KAATSHEUVEL ENERGIEK PERSOON t t t HOOFDLEIDSTER PRIMA OVERLEDERSNIJDERj THUISSTIKSTERS BROOD- en BANKETBAKKER 8 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 20 JUNI 1960 8 AUTOCLUB „KAATSHEUVEL". A.s. woensdag 22 juni zal de twee de rit worden verreden van de jaar lijkse clubcompetitie, welke zoals wij reeds eerder publiceerden, dit jaar be staat uit vijf oriëntatieritten en twee kaartleesritten. Daarnaast is aan deze competitie nog een titel verbonden voor niet-leden van de A.C. „Kaats heuvel", om ook hen in de gelegen heid te stellen aan het interessant wedstrijdprogramma deel te nemen en te wedijveren om het „gastenkam- pioenschap". Gezien het enorme succes van de eerste rit, welke was uitgezet door de Gebr. Pooters in samenwerking met het sportcommissie-lid Bep de Wijs, wordt ook nu grote deelname ver wacht, temeer nog, omdat deze twee de rit als avondrit verreden zal wor den en daardoor nog meerdere leden en gasten in staat zullen zijn zich hiervoor vrij te maken. /Deze rit is weer uitgezet door twee van de be kendste leden der club, n.l. de heren L. Ververs en Ad. v. Oversteeg. Deze heren kennende, kan iedereen er op rekenen een inferessante „kluif" te verwerken te krijgen. Zij hebben daarnaast nog voor een goede prij- zentafel gezorgd, wat de aantrekke lijkheid tot deelname nog extra zal stimuleren. De lengte van de rit is pl.m. 50 km en de gem. snelheid 30 km per uur. Er wordt om 7 uur gestart bij hotel Euphonia, waar vanaf half 7 wordt gereden naar het toevoegsel A van het RAC-Zuid reglement, met als voornaamste uitsluitsel, dat de oriën tatiepunten zich niet links van de weg bevinden. FIETSEN-RALLYE. Vrijdag j.l. namen 76 leerlingen van de primaire opleiding der Huis houdschool St. Angela, kinderen van 13 tot 14 jaar, deel aan een fietsen- rallye, welke was uitgezet door le raressen dezer school. De route ging over een afstand van pl.m. 6 km, welke zich uitstrekte over het cen trum en de buitenwijken van Kaats heuvel. Om half 2 werd aan de school gestart en ca. kwart over 4 waren de laatsten weer binnen. De uitslag van de rit is nog niet bekend. MATER AMABILISSCHOOL. A.s. donderdag 23 juni gaan de leerlingen van de Mater Amabilis- school op excursie. De reis gaat eerst naar Hilversum, waar in de voor middag een bezoek zal worden ge bracht aan de KRO-studio. Daarna wordt doorgereisd naar Amsterdam, met als voornaamste attractiepunten bezichtiging van de vlieghaven Schip hol en natuurlijk de interessante boot tocht door de grachten en langs de havens. De dag zal worden besloten met het bezoek aan een gezellige film of iets dergelijks. Wanneer het weer meewerkt, wacht de meisjes een zeer gezellige dag. VERGADERING K.A.V. A.s. dinsdag 21 juni om half acht houdt de Kath. Arbeidersvrouwen vereniging in de R.K. Gildenbond een algemene vergadering, waarop als spreekster zal optreden mej. Hop penbrouwer, catechiste in huize Bou- vigne te Breda, die hierbij enkele interessante huishoudelijke proble men zal behandelen. Na afloop hier van, zal de jaarlijkse reis, welke op 24 juli is vastgesteld, besproken worden. T.B.C.-DUIVENVLUCHT. Op zondag 17 juli a.s. zal we derom de jaarlijkse duivenvlucht ten bate van de T.B.C. worden gehou den. Het lijkt ons onnodig hier nog eens het mooie doel, dat onze plaat selijke duivenliefhebbers met dit jaarlijkse sportevenement nastreven, n.l. het bereiken van een zo gunstig mogelijk financieel resultaat voor de TBC-bestrijding, waaronder ook het uitzenden van zwakke kinderen naar bekende gezondheidscentra, uitvoe rig voor onze lezers te gaan ontvou wen. De TBC-vluchten en haar doel stellingen zijn langzamerhand over bekend en populair geworden. Men heeft bereids een aanvang gemaakt met de collectes en naar we verne men zullen er weer een schat van mooie prijzen te winnen zijn. Ieder een verlene dus zoveel mogelijk z'n medewerking om de TBC-vlucht ook dit jaar weer tot 'n groot succes te maken. TENTOONSTELLING. De ontwikkeling van de mode vergt van elke schoenfabrikant, dat hij zich door het bestuderen van de vaklitte ratuur op modegebied en door het contact met „mensen, die het weten kunnen", een beeld vormt van de te verwachten ontwikkeling van de mo de in het volgende seizoen. Ten einde hem hierbij behulpzaam te zijn, organiseert de firma A. Ver vers te Kaatsheuvel in de zaal van Euphonia op maandag, dinsdag en woensdag een tentoonstelling, waar mee zij alleen de mening van de toe leveringsindustrie uit binnen- en bui tenland wil weergeven en de landelij ke schoenenindustrie een beeld bie den van de vele grondstoffen en half- producten, welke de Europese markt kan leveren, zoals overleder, voerings, hakken, rubberzolen, rubberartikelen enz. Naast nieuwe ideeën en ontwik kelingen zal er een keur van mode artikelen uit diverse Europese landen, zoals Spanje, het land van de ge durfde schoenmodellen, dat bezig is de modewereld te veroveren, Italië, wier leest nog steeds favoriet blijft, Joego Slavië, Frankrijk, Engeland en België, te bewonderen zijn. Voor lichting zal worden gegeven, geba seerd op verkregen indrukken van de Europese modecentra. Diverse originele schoenmodellen onderstrepen de rijke artikelenreek sen. Naast de importen, zijn er ook de producten uit eigen fabricage, zo als centrale stanzerij, cartonnage en een productie lederen versieringen. Het ligt in de bedoeling van de firma deze tentoonstelling tweemaal per jaar te houden. BUURTFEEST. Praktisch geheel het aangewezen gedeelte van de Roestenbergstraat en Vaartstraat, dat betrokken was bij het diamanten huwelijksfeest van het echtpaar L. Valk en G. van Nunen, op 11 juni j.l., was zaterdagavond in de zaal van hotel Euphonia bijeen, om als sluitstuk van genoemde brui loft onderling ook nog 'n feestavond te houden. De zaal puilde compleet uit van de aanwezigen, zodat het ter ras uitkomst moest brengen. Het is niet de eerste keer, dat deze buurt op deze wijze bij elkaar komt, want reeds bij het gouden feest van genoemd echtpaar werd er een da verend slotfeest aangericht, dat zo insloeg, dat men ieder jaar daarop hiervan een reprise gaf. Wel 'n be wijs van de goede saamhorigheid en geest in deze buurt en dat men ook weet wat feesten is. 's Middags was eerst de jeugd aan de beurt. De kinderen van 4 tot en met 15 jaar kwamen in Euphonia bij een, waar zij zich kostelijk amuseer den met het poppentheater van Cia van Boort uit Oisterwijk. Met de ge bruikelijke tractatie hadden deze jon- gelui dus een heerlijke middag. Maar ook de allerkleinsten en de zieken werden niet vergeten. Deze werden thuis eveneens op een gulle tractatie onthaald. En 's avonds was het dan de beurt aan de oudere garde, die er ook deze keer weer eens 'n daverend feest van heeft gemaakt. Gangmakers hier voor waren de leden van het gezel schap Hermans uit Tilburg, die met een muziek- en cabaretprogramma de stemming buitengewoon levendig wisten te houden. Een paar jonge knapen maakten van deze uitgelaten en milde stemming gauw gebruik om door middel van een paar muziek- nummertjes de Missie weer wat rij ker te maken. Ook de familie van het diamanten paar, dat zelf vanwege 'n lichte ongesteldheid van de man niet kon komen, was aanwezig. Het or ganiserend comité had gezorgd, dat het niemand aan iets ontbrak. Men werd onthaald op koffie met gebak, drank, rookwaren en de nodige heer lijke hapjes. De stemming bleef tot het laatste ogenblik uitbundig, zo dat het voorstel om ook het volgend jaar weer 'n buurtfeest te organiseren uiteraard geen enkele tegenwerping ontmoette. CONCERT. Begunstigd door prachtig zomer weer hebben de niet-talrijke bezoe kers op het terras van het restaurant in de Efteling zondagmiddag weer eens kunnen genieten van prachtige, volmaakte harmoniemuziek, zoals dat alleen door amateurs, die de hoogste graad der perfectie bereikt hebben, geboden kan worden. Onder leiding van haar eminente dirigent Ton Kotter, voerde de Kon. Harmonie Sophia's Vereniging uit Loon op Zand een gevarieerd pro gramma uit. De pittige mars per As- pera ad Astra, werd gevolgd door Nell Gwyn (3 dansen) van Edw. Ger man en de Slavische dansen nrs. 1, 6 en 8 van Dvorak. Hoewel ook deze beide werken zich uitstekend voor 'n dergelijk concert lenen, werd hierna overgeschakeld op 'n lichter genre, met name het biologerende Proces sion du Sardar van Ivanov, en Dizzy Fingers van Confry, om daama even midden in de swingwereld te belan den met Black and White van Pare- so, waarmee deze pur sang muzikan ten nog eens bewezen, dat er voor hen als het ware geen moeilijkheden bestaan. Opvallend is overigens het gemak en de speelsheid, waarmee deze musici dit soort lichte muziek vertolkt, zodat men onwillekeurig de indruk krijgt dat het muziekblad voor hen maar een formaliteit is. De wij ze, waarop echter op de minste aan duiding van de dirigent wordt ge reageerd, is echter ook een bewijs van hun groot verantwoordelijkheids gevoel. Met de B.B. en C.P.-mars werd het concert besloten. Accordeon-succes. Mochten wij enige tijd geleden melding maken van het radio-de buut voor de KRO-mierofoon door onze plaatsgenote, mej. Bep de Vries, thans kunnen wii weer gewagen van een nieuwe bekro ning, welke deze begaafde accor- dconiste aan haar toch reeds zo belangrijk reeks van successen heeft toegevoegd. Op het vanwege de Nationale Accordeon-Associatie j.l. zondag te Breda gehouden accordeon concours, behaalde zij met 154 punten (5 punten boven de ge? stelde limiet) een eerste prijs in de hoogste afdeling der ama teurs klasse. Het verplichte werk was „Kloostersuite" van Coen v. Orsouw, terwijl als keuze werk werd uitgevoerd het bekende Aufforderung zum Tanz" van C. M. von Webcr. welke beide nummers een grote technische vaardigheid vereisen. Door dit resultaat zal zij op het eerstvol gend concours in de semi-be- roepsafdcling moeten uitkomen. Gilde St. Jan. Zondag j.l. nam het gilde St. Jan deel aan 't Nationaal schiet- concours, dat door het gilde St. Hubertus in verband met haar 400-jarig bestaan werd georgani seerd. S. Jan behaalde op deze wedstrijden de volgende resulta ten. Extra aanbieding H. v. Bal- kom, 3e prijs; personeel vrije hand P. v. Nieuwstadt jr. 3e pr.; personeel opgelegd luxe prijzen P. v. Nieuwstadt sr. 2e prijs. Opening drdgistery. Er was een tijd, dat een doosje boorzalf, een flesje wonderolie, een doosje maagpillen en een fles abdijsiroop de hoofdmidde len van de drogisterij waren. Die tijd is voorhij. Momenteel is de drogisterij een zaak gewor den, die onmisbaar is, niet alleen voor de gewone huisgeneesmid- deltjes, maar meer bijzonder voor wat de mens van de tegenwoor dige tijd nodig heeft om zich te verzorgen en dan denken we hierbij vooral aan het bevallige geslacht, dat voor zijn make up aangewezen is op de zaak, die voor huid en haar, daarnaast voor voet- en handverzorging be schikken moet over wat nodig is om momenteel bij te blijven, om nog niet te spreken over wat mo gelijk is oin dame van de tijd te zijn. De drogisterij, die zich hieraan niet aanpast, is dorps. „Carla" wil dat vooral niet zijn en daar om moeten we momenteel toe juichen, dat zij begrepen heeft dat haar steeds groeiende zaak nog meer expansie behoefde en dat zij de gelegenheid heeft waar genomen om in de Dr. Nolensstr. een nieuwe drogisterij te openen, die de mogelijkheid tot meer ser vice biedt. Wie een kijkje geno men heeft in de nieuwe zaak, naast de vroegere winkel zal moe ten bekennen, dat hier met in zicht en praktijkkennis gewerkt is. Het ziet er fris en vooral ook praktisch en zakelijk uit, waarbij de zaakkundige kleurencombina tie van de Fa. v. Houtum gezel lig aandoet. We zijn er niet bang voor, of de zaak van Mevr. van Heesch-v. d. Heuvel gaat weer crescenderen. Loon op Zand 25-jarig professiefeest. De aan de kleuterschool ver honden zuster M. Magdalena van de Zusters van Liefde alhier, hoopt op 29 juni a.s. haar zilve ren prolessiefeest c vieren. Des middags om half drie a.s. woens dag worden de ouders uitgeno digd van deze kleuterklas om ge zamenlijk dit heuglijk feit te her denken. Zuster Magdalena is bij velen bekend om liet werk dat zij voor deze ieugd heeft gedaan en nog doet. Wij wensen haar nog vele jaren in goede gezond heid. SUCCES VAN SOPHIA'S DRUMBAND. „Zo de ouden zongen, piepen de jongen", is een bekend spreekwoord. Hoewel er bij haar nu juist wel niet van piepen sprake is, schijnt de nog jeugdige drumband va nde Kon. Har monie Sophia's Vereniging uit Loon- opzand zich deze zegswijze voor ogen te houden bij het nastreven van suc cessen op muzikaal gebied. De fan tastische prestaties van haar grotere broers kunnen ook niet anders dan stimulerend werken, en zaterdag j.l. kwam dit weer eens tot uitdrukking, i toen deze drumband op het Ned. Fe- 1 deratief concours te Best in de afd. Uitmuntendheid door de bekende mu sici M. Ogier en G. Nieuwland voor haar prestaties met 34 punten werd beloond, hetwelk goed was voor een eerste prijs. Drummers van „Sophia", proficiatl Duivensport. De P.V. De Luchtbode hield op rondag 19 juni een vlucht vanuit St. Denis, 357 km. Deelname 66 duiven. Gelost 7 uur. N.O. wind. H. v. d. Linden 1 15; N. Damen 2; M. Goutsicrs 3; K. J. v. Esch 4 16; A. Spapens 5 10; M. v. d. Steen 6 8; M. v. d. Ven 7 17; P. v. d. Velden 9 11; Joop Aarts 12- A. Becrendonk 13. Nico Damen overduif. De vlucht vanuit St. Vincent, gelost vrijdag 17 juni om 13.30 u.; deelname 16 duiven, afstand 1009 km. A. Spapens 1H. v. d. Velden 2; P. v. d. Velden 3; H. v. d. Lin- den 4. Maandagavond 20 juni van 7-8 uur inmanden voor jonge duiven. Donderdag van 78 uur in manden voor Chateauroux. DE NEDERLANDSE WEEK TE SCARBOROUGH (ENGELAND). t 11 Mathijs Cornells van Halder GEMEENTE SPRANG-CAPELLE in vaste dienst Gerenommeerd schoenlourniturenbedrijl in het centrum der schoenindustrie in Midden Brabant HEEFT PLAATS voor een Onder geweldige belangstelling is de Ne derlandse week voor de derde maal in suc cessie gehouden in de grote stad voor de badgasten, Scarborough op de Engelse Oostkust. Deze week is volkomen geslaagd en heeft volkomen beantwoord aan 't plan dat de organisatie zich heeft voorgesteld, ja zelfs, deze plannen zijn overtroffen. Honderddui zenden van alle nationaliteiten hebben kun nen zien wat Nederland in de vreemde ver mag; Brabant heeft in deze week een hoofdrol vervuld. In 't kort volgen hier de evenementen. De bloemen- en kaas-exporteurs (de grote bronnen van ons land) hebben aan de En gelsen en vele anderen onze nationale pro ducten door middel van de Haarlemse Bloemenmeisjes en de Goudse Cheesgirls, hun producten gratis aan de belangstellen den uitgedeeld. Elke dag verse bloemen op de revers en de japonnen, en ieder uur van de dag fijne kaas, was 't motto van de week. y De officiële opening welke in St. Nicho-. laisgarden plaats had op j.l. maandag, ging gepaard met vele speeches van Baron Adolf Benthink, de Burgemeester van Scar borough, de Commisaris van de Koningin in Noord-Brabant, mr. Kortman en de Bur gemeester van Haarlem. De deputatie van de Brabantse Federatie van Schuttersgilden had het primeur deze feestweek te mogen openen, hetgeen geschiedde op de wijze waarop 't Gilde dat gewoon is. Vendelier J. Toorians bracht de vendelhulde aan de au toriteiten en de vele duizenden toeschou wers in 't prachtige park, gelegen tegen een helling. In de Zuiderbaai lagen vier mij nenvegers van de Kon. Marine voor anker, om te bewijzen dat zij deel uitmaakten van de Nato. De trompetters van het le Batal jon The Green Howards, lieten hun tonen schallen tegen de prachtige rotshellingen. Gedurende deze opening bood Burge meester Creemers van Haarlem aan Scar borough een nieuwe tulp aan en na deze ceremonie draaide het Amsterdamse straat orgel van W. Perlee lustig, afgewisseld met de Brabantse Boerenkapel uit Strijp bij Eindhoven. De volgende dagen hield de deputatie van de gilden vendelzwaai-demonstraties met koningschieten op de vogel, met het ge weer, waarbij de heer A. Niesen uit Hel mond koning werd. Bij een volgend schie ten met de kruisboog werd dhr. F. v. d. Wouw uit Tilburg (gilde St. Barbara Moergestel) Beide wedstrijden werden geopend door twee badgasten. Na het koningschieten volgden de gebruikelijke ceremonieën, ter wijl vrijdag een wedstrijd met 't geweer werd gehouden tussen de gildebroeders en een engelse schutterij, welks koningschap door de laatste werd behaald. Een tentoonstelling van Nederlandse kunst is in de openlicht gehouden voor 't stadhuis. In de stadhuistuin had dinsdag een vendelgroet plaats voor de burgemees ters van een zestal grote plaatsen uit de omgeving, die weer werd bijgewoond door vele autoriteiten. Een Brabantse koffietafel kon niet af wezig blijven, zodat deze alle eer is aange daan in Olympia-hall door meer dan 100 genodigden. Hierbij was Mr. Kortman aan wezig, terwijl ook de „Farmersband" haaf best deed en waar de heer de Boer uit Veghel met de Dutch Cheergirls alle eer bij heeft ingelegd. In 't Kurhaus „The Spa" trok de boe renkapel een goede belangstelling. Maar 't hoogtepunt was de optocht dwars door de stad, die anderhalf uur duurde en in 't teken van de Carnaval stond. Hon derdduizenden hebben dit kunstig versierde schouwspel gadegeslagen. Alleraardigste groepen en voorstellingen waren er in. De Nederlandse politie (Eindhoven), boeren kapel, bloemen - en kaasmeisjes, waren er bij betrokken. Een Nederlands Variété- en Florahall heeft elke avond voor uitver kochte zalen gespeeld... en dit alles een hele week. 't Is teveel om op te noemen, doch vrijdagavond zagen we alles terug in 't grote openluchttheater, waar alle groepen en deelnemers nog eens voor een 7000 toe schouwers kwamen met muziek, zang, gil de-demonstraties en vendelen, op acrobati sche wijze, 't orgel, de politie enz. De finale kwam met een overdonderend applaus. Deze show stond onder leiding van Jan Orani. Een groot vuurwerk besloot deze sympa thieke Nederlandse week in Engeland, 'n week van verbroedering, waarop met trots kan worden teruggezien. Alles boven de ver wachting van de stad Scarborough. De heer Jacobs uit Eindhoven, die hier een vinger in de pap had, heeft bijzonder eer van zijn werk, want Brabant en ook de andere provincies hebben zich hier goed getoond. De organisatie van WV in deze stad heeft zich ook geen moeite getroost om al les te doen, wat nodig was voor de gasten en dit is gebeurd met succes. Tot onze diepe droefheid moeten wij U kennis geven van het onverwachte overlijden in het St. Elisabeth- ziekenhuis te Tilburg, nog voorzien van de Genademid delen der H. Kerk, van onze lieve zoon en broer JACOBUS JULIUS IJZERMANS in de leeftijd van 15 jaren. Wij zijn overtuigd van Uw medeleven en bevelen de dierbare overledene in uw gebeden aan. J. IJzermans F. IJzermans-Kemperman Joke Ton Ger Cis Waalwijk, 17 juni 1960 Julianastraat 28 De uitvaartmis heeft hedenmorgen 9.30 uur plaats ge had. Met droefheid geven wij U kennis, dat heden, gesterkt door de H.H. Sacramenten der zieken is overleden Weduwnaar van Johanna Elshout Ridder in de orde van Oranje Nassau Begiftigd met het Erekruis Pro Ecclesia et Pontlfice; Oud lid van het hoofdbestuur van de Noordbrabantse Christelijke Boerenbond. in de ouderdom van 88 jaar. Th. J. J. van Delft A. J. van Hoorn ex-test. Drunen, 1 9 Juni 1 960 Grotestraat 57 Solemnele uitvaart woensdag 22 juni a.s. te 10 uur in de parochiekerk van de H. Lambertus te Drunen. Aan de openbare kleuterschool te Capelle wordt gevraagd een Salaris volgens rijksregeling. Indiensttreding waarschijnlijk per 1 september 1960. Sprang-Capelle heeft goede verbin dingen met Den Bosch, Breda en Tilburg en Is gelegen In de nabijheid van het aan natuurschoon rijke gebied van de Drunense duinen. Sollicitaties binnen 10 dagen na de verschijning van dit blad aan de burgemeester van Sprang-Capelle. SCHOENFABRIEK „ZISKA' Dick-Fiemmingstraat 12 SPRANG-CAPELLE vraagt en Aanmelden aan de fabriek Gevraagd te 's-Hertogenbosch genegen wijk mee te bedienen Vast loon provisie Brieven onder no. 1608 aan het bureau van dit blad. voor de afdeling Import en Export Vereisten vlot spreken, corresponderen en telefoneren in de Franse, Duitse en Engelse taal, zakelijk aangelegd, ervaring om zelfstandig te werken. Geboden wordt: een aantrekkelijke werkkring in een dynamisch bedrijf, een honorering naar ervaring en capacitiet, met het vooruitzicht van een goede levenspositie Brieven met uitvoerige mededeling betreffende opleiding, referenties en vroegere betrekkingen onder no. 1607 aan het bureau van dit blad. Strikte geheimhouding verzekerd.

Echo van het Zuiden | 1960 | | pagina 8