Gemeenteraad Loon op Zand KAATSHEUVEL w Fotobureau «HetJuiden» FOTO-AMATEUR GERO cassettes Stassar Waalwijk 10 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 24 JUNI 1960 10 Krediet van I 160.278.- voor nieuw wijkgebouw wit-gele kruis I 1600.- subsidie voor volksuniversiteit Kaatsheuvel krijgt zijn wijkgebouw. De raad voteerde in zijn vergadering van j.l. woensdag hiervoor een be drag van f 160.278. Aan dit wijk gebouw zal niet worden gekoppeld de bouw van een badhuis, zoals aan vankelijk het plan was, omdat de ge meente een combinatie overweegt van andere inrichtingen waaraan in de tegenwoordige tijd meer behoefte bestaat. Volgens mededeling van burgemeester v. d. Heijden gaan de plannen in de richting van een zaal welke zich leent voor de beoefening van de zaalsport. Een ander belangrijk besluit van de raad was het toekennen van een subsidie van f 1600 aan de Volks universiteit to Kaatsheuvel, welke in de komende herfst met haar activi teiten zal beginnen. De voorzitter noemde de opzet van deze Volks universiteit van zeer grote waarde, al is het dan op dit moment nog niet mogelijk de portée ervan te overzien. Men moet deze instelling, welke een bredere en diepere volksontwikkeling beoogt een royale kans geven. Ook de heer van Nieuwstad was deze mening toegedaan. De totale kosten van het eerste seizoen worden ge raamd op f 2800. Het toegekende subsidie geldt uiteraard alleen voor het eerste seizoen. Voor de viering van het 75-jarig bestaan van de harmonie Apollo te Kaatsheuvel besloot de raad tot het verlenen van een garantie tot een bedrag van f 2500. Door deze vereniging was een garantie tot een bedrag van f 5000. gevraagd, maar de voorzitter was van mening dat de opzet van de feestviering zo danig was dat met garantie-dekking van f 2500. - kon worden volstaan. Deze jubileumviering zal bestaan in een 9-daags festival van 16 t.m. 24 juli a.s. Met betrekking tot deze ga rantieverlening drong de heer Bee- rens er op aan om deze toch vooral te blijven tot 50, 75 en 100-jarige jubilea, omdat het gemeentebestuur anders telkens weer opnieuw verzoe ken om garantieverlening ontvangen. De voorzitter voelde niet veel voor een dergelijke algemene gedragslijn en was van mening dat garantiever- zoeken geval voor geval moesten worden bezien. Een 100-jarige ver eniging die niets uitvoert zal bijv. geen medewerking van de gemeente ontvangen, maar een jongere die jaarlijks activiteiten van enige bete kenis ontwikkelt wel. GRONDTRANSACTIES Verder besloot de raad tot het doen van een aantal grondtransacties, te weten het ruilen van strookjes grond met de Staat der Nederlanden; verkoop van bouwterreinen aan ad- spirant-kopers van woningen te bou wen door de N.V. Vlissingse Aan nemingsmij. Deze onderneming zal 18 woningen bouwen aan de Willem de Zwijgerlaan en 10 aan de met de van Rijckevorselstraat te Loonopzand parallel lopende straat; verkoop van grond aan de van Salm Salmstraat te Loonopzand aan C. Nijkamp; ver koop van bouwgrond aan de Vossen- bergselaan te Kaatsheuvel aan J. A. Vloemans; aankoop van grond aan de Jan de Rooijstraat van P. A. Schrau- wers n.v. te Dongen en aan de Tuin straat van de erven van de Wed. Da- men-Jacobs, alsmede van grond met opstallen (Berndijksestraat 22 en 24) van A. van Dongen en G. Grootswa- gers en van de opstal Heikant 7 met een gedeelte van de daarbij behoren de grond van E. J. Schapendonk; ten slotte tot het doen van transacties met een groot aantal eigenaars ter verkrijging van stroken grond welke benodigd zijn voor de reconstrictie van de Heikant te Kaatsheuvel en de Venloonstraat en de Waalwijksebaan te Loonopzand. Voor de aanschaffing van een re serve-compressor t.b.v. de piekgas- installatie van het gemeentelijk gas bedrijf voteerde de raad een bedrag van f 14.500. - Ten behoeve van het kleuteronder wijs te Loonopzand besloot de raad tot het huren van een leslokaal in het patronaat aldaar voor een bedrag van f 450. - per jaar, vermeerderd met f 25. - per jaar voor het gebruik van water en elektriciteit. Door de heer M. van Opstal, dooi b. en w. benoemd tot loco-secretaris van de gemeente, werden vervolgens de zuiveringseed en ambtseed afge legd. Ook ging de raad akkoord met de aanleg, beheer en onderhoud van een nieuwe verbindingsweg tussen de Middelstraat en het Galgeneind, waar momenteel een vrijwillige ruilverka veling gaande is. Door de raad werd goedkeuring gehecht aan een verordening, rege lende de lokaliteitseisen ten aanzien van slijtvergunningen. Voor de uit breiding van het aantal toiletten in de r.k. jongensschool St. Emilius te Loonopzand besloot de raad tot het verlenen van de gevraagde medewer king. Het aantal gemeentelijke op centen op de hoofdsom van de per sonele belasting voor het belasting jaar '60-'61 werd bepaald op 170. De raad verleende b. en w. machti ging tot het beschikbaar stellen van een extra-bijdrage t.b.v. de bouw van woningen met gebruikmaking van de bouwplannen van het Terlingenfonds. Tenslotte besloot de raad tot uit breiding met 66 aandelen van f 1000 in het maatschappelijk aandelen-ka pitaal van de n.v. Bank voor Ned. Gemeenten. In de rondvraag vroeg de heer van Kuik aandacht voor het voetbalter rein te Berndijk. Men is reeds met de voorbereidingen begonnen, zo zei de voorzitter en momenteel is een nader onderzoek gaande. De heer Beerens wees er op dat het onderhoud van de gemeentelijke plantsoenen onvol doende is. De voorzitter kon dit be amen, maar wees er daarnaast op dat de oorzaak daarvan moet worden gezocht in het grote personeelstekort. De heer van Noye vroeg aandacht voor de nota van b. en w. inzake de reiskostenvergoeding van kinderen Schapenmarkt 26-28 's-Hertogenbosch uit de gemeente die elders een school bezoeken. Deze nota voldoet niet he lemaal aan de verwachtingen, zo zei spr., en het voornaamste bezwaar is wel dat men bij de berekening van de vergoeding uitgaat van het netto loon in plaats van het bruto loon. De heer van Rooy onderstreepte deze vi sie. De voorzitter antwoordde dat be zien zal worden of de vigerende ver ordening op dit punt gewijzigd zal kunnen worden. De heer Bossers vroeg aandacht voor het onderhoud van de zandwegen in de omgeving van de Loonsedijk, waarop de voor zitter antwoordde dat er een plan bestaat om de wegen te verharden. De aanhoudende droogte maakte het onderhoud van deze wegen zeer moeilijk, zo zei de voorzitter. Op een vraag van de heer Bossers wanneer aan de Loonsedijk de toegezegde wo ningen zullen worden gebouwd, ant woordde de voorzitter dat de gunning reeds heeft plaats gehad, maar dat nog gewacht moet worden op de rijksgoedkeuring. Pre-adviezen Geslaagd. Onze plaatsgenoot Michaël J. van Nieuwstadt slaagde voor het eindexamen aan het gymnasium „Beekvliet" te St. Michielsgestel. Geslaagde proficiat. Concert. Zaterdag 25 juni a.s. zal het Kon. Muziekgezelschop Eupho- nia en drumhand een concert ge ven voor leraren, studenten en personeel van het Missiehuis „St. Antonius" alhier. Het ligt in de bedoeling de uitvoering, welke om 8 uur aanvangt, in de open lucht te geven. Uitstapje. Vrijdag a.s. gaat het personeel van gemeentewerken met hun echtgenoten en verloofden z'n jaarlijks uitstapje maken. De tocht gaat ditmaal naar Zeeland, waar o.a. een boottocht zal wor den gemaakt met daaraan ver bonden bezichtiging van de Del ta-werken. Verder zal een bezoek worden gebracht aan enkele Bel gische hadplaatsen, waarna via Antwerpen, waar 'n diner wacht, de terugreis weer zal worden aanvaard. Ongeval. Zondagavond omstreeks half twaalf kwam de 33-jarige heer C. O. door tot nog toe onbekende oorzaak met z'n bromfiets in de Gasthuisstraat te vallen. Daarbij kwam hij met z'n hoofd dusda nig tegen een boompje terecht, dat dr. Raaijmaakers, die snel ter plaatse was, hem direct naar het ziekenhuis te Waalwijk liet overbrengen. Gilde St. Jan. A.s. zondag gaat het schutters gilde St. Jan naar Bavel, waar schutters uit Gelderland, Lim burg en Brabant elkaar de kam pioenschappen zullen betwisten in korps vrije hand en personeel vrije hand. Fietsen-rallye. Een groep meisjes van de Ma ter Amabilisschool hield een oriëntatierit' op de fiets. Begun stigd door fraai weer vertrokken de deelneemsters vol goede moed in koppel vanaf het clubhuis. De tocht ging door de prachtige onir geving via Loonopzand richting Üdenhout-Haren naar Oisterwijk waar het eindpunt werd gevon den bij „De Kleine Heuvel". Uit het feit, dat niet allen het eind punt hebben kunnen vinden, heb ben enkelen kunnen ervaren, dat het bij een oriëntatierit goed uit kijken is. Desondanks heeft ie dere deelneemster er ten volle van genoten en werd de tocht met een gezellig samenzijn be sloten, waarbij de prijzen werden uitgereikt aan: F. Peijnenburg— Sj. v. Berkel, le prijs en J. Maas- J. de Leur 2e prijs. Vergadering K.A.V. Dinsdagavond hield de Kath. Arbeiders vrouwen vereniging in de R.K. Gildenbond een zeer gea nimeerde algemene ledenverga dering. De bijeenkomst werd op de ge bruikelijke wijze geopend door de voorzitster, mevr. v. d. Rijken- Dingemans, waarna zij een kort welkomstwoord sprak tot de aan wezigen, waarin zij in het bijzon der betrok de dames Hoppen- brouwer en Rosseel, catechisten Bureau Jan Tuerlings Dr. v. Beurdenstraat 8 KAATSHEUVEL van Huize Bouvigne te Breda, en de geestelijk adviseur, pastoor H. Simkens. Mej. Hoppenbrouwer gaf hier na een verhandeling over de vrouw in het sociale leven, meer in het bijzonder over de taak en de plaats van de moeder in het huisgezin. Op zeer bevattelijke wijze beschreef zij de moeder als leidsvrouwe van het kind, welk een rijkdom het voor het kind betekent, wanneer het een moe der heeft, die het met liefde en tact op het volle leven voorbe reid. Spreekster onderkende ook geenszins de moeilijkheden van deze taak en zou derhalve de moeder, die haar kinderen tot volwaardige leden van kerk en maatschappij weet op te voeden, als het ware tot een kunstenares willen bestempelen. In dit ver band onderstreepte zij ook 't nut en de waarde van een vereniging als de K.A.V.wier geregelde sa menkomsten niet alleen 'n feest zijn voor de moeder, maar waar in zij ook onder geestelijke lei ding gelegenheid beeft door on derling overleg en uitwisseling van gedachten, bepaalde huis houdelijke problemen aan de or de te stellen en te bespreken. Dit is niet alleen van het allergroot ste belang voor het gezin, maar ook in niet mindere mate voor de beweging in het algemeen. Mej. Rosseel gaf een toelich ting op de cursussen, welke in Huize Bouvigne worden gegeven voor meisjes van 15 tot 17 jaar, over het volle leven voor de leef tijdsgroep van 18 tot 21 jaar. voor verloofden, echtgenoten en we duwen. Verdere inlichtingen wor den hierover desgevraagd gaarne door het bestuur der K.A.V. ver strekt. Pastoor Simkens sprak een propagandistisch woord over de waarde en het belang van de cur sussen, welke vanwege de pas in het leven geroepen Volksuniver siteit in het najaar zullen wor den gegeven. Daarnaast liet hij nog een adviserend geluid horen in verband met de a.s. kermis en de komende vacantie. Ten slotte werd de reis bespro ken, welke de K.A.V. op 24 juli a.s. gaat maken. De tocht zal dit maal gaan naar Rotterdam met een bezoek aan de Floriade, Den Haar, waar het panorama Mes dag, alsmede Madurodam zullen worden bezichtigd, bezoek aan Scheveningen, waarna 's avonds diner en tot besluit een gezellige avond in een amusementsgele genheid. Aan het slot van de vergade ring dankte de voorzitster de bei de spreeksters, waarna zij met gebed sloot. Wij onderstrepen gaarne de waarde van het lidmaatschap der K.A.V., waarin men als vrouw en moeder kennis kan nemen van vele huishoudelijke problemen, maar waarbij ook middels ge schoolde inleidsters op dit ter rein voorlichting en advies gege ven wordt. Bovendien heerst er op de geregelde bijeenkomsten onder het genot van een lekker „bakske" een zeer prettige sfeer, waarbij men gelegenheid heeft, na alle huishoudelijke beslom meringen, wat op verhaal en tot rust te komen. Voor hen, die nog geen lid zijn, bestaat nog gele genheid de a.s. reis op 24 juli mee te maken, mits men zich vóór 8 juli a.s. bij het bestuur als lid aanmeldt. Zondagsdoktersdienst. Komend weekend wordt de prak tijk van de doktoren R. Raaij- maakters te Kaatsheuvel en A. de Vries te Loonopzand waarge nomen door dr. P. Wijtenburg, Hoofdstr. 4 Kaatsheuvel, telef. 04167-2550. Zaterdag en zondag wordt de praktijk van dr. H. Winkelman te Sprang waargenomen door dr. K. v. Tunn, Rozenstr. 48, Kaats- seuvel, telef. 60167-200G. Visclub „Geduld Overwint". De visclub „Geduld Overwint", gevestigd in café „De Steenbak ker" van L. v. Berkel, hield een algemene vergadering, waarop nagenoeg alle leden aanwezig waren. Aan alle leden werd een loop vergunning uitgereikt tot het be treden van de weilanden aan de JNlaas, ingaande 1 juli 1960. Staande de vergadering traden 10 nieuwe leden tot de club toe, zodat het ledental momenteel 65 bedraagt. Er werd onder meer besloten op zaterdag 9 juli a.s. een onder linge wedstrijd te houden aan de Maas achter Waalwijk. Er zal die dag gevist worden van half drie tot vijf uur. De club heeft voor deze wedstriid aanlokkelij ke prijzen beschikbaar, terwijl de koningsprijs zal bestaan uit een prachtige beker, welke eigendom blijft van de winnaar, 's Avonds om 8 uur zullen de deelnemers in het clublokaal aanzitten aan een gemeenschappelijke maaltijd, en hierbij zullen ook de dames van de leden van departij zijn. Tij dens deze maaltijd zullen ook de andere prijzen aan de desbetref fende winnaars worden uitge reikt. Diverse traktaties zullen verder worden aangeboden zodat deze avond als vanouds heel ge zellig zal worden doorgebracht. De geest in de vereniging is pri ma, hetwelk ook wel blijkt door de uitbreiding van het ledental, hetwelk de laatste twee jaren na genoeg is verdubbeld. Concert St. Jan. Zondag a.s. van 12 tot 13.30 uur zal de Kon. Erk. Harmonie St. Jan onder leiding van de heer Chr. Kuijten een concert geven op 't terras in de Efteling, waar bij het volgende programma zal worden uitgevoerd 1. Groet aan Kaatsheuvel P. B. Bisselink 2. Aquarelles suite Delhaye a. Les Ballerines b. Le Chevrier c. Au Temps Jaclis d. Rondo Enfentines 3. Kleine Blasorchestre suite Eugen Fülling a. Intrade b. Air c. Gavotte d. Finale Rondo 4. Madeliefjes, wals P. B. Bisselink 5. Dorpsdansen A. E. H. Gretry arr. Moerenhout 6. Serenade Napolitaine Ger. Winkler arr. P. J. Molenaar 7. The Middy, Kenneth J. Alford arr. A. Winter 8. Tamboer maitre-mars met drumband P. B. Bisselink Het concert is gratis toeganke lijk voor alle Efteling-bezoekers. ORIËNTATIERIT OM CLUBKAMPI OENSCHAP A. C. KAATSHEUVEL. Agenda. Apollo-theater Zaterdag 25 juni 8 uur en zon dag 26 juni 6 en 8.30 uur: „Meisjes in uniform" alle leef tijden. Missiehuis Zaterdag 25 juni 8 uur concert door Kon. Muz. Gez. Euphonia en drumband. Zaal Smit Zaterdag 25 juni 8 uur dans avond Jimjn.y Rodgers Fan club. Efteling Zondag 26 juni 12 uur concert door harmonie St. Jan. Loon op Zand Berndijk di& Sri WEEKEND-PAKKET VOOR DE 2 Rolfilms a 1.75 I 3.50 5 Flitslampjes 0.25 1 1.25 Fotoreisgids voor Europa GRATIS Grammofoonplaat met interessante fototips GRATIS Plastic camerafoudraal, voorkomt stof en zand in Uw cameral GRATIS Totaal f 4.75 Voorstel tot het verlenen van een jaarlijk se subsidie aan de Volksuniversiteit te Kaatsheuvel. Kortgeleden is in Kaatsheuvel een co mité gevormd dat zich ten doel stelt om te komen tot de oprichting van een zoge naamde Volksuniversiteit. De bedoeling van deze instelling zal zijn aan de bevol king iets te bieden, dat tegemoet komt aan de schaarse plaatselijke mogelijkheden van algemene ontwikkeling voor de burgerij. In oktober 1960 zal worden begonnen met het geven van vier series van vijf ont wikkelingsavonden gedurende het winter-, seizoen 1960 - 1961, gewijd aan de volgende onderwerpen 1waardevolle vrijetijdsbesteding; 2. gezinsproblemen; 3. de Bijbel voor de moderne mens; 4. hulporganen bij de opvoeding. Voor het verzorgen van de inleidingen zullen alleszins bevoegde krachten worden aangetrokken, zodat vooral op een aanmer kelijk bedrag voor honoraria is te rekenen. Naast de bijdragen van de deelnemers en de van andere instanties te verwachten subsidies - waarop reeds diverse toezeg gingen werden ontvangen - blijft er op de exploitatierekening nog een tekort van rond f 1.600,-, waarvoor men bij brief van 31 mei 1960 een beroep doet op de gemeente. B. en W. zijn van mening dat de activitei ten van 'n Volksuniversiteit een waardevolle bijdrage kunnen betekenen voor de ont wikkelingsmogelijkheden van de plaatselijke bevolking.. Het instituut zal daarom in een lang gevoelde behoefte kunnen voorzien. De samenstelling van het comité dat be staat uit Pastoor H. Sinkens, Notaris J. van Ham, de heren W. van Nieuwstadt, J. C. B. Annegarn, G. Bouman, G. M. Fran ken en mevrouw B. van der Heijden-Per- quin, geeft ons voorts voldoende waarbor gen voor een serieuze aanpak van het werk. B. en W. stellen voor om aan de Volks universiteit te Kaatsheuvel een jaarlijkse subsidie te verstrekken, en het bedrag van deze subsidie voor het seizoen 1960-1961 vast te stellen op f 1.600. Voorstel om aan de Harmonie „Apollo" te Kaatsheuvel een garantie te verlenen voor de organisatie van de feestelijkheden bij gelegenheid van haar 75-jarig bestaan. De Harmonie Apollo te Kaatsheuvel her denkt dit jaar haar 75-jarig bestaan en de vereniging heeft gemeend dit feit te moeten gedenken door middel van een 9-daags fes tival van 16 tot en met 24 juli a.s. Voor de organisatie daarvan moeten uiteraard vrij grote kosten worden gemaakt, zoals huur van zalen, versiering van zalen en terras en het contracteren van bekende dansorkesten, alsmede van harmonie- en fanfaregezelschappen die aan het festival zullen deelnemen. Als belangrijkste inkomstbronnen staan daartegenover de opbrengsten van bals en concerten en de verhuur van zitplaatsen op de markt tijdens de muziekuitvoeringen. Het zijn uiteraard juist deze posten die het meest kwetsbaar zijn, wijl bij ongunstige weersomstandigheden of tengevolge van andere oorzaken de mogelijkheid bestaat dat de opbrengst niet wordt gehaald. Apollo heeft daarom verzocht haar voor het geval deze omstandigheden zich onver hoopt mochten voordoen een gemeentelijke garantie te verlenen. Daarnaast heeft men het verzoek gedaan om van gemeentewege bepaalde werkzaamheden te doen verrich ten teneinde de markt met omgeving in de gewenste toestand te brengen en voor een passende entourage daarvan te zorgen. Hiermede zal naar raming een bedrag van f 1000.- gemoeid zijn. Bij de verwezenlijking van de plannen van de harmonie Apollo - die een van de oudste muziekgezelschappen ter plaatse is en sedert enkele jaren is opgenomen in de hoogste afdeling van de Nederlandse Fe deratie van Harmonie- en Fanfaregezel schappen - wachten B. en W. steun van de gemeente dan ook verantwoord. Na be studering van de ons overgelegde stukken zijn b. en w. tot de conclusie gekomen dat met een garantie van f 2500. - een vol doende dekking wordt verkregen van de risico's die men loopt Daarbij zullen de vanwege gemeentewerken te verrichten werkzaamheden in het bedrag dezer garan tie zijn verdisconteerd. B. en W. stellen daarom voor om aan de Harmonie Apollo op basis van de overge legde exploitatie-begroting een garantie te verlenen van ten hoogste f 2500, -onder verrekening van een bedrag van f 1000. - wegens door gemeentewerken verrichte werkzaamheden. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor de stichting van een wijk gebouw voor de gezondheidszorg te Kaats heuvel. Reeds jaren is er gepoogd te komen tot de stichting van een wijkgebouw voor de gezondheidszorg te Kaatsheuvel. Een der gelijk gebouw hoort uiteraard thuis in het centrum van de plaats. Het centrum van Kaatsheuvel dient evenwel ingevolge de bestaande plannen stedebouwkundig volle dig te worden gewijzigd en het wijkgebouw dient aan de nieuwe toestand te worden aangepast. Toen er moeilijkheden dreigden tengevolge van het verschil tussen de ste- debouwkundige eisen en hetgeen ten aan zien van wijkgebouwen kan worden toege staan, is op instigatie van de Inspecteur van de volksgezondheid de mogelijkheid overwogen om de bouw van het wijkge bouw te doen samengaan met de bouw van een badhuis. Wij aarzelen thans of aan een badhuis nog wel een zodanige behoefte be staat, dat de bouw daarvan in deze tijd nog verantwoord is. Momenteel overwegen wij een combinatie van inrichtingen, waarnaar in de tegenwoordige tijd meer vraag is. Wij hebben derhalve besloten de uitvoe ring van dit gehele complex nog niet ter hand te nemen, totdat wij ons over de vol ledige gevolgen daarvan een voldoende in- zicht hebben kunnen verschaffen. Het komt B en W. evenwel voor, dat dit uitzondering moet lijden waar het betreft de uitvoering van het gedeelte, dat bestemd is om te dienen als wijkgebouw voor de gezondheidszorg, en dat als zodanig zal worden verhuurd aan de in Kaatsheuvel werkzame afdeling van het Wit-Gele Kruis. Temeer nu deze vereniging voor de ge zondheidszorg reeds lange tijd te kampen heeft met onvoldoende huisvestingsmoge-, lijkheden, achten wij het dringend gewenst dat thans reeds met de uitvoering van het daarvoor bestemde gedeelte een aanvang wordt gemaakt. Met betrekking tot 't hier na resterende gedeelte van het gezond heidscentrum hopen wij spoedig nadere voorstellen te kunnen doen. Bij de plannen voor de uitvoering van dit gebouw voor de gezondheidszorg is met een eventuele uitbreiding volledig rekening gehouden, zodat er uit bouwkundig oog punt geen bezwaren bestaan tegen de uit voering in fasen. De kosten van dit plan worden door de ontwerper geraamd op f 160.278,- (in clusief grondkosten, architectenhonorarium, kosten dagelijks toezicht en aanleg centrale verwarming). Na het gereedkomen zal dit gebouw in huur worden gegeven aan het Wit-Gele Kruis, RK. Vereniging voor de gezondheidszorg te Kaatsheuvel. De huur van dit gebouw hebben B. en W. op basis van de thans bekende kosten voorlopig be cijferd op f 9.850. - De consequentie, welke hieraan voor de gemeente verbon den zal zijn, is een verhoging van de sub sidie, welke deze Kruisvereniging momen teel van de gemeente ontvangt. Deze ver hoging ramen B. en W. op ca. f 11.700.- per jaar, waarbij met de interne exploitatie kosten van de nieuwbouw is rekening ge houden. B. en W. stellen de raad voor tot het beschikbaar stellen van het voor de stich ting van dit wijkgebouw benodigde krediet te besluiten. Voor advertenties en abonne menten blijft ons adres te KAATSHEUVEL Dr. v. Beurdenstr. 8, Tel. 2002 KAATSHEUVEL Ook voor alle andere bladen worden advertenties tegen de geldende tarieven opgenomen. Klachten over bezorging en aanmelden nieuwe abonne's aan ons bureau De tweede oriëntatierit voor de club- competitie en het „gastenkampioenschap" der autoclub Kaatsheuvel, welke over een afstand van pl.m. 50 km was uitgezet door de clubleden L. Ververs en Ad van Over steeg, heeft niet die moeilijkheden opge leverd en derhalve ten genoege van de deelnemers ook niet zo'n regen van straf-, punten veroorzaakt als de spectaculaire voorafgaande van de gebr. Pooters. Wel was 't ook een bewogen rit, zoals de voor zitter het na afloop uitdrukte, in zoverre dat 'er zoals altijd trouwens, verschil van opvatting bestond omtrent enkele aanwij zingen in de voorgeschreven route, maar er heerste na afloop in Euphonia weer die gezellige sfeer, waarbij natuurlijk de ton gen der deelnemers danig los kwamen over de zo juist beëindigde rit, en de meningen over de tegengekomen problemen soms weer behoorlijk uiteenliepen. Ook bij het opmaken van de uitslag heeft dit misschien een rol gespeeld, want het was inmiddels vrij laat geworden toen voorzitter W. Soe- terboek, na 'n compliment en dankwoord aan de rituitzetters, de uitslag bekend kwam maken. Deze was voor de eerste 20 1 W. Mossel, Waalwijk 37 6trafpunten; 2 Bep de Wijs, Drunen 40; 3 F. de Vries, Tilburg 48; 4 L. de Roy, Tilburg 48; 5 J. Moonen, Loonopzand 50; 6 J. de Kort, Kaatsheuvel 63; 7 J. v. d. Oord, Vlijmen 74; 8 P. v. d. Avoird, Tilburg 77; 9 H. v. Nieuwstadt, Kaatsheuvel 83; 10 G. v. d. Aa, Elshout 87; 11 J. Schellekens, Kaats heuvel 90; 12 M. Verbunt, Tilburg 91; 13 Ed. Lepelaars, Tilburg 91; 14 P. Vloemans, Kaatsheuvel 96; 15 Smarius, Tilburg 99; 16 J. Boons, Kaatsheuvel 100; 17 A. de Wijs, Tilburg 104; 18 M. Musters, Kaats heuvel 105; 19 Th. van Beek, Sprang-Ca- pelle 106; 20 F. van Boxtel, Dongen 114 p. Het hoogste aantal strafpunten der ge- klasseerden werd geboekt door de gebr. Schapendonk, Kaatsheuvel, met 296 p. De volgende oriëntatierit zal worden uitgezet door de heren F. van Roosmalen en C. v. d. Ven uit Loon op Zand. AGENDA. Doktersdienst Zondag 26 juni zal de dienst van dr. de Vries worden waargenomen door dr. Wij tenburg, Hoofdstraat 4, Kaatsheuvel, tel. 04167-2550. Parochiehuis Zondag 26 juni Leesbibliotheek 11.30- 12.30 uur. Maandag 27 juni examenRK EHBO, 7.30 uur. Zaal Echo der Duinen Zondag 26 juni Bal o.l.v. The Lucky Stars, 7.30 uur. G. E. O. Een paar maanden geleden maakte GEO melding van het nieuwe lid P. v. Eeten. Deze jonge speler heeft zich in die korte tijd bij GEO zo'n prachtige resultaten ge boekt, dat het voor GEO een eer is om zo'n speler te mogen hebben. Hij kreeg van het bestuur opdracht om tegen ieder lid 2 partijen te spelen. Jonnie van Ooster hout, dat is zijn bekende naam in de bui tenwereld, heeft zijn partijen met heel veel succes gespeeld. De heer D. Heuveling, kampioen van Kaatsheuvel, moest tweemaal ten onder door deze vinnige speler. Hij liet prachtige staaltjes zien waar Heuveling verbaasd naar keek. Maar de laatste partij tegen H. Donders, moest Piet ten onder. Met deze 2 verliespunten verloor hij nog menig zweetdruppeltje. Hier volgt zijn prachtige standenlijst J. Koks-P. van Eeten 0-4 Th. v. Boxtel - P. van Eeten 0-4 P. v. Boxtel - P. van Eeten 1-3 D. Heuveling-P. van Eeten 0-4 B. Heuer - P. van Eeten 1-3 Th. v. Wanrooij - P. van Eeten 1-3 H Donderds - P. van Eeten 4-0

Echo van het Zuiden | 1960 | | pagina 6