wAAlwijkse en UnqstRAAtse couRAnt DRUNEN VLIJMEN Onze hartelijke welgemeende dank De gymnastiek en atletiek vereniging St. Herman Joseph in Goud POLAROID ZONNEBRILLEN VRIJDAG 24 JUNI I960 83e JAARGANG No. 50 Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur: JAN TIELEN Gironummer 50798 Dit blad verschijnt 2 x per week Viering met een grote gymnastiekdemonstratie en taptoe Optreden van de Keurturnploeg in de Hoge Braken. A.s. zaterdag en zondag zal Drunen, nauwelijks bekomen van de ontvangst van zijn nieuwe Burgemeester, Mr. Stieger, weer een groots feest beleven, als een van zijn grootste en bloeiendste sportverenigingen, S.H.J., haar gouden feest gaat vieren Met dit feest zal Drunen een invasie beleven van ruim 3500 turners en turnsters, die dit feest met turnmarsen, turndemonstraties en tap toes zullen opluisteren. Tevens zal de keurturnploeg dames en heren van het diocees 's-Bosch, uitgebreid met enkele turners en turnsters uit Drunen en Waalwijk, zaterdagavond een gymnastiek-demonstratie geven in de Hoge Braken. Met de viering van dit 50-jarig bestaan, komt de oude, maar kern gezonde vereniging met haar leden tal van pl.m. 400, weer eens echt in het teken van de belangstelling te staan. SHJ werd op 18 okt. 1910 opge richt door de heren L. Sikkers en L. van Drunen. Zij was toen een onder afdeling van de in Drunen zo beken de jongenscongregatie; vanaf de op richting kreeg men de steun van de eerw. Broeders, die het patronaat be heerden en, men schrikke niet, men kreeg van de Broeders de paardestal toegewezen als oefenlokaal. Op de klompen kwamen de eerste leden in de schaarse vrije tijd die men toen nog had in de avonduren naar hun gymnastieklokaal om deze sport te gaan beoefenen. Het enthousiasme van deze eerste leden bleek echter zeer groot en men kreeg al spoedig een naar de begrippen van die tijd echt oefenlokaal toegewezen en on der leiding van dhr. L. van Drunen uit Waalwijk beoefende men toen naar hartelust de gymnastieksport. In 1918 werd de heer M. Kuys, die zich later ontpopte als een man met uitstekende leidersgaven, lid van de vereniging en deze kreeg in 1922 dan ook de leiding van de gymnastiek in Drunen. Het is deze man geweest, die door zijn enthousiasme voor de gymnastieksport en zijn uitstekende leiderskwaliteiten SHJ geleid heeft en wel zo, dat het een van de beste en de grootste werd van het gehele bisdom. Bij zijn 40-jarig jubileum werd de heer Kuys dan ook in Dru nen op zeer bijzondere wijze gehul digd, waarbij hij het insigne van de NKS kreeg uitgereikt. In 1935 was de vereniging in le dental alweer zodanig gegroeid, dat het toenmalige gymnastieklokaal, dat al lang niet meer aan de eisen vol deed, te klein bleek en kreeg SHJ een nieuw ruim gymnastieklokaal, dat thans door de groei van de ver eniging weer te klein is geworden en ook niet meer aan de eisen van deze tijd voldoet. Gelukkig hoopt men hierin spoedig verandering te kunnen brengen. In 1947 werd SHJ ook uit gebreid met een meisjes- en dames afdeling en hiermede begon de groei van het ledental pas voorgoed. Ver leden jaar werd nog een afdeling kleuters en een afdeling gehuwde dames opgericht en hierdoor liep het ledental op tot bijna 400. Vijftig jaar SHJ in Drunen. Dit betekent 50 jaar een goede lichame lijke opvoeding voor de Drunense jeugd. En verheugend is het te kun nen constateren dat de belangstelling van de jeugd voor SHJ steeds een groeiende is geweest. De ledenwer ving is voor de besturen van SHJ nooit een probleem geweest. Het pro bleem was meestal de steeds grotere belangstelling op te vangen met de beschikbare ruimte en leiders. De ideeën van de jeugd mogen dan in deze vijftig jaar op vele punten zijn veranderd, de aantrekkingskracht van de gymnastieksport is bij de jeugd dezelfde gebleven. De gymna stieksport heeft de jeugd blijven boeien en het is daarom dat wij aan de oprichters vijftig jaar geleden, al kwamen ze dan mischien op klom pen, hulde moeten brengen, omdat zij toen al begrepen wat de jeugd no dig had. Op de leiders en bestuur ders nu, rust de zware taak om de vereniging waarvan de jeugd met zo veel enthousiasme bezit heeft geno men, in deze tijd op de juiste wijze te leiden. Aan deze mensen die hun vrije tijd dikwijls geheel belangeloos be schikbaar stellen- voor deze vereni ging ook zeker dank. SHJ is in Drunen niet alleen een van de grootste en bloeiendste sport verenigingen, zij is ook een van de fleurigste. Wanneer zij zo met vaan dels en vlaggen en trommen, stram en gediciplineerd door Drunens stra ten trek, is eigenlijk iedere Dru- nenaar een beetje trots op de fleurige vereniging. Het is in Drunen dan ook zo, dat, wanneer SHJ eens een be roep doet op de bevolking, of bij wie dan ook in Drunen, dit nooit tever geefs is. SHJ is eigenlijk Drunen zelf. Het programma voor deze twee dagen is als volgt Zaterdag 25 juni 3.00 uur Opmars naar Raadhuisplein 3.30 uur Opening der sportfeesten. Inhalen van het verenigingsvaan del en vlaggengroet. Welkomstwoord door de voorzitter van S.H.J. Openingswoord door de Edelacht bare heer Burgemeester. Hijsen der vlaggen. Turndemonstraties door de aanwe zige verenigingen. - Afmars. 20.00 uur Grote Turndemonstraties in de zaal van De Hoge Braken, door de Bondskeurploeg Dames en Heren. Deze keurploeg is uitgebreid met de dames Nelly Verdijk en Riek van Spijk en de heren J. v. d. Wiel van SHJ en Hurkmans uit Waalwijk van OWS. Zondag 26 juni 8.30 uur Jury-vergadering, in de Veilinghallen. 9 uur: Aanvang der wedstrijden in de Veilinghallen. Deze wedstrijden zijn niet voor publiek toegankelijk. 12.30 uur Turnersmis in de Paro chiekerk. 14 uur Receptie in de Foyer van de Hoge Braken. 14.45 uur Opstellen voor een kor te mars Julianastraat. 15 uur Vertrek voor korte mars. 15.15 uur Défilé Gemeentehuis. 15.30 Grote Turndemonstraties op het voetbalterrein: Programma Opmars en vlaggenparade; Vrije oefeningen Dames (Bondsoefening 1960); Toestelwerken Heren Brug en Ringen; Show-Drumband Kunst en Kracht Tilburg; Toestelwerken Da mes Brug en Ringen; Vrije oefenin gen Meisjes (Bondsoefening 1960); Toestelwerken Dames Evenwichtbalk en Paardspringen; Toestelwerken Heren Rekstok en Paardspringen. 18 uur Uitreiken der prijzen op het voetbalterrein. 20 uur Grote Taptoe op het Raad huisplein, welke verzorgd wordt door de Drumband van Kunst en Kracht uit Tilburg en de Drumband van SHJ uit Drunen. Route mars Julianastraat, Wil- helminastraat tot Oranjestraat naar Grotestraat, Stationsstraat, Voetbal terrein. De drumband van Kunst en Kracht uit Tilburg bestaat uit 60 leden en geniet een internationale bekendheid. Dit optreden mag dan ook een evene ment genoemd worden van dit feest. Deze drumband zal ook optreden tij dens de gyranastiekdemonstraties op zondagmiddag. W 'mkËi DE INSTALLATIE VAN Mr. STIEGER ALS BURGEMEES TER VAN DRUNEN Wü geven hierboven nog een mooi kiekje van de openlyke zanghulde die de burgemeester en mevrouw na de installatie werd gebracht en waarbij het aan belangstelling niet ontbrak Zondagsdienst. Vanaf zaterdagmiddag 3 uur tot maandagmorgen 8 uur, uit sluitend voor spoedgevallen. Dienst: Dr. Verhaak. Balletschool Drunen. De Balletschool o.l.v. Mevrouw Vasseurs gaf maandagavond als besluit van de eerste serie lessen van dit seizoen een demonstratie- les in de zaal van Gez. Elshout. Deze demonstratielcs van de kleuters, alsmede van de oudere leerlingen, was toegankelijk voor de ouders en verdere belangstel lenden. Er was voor dit eerste openbare optreden van deze bal letschool een goede belangstel ling. iMevr. Vasseurs is een van de weinige speciaal gediplomeer de balletleraressen en op deze de- monstratieles gaf zij een duide lijke uitleg van haar speciale me thode van onderrricht. De ballet school o.l.v. Mevr. Vasseurs telt pl.m. 20 leerlingen. In september zullen de lessen weer worden voortgezet. Hengelconcours. De Parelvissers afd. junioren hielden zondagmiddag in het af wateringskanaal een hengelcon cours. De opkomst was geweldig en het pleizier groot. De vissers in de dop hebben een pleizicrige en sportieve strijd gestreden. Winnaar werd Pietje Jung, die de prachtige wisselbeker mee naar huis kreeg. Ook de andere deelnemers kregen alle een prijs. Tafeltennis. Op het tafeltennistournooi be haalden de dames Jo Pulles en Gerry Pulles enkele mooie suc cessen. Jo Pulles werd bij de da mes enkel 4e kl. no. 1 en Gerry Pulles werd no. 2. Bij het daines- dubbel werden de zusjes Pulles no. 2. Beiden zijn lid van Smashers. Mathijs van Halder. Woensdagmorgen werd onder grote belangsstelling de heer Ma thijs van Haldfcr ter aarde besteld na een plechtige uitvaartdienst in de parochiekerk. Aanwezig waren Besturen en deputaties van alle boerenorganisaties, die Drunen en Elshout kent. Verder de beide wethouders de heren v. Drunen en v. d. Wiel, alsmede oud-burgemeester v. d. Heijden en de oud-secretaris de heer v. d. Lokkant. De heer v. Haider, die 88 jaar is geworden, is een van de meest vooraanstaande figuren geweest in Drunen in de laatste J. TAUSCH Grotestraat 231 WAALWIJK 50 jaar. Hij mag genoemd wor den de emancipator van de boe ren in Drunen en Elshout. Hij be greep beter als een ander reeds 50 en 60 jaar geleden wat gedaan moest worden om de boeren en tuinders meer bestaanszekerheid te geven. Hij is de oprichter ge weest van practisch iedere boe- renorganisatie die in Drunen be staat: Zuivelfabriek, CAV, Boe renleenbank, Veiling en de NCB met haar diverse onderafdelin gen zijn het werk van de heer v. Halder geweest. Vele jaren was de heer v. Hal der lid van de raad en eerste wet houder en meermalen heeft hij als loco-burgemeester 't bestuur over Drunen gevoerd. Een man met een ruime blik, die veel voor de boerenzaak heeft tot stand ge bracht en evenzeer ook voor Drunen. Een man met grote ga ven van geest en hart, die prac tisch op elk terrein van het ker kelijk en maatschappelijk leven zijn verdiensten heeft gehad. Z. H. de Paus belooonde zijn verdiensten met de onderschei ding Pro Ecclesia et Pontifice en H. M. de Koningin benoemde hem tot ridder in de Orde van Oranje Nassau. Hij ruste in vrede. Agenda. Vrijdag 24 juni. 4.30 u. Drunense Balletschool Hoge Braken. 7 uur duiven inkorven in café v. d. Geld. 8.30 uur repetitie harmonie De Volharding, café Elshout. Zaterdag 25 juni. 3 uur Turnmars. 3.30 uur opening gymnastiek- feesten en gymnastiekdemon stratie op het Raadhuisplein. 5 uur „Invasie op Java" 14 j. 8 uur optreden van de keur turnploeg in de grote zaal van de Hoge Braken. Zondag 26 juni. 11.15 uur R.K. Bibliotheek Ho ge Braken. 11.30 u. repetitie harmonie Be atrix, café v. Delft. 11.30 u. repetitie harmonie De Volharding, café Elshout. 3 uur Turnmars. 3.15 uur Défilé gemeentehuis. 3.30 uur Turndemonstratie op het DVC-terrein. 5 uur „Invasie op Java", Hoge Braken. 8 uur „Pfkant verlof in Parijs" 18 jaar Hoge Braken. 8 uur Taptoe door Drumband Kunst en Kracht en Drum band SHJ op 't Raadhuisplein. Maandag 27 juni. 7 uur trainen DVC. 7.30 uur Middenstandscursus r.k. jongensschool. Dinsdag 28 juni. 7 uur trainen DVC. Woensdag 29 juni. 7 uur trainen Volleybalclub. 7-8 uur Centrale Volksbank. 8 uur „Pikant verlof in Parijs" 18 jaar Hoge Braken. 8 uur clubavond OOO in café Elshout. 8 u. clubavond Nooit Gedacht in café v. d. Geld. 8 uur clubavond DVP in café Klerks. 8 uur clubavond Prins Bern- hard in Hotel Royal. Donderdag 30 juni. 7 uur trainen DVC. 7.30 uur Middenstandscursus r.k. jongensschool. 8 uur repetitie Cantabile zaal Gez. Elshout. 8 uur Sociëteit Duin Dorst in Hotel Royal. Filmjournaal De tcho vAn het Zuióen •>pgericht 1878 Bureaux: Grotestraat 205, Waalwijk - Tel. 2621 Kaatsheuvel: Tel. 2002 - Dr. van Beurdenstraat 8 Abonnement 22 cent par per kwartaal 2.M 3.10 franoa »- Contrafit-advex tentie* speciaal tarief. Tel.-adres: „Echo" aan alle medewerkers in het défilé en in de buurtschappen. Namens het „Comité van Ontvangst" is het mij als voorzitter meer dan een be-, hoefte dank te brengen aan allen, die op enigerlei wijze actief hebben deelgenomen aan de ontvangst van Burgemeester Stieger, zijn echtgenote en hun kinderen. Mijn dank gaat niet alleen uit naar de bestuurders van de organisaties, de vereni gingen, de bedrijven en de middenstand, die door hun royale en welwillende mede werking het défilé hebben mogelijk ge maakt, maar geldt ook en hen vooral, die door hun persoonlijke deelname met opof fering van hun vrije tijd, door hun disci pline en door hun correcte houding het dé filé maakten tot een waardig en passend geheel. Bijzondere dank ben ik verschuldigd en ik breng hen die dan ook aan de directeu ren, de leidsters en leiders van alle orga nisaties en verenigingen, die hebben deel genomen voor hun daadwerkelijke, spon tane medewerking, voor hun attente uitvoe ring van de instructie voor het élan waar mede zij de groep in het défilé deden op trekken zodat het geheel werd een grootse manifestatie van samenwerking en een le vende getuigenis van kunnen en willen. Mij dunkt dat het onmogelijk zou zijn geweest om op een meer overtuigende wij-, ze aan Overheid en bedrijfsleven te laten zien welke grote, wezenlijke bijdrage de hier gevestigde organisaties en verenigingen leveren aan een beter samenwonen, aan de vorming van de mens, aan de verhoging voor zijn geestelijke en lichamelijke presta ties. Veel dank ben ik ook verschildigd aan de buurtschappen voor de sympatieke, van hart tot hart sprekende wijze, waarop zij onze eerste Burger en zijn gezin hebben begroet en verwelkomd. De hartelijkheid van de bevolking van Drunen, Elshout en Giersbergen bleek treffend en werd zicht baar in de cadeaus, de bloemen en het speelgoed voor de kinderen. Het originele en het eigene van de buurt bleèk uit de voordrachten en de opsomming van wen sen en verlangens van de buurt. Al zouden deze wensen en verlangens nimmer vervuld kunnen worden, het was toch goed om de ze naar voren te brengen, want dit was daartoe de geëigende gelegenheid. Aan de dorpskernen immers, aan de buurtschappen dankt de gemeente onder meer de erkenning als zelfstandig lichaam. En het is een taak van het Gemeentebestuur te zorgen dat de nabuurschap niet verloren ga, zo heeft Oppenheim, een kenner van de Gemeentewet bij uitstek, het vroeger ooit geleerd. Daarom blijf Dierentuin, blijf Wolfshoek, blijf Giersbergen en Kattenstaart, blijf U zelf, blijf buurt. Wij danken U allen zeer hartelijk, ook de vergeten groepen. Namens het Comité van Ontvangst, De voorzitter. „DE HELD VAN JAVA" Een oorlogsverhaal uit de strijd tussen de Verenigde Staten en Japan tijdens de laatste wereldoorlog. Luitenant dr. Wassell krijgt na de slag bij Makassar opdracht om naar Tjilatjap te gaan om de gewonden van twee kruisers te verzorgen. Wassell is destijds naar China gegaan naar aanlei ding van de foto van een knappe verpleeg ster, maar omdat hij meende dat ze reeds van een ander hield, stelde hij zijn leven en werk in dienst van de Marine. Hij weet de ernstige gewonden aan boord van een Amerikaans schip te brengen, maar de ka pitein hiervan weigert de gewonden die op brancards vervoerd moeten worden aan boord te nemen. Na veel moeite slaagt hij erin om deze mensen aan boord te brengen van een Nederlands schip dat naar Austra lië gaat. De tijd dringt, want de Jappen zijn reeds geland aan de noordzijde van Java. Onderweg wordt het schip aangeval len door Japanse jagers, die veel schade aanrichten. In Australië wordt dr. Wassell onderscheiden en daar ontmoet hij ook weer de knappe verpleegster Madeline, die niet gehuwd is met de man waarvoor zij inder tijd veel voelde. Een boeiend verhaal met Gary Cooper eo Laraine Day in de hoofdrollen. Zaterdug en zondag om 5 uur. Toegang 14 jaar. „PIKANT VERLOF IN PARIJS". Omdat het Amerikaanse ministerie va« defensie zeer begaan is met het moreel van 104 manschappen, die al zeven maanden lang ergens in de Poolcirkel met radar zit ten te prutsen, gespeend van elk vrouwe lijk gezelschap, wordt er door psychologen koortsachtig gezocht naar oen oplossing. Het eenvoudigste zou natuurlijk zijn all» 104 mannen in gezelschap van evenveel meisjes met verlof sturen, maar omdat in het leger zelden of nooit iets eenvoudig kan als het ook moeilijk gaat, wordt er op ad vies van de vrouwelijke luitenant Vicki Leren (Janet Leigh) - geen zusje van Sophie - besloten om één van deze 104 mannen een „volmaakt verlof" te geven. De overige 103 mogen in sneeuw en ij» op een houtje blijven bijten, maar de leger leiding verwacht dat zij zo met die en» gelukkige mee zullen leven, dat het net i» ot zij ook dit verlof ondergaan. Een beetj» gekronkeld geredeneerd, maar daarom zijn de militaire bonzen er juist enthousiast over. Enfin, die gelukkige man is een zeke re korporaal Paul Hodges (Tony Curtis), die zich als volmaakt verlof wenst drie weken in Parijs op stap met de filmster Sandra Roca (Linda Cri6tal), bijgenaamd de Argen tijnse Atoombom. Ómdat Hodges bekend staat als een vrouwenjager bij uitnemend heid, wordt hij voortdurend geschaduwd door Vicki Loren en twee knapen van de militaire politie. Hoe Hodges deze bewa king van zich af weet te schudden en wat hij allemaal met die atoombom beleeft, ver telt deze vrolijke film in geuren en kleuren. Zondag en woensdag 8 uur. Toegang 18 jaar. GEMEENTERAAD. Openbare vergadering van de raad de* gemeente Vlijmen op vrijdag 23 juni 1960 des nam. 7 uur ten raadhuize der gemeente. Te behandelen onderwerpen 1. Ingekomen stukken. 2. Voorstel van Burg. en Weth. tot het aangaan van een geldlening groot f 141.000 met de N.V. Bank voor Ned. Gemeenten. 3. Voorstel van Burg. en Weth. tot het beschikbaar stellen van een crediet voor het aanbrengen mn een aantal verbeteringen in het huidig^ gemeentehuis en voor het aanbrengen van de nodige voorzieningen t.b.v. de gemeente-administratie aan het pand Julianastraat no. 28. 4. Aanbieding van de rekeningen van de instelling voor maatschappelijke zorg, de dienst gemeente-werken, het woningbedrijf, het grondbedrijf, het gasbedrijf en de ge meente over het dienstjaar 1958. 5. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot wijziging van de gemeentebe grotingen 1959 en 1960. 6. Voorstel van Burg. en Weth. tot het garanderen van de tijdige betaling van rente en aflossing van de door een inge zetene dezer gemeente onder verband van eerste hypotheek aan te gane hypothecair» geldlening. 7. Voorstel van Burg. en Weth. tot aankoop van de windkorenmolen van A. G. Rombouts alhier. 8. Voorstel van Burg. en Weth. tot het ondershands verhuren van een strook grond aan A. Pijnenborgh, Plein 3 alhier ten be hoeve van de verfraaiing van het voor café het Centrum gelegen terras. 9. Voorstel van Burg. en Weth. tot on bewoonbaarverklaring van het pand Molen-, hoek 7, in eigendom toebehorend aan M. Mommersteeg, alhier. 10. Voorstel van Burg. en Weth. tot verkoop van een dubbel bouwperceel in het uitbreidingsplan „De Vliedberg" voor da bouw van een dubbel woonhuis in het kader van het plan van 60 eigenbouwwoningen aan de Stichting Pensioenfonds voor werk nemers van Lips N.V. te Drunen. 11. Voorstel van Burg. en Weth. tot aanvaarding van een gedeelte van perceel kad. bekend gemeente Vlijmen sectie L no. 176 van de Gereformeerde Kerk te Vlij men t.b.v. de verfraaiing van een plantsoen. 11a. Voorstel van Burg. en Weth. tot ruiling van grond met de Diaconie Armen van Vlijmen. 11b. Voorstel van Burg. en Weth. tot aankoop van perceel kad. bekend gemeente Vlijmen sectie H nr. 2991 met opstaande woning van J. v. d. Wiel en echtg., Onsea- oortsestraat 23 Vlijmen. 12. Voorstel van Burg. en Weth. tot aankoop van grond aan de zuidzijde van de Akker van J. van Bokhoven en echtg. alhier, De Akker no. 1 en van J. C. M. Klerks-Nelissen, wonende te Waalwijk, Burg. Moonenlaan 2a, ten behoeve van do aanleg van een trottoir. 13. Voorstel van Burg. en Weth. tot aankoop van grond van Chr. J. N. de Gier te Kerkdriel ten behoeve van de doortrek king van het trottoir aan de noordzijde van De Akker. 14. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot het instellen van een vorde ring tot ontbinding van een overeenkomst met W. Peijnenborgh alhier en tot ont- miming von het gepachte. 15. Voorstel van Burg. en Weth. tot a. wijziging van de „Verordening tot wijziging, regelend de verdeling van de werkzaamheden tussen de verschillende ambtenaren van de Burgerlijke Stand en de dienst van de Burgerlijke Stand in de gemeente Vlijmen" b. benoeming van een ambtenaar van de Burgerlijke Stand.

Echo van het Zuiden | 1960 | | pagina 5