SUNIL Gemeenteraad VLIJMEN WITTER DAN DE WITSTE HAAN li Een nieuw gebouw onder oude Linden SUNIL WAST STRALEND WIT 3 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 24 JUNI 1960 Gemeente koopt oude molen Meisjes, Jongens, Vakmensen Wij kunnen U goed gebruiken indien wilt meeheSpen aan een moderne aanpak van werk in onze bedrijven. Meldt U bij een van enzo bedrijven cf vraagt eens inlichtingen does* onder staande strook in te vuüSen, uit te knippen en in te sturen aans Waalwijk Stralend wit wordt uw wasgoed met Sunil. Bleken en blauwen mag u overslaan. U wast minder, u spoelt minder, u wringt minder. Uw wasgoed slijt dus min der I U - en honderdduizenden andere huisvrouwen - merken direct dat het hemelsblauwe Sunil tegelijk het modernste en het degelijkste wasmiddel is. De mooiste witte haan verliest het van uw stralend witte was! C'A\ Het is nog niet zo heel lang ge leden, dat de Winterdijk achter Waalwijk voor velen een gelief de wandelweg was. In die tijd vormden de vele oude lindenbo- men een inooie laan. Het uitzicht naar het noorden was ruim en 't wegdek was er nog goed. Helaas is net nu heel wat anders. Veel van die oude linden zijn verdwe nen. Het uitzicht naar het noor den biedt een snelverkeersweg in aanbouw, waar straks het ver keer overheen zal snellen. En het wegdek van de Winterdijk ver- loont vele kuilen, vanwege de zware vrachtwagens die hierover rijden. Toch zijn er nog steeds verschillende Waalwijkcrs, die graag hier 'n luchtje gaan schep pen. Wie de laatste maanden nog tot deze wandelaars behoorden, heeft kunnen ontdekken, dat naast het P.T.T.-kantoor een nieuw gebouw is verrezen. Een gebouw betimmerd met rondhout en een balkon er voor. Het is nog niet geheel gereed, want dc deuren en ramen staan nog in dc grondverf. Ook binnen is men druk met de inrichting bezig. Midden op de voordeur staat een lelie, het bekende insigne van de verkenner. Juist, het is nu niet moeilijk meer te raden: dit nieu we gebouw wordt bewoond dooi de verkenners van de Andreas Zijlmansgroep. Voor degenen, waarvoor het even geleden is dat zij over de Winterdijk wandelden zal dc vraag oprijzen: „Ja, maar die verkenners hadden daar toch al een gebouw?" Inderdaad, sinds 1954 hadden de verkenners op dezelfde plaats reeds een riant troeplokaal, maar dit bleek al gauw veel te klein. Deze ruimte kon slechts een verkennerstroep en een welpenhorde herbergen. De Andreas Zijlmansgroep heeft nu eenmaal ook een tweede horde en een voortrekkersstam, die tot voor enkele maanden ge huisvest waren op de Klooster- werf. Toen dit oud stukje Waal wijk gesloopt werd, kwam een deel van de groep zonder huis vesting en moest hiervoor een oplossing worden gezocht. De staf van de groep kreeg in hun pogingen om een goed onderko men te vinden, de zeer gewaar deerde steun van de HoogEerw. Heer Deken en het Kerkbestuur van de Parochie St. Jan. Hier door werd het mogelijk, dat de gehele groep nu gehuisvest kon worden aan de Winterdijk. De groepsleider vond, evenals bij 't eerste hoofdkwartier, de heer J. Koevoets direct bereid om een ontwerp te maken en na de te kening te hebben voorgelegd, kon men spoedig overgaan tot 't mooie verkennersgebouw dat nu zijn voltooiing nadert. Gelukkig vindt men voor dit nieuwe gebouw nog de oude lin den, zodat het hoofdkwartier prachtig in het lommer is gele gen. Deneden verdeelt de gang de ruimte in twee delen. Het einde van deze gang verschaft toegang tot het vroegere gedeelte. Aan de rechterzijde van deze gang be vindt zich de stamhut van de voortrekkers, terwijl dc linker zijde is benut voor stafkwartier en berging. De Iran verschaft toe gang tot het hordchol, verblijf van de welpen, die de hele bo venverdieping ter beschikking hebben. Momenteel werkt mlen druk aan de inrichting. l>e An dreas Zijlmansgroep wil het ge bouw zo vlug mogelijk gereed hebben, maar het zal wel na de zomerkampen worden, dat men het officieel kan openen. De groepstal' streeft er naar begin september het nieuwe H. K. te openen en te laten inzege nen. Als dc welpen, verkenners en voortrekkers hun zomerkam pen en trektochten er op hebben zitten, zullen ze gaarne alle be langstellenden de kans geven om hun hoofdkwartier te bezichti gen en het is de moeite waard. In september komen zij hierop terug. Nu kunt u het gebouw van buiten zien en indien mogelijk, langs de gordijntjes een blik naar mnnen werpen. Het' extra voordelige drielingpak bespaart u elke keer geld SPAAR BIJ N.H.M. U ontvangt over uw spaarsaldo 3'/4 rente tot f30.000.- U kunt ons opdracht geven uw belasting-aanslagen automatisch in termijnen te voldoen uit uw spaartegoed bij de N.H.M. Wij zenden u een folder op aanvraag of bij ontvangst van de eerste storting van ten minste f 250,- bij een van onze kantoren of op de postrekening van dat kantoor onder vermelding, „spaarrekening". NEDERLANDSCHE HANDEL-MAATSCHAPPIJ Biljarten ■nW TILBURG KRIJGT NIEUW STATION Het ontwerp van het nieuwe stationsgebouw in Tilburg is ge reed gekomen. Begin 19(51 zal met de bouw worden begonnen. De ontwerper, ir. K. v. d. Gaast, heeft voor alles getracht het trein- en reizigersverkeer te be trekken in het straatgebeuren. De perronoverkapping zal wor den doorgetrokken tot boven het voorplein. Het totale grondvlak van de overkapping heeft een opper vlakte van 50 x 150 meter. De di verse gebouwen ten dienste van het reizigersverkeer zullen hier worden ondergebracht, zodat het doorzicht tussen de straat en de perrons zoveel mogelijk gehand haafd wordt. Dé gebouwen wor den zo transparant mogelijk uit gevoerd, hetgeen de overzichte lijkheid ten goede zal komen. De kosten van 't hoofdgebouw liggen tussen de IV2 en 2 miljoen gulden. Voor de perrons en de verdere aansluitingen, waaron der het stationspostkantoor, be dragen de totaalkosten circa IV2 miljoen gulden. 3 Betere huisvesting van gemeentediensten In de vrijdagavond gehouden gemeente raadsvergadering van Vlijmen werden een aantal belangrijke punten behandeld, waar onder verbetering van het oude raadhuis, aangezien de kans op de bouw van een nieuw gemeentehuis nog wel 'n jaar of vijf zal aanlopen. De raad nam allereerst kennis van de instelling van een door het kerkbestuur sa mengestelde commissie, die de mogelijkheid van de bouw van een r.k. Bejaardencen trum zal onderzoeken. De voorzitter deelde mede, dat goed-, keuring werd verkregen voor een krediet van f 12.000. - voor de verlichting van de Pastoriestraat en de Julianastraat. De ge meente zal voorts trachten goedkeuring te verkrijgen voor de aanleg van een trottoir aan de zuidzijde van de Achterstraat. Zo als het er thans naar uitziet, heeft dit plan een goede kans van slagen, temeer daar de bewoners met dit plan instemmen. Met het oog op het toenemende verkeer, ook al in verband met de daar aanwezige school, zal dit een betekenende verbetering worden. Voorts zullen binnenkort de bedrijven van Wagenberg, van Ovito en van Mommer- steeg op de riolering worden aangesloten. Ook in Nieuwkuijk is verbetering van de riolering dringend noodzakelijk, doch ge zien de hoge kosten die hiermede gepaard gaan, zal verwezenlijking van de plannen nog wel enige tijd vergen. De heer van Óyen wilde graag genoem de plannen steunen, doch vroeg het ge meentebestuur aandacht voor aansluitingen op de waterleiding in Haarsteeg. Tijdens de besprekingen hieromtrent, bleek duidelijk, dat de raad niet erg ingenomen is met de mogelijkheden en de voorwaarden die door de Waterleiding Maatschappij Oost-Bra- gestcld worden om aansluiting op het wa terleidingnet te verkrijgen. Er werden door de raadsleden in dit verband verschillende voorbeelden aangehaald, vooral van ge zinnen die enigszins verwijderd wonen van het waterleidingnet. Naar aanleiding van deze opmerkingen zei de voorzitter, mr. Hoefnagel, dat de genoemde gevallen niet alleen stonden en dat de gemeente 25 in de aansluitingskosten kon bijdragen. Hij zegde de raad toe, graag eens te willen gaan praten met de directie van de Water leiding Maatschappij, om verbetering in de bestaande toestand te verkrijgen. Het voorstel van B. en W. tot het aangaan van een geldlening, groot f 141.000,- met de N.V. Bank voor Ned. Gemeenten werd door de raad zonder op- of aanmerking aangenomen. Vervolgens kwam er een voorstel van het gemeentebestuur aan de orde tot het be schikbaar stellen van een krediet voor het aanbrengen van een aantal verbeteringen in het huidige gemeentehuis en voor de no- WAALWIJK-DEN BOSCH-VUGHT DAAR STAAT TEGENOVER: verhoogde lonen winstdelingsregeling bedrijfsspaarregeling volledige reisvergoedlng enz. enz. enz. Ivo van Haren Personeelzaken N.V. NAAM ADRES WOONPLAATS LEEFTIJD jaar jongen/meisje ontvangt gaarne nadere gegevens over lonen, sociale voorzienin gen en soorten van werkzaam heden bij Uw bedrijf; alles vrij blijvend Wij houden ZITTINGSAVOND HEUSDEN: Hotel de Gouden Leeuw Wllhelmlnapleln 24, op woensdag 29 juni van 7 - 8 uur. dige voorzieningen ten bate van de ge-, meente-administratie aan de voormalige burgemeesterswoning aan de Julianastraat. De voorzitter zei bij de toelichting van dit voorstel, dat de gemeente reeds geruime tijd te kampen heeft met tekomt aan kan toorruimte. Er is thans een gelegenheid een noodoplossing te vinden wegens het vrij komen van de oude ambtswoning van de burgemeester. De totale kosten voor deze verbeteringen waren geraamd op een be drag van f 29.226,-, waarvan f 1750,- voor de inrichting. De voorzitter zei liever een voorstel te hebben gedaan voor de bouw van een nieuw gemeentehuis, doch hij zag momenteel geen kans een derge lijk voorstel er door te krijgen. Misschien is binnen vijf jaar een plan voor een nieuw gemeentehuis te realiseren. Werd het on derhavige voorstel door de raad geaccep teerd, dan zouden verbeteringen aange bracht kunnen worden voor de afdeling finantiën, voor de burgemeesterskamer en de toiletten, terwijl er tevens aanschaffing van oliekachels op het programma staan. Ook bestonden er moeilijkheden met het onderbrengen van de brandweer. Gezien de hoge bedragen die de laatste tijd gevraagd waren voor het jeugdwerk, voor de riole ring, de technische dienst en de straatver lichting, was er naar het oordeel van de voorzitter voorlopig geen kans voor de bouw van een nieuw gemeentehuis aan liet Plein, welk raadhuis een bedrag zal vergen van acht a negenhonderdduizend gulden. Enige raadsleden merkten op, dat door de aan de orde zijnde verbouwing gevaar zou ontstaan, dat een nieuw raadhuis op de lange baan zou worden geschoven. De voorzitter deelde mede, dat nog ge tracht zou worden de technische dienst bij het gemeentehuis onder te brengen. Dc heer van Oyen, die tijdens de besprekingen te kennen had gegeven dat hij de verbou- wingskosten aan de hoge kant vond en daarom tegen zou stemmen, bleek, toen het op een besluit aankwam, evenals de overige raadsleden, met het voorstel in te stemmen. In de commissie van onderzoek van de rekeningen van de instelling voor maat schappelijke zorg, dc dienst gemeentewer ken, het woningbedrijf, het grondbedrijf, het gasbedrijf en de gemeente over het dienstjaar 1958, werden gekozen de heren Broeren, van Oyen en van Bokhoven en als plaatsvervangend lid de heer v. d. Mceren-. donk. Bij het voorstel tot wijziging van de ge meentebegrotingen 1959 en 1960 zei de burgemeester, dat het gemeentebestuur voornemens was een technische ambtenaar 'voor de dienst gemeentewerken aan te stel len. Het werk op deze dienst was sterk uitgebreid, o.m. door de Vliedberg en de aanleg van de riolering. Hij achtte deze aanstelling wel verantwoord. De raad ging hiermede akkoord, evenals met het voorstel tot het garanderen van de tijdige betaling van rente en aflossing van de door een ingezetene der gemeente onder verband van eerste hypotheek aan te gane hypothe caire geldlening. Dan kwam aan de orde de aankoop van de windkorenmolen van A. G. Rombouts. De molen te Nieuwkuijk op de weg naar Cromvoirt is de laatste in de gemeente Vlijmen en van de gehele streek. De molen verkeert in een vrij behoorlijke staat en het gemeentebestuur hecht grote waarde aan het gehoud van dc molen. Met de heer Rombouts waren onderhandelingen ge voerd, waarna hij bereid bleek de molen af te staan voor f 5000. De molen blijft voor gebruik bestemd. De restauratie zal geschieden in overleg met de Vereniging „De Hollandse Molen". Het rijk zal 40 en de provincie 12,8 in de kosten bij dragen. De voorzitter zei dat hij het erg jammer zou vinden, als de molen zou ver dwijnen. Zoals de molen er nu bijstaat zijn de mensen in de buurt bang, dat er bij slecht weer ingelukken zullen gebeuren. Het technisch gedeelte van de molen zal in stand worden gehouden. De heer v. d. Meeren- donk was blij, dat men nu tot overeenstem ming omtrent de koopprijs was gekomen. Destijds werd een bedrag van f 10.000. - gevraagd, welk bedrag hij toen te hoog vond. Met het thans overeengekomen be drag van f 5000. - kon hij wel instemmen. Hij vroeg zich echter af, of de onderhouds kosten niet te hoog zouden worden en of het niet mogelijk was, dat ook de vereni-. ging „Dc Hollandse Molen" subsidie zou kunnen verlenen. Nadat de voorzitter de vragenstellers had beantwoord en daarbij had gewezen op het feit, dat de heer Rom bouts het inwendige gedeelte van de molen voor zijn rekening zou nemen, ging de raad met het voorstel akkoord. Er volgden dan drie hamerstukken, nl. het onderhands verhuren van een strook grond aan A. Pijnenborgh, Plein 3, ten behoeve van de verfraaiing van het voor café „Het Centrum" gelegen terras; het onbewoonbaar verklaren van het pand Mo lenhoek 7, in eigendom toebehorend aan M. Mommersteeg en de verkoop van een dubbel bouwperceel in het uitbreidingsplan „De Vliedberg" voor de bouw van een dubbel woonhuis in het kader van het plan van 60 eigenbouwwoningen aan de Stichting Pensioenfonds voor werknemers van Lip9 N.V. te Drunen. Een voorstel tot aanvaarding van 90 m2 van de Geref. Kerk te Vlijmen t.b.v. de verfraaiing van een plantsoen, dat de prot. kerk bereid was om niet af te staan, kreeg instemming van de raad. Lange tijd werd stilgestaan bij een voor stel tot ruiling van grond met de Diaconie Armen van Vlijmen. De heer Berkelmans informeerde of er aan pachters toezeggin gen waren gedaan omtrent schadevergoe dingen, waarop de heer v. d. Meerendonk voorstelde, het voorstel aan te houden, om dat hij graag wilde onderzoeken of er in derdaad afspraken met het oog op scha deloosstelling waren gedaan. De voorzitter zegde toe, dat de bewering van de heer Berkelmans onderzocht zal worden, maar deze kwestie stond toch buiten het eigen lijke voorstel. Tenslotte ging de heer v. d. Meerendonk met de ruiling akkoord, in dien in de betreffende akte de zaken zeer duidelijk zouden worden gesteld. Een voorstel tot aankoop van een per ceel met opstaande woning van J. v. d. Wiel en echtgenote, Onsenoortsestraat 23 te Vlijmen, stond in verband met de sane ring van de Westhoek. De totale koopsom was f 7000. -Het oüde huie en ook het oude schildershuisje zullen worden afge broken voor het verkrijgen van bouwgrond. Aankoop van grond aan de zuidzijde van de Akker van J. van Bokhoven en echtge note De Akker no. 1 van J. C. M. Klerkx-. Nclissen, wonende te Waalwijk, Burg. Moo- nenlaan 2a, ten behoeve van een trottoir en een voorstel tot aankoop van grond van Chr. J. N. de Gier te Kerkdriel t.b.v. de doortrekking van het trottoir aan de noord zijde van De Akker, kregen de algemene instemming van de raad. Minder vlot ging het met het instellen van een vordering tot ontbinding van een overeenkomst met W. Peijnenborgh en tot ontruiming van 't gepachte. Mr. Hoefnagel zei dat een en ander in verband moest wor den gebracht met het uitbreidingsplan „De Vliedberg". Het betreft hier een kruispunt van wegen. De heer Peijnenborgh was op het betreffende perceel groenten gaan telen en dit had de zaak niet makkelijker ge maakt. De eigenaar wilde de grond alleen af staan tegen een te hoog bedrag. De heer van Son vroeg of het gemeentebestuur niet mede schuldigd was met deze gang van za ken. De heer Pulles verzocht het gemeente bestuur een commissie in te stellen, die bezig houdt met de voorbereidingen van de onderhandelingen. De voorzitter was het met deze suggestie wel eens en bij vol gende gevallen zal bekeken worden hoe of het idee van de heer Pulles verwezenlijkt kan worden. De heer Broeren suggereerde de landerijen-commisie van 3 op 5 leden te brengen. De voorzitter kon hier wel mee instemmen, doch dan zou de commissie uit de raad met twee neutrale deskundigen van buiten de gemeente aangevuld dienen te worden. Hierna werd het voorstel aangeno men. Voor de benoeming van een ambtenaar van de Burg. Stand werden door het ge meentebestuur voorgedragen de heren Vor- stenbosch en van Erp. Bij eerste stemming kregen beide candidaten 5 stemmen en twee stemmen waren blanco. Bij herstemming kreeg de heer van Erp 7 stemmen en de heer-Vorstenbosch 5. De heer van Erp werd tot ambtenaar (buiten bezoldiging) be noemd. Rondvraag. Bij de rondvraag kwam de heer van Son nog eens terug op het voorstel de dienst gemeentewerken in het raadhuis te huis vesten. Hij kantte zich tegen dit voorstel, omdat de betreffende dienst momenteel ideaal is gehuisvest. De voorzitter merkte op, dat de dienst thans te ver van het ge^ meentehuis af zit. De heer van Son vond verhuizing echter niet van belang en had bezwaar tegen de kosten. Na toelichting van de heer van Son, had mr. Hoefnagel be grip voor diens zienswijze en hij zou de kwestie met het gemeentebestuur nog eens bekijken. De heer van Oyen zei dat er in deze vergadering belangrijke besluiten van af braak en opbouw waren genomen. Hij vroeg echter speciale aandacht voor verwezenlij king van een pleintje in Haarsteeg en wel door aankoop van de café's v. d. Loo en Achten. De voorzitter beloofde over deze aangelegenheid te zullen gaan onderhande len. De heer v. d. Meerendonk brak een lans voor de aanleg van een tunnel of zo dit niet mogelijk was, een brug tussen de Burg. v. d. Venstraat en de overweg, vooral voor voetgangers. „Een tunnel zou een half mil joen kosten" zei de voorzitter en hij wees er op, dat het in de bedoeling lag bij de ruilverkaveling de boederijen te verplaat sen. De heer van Oyen dacht dat een ge lijkvloerse kruising, zoals b.v. bij Deuteren meer kans van slagen zou hebben. Toen de raad deze suggestie ondersteunde, beloof de de voorzitter namens de raad dit voor stel met ir. van Haaren te zullen bespre- ken. De heer van Helvoirt verzocht in de lan- derijencommissie ook leden uit Nieuwkuijk en Haarsteeg te benoemen. Bij voorkomen de gelegenheden bleek het telkens weer moeilijk te oordelen over percelen, waar mede men niet bekend was. De heer Broeren verzocht het werk van de heer Linders ten aanzien van de „Jeugd zorg" te verlichten. Zijn werk voor „So ciale Zaken" moest er nu onder lijden en hij verzocht iemand anders te benoemen, die de heer Linders op bepaalde onderdelen kon vervangen. De voorzitter vond het no dig, dat het werk werd verricht door iemand die met de sociale toestanden van de gemeente op de hoogte is, maar hij gaf toe, dat de huidige gang van zaken niet bevredigend is. Het werk zal in de toekomst voor zover mogelijk worden uitgebreid tot de Vliedberg en Nieuwkuijk De heer Broeren zei nog, dat zijn opmer king geen kritiek inhield op het werk van de heer Linders, doch hij wilde de zaken zuiver stellen. De voorzitter meende, dat er voor de heer Linders meer armslag zou ontstaan als er een maatschappelijk werk ster wordt aangesteld. Tot slot verzocht de heer Pullens grond van de gemeente die niet geëxploiteerd wordt, voor korte termijn te verpachten, terwijl de zelfde spreker meer soepelheid wenste ten aanzien van de voorschriften omtrent de voorwaarden bij verpachting van gemeentegrond. De voorzitter bleek echter voorstander van het strikt vasthou den van de pachtovereenkomsten. Door het opvolgen van adviezen van de pachtkamer konden wantoestanden, als in het verleden waren voorgekomen, in de toekomst wor den vermeden. Na twee-en-een-half-uur vergaderen kon mr. Hoefnagel deze bijeenkomst van de raad sluiten. - - WAALWIJK Persoonlijk kampioenschap drie banden klasse A. M. van Bracht van 't Zwaantje kampioen. Was de belangstelling voor de firiale- wedstrijden om het persoonlijk kampioen schap drie banden, die in de afgelopen da gen in het clublokaal van 't Zwaantje zijn gespeeld, iedere dag groot, vrijdagavond, toen de beslisende partijen moesten worden gespeeld, was deze belangstelling overwel digend. Voor de aanvang dezer wedstrijden waren er praktisch nog vier kanshebbers; alleen wanneer M. van Bracht de laatste partij tegen G. Roomer zou winnen, was eerstgenoemde kampioen. In het andere geval zouden barragewedstrijden moeten worden gespeeld. Zover is het echter niet gekomen, want van Bracht wi6t deze partij in winst om te zetten en werd daardoor kampioen drie banden klasse A van het district Waalwijk. Over het geheel is er uitstekend gespeeld. In verschillende par tijen werden gemiddelden van 0,9 en 0,8 genoteerd. Zelfs speelde M. van Bracht in een zijner partijen met een gemiddelde van 1.136, zodat de biljartliefhebbers zeker aan hun trekken zijn gekomen. Wat de spe lers aangaat: de kampioen van 1959, Jan van Helvoirt, heeft ditmaal Vrouwe For- tuna niet op zijn hand gehad, hoewel hij menigmaal fraaie driebandstoten heeft la ten zien. G. Roomer heeft over het alge meen constant gespeeld en was tot op de laatste avond nog helemaal niet kansloos. G. Brok wisselde prachtpartijen af met partijen van minder gehalte, doch heeft on tegenzeggelijk bewezen in deze klasse op zijn plaats te zijn. Ad van Cromvoirt kon in het begin zijn normale spel niet ontplooi en, kwam echter later heel wat beter op dreef, getuige zijn gemiddelde van 0.961 en 0.926, en toonde zich toen weer de spe ler van klasse. C. Teurlings toonde zich eveneens een driebandenspeler van groot formaat, getuige zijn fraaie tweede plaats in dit sterk bezette toernooi. En dan ten slotte de kampioen M. van Bracht, die zich ditmaal uitgesproken de sterkste heeft ge toond en dit kampioenschap dan ook volko men heeft verdiend. Na afloop van de laat ste partij, die onder hoogspanning verliep en waarvan de overwinning van v. Bracht tot de laatste car. aan het z.g. zijden draad je hing, was het de districtsvoorzitter, de heer Tom Burmanje, die de fraaie wissel- beker uitreikte. De heer Burmanje was de tolk van het gehele districtsbestuur, toen hij zijn vreugde uitsprak over het prettige, sportieve verloop, niet alleen van deze fi nale-wedstrijden, doch van alle wedstrijden over het gehele seizoen gespeeld. In alle klassen hebben de deelnemers zich voor de volle 100 gegeven en hun spor tieve plicht vervuld. De voorzitter wees er met nadruk op, dat alleen wanneer vriend schap en sportiviteit samengaan, resultaten kunnen worden bereikt, waaraan de speler zelf vreugde en voldoening kunnen beleven en die het gehele district tot eer strekken. Hij dankt de spelers allen voor de betoonde sportiviteit en reikt tenslotte aan de kampioen de heer M. van Bracht de fraaie wisselbeker uit. Niet alleen als voor zitter van 't district, doch tevens als voor zitter van 't Zwaantje feliciteerde de heer Burmanje de heer van Bracht hartelijk met deze fraaie overwinning. Namens 't Zwaan tje biedt hij mevr. van Bracht bloemen aan. De voorzitter dankt tevens de vereniging 't Zwaantje voor de perfecte organisatie, de heer van Bracht voor het beschikbaar stel len van zijn prachtig materiaal en het pu bliek voor de getoonde belangstelling. Namens de deelnemers voert de heer van Bracht het woord, om de voorzitter te dan ken voor zijn waarderende woorden, doch vooral voor zijn grote activiteit in het be lang van het district, voor wie hem niets te veel is en waarvoor hij steeds op de bres staat. Hij hoopt dan ook van harte, dat de heer Burmanje nog lang het voor zitterschap van het district Waalwijk zal mogen blijven vervullen en biedt hem als stoffelijk bewijs van grote dank en waar dering een souvenir aan, terwijl hij alle deel nemers een rokertje offreert. En zo is dan het biljartseizoen 1959- 1960 besloten op een wijze, die het district Waalwijk cn al haar leden tot eer strekt en waarin deze laatsten zeer zeker voldoening zullen heb ben gevonden. Hier volgt de eindstand 1 M. v. Bracht ('t Zwaantje) car. brt. gem. serie pt. 127 170 0.706 6 8 2 C. Teurlings (Centraal) 109 171 0.636 5 6 3 A. v. Cromvoirt (BSV) 110 161 0.683 5 4 4 G. Brok (OOG) 88 155 0.567 5 4 5 G. Roomer (Ons Genoegen) 107 191 0.564 5 4 6 J. v. Helvoirt (HBS) 113 214 0.521 6 4 Hoogste serie J. v. Helvoirt en M. van Bracht met 6 car. Hoogste partijgemiddel de M. van Bracht 1.136.

Echo van het Zuiden | 1960 | | pagina 3