SPORTSPIEGEL MAGAZIJNMEESTER Veelbelovend program van Waalwijkse Kunstkring voor seizoen '60-'61 6 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 20 JUNI 1960 6 maakt, bijzonder goed in de smaak is gevallen. Ér werd een bezoek gebracht aan Nijmegen, Arnhem en Winterswijk, waar een tricotagefabriek bezichitgd werd. Op de thuisreis werd door een der leden een verslag voor gelezen van een bedevaart, die zij naar Lourdes had gemaakt. Er werd bij deze gelegenheid ook nog' een collecte gehouden voor zieken, die de reis naar Lourdes zelf niet kunnen betalen. Deze collecte bracht 25.50 op. t MATHIJS VAN HALDER In de gezegende ouderdom van 88 jaren is alhier overleden de heer Mathijs van Halder, een der meest vooraanstaande figuren, vooral op landbouwgebied, die Drunen in de laatste 50 jaren ge kend heeft. Hij begreep een halve eeuw ge leden reeds wat er moest gebeu ren om de boeren en tuinders een redelijk bestaan te geven en dat daarvoor nieuwe wegen in geslagen moesten worden; hij mag de emancipator van agra risch Drunen worden genoemd. Hij was oprichter of medeoprich ter van de bekende Drunense veiling, van de zuivelfabriek, van de boerenleenbank, van de afd. yan de NCB en in al die functies heeft hij tot op zeer ho- 5e leeftijd enorm veel en deskun- ig werk verricht. Maar ook ou sociaal en maat schappelijk terrein heeft hij zich met ere bewogen; we noemen hier o.m. het Wit-Gele Kruis, voorts was hij tientallen jaren lid van de gemeenteraad en 1ste wethouder. Als loco-burgemees ter heeft hij meermalen het be stuur der gemeente gevoerd en in de gemeenteraad had hij niet alleen oog voor en doorzicht in de toekomst van Drunen op agra risch terrein, maar ook evenzeer op de uithouw der gemeente, niet het winst op het industriële vlak. Een man met grote ga ven, met werkkracht en door zicht en die velen op ver schillend terrein ten dienste is geweest, een waardig zoon van kerk en gemeenschap. Geen won der dat Z. H. de Paus zijn ver diensten beloonde met „Pro Ec clesia ct Pontifice" en H. M. de Koningin hem benoemde tot rid der in de orde van Oranje Nas sau. Met hem is een van Drunen's beste zonen heengegaan, die het voorrecht heeft gehad met vol doening de groei en bloei tot op hoge leeftijd te kunnen bevorde ren en meemaken. Hij ruste in .vrede. Balletschool Drunen. De balletschool in Drunen on der leiding van Mevr. Vasseurs zal a.s. maandag in de zaal van gez. Elshout als slot van de eer ste serie lessen van dit seizoen een demonstratie geven met haar leerlingen van wat in dit seizoen werd geleerd. Deze demonstratie- les is toegankelijk voor de ou ders der leerlingen en verdere be langstellenden. Mevr. Vasseurs is een van de weinige gediplo meerde balletleraressen in Ne derland. Zij zal op deze demon- stratieles tevens uitleg geven van haar speciale methode van bal- letonderwijs. De demonstratieles wordt gehouden van 5.15 tot 8 uur. De balletschool van Mevr. Vasseurs telt plm. 20 leerlingen. Vlijmen Nieuwkuijk Haarsteeg AUTOTOCHT OUDEN VAN DAGEN. Voetbalsport UITSLAGEN VAN ZONDAG 19 JUNI 1960 Ere-Di visie FeijenoordAjax 42 le Divisie (promotie) VSVVitesse DFGNoad 1—1 2—3 (Degradatie) HCHGraafscha (Noad promoveert) »p 2—1 (Graafschap degradeert) 2e Divisie Xerxes--Velocitas 40 (Velocitas degradeert) VOORRONDE WERELD KAMPIOENSCHAP Nederland in 1962 tegen Oost-Duitsland Ook voor de wedstrijden voor de voorronde van het toernooi om het wereldkampioenschap 1962 tussen Nederland en Oost- Duitsland is thans overeenstem ming bereikt. De ontmoeting Oost-Duitsland- Nederland wordt maandag 15 mei gespeeld. Voor de return is zondag 1 oktober 1961 gereser veerd. Inmiddels is ook al een oefen wedstrijd voor 't voorlopige Ne derlandse elftal voor 't komende seizoen vastgesteld. De „voorlo- pigen" zullen woensdag 21 sep tember ter voorbereiding van de wedstrijd tegen België uitkomen tegen het elltal van Saarland. Voor het Nederlandse B-elftal is ook reeds een wedstrijd vast gesteld. Woensdag 26 oktober zal het B-team in Nederland tegen Luxemburg-A spelen. De KNVB voert nog besprekin- zozeer begeerde punten gegaan, dan zouden er zeker doelpunten zijn gekomen maar de voorhoede van Haarsteeg nam het nogal ge makkelijk op en zodoende kreeg de Bossche achterhoede telkens de kans om in te grijpen. De ac tiefste speler van de thuisclub was ditmaal Huub Ivivits. In de eerste helft opgesteld als rechts half, zette hij telkens met keurig aangegeven ballen de voorhoede aan het werk en nadien als links binnen vormde hij eveneens een groot gevaar in de vijandelijke li nie. Vlak voor de rust slaagde de linksbuiten van Haarsteeg Jung- geburth er in een fraaie pass van v. d. Heijden af te ronden, maar op advies van de Bossche grens rechter, die tussenbeide kwam, annuleerde de plaatselijke arbi ter Tini Walk dit doelpunt, om dat Junggeburth in buitenspel- positie zou hebben gestaan. Met het afkeuren van dit doelpunt wilde de arbiter naar onze me ning zijn objectiviteit duidelijk tonen. In de tweede helft, die met een 0—0 stand aanving, liepen de RKJVV-ers hard van stapel en doelman Kuijs moest somtijds al z'n talenten tonen om erger te voorkomen. Eenmaal bracht de lat redding, maar ook aan de overzijde zag Ivivits een hard schot, van dichtbij gelost, van de onderkant van de lat terugkaat sen. Junggeburth viel tenslotte de eer te beurt de score te ope nen. Uit een fraaie pass van aan valsleider v. d. Heijden maakte hij geen fout en schoot de bal hard en zuiver in, 10. Het slot- offensief van de gasten werd door het trio W. v. Oijen, B. van Oijen en Fr. v. d. Bosch opgevan gen, al had HaarsteegJiel geluk wel een beetje op de nand, toen uit een scrimmage voor doel een der Bossche voorwaartsen van dichtbij hard over schoot. Het VAN GENT Co. N.V. FABRIEK VAN STALEN VEREN, SCHOEN- FOURNITUREN, PLASTIC-ARTIKELEN vraagt voor direct Aanmelden dagelijks aan de fabriek: Winterdijk 7a, Waalwijk gen met de Tsjechische voetbal bond voor een wedstrijd Neder- land-Tsjechoslowakije zoals eerder werd gemeld speelt het Nederlands elftal 30 oktober in Praag tegen Tsjechoslowakije doch waarschijnlijk wordt deze ontmoeting pas in het voorjaar van 1962 gespeeld. Met de Hongaarse bond wordt ten slotte nog onderhandeld over een wedstrijd „Jong Oranje" en de Hongaarse jeugdploeg onder 23 jaar. Het programma van het Ne derlandse A-team, dat voor wat het seizoen 1960-1961 betreft, nu vrijwel compleet is, ziet er thans als volgt uit: Seizoen 1960-1961: 21 sept.: Voorlopig Nederlands elftalSaarland. 2 okt. Antwerpen: BelgiëNe derland. 30 okt. Praag: Tsjechoslowa kijeNederland. 22 maart: NederlandBelgië. 30 april: Nederland-Hongarije, (voorronde WK)). 15 mei: Oost-DuitslandNe derland (voorronde WK). Seizoen 1961-1962: 1 okt.: Nederland-Oost-Duits- land (voorronde WK). 22 okt.: Boedapest: Hongarije- Nederland (voorronde WK). 12 nov.: NederlandBelgië. Haarsteeg Haarsteeg HaarsteegRKJVV 10 In een door beide partijen ma- tig gespeelde wedstrijd is Haar steeg er ditmaal in geslaagd baas in eigen huis te blijven en het Bossche RKJVV de kleinst mo gelijke nederlaag toe te brengen. Ongetwijfeld loon naar werken, want gedurende de gehele wed strijd had de thuisclub een klein veldoverwicht, een meerderheid die tot uitdrukking kwam in een groot aantal scoringskansen en waarvan er slechts eén werd be nut, welk doelpunt tenslotte de overwinning bracht. Dat de RKJVV-ers niet tot sco ren konden komen, lag wel enigszins aan hun geringe stoot kracht, maar ook aan het prach tige spel van stopper Bertus van Oijen, die op een uitstekende wedstrijd kan terugzien en in laatste instantie verdedigde doel man Kuijs zijn heiligdom met zo veel bravour, dat er voor de Bos schenaren geen doorkomen aan was. Vanaf het begin ontwikkel de zich een gelijk opgaande strijd met vooralsnog wisselende kansen. Omdat het warme weer de spelers wel enigszins in de be nen zat.lieten zij zoveel mogelijk de bal het werk doen en werd er zodoende vaak aardig gecombi neerd. De thuisclub had in deze beginperiode het beste van het sj)el en had het inderdaad om de bleef tenslotte 10 en Haarsteeg had de eerste overwinning in het tournooi behaald. Biljarten FINALEWEDSTRIJDEN OM HET PERSOONLIJK KAMPI OENSCHAP DRIEBANDEN KLASSE A. Op 22, 23 en 24 juni a.s. zullen in het clublokaal van de B.V. 't Zwaantje bij de heer M. v. Bracht de finalewedstrijden worden ge speeld om het persoonlijk kam pioenschap driebanden klasse A van het district Waalwijk van de KNBB. Uit de dezer dagen ge speelde voorwedstrijden in de clublokalen van HBS en Nooit Volleerd hebben zich een vijftal sterke driebandenspelers in de finale geplaatst, n.l. C. Teurlings van Centraal, een betrekkelijk n°g jonge speler, die echter op het terrein van het driebanden- spel heel wat in zijn mars heeft en in de voorwedstrijden met een algem. gemiddelde van 0.676 uit de bus kwam. Hierop volgde M. van Bracht van 't Zwaantje, een zeer sterke speler, die eveneens een uitstekende kijk heeft op de ze spelsoort en met één verloren partij in de voorwedstrijden een gem. van 0.622 liet aantekenen. G. Brok van OOG is eveneens een speler, die in deze finalewedstrij den een ernstig woordje zal mee spreken. Hoewel deze speler slechts één partij verloor, was zijn gemiddelde iets lager dan van drie andere deelnemers, n.l. 0.566. G. Roomer van Ons Genoe gen is bekend als een speler van klasse, die, hoewel hij 3 van de 6 partijen verloor, een pracht- prestatie leverde door met het hoogste partijgemiddelde, n.l. 1.215 en een algem. gemiddelde van 0.600 de voorwedstrijden te beëindigen. Het partijgemiddelde van 1.315 is echter van wereld klasse. Tenslotte Ad van Crom- voirt van BSV, die weliswaar slechts met de hakken over de sloot in de finale komt met een algemeen gemiddelde van 0.511, doch zeer zeker in staat is voor verrassingen te kunnen zorgen. Dit vijftal wordt in de finale wedstrijden gecompleteerd door Jan v. Helvoirt, de titelhouder van het vorige seizoen, die zich de laatste tijd onder supervisie van Henny de Ruijter ernstig op het driebandenspel toelegt en in staat moet worden geacht zijn ti tel te kunnen prolongeren. Of hem dat lukken zal, is een ande re vraag, Al met al een zeer sterk bezet finaletoernooi, waarvan de uitslag met geen mogelijkheid te voorspellen valt, maar waarvan voor biljartliefhebbers veel zal zijn te genieten. Vijf avonden op woensdag Dank zij een extra subsidie van de gemeente zal de Waalwijkse Kunstkring dit najaar aan haar 16e seizoen kunnen beginnen. Het bestaan van deze voortreffe lijke culturele instelling, die in vijftien na-oorlogse jaren 225 voorstellingen van beroepsartis- ten organiseerde en vele films vertoonde, die Waalwijk anders voorbij gegaan zouden zijn, heeft dit jaar wel aan een bijzonder dunne draad gehangen en zonder de interventie van net gemeente bestuur, dat de Kunstkring voor Waalwijk wil behouden, zou het derde lustrum tevens het laatste van de Kunstkring zijn geweest. Voor het seizoen 19601961 heeft het bestuur van de Kunst kring weer een veelbelovend pro gramma gastgesteld. Van grote betekenis is het vooral dat men er in is geslaagd om de donder dagavond zoveel mogelijk uit de speeldata te weren en daarvoor in de plaats beslag heeft kunnen leggen op 5 woensdagavonden. Deze wijziging zal de belangstel ling ongetwijfeld ten goede ko men. Er zijn voor het komende seizoen elf avonden geprogram meerd: vijf op woensdag, twee op donderdag en vier op dinsdag. Er zullen vijf toneelavonden ko men, een van 't Rotterdams To neel, twee van de toneelgroep „Puck" en twee van onze „eigen" toneelgroep „Ensemble". Verder zal ook Het Brabants Orkest weer een concert geven, terwijl we in het vlak van de muziek ook zullen kunnen luisteren naar de beroemde Amerikaanse mezzo sopraan Carolyn Stanford. Een evenement zal ongetwijfeld ook zijn het optreden van de danse res Ciliy Wang, die we reeds eer der in Waalwijk hebben mogen zien. Ten slotte zijn er twee filmavonden en een lezing met film. Het gehele programma ziet er als volgt uit: Donderdag 15 sept.: Rotter dams Toneel. Dinsdag 4 okt.: Filmavond, waarop het prachtige filmwerk „Les quatre cents coups" zal ver toond worden. Woensdag 19 okt.: Toneel groep „Puck". Woensdag 9 nov.: Carolyn Stanford. Dinsdag 22 nov.: Toneelgroep „Ensemble". Woensdag 14 dec.: Dansavond Cilly Wang. Woensdag 11 jan.: Toneel groep „Puck". zDonuerdag 26 jan.: Het Bra bants Orkest. Dinsdag 7 febr.: Filmavond. Dinsdag 28 febr. Lezing met film. Woensdag 15 maart: Toneel groep „Ensemble". De uitslag van de voorwedstrij den was als volgt: gw. gl. vl. gem. pnt. 1. C. Teurlings, Centraal 5 0 1 0.676 3 2. M. v. Bracht, 't Zwaantje 4 2 0 0.622 4 3. G. Brok, OOG 5 0 1 0.566 6 4. G. Roomer, Ons Genoegen 3 0 3 0.666 8 5. Ad v. Croinvoirt, BSV 3 0 3 0.511 10 6. J. Passier, Ons Genoegen 3 0 3 0.438 12 7. M. Teurlings, Centraal 2 0 4 0.476 13y2 8. M. Knuist, Keesje 2 0 4 0.426 15y2 9. M. Slaats, BSV 0 2 4 0.424 18y2 10. A. Slaats, Nooit Volleerd 1 0 5 0,392 19y2 Deze uitslagen zijn berekend naar winstpunten en gemiddel den. Hoogste serie: M. van Bracht met 8 caramboles. Hoogste par- tijgeiniddelde G. Roomer met 1.315. A. Slaats is met een gein. van 0.392 half gedegradeerd. De spelers die in de finale zul len uitkomen zijn: Jan v. Hel voirt van HBS, C. Teurlings van Centraal, M. van Bracht van 't Zwaantje, G. Brok van OOG, G. Roomer van Ons Genoegen, Ad v. Cromvoirt van BSV. De wedstrijden vangen aan op woensdag 22 juni om 7 uur en eindigen vrijdagavond, waarna de districtsvoorzitter, de heer Tom Burmanje. de wisselbeker zal uitreiken en de kampioen zal huldigen. Duivensport HOGEVAART De P.V. Nooit Gedacht, geves tigd bij de heer C. van Tilborgh op de Hogevaart, hield zaterdag een wedvlucht vanuit Pont St. Maxence, afstand 314 km. Gelost om 9.45 uur. De eerste duif werd geconstateerd om 2.24, de laatste duif om 3.2.20. Ingemand werden 118 duiven. I)e prijzen werden als volgt behaald: C. M. de Jong 1; H. Vos 2 18; A. Florijn 3 17 22; A. de Louw 4; A. Spierings 5 24; M. Blok 6; A. J. Ophorst 7; C. Verhagen 8 14; G. Rozenbrand 9 12 28; P. de Me ter 10 37; F. Tactor 11 23 26; C. van Tilborgh 13 15 20 30 35; M. Netten 16; J. Pols 19 36; D. v. d. Schans 21 33; A. Brouwers 25 31 34; A. v. Campen 27; A. Hei bloem 29; A. Sp Zeist 38. spuibroek 32; J. v. De prijzen van Chateauroux, afstand 593 km., werden als volgt behaald: H. v. Seist 1 9 10 12; A. Vos 2 14; C. Broeks 3; G. Rozenbrand 4; A. Spuibroek 5; H. de Jong 6 7 11 15; Johannes Sterrenburg 8; J. v. Zeist 13. Ingemand werden 44 duiven. Gelost om 5 uur. Eerste duif ge constateerd 0111 2.44, laatste duif om 5.27. A.s. donderdagavond tussen 7 en u. inmanden voor St. Denis. Waspik Raamsdonk OUDEN VAN DAGEN OP REIS. modem bedrijf gevolgd en met bewonde ring mochten we getuige zijn van wat de heer van Buul hier aangedurfd heeft met de vestiging van dit café-bedrijf, dat mag ge zien worden als volkomen aangepast in de nieuwe woonwijk. Er was een zeer grote belangstelling bij de officiële opening om 6 uur vrijdag n.m., toen de burgemeester met mevrouw, de secretaris en 't gemeentebestuur, technische afdeling, pastoor Beckx en verdere geno digden een woord van felicitatie tot de heer van Buul richtte, waarin hij hem prees voor het initiatief en de durf een dergelijke zaak te vestigen, welke ongetwijfeld in een grote behoefte gaat voorzien. Spr. wa3 er van overtuigd, dat mede door de goedo naam van van Buul zijn opzet in alle op zichten zal slagen en hij sprak de hoop uit, ook namens het gemeentebestuur, dat zijn verwachtingen in vervulling zouden gaan. De heer van Buul dankte de burgemees ter in hartelijke woorden voor het gespro kene en de goede wensen van het gemeen tebestuur en voor de grote belangstelling van de geestelijke overheid e.a. welke hij bij de officiële opening van verschillende zijde mocht ontvangen. Hierna werden door een dochtertje van Van Buul aan mevrouw van de burgemees ter bloemen aangeboden. Daarna volgde de aanbieding van een heerlijk glaasje naar de aard van het bedrijf, gevolgd door een har tig hapje. Het bedrijf als zodanig is op zeer prac- tische wijze gebouwd en ingericht. Aan de zijde van de La Courtetraat komt men bin nen in het café, waaruit men een ruim uit zicht heeft op de wijk. Naast de café ruimte bevindt zich een vergaderzaal met toneel, achter de café-ruimte bevindt zich een keuken van waaruit de gewenste nodige hapjes in een frisse atmosfeer kunnen wor den geserveerd. De woongelegenheid is op de eerste ver dieping aangebracht. Aan de voorkant is een terras aangebracht, waarmee de gele genheid tot een rustig zitje is geschajxm. Vermelden we nog dat de zaak is gebouwd door aannemer van der Aa uit Elshout, onder architectuur van de heer Verhagen uit Drunen. Aan de ondernemer van Buul is alle suc ces toegewenst met deze schitterende zaak. WIELERCLUB DE ZWALUW. De uitslag van de zomeravondcompetitie is als volgt: Amateurs: 1 J. v. d. Griendt; 2 P. Hermus; 3 L. Toeback; 4 H. v. d. Velden. Nieuwelingen: 1 J. v. Weert; 2 W. Hairwasser; 3 W. van Heijst; 4 J. v. Hees- wijk ex aequo L. Leest, W. van Heel, M. de Haas, W. Maasakker, H. van Heijst, J. v. d. Water, op een ronde G. Beenen, J. Smulders. Adspiranten: 1 L. de Lang, 2 G. Pulles. OPENING NIEUW CAFÉ Vrijdagavond 17 juni opende op de Vlied berg de heer J. van Buul een nieuw café; er waren veel genodigden die de heer van Buul succes toewensten en het nieuwe café veranderde spoedig in een bloemenpracht. Zaterdagavond wa6 het wederom een druk te; velen bezichtigden het prachtige café met grote danszaal. Het ging er gezellig naar toe en een prima orkest zorgde voor een vrolijk stukje muziek. SACRAMENTSPROCESSIE TROK UIT. De Nieuwkuijkse Sacramentsprocessie, die elk jaar aan devote luister wint en steeds meer een eerbiedige en sober stijl volle manifestatie wordt van de levende eerbied van katholiek Nieuwkuijk voor het H. Sacrament, heeft weer een enorme be langstelling getrokken. Opnieuw werd de Christus Eucharisticus vanuit de beslotenheid van het tabernakel uitgedragen door de straten en velden van Nieuwkuijk, omringd door de zingende en biddende gemeenschap der gelovigen. Door de gezinnen die langs de processie route wonen werden bloemen voor 't raam geplaatst en de vlag uitgestoken. A. V. O. Over enkele dagen zal er weer een col lecte worden gehouden ten bate van de Ned. Vereniging voor Sociale Zorg aan minder validen. De vrijgevigheid van de bevolking zal naar men hoopt ook ditmaal niet teleur stellen. DE VLIEDBERG. Nog i6 de Vliedberg niet voltooid. Nog steeds gonst het er van activiteit. Reeds werd er op de in aanbouw zijnde Ulo-school, die bijzonder belangrijk is en die ook aan de Vliedberg bijzonder cachet geeft, de vlag gehesen. In september hoopte het schoolbestuur met het onderwijs te kunnen starten. De realisering van de plannen tot de bouw van een noodkerk, vooruitlopende op de stichting van een nieuwe parochie, verlopen misschien wat minder vlug dan de Vliedbergers gewenst voorkomt, maar het ziet er toch wel naar uit, dat ook op dit gebied binnen afzienbare tijd grotere acti viteiten aan de dag gelegd kunnen worden. Het maximaal aantal op „de Vliedberg" te bouwen woningen bedraagt voorlopig vijfhonderd. Een groot gedeelte hiervan be^ 6taat uit particulier bezit. Binnenkort wordt een aanvang gemaakt met de bouw van 34 woningen, die ongeveer f 14.500 per stuk zullen kosten. De belangstelling hiervoor is groot. Verder staan op stapel een door- spoorlijn, via de Vliedberg naar Nieuwkuijk, een betere verbinding met Heusden en een aansluiting op de weg Nieuwkuijk - Hei voort. We hopen dat met deze werkzaam heden spoedig kan worden aanvevangen. OFFICIËLE OPENING VAN EEN MODERN CAFÉ-BEDRIJF. Keulen en Aken zijn niet op één dag gebouwd. Ook het nieuwe pand van de heer Joh. van Buul in de Jonkheer de La Courtstraat op de Vliedberg is niet in één dag, maar dan toch in een recordtijd van enkele maanden klaar gekomen, zodat reeds vrijdag j.l. de feestelijke opening kon plaats vinden. Met groeiende belangstelling heb ben we de verbazend snelle opbouw van dit VISWEDSTRIJD. In het viswater van de Visclub de Hut werd door de vissers van de Michelinfabriek Den Bosch een wedstrijd gehouden; er werd weinig vis gevangen, zodat vele prij zen nog met loting verdiend werden. FEEST BIJ DE SCHOOLJEUGD. Bij de Zusters werd een feestdag ge organiseerd voor de kleuters van de be waarschool. Heel de dag werd voor ver maak en ontspanning gezorgd. Vele nieu we attracties als glijbaan, rekstok, schom mel enz., teveel om op te noemen, was aanwezig, 's Middags een koffietafel en om 3 uur kwamen de ouders voor een bezoek en overtuigden zich hoe de kinderen het maakten. Het was zo te zien, dat het feest geslaagd genoemd kan worden, want de kinderen raakten niet uitgepraat, wat zij die dag zoal hadden ontvangen aan ver snaperingen enz. Een geslaagde feestdag. SCHOOLREISJE. Dinsdag 28 juni maken de kinderen van de 7e en 8e klas een schoolreisje. De mooi ste plaatsen van Nederland worden bezocht, er is grote belangstelling. LANGSTRAATSE KRUISBOOGBOND. Zondag 19 juni werd op de banen van het Kruisbooggezelschap Rozenjacht het 2e bondsconcours gehouden van de Lang- straatse Kruisboogbond. Het was gunstig weer voor de schutters en er werden hoge punten behaald. Voorlopige uitslag na twee concoursen Corps A: 1 Rozenknopje Vlijmen 165 pt.; 2 Rozenjacht Vlijmen 164 pt.; 3 Spruit wordt een boom, Oisterwijk 163 pt.; 4 WiL lem Teil Vlijmen 156 pt.; 5 Na arbeid ver maak, Rosmalen 137 pt. Corps B: 1 Spruit wordt een boom 155 pt.; 2 Rozenjacht 146 pt.; 3 Na arbeid ver maak 136 pt.; 4 Rozenknopje 133 pt.; 5 Willem Teil 117 pt. Voorlopige stand Koningskruis'W. van Engelen, H. v. d. Pol, beiden 44 pt. Ere-teken: H. Herman 43 pt. Extra aanbieding: A: 1 4 schutters Ro zenjacht 53 pt.; 2 Spruit wordt een boom 52 pt., 3 Willem Teil 51 pt.; B; 1 Razen- jacht 2 52 pt.; 2 Spruit wordt een boom 46 pt. Personeel A: 1 A. v. d. Dungen 23 pt.; 2 P. van Engelen 24 pt.; 3 H. Herman 24 pt.; 4 J. van Beijnen 24 pt,5 W. van Engelen 24 pt. Personeel B: 1 M. Jansen 23 pt.; 2 mej. Truus Koppens 23 pt.; 3 A. J. van Engelen 23 pt.; 4 M. v. d. Pol 23 pt. KANARIEVERENIGING VOGELLUST. De Vlijmense Kanarievereniging Vogel- lust heeft op de laatste ge'oouden vergade ring besloten een uitstapje '(e maken naar de Kweek Kampioenendag te Neede-Overijsel op 3 juli a.s. Dank zij de activiteit van hrt comité, dat alles in het werk stelt om d>e ouden van dagen een aangename middag te bezorgen en de gulheid van de inwone rs die de collecte steeds ruimschoots gedenken, is het ook dit jaar weer mogelij k geworden om de inwoners van boven de 70 jaar ge-. heel belangeloos een reis aan te bieden. Donderdag a.s. des middags om 12 uur zal met het ophalen worden begonnen en om 12.30 uur zal het gezelschap met twee bussen vertrekken voor een reis naar West- Brabant, met als hoofddoel het plaatsje Bergeijk. Des avonds om half negen wordt het gezelschap weer terug verwacht en zal de Kon. Harmonie St. Cecilia bij café M. Achten gereed staan om vervolgens met muziek voorop naar café G. Kooien te trekken waar de avond dan verder met een gezellig samenzijn zal worden doorge bracht. ÜE'IüjI SACRAMENTSPROCESSIE. Zondagmiddag trok in Waspik-Boven de Sacramentsprocessie door de straten. Van af de Theresiakerk via de Schotse Hoog landersstraat tot aan de onbewaakte over weg in de Spoorstraat had men hiertoe in de straten een passende versiering aange bracht. Bij het Maria-kapelletje en in de Spoorstraat waren twee rustaltaren ge plaatst, waar de processie even werd on derbroken. Diverse plaatselijke vereniging gen trokken in de processie mee, waarbij o.m. de Kon. Harmonie Volksvlijt en Volksvermaak haar medewerking verleende. O.K.K. TE OISTERWIJK. Zaterdagavond 1.1. trad onze plaatselijke Chr. Gemengde Zangvereniging op in Ois terwijk, waar het koor tesamen met enkele andere zangverenigingen een concert ver zorgde. Onder leiding van dhr. A. Faro uit 's-Gravenmoer kwam O.K.K. tot goede prestaties en liet een gunstige indruk achter. VERKEERSDIPLOMA UITGEREIKT. Op het gemeentehuis reikte burgemeester van Erp aan 22 meisjes en 32 jongens een verkeersdiploma uit. De heer N. v. d. Rij ken, consul van de bond voor Veilig Ver-, keer, opende de bijeenkomst die hiertoe werd belegd. Naast het diploma ontving elk der geslaagden een speldje met 't embleem van de Bond voor Veilig Verkeer. Karei Anemaat en Dineke Savelkouls kregen bo vendien nog een wapenlepeltje van de ge meente Waspik, omdat zij met resp. twee halve fouten en nul fouten zich het best door het examen heenwerkten. Burgemees ter van Erp drong er bij de kinderen op aan de kennis van het verkeer die zij zich nu hadden vergaard ook in de praktijk toe te passen. De bijeenkomst werd nog bijge woond door de hoofden der scholen en door vertegenwoordigers der rijkspolitie van de plaatselijke bond voor Veilig Verkeer. COMITÉ UITSTAPJE OUDEN VAN DAGEN. Vrijdag a.s. zal er 's avonds om half 8 ten gemeentehuize een vergadering worden belegd voor de leden van het comité Uit stapje Ouden van Dagen. Onder meer zal hier de reis van dit jaar welke is gepland op 6 juli worden besproken. BESCHERMING BEVOLKING. De eerstvolgende instructie-avond voor de leden der blokploegen van ons plaatselijk BB-verband zal niet zoals bij circulaire werd meegedeeld plaats hebben op woensdag 22 juni, maar op dinsdag 21 juni. Samenkomst acht uur bij de brandweerkazerne. BADMINTON. De badmintonclub Vitesse speelde in 't gemeentelijk gymnastieklokaal haar laatste competitiewedstrijd van dit seizoen. Tegen stander was Goirke uit Tilburg, dat met 5-1 ons Vitesse de baas bleef. Óp de eind- ranglijst eindigde Vitesse op de 6e plaats. Het volgende seizoen hoopt Vitesse dat thans 15 leden telt met 3 teams aan de competitie deel te nemen. COMBINATIEWEDVLUCHT Waspik, R'donk, R'veer, G'berg en Hank. Uitslag Pont St. Max., afstand 315 km., 506 duiven, wind Z.W., eerste 50 J Timmers W 1; H Snijders G 2; J v On- zenoort R 3; J v Strien Rv 4; R v Iersel R 5; P de Graauw W 6, 27, 47; J v Hoof W 7, 25, 28, 40; Th Heijmans H 8; L v Dicm Rv 9; L Verschuren Rv 10; C Oud- zegel G 11; Formella G 12; Th Smits W 13, 41; F Hanegraaf H 14; Dr Smits W 15, 43; C Blok G 18; H Verschuren Rv 17, 49; Kemmeren-Zagers 18; H Broeders Rv 19, 31; A v d Pluijm G 20; J Hondijk G 21; C Arendse Rv 22, 26, 37; H Ne- rings W 23, 44; S Selders W 24; J Riool Rv 29; J Pagie W 30; C Hommel Rv 32, 42; L de Wit Rv 33; F Roovers W 35; J v Tilborgh W 36; M C Oomen Rv 38; P Keijzers Rv 39; H Treffers W 45; A de Ruijter R 46; F v d Mosselaar W 49; K Schinietz W 50. Afgelopen woensdag maakten de ouden van dagen van Raamsdonk en R'veer weer hun jaarlijks door oranjecomité's georgani seerd zomeruitstapje. Dit jaar voerde de tocht, die met een 8-tal bussen werd ge maakt, naar Nijmegen en Berg en Dal. 's Avonds om ongeveer half acht werden de oudjes aan de grens van de gemeente opgewacht door de harmonie St. Bavo, die voor de bussen uit naar 't Havenplein trok, vanwaar de Raamsdonkse oudjes huis waarts togen en die van Raamsdonksveer 't laatste gedeelte van hun reis aanvingen. ZOMERNEDERLAAGTOURNOOI HKS. In het zomernederlaagtournooi van de biljartvereniging HKS, komt in de B-klasse HKS uit tegen Altijd Raak uit Waspik op vrijdagavond. Zaterdag wordt eveneens in de B-klasse een wedstrijd gespeeld tegen KOT, Raamsdonksveer. GESLAAGD. Aan de 3-jarige handelsavondschool te Geertruidenberg slaagde onze plaatsgenoot H. Vissers Jzn. BENOEMD. Met ingang van 16 juni is tijdelijk be noemd aan de R.K. Jongensschool alhier de heer Hooymayers uit Oosterhout.

Echo van het Zuiden | 1960 | | pagina 6