wAALwijkse en lAnqstRAAtse couRAnt Gemeenteraad WAALWIJK en pre adviezen Agenda K.A.J. DRUMBAND BEHAALT 1e PRIJS IN 1e AFDELING ir.MlERLO's BROOD STASSAR BRILLEN STASSAR SERVICE BETERE BRILLEN BETERE SERVICE MAANDAG 27 JUNI 1960 83e J 'AKOANG No. 51 ïcho het Zuióen f tgever Vjalwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen hoofdredacteur JAN TIELEN 'oironuminer 50798 Uit blad verschijnt 2 x per week Opgericht 1878 Bureaux: Grotestraat 205. Waalwijk - Tel. 2621 Kaatsheuvel: Tel. 2002 - Dr. van Beurdenstraat 8 Abonnement 22 cent per week per kwartaal f 2.85 3.10 franco p. p. Advertentieprijs: 10 cent per m.m. Contract-advertenties speciaal tarief. Tel.-adres: „Echo" De leden van de raad worden opgeroepen tot bijwoning van een openbare vergadering te hou den op donderdag 30 juni 1960 te 7.30 uur ten gemeentehuize. Punten van behandeling: 1. Vaststelling van de notulen der openbare vergadering, gehou den 27 mei 1960. 2. Ingekomen stukken. 3. Voorstel tot wijziging der precarioverordening. 4. Voorstel tot teruggaaf van verlofsrecht. 5. Voorstel tot beschikbaar stelling van een krediet voor het aanbrengen vari centrale televi- siemasten op gemeentelijke wo ningblokken in Baardwijk. 6. Voorstel tot 't verlenen van medewerking ingevolge artikel 50 der kleuteronderwijswet voor de beschikbaarstelling van een 3-tal lokalen ten behoeve van het kleuteronderwijs in Baardwijk. 7. Voorstel tot 't verlenen van medewerking ingevolge artikel 72 der lager onderwijswet 1920 voor aanschaffing van gordijnen ten behoeve van de St. Petrus- scholen. 8. Voorstel tot 't verlenen van medewerking ingevolge artikel 72 der lager onderwijswet 1920 voor vernieuwing vloeren van de St. Antoniusschool. 9. Voorstel tot het weigeren van medewerking ingevolge art. 72 der lager onderwijswet 1920 voor het inrichten van een admi nistratiebureau ten behoeve van een aantal r.k. bijzondere scho len. 10. Voorstel tot vaststelling van een programma van eisen voor de bouw van een cultureel centrum. 11. Voorstel tot aankoop van grond ten oosten van de Burge meester Smeelelaan. 12. Voorstel tot aankoop van een strook grond aan de Tweede Zeine te Baardwijk. 13. Voorstel tot aankoop van grond in de Buitenpolder van Waalwijk. 14. Voorstel tot ruiling en ver koop van grondstroken tussen de Grotestraat en de Molenstraat te Besoijen. 15. Voorstel tot voorlopige goedkeuring van een plan tot onteigening van grond ten oos ten van de Burgemeester Smeele laan. 16. Voorstel tot intrekking van het raadsbesluit van 30 oktober 1959 tot verkoop van industrie terrein aan de Eerste Zeine. 17. Voorstel tot verkoop van een strook grond aan de Loeff- straat. 18. Voorstel tot verkoop van een strook grond aan de Juliana- straat. 19. Voorstel tot verkoop van bouwterrein aan de Burgemees ter Smeelelaan. 20. Voorstel tot verkoop van bouwterrein ten zuiden van de Eerste Zeine in Baardwijk. 21. Voorstel tot verkoop van bouwterrein aan de Forestier- laan. 22. Voorstel tot verkoop van bouwterrein aan de Burgem. van Heijstlaan. 23. Voorstel tot verkoop van grond aan de Burgemeester v. d. Klokkenlaan. 24. Voorstel tot verkoop van industrieterrein aan de Elzen- weg voor fabrieksuitbreiding en voor de bouw van een bedrilts- ruiinte met kantoor. 25. Voorstel tot vaststelling van een verordening, houdende algemene voorwaarden voor uit gifte in erfpacht van industrie terrein. 26. Voorstel tot uitgifte in erfpacht van industrieterrein aan de Elzenweg voor de bouw van een industriehal. 27. Voorstel tot uitgifte in erf pacht van industrieterrein aan de oostzijde van de haven. 28. Voorstel tot uitgifte in erf pacht van industrieterrein aan de oostzijde van de haven. 29. Voorlopige vaststelling ge meente- en bedrijf srekeningen over 1957 en beslissing omtrent goedkeuring rekening 1957 van de gemeentelijke instelling voor maatschappelijke zorg. 30. Voorstel tot wijziging der taricvenverordening voor de le vering van gas, water en elektri citeit. 31. Voorstel tot beschikbaar stelling van een krediet voor uit breiding van het kantoor van de centrale administratie der ge meentebedrijven. 32. Voorstel tot wijziging der premiespaarregeling voor het ge meen tepersoneel. 33. Voorstel tot wijziging der rechtspositieregelingen voor het gemecntepersoneel. 34. Wijzigingen begroting. ERFPACHT Bij het voldoen aan aanvragen om beschikbaarstelling van industrie terrein, was verkoop tot dusver de meest gebruikelijke vorm van be schikbaarstelling; slechts bij uitzon dering werd van de erfpachtsvorm gebruik gemaakt. Nu de laatste tijd vooral ten aan zien van de industrieterreinen aan de haven in toenemende mate de neiging merkbaar is geworden om terreinen op erfpachtsvoorwaarden te verkrijgen, achten b. en w. het gewenst dat door de gemeente alge mene erfpachtsvoorwaarden worden vastgesteld. De behoefte hieraan ligt overigens voor de hand, omdat bij erfpacht rechtsbetrekkingen met "de gemeente blijven voortbestaan, waarvan de regeling bij het aangaan der overeenkomst gewenst is en in sommige opzichten zelfs noodzake lijk is. Deze algemene voorwaarden zijn derhalve bestemd om voor elke uit gifte in erfpacht van industrieter rein te gelden. Na goedkeuring door de gedeputeerde staten kan dan voortaan in alle besluiten van de raad tot uitgifte in erfpacht van in dustrieterreinen naar deze voor waarden worden verwezen. Vanzelf sprekend kunnen naast deze alge mene voorwaarden nog bijzondere voorwaarden worden gesteld in ver band met de ligging van het erf pachtsterrein (b.v. industrieterrein aan de haven) of anderszins. een industrieterrein, gelegen ten zuiden van de Elzenweg. Omdat uit breiding van haar bedrijf in de Sta tionsstraat geen ideale oplossing biedt voor haar problemen, wil de firma het bedrijf overplaatsen naar het industrieterrein ten zuiden van de Elzenweg. Gevraagd wordt een terrein, ter oppervlakte van ongeveer 5690 m'. De prijs is bepaald op 6.25 per m2, zodat de koopsom dient te bedragen 35.562.50. B. en w. stellen voor aan het ver zoek van de firma Wildeman te vol doen. Medewerking ingevolge art. 50 juncto art. 55, lid 2, der kleuter onderwijswet 'n begrip voor superieure kwaliteit Tel. 2855 Putitraat 68 WAALWIJK Medewerking ex art. 72 der lager onderwijswet 1920 Het aankopen en aanbrengen van overgordijnen in 12 leslokalen. Kosten 2.179.60. VERKOOP INDUSTRIETERREIN In de vergadering van 25 februari 1960 besloot de raad tot verkoop van een industrieterrein, ter grootte van ongeveer 8 aren en gelegen ten zui den van de Elzenweg, aan J. G. Rouwmaat, in verband met diens plannen om zijn bestaande schoen fabriek uit te breiden. Dit besluit werd door ged. staten goedgekeurd bij besluit van 4 mei 1960, G. nr. 53204. Volgens mededeling van betrok kene zijn de plannen tot uitbreiding van zijn fabriek zodanig gewijzigd, dat hij nu kan volstaan met een ter rein ter grootte van ongeveer 1.50 are. Hij verzoekt nu om hem deze geringere oppervlakte te verkopen. Indien aan het verzoek van dhr. Rouwmaat wordt voldaan, wordt te vens een betere verkaveling van 't industrieterrein verkregen. B. en w. stellen derhalve voor om onder intrekking van 't besluit van de raad van 25 februari 1960 te ver kopen aan J. G. Rouwmaat een in dustrieterrein, ter grootte van pl.m. 1.50 are, voor de som van 6.25 per m2, koopsom dus 937.50. Verder is er een verzoek binnen gekomen van de firma J. Wildeman en Co. alhier, om haar te verkopen In het begin van dit jaar en wel op 5 januari jl. is door het kerk- en schoolbestuur der parochie „St. Cle mens" alhier daartoe gerechtigd ingevolge art. 126, lid 4, der kleuter onderwijswet verkocht aan de Stichting voor verpleging van be jaarden „St. Antoniushof' het voor malige klooster aan de Loeffstraat 72 alhier, met de daarin opgenomen 3 kleuterlokalen (2 gewone lesloka len en de tijdelijk als kleuterlokaal in gebruik zijnde gymnastiekzaal van de r.k. meisjesschool). Genoemde stichting heeft 't kloos ter verbouwd tot een verpleeghuis voor bejaarden, waardoor het in 'n zeer dringende behoefte voorziet, waarnaar dan ook door de hele plaatselijke gemeenschap met onge duld wordt uitgezien. Teneinde het onderwijs niet te stagneren, hebben b. en w. destijds niettemin van het bestuur der be jaardenstichting gedaan kunnen krijgen, dat de 3 bedoelde kleuter lokalen voorlopig daarin gevestigd blijven, zodat deze ruimte nog niet direct tot bejaardenhuis wordt ver bouwd. Genoemde lokalen voldoen echter in het geheel niet aan de wettelijke eisen, zodat het hoogst gewenst is in Baardwijk een nieuwe kleuter school te stichten. Zoals bekend is, is de Stichting „St. Antoniushof" alhier bereid ge bleken 3 lokalen van dit klooster, ingaande 1960, tijdelijk te verhuren aan de gemeente voor een jaarlijk se huurprijs van 1.400.met de bedoeling ze daarna langs de weg van art. 50, juncto art. 55, lid 2, der kleuteronderwijswet in gebruik af te staan aan het schoolbestuur. Een krediet tot genoemd bedrag is door de raad beschikbaar gesteld in de gemeentebegroting 1960, post 446. Rechtstreekse verhuring door het stichtingsbestuur aan het schoolbe stuur is niet gev/enst, omdat alsdan de rijksvergoeding voor deze loka len niet verzekerd is. In afwachting van de totstandko ming van een nieuwe r.k. kleuter school in genoemde parochie, waar toe door de raad in zijn vergadering van 28 juni 1956 ingevolge art. 50 der kleuteronderwijswet de nodige medewerking is verleend, verzoekt het schoolbestuur thans bij schrij ven van 23 juni 1960, een bestaand gebouw beschikbaar te stellen, n.l. de reeds in gebruik zijnde 3 lokalen. De Inspectrice van het kleuter onderwijs kan zich, blijkens schrij ven dd. 2 februari 1960, met een en ander verenigen. Genoemd verzoek van het school bestuur wordt eerst thans gedaan, omdat ged. staten dezer provincie pas een dezer dagen de verklaring, als bedoeld in art. 205 hebben afge legd betreffende het lokaal van het lager onderwijs, gevestigd in ge noemd klooster, namelijk het voren bedoelde gymnastieklokaal. Deze verklaring houdt in, dat het school bestuur blijvend heeft opgehouden de gymnastiekzaal overeenkomstig haar bestemming te gebruiken. In verband met het vorenstaande stellen b. en w. voor de hiervoor genoemde lokalen (2 gewone leslo kalen en 1 gymnastiekzaal) in het klooster aan de Loeffstraat 72, over eenkomstig art. 50 der kleuteronder wijswet, in gebruik af te staan aan het kerk- en schoolbestuur der pa rochie „St. Clemens" alhier, ten be hoeve van het kleuteronderwijs. Uitbreiding kantoorruimte van de centrale administratie der gemeentebedrijven In de vergadering van 6 juni 1957 heeft de raad een krediet van 30.950.gevoteerd ten behoeve van de huisvesting van de centrale administratie der gemeentebedrij ven. Omdat de realisering van dit plan juist plaats vond op het hoogtepunt van de bestedingsbeperking, moest de grootte van het bouwplan zoda nig beperkt worden, dat de bouw kosten binnen redelijke grenzen konden worden gehouden. Momenteel zijn in de vijf vertrek ken van dit kantoor veertien per sonen werkzaam. Gedurende de drie jaren dat deze kantoorruimte nu in gebruik is ge weest, is wel gebleken dat de be staande ruimte, waarvan de groot ste kamer wordt ingenomen door 'n tweetal boekhoudmachines en een adresseermachine, ten ene male on voldoende is om daarin op efficiënte wijze werkzaamheden te verrichten. Niet alleen vraagt de zeer krappe werkruimte een groot aanpassings vermogen van de betreffende amb tenaren, doch ook het arbeidstempo wordt hierdoor gedrukt. Bovendien is het noodzakelijk ge bleken om het archief, hetwelk in het oude kantoor is achtergebleven, onder direct bereik van de admini stratie te brengen. Op grond van het vorenstaande en in aanmerking nemende, dat het personeel van de administratie we der zal moeten worden uitgebreid, zijn b. en w. van oordeel dat ver groting van de betreffende kantoor ruimte dringend gewenst en volko men verantwoord is. Aanleg centraal antennesysteem t.b.v. continubouw te Baardwijk Bij besluiten van de raad van 29 april en 29 oktober 1959 zijn kredie ten gevoteerd ten behoeve van de aanleg van een centraal antenne systeem voor radio- en televisie ontvangst in de complexen van 108 en 100 woningen, welke inmiddels tot stand zijn gekomen in het kader van het continubouwproject Bra bant II. Nu de derde fase van dit project de bouw van nogmaals 100 wo ningen in 't uitbreidingsplan Baard wijk verwezenlijkt gaat worden, is het noodzakelijk om in dat com plex gelijksoortige voorzieningen te treffen. Hierbij dient tevens een blokje van 12 woningen te worden betrokken, behorende tot de tweede tranche, hetwelk door de geïsoleer de ligging tot nu toe niet aangeslo ten werd. In totaal zullen derhalve thans 112 woningen voor het aan brengen van deze voorziening in aanmerking komen. De centrale antenne zal worden uitgevoerd in het Siemens-systeem en geschikt zijn voor AM- en FM- ontvangst, alsmede voor de televisie zenders Lopik, België Vlaams- en België Frans-programma. Aangezien gebleken is dat door de grote af stand tot de zender Langenberg (Duitsland) de beeldkwaliteit van de ontvangst te Waalwijk veel te wensen overlaat, is 't volgens b. en w. niet verantwoord om voor de ontvangst van deze zender de daar- NETTY VAN KEMPEN Pedicure - Chiropodiste rhorbeckel. 43, teh 2922, Waalwijk toe vereiste speciale voorzieningen te treffen. Door de sporadische ont vangst en de veelvuldig voorkomen de storingen wordt zó veelvuldig 'n beroep op de onderhoudsdienst ge daan, dat de exploitatie onevenre dig zwaar belast wordt. De kosten, welke zijn verbonden aan de aanleg van de gehele instal latie, bedragen blijkens een reeds ontvangen prijsopgave van de Noord Brabantse Elektriciteitsmaatschap pij te Breda: 9.146.—, te verhogen met de kosten van aansluitsnoeren ad ƒ3.180.een post voor onvoor zien ad 674.en de gebruikelijke kostenopslag van de dienst gemeen tewerken ad 5 tot in totaal 13.650.Evenals bij de eerste twee complexen het geval was, zul len de kosten van de aanleg, 't on derhoud en het stroomverbruik worden verdisconteerd in de huur prijs van de betreffende woningen. B. en w. stellen voor om een kre diet ad 13.650.beschikbaar te stellen ten behoeve van de aanleg van de bedoelde installatie. Medewerking ex art. 72 der Lager Onderwijswet 1920 Het bestuur van de St. Antonius school, St. Crispijnstraat 83 alhier, wendt zich bij schrijven van 17 juni 1960 tot de raad, met het verzoek, om, overeenkomstig de bepalingen van art. 72 der Lager Onderwijswet 1920, medewerking te willen verle nen voor het vernieuwen van de balklagen en de houten vloeren in twee klaslokalen van deze school, alsmede voor het aanbrengen van een ventilatie onder de vloeren van alle lokalen. De inspecteur van het lager on derwijs, wiens advies omtrent deze aangelegenheid werd gevraagd, is blijkens zijn schrijven van 22 juni 1960, van oordeel, dat de vloeren destijds zeer ondeskundig zijn aan gebracht. Omdat echter het normale onderhoud van vloeren in schoolge bouwen moet worden bestreden uit de exploitatievergoeding ex art. 101 van meergenoemde wet, komt het hem gewenst voor, in het onderha vige geval 30% van de totale kosten van uitvoering te bestrijden uit ge noemde vergoeding ex art. 101 en de resterende 70% te willen vergoe den conform de bepalingen van art. 72 der wet. Het college is met genoemde in specteur de mening toegedaan, dat deze oplossing alleszins acceptabel is. Programma van eisen cultureel centrum Zoals reeds meermalen in de ver gadering is medegedeeld, hebben b. en w. steeds het standpunt inge nomen dat de raad met betrekking tot het te bouwen cultureel centrum vóórdat er definitieve plannen worden ontworpen in de gelegen heid moet worden gesteld zijn oor deel uit te spreken over het pro gramma van eisen, waarmede bij 't ontwerpen van die plannen reke ning zou moeten worden gehouden. Immers, het cultureel centrum is cn functioneel èn stedebouwkundig voor onze gemeente van zeer grote betekenis. Gedurende meerdere ge neraties zal het gebouw tot een har monische ontwikkeling van het cul turele en sociale leven in de ge meente moeten kunnen bijdragen. Vandaar dat b. en w. ter beoor deling overleggen een door hen op gesteld programma van eisen, (zie voorpagina van dit nummer) verge zeld van 'n situatie-tekening, waar op staat aangegeven waar het ge bouw zal moeten verrijzen en welke voorzieningen in de toekomst nog zullen moeten worden getroffen met betrekking tot de aan- en afvoer- wegen en tot de bebouwing van de naaste omgeving. Betreffende het programma van eisen merken b. en w. nog op, dat dit naar hun oordeel wel als het maximaal bereikbare moet worden beschouwd. B. en w. hebben zich daarbij laten leiden door de opvat ting, dat het o.a. in de middelgrote en kleinere steden economisch niet verantwoord is, het toneel, de opera en het orkest elk afzonderlijk te huisvesten, welke opvatting even eens door de rijkscommissie van ad vies voor de bouw van schouwbur gen en concertzalen wordt gedeeld. Het gebouw moet dan ook ge schikt zijn voor veelsoortige cultu rele manifestaties, terwijl 't boven dien gelegenheid moet bieden voor het houden van tentoonstellingen en grotere vergaderingen. Daarnaast moet naar het oordeel van b. en w. het gebouw een leven- dig centrum in het stadsbeeld'vor men. Ter informatie en oriëntatie van de raad hebben b. en w. daar om aan dit programma van eisen 'n situatie-plan toegevoegd. Het ligt in de bedoeling van b. en w. dit plan na volledige uitwerking door de stedebouwkundige als uitbrei dingsplan in onderdelen aan de raad ter vaststelling aan te bieden. Zoals daaruit blijkt, voorziet het plan in de bouw van een cultureel centrum van een aantal winkels, van onge veer 120 woningen in twee en drie woonlagen en van nog een of ander openbaar of bijzonder gebouw. Bo vendien wordt in dit plan voldoen de gelegenheid geschapen voor het parkeren van auto's en dergelijke. B. en w. zijn van mening dat op deze wijze het cultureel centrum 'n dominerend element in de gemeente zal worden en geheel bij het stads centrum wordt betrokken. Uiteraard behoudt de raad zich alle bevoegdheid voor ten aanzien van de vormgeving en het architec tonisch aanzien van het cultureel centrum alsmede ten aanzien van de definitieve vaststelling van het uit breidingsplan in onderdelen voor dit deel der gemeente. B. en w. verzoeken de raad zich in principe er over uit te spreken of zij al dan niet akkoord kan gaan met het opgestelde programma van eisen, waarna b. en w. de verdere voorbereidingen voor de bouw zo spoedig mogelijk zullen treffen. Op zondag 26 juni nam de KAJ- drumband uit Waalwijk deel aan het concours, georganiseerd door de Kon. Harmonie „De Eendracht" te Best, ter gelegenheid van haar 115-jarig bestaan. De verwachtingen van de KAJ-drumband waren waarlijk niet te hoog gespannen, gezien de korte tijd van voorbereiding, doch met hoop en vertrouwen werd de reis naar Best ondernomen in een tweetal bussen, waarvoor spandoeken waren gespan nen met als opschrift: „K.A.J.-Drum- band Waalwijk. En na afloop van het concours bleek, dat de opofferingen, die de leden zich vooral de laatste weken hebben getroost, niet voor niets waren geweest. De zeer kriti sche jury bestaande uit de heren v. d. Berg, de Leeuw en Caminga, ken de de K.A.J.-drumband een eerste prijs toe met 196 punten, n.l. 101 punten voor de Jubelmars van A. v. Veluw en 95 punten voor de Mars Trompettervreugde van Govarts. Toen de uitslag bekend werd, hie ven de leden en hun supporters(sters) een waar vreugdegehuil aan en te recht. Wederom waren zij een trap gestegen op de moeilijke muzikale ladder. Doch ook Waalwijk was men verheugd over het grote succes van de zo populaire Drumband en toen het bekroonde corps dan ook om on geveer 8 uur op het Raadhuisplein arriveerde, was daar reeds een depu tatie van het Gemeente bestuur, een van Waalwijks Belang en de zuster verenigingen St. Crispijn en Ons Genoegen aanwezig om bestuur en leden van de KAJ-Drumband te com plimenteren. Namens St. Crispijn sprak de voor zitter de heer F. Smolders zijn grote vreugde uit over de prestaties van de KAJ-Drumband. Wij zijn reeds zo vaak samen opgetrokken, aldus de heer Smolders, om het publiek te la ten genieten en zijn dus geen onbe kenden voor elkaar. St. Crispijn fe liciteert U hartelijk en oprecht ge meend met Uw grote succes en hoopt dat U met uw prachtig corps ook in de toekomst nog veel successen zult behalen. De voorzitter van de jeugddrum band Ons Genoegen, de heer N. Vlaar, wenste hierna de KAJ-drum band, die Ons Genoegen als een gro te broer beschouwd, eveneens van harte geluk en hoopte dat de vereni ging op de ingeslagen weg zal voort gaan, opdat dan ook in hogere af delingen succes niet achterwege zal blijven. Een der leden van de jeugddrum band had bij aankomst de leider reeds bloemen aangeboden. Namens het Gemeentebestuur feli citeerde bij uitstedigheid van burge meester Teijssen, wethouders Smol ders bestuur en leden van de be kroonde Drumband. Het gemeente bestuur heeft steeds met grote be langstelling uwe verrichtingen ge volgd, aldus wethouder Smolders, een belangstelling voor een corps dat bij feestelijke gelegenheden in het straat beeld niet meer kan worden gemist. Het Gemeentebestuur heeft groot respect voor uw schitterende presta tie en feliciteert U hartelijk. Met een consumptie in het clublokaal voor al le leden onderstreept de heer Smol ders zijn felicitatie. Namens de K.A.J. dankt de tam- boer-maitre van de Drumband, dhr. Theo Burmanje, alle sprekers voor hun zeer waarderende woorden, die op hoge prijs worden gesteld. Hij hoopt dat de vriendschapsbanden vooral met de Harmonie St. Crispijn steeds nauwer zullen worden aange haald en namens zijn corps biedt hij ook de Harmonie in haar clublokaal een consumptie aan. Begeleid door de Harmonie St. Crispijn en de jeugddrumband Ons Genoegen, vertrok het bekroonde corps hierna naar haar clublokaal, 't Gemeenschapshuis te Baardwijk, langs de gehele route toegejuicht door honderden, die het populaire corps een warm hart toedragen. In het clublokaal werd o.a. nog het woord gevoerd door de heer J. de Kort, die namens Waalwijks Belang met de heer Antoon Tielen aanwezig was. Naast zijn hartelijke gelukwen sen bood de heer de Kort een ge schenk onder couvert aan. En nog zeer velen waren er, die de KAJ-Drumband kwamen feliciteren en hun gevoelens van waardering tot uiting brachten, o.a. een deputatie van de Harmonie St. Jan, die bloemen aanbood, Pastoor v. d. Brekel, Kape laan de Kroon en Kapelaan Lempkens namens de K.A.B. Ook wij voegen hierbij gaama on ze oprechte gelukwensen aan het kra nige corps dat K.A.J.-Drumband heet.

Echo van het Zuiden | 1960 | | pagina 9