wAAlwijkse en UnqstRAAtse couRAnt HET AANSLAGBILJET KOMT Éajsf WAALWIJK Oei ening en <:Uermaak de zonnige RANG RANG cte msnapmnf pan (tewste wip weer a iets moois voor!! Koopt er ,,'t GESCHENKENHUIS" veRwiel's KERMISMATINÉE Reistassen Reisartikelen leóeRWARenhuis CAKES VRIJDAG 8 JULI 1960 83e JAARGANG No. 54 ËW\ Maar dan is er nog niets verloren (van onze belastingdeskundige) Niets is volkomen in deze wereld, zelfs een zomer in de gunstige conjunctuur niet. Want wanneer wij ons moe gewerkt hebben en toch tussen vele beslommeringen door nog tijd hebben gevonden om de vakantieplannen te ontvouwen, dan komt precies of enkele dagen voordat wij op reis willen gaanhet aanslagbiljet van de inkomstenbelasting. Dit komt letterlijk als een klap op het moe de hoofd. Daarom maken wij zenuwachtig de blauwe envelop open, schrikken van het te betalen bedrag en werpen het dan ver van ons. ALS KLEINE WAARSCHUWING. Velen van ons verfoeien de aan slagregeling. Om het te betalen be drag. Ook om het moment van toe zending, waarvoor bij voorkeur de zomermaanden worden gekozen. Kan dat nu niet in de herfst komen of in de winter, wanneer we ons toch al minder prettig voelen? Vanzelfspre kend zou dat kunnen, maar zou dit meer gewenst zijn? Dit papier komt immers altijd te vroeg en dan is de zomer nog de beste tijd. In dit sei zoen zijn naar verhouding onze uit gaven voor andere doeleinden het laagst? En de vakantie dan? Nog altijd behoren vakantie-uitgaven de sluit post van onze begroting te vormen en niet de te betalen belasting. Belas ting moeten wij betalen en de vakan tie-uitgaven kunnen beperkt worden zonder dat wij noodzakelijk rust te kort komen. Misschien komt dit „ge hate papiertje" wel als waarschu wing, dat wij onze uitgaven niet al te zeer moeten opvoeren! Hoe het zij, het zou onverstandig zijn èn kostbaar om het aanslagbiljet in een hoek te deponeren waaruit het waarschijnlijk niet meer te voorschijn komt. De fiscus komt immers toch haar deel eisen en op een kwade dag krijgen wij een aanmaning of zelfs een dwangbevel. Dat brengt weer extra kosten met zich. Veel verstan diger is het dus om een andere weg te volgen. Het moet er zijn I Bij het ontvangen van een aanslag biljet inkomstenbelasting behoren wij eerst te bedenken dat het daarop ver melde bedrag eigenlijk voor betaling klaar moet liggen. Het is een aanslag over een verstreken jaar. Wij hebben het inkomen, op het aanslagbiljet vermeld, genoten en behoren dus ook de belasting daarover te reserveren. Wij kunnen toch allen een tabel raad plegen tegen het einde van het ka lenderjaar en wij weten best bij bena dering wat wij ongeveer verdiend hebben. Stort de verschuldigde be lasting dan op een speciale bankre kening of op een spaarbank. Wij moeten het immers toch betalen. Waarom niet tijdig gereserveerd. Alles theorie, zullen velen uitrfoe- pen. Het bedrag van de aanslag is steeds te hoog. Laten wij dan begin nen met de aanslag te vergelijken met onze eigen opgaaf. Klopt dat, dan hebben wij altijd vijf maanden de tijd om te betalen. Als we het eens zijn met de aan slag, maar met de betaling verstek moeten laten gaan door welke om standigheid ook, dan richten wij ons QL \aJ0T GMTDOEN..;. tot de ontvanger (niet tot de inspec teur) om te trachten uitstel van beta ling te krijgen. Lukt dit, dan is er een kans dat er rente bijbetaald moet worden. Dat is niet onbillijk, wij kunnen immers zelden of nooit voor niets geld lenen. De voorlopige aanslag. Misschien betreft het aanslagbil jet dat wij ontvangen, een voorlopi ge aanslag. Dan is het niet mogelijk te reclameren en moeten wij eigenlijk betalen. Nu hebben die voorlopige aanslagen meestal betrekking op het lopende belastingjaar. Wij moeten daarover reeds betalen omdat wij im mers het inkomen ook al ontvangen. De voorlopige aanslag is voorts een gevolg van onze eigen inkomens schatting over het lopende jaar, die we voor 1 april bij de inspectie moe ten opgeven. Is deze schatting juist, dan is het maar het beste, dat we ook al vast de belasting erover betalen, dan kan die later niet meer tegenvallen. Heb ben wij te hoog geschat en heeft die misschatting tot gevolg dat we veel te veel belasting zouden moeten be talen, dan richten wij toch een met redenen omkleed verzoek tot de in specteur. Ook kunnen we de betaal- plicht opschorten door met de ont vanger te gaan praten. Elk uitstel van betaling moet aan de ontvanger wor den gevraagd, niet aan de inspecteur. Definitief is nog niet onherroepelijk. Bij een definitieve aanslag kan het door de inspecteur bevonden inko men afwijken van onze eigen opga ve. Willen wij protesteren dan moe ten wij binnen twee maanden na de datum die op het aanslagbiljet staat, een bezwaarschrift indienen bij de inspecteur die op het biljet is ver meld. Dat kan een andere inspecteur zijn dan degene die in de inspectie zetelt van onze woonplaats. Wij kun nen immers verhuisd zijn en in een vorig jaar ons inkomen hebben ver diend in een andere stad. Altijd het kohiernummer en het jaar waarop de aanslag betrekking heeft, alsmede de soort belasting vermelden. Doen wij dit en adresseren wij juist, dan ontvangen wij zeker antwoord. Immers een bezwaarschrift moet be antwoord worden en de inspecteur moet ons zelfs horen als wij daartoe de wens te kennen geven. Maar nooit moeten wij in één geschrift tegelijk bezwaar maken tegen twee soorten of tegen twee jaren belasting. Een in specteur bemoeit zich ook slechts met één soort zaken tegelijk. Wij moeten bedenken dat het belastingapparaat groot is met vele afdelingen en elke ambtenaar heeft zijn eigen zaken. Bij gevraagde gegevens dus altijd afde ling vermelden, datum en nummer waarop ons schrijven betrekking heeft. Het belastingspel moet ook vol gens de spelregels gespeeld worden. Door ons en door de inspecties. Het is een duur spel voor de belasting plichtigen, vooral wanneer zij de re gels niet opvolgen. Doen wij dit op de juiste manier, dan is er een goede kans op een prettige verhouding tus sen de fiscus en de betalende burgers. Tot vreugde van beide partijen. drs. H. (Nadruk verboden). Een manier om Uw kermisgeld GOED te besteden? Wij brengen met kermis een speciale collectie DRINKSERVIEZEN, Leerdam, Kristalunie, 30-delig 44.10 - 34.75 - 29.75 en 19.50 enz. TAFEL-, THEE- en ONTBIJTSERVIEZEN Arzberg, Schönwald, Esschenbach, enz. 48-delige combinaties 204.25 - 175.— - 165.133.90 ITALIAANSE en WOODMET iets voor het leven 16.90 - 19.50 - 21.95 - 23.95 PRESENTEERBLADEN FRAAIE COLLECTIES THEEBEURZEN Handdrukstoffen en Boussacstoffen 18.75 - 17.90 - 16.90 - 15.75 FANTASTISCHE COLLECTIE ENGELSE KOP EN SCHOTELS smaakvolle decors 6.50 - 4.95 - 3.95 - 2.95 Mooie collectie Delfts blauw en Delfts witte vazen en schalen Het is werkelijk de moeite waard ons bedrijf met kermis te bezoeken. U slaagt zeker naar genoegen. Grotestraat 220, Waalwijk „De Graaf van Luxemburg" van Frans Léhar Het is een bijzonder gewaar deerde traditie van de liedertafel Oefening en Vermaak om op de zondag van Waalwijkse kermis een matinée te geven. De belang stelling er voor is telken jare buitengewoon groot en wij gelo ven er niet te veel mee te zeggen, dat dit matinée voor vele Waal wijkse ingezetenen als de officië le opening van de kermis wordt beschouwd. Ook a.s. zondag zal het de lie dertafel niet aan belangstelling ontbreken, temeer waar het ma tinée een bijzonder karakter zal hebben. Het bedoelt namelijk een concert te zijn in het kader van de eeuwfeestviering van de liedertafel zodat er dus meer dan normale zorg aan besteed is. Met medewerking van een aantal solisten, wier namen wij aanstonds zullen noemen en on der leiding van Louis Sars, zal het koor een uitvoering geven van de muzikale gedeelten uit de operette „De Graaf van Luxem burg". Twee bekende solisten heeft het bestuur geëngageerd, t. w. Aukje Karsemeijcr-de Jong, sopraan, en Frans van Grinsven, tenor. Verder werken als solis ten mee Nel Dupont, Rinus Hes- selberth, Jos Schoondermark, Cor Hesselberth en Jos v. Heijst. De begeleiding is in handen van Frans Wilmont. Inhoud van de operette. Wij hebben gemeend er goed nan te doen een korte beschrij ving te geven van de operette, omdat de gesproken gedeelten er van op het concert zullen komen te vervallen, hetgeeen uiteraard de duidelijkheid niet ten goede komt. Het spel vindt plaats in de stad Parijs en de tijd van handeling kunnen we ons in het heden voorstellen. Een zekere René, de graaf van Luxemburg, woont daar en brengt zijn tijd hoofdza kelijk door met uitgaan en ple zier maken. Hij beschikt echter niet over al te veel geld en als hem daarom een aanbod gedaan wordt om 500.000 francs te ver dienen, gaat hij daar gretig op in. Wat moet hij doen om die 500.000 francs machtig te wor den? Trouwen! Maar op een wel zeer merkwaardige manier: het is hem niet toegestaan om zijn bruid te zien en hij moet beloven geen pogingen te ondernemen met haar in contact te komen. Na drie maanden zal het huwe lijk echter ontbonden worden en de graaf is dan weer vrij man. Intussen is zijn „echtgenote" dan ook gravin geworden en daar was net zekere vorst Basil Basi- lowitsch, een rijk doch onelegant persoon, om te doen, want deze vorst Basil Basilowitsch wil trouwen met „gravin" Angèle Di- dier, een lieftallige zangeres aan de Parijse opera, die vooral veel belang stelt in het geld van vorst Basil. De trouwerij vindt plaats ten overstaan van een notaris, de ambassadeur en een gemeente ambtenaar. De beide huwelijks- candidaten zijn echter met een scherm van eikaar gescheiden en zien bij het plaatsen van de nood zakelijke handtekeningen en bij het aansteken van de ringen slechts eikaars handen. De drie maanden zijn op één dag na verstreken. Angèle geeft haar afscheidsconcert in de Pa rijse opera en geraakt tijdens haar optreden bijzonder gechar meerd van een jongeman in een van de loges. Deze jongeman op zijn beurt vindt Angèle wel zo'n bijzondere vrouw, dat hij besluit na afloop van het concert haar ten huwelijk te vragen. Beiden moeten ze helaas bekennen ge trouwd te zijn, doch het duurt niet lang of ze zijn er van op de hoogte dat ze met elkaar zijn ge trouwd. De graaf hecht echter bijzonder veel waarde aan zijn gegeven erewoord, zodat hij zich Angèle toch nog bijna ziet ont glippen, maar het geval lost zich in het voordeel van de beide ge liefden op en vorst Basil mioet zich een andere bruid gaan zoe ken, die toevallig ook in de buurt is. De rol van René, de graaf van Luxemburg, wordt vertolkt door Frans van Grinsven. Angèle Di- dier is Aukje Karsemeijer-de Jong, Rinus Hesselberth zingt de rol van Armand Brissard, een kunstschilder en vriend van de graaf, en Nel Dupont heeft de rol van Juliette Vermont, de ver loofde van de zojuist genoemde kunstschilder en vriendin van Angèle Didier. De notaris is Cor Hesselberth, de gemeenteambte naar Jos van Heijst. Het concert vangt om 12 uur aan. Tijdens het concert zal een explicatie worden gegeven. De toegangsprijs bedraagt 1.50. GESLAAGD. Dezer dagen slaagde te Den Haag Th. J. Barkel alhier voor het theore tisch examen B 2 en het praktische deel B 3 voor verkeersvlieger. De heer Barkel is sedert 13 juni j.l. in dienst van de K.L.M. als ver keersvlieger. Geslaagde proficiat! Op het te 's-Hertogenhosch ge houden examien behaalde de heer C. E. v. Mierlo alhier het diplo ma vakkennis kleinhandel tot verbruik bereide tabak. DE WINKELSLUITING GEDURENDE DE KERMISWEEK In verband met de kermis alhier mogen de winkels geopend zijn tot 22 uur op 8, 9, 11 en 12 juli a.s. B.B.A.-HALTE De halte Wilhehninastraat der B.B.A. zal op woensdag 13 juli de gehele dag vervallen (inet het oog op de Markt in de Wilhelmi- nastraat) en is verplaatst naar de halte Raadhuisplein. 1 \l dagavond 8 juli zal verzorgen, gepubliceerd. Als de harmonie door de Julianastraat trekt, zal voor het huis van de burgemees ter even gestopt worden, om het korps voor te stellen. PROT. CHR. B L.O.-SCHOOL IN GEBRUIK GENOMEN Voor het prot. chr. b.l.o. on derwijs en eveneens voor 't hoofd der prot. chr. b.l.o. school te tMUK KOFFERS Ook in en andere 'n geweldige sortering MAANMANNEN OP DE ROESTELBERG De gele flits, welke de bewo ners in de omgeving van Baard wijk gisterenavond hebben waar genomen, bleek wel terdege af komstig te zijn van de J.V. Raket die omstreeks 9 uur een noodlan ding maakte nabij de roei vijver. De in het wit kamgaren geklede mannen maakten in gebaren de omstanders duidelijk, de juiste weg te nemen naar Jos van de Ven in de Grotestraat 178, waar heden extra kermisgeld wordt uitgedeeld. (Zie elders in dit blad). (Adv.) Waalwijk, de heer L. Sikkens, is woensdag 6 juli j.l. eiïn vreugde volle dag geworden Immers na jaren is dan eindelijk de fraaie nieuwe b.l.o.-school a;sn de Mo lenstraat zo ver gereed gekomen, dat deze woensdag j.l. in gebruik kon worden genomen. De leer middelen en schoolmeubilair zijn uit het noodgebouw aan de Sta tionsstraat overgebracht naar de nieuwe school en met nieuw meubilair aangevuld. De nieuwe prot. chr. school heeft de naam van Irene-school gekregen. Wat PRISMA HORLOGES CERTINA HORLOGE S TA SS AR" Waalwijk B.B.A.-HARMONIE Reeds in ons vorig nummer hebben wij de route en de tap toe, die de B.B.A.-harmonie vrij de officiële opening betreft, deze zal in september a.s. plaats heb ben. PAARD RAMDE BESTELAUTO Toen een bestelauto, bestuurd door M. uit 's-Bosch, op de Sprangseweg een met een paard bespannen wagen, geladen met paardenvoer en bestuurd door K. uit Tilburg, wilde passeren, schrok 't dier, maakte 'n sprong zijwaarts en kwam als het ware op de bestelauto terecht met als gevolg dat deze vrij ernstig werd beschadigd. Ook de andere wa- gen bekwam enige schade. De eide bestuurders bleven evenals het paard echter ongedeerd. HULDIGING VAN EEN KAMPIOEN Naar aanleiding van het be haalde persoonlijk kampioen schap driebanden klasse A van het district Waalwijk van de KNBB door de heer M. v. Bracht, lid van de B.V. 't Zwaantje, had dinsdagavond in het clublokaal een kleine huldiging van deze kampioen plaats door zijn eigen vereniging. De voorzitter, de heer Tom Burmanje, feliciteerde de heer v. Bracht met zijn succes, dat te vens voor 't Zwaantje een succes NOOTCAKE.l I Van Mil-van Sprang is, daar dit kampioenschap het enige is, dat in dit seizoen door een lid dezer vereniging is be haald. De voorzitter hoopt dat in de toekomst nog meerdere suc cessen zullen kunnen worden ge boekt en bood nanuens de vereni ging een kistje sigaren aan. Aan deze huldiging was tevens een kleine huishoudelijke vergade ring vastgeknoopt, tijdens welke twee nieuwe leden na stemming als lid van 't Zwaantje werden toegelaten. In plaats van een feestavond werd besloten in het najaar een contactavond te orga niseren, waarbij ook de dames der leden zullen worden uitgeno digd. Een commissie werd be noemd, die deze contactavond, welke een enigszins feestelijk ka rakter zal dragen, zal voorberei den. Hierna bleef men nog enige tijd gezellig ftijeen, waarbij ae heer v. Bracht zich een gul gast heer toonde. -nijunu vj jwui ii/uu oge jrt/\rvvj/\i>(vj nu. J4 De rcho van het Zuióen Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen HoofdredacteurJAN TIELEN Gironummer 50798 Dit blad verschijnt 2 x per week Abonnement 22 ceot per week rr kwartaal f 2.85 3.10 franco p.p. Advertentieprijs 10 cent per m.m. Contract-advertenties speciaal tarief. Opgericht 1878. Bureaux: Grotestraat 205, Waalwijk - Tel. 041602621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8 - Tel. 04167- 2002. Telegram-adres „Echo" ff ff Grotestraat 264, Waalwijk Als steeds hebben wij een pracht collactla daarnaast voeran wij ook Hat bekenda zwitsarsa Allaanverkoop belde merken:

Echo van het Zuiden | 1960 | | pagina 9