De l:cho van het Zuiden KAATSHEUVEL DRUNEN I VLIJMEN BU AANKOOP VAN ££N FOTOTOESTEL Fotobureau HET ZUIDEN Stassar Waalwijk f De instructeur en ondercommandant de heer H. Portier onderscheiden om zijn verdiensten voor de Brandweer VERREKIJKERS t Stassar Waalwijk VRIJDAG 8 JULI 1960 83e JAARGANG No. 54 „DE EFTELING EN DE MIDDENSTAND". Het orgaan van de r.k. Midden stand „Stuwing" wijdt een artikel aan de kansen die er in vele ge meenten liggen waar toeristische acti viteiten plaats vinden en neemt daar in als voorbeeld de Kaatsheuvelse middenstand en de Efteling, en vraagt zich af of de middenstand de mogelijkheden wel voldoende uit buit. Dit geldt in dezelfde mate voor talrijke andere plaatsen en de schrij ver meent, dat door samenwerking, koopmanschap, fantasie en „de kost die voor de baat uitgaat", voorname factoren zijn. De opzet om aan 't recreatie-oord „de Efteling" de nodige bekendheid te geven is volkomen geslaagd, maar voor de plaats zelf is dit z.i. veel minder. Een bezwaar is dat de Ef teling gelegen is aan de rand der gemeente, zodat een groot deel der bezoekers de plaats niet binnenkomt of alleen passeert, zodat er ook op de drukste dagen mogelijk enkele tientallen de kom aandoen of bekij ken. Daar komt natuurlijk bij dat de Efteling voldoende attractie en ac- comodatie heeft om de bezoekers een hele dag bezig te houden. Ook wat de hotels betreft, deze merken niet veel van het drukke be zoek en volgens de schrijver willen de hoteliers tesamen met de Efteling en V.V.V., door propaganda meer de aandacht op de plaats zelf vestigen, maar daarvoor voelde de Efteling, die haar eigen propaganda voert, weer niet veel. De schrijver stelt tenslotte ook de vraag of de middenstand de kansen voldoende benut, zoals ook elders in den lande. Is men actief genoeg als men een toeristisch evenement wil op touw zetten, kijkt men niet te veel de kat uit de boom en laat men niet het juiste ogenblik voorbij gaan. De slotconclusie van de schrijver is De Efteling is opgericht als landelijk recreatie-oord en moet natuurlijk streven naar een sluitende exploitatie, maar anderszijds vraagt hij of de acti viteiten niet te zeer op de Efteling en te weinig op de gemeente zijn ge richt. Aldus 't artikel in „Stuwing", dat zeer zeker de ernstige overweging in veler belang waard is, in tal van plaatsen van ons rayon. BEVOLKINGSONDERZOEK OP T.B.C. Van 29 augustus tot en met 16 september zal in de gemeente Loon- op-Zand weer een onderzoek van de bevolking op tuberculose plaats vin den. Hoewel de resultaten bij het laatste onderzoek in 1957 gunstiger waren dan bij vorige gelegenheden, is het toch wenselijk gebleken om een hernieuwd onderzoek te doen ver richten. Het gemeentebestuur twijfelt er niet aan, dat iedereen op de hoogte is van de schade welke de tuberculose aan de volksgezondheid toebrengt en iets beseft van het leed dat deze ziekte berokkent aan de lijders en hun fa milies, zodat men zonder uitzondering bereid zal zijn aan de bestrijding van deze ziekte mede te werken. Evenals in 1957 zullen slechts röntgenfoto's worden gemaakt, dus zonder ingrijpen of reactieproeven, zodat niemand zich nodeloos bezorgd behoeft te maken. Ondanks de prijs stijgingen en loonsverhogingen is de bijdrage als tegemoetkoming in de kosten toch gehandhaafd op f 1- per persoon. Niemand behoeft zich echter aan het onderzoek te onttrek ken, indien deze bijdrage bezwaarlijk is. Middels een enquêteformulier zal de bevolking uitgenodigd worden van haar medewerking te doen blijken. HOCKEY-NIEUWS. De hockeyclub DES heeft 'n nieuw trainingsschema opgezet. In afwij king van voorgaande jaren wordt de training dit jaar gegeven in verschil lende groepen en tijden. Om het deel nemen aan de training aantrekkelij ker te maken en tevens om het ver zuimen zoveel mogelijk te beperken, heeft het bestuur een punten-systeem ingevoerd, zodat de training een competitie-element krijgt met aan het einde der periode voor de bestge plaatsten per groep een prijs. De trai ners hebben een vaste trainingsop dracht, waarbij deze voor de diverse oefeningen punten geeft. Er worden strafpunten gegeven voor telaat ko men en voor algeheel verzuim van 'n trainingsavond of -middag. Daar naast mist betrokkene de punten voor de oefeningen. Ook voor wangedrag bekomt men strafpunten. Door bovenomschreven methode hoopt het bestuur de animo te ver groten en mede daardoor het voor naamste doel, opvoeren van het spel peil, te bereiken. Half juli zal weer een aanvang worden gemaakt met een nieuwe scheidsrechterscursusGegadigden hiervoor kunnen zich opgeven bij de secretaris. Het grote jaarlijkse DES-toumooi zal ditmaal worden gehouden op 28 augustus. DIPLOMA-UITREIKING E.H.B.O. Dinsdagavond had in de zaal van hotel Euphonia de diploma-uitreiking plaats aan 21 cursisten, die in het voorjaar het examen voor het EHBO- diploma met gunstig gevolg hadden afgelegd. Aanwezig waren hierbij o.a. burgemeester Mr. R. J. Th. van der Heijden, geestelijk adviseur, kapelaan Michelberger en de beide docenten, de doktoren R. Raaymaakers en P. Wijtenburg met hun echtgenoten. Na het welkomstwoord door de voorzitter, de heer A. Pooters, bracht deze eerst dank aan de beide docen ten voor de gegeven lessen. Hij hoop te, dat de nieuw-geslaagden als te genprestatie waar het nodig zou zijn de juiste hulp zouden weten te ver lenen, maar dat zij in de toekomst vooral trouwe bezoekers zouden wor den van de oefenavonden om hun kennis op peil te houden en vooral te verbeteren. Beter geen EHBO-er dan een halve EHBO-er, aldus de voor zitter. Verder bracht hij dank aan de gemeentelijke overheid voor het be schikbaar stellen van het leslokaal en de verleende subsidie, waarna hij de burgemeester uitnodigde de diploma s uit te reiken. Deze feliciteerde de geslaagden, prees de grote bloei der vereniging en constateerde tot z'n genoegen dat hierin een voortreffelijke geest heers te. Overigens hoopte hij dat men met zo weinig mogelijk praktijkgevallen te doen zou krijgen. Hierna ging hij over tot het uitreiken van de diplo ma's. Namens de geslaagden sprak de heer Mulder een kort dankwoord tot de beide docenten en bood hen ieder als stoffelijk bewijs van erkentelijk heid 'n langspeelplaat aan. Dokter Wijtenburg dankte mede namens z'n collega Raaymaakers de geslaagden voor de toewijding, waar mee zij de lessen hadden gevolgd en hoopte op een zelfde enthousiasme op de oefenavonden, hetgeen tevens kon bijdragen om de goede geest in de vereniging te bestendigen. Kapelaan Michelberger wees als laatste spreker op de geestelijke eer ste hulp en de liefde van de mens tot z'n evenmens, onverschillig van welk ras deze ook mocht zijn. Na afloop van het officiële ge deelte werd de avond in gezellig sa menzijn doorgebracht. De geslaagde cursisten zijn de eerw. Zusters Theophana en Rosa, de dames E. Adriaanse, J. Brok, J. Couwenberg, M. Nannes, N. Witlox, M. Bastianen, G. Hopman, K. Hop man, H. IJpelaar, en de heren H. Bergmans, F. Bergmans, N. Brok, M. Dingemans, H. Mulder, H. Mus- kens, C. Smits, P. Vloemans, W. IJpelaar en M. Ligtvoet. de kermis gelest was, vertrok men naar het schietterrein, waar de strijd om de nieuwe Koningstitel zou plaats vinden. Er moesten 16 scho ten gedaan worden op vier verschil lende bomen. Of nu de zenuwen de grootste rol speelden, dan wel dat de pas gepasseerde kermis nog 'n be letsel vormde voor een vaste hand, zullen we hier maar in het midden laten, maar het resultaat was, dat slechts twee leden, n.l. de heren H. van Nieuwstadt en H. van Balkom, 16 treffers hadden. Reeds na één kampschot was de zaak beslist en werd H. van Nieuwstadt de nieuwe Koning. Bij het vrije hand schieten, waarvoor bij het gilde St. Jan jam mer genoeg niet zoveel belangstelling bestaat, werd de heer H. van Balkom de nieuwe Koning. Na in het verenigingslokaal nog even gezellig samen te zijn geweest, werd deze folkloristische dag beslo ten. De school zal worden gebouwd aan de Vossenbergselaan in het nieuwe uitbreidingsplan Kaatsheuvel-west. AGENDA. Café „de Steenbakker": zaterdag 9 juli, 8 uur, feestavond visclub Geduld Overwint. Efteling zondag 10 juli 12 uur, concert Kon. Muziekgezelschap Euphonia. Apollo-theater zaterdag 9 juli, 8 uur: „De Tijger van Eschnapur", 18 jaar. zondag 10 juli: 6 uur „De gevan gene van de woestijn" 14 jaar. 8.30 uur: „De Tijger van Eschna- pur Sri? - Alléén bij Schapenmarkt 26 DEN BOSCH Luxe reisweklcertjes 5 Bureau Jan Tuerlings Dr. v. Beurdenstraat 8 TENTOONSTELLING. Dinsdagmiddag vond in het in structielokaal van het gebouw ge meentewerken in tegenwoordigheid van het onderwijzend personeel de opening plaats van de door de Stich ting „Onderwijsinstellingen" inge richte tentoonstelling „Granen en hun verwerking", welke verricht werd door wethouder G. Grootswagers. Deze wees o.a. op het grote nut van deze exposities, waarvoor het ge meentebestuur gaarne z'n medewer king verleende. Hij sprak de ver wachting uit, dat de jeugd voor dez9 tentoonstelling zeker belangstelling zou hebben, waar het hier een pro duct betreft, dat tot de eerste levens behoeften van de mens behoort. De heer Ammerlaan gaf hierna namens de stichting een historisch overzicht over de ontwikkeling van het graan, de verschillende soorten, haar bewerking, de nevenproducten de daarmee verband houdende ZONDAGSDOKTERSDIENST. Komend weekend wordt de prak tijk van de doktoren R. Raaymaakers en P. Wijtenburg te Kaatsheuvel waargenomen door dr. A. de Vries, v. Rijckevorselstr. 6, Loon op Zand, tel. 04166-250. Zaterdag ea zondag wordt de prak tijk van dr. H. Winkelman te Sprang waargenomen door dr. K. van 'luyn, Rozenstr. 48, Kaatsheuvel, telefoon 04167- 2006. Berndijk Brandweerman zijn was voor hem een hobby dient mej. A. de Bont, die een 10 behaalde en J. Verhoeven, die met 43 punten voor vijf vakken de best geslaagde was van de 34 candidaten. Agenda. Vrijdag 8 juli. 4.30 u. Drunense balletschool. 7 u. duiven in korven in café v. d. Geld. 8.30 uur repetitie harmonie I)e Volharding, zaal Elshout. Zaterdag 9 juli. 8 uur ,.l)c trotse rebel" 14 jaar Hoge Braken. Zondag 10 juli. 11.15 uur r.k. bibliotheek Ho ge Braken. 11.30 uur repetitie harmonie Beatrix, zaai H. v. Delft. 11.30 u. repetitie harmonie De Volharding, zaal Elshout. 2 uur „Din-Tin-Tin de wonder- hond" jeugdfilm, Hoge Braken 5 u. „De trotse rebel", 14 jaar Hoge Braken. 8 uur „De gevaarlijke leeftijd" 14 jaar, Hoge Braken. Filmjournaal GESLAAGD. Onze plaatsgenoot, de heer C. Steenbergen Mzn. slaagde aan de Rijksuniversiteit te Utrecht voor het candidaatsexamen biologie. Geslaagde proficiat. GILDE ST. JAN. Het gilde St. Jan behaalde zon dag op het concours, georganiseerd door het gilde St. Crispijn te Besoij- en weer enkele opmerkelijk mooie re sultaten. In de strijd om de korps- prijzen werd de vijfde plaats bezet. In de extra aanbieding opgelegd ver overde P. van Nieuwstadt Sr. voor St. Jan de le prijs, terwijl P. van Nieuwstadt Jr. de eer van St. Jan hoog hield door in de extra aanbie ding vrije hand op de 3e prijs beslag te leggen. In personeel vrije hand behaalde P. van Nieuwstadt Sr. de le prijs, terwijl zijn zoon ook hier nog maals bewees uit het goede hout te zijn gesneden, door in deze categorie de 2e prijs weg te kapen. Voor de luxe prijzen tenslotte werd Th. Sper- ber nr. 6 en H. van Balkom nr. 10. Zoals gebruikelijk heeft ook dit jaar weer het Koningschieten van het gilde St. Jan plaats gevonden op maandag na kermis. Het beloofde dit jaar bijzonder spannend te worden, want naast 't gebruikelijke Konings- kruis en de herinneringsmedailles, was er ditmaal een prachtige wissel beker, welke beschikbaar was ge steld door drukkerij van Boxtel te Kaatsheuvel. Om drie uur kwamen de leden bij een in café „de Steenbakker" op de Horst. Nadat de grootste nadorst van en economische vraagstukken. De tentoonstelling bevat vijf ma quettes, waaronder een groot paneel, waarop door lichtjes wordt aangege ven waar graan verbouwd wordt en gedurende welke tijd. Verder is er een in werking zijnde graanelevator, welke ongetwijfeld de nodige belang stelling van de jeugd zal hebben, en tenslotte als sluitstuk 'n tableau, waarop een overzicht wordt gegeven van het gehele proces dat het graan ondergaat vanaf het ontstaan tot het als voedsel op tafel komt. De ten toonstelling is te bezichtigen vanaf 6 tot en met 18 juli. CONCERT. A.s. zondag concerteert het Kon. Muziekgezelschap Euphonia onder leiding van haar dirigent H. Gowie, op de kiosk bij het restaurant in de Efteling met het volgende program ma: 1. Under the double eagle, mars, J. Wagner, arr. Gosling-Mol 2. Oberto, ouverture, G. Verdi, arr. Gosling-Mol 3. Suite voor harmonie-orkest, G. Mann, arr. A. v. Leeuwen a. Ontwaking; b. Weemoed; c. Komische optocht. 4. Cassazione nr. 1 van G. Boedijn a. marcia; b. serenade; c. recapitulatie. 5. Trafalgar, mars, W. Zehle. 6. Tamboer maitre, mars met drum band, P. Bisselink 7. Oud Nederlandse Dansen, van J. Röntgen, arr. Ber Joosen a. salterelle; b. braule de Bour gogne; c. ronde; d. Gaillarde la brune; e. Bergerette les grandes douleurs; f. Pavane les querearde. 8. Optreden van drumband Frei Weg, C. Latanu, arr. Gosling-Mol Manoeuvre mars, Steur. Aanvang 12 uur. GOEDKEURING ULO-SCHOOL. Naar wij vernemen is door het Mi nisterie van Volkshuisvesting en Bouwnijverheid thans de rijksgoed keuring verleend voor de bouw van een 9-klassige nieuwe ulo-school te Kaatsheuvel. Zondagsdienst. Vanaf zaterdagmiddag 3 uur lot maandagmorgen 8 uur, uit sluitend voor spoedgevallen. Dienst: Dr. Verhaak. De AMCD Drunen. De AMCD Drunen heeft in de laatste weken verschillende mooie resultaten gehoekt, zowel hij de oriëntatieritten als bij de kaartleesritten. In de bekende Radio-rallye bezette zij de derde plaats en no. 1 werd men in de Scheveningen Luxemburg Sche- veningen Rallye dames equipe. Afgelopen zondag werd met 5 equipes deelgenomen aan de gro te Rode Kruisrit te Oss. Van de ruim 100 deelnemers wisten de heren Sikkers en v. Oord de le prijs te behalen en werden ook de 3e, 4e, 5e, Ge en 7e plaats door le den van AMCD bezet. Voor a.s. zaterdag staat ook weer een zware kaartleesrit op 't programma, als wordt deelgeno men aan de grote Jan v. Ricbeek- rit te Culemborg. Van AMCD ne men drie equipes deel. Uitslag ballonnenwedstrijd De uitslag van de op 5 mei ge houden ballonnenwedstrijd is na veel en lang zoeken bekend ge worden. Aan elke klas is 'n prijs toegekend en de verst gekomen ballonnen, n.l. van Betty Brok, Veilingstraat 20, van de kleuter school in Elshout kreeg de hoofd prijs (Froidchapelle). Van de kleuterschool in Dru nen was Jantje v. Wezel de win naar, van de meisjesschool in Drunen Doortje v. Son, van de meisjesschool in Elshout Mirjam Klerks, van de jongensschool in Drunen Tonny Knippels én van de jongensschool in Elshout Hans Sinetsers. Geslaagd. Aan de handelsavondschool te Waalwijk sleagdcn uit Drunen de dames A. de Bont en F.' Bou- wens en de heren M. Bouwens en M. Lominers, J. Rechters en J. Verhoeven. Een bijzondere vermelding ver- HANDBALVERENIGING DESK. Op zondag 10 juli zal de handbalver eniging Desk haar jaarlijkse ledenvergade ring houden; met deze vergadering sluiten zij hun zesde jaar definitief af en gaan vol goede moed aan hun zevende beginnen. Het programma voor deze dag ziet er als volgt uit Kwart over acht: Plechtige H. Mis in de Kapel van Rosegaerde, welke wordt opge dragen door de Geestelijk adviseur Kape laan Verhacgen, voor het geestelijk en tij delijk welzijn van de leden. De H. Mis zal evenals het vorige jaar gedialogeerd wor den. Misboekjes hiervoor zullen aanwezig zijn. -:j 1 Junghans Klenzle Mauthe Voor advertenties en abonne menten blijft ons adres te KAATSHEUVEL Dr. v. Beurdenstr. 8, Tel. 2002 KAATSHEUVEL Ook voor alle andere bladen worden advertenties tegen de geldende tarieven opgenomen. Klachten over bezorging en aanmelden nieuwe abonne's aan ons bureau KAATSHEUVEL Kwart over 9: Ontbijt in de zaal van liet clublokaal, café De Steenbakker. 10 uur: Jaarvergadering. Agenda 1 Opening door de voorzitter. 2 Jaarverslag van de Secretaris. 3. Jaarverslag Penningmeesteresse en begroting '60-'61. 4. Bestuursverkiezing. Aftredend zijn dhrn. A. Ebbing en C. v. d. Ven, beide herkiesbaar. De heren B. v. d. Plas en J. de Kort zijn door verandering van werk kring genoodzaakt hun bestuursfunctie neer te leggen en zijn ook niet herkiesbaar. 5. Verkiezing elftalcommissie. Aftredend is dhr. J. Ebbing, herkiesbaar, terwijl er een bekrachtiging van de vergadering no dig is voor de tussentijds door het bestuur nieuw benoemde leden, wat nodig was door het niet meer beschikbaar zijn van de heren B. Elshout en C. v. d. Ven. Dit zijn de he ren J. Beerens, Jan de Kort, J. de Benis en B. van Gulik. 6. Verkiezing kascontrole-commissie. 7 Rondvraag en Sluiting. Tot deze vergadering worden uitgeno digd alle leden, zowel aspiranten, junioren, senioren, zowel dames als heren. GESLAAGD. Te Den Haag behaalde de heer Jan Dirk- sen alhier, diploma I voor vakbekwaamheid in de verzorging van de overheidsarchie ven, de documentatie en administratieve organisatie. De heer Dirksen is werkzaam bij de gemeente-administratie te Kaatsheu vel. Van harte proficiat. „DE TROTSE REBEL" Een zekere John Chandler (Alan Ladd), wiens vrouw in de oorlog is gedood, zwerft berooid door het land met zijn zoontje David (David Ladd), die stom is. Hij is op zoek naar een dokter die zijn zoontje kan genezen. ln Illinois aangekomen, verwijst Dr. Da- vis hem naar een collega die zijn zoon ze ker kan genezen. John echter krijgt ruzie met de zoons van Harry Burleigh, een schapenfokker, die David's hond willen hebben en deze krijgt het gedaan John als dronken rustverstoorder voor het gerecht te slepen. Linnett Moore (Olivia de Havi - land), die alleen een boerderij drijft, betaalt John's boete, en deze gaat als knecht op de boerderij werken, om zodoende de schuld terug te betalen. Linnctt heeft echter ook veel last van de ruziezoekende Burleigh. Intussen heeft John David's hond verkocht om de dokter te betalen De operatie mis lukt echter en als David hoort, dat zijn hond verkocht is, gaat hij zijn vader haten. Daar op gaat John de hond terugkopen, doch hoort dat deze verkocht is aan Burleigh. Hij gaat naar Burleigh toe en deze doet alsof hij de hond wil teruggeven, doch dan komt het tot een revolvergcvecht. David die ziet dat zijn vader in gevaar is, stoot plotseling een kreet uit, waarop zijn vader alles teweer stelt de Burleigh's onschadelijk te maken, wat hem dan ook lukt. Zaterdag 8 uur en zondag 5 uur. Toegang 14 jaar. i „DE GEVAARLIJKE LEEFTIJD" Voor het vele werk en Uw grote ver diensten voor de brandweer in Drunen en als waardering van het gemeentebestuur >or al vat U voor de .brandweer hebt ge daan, is het mij een groot genoegen om U bij Uw 12V£-jarig lidmaatschap van de brandweer, U deze onderscheiding, ver leend door de Ned. Vereniging van brand- Met deze woorden decoreerde Burge meester Stieger woensdagavond in de raads zaal, na een kennismaking met de brand weer, op haar veertiendaagse oefening, de volkomen verrastte ondercommandant van de vrijwillige brandweer in Drunen, de heer Fortier. Met de uitreiking van deze onder scheiding, welke geschiedde in tegenwoor digheid van mevr. Portier, alsmede de bei de wethouders, kreeg deze eerste kennis making van burgemeester Stieger met de brandweer wel een bizonder cachet. Ik heb in de korte tijd dat ik in Drunen ben, aldus burgemèester Stieger, veel ge hoord en natuurlijk ook over de brand weer. Spreker had na de allereerste ken nismaking met de brandweer, tijdens wat hij noemde het indrukwekkende défilé, de ze avond voor het eerst echt eens goed ken nis kunnen maken met de brandweer zoals die in Drunen en Elshout is. Spreker had gezien, dat men gelukkig over goed mate riaal beschikte en dat men daarnaast ook een corps had dat met dit materiaal kon omgaan. Ook had burgemeester Stieger gehoord van de ontwikkeling van de brand weer in Drunen in de laatste 12 jaar en gehoord dat de ondercommandant de heer Portier, in deze ontwikkeling zulk een be langrijk aandeel had gehad. Burgemeester Stieger had waardering voor de brandweer, die, steunend op de vrijwilligheid van haar leden, zich als het nodig was wist in te zetten voor de medemens. Dat het gemeen tebestuur, zich richtend tot de heer Portier, thans in het openbaar voor het forum van de brandweerlieden kan getuigen van haar waardering voor uw werk, stemt ons tot grote vreugde. Twaalf en een half jaar is geen lange tijd, maar uw verdiensten zijn des te groter geweest, op grond waarvan deze onderscheiding dan ook werd toege kend. Het was burgemeester Stieger te vens opgevallen bij deze eerste kennisma king, dat het brandweercorps in Drunen naast goed en goed onderhouden materiaal en goed geoefende manschappen, ook een goede teamgeest bezit, wat hij een belang rijke voorwaarde noemde voor het goed functioneren van de brandweer. Deze goe de teamgeest is natuurlijk ook in belang rijke mate afhankelijk van de leiders van het corps. In de algemene hulde werd ook mevr. Portier betrokken, die bloemen kreeg aangeboden. Ook werd nog het woord gevoerd door de voorzitter van de brandweervereniging de heer A. Brok, die er zijn grote vreug de over uitsprak, ook namens de andere brandweermannen, dat de heer Portier was onderscheiden. Wij hebben al zolang uit gezien naar een gelegenheid om de man die een zo belangrijk aandeel gehad heeft in de ontwikkeling van de brandweer in Drunen in de laatste twaalf jaar, in de bloe men te zetten. De heer Brok roemde ook de zeer goede samenwerking tussen de commandant de heer Elshout en de heer Portier, welke goede samenwerking veel voor de brandweer heeft betekend. De heer Brok betrok ook mevr. Portier in de hulde, die een fraaie fruitmand kreeg aangeboden, terwijl de heer Portier een fraaie verzil verde sigarettenkoker kreeg overhandigt. Het feit dat burgemeester Stieger al zo kort na zijn installatie kennis had willen maken met de Brandweer, vond de heer Brok bizonder prettig, maar hij wist tevens te vertellen dat al had de Brandweer in Drunen dan ook goed materiaal, er toch altijd nog wensen waren, waarvan de spre ker noemde een brandweerkazerne met in- 6tructielokaal. De heer Fr. Elshout, commandant yan de Brandweer, die ook het woord voerde, dankte de hoer Portier voor de grote steun die hij van hem had gehad in de voorbije jaren. Brandweerman zijn, aldus spreker, was voor U een hobby; hij hoopte nog op een goede samenwerking in de komende jaren. De heer Portier, die volkomen verrast was door deze hulde en onderscheiding, dankte allen voor deze avond, voor de har telijke woorden, voor waarderende woor den en ook voor het feit dat zijn vrouw in deze hulde was betrokken. Inderdaad gaf hij toe van het werk voor de brandweer een hobby te hebben gemaakt; wij hebben ge zamenlijk wat kunnen bereiken en ik hoop dat wij ook in de toekomst met evenveel plezier en toewijding zullen kunnen werken voor de brandweer. Beate Hoffmann (Ingrid Andrée) groeit op bij liet kinderloze echtpaar Schenk. Ze is 10 jaar geleden haar ouders kwijtgeraakt in de oorlog en heeft sindsdien niets meer van hen gehoord. Door toeval echter hoort de heer Schenk dat Beattes ouders gevonden zijn. Ze wonen in Berlijn, waar haar vader taxi-chauffeur is. Mevrouw Hoffman gaat haar dochter halen, maar zij komt tot de ontdekking, dat het moeilijk zal zijn het meisje te laten wennen aan een eenvoudige omgeving, ter wijl zij het luxueuze is gewent Zij gaat onverrichterzake daarom terug. Maar va der Hoffman denkt er anders over en haalt r zijn dochter. Na vele verwikkelingen wordt Beate echter weer door haar pleegmoeder teruggehaalt. Hier krijgt ze echter een mis moedige stemming en als onervaren meisje maakt ze nu met de violist Gérard, als ze gevlucht zijn van alles mee. Ze wil zelfs zelfmoord plegen, doch dit mislukt en als ze in een ziekenhuis ligt, komt ze tot de ontdekking, dat ze meer bij haar eigen ouders behoort, dan bij de familie Schenk. Zondag 8 uur en woensdag 8 uur. Toegang 14 jaar. „RIN TIN TIN DE WONDERHOND" Zondag om 2 uur draait er voor de jeugd een film van Rin Tin Tin, een hond, die de vriend is van alle kinderen, doch de vij and van alle booswichten en bandieten. Hierdoor krijgt men natuurlijk allerlei avonturen, die allen goed aflopen. WEDVLUCHT CORBEIL. Zondag 3 juli hield de Postduivenver-. eniging de Zwaluw een wedvlucht vanuit Corbeil Frankrijk; los 9.20 uur; eerste duif 15.56.10, laatste prijswinnende duif 16.54. 51; uitslag als volgt: B v Esdonk 1; Th v Overlijk 2, 13; C Diepstraten 3; H C de Laat-Parijs 4; C v Heivoort 5; P Vermeulen 6; Th v Bok hoven 7; Jo v d Heuvel 8, 14; L v Esch 9, 16; R de Laat 10; M Nicols 11; W v Vugt 12; Th Stupers 15. Wedvlucht Ruffee. Donderdag werden de duiven van de Fondvlucht Ruffee ingekorfd, waaronder enkele Nationaal; de duiven worden gelost zaterdagmorgen. Wedvlucht Jonge Duiven. Zondag 10 juli eerste wedvlucht met jonge duiven vanuit Duffel België. Inkor- ven vrijdagavond van 18.30 tot 20 uur. In verband met de grote deelname, worden de liefhebbers op tijd verwacht. Deze vlucht is in BCC verband, Kleine Kring, 3500 duiven worden verwacht. MOOI SUCCES. Op de Achtste landelijke wedstrijd in het metselen met bakstenen, behaalde de heer Willy van der Sanden de 3e prijs. VISCLUB DE HUT. Zondag maandvergadering van de Vis club de Hut, in café H. Boom-v. d. Wiel. Belangrijke agenda. Alle leden worden ze ker verwacht.

Echo van het Zuiden | 1960 | | pagina 13