De Echo van het Zuiden KAATSHEUVEL Dampobevrijdt Wie fotocamera's VLIJMEN Sprang-Capelle OPENING TENTOONSTELLING SCHILDERIJEN EN BEELDEN VAN HENDRIK CHABOT Sigarenmagazijn „DE SPORTWERELD" KLEIN BEELDCAMERA'S Fotobureau «Het Zuiden» ï'l PRISMA PASTOOR KOLSTEREN HER DENKT ZIJN ZILVEREN PRIESTERFEEST. VRIJDAG 17 JUNI 1960 83e JAARGANG No. 48 GESLAAGD. Aan het St. Thomascollege te Ven- lo slaagde voor het eindexamen Gym nasium de jongeheer J. v. Woensel te Hapert, oud-leerling van de St. Jans- school alhier. LUNCHCONCERT „APOLLO" De Kon. Erk. Harmonie Apollo" had geen gelukkige dag voor het lunchconcert, dat in het kader van 't Midzomerprogram van ,,De Efteling" zondagmorgen werd gegeven. Het weer lokte niet voor een wandeling naar ons Natuurpark en het zitje op het oeverterras van het Café-restau rant was alles behalve aanlokkelijk. Alzo geen overdadig druk bezoek. Jammer, want „Apollo" in de voor bereiding voor zijn groot jubileum feest, bood onder leiding van direc teur Molenschot een programma, dat het trotseren van het winderige kille weer alleszins waard was. Ende executanten zelf, meer beschut op de kiosk dan de luisteraars op het ter ras, hebben met veel enthousiasme en met nog meer voldoening gemu siceerd. Naast enige werken van meer be tekenis, o.a. Nachtklange von Ossian van N. Gade in een arr. van P. van Mever, de Coppelia-suite van Deli- bes in een arr. van Bisselink en de London suite van E. Coates, presen teerde het corps ook een paar inte ressante volksconcertnummers als wals Interrompue van Montagne, Spanische Skizze van E. Teuling en de Show Boat van J. Kern. Alles bij een 'n programma, waaraan wie bang waren voor weer en wind, toch heel wat gemist hebben. Vaderdag X 1000ste HUURGEYSER GEPLAATST. Een dezer dagen is door het ge meentelijk gasbedrijf de 1000ste huurgeyser geplaatst. Dit resultaat werd bereikt in nauwelijks vijf jaar tijd, waarmee meteen het bewijs is geleverd, dat hiermee in een grote behoefte is voorzien. Het ten allen tijde beschikbaar heb ben van warm en heet water, wordt in onze tijd zeker niet meer als een luxe beschouwd; uit een oogpunt van hygiëne is het zelfs noodzakelijk. Een op de juiste wijze geplaatste gas- geyser voldoet hieraan op de meest ideale wijze. Dat dit algemeen wordt ingezien, wordt bewezen door het bovenge noemde belangrijke feit. Een en an der is voor de directie van het ge meente-gasbedrijf aanleiding geweest, dit niet onopgemerkt te laten voor bijgaan. De huurder van de 1000ste geyser, de heer P. Timmers, Jan de Rooijstraat 9 te Kaatsheuvel, werd daarom een jaar gratis abonnement aangeboden. DEMONSTRATIE VAN FOTO- EN CINEMATOGRAFIE. Zondag 19 juni a.s. zal op de Markt te Kaatsheuveu door een Italiaanse fotografische en cinema tografische industrie in een speciale wagen dia- en filmvoorstellingen worden gegeven. Tevens zal op een scherm, dat de achterzijde van de wa gen beslaat, geprojecteerd worden, zodat het publiek buiten de wagen een voorstelling kan volgen. De te vertonen films zijn in het algemeen ingesteld op het tourisme in Italië, terwijl zij daarnaast nog instructie ve waarde hebben voor foto-ama teurs. BEDEVAART NAAR BEAURAING. Zondagmorgen om half vijf ver trok uit Kaatsheuvel een tweetal autobussen met deelnemers aan de bedevaart naar Beauraing onder lei ding van mevr. v. d. Ven-Beerens en mevr. van Mosselveld- v. d. Velden en 'n tweetal Broeders van de Broe ders van Liefde. Na in Zonhoven het ontbijt te hebben gebruikt, werd doorgereden naar St. Truiden, het trefpunt van alle deelnemers uit Til burg en omstreken. Hier zette zich omstreeks 8 uur een indrukwekkende stoet van 40 bussen met ruim 2000 bedevaartgangers in beweging. De orde-commisarissen in samenwerking met de Belgische politie waren steeds tijdig op de meest vitale punten aan wezig, om te zorgen dat het verkeer werd stilgelegd en de enkele kilome terslange karavaan ongehinderd kon passeren. Circa half 11 arriveerde men in Beauraing, waar eerst een voettocht werd gemaakt door het dorp naar het heiligdom, waar de zieken reeds wa ren gearriveerd. Om half 12 droeg de rector van de paters der H. Fa milie te Nieuwkerk de plechtige H. Mis met assistentie op, na afloop waarvan de deelnemers gelegenheid hadden de kruisweg op het Maria- domein en het Mariale museum te bezoeken. Om kwart over drie vond door een grote groep uit Reusel de Maria- hulde plaats, waarbij de geheimen van de rozenkrans werden gedeclameerd. Een en ander gebeurde op de Espla nade. neus, keel,borst van vastzittend sljjm Het pontificaal Lof werd om 4 uur gecelebreerd door Mgr. Musty, hulpbisschop van Namen, die voor de pelgrims een prachtige toespraak hield en tot besluit de plechtige zie kenzegening verrichtte. Dank zij het prachtige weer had alles een vlot verloop en iedereen was vol lof over de prima organisa tie. Om goed 5 uur werd de terug reis weer aanvaard en zette de im posante stoet zich weer in beweging. Even werd nog van de normale route afgeweken om een bezoek te brengen aan de Citadel van Namen, waar de deelnemers nog wat konden gebrui ken en genieten van het mooie uit zicht over de Maasvallei. Na nog 'n kort oponthoud te Eindhoven, arri veerden de bedevaartgangers uiterst voldaan om circa half 12 weer in Kaatsheuvel. De zieke pelgrims keer den maandagavond terug. GILDE ST. JAN. Zondagavond 12 juni hadden de schutters van het gilde St. Jan een zware dag achter de rug. Te Haps werden nl. de kampioenschappen op gelegd verschoten van de provincies Gelderland, Brabant en Limburg. Een keur-corps van schutters was hier bijeen, en het is geen wonder, dat tot laat in de avond gekampt moest worden. Het begon reeds donker te worden, toen het viertal van St. Jan, de heren P. van Nieuwstadt Sr., P. van Nieuwstadt Jr., H. van Balkom en Th. Sperber, moest kampen. Een prestatie voor deze schutters, die het zolang tegen deze cracks hebben we ten vol te houden. Zij eindigden op de eervolle derde plaats, waarvoor een prachtige beker beschikbaar was gesteld. Voor het persoonlijk kampioen schap wist de heer P. van Nieuw stadt Sr. op de vijfde plaats te ein digen. Zondagsdoktersdienst. Komend weekend wordt de praktijk van de doktoren P. Wij- tenburg te Kaatsheuvel en A. de Vries te Loonopzand waargeno men door dr. R. Raaymaakers, Hoofdstr. 68a, Kaatsheuvel, tel. 04167-2050. Zaterdag en zondag wordt de praktijk van dr. K. van Tuyn te Kaatsheuvel waargenomen door dr. H. Winkelman, Kerkstraat 99 Sprang, tel. 04167-2350. Concert. Zondag 19 juni zal door de Kon. Harmonie „Sophia's Vere niging" uit Loonopzand onder leiding van haar dirigent Ton Kotter, in het kader van 't mid zomerprogramma een lunchcon cert gegeven worden op het ter ras van het restaurant in de Ef teling. Dit concert, dat vrij toe gankelijk is voor alle Efteling- hezoekers, vangt aan 0111 12 uur. Het door „Sophia" uit te Mie ren programma, dat in het alge meen een populair karakter draagt, luidt als volgt: 1. Mars per Aspera ad Astra Urbach 2. Nell Gwyn (3 Dances) Edw. German a. Country Dance b. Pastoral Dance c. Merrymakers Dance Slavische Dansen nrs. 1,6 en 8 Dvorak, arr. Stalmeier Procession du Sardar M. Ippolitov Ivanov Dizzy Fingers Zez Con fry, arr. Paul Yeder Black and White Paresco Mars B.B. and C.P. Ord Hume is teruggekomen, 't Was met Chabot zo, 3. 4. Agenda. Apollo-theater Zaterdag 18 juni 8 uur en zon dag 19 juni 8.30 uur: „De held van Pork Chop Hill (18 jaar); zondag 19 juni 6 uur „Typhoon" (14 iaar). Elteling: 12 uur lunchconcert op terras van restaurant door Kon. Harm. Sophia's Vereniging. Capelle Geslaagd... Vlijmen Sprang Haarsteeg SPECIALE VADERDAG - AANBIEDINGEN PRACHT TAFEL AANSTEKER van 7.50 voor 4.50 25 prima SENORITAS SIGAREN ƒ2.— Verder een enorme sortering sigaren, sigaretten en rokersbenodigdheden. PRISMA JUNIOR Elshout Heusden Een heerlijk cadeau: X Een nieuwe bril is zeker een verrassing 11 Een goed horloge behoeft x niet duur te zijn. 2 Horloge-armbanden In rijke keuze. Kijk eens bij X P' VAN ROOIJ X Gasthuisstraat 44 en...U X slaagt en maakt vader blij. A aAAAAAAAAAaaaAAAAAéèèèèè wwWWwwwwwWWwWWWW dat zijn werken in Brabant geen klankbo dem vonden, zodat hij zijn weg moest zoe ken, evenals vele anderen, en op 12-jarige leeftijd naar Rotterdam trok en spr. staat er verbaasd over hoe de schilder daar aan de Bergschehoek in een kleine bescheiden ruimte zo menig groot schilderij maakte.. Er zijn bijna geen schilders, zegt spr., die de oorlogsjaren hebben vastgelegd; Chabot heeft onder dp druk schilderijen gemaakt die diepe indruk maken (de brand van Rotterdam, de Zweedse broden, en meer andere). Na 1945 is Chabot ook bevrijd en komt de schilder in zijn werk ook los. Spr. is de familie bijzonder dankbaar voor het afstaan van de werken van Cha bot voor het reizen en trekken met deze tentoonstelling en hij brengt eveneens dank aan het gemeentebestuur van Sprang-Ca - pelle. Chabot is op reis geweest, maar is hier nu thuis gekomen, zo besluit spr. Ont vangt U hem en tracht er iets in te zien en mee te leren. 5. (20 of 36 opnamen) reeds vanaf f. 59.50 Schapenmarkt 26-28 's- Hertogenbosch Burgemeester van Prooijen dankte de spreker voor de wijze waarop hij de per soon van de schilder en zijn werken heeft toegelicht en hij hoopt dat de tentoonstel ling mag leiden tot beter begrip van deze kunstenaar. De vele belangstellenden maken hierna gebruik van de gelegenheid de verschillen de schilderijen, beelden en tekeningen van Hendrik Chabot, die op keurige wijze zijn tentoongesteld, nauwkeuriger te bewonde ren. Ondertussen wordt de bezoekers een kop koffie aangeboden. Met deze tentoonstelling komt het levens werk van een van Brabants grote zonen in derdaad terug naar het land van herkomst. Het is zeker de moeite waard de tentoon stelling te bezoeken en kennis te nemen van het werk van deze beroemde schilder, al zal het velen gaan als ons, die slechts oog hebben voor schilderijen als het maan landschap, het winterlandschap en derge lijke en b.v. uit het laatste doek van de kunstenaar (onvoltooid) nooit de intocht te Jeruzalem zouden kunnen halen. Voor deze kunst is nu eenmaal „oog" nodig. Toch raden wij eenieder aan van deze tentoonstelling kennis te gaan nemen. Men verwacht ook veel belangstelling voor deze mooie expositie, niet in het minst van de jeugd. Verschillende scholen uit plaats en omgeving zullen, naar wij vernemen, een bezoek aan de tentoonstelling brengen. DOKTERSDIENST Zaterdag en zondag wordt de praktijk van dokter K. van Tuyn te Kaatsheuvel waargenomen door dokter H. Winkelman, alhier, Kerkstraat 99, tel. 04167-2350. LOOFT DEN HEERE. Zoals wij reeds in ons verslag van het concours van Excelsior in ons vorig num mer mededeelden, behaalde de Chr. Gem. Zangvereniging Looft den Hecre, j.l. za terdag een eerste prijs met 334 punten in de eerste afdeling. Wij vernemen nog dat aan de directeur van deze zangvereniging ook de voor die concoursdag beschikbare directeursprijs i6 toegekend voor het hoogste aantal punten in de afdeling- Zang. Wij feliciteren de dirigent van Looft den Hcere, de heer P. Christ te Tilburg, van harte met dit dubbele succes. MUZIKALE RONDWANDELING. In verband met het behalen van een le prijs op het concours van Excelsior door de Drumband van Marijke, maakte de Harmonie Marijke met Drumband dinsdag avond een muzikale rondwandeling door ons dorp. Er was van de zijde van het publiek grote belangstelling en de ingezetenen lie ten duidelijk blijken dat deze rondwande ling op prijs werd gesteld. BURGELIJKE STAND OVER MEI 1960. Geboren Foort zv J D de Jong-Min- naard - Maria Helena dv H A v Over- steeg-Verhoeven - Marry zv H A Priest- Kanters - Adrianus Klaas zv G H Ros- van Belzen - Nicolaas zv G A v d Belt- Koole - Johannes Lambertus Maria zv C Rekkers-Verhof - Antonia Francisca Jo hanna dv F F Smit-Verduijn - Deborah dv L Talboom-Gouda - Bastiaan zv G Sanders-v d Hoven - Yvonne Wilma dv P W Toen-Prinsen Adriaan Renier Wil helmus zv W G J Knippels-v d Mast - Johannes Arie zv J Koenen-Roomer. Gehuwd M J Schoondermark 26 j en P W Rijken 23 j - J Kleinloog 27 j en W H v Dongen 17 j - A Blok 68 j en B J Vos 53 j. Vertrokken M Roomer naar Kaatsheu vel - K A Versteeg naar Heusden - J de Roon naar Oost en West en Middelbeers - L J Kuiper en gezin naar Papendrecht PW Schoondermark-Rijken naar Waalwijk - J Nieuwenhuizen naar Den Bosch - A Wijnands naar Son - J C de Bie en gezin naar Aalst - J W Staal naar Raamsdonk - A Mandemakers en gezin naar Waalwijk - M J Schoonder mark naar Waalwijk - C Snijders en ge-, zin naar Dongen - A J v d Schans naar Canada. Ingekomen R Stadelman van Arnhem - J G C A Brokx van België - O K Zou tendijk van Waalwijk -BA Ophorst van Waalwijk - C J Akkerman van Waspik - M Roomer en gezin van Loonopzand - C W Haas-Wesdijk van Weesp - J Rozen- beek van Rotterdam. t 1 1 maar dan ook 'n volwaar dige beloning: een horloge „cum laude", gekocht bij een gediplomeerd vakman: uw eigen horloger. zijn haar met Vi-Shine wast heeft beslist van roos geen last Vl-Shine is een geheel nieuwe, ongeëvenaarde shampoo, die meer, véél meer doet dan U eigen lijk van een haarwasmiddel zoudt verwachten. Na het wassen geen „dorre ragebol", maar heerlijk soepel, mooi glanzend, zacht entrt» haar. Prijs per tube voor één wassing 30 et- Grote tube f 1.50. CRYSTAL-JELLY SHAMPOO Vanwege het Provinciaal Genootschap voor Kunsten en Wetenschappen in Noord-. Brabant, wordt in het gebouw van de Chr. Volksbond alhier, een 10-tal dagen een ten toonstelling gehouden van schilderijen, beel den en tekeningen van de in 1894 alhier geboren en in 1949 te Rotterdam overleden kunstschilder Hendrik Chabot. In tegenwoordigheid van vele genodigden, waaronder o.m. een broer en zuster en ver dere familieleden van wijlen deze grote kunstenaar, had j.l. woensdagavond de offi ciële opening plaats door burgemeester M. van Prooijen. De burgemeester heette de aanwezigen hartelijk welkom en zeide het zeer op prijs te stellen dat men aan de uitnodiging bij de opening dezer tentoonstelling tegen woordig te willen zijn, gehoor heeft willen geven. In 't bijzonder begroet burgemeester van Prooijen de aanwezige familieleden van de overleden schilder, wiens werken hier wor den tentoongesteld; spr. stelt het bijzonder op prijs dat de familie hier aanwezig wil zijn; gaarne had spr. ook mevrouw Chabot- Tolenaars hier welkom geheten, maar we gens buitenlands verblijf is mevr. Chabot verhinderd aanwezig te zijn. Voor de familie moet het een grote vol doening zijn dat de werken van hun broer of neef thans geexposeerd worden in Sprang, de geboorteplaats van de schilder. Wij als gemeentebestuur, zegt burge meester van Prooijen, en ook de inwoners van Sprang, zijn er trots op dat deze ex positie hier plaats vindt, want Hendrik Chabot wordt door de inwoners als een hunner beschouwd, die zich heeft kunnen ontwikkelen in de kunst en deze heeft we ten op te voeren, zodat wij hem kunnen aanmerken als een groot Brabander en be genadigd kunstenaar. Burgemeester van Prooijen dankte de heer D. van Gent, hoofd van de tentoon stellingsdienst Beeldende Kunst van het Provinciaal Genootschap voor Kunsten en Wetenschappen in Noord-Brabant en in hem het Prov. Genootschap, dat wij in de gelegenheid worden gesteld met deze wer ken van Chabot kennis te maken. Spr. acht deze tentoonstelling een gelukkig initiatief, in de eerste plaats omdat Hendrik Chabot door de ouderen hier werd gekend, maar 't meest omdat wij hier met hem kennis kunnen maken door de werken van deze kunstenaar. Daarom zijn wij grote dank verschuldigd aan de heer van Gent en het Provinciaal Genootschap, aldus de burge meester. Wij als dorpsmensen zijn niet altijd in de gelegenheid zo'n tentoonstelling te zien en toch is het zo goed kennis te maken met deze kunst, die de geest veredeld. Spreker heeft dezer dagen in „Openbaar Kunstbezit" eens nageslagen wat daarin is geschreven over deze kunstschilder, dooi prof. van Gelder. Deze schrijver zegt o.m. dat deze kunstschilder in zijn werken het echt menselijke heeft weten uit te druk ken, zodat zijn werk voor ons leeft en 6pr. gelooft dat het van belang is, als wij hem leren kennen van zijn werken, zodat wij achter deze werken de mens Chabot zien. Als wij het zo zien, zegt burgemeester van Prooijen - de heer van Gent zal een explicatie van de werken geven - dan ge looft spr. dat deze tentoonstelling in dubbel opzicht zal slagen, dan zullen we iets bele ven van het schone dat God gegeven heeft in deze kunst. De heer van Gent, hoofd van de ten toonstellingsdienst van het Prov. Genoot schap, die vervolgens het woord verkrijgt, om een toelichting van de geëxposeerde werken te geven, zegt bijzonder getroffen te zijn, niet alleen door de vriendelijke woor den van de burgemeester, maar tegelijk door de bescheidenheid. Spr. meent dat burgemeester van Prooijen kennelijk zo goed kennis genomen heeft van de kunste-. naar, dat hij het niet kan verbeteren; spr. is daar blij om, want dat is hij niet gewend. Spr. vertelt dan iets over het werk van de tentoonstellingsdienst van het Prov. Ge nootschap en zegt dat ook in de steden veel mensen verstoken blijven van deelname aan het culturele leven, maar de jeugd is nu veel meer in de gelegenheid dan wij vroeger, aldus spr., om van het cultuurle ven kennis te nemen, juist in deze tijd, waarin wij dagelijks onderhevig zijn aan vervlakkende invloeden, 't Gaat bij deze kunst niet eerst om het behagen, de schoon heid, de zinnestreling, maar ook om het getuigen; onze aandacht wordt gewekt door wat de kunstenaar in die dingen voor ons ziet en vastlegde en op gespannen manier daarvan blijk geeft. Chabot is in dit opzicht een expressionist geweest en nam daarin een allervoornaamste plaats in. Spreker licht dan de inrichting van de tentoonstelling toe, de werken van voor en na de oorlog en zegt dat hier met deze tentoonstelling iets van de schilder Chabot REVUE-GEZELSCHAP B.B.. Het Revue-gezelschap van de B.B. afd. Vlijmen kwam in café De Witte in verga-, dering bijeen voor bespreking van het eer ste lustrum van het revue-gezelschap. Be sloten werd dit jaar bij het eerste lustrum een revue op te voeren onder de naam: Binnen zonder kloppen. De datums van op voering zijn dinsdag 27 sept. voor genodig den en zaterdag 1 en zondag 2 oktober voor belangstellenden. Voor deze revue wordt reeds nu een begin gemaakt, om er zeker van te zijn, met iets moois voor de dag te komen: voor elk wat wils. LANGSTRAATSE KRUISBOOGBOND. Zondag 19 juni zal het tweede bonds- concours van de Langstraatse Kruisboog- bond plaats vinden op de banen van Ro- 1 zenjacht, gevestigd in café Jos Gevers, Me- liestraat alhier. Naast de corpswedstrijd Personeel, zal een extra aanbieding welke j voor het eerst zal plaats vinden, verschoten worden. Tevens dagprijzen. DE ZWALUW. Zondag 19 juni wedvlucht van de Post duivenvereniging de Zwaluw vanuit St. Denis Frankrijk. Inkorven vrijdagavond van 18.30 tot 20 uur. Dus allen op tijd. Nationaal St. Vincent. Voor de grote attractievlucht St. Vin cent, zijn in Vlijmen 28 duiven ingezet. Wie zal winnaar worden van de prachtige volks wagen. BROMFIETSER BRAK BEEN De heer A. S. uit Vlijmen kwam te Box tel in botsing met een auto en brak een been en liep snijwonden op. Hij werd in het ziekenhuis te Boxtel opgenomen. WEDVLUCHT DE ZWALUW. Zondag hield de Postduivenvereniging De Zwaluw een wedvlucht vanuit Pont St. Maxcence, Frankrijk, afstand 325 km; los 10 uur, wind Zuid-West; eerste duif 14-23- 52, laatste prijswinnende duif 14-46-40. Uitslag als volgt: R v Esdonk 1, 17; C Diepstraten 2-4; J v Stokkum 3, 18; P Vermeulen 5, 10, 28; C v Heivoort 6, 26, 33; J v d Heuvel 7; J v d Dungen 8, 11, 34; B v Esdonk 9, 21, 31; Jos Kuijs 12, 15; H de Laat-Parijs 13, 34; M de Laat 14, 22, 37; Th v Overdijk 16, 25, 30; W v Vugt 19, 38; J de Vaan 20, 24; J Voets 23; J v Engelen 27; L v Esch 29, 39; H de Vaan 32; P v Dal 35; L de Laat 36. OPENING CAFÉ OP DE VLIEDBERG. Vrijdag a.s. om 6 uur opent de heer J. van Buil een nieuwe café op de Vliedberg. Aan belangstelling zal het zeker niet ont breken. Een pracht café met mooie dans zaal. VLAG IN TOP OP ULO-SCHOOL Dinsdagmorgen heeft burgemeester Mr. J. Hoefnagel van Vlijmen, op het dak van de in aanbouw zijnde Ulo-school aan de Deken van Baarstraat alhier, de vlag in top gehesen ten teken dat het schoolgebouw onder de kap is. Bij deze plechtigheid wa ren o.m. aanwezig de gemeente-secretaris van Vlijmen de heer P. Achten, architect P. de Graaf en de secretaris van het stich tingsbestuur. Per 1 sept. zal de nieuwe school in gebruik genomen worden. GESLAAGD Op het te Eindhoven gehouden examen voor Zwemvooronderwijs slaagde mej, Jo Vorstenbosch. Het examen werd afgenomen door de Kon. Ned. Zwembond. VOLLEYBAL-TOURNOOI. Aan het Volleybal-tournooi te Elshout zal Ever Ready uit Vlijmen met het tweede team deelnemen. Jongens succes. HULDIGINGSWEDSTRIJD. In verband met het behalen van het kam pioenschap van de cadre-klasse seizoen '59- '60, speelde het kampioensviertal van de biljartclub DES, dinsdagavond in café W. v. d. Loo een huldigingswedstrijd tegen het le viertal van Luk Raak uit Vught, dat kampioen werd van de le klasse district 's-Bosch. Kopman van laatstgenoemd vier tal is de veelbelovende Rini Beks, die en kele weken geleden hoofdklasse-kampioen van Nederland werd. De thuisclub wa6 zeer HOEK ANTONIUSPLEIN TEL. 2103 WAALWIJK het goede Ankerhorloge vanaf 49.78 goed op dreef en won op overtuigende wij ze; vooral kopman C. v. d. Loo had een goede dag en wist zijn partij tegen A. Peters, die ging over 250 car. cadre 38/2 in 5 beurten met precies een gemiddelde van 50 te beëindigen, wat ongetwijfeld een unieke prestatie mag worden genoemd. A. Treuren had het tegen P. Beks heel wat moeilijker, maar in de slotfase nam hij het heft in handen en won eveneens op overtuigende wijze. De nieuwe hoofdklasse-kampioen van Nederland de heer Beks toonde inderdaad die titel waardig te zijn, want in 19 beur ten maakte hij de 250 car. vol van Bok hoven bleef op 136 car. staan. Ook P. v. d. Loo had niet veel moeite het tot een zege te brengen, want zijn te genstander speelde zeer zwak. Toen v. d. Loo zijn partij van 135 car. had beëindigd, vermeldde het scorebord voor zijn tegenstander maar 36 car. De ge detailleerde uitslag was als volgt. DES - Luk Raak C v d Loo (250)-A Peters (250) 250 - 62 cadre A Treuren (175)-P Beks (175) 175-148 libre J v Bokhoven (175) -R Beks (250) 136-250 libre P v d Loo (135)-A Maas (80) 135- 36 libre Eindstand 6 2 voor DES. Na afloop werden door de voorzitter van DES, de heer J. van Bokhoven, onder een toepasselijk woord aan de heer Rini Beks bloemen aan geboden vanwege het behalen van het per soonlijk kampioenschap hoofdklasse libre van Nederland, een geste waarvoor de ti telhouder hartelijk dankte. INSTALLATIE BURGEMEESTER. Met de installatie van de nieuwe burge meester zullen de verschillende Elshoutse verenigingen zich niet onbetuigd laten. Begeleid door de kerkelijke fanfare zullen de O.L.Vr. Schuts, de Gem. zangvereniging U.D.I., de meisjesgymnastiekclub en de leden van de tafeltennisclub Smashers en van de volleyclub S.D.O. gezamenlijk op trekken naar de Prins Hendrikstraat, al waar de stoet voor het grootse défilé zal worden opgesteld. Bij de ontvangst aan de grens der gemeente zal ook de Elshoutse jeugd vertegenwoordigd zijn, evenals bij het vormen van de erehaag bij de kerk en 't gemeentehuis. Als de Burgemeester a.s. zondag een rondrit zal maken door de ver schillende straten der gemeente, zal hij ook in enkele buurten speciaal worden ontvan gen en toegesproken. SCHOOLREISJE. Behoudens goedkeuring door de heer Inspecteur, zullen de leerlingen der hoog ste klassen op dinsdag 28 juni weer het gebruikelijke schoolreisje maken. De reis is zodanig gepland, dat het nuttige met het aangename verenigd wordt, wat voor een Onder grote belangstelling der gehele stad, eveneens van andersdenkenden, heeft Dr. W. Kolsteren, pastoor der St. Catha- rina-parochie, zijn zilveren jubileum ge vierd. Pastoor Kolsteren werd geboren te Waalwijk op 12 november 1910. Na zijn studies aan de beide seminaries van ons bisdom, werd hij in 1935 tot priester ge wijd en achtereenvolgens benoemd tot ka pelaan te Raamsdonksveer tot 1939, toen hij benoemd werd tot kapelaan op 't Goirke te Tilburg tot 1946. Daarna was hij tot 1952 kapelaan van St. Pieter te 's-Bosch. In 1952 werd hij benoemd tot conrector van St. Canisius-Ziekenhuis te Nijmegen en godsdienstleraar aan een kewekschool aldaar. Ondanks deze veel omvattende taken, vond Z.Eerw. toch nog lust en tijd voor hogere studies aan de Nijmeegse universi teit, waar hij slaagde als doctorandus in de moraal-theologie. Betrekkelijk kort daarna kwam plotse ling zijn benoeming tot pastoor van de St. Catharina-parochie van Heusden, wat voor hem een grote en misschien niet direct een zo blijde verrassing was. Maar al spoedig wist pastoor Kolsteren zich aan de gewijzigde positie en omstan digheden aan te passen, wat vooral tot uiting kwam in z'n prachtig werken in de parochie, en z'n prettige omgang met z'n parochianen en de vele andersdenkenden christenen, die men in 't stadje Heusden aantreft. Als men ziet wat het katholiek Heus den thans telt,, dan ziet men wat er in die enkele jaren is tot stand gekomen. We noemen behalve de K.M.O., de rakkers, de poorters, zeeverkenners, kajotters, paro chiële jeugdraad, vrouwengilde, K.A.V., Ecclesia-groep, leken - bedrijfsapostolaat, ontwikkelingsavonden voor middenstanders en arbeiders, enz. enz. Geen wonder dat men zich in Heusden heeft opgemaakt voor een grootse feest-, viering en huldiging, liefst van vijf dagen. Met grote luister is j.l. woensdag de viering ingezet. Deze eerste dag werd voor namelijk een dag voor de jeugd, welke werd begonnen met een plechtige Hoog mis welke door de jubilaris in de prachtige versierde kerk werd opgedragen. In de pastorietuin nam pastoor Kolsteren 's mid dags een zang- en bloemenhulde van de jeugd in ontvangst. Na eerst afzonderlijk gezongen te hebben verenigden de jongens en meisjes zich tenslote tot één groot koor, dat onder leiding van mej. A. v. d. Lee en met orgelbegeleiding van de heer J. v. d. Broek een roerende zanghulde bracht. Naast

Echo van het Zuiden | 1960 | | pagina 13