I K E N M 0 R E I Sprang-Capelle WASPIK KERMIS-BESPIEGEUNGEN Uit de Langstraat n Nieuwkuijk 18 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 8 JULI 1960 18 - In Kongo wordt de toestand steeds erger. Nu zijn de inlandse troepen aan 't muiten gegaan tegen de Belgische officieren en onder officieren. Loemboemba geeft na tuurlijk de schuld aan de Belgen en eist terugtrekking van de comman dant der inlandse en Belgische troe pen, generaal Janssens, wat reeds is geschied. De toestand der militairen en hun gezinnen is alles behalve pret tig. - In de Eerste Kamer heeft mi nister Korthals meegedeeld, dat de Coentunnel en niet de IJ-tunnel in Amsterdam zal worden gebouwd. De Eerste Kamer heeft na een protest telegram van de gemeente Amsterdam te hebben ontvangen, de goedkeu ring der begroting van Waterstaat uitgesteld. - In de Tweede Kamer is de be handeling van de Toto aan de gang. De P.v.d.A. sprak voor de toto, on beperkt; Mr. Blaisse (K.V.P.) even eens. De A.R. zijn er geheel tegen, de C.H. gedeeltelijk; de V.V.D. is er voor, maar wenst 2 toto's. Minister Cals heeft het wetsont werp krachtig verdedigd. Mr. Romme ziet uitkomst in verhoging van de toto-prijs (f 50.000?) en 't stellen van 2 toto's. Vanavond heeft de stem ming plaats. Haarsteeg „Shirts die een onderscheiding verdienenzijn verkrijgbaar bij: A. VERHULST Herenmodes Sprang Capelle GESLAAGDE TOCHT MET DE BEJAARDEN. Raamsdonk Dongen Kaatsheuvel Afscheid Ds. Haring. Ds. A. G. Haring, Ned. Herv. predikant aan de Loonsedijk, noopt op 11 september a.s. af scheid te nemen en op 18 sep tember intrede te doen in zijn nieuwe gemeente Veen (N.-Br.) VERLOREN antiek gouden broche met paarlen bezet. Terug te bezorgen tegen goede beloning: Hertog Janpark 25, Waalwijk. Het mag dan waar zijn dat de kermis niet meer die plaats in 't gemeenschapsleven inneemt als in vroeger jaren en dat de be langstelling voor dit typische volksvermaak van lieverlee af neemt, de tweede zondag in juli js voor Waalwijk nog altijd de inzet van enkele dagen voi ver maak en plezier. De kermispot ten worden leeggeschud en voor deze met zorg bijeengespaarde rijkdom zijn het kermisplezier en de kermislekkernijen bij han denvol te koop bij de winkeliers, caféhouders en kermisexploitan ten, die ook dit jaar weer hun best gaan doen om de kermis- ganger te ontvangen in een waar luilekkerland. Traditiegetrouw willen wij ook dit jaar onze lezers een kleine kermisgids bieden in de vorm van een snelle vlucht langs de di verse restaurants, café's en win kels, waar het kermisvierende hart zich kan laven aan alle ker- misbronnen die maar denkbaar zijn. Hotel Verwiel, goed en ver trouwd adres, heeft elke avond het Kaatsheuvels Revue Orkest op het programma staan, dat voor gerenommeerde dansmu ziek zal zorgen. Zondagmiddag speciaal matinée. Café De Koren beurs lokt de kermisgangers met gebraden haantjes, de speciale kermislekkernij. Behalve een pit tige dronk biedt ook cafétaria „El Cielo" gebraden haantjes en andere lekkere hapjes. De music- box zorgt met de nieuwste pla ten voor de begeleidende muziek. „De Gecroonde Leersse" brengt ook nu weer een speciale attrac tie in de vorm van de bekende cabaretières De Zingende Zusjes. Het bekende orkest van Cees de Nijs nodigt de gasten ten dans. De echte kermisganger kunnen wij hier een bezoek aan de bar „In des dorsten zaligheid" aan bevelen. In café 't Gilde (J. Hoe venaar) ontmoeten we de Swing and Sweet Combo o.l.v. Albert de Jong en met zang van Franca de Kok. Zondag om 12 uur matinée m.m.v. de bekende radio- en t.v.- artisten „De Spelbrekers". Dan sen kunt u ook in café 't Hof van Holland en voor een rustig zitje met vrolijke muziek kan men te recht bij W. de Haan aan het Hoogeinde. De Serenada's kunt u vinden in café 't Vosje waar zon dagmiddag om 12 uur een mati née zal gehouden worden m.m.v. Rean Deplu. Café Galgenwiel biedt naast een goede dronk di verse lekkere hapjes. Eten kunt u tijdens de kermisdagen overi gens in overvloed ook op andere plaatsen, zoals in de snackbar van A. J. Trommelen, in de auto matiek van G. J. Sars-Raaüma kers en A. van de Water, in het hotelcaférestaurant van A. Speelman-Beentjes en bij het fri- tuurbedrbf van A. M. de Brou wer. In café-dancing Frans van Helvoirt wachten „De Drie Mus ketiers" u op. Medewerking ver leent hier de tenor-saxafonist Henny Fraay. Storm lopen zal het ongetwijfeld op het matinée van zondag, waarin de bekende radio- en t.v.-artisten „The Blue Diamonds" zullen optreden. In de St. Antoniusparochie brengt café De Lindeobom in haar gemoderniseerde zaal het wonderorgel „The Atlantic". Hier mogen we u voor ijs en hartige hapjes verder verwijzen naar Sjel v. Hooff. Hotel „De Twee Kolommen" brengt kermissfeer met mede werking van de „Combo Cock tail". In café van der Pluijm zul len The Musical Stars, voor het nodige kermisvermaak zorgen en Jan van Delft is in De Catacom ben zijn tijd vooruit met een kerstboom. Goed en aangenaam amusement vindt u ook in het Gemeenschapshuis bij de muziek van „The All Stars". Er zijn nog veel meer sterren aan de Waal wij kse kermishemel. In café L. v. Cromvoirt schitteren „The Blue Stars" en in café „Centrum" tre den weer „The Marjohenky's op. Hotel-café-restaurant Moonen prijs zal leggen. Naar wij vernemen zal de ze beslissingswedstrijd worden gespeeld op 15 augustus a.s. ROLSCHAATSENSHOW. Door de Eerste Eindhovense kunstroller- groep Victory zal op zondag 10 juli a.s. op de speelplaats van de R.K. Meisjes school alhier een grote kunstrolschaats- revue worden vertoond en wel des middags om 3 uur en des avonds om 7.30 uur. Dit mag zeker wel een unicum voor Haarsteeg en omgeving worden genoemd, want deze rolschaatsclub geniet een internationale vermaardheid. Aan deze show werken in totaal 40 personen mede en er zullen maar liefst 30 leuke nummers worden vertoond. VISCONCOURS. In de z.g. Wieltjes, het viswater van de Visclub alhier, had verleden zondag het tweede visconcours plaats, dat door de ge zamenlijke visclubs uit Vlijmen, Nieuw- kuijk en Haarsteeg telkenjare in iedere DE NIEUWKUIJKSE WIND-KOREN- MOLEN WORDT GERESTAUREERD EN BLIIFT BEHOUDEN. De wind-korenmolen aan de Nieuwkuijk- sedijk blijft behouden. De stoere wachter in het landelijke Nieuwkuijk beheerst de zand- rug die zich als een geel groen lint achter Vlijmen, Drunen en Waalwijk door het Langstraatse land slinger. Vanaf de molen krijgt u een verrassend vergezicht over de polder, die zich in al haar zomerse pracht uitstrekt tot Den Bosch en Vlijmen, tot Vught en Helvoirt, tot Drunen en Waal wijk. 'legen de verre horizon tekenen zich de silhouetten af van de Bossche Sint Jan, de Vughtse en Helvoirtse kerken en de Loon- se watertoren. De tijd heeft ook de Nieuwkuijkse wind- korenmolen - een unicum in het Lang straatse landschap niet onaangetast ge laten. Dit vertelde ons de mulder, Antoon Rombouts, 70 jaar oud. De nieuwe tijd heeft de wind verdrongen Vroeger tuurde ik dag en nacht naar de lucht en als ik zag dat de wind gunstig was, toog ik aan het werk, of het dag was of nacht. Als de boeren hun graan brachten of de looierijen hun schors, dan wisten ze, dat ik niet kon zeggen „morgen is het klaar". Tegenwoor dig eisen ze dat wel van je. Je moet met de tijd mee, of je wil of niet. Vroeger was je met de fiets al een hele held; nu kijken ze je met een bromfiets nauwelijke meer aan. Het gaat de oude Nieuwkuijkse mulder aan het hart. Vergroeid als hij is met de natuur, overgeleverd aan de wind, kan hij zich nauwelijks verzoenen met de diesel maalderij, die in de korenmolen de plaats van de windkracht heeft ingenomen. Ik kan met windkracht drie keer zoveel malen als de mensen nodig hebben, als ze het geduld maar hadden om te wachten. In de oorlog draaide ik 90 ton per maand voor de voed selvoorziening Sinds die tijd heb ik de wieken nog wel eens laten draaien, maar dat was omdat ik het moeilijk laten kon. Toen is de gemeente gekomen om de molen te kopen tot behoud van natuur schoon. Ze vonden het een sieraad voor het landschap. Mij kan die schoonheid wei nig schelen Ik heb de gemeente toen ge zegd, dat ik de molen zou gaan afbreken, zo gauw hij gevaar gaat opleveren, „al zetten jullie er honderd politie-agenten bij". Voor f 5000. - Zo ver is het niet gekomen. De gemeen te en mulder Rombouts zijn tot overeen stemming gekomen. Aanvankelijk leken de onderhandelingen te mislukken, want de f 10.000.- die Rombouts voor zijn molen vroeg, was een te hoog bedrag naar de zin van de raadsleden Tensotte gaf de gemeen te f 5000. - en kreeg men accoord. Bovendien kreeg mulder Rombouts toe stemming voor de symbolische huur van f 50. per jaar, zijn dieselmaalderij in de oude molen te mogen voortzetten. Burgemeester Hoefnagel was met dit accoord erg ingenomen. „Ik hecht grote waarde aan het bezit van deze unieke mo len in het polderland Ze verkeert nog in een vrij behoorlijke staat, is enig in de streek en is landschappelijk van grote be tekenis. Restauratie. In nader overleg met de Stichting Hol landse Molen, zal te zijner tijd de molen worden gerestaureerd. Het rijk neemt 40 pet. van de kosten voor haar rekening, de provincie 12,8 pet., de gemeente de rest minus een eventuele subsidie van de Hol landse Molen, waar de burgemeester wel op hoopt maar niet op rekent. Mulder Rombouts houdt de zorg voor het interieur. Hij moet de molen bedrijfs klaar houden, zo dat ze als windmolen al tijd nog een capaciteit van 1000 kg per uur heeft Zo houdt de Nieuwkuijkse mulder die Zijn Vader in het bedrijf opvolgde en uit een gezin van zeven molenaars stamt, de illusie in de uit 1886 daterende molen le vend. In geval van nood kan deze illusie zelfs nog reaüteit worden. WIELRENNEN. plaats wordt georganiseerd en waarvan de inzet is een fraaie wisseltrofee die het eigendom wordt van die club die hem twee maal achtereen of drie keer in totaal weet te winnen. Het eerste concours dat enkele weken geleden in Nieuwkuijk werd gehou den, leverde een Haarsteegse overwinning op. Het was zondagmiddag in de polder alhier een hele drukte, want naast de ca. 100 vissers, die zich gereed maakten voor de grote strijd, waren nog heel wat belang stellenden aanwezig om dit visfestijn van nabij gade te slaan. Veel viel er overigens niet te beleven, want de onderwater bewo ners lieten bijna allen verstek gaan. Slechts enkele hengelaars slaagden er in om wat te vangen, de overigen moesten na ander half uur serieus te hebben gevist, met lege netten de terugreis aanvaarden. Na afloop kon de volgende uitslag wor den bekend gemaakt Personelen 1 M. v. d. Heijden Haar steeg 115 gr.; 2 B. v. d. Wiel Vlijmen 100 gr.; 3 Joop Meesters Nieuwkuijk 100 gr.; 4 L. v. d. Heijden Haarsteeg 93 gr.; 5 W. van Baardwijk Nieuwkuijk 90 gr. Korps vijftallen 1 Vlijmen 202 gr.; 2 Haarsteeg 175 gr.; 3 Nieuwkuijk 120 gr. Stand na twee concoursen 1 Haarsteeg 670 gr.; 2 Vlijmen 652 gr.; 3 Nieuwkuijk 460 gr. Het derde en laatste concours zal gehou den worden op zondag 7 aug. in Vlijmen en de Haarsteegse vissers, die stevig aan de leiding staan, zullen zeker alles in het werk stellen om de wisselbeker voor een jaar in hun bezit te krijgen. Voor de tweede keer in successie slaag de de heer M. v. d. Heijden van de vis club alhier er in om als overwinnaar naar voren te treden wat hem enkele zeer fraaie prijzen opleverde. Voor het meeste gewicht en het grootste aantal plaatste hij zich sterk aan de kop van de ranglijst. Na afloop verzamelden allen zich in café M. Reuser, waar door de voorzitter van de brganiserende vereniging de heer H. v. d. Heijden de prijzen werden uitgereikt. Hier bij dankte spr. allereerst de leden van de eigen visclub voor de keurige organisatie en de talrijke vissers voor de sportiviteit die deze concoursen op zo'n uitstekende wijze doen slagen. GROTESTRAAT 228 WAALWIJK Enige tijd geleden schreven wij dat ook alhier enkele jongelui er toe waren over gegaan een racefiets aan te schaffen en intensief de wielersport gingen beoefenen. In de afgelopen maanden hebben zij reeds aan diverse wedstrijden deelgenomen en zelfs slaagden zij er meermalen in een prijs te behalen. Onze dorpsgenoot Wim van Heijst weet zich steeds meer op de voorgrond te plaat-, sen en presteerde het om reeds enkele ke ren bij de eerste 10 te eindigen. In de Ronde van Rosmalen, die j.l. zon dag plaats had, leverde hij wel een uit zonderlijke prestatie. In het begin van de koers slaagde hij er met vier anderen in om weg te komen en een flinke voorsprong te nemen, die tot het einde bleef gehand haafd. Met slechts een lengte voorsprong werd hij in de sprint geklopt en bezette zodoende de 2e plaats, hetwelk een fraai succes genoemd kan worden. VOETBAL. Het nederlaagtuornooi dat door de r.k. voetbalvereniging Haarsteeg werd georga niseerd is ten einüe. Het heeft over het al gemeen een spannend en sportief verloop gehad en het resultaat was dat OVH uit 's-Bosch en RKDVC uit Drunen beiden met 2-0 wisten te winnen, zodat deze twee ploegen gelijk zijn geëindigd en een be slissingswedstrijd noodzakelijk is om uit te maken wie resp. beslag op de le en 2e DOKTERSDIENST. Zaterdag en zondag wordt de praktijk van dokter H. Winkelman alhier waarge nomen door dokter K. van Tuyn, Rozen straat 48, Kaatsheuvel, tel. 04167-2006. GYMNASTIEKVERENIGING PRO PATRIA. De gymnastiekvereniging Pro Patria zal a.s. zaterdagmiddag deelnemen aan te Klundert te houden gewestelijke turnwed- strijden. Pro Patria zal daarin met ver schillende groepen uitkomen. Wij wensen Pro Patria gaarne alle succes toe. W. BRASPENNING OVERLEDEN. J.l. dinsdagmorgen overleed in het zie-, kenhuis te Tilburg, na een ernstige ziekte, in de ouderdom van ruim 57 jaar, de heer W. Braspenning alhier. De overledene was een geziene figuur in onze gemeente en nam in het verenigings leven een grote plaats in. Hij was o.m. sinds vele jaren voorzitter van de Vereni ging Christelijke Volksbond en was gedu rende vele jaren bestuurslid van de Ver eniging Het Groene Kruis voor Sprang- Capelle e.o. Wijlen de heer Braspenning was erelid van de Chr. Gem. Zangvereni ging Excelsior. De begrafenis zal plaats vinden op de al gemene begraafplaats alhier op a.s. zater dagmiddag om half drie. Onder wel zeer slechte weersomstandig heden werd j.l. dinsdag de jaarlijkse tocht met de bejaarden gehouden. Alhoewel het 's morgens bij het vertrek nog behoorlijk weer was, veranderde dat zeer spoedig na het vertrek, doch de bejaarden hebben daar om niet minder genoten. Te ongeveer 8.30 uur zette de stoet van ongeveer 40 wagens zich in beweging en ging het via Ooster hout en Breda naar het bekende recreatie oord het Bosbad te Hoeven. Te precies 10.15 uur arriveerde men aldaar en in het prachtige restaurant werd de koffie ge bruikt. Jammer was het, dat de regen in stromen neerviel, zodat de bejaarden geen gelegenheid kregen om een kleine wande ling in het zeer mooie recreatie-oord te ma ken. De stemming was echter zeer goed. Te 11.30 uur werd de reis voortgezet naar Ber gen op Zoom, alwaar men te 12.30 uur ar riveerde. In de concertzaal „Hollandse Tuin" werd de warme maaltijd genoten. Tijdens het diner sprak de voorzitter van het comité de heer Poldervaart, enkele woorden van dank en sprak er ook zijn vreugde over uit, dat burgemeester van Prooijen alsmede loco-burgemeester/wet houder Waverijn, deze tocht met de be jaarden medemaakten. Het comité stelt Uw aanwezigheid zeer op prijs. Burgemeester van Prooijen, hierna het woord verkrijgende, zeide het zeer op prijs te stellen, dat men voor de bejaarden deze tocht wederom had georganiseerd. Wij als gemeentebestuur stellen dit zeer op prijs. Op een dag als deze komen de bejaarden weer eens bij elkaar. Men wisselt onder el-, kaar nog eens van gedachten over vroeger, en om dit alles mogelijk te maken heb ik kunnen constateren dat daarvoor veel werk door het comité wordt verzet. Nogmaals. wij zijn uw comité daarvoor zeer erkentelijk, Burgemeester van Prooijen besloot zijn toe spraak met de wens uit te spreken, dat de tocht verder nog een aangenaam verloop mocht hebben. Te 2.30 uur ging het ver volgens naar Zundert, via de Huijbergse baan, Wouwse Plantage, Wouwse Hil en Nispen. Dit is een zeer mooi gedeelte. Jammer daarom, dat de regen belette om alles goed in ogenschouw te nemen. In het restaurant Pelikaan werd de thee gebruikt. Van winkelen in Zundert kon van wege het slechte weer niets komen. Men besloot daarom maar rustig in de zaal te blijven en men praatte onder elkaar over datgene wat men tot hier had gezien. Te ongeveer 5 uur werd het laatste tra ject onder handen genomen. Via Rijsber- gen en Breda ging het naar Rijen, alwaar men in de zaal van het restaurant De Har monie, de goed belegde broodjes nuttigde. Om ongeveer 7.30 uur ging het huiswaarts, alwaar men te goed 8 uur arriveerde en de korpsen Sirena en Kunst na Arbeid de be jaarden onder vrolijke tonen der muziek be-, groette. De heer Poldervaart sprak ten slotte een dankwoord tot de inwoners van Capelle, Vrijhoeve en Prot. Kaatsheuvel. U bent het nl. die deze tocht met medewer king van de autobezitters mogelijkt maakt. U allen zijn'wij daar zeer dankbaar voor. Een woord van dank komt zeer zeker toe aan het installatiebedrijf van de firma A. L. van Wijlen en Zn. alhier. Deze fa. zorgt telkenjare voor de geluidsinstallatie. Ook daarvoor is het comité zeer erkentelijk en wij mogen dit toch wel eens speciaal on der de aandacht van de bevolking brengen. Nimmer heeft het comité tevergeefs een beroep op de fa. van Wijlen gedaan. Steeds 6taat men voor het comité klaar en hiervoor is een woord van welgemeende dank dan ook zeer op zijn plaats. En zo is deze jaarlijkse tocht weer voor bij. Moge het comité nog vele jaren hun werk doen voor de bejaarden. GESLAAGD. Voor het toelatingsexamen aan het Wil lem van Oranje College en het Dr. Moller- College slaagden de leerlingen van de open bare lagere school Henk Vos en Sjaak Kommers. BENOEMD Tot direktrice aan de r.k. huishoudschool te Drunen is met ingang van 1 sept. be noemd mej. L. Rovers alhier. GESLAAGD. Te Breda slaagden voor het diploma kraamverzorgster de dames P. de Bont en D. Hooijmaijers alhier. BOND VEILIG VERKEER. In het bestuur van de bond van Veilig Verkeer van Zuid-West-Brabant is gekozen de heer A. de Been uit Raamsdonk. NEDERLAAGTOURNOOI H.K.S. Tijdens het weekeinde werden in het nederlaagtournooi van HKS een tweetal wedstrijden gespeeld. In de A-klasse speel de een 5-tal van HKS tegen „de Poedel" uit Hank. De uitslagen waren B. Nieuwenhuizen 95 42 10 2.26 M. Wintermans 100 42 14 2.38 C. Vissers 89 31 9 2.87 C. Vissers (HKS) 50 23 8 2.17 F Heijmans 100 31 19 3.29 G. v. Drunen (NG) 42 23 10 1.82 C. Nieuwenhuizen 89 22 22 4.04 J. Heere 50 19 11 2.63 W. Kuijs 100 22 28 4.54 A Kamp 40 19 6 2,10 Br Nieuwenhuizen 100 23 17 4.34 R. Hogerbrug 43 21 9 2.04 L. de Gast 85 23 11 3.69 Langermans 50 21 8 2.38 H. Nieuwenhuizen 77 30 12 2.56 P. van Drunen 23 13 6 1.76 A. van Dortmont 100 30 12 3.33 A. Smits 50 13 11 3.84 HKS verloor deze wedstrijd dus met 8-2. M. van Dongen 19 21 3 0.94 In de B-klasse bonc men de strijd aan A. Smits 50 21 11 2.38 tegen Nooit Gedacht uit Waspik. De strijd verliep als volgt Hier verloor HKS dus met 6-4. LEERLINGEN VOLDOEN AAN TOELATINGSEISEN. De r.k. lagere jongensschool heeft bij de toelatingsexamens voor de middelbare scho len, het ulo-onderwijs en de technische scholen weer een goed figuur geslagen. Al le leerlingen die aan bovengenoemde onder wijsinstellingen een verdere 6tudie willen gaan volgen, voldeden bij de hiervoor af genomen toelatingsexamens aan de gestelde eisen, zodat geen enkele leerling van de Waspikse school werd afgewezen. RAADSVERGADERING. Op woensdag 13 juli a.s. zal de raad der gemeente Waspik in openbare vergadering bijeen komen. De agenda van deze verga dering is ons nog niet bekend. DE JEUGD IJVERT VOOR MISSIEPATER. Blijkbaar geïnspireerd door de onlangs in Waspik gehouden fancy-fair t.b.v. het jeugdwerk, hebben vier schoolkinderen in dezelfde vorm een aktie op touw gezet waarvan de opbrengst bestemd was voor de Waspikse missiepater J. Schiks, momenteel in zijn geboorteplaats op vakantie. De vier knapen, Harrie en Jos van Iersel, Raymond de Glas en Jan de Bont, richtten hiertoe 'n jeugd-fancy fair in, waar de jongens en meisjes voor 2 en 3 cent aan diverse leuke attracties konden deelnemen, waarbij met gulle hand de prijzen werden uitgereikt. Spontaan als de jeugd nu eenmaal is, kon het niet anders of dit moest een bliksem- aktie worden. De tijd die verstreek tussen het opperen van het plan en det tellen van de opbrengst was dan ook niet groter dan 24 uur. Toch was het rondom deze fancy- fair een hele drukte. Dat moet ook wel als men bedenkt dat door deze 2 en 3 cent attracties een netto bedrag bijeen werd ge bracht van meer dan dertig gulden. Een ge baar dat door Pater Schiks zeker hogelijk werd gewaardeerd. AKTIE VOOR UNIFORMEN HARMONIE. In een vergadering van afgevaardigden uit de plaatselijke standsorganisaties werd een comité samengesteld dat zich toen doel heeft gesteld onze Kon. Harmonie in de nabije toekomst van uniformen te voor zien, zulks in samenwerking natuurlijk met de gehele bevolking van onze gemeente. Gezien het feit dat een ongeuniformeerde harmonie in deze tijd nauwelijks meer denkbaar is, niet aantrekkelijk voor nieuw leven en niet animerend voor de huidige leden, meent dit comité met spoed deze ak tie te moeten voeren, en wel binnen het tijd perk van 1 jaar, onder het motto: „De harmonie voor de gemeente, dan de ge meente voor de harmonie". Zeer binnen kort kan dan ook een groots opgezette ak tie worden tegemoet gezien, waarbij het comité verwacht, te mogen rekenen op de volle medewerking van alle ingezetenen van de gemeente. SCHOOLSPORTDAG. De jaarlijkse schoolsportdag, waaraan 5e en 6e klassers van de gezamenlijke Was pikse scholen deelnamen, is ondanks een regenbuitje weer een grandioos festijn ge worden. Ook over de prestaties der deel nemers mag men tevreden zijn. Ingedeeld in diverse groepen legden de jongens en meisjes onder het wakend oog van het on derwijzend personeel en enige attistenten de eisen af in hoogspringen, balgooien, hardlopen,terwijl een behendigheidsproef het geheel completteerde. In de vrije uren werd verder nog een competitie slagbal ge-, speeld. Al naar gelang hun prestaties ko men de deelnemers aan een dergelijke schoolsportdag in samenwerking voor een E, een D, een C en 'n A-liploma. Blijft men onder de minimum gestelde eisen, dan krijgt men in het geheel geen di ploma. Dit kwam op de Waspikse school sportdag echter niet voor. Dat de eisen voor de jongens aanmerkelijk hoger zijn zijn, kwam in de eindstand duidelijk tot uiting. Ook is gebleken dat de leeftijd hier bij een niet te onderschatten factor is. Het verschil in prestatie tussen de 9- en 10-ja- rigen enerzijds en de 11, 12 en 13-jarigen anderzijds kwam ook dit jaar weer duidelijk tot uiting. Van de 75 meisjes die aan de dag deelna men behaalden er twee het hoogste diploma en wel Tonny Verschuren en Tiny v. d. Wassenberg. Bij de 95 jongens was er geen enkele die deze hoogste onderscheiding ver diende. Het D-diploma werd behaald door 12 meisjes en 27 jongens. Een E-diploma kregen 37 meisjes en 43 jongens. Verder behaalden 24 meisjes en 17 jongens een B- diploma, terwijl er geen enkel meisje een A-diploma kreeg uitgereikt, tegenover 8 jongens. Bij de opening van de sportdag mocht de heer N. v. d. Rijken o.m. verwelkomen Burgemeester Van Erp, de inspecteur van het onderwijs in de lichamelijke opvoeding de heer Machielsen, de schoolarts, Ds. Ver- ploeg, pastoor Rovers, Rector Servatius, kapelaan Ras en Moeder Overste van het klooster der Eerw. Zusters. Pater Domini- cus die voor de geluidsinstallatie zorgde, bracht met een pittig stukje muziek de juis te sfeer. COMBINATIEVLUCHT Waspik, R'donk, R'veer, G'berg en Hank. Uitslag Pont St. Maxcence, afstand 311 km, los 11.05 uur, 328 duiven, wind N.-O. F v Onzenoord W 1, 31; F Hanegraaf H 2, 8, 27, 41; H Boons R 3; H Snijders G 4, 48; P Keijzers Rv 5; Dr Smits W 6, 21, 32; S Selders W 7, 13; J v Onzenoort R 9; Th Heijmans H 10, 12, 42; M C Oomen Rv 11; J Leemans H 14; H Waas Rv 15, 34; J v Strien Rv 16, 25, 33; P de Graauw W 17, 23, 24; Th Smits W 18, 26; A Pluijm Wzn 19; C Oudzegel G 20; R Broeders Rv 22; J v Hoof W 28; Kemmeren-Zagers 29; R Schneiders G 30; IJpelaar R 35; H Broe ders Rv 36; C Broeders Rv 37; W Donks W 38; C Hommel Rv 39, 47, 50; A de Ruijter R 40; H Verschuren Rv 43; C Krooswijk G 44; J Hondijk G 43; C Arend- se sr. Rv 46; P Formella G 49. VAKEXAMEN SPEELGOEDEREN. In Amsterdam slaagde de heer P. van Dongen uit Waspik voor het examen Vak bekwaamheid Speelgoedhandel van Stichting Speelgoederen te Den Haag. P.B.N.A. de Voor het examen Candidaat Technisch Chemicus PBNA, slaagde te Arnhem de heer Sj. Langerwerf uit Waspik. JUBILUEUMCONCERT. «i 4 In het kader van de viering van het 10- 4irig bestaan der gemengde zangvereniging Polymnia werd in café De Statie een ju bileumconcert gegeven waaraan behalve de jubilerende vereniging medewerkten de Ko ninklijke Harmonie Volksvlijt en Volksver maak en de Chr. Gemengde Zangvereni ging O.K.K. In zijn openingswoord richtte de voorzitter van Polymnia een bijzonder woord van welkom tot de beschermvrouwe van de jubilerende vereniging mevr. A. J. M. C. Brokx-Van Steenoven en tot de be sturen en leden van de harmonie en OKK. Ondanks het nog korte bestaan van onze vereniging, aldus spr., hebben wij reeds diverse hoogtepunten mogen beleven. Het zou me te ver voeren hiervan een uitvoe-. rige beschrijving te geven, maar toch meen ik in ale bescheidenheid te mogen stellen dat Polymnia zich in haar 10-jarig bestaan een plaatsje in de Waspikse samenleving heeft veroverd. Bewust van onze taak en onze verplichtingen in en tegenover die ge meenschap zullen wij ons best blijven doen die plaats waardig te zijn. Voordat de harmonie het concert open de, mocht Polymnia bij monde van de voorzitter der Harmonie de heer P. Brokx, hartelijke gelukwensen in ontvangst nemen van Waspiks oudste muziekgezelschap. De heer Brokx gewaagde voorts van de goede samenwerking tussen de harmonie en Po lymnia en wenste de jubilerende vereniging het beste voor de toekomst. Voor het op treden van OKK bood de heer A. van den Broek, als voorzitter van deze vereniging, zijn gelukwensen aan, hetgeen hij vergezeld liet gaan van een fraai bloemstuk. Ook hij sprak van een goede verstandhouding en achtte het bestaansrecht van Polymnia in de afgelopen tien jaren bewezen. De talrijke bezoekers van het concert konden in de loop van de avond hun muzikale oor strelen aan een subliem misiceren achtereenvol gens van de harmonie, OKK en Polymnia, resp. onder leiding van de heren Chr. Kuij- ten, A. Faro en C. van Iersel. ELFTALCOMMISSIE. In een vergadering van de voetbalclub Waspik, hebben de leden van deze vereni ging voor het komende seizoen een nieuwe keuzecommissie gekozen. Deze commissie werd van vijf leden teruggebracht op drie. In de nieuwe elftalcommissie werden ge kozen de heren A. Kerst, N. Smits en B. Kuijten. fcifcAÜB.2! KERKDIENSTEN. De kerkdiensten der Ned. Herv. Kerk zijn voor zondag 10 juli a.s. als volgt: 9.30 en 14.30 uur Ds. Verploeg alhier. DE VAKSCHOOL TE DONGEN BESTAAT 40 JAAR. Ter gelegenheid van het 40-jarig be staan van de vakschool voor schoenmakers te Dongen e.o., werd zaterdag en zondag een tentoonstelling georganiseerd van werk stukken door de leerlingen der school ver vaardigd. Er was ook een prachtige col lectie schoenmodellen te zien. Zaterdagmiddag werd in het Leo XIII- gebouw, tijdens een bijeenkomst van het schoolbestuur, directeur en leraren, gees telijke en wereldlijke overheid, vele werk gevers en genodigden, deze expositie door burgemeester mr. A. Kooijman, officieel geopend. In zijn welkomstwoord gaf de voorzitter van het schoolbestuur de heer drs. J. Lig- tenberg, een kort overzicht van de ontwik kelingsgang van de school. Hij bracht dank aan de oud-directeur, de heer J. Klerkx, en de leraar de heer A. Vesters, die gedu-. rende 30 jaren de leerlingen van hun ken nis hebben laten profiteren, voor hetgeen zij voor de Dongense Vakschool hebben gedaan. Tevens bracht hij hulde en dank aan de twee leden van het oprichtingsbestuur, die nog in leven zijn, n.l. de heren L. de Kok en P. Meijeren, welke thans als ere lid nog deel uitmaken van het huidige be stuur. De heer C. Cloin sprak namens de Don gense schoenfabrikanten en de commissie van propaganda voor vakopleiding en prees de goede vakopleiding van de school. De schoenindustrie is dank verschuldigd, aldus spreker, en wij verwachten nog heel wat van de vakschool. Dongen heeft de 6chooI hard nodig, want de schoenindustrie ver keert in nood door een groot tekort aan vakmensen. De oorzaak hiervan noemde spreker: onvoldoende aanvoer van jonge krachten. Burgemeester A. Kooijman deed een greep uit de geschiedenis van de school en was verheugd dat veertig jaar geleden de school tot stand was gekomen met samen werking tussen werkgevers en werkne mers, zonder wederzijds eigenbelang. Hij rapporteerde daarbij de grote verdiensten van de familie Ligtenberg voor de school. Op deze tentoonstelling van vakschool en industrie, aldus spreker, kunnen de leer lingen zich oriënteren. Nadat de voorzitter de sprekers dank had gebracht, werd gelegenheid gegeven de tentoonstelling te bezichtigen. Vele belangstellenden hebben deze twee daagse expositie niet laten voorbijgaan om zich op de hoogte te stellen van wat de vak opleiding in de schoenindustrie te bieden heeft. JUBILEUMFEESTEN R.K. KON. HARMONIE „MUSIS-SACRUM". Slotfeesten. Vrijdag 8 juli: 20.45 uur Muzikale rond wandeling door het Muziekcorps der Genie in ceremonieel tenue, waarna om 12.15 uur Grote Militaire Taptoe op het Wilhelmina- plein. Zat rdag 9 juli, 20 uur: Groot Tuinfeest in de tuin van Hotel Musis Sacrum, m.m.v. het dansorkest „The Allround Stars" o.l.v. Willy Schobbe. Dit orkest is samengesteld uit misici van het bekende radio-orkest „De Zaaiers" o.l.v. Jos Cleber. Wij vestigen speciaal de aandacht op dit zeer bijzondere tuinfeest aan de vooravond van de herdenking van het 60-jarig prae- dicaat Koninklijk en het 120-jarig bestaan van de harmonie op zondag 10 juli. 11 uur H. Mis in de St. Laurentiuskerk; 13 uur Aanbieding van cadeaux; 13.30 uur: Receptie in Hotel Musis Sacrum; 15 uur: Serenade door de Jeugddrumband Musis Sacrum; 15.30 uur Serenade door de R.K. Harmonie Aurora, daarna Groot Feestcon- cert in de tuin van Hotel Musis Sacrum, door de R.K. Harmonie Aurora. 20 uur Groot Slotfeest in de tuin van Hotel Musis Sacrum m.m.v. The Snapshots, The Dutch Rolling Stars, The South Jazr- band. W*"l_

Echo van het Zuiden | 1960 | | pagina 18