waalwijkse en UnqstRAAtse couraïu Grandioze feestweek ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan van Harmonie Apollo f GOUDEN BRUILOFT VRIJDAG 15 JULI 1960 83e JAARGANG No. 56 De tcho vxn het Zuióeri Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen HoofdredacteurJAN TIELEN Gironummer 50798 Dit blad verschijnt 2 x per week Abonnement 22 cent per week per kwartaal f 2.85 f 3.10 franco p.p. Advertentieprijs 10 cent per m.m. Contract-advertenties speciaal tarief. Opgericht 1878 Bureaux: Grotestraat 205, Waalwijk - TeL 04160 j-2^621Kaatsheuvel Dr. van Beurdenstraat 8 - Tel. 04167-j002.Telegram-adres „Echo Begin van dit jaar mochten wij reeds melding maken van het feit, dat de kon. erk. harmonie „Apollo" dit jaar haar 75-jarig bestaan ging vieren, welke viering gepaard zou gaan met het organiseren van diver se muzikale festiviteiten. Het eerste daarvan bestond in n die wel van de partij waren, was er- niet minder om, waardoor 't dauw- trapfeest toch een volledig succes werd. Het derde evenement, dat thans voor de deur staat, belooft iets heel bijzonders te worden, n.l. een feest week met als hoogtepunt een festi- heid en doorzettingsvermogen van Apollo. En we zijn daarom met de feestvierende vereniging oprecht verheugd dat zij er, ondanks die ta nende belangstelling, in is geslaagd niet minder dan achttien harmonie- en en fanfare's voor haar festival te interesseren. Dat is met recht een niet alleen muziek zal zijn door ama teurkorpsen, maar hieronder bevin den er zich die tot de beste van Ne derland gerekend kunnen worden. Daarnaast zal er echter ook muziek zijn, te geven door de beste Neder landse dans- en show-orkesten, wel ke iedereen kent, omdat deze zich via radio en televisie een ongeken de populariteit verworven hebben. „Wanneer je iets doet, moet je het goed doen", zal het parool van Apol lo geweest zijn. Nou, wanneer men het doet met „The Skymasters" on der leiding van Bep Rowold, „The Music Patrols", met zang van Annie Palmen, „The New Orleans Synco- paters", om er maar enkelen te noe men, dan doet men het bijzonder goed. Voor de dansliefhebbers in ie der geval om van te likkebaarden. Verder is er een dag welke spe ciaal gewijd zal zijn aan 't kappers wezen met demonstraties, alsmede 'n autorit, uitsluitend voor deze vak mensen. Een speciale landbouwdag met melk wedstrijden, rundveebeoorde ling, trekkerbehendigheidswedstrij- den, tentoonstelling en sport- en ruiterwedstrijden. Een avond, welke gewijd zal zijn aan de judosport en ten slotte een grootse Apollo-autorit, waaraan de liefhebbers van het oriëntatierijden hun hart kunnen ophalen. Het is in één woord een grandi oos programma dat Apollo in elkaar heeft gezet, waaraan iedere inwoner van Kaatsheuvel plezier kan bele ven. Laten we hopen dat iedereen dan ook de feestvierende vereniging zijn of haar steun en medewerking i zal verlenen, dat vooral het weer deze dagen een gunstig karakter zal I hebben, dan moet deze feestweek in alle opzichten een geslaagd verloop hebben. Apollo, good luck PROGRAMMA: ZATERDAG 16 JULI BESTUUR zittend v.l.n.r. M. Steenbergen, J. Schellekens Sr., A. Ververs, P. Dekkers, J. Schellekens Jr.; staande v.l.n.r. A. van Mosselveld, C. Steenbergen Czn., M. Vesters, A. Schalken, C. Steenbergen Jzn., A. Valk, W. Smit. gezamenlijk concert in het Apollo- theater door het jubilerend gezel schap met haar zusterverenigingen Euphonia en St. Jan. Eind maart volgde daarop een goed georganiseerd solistenconcert in het Apollo-theater, dat zowel mu- val. Het is algemeen bekend dat fes tivals in vroeger jaren populaire muzikale gebeurtenissen waren, die veel deelname en belangstelling trokken. Later is de interesse van de zijde der verenigingen hiervoor wel wat teruggelopen, om niet te zeggen, sterk verminderd. Wij wa- compliment waard. We hebben reeds gezegd dat dit festival, of beter gezegd feestweek, iets heel bizonders belooft te wor den. En dan zal men zich direct af vragen; waarin schuilt dan dat bi- zondere? Wij verwijzen onze lezers daarvoor slechts naar het program- Koninklijk Erkende Harmonie Apollo bij haar 75-jarig bestaan. zikaal als vanwege de grote deelna me bijzonder goed slaagde. Het traditionele dauwtrappen werd benut om hiervan een apart feest te maken. Door onvoorziene factoren konden niet alle muziekkorpsen uit de gemeente hieraan deelnemen, maar het enthousiasme onder hen ren daarom wel enigszins sceptisch gestemd, toen we hoorden van Apol lo's plannen om in de rij van fees telijkheden ook een festival op te nemen. Gaarne geven we echter toe, dat we ons schromelijk vergist heb ben en bij ons pessimisme niet ge dacht hebben aan de voortvarend- ma dat hiernaast is afgedrukt, en men zal het dan onmiddellijk met ons eens zijn dat wij beslist niet heb ben overdreven. DEELNAME VAN DE BESTE HARMONIEËN EN ORKESTEN Uit het programma blijkt, dat er Een foto uit de „grijze" oudheid 1887. Toen in 1910 Jos de Nijs en Jans van Rijzewijk op het oude raadhuis te Kaatsheuvel in het huwelijksboot je stapten, was er nog geen Leo XIII- straat, en derhalve kon d:t echtpaar toen niet weten, dat zij 50 jaren later cp 20 juli in deze straat hun gouden huwelijksfeest zouden vieren. Hoewel een gouden echtpaar te genwoordig geen bijzonderheid meer is, moet men in de Leo XlII-straat toch ongeveer 30 jaren teruggaan voor zo'n feest. Nu het dus zo lang geleden is, heeft de hele buurt ge meend ter ere van Jans en Jos de bloemetjes maar eens extra buiten te zetten. Wij zijn dezer dagen eens bij het a.s. gouden paar op bezoek ge weest, teneinde het een en ander te vernemen over wat er in die 50 jaren huwelijksleven gebeurd is. De eerste jaren van hun huwelijk woonde het a.s. gouden paar in de Molenstraat (thans Crispijnstraat) voor 75 cent per week. Natuurlijk, zouden we haast zeggen, was Jos schoenmaker, en stond hij aanvan kelijk thuis op „den blok" schoenen te zwikken. Aangezien op de fabriek echter meer te bereiken was, ging ook hij daar werken voor f 7.50 per week van 's morgens 7 tot 's avonds half 8. 27 Jaren bleef hij bij z'n eerste baas. Omdat f 7.50 toch wel wat weinig was, ging Jans mee uit werken voor 40 ct. per dag en 's avonds gingen ze, als de tijd daar was, dennenappels rapen, welke bij de rijkelui 60 ct. per zak opbrachten. Al werd er dus niet veel verdiend, het was toch wel aangepast aan het le vensonderhoud. Voor de kolen, per kop gekocht, telde men 12 cent neer, een maatje jenever 9 cent, een sigaar 1 cent, een costuum f6,- enz. Nog op andere wijze werd er bij verdiend. De vader van Jos slachtte o.a. schapen en geiten. Jos ging dan het vlees aan de man brengen. Van deze bijverdiensten werd de eerste wieg gekocht, die met 25 ct. per week werd afbetaald. En als Jos dan thuis stond te werken, mocht hij de wieg nog mee schommelen ook. Het echtpaar (de man 73 en de vrouw 74 jaar) is nog goed gezond, altijd opgeruimd en heeft een goed geheugen, zodat Jos zich nog leven dig herinnert hoe hij met nr. 63 is vrijgeloot voor de militaire dienst, wat hem van z'n ouders een nieuwe fiets opleverde. En Jans heeft nog een goede stem, zodat ze op het buurtfeest nog eens een van haar lievelingsliederen hoopt te zingen. Een buurtcomité is al bijna 'n jaar bezig met de voorbereiding van het feest, waaraan ook de gehele buurt deel zal hebben. 's Morgens zullen herauten te paard met bazuingeschal de feestdag 15.uur 15.30 uur 16.uur 16.30 uur 17.uur 17.30 uur 18.uur 20.— uur 20.uur Officiële opening der festiviteiten in de zalen van Hotel Smit. Muzikale rondwandeling door de jubilerende vereni ging- Opening festival door de Harmonie Apollo. Harmonie St. Jan, Kaatsheuvel. Harmonie St. Bavo, Raamsdonk. Fanfare Euterpe, 's-Gravenmoer. Fanfare St. Joachim, De Moer. Concert door de Harmonie Koningin Wilhelmina uit Wamel. Openingsbal met medewerking van „The Skymasters onder leiding van Bep Rowold. ZONDAG 17 JULI 15.30 uur Aanvang festival: Muziekvereniging de Kon. Harmo nie, Oosterhout. Kon. Muz. Ver. Volksvlijt en Volksvermaak, Waspik. Harmonie St. Cecilia, Rosmalen. Muziekgezelschap Achel, Achel, België. Riethoven's Fanfarecorps, Riethoven. Concert door harmonie Concordia, Loon op Zand. Feestavond met medewerking van het radio-dans- orkest The Music Patrols met zang van Annie Palmen. MAANDAG 18 JULI 20.uur Concert door de Harmonie St. Jan, Kaatsheuvel. 20.uur Dansavond met medewerking van The South Jazzband 16.uur 16.30 uur 17.uur 17.30 uur 20.uur 20.— uur DINSDAG 19 JULIKAPPERSDAG. 15.uur Start autorit, uitsluitend voor kappers. 18.uur Finish autorit. 18.30 uur Brabantse koffietafel voor deelnemers autorit. 19.30 uur Concert door de Fanfare St. Joachim, De Moer. 20.uur Soirée-dansant met medewerking van The Wooltown Jazzband. 22.uur Kapdemonstraties. WOENSDAG 20 JULI LANDBOUWDAG. 6.uur Melkwedslrijden. 9.uur Plechtige H. Mis. 9.30 uur Rundveebeoordeling. 10.uur Trekkerbehendigheidswedstrijden. 13.uur Sport- en ruiterwedstrijden. C.H.V.-tentoonstelling. 19.30 uur Balavond met medewerking van de Alpen-echo's. 20.uur Concert door Kon. Muziekgezelschap Euphonia. DONDERDAG 21 JULI 20.— uur Gala-concert door de jubilerende vereniging voor haar invité's. Hierop aansluitend feestavond met medewerking van het orkest Tony Bass onder leiding van J. de Mol. VRIJDAG 22 JULI 19.uur Judodemonstratie. 20.uur Dansavond met medewerking van het Skyline Kwartet j ZATERDAG 23 JULI 16.uur Aanvang festivalFanfare Sirena, Vrijhoeve-Capelle. 16.30 uur Harmonie Vlijt en Eendracht, Rijen. 17.uur Kon. Muziekgezelschap Euphonia, Kaatsheuvel. 17.30 uur Harmonie Union Fraternelle, Zeelst. 18.uur Harmonie St. Cecilia, Princenhage. 18.30 uur Kon. Harmonie Sophia's Vereniging, Loon op Zand. Loon op Zand. 20.uur Concert door de Kon. Harmonie Sophia's Vereniging, 20.— uur Groot Jeugdbal met medewerking van het Jeugd orkest The New-Orleans Syncopaters. Bekend van radio en T.V. ZONDAG 24 JULI 14.uur Start van de Apollo-autorit. 16.30 uur Matinée in de zalen van Hotel Smit. 18.uur Finish van de Apollo-autorit. 18.uur Concert door de Fanfare Concordia uit Einighausen (Limburg). 20.— uur Grote slotshow door de jubilerende vereniging. 20.— uur Groot sluitingsbal met medev/erking van een van Ne derlands beste orkesten: The Down Town Jazzband onder leiding van R. Huting. 22.— uur Prijsuitreiking autorit, verloting geldprijzen festival, officiële sluiting der festiviteiten. aankondigen. De hele straat is dan al versierd en voor de woning van het gouden paar prijkt een prachtige ere- boog. Om half 10 wordt de feeste lijke stoet geformeerd met bruidjes en een miniatuur-bruidspaartje, die het echtpaar naar de St. Jozefkerk en leveranciers van buiten de plaats. De kleinste jeugd wordt op leuke filmpjes onthaald en voor alle kinde ren is een ruime traktatie. Later op de middag amusante wedstrijden voor de jeugd van 15 tot 85 jaar! Ook hiervoor zijn mooie prijzen be- mm. "*-Mr±ï- zullen begeleiden voor een plechtige H. Mis. 's Middags serenade door de jeugddrumband „de Tirolers van St. Bernard", kinderaubade, aanbieding van het buurtcadeau, van 2-3 uur receptie en tot besluit 's avonds om 8 uur serenade door de harmonie. Het grote buurtfeest is op zater dag 23 juli. 's Middags wordt al vroeg begonnen met verschillende wedstrijden door de jeugd, waarvoor mooie prijzen beschikbaar zijn ge steld door Kaatsheuvelse winkeliers schikbaar, 's Avonds om 7 uur is er een groot buurtfeest in café „de Steenbakker". Begonnen wordt met 'n Brabantse koffietafel, er is mu ziek door de „Blue Birds", en verder heeft het comité nog diverse leuke attracties in petto. Alles bijeen belooft het een gran dioos feest te worden in de Leo XIII- straat, wier bewoners willen laten zien, hoe zij het op prijs stellen weer eens een gouden paar in hun midden te hebben.

Echo van het Zuiden | 1960 | | pagina 15