42; Jos Rozenbrand 10; A. Spierings 12; H. v. Zeist 13 48 54; Tactor 14 17 20 34- H. de Jong 16 43 50 56; C. Broekk 21 35; G. Rozenbrand 22 29 36 51; Gebr. v. Os 24 63; C. M. de Jong 25 28 33; P. de Meter 26 46 59; D. v. d. Schans 32 37; A. v. Cam- pen-M. Blok 41; A. Snaphaan 44; E. v. Esch 45; A. Florijn 47; A. Brouwers 49A. Spuibroek 52 57 62; Woutje Nieuwenhuizen 53; J. Sterrenburg 58. De eerste duif werd geconsta teerd om 3.24.20, de laatste om 5.10.19. Ingemand werden 252 duiven. A.s. donderdagavond tussen 6.30 en 8 uur inmanden voor Noyon. De zeeplaatsen en andere re creatiegebieden in den lande heb ben het met Binkstefen enorm druk gehad; ook de Efteling en Oisterwijk bleken weer grote at tracties. Z. H. de Paus heeft tien commissies benoemd voor de or ganisatie van het a.s. grote con cilie. Een commissie is ingesteld tot voorbereiding van het contact met mede-christenen niet-katho- lieken. In Den Haag is een 67-jarige man doodgestoken. Een 31-jarige man en zijn 18-jarige vrouw zijn in Amsterdam als daders gear resteerd. Hij heeft reeds bekend. In het weekeinde zijn de volgende dodelijke ongelukken gebeurd; 7 slachtoffers vielen in 't wegverkeer, 11 personen zijn verdronken, een werd door de bliksem getroffen, een door hitte gestorven en een werd in Zand- voort door een racewagen getrof fen. ZUINIG MET WATER Het gemeentebestuur van Waal wijk doet middels een circulaire een beroep op alle inwoners van Waalwijk om overmatig water verbruik tegen te gaan. De lage grondwaterstand en het droge weer van de laatste weken zijn namelijk oorzaak dat thans ook het gemeentelijk waterbedrijf van Waalwijk moeite heeft om de waterproduktie aan het grote verbruik aan te passen. In diver se andere gemeenten zijn reeds beperkende bepalingen inzake 't waterverbruik in het leven ge roepen. Het gemeentebestuur hoopt dat het niet nodig zal zijn om ook in onze gemeente dergelijke be palingenen uit te vaardigen. Door geen tuinen te besproeien tussen 's morgens half zeven en 's avonds half tien kan de ergste stagnatie worden voorkomen. Zuinig met water dus! U krijgt nu 10°/o zomerkorting U betaalt nu slechts U4 van de prijs Wij bewaren Uw mantel gratis ge durende de zomer U betaalt het restant als U na de zomer de mantel komt halen. VOOR HET BETERE BONT DE BESTE ZAAK Markt 25 's-Herlogenbosch Tel. 34643 WIELRENNEN. Maandag, 2e Pinksterdag, nam de Vlij- mense renner, B. v. d. Ven, deel aan de Ronde van Eindhoven voor profs en onaf- hankelijken, een wedstrijd over 148 km; er waren ruim 80 deelnemers, waaronder alle favorieten. Van de Ven heeft een goede wedstrijd geleden, was öteeds bij de uitlo pers en in de sprint werd hij 15e. Winnaart werd P. Damen, Lieshout: 2 Rentmeester; 3 A. v. d. Witten; 4 J. Kersten; 5 Leemans; 6 P. van Est; 7 J. Huisman; 8 P. Steen voorden; 9 Daan de Groot; 10 J. Captein; 11 J. v. d. Putten; 12 W. Swaneveld; 13 F. Hofman; 14 J. Wuurman; 15 B. v. d. Ven. KRUISBOOGSPORT. Zondag werd door de Langstraatse Schuttersbond deelgenomen aan het Intern, concours te Rosmalen, in verband met het 50-jarig bestaan van Na Arbeid Vermaak. Tweede Pinksterdag was het een bijzonder drukke dag, maar op het laatst kwam de regen en hierdoor werden de verenigingen die nog moesten schieten benadeeld. Weert was de gelukkigste en behaalde in corps A 1, corps B 1; extra aanbieding 1, ere-teken en koningskruis, zodat bijna alle prachtige prijzen naar Weert gingen. De Langstraatse verenigingen, die tussen de buien door moesten schieten, kwamen niet in de prij-. zen. JEUGD-VERKEERSEXAMEN. Van Groot-Vlijmen traden 216 deelne mers aan voor het verkeersexamen afgeno men door de bond voor veilig verkeer; er slaagden 149 kinderen, 67 werden afgewe zen. UITSTAPJE N.C.B. STUDIECLUB. Tweede Pinksterdag maakte de plaatse lijke NCB-studieclub een uitstapje. Het hoofddoel was een bezoek te brengen aan de Passiespelen te Tegelen. Het uitstapje is ten volle geslaagd, zowel het Passiespel als de mooie omgeving in Limburg waren te roemen. CLUBBLAD. De R.K. Vlijmense Boys verrastte haar vele leden met een clubblad, uitgave mei 1960. Dezer dagen verscheen het eerste nummer van het clubblad van de R.K. Vlij mense Boys, voorlopig onder de naam De Boys, want de leden worden in de gelegen heid gesteld een naam te kiezen; voor de beste naam is f 5. - uitgeloofd. Leden doet uw best, want ge ziet, het ijverige bestuur is steeds actief en heeft het aangedurft een clubblad uit te geven, wat er al heel aardig uitziet, met een voorwoord van de nieu we adviseur J. H. Oderkerk O. Pream. De redaktie wordt verzorgd door secretaris J. van Baardwijk en P. de Kroon, voorz. Onder de mededelingen was reeds groot nieuws voor de leden. Het eerste elftal zal in het nieuwe seizoen uitkomen in een splinternieuwe dracht. De oude vertrouw de rood-zwart kleuren zulen worden ver vangen door de officiële kleuren van de be roemde Engelse voetbalvereniging Arsenal. De kleuren zijn: rood shirt met witte mou-. wen en witte manchetten, witte broek en blauwe kousen, alles bijeen de nationale driekleur. De leden worden in de gelegen heid gesteld een artikeltje te schrijven, tfiaar worden verzocht zich eerst in verbinding te 6tellen met de redaktie. y Boys, succes met uw clubblad. GEMEENTERAAD. Openbare vergadering van de Raad dezer gemeente op vrijdag 10 juni I960, des nam. te 7.30 uur, ten gemeentehuize. 1. Opening. 2. Notulen. 3. Ingekomen stukken. 4. Vaststelling algemeen besluit tot het aangaan van kasgeldleningen gedurende het 2e en 3e kwartaal 1960. 5. Onbewoonbaarverklaring woning Wendelnesseweg-Oost nr. 108a. 6. Verlenen van medewerking ex art. 72 der L.O. wet 1920 aan de Ver. voor Chr. ulo voor Sprang-Capelle en omge ving t.b.v. de aanschaffing van leermidde len en schoolbehoeften voor het 3e leerjaar. 7. Verkoop grond te Sprang. 8. Verbouw ambtswoning burgemeester. 9. Subsidiëring Ver. voor R.K. Gezins voogdij en Patronage over 1960. 10. Subsidiëring Prov. N.-Brab. Ver. „Het Groene Kruis" in de exploitatiekost ten van het Medisch Opvoedkundig Bureau over 1959. 11. Wijziging gemeentebegroting 1959 en 1960. 12. Eervol ontslag gemeente-secretaris. 13. Benoeming gemeente-secretaris. 14. Mededelingen. 15. Rondvraag. 16. Sluiting. KERKDIENST. Donderdag 9 juni des avonds half acht hoopt D.V. voor de Geref. Gemeente al hier voor te gaan de Weleerw. heer Ds. W. Hage uit Middelburg. Kerkgebouw Juliana- laan 8. RIJKSSUBSIDIE TOEGEKEND VOOR BEJAARDENCENTRUM. Het gemeentebestuur van Sprang-Capelle mocht j.l. zaterdagmorgen van het betrok ken ministerie de officiële toekenning ont vangen van de te verlenen rijkssubsidie voor de bouw van het geplande bejaardencentrum alhier. De toegekende subsidie bedraagt f 89.000 voor het hoofdgebouw, f 37.000 voor de be-< jaardenwoningen, plus een jaarlijkse bijdra ge voor de bejaardenwoningen, die voor dit jaar bedraagt f 7956. - Met de officiële toekenning van deze rijks subsidie is de totstandkoming van het be jaardencentrum alhier een feit geworden en naar de burgemeester ons mededeelde kan met twee maanden de aanbesteding worden tegemoetgezien. Begrijpelijk werd de toekenning van de subsidie - waarop het wachten was, na de benodigde goedkeuringen van alle betrok ken instanties te hebben ontvangen - door het gemeentebestuur van Sprang-Capelle en door het stichtingsbestuur met grote vol doening ontvangen, en de ingezetenen heb ben met niet minder grote blijdschap dit voor onze gemeente zo belangrijke nieuws met grote vreugde ontvangen. Zoals bekend zal het geplande bejaarden centrum, dat zal verrijzen aan de Hendrik Chabothstraat (het concoursterrein van he den), bestaan uit een riant hoofdgebouw, met daarnaast een 25-tal aparte bejaarden- woningen, te bouwen naast het terrein voor het hoofdgebouw aan de Burg. Meijerstraat- Oost. NED. HERV. DAMESKRANS. A.s. donderdag zullen de leden van de Ned. Herv. Dameskrans een uitstapje ma ken, per touringcar naar Rotterdam. In de Maasstad zal een bezoek worden gebracht aan de Floriade, de Euromast enz. BEKROOND. De Chr. Gem. Zangver. Hallelujah nam j.l. zaterdagmiddag deel aan het muziek- en zangconcours te Sprang. In de le afd. met het verplicht nummer De Lente van H. Alting en het vrije nummer Morgenlied van O. de Vaal, wist het koor onder leiding van de heer H. Spierings met 320 punten een le prijs te behalen. BEGIN VAN BRAND. Maandagavond, 2e Pinksterdag, ontstond een begin van brand bij de fam. P. Nieu- wenhuizen, aan de Heistraat, alhier. Voor bijgangers konden het vuur spoedig doven, zodat de brandweer, die inmiddels was ge waarschuwd, niet meer behoefde op te treden.

Echo van het Zuiden | 1960 | | pagina 2