waaLwijkse en UnqstRAAtse couRAnt Installatie van burgemeester Stieger ij te Drunen DRUNEN LüL <=^t)a,cjloeL ézAvttoovt erhulót DAG VADER VADERDAG! Filmjournaal 19 juni: TEL. 2791 Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij An toon Tielen AÏoofdredacteur: JAN TIELEN Gironummer 50798 Dit blad verschijnt 2 x per week A.s. zaterdag zal in Drunen de installatie plaats vinden van de nieuwe burgemeester, Mr. H. J. M. Stieger. Tot voor kort werd een speciaal comité in 't leven geroepen, welke de fees telijkheden rond deze installatie zou organiseren. Men is al gemeen van plan de nieuwe burgemeester waardig en op een grootse wijze te ontvangen. Naast de installatieplechtigheid in een bijzondere raadszitting vormen de hoogtepunten van dit feest de plechtige solemnele H. Mis, een receptie ten ge meentehuize en een groots défilé, waarmede Drunen zich aan zijn nieuwe burgemeester wil tonen. Voor de opzet van dit défilé werd het advies ingewonnen van Luc. v. Hoek. Dit de- filé heeft n.l. tot doel alle facetten van het verenigings- en organisatieleven uit Drunen en Elshout te tonen, alsmede de bedrijvigheid op gebied van land- en tuinbouw, handel en industrie. Op zondagmiddag zal burgemeester Stieger met zijn echtgenote en kinderen een rondgang maken door de ge hele gemeente. In de diverse buurtschappen wordt dan de ge legenheid geboden de nieuwe burgemeester te verwelkomen. Het programma voor deze dagen is als volgt Zaterdag 18 juni 8.15 uur Aankomst van de burgemeester aan de grens der gemeente (viaduct Overlaat). Ter verwelkoming zullen aanwezig zijn het ge meentebestuur, het comité van ontvangst, depu taties van de Gilden en een groep schoolkinderen. 9 uur Solemnele H. Mis in de parochiekerk van de Heilige Lambertus. 9.45 uur Kranslegging door burgemeester Stieger bij de ge- denkplaat bij het gemeentehuis ter herdenking van de gevallenen 19401945. X 10.30 uur Bijzondere raadszitting in de grote zaal van de Hoge Braken. Deze bijzondere raadszitting, waar in de installatie plaats vindt, is alleen toeganke lijk voor genodigden. 15.30 tot 16.30 uur Receptie ten gemeentehuize. Middels deze receptie wordt iedereen in de gele genheid gesteld persoonlijk met de nieuwe bur gemeester kennis te maken. 16.30 uur Défilé langs de nieuwe burgemeester. Dit défilé zal worden afgenomen voor het gemeentehuis, al waar op het Raadhuisplein halt zal worden ge houden. Het défilé zal worden opgesteld in de Prins Hendrikstraat en zal trekken door de Sta tionsstraat en na de afmars vanaf het Raadhuis plein door de Grotestraat naar de Remise, waar de stoet zal worden ontbonden. 's Avonds is er in diverse gelegenheden dansen. Zondag 19 juni Zondagmiddag vanaf 14.30 tot 18 uur zal burgemeester Stie ger een rondrit maken door de gemeente. De te volgen route is als volgt 14 uur vertrek gemeentehuis, Grotestraat, Huiten, Bossche- weg, Kasteeldreef, Wolfshoek, Heusdenseweg, Kerkstraat, Kapelstraat, Stationsstraat, Nieuwe wijk, Grotestraat, Eind- straat, Kleinestraat, Grotestraat, Torenstraat, Hoge Schijf, Giersbergen. De bewoners worden verzocht de vlaggen uit te steken. Zondagsdienst. Vanaf zaterdagmiddag 3 uur tot maandagmorgen 8 uur, uit sluitend voor spoedgevallen. Dienst: Ds. Verhaak. GEMEENTERAAD. De Parelvissers. De Parelvissers hielden zon dag haar jaarlijks visconcours in het Afwateringskanaal. Er werd een mooie en sportieve strijd ge streden om de wisselbeker en di verse andere fraaie prijzen. De uitslagen zijn als als volgt: 1. M. v Wezel, 83 pnt.; 2. Kle- van 63 pnt.; 3. L. Verschure 60 pnt.; 4. F. Brok 57 pnt.: 5. A. v. d. Wiel 48 pnt.; 6. H. v. d. Wiel 39 pnt; 7. H. Kruisen, 39 pnt.; 8. H. de Brouwer 33 pnt. Geslaagd. Mej. Joke Vorstenbosch, hulp- badmeester aan het zwembad al hier, slaagde voor het diploma zwemlerares. Mooi succes van de AMCD. Mej. Corry v. d. Berg uit Waal wijk, lid van de AMCD alhier, wist met mevr. Munnich Stokvis uit St. Oedenrode in de internati onale Rallye Scheveningen LuxemburgScheveningen, wel ke rallye meetelt voor het inter nationale kampioenschap, beslag te leggen op de eerste prijs voor dames en veroverde daarmee de Coupe des Dames. In deze zware rallye is vooral de sportiviteit van deze dames naar voren ge komen. Twee andere deelnemers, die het spoor waren zoek geraakt en zelfs van de weg waren ge raakt, werden door de twee da mes weer op het goede spoor ge zet. terwijl zij later niet minder dan zes equipes hebben geholpen met technische problemen. Het aantal strafpunten, dat de dames kregen, bedroeg slechts 10, welke punten werden opgelopen door dat zij anderen hulp hadden ver leend. De AMCD is terecht trots op deze prachtige prestatie van een van haar leden en hoopt deze twee dames het volgend jaar uit geleide te doen voor de Rallye de Monte Carlo. De KAV maakte een uitstapje. Dinsdag j.l. maakte de KAV 'n uitstapje. Om half 8 vertrokken zij uit Drunen richting Nijmegen waar bij- de uitkijktoren Sterren- berg een kopje koffie werd ge dronken^ waarna men richting Arnhem ging voor een bezoek aan het Ned. Openlucht Museum, wat dan ook werkelijk mooi twas. 's Middags werd de tocht voort gezet naar Winterswijk, waar 'n excursie was bij een tricotagefa- briek, wat heel interessant en leerzaam was. Nadat in de bus door een van de dames een ver slag was voorgelezen over een bedevaart, die zij naar Lourdes had gemaakt, werd er door de leden van de KAV vrijwillig een collecte gehouden voor de zieken die zelf een reis naar Lourdes niet kunnen betalen en deze bracht op 25.50, wat dan ook naar Zuster van Rijckevorsel in Vught is gestuurd. Dansen. Ter gelegenheid van de instal latie van burgemeester Stieger is er zaterdagavond in de Hoge Bra ken gelegenheid tot dansen. In de zaal van Gez. Elshout geeft de Boerenkapel uit Drunen deze avond amusementsmuziek. Agenda. Vrijdag 17 juni. 4.30 u. Drunense Balletschool Hoge Braken. 8.30 uur repetitie harmonie De Volharding. 7 uur trainen DVC. 78 uur duiven inkorven café v. d. Geld. Zaterdag 18 juni. 5 uur „Wapensmokkel op Cu ba" (Santiago) 14 jaar, Hoge Braken. Zondag 19 juni. 11.15 uur R.K. Bibliotheek Ho ge Braken. 11.30 uur repetitie harmonie Beatrix,zaal v. Delft. 11.30 uur repetitie harmonie Volharding zaal gez. Elshout. 2 uur jeugdfilm „Vier rakkers en een oude jeep", Hoge Bra ken. 5 uur „Wapensmokkel op Cu ba", 14 jaar, Hoge Braken. 8 uur „Der Lachende Vage- bund", a. 1., Hoge Braken. 12 uur Nationaal schietcon- cours St. Hubertusgilde, café Fr. v. Delft. 2 uur Hengelconcours junio ren Parelvissers. Maandag 20 juni. 4 uur Balletschool zaal gez. Elshout. 7.30 uur middenstandscursus r.k. jongensschool. 7 uur trainen DVC. Dinsdag 21 juni. 7 uur trainen DVC. Woensdag 22 juni. 7 uur trainen Volleybalclub. 78 uur Centrale Volksbank Maria Stuartstraat. 8 uur „Der Lachende Vage- bund", alle leeftijden, Hoge Braken. 8 uur clubavond OOO in café Elshout. 8 uur clubavond Nooit Ge dacht, v. d. Geld. 8 uur clubavond Prins Bern- hard, Hotel Royal. 8 uur clubavond DVP in café Klerks. Donderdag 23 juni. 7 uur trainen DVC. 7.30 uur Middenstandscursus r.k. jongensschool. 8 uur repetitie Cantabile, zaal gez. Elshout. Dongen Jubileumfeesten R.K. Kon. Har monie „Musis Sacrum" Dongen. Het jubileum- en feestcomité van de R.K. Kon. Harmonie „Mu sis Sacrum" te Dongen heeft een tweetal wijzigingen aangebracht in het feestprogramma ter gele genheid van 't 120-jarig bestaan van de harmonie. Op zondag 19 juni a.s. zal om 20.00 uur in de tuin van Hotel „Musis Sacrum" een openlucht bal plaats vinden, waaraan o.a. medewerking zal verlenen de be kende teenager-ster Ria Valk, die op zaterdagavond j.l. voor de T.- V.-camera's zoveel succes oogst te met haar liedje „Kom van het dak af". Op zondag 3 juli zal er 's mid dags een grote jubileum auto- raflye worden gehouden, waar voor iedereen kan inschrijven. Tijdens een groot tuinfeest des avonds in de tuin van Hotel Mu sis Sacrum zal de prijsuitreiking plaats vinden. Aan deze avond zal o.a. medewerking worden verleend door het Cocktail Trio o.l.v. Ad. v. d. Geijn. Iedere deel nemer krijgt voor deze avond twee gratis toegangsbewijzen. Met zeer veel belangstelling wordt op zaterdag 18 juni a.s. het concert tegemoet gezien, dat in de tuin van Hotel Musis Sacrum zal worden gegeven door de be kende R.K. Kon. Erk. Harmonie „Concordia" uit Loonopzand. Op zondag 26 juni is in het programma geen wijziging geko men. Om 12.00 uur al begint in het Leo XlII-gebouw het bonds- concours, tijdens hetwelk 17 corpsen zullen concerteren. Om 20.00 uur vindt in de tuin van Hotel Musis Sacrum wederom een groot tuinfeest plaats, waar aan medewerking zal worden verleend o.a. door de Selvera's. Elke morgen: Het lijkt mij nuttig om bij het aan breken van het vakantieseizoen, dat ook wel de nodige toeristen naar Waalwijk zal brengen, het verwij zingsbord naar het Oudheidkundig Museum aan de lantaarnpaal voor de zaak van Albert Heijn op de Markt te verwijderen. Het ding heeft er al tijd wel bijzonder onnut gehangen en veel W aalwijkers zullen van het be staan ervan misschien niet eens afwe ten, maar toeristen plegen hun ogen dikwijls goed de kost te geven en het zou daarom zo vervelend zijn indien een of meerdere vakantiegangers zich naar Klooster werf 6 zouden begeven om dit Oudheidkundig Museum - dat inmiddels reeds de naam Natio naal Schoenmuseum heeft gekregen - te bezichtigen. Wanneer zij dan op deze Kloosterwerf geen schoen museum en zelfs helemaal niets aan treffen, zouden zij zich terecht mo gen afvragen of Waalwijk zijn toe ristische belangen wel op de juiste wijze behartigt. Ik vraag mij trou wens af, ivaarom er bij het binnenko men van onze gemeente niet op dui delijke en in het oog springende wij ze de aandacht wordt gevestigd op dit zo unieke NATIONALE museum. Andere plaatsen plegen hun toeristi sche aantrekkelijkheden op heel wat meer spectaculaire wijze onder de aandacht van het publiek te brengen en ik zou het bestuur van het mu seum zonder meer nalatigheid willen verwijten indien we er mee door gaan het bestaan van ons nationale schoenmuseum zo angstvallig geheim te houden. Een handvol suggestieve reclameborden aan de grenzen van onze gemeente zullen m.i. hun geld heus wel opbrengen. Laat dus de toeristen en vakantie gangers niet naar de Kloosterwerf gaan om het schoenmuseum te be zichtigen, want het enige wat zij daar nog zullen vinden is de eenzame wo ning van Noudje van den Broek en N oud je heeft al genoeg zorgen aan zijn hoofd in verband met de komen de reconstructie van de omgeving van de St. Janskerk, waarvoor zijn woning in de weg staat. Wat die woning van Noudje be treft zou ik toch nog wel een en an der willen verduidelijken. Wanneer men de naakte feiten rond de ver koop van Noudjes woning kent, is men geneigd om Noudje van koppig heid en dwarsheid te beschuldigen (van deze feiten hebt u in mijn vorig dagboekblad kennis kunnen nemen). Ik geloof echter dat men dit hele ge val niet alleen door de bril van de moderne en riante stadsuitleg moet bekijken. Er spelen hier factoren mee die de meeste mensen en ook dege nen die hierbij - laten we zeggen - zakelijk en esthetisch geïnteresseerd zijn, ontgaan. Het wil voor een mens van 81 jaar heel wat zeggen, wan neer van hem wordt gevraagd de wo ning op te geven waarin hij geboren is en zijn hele leven heeft doorge bracht. Er wordt van hem heel wat meer geëist dan het opgeven van een huis alleen - een door vier stenen muren begrensde ruimte - en voor hem betekent verhuizen heel wat meer dan domweg in een andere wo ning trekken. Wanneer men 81 jaar in eën woning heeft doorgebracht, is een huis veel meer dan alleen maar een huis. Een huis is dan een zo dierbaar en een zo onmisbaar deel van het eigen leven geworden dat men er zich alleen met het grootste verdriet van zou kunnen losmaken. Een huis is in dat geval veel meer dan louter de plaats waar we wonen, slapen 'en eten, het is een stuk van ons zelf, waarin al het dierbare en al het eige ne in vreugde, blijdschap en verdriet is bijeengebracht tot een monument dat het eigen leven omsluit en in houd geeft. Het prijsgeven van een huis kan in dat geval betekenen dat men bezitloos 'en weerloos en onbe schut in het leven staat. Ik geloof dat ik mezelf ook met alle middelen zou verzetien tegen het slopen van mijn ouderlijk huis en ook voor mij zouden dan argumenten als stadsuit leg en kerkpleinverfraaiing geen en kele betekenis hebben, omdat ik mijn éigen geluk, tevredenheid en rust niet zou willen prijsgeven voor een mo derniteit zonder enige noodzaak. Ik ben ervan overtuigd dat in de kwestie rond Noudjes woning niet op de eerste plaats het geld een rol speeltmaar gevoelens en tederheden die met geen geld te betalen zijn. Wel mogen we hopen dat Noudje de kracht zal vinden om een beslis sing te nemen, welke in dit geval de beste is en als hij dat klaarspeelt, heeft hij meer gepresteerd dan ik zelf en menigeen van ons zou kun nen. Zo, dit heb ik alleen maar even willen zeggen tot degenen die mij de laatste maal misschien verkeerd be grepen hebben. m m m Over zijn werk praat hij zelden. Elke morgen gaat hij welgemoed aan de slag en komt 's avonds dikwijls moe thuis. Hij vermoeit U niet met zijn kleine of grote zakelijke beslommeringen. Dat hoeft ook niet. Hij zorgt in elk geval dat het gezin kan draaien. Denkt hij aan Vaderdag, 19 juni? Waarschijnlijk niet. Daarom hebt U juist zo'n mooie gelegenheid om hem echt te verrassen. Zondagmorgen feest voor vader: een fonkelnieuw OVER HEMD, een WEEKEND-SHIRT of een juweel van een DAS had je niet gedacht, Vader MAAR LOOPT U DAN MORGEN EVEN LANGS BIJ Herenmodes GROTESTRAAT 228 WAALWIJK VRIJDAG 17 JUNI 1960 83e JAARGANG No. 48 De tcho van het Zuióen 'Opgericht 1878 Bureaux: Grotestraat 205, Waalwijk - Tel. 2021 Kaatsheuvel: Tel. 2002 - Dr. van Beurdenstraat 8 Abonnement 22 cent per week per kwartaal 2.85 3.10 franco p. p. Advertentieprijs: 10 cent per m.m. Contract-advertenties speciaal tarief. TeL-adres: „Echo" Agenda voor de buitengewone raadsver gadering te houden op zaterdag 18 juni '60, des voormiddags te 10.30 uur in het ge bouw „De Hoge Braken". 1. Opening van de vergadering met gebed. 2. Welkomstwoord door de voorzitter. 3. Koninklijk besluit d.d. 25 mei 1960 inzake benoeming Mr. H. J. M. Stieger tot burgemeester van Drunen. 4. Mededeling van de Commissaris der Koningin inzake eedsaflegging nieuw be noemde burgemeeester. 5. Installatie van Mr. H. J. M. Stieger als burgemeester van Drunen. „WAPENSMOKKEL OP CUBA". Fred is er echter één groot struikelblok en dat is de zuster van zijn baas. Olga Vogel sang, de echtgenote van de steenrijke fabri kant Otto Vogelsang (Hans Nielsen). Zij heeft namelijk belangrijke aandelen in de krant. Fred weigert echter om op de voor stellen van Olga in te gaan en geeft Pia (Susanna Cramer) niet op. Otto Vogelsang heeft inmiddels ook de buik vol van de bemoeizucht van zijn vrouw en trekt er tussenuit met onbekende bestemming. Fred er achteraan, want als goed journalist ruikt hij een pittig verhaal. Als landlopers bele ven Otto en Fred de meest dwaze uvontu- ren en de lezers van de krant smullen van de verhalen die Fred publiceert. Olga en Pia zijn intussen wat verontrust geworden door de romantische inslag van deze ver halen en zij gaan het tweetal achterna. Er gebeuren daarna nog veel dwaze dingen, maar het slot van het liedje is toch dat Fred zijn Pia krijgt. Vrolijk en muzikaal amusement. Zondag en woensdag om 8 uur. Toegang alle leeftijden. „VIER RAKKERS IN 'N OUDE JEEP" Ook de jeugd kan deze week weer eens een paar uur gezellig uitgaan in de Hoge Braken. Zondagmiddag draait hier name lijk de superspannende film „Vier rakkers in een oude jeep", waarin een stel schur ken een arme schoenmaker een boerderij wil ontfutselen die hij geërfd heeft. En het lukt nog bijna ook, maar dank zij de hulp van een aantal jonge vrienden en een dap pere hond, krijgen de boeven hun verdien de loon. Zondagmiddag om 2 uur. "HL Dit avontuurlijke verhaal speelt zich tij dens de Cubaanse vrijheidsoorlog tegen de Spanjaarden. De Spaanse vloot blokkeert de kust en dus zijn wapenen en munitie voor de Cubanen moeilijk te krijgen. Het is voor de wapensmokkelaars een gouden tijd, want de wapens worden voor grof geld van de hand gedaan. Cash Adams (Alan Ladd) en Clay Pike (Lloyd Nolan) zijn twee van die wapensmokkelaars. Zij werken wel sa men, maar in feite bestaat er een dodelijke haat tussen die twee. De oorzaak hiervan moet voor een heel belangrijk deel gezocht worden bij de schone Isabella (Rossana Po- desta), een soort Jeanne d'Arc der Cu-, baanse vrijheidsstrijders. Zowel Adams als Pike dingen naar haar gunst. Wanneer de Cubaanse generaal tenslotte de door Adams en Pike gesmokkelde wapens niet kan be talen, omdat de Spanjaarden hem van al zijn geld hebben beroofd, wil Pike zijn wapens aan de Spanjaarden verkopen. Dit doet de haat van Adams opvlammen, want hij heeft iets veel waardevollers ontdekt dan geld, namelijk de vrouw van wie hij houdt. In een tweegevecht schiet hij Pike neer. Zaterdag en zondag om 5 uur. „DER LACHENDE VAGABUND". t De bewonderaars van Conny Froboess en Fred Bertelmann kunnen aan deze film weer echt hun hart ophalen. Conny speelt weliswaar geen rol in deze film, maar ze zingt toch dat het een lieve lust is. Fred doet allebei en hij is het die als redacteur van een avondblad de dochter van de baas wil trouwen. Met deze wens lopen waar schijnlijk meer redacteuren rond. Voor TIENTALLEN GOEDE IDEEËN VOOR VADERDAG

Echo van het Zuiden | 1960 | | pagina 9