waaLwij kse en lAnqstRAAtse couRAnt DRUNEN y^ourcleó Gemeenteraad Waspik VLIJMEN Fotobureau HET ZUIDEN BU AANKOOP VAN EEN FOTOTOESTEL Waspik heeft enorme achterstand in woningtoestand TRIMBACH Filmjournaal „Oord van genade" Alléén bij Heusden VRIJDAG 15 JULI 1960 83e JAARGANG No. 56 De tcho vAn het Zuióen Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen HoofdredacteurJAN TIELEN Gironummer 50798 Dit blad verschijnt 2 x per week Opgericht 1878. Abonnement 22 cent per week per kwartaal f 2.85 f 3.10 franco p.p. Advertentieprijs 10 cent per m.m. Contract-advertenties speciaal tarief. Bureaux: Grotestraat 205, Waalwijk - Tel. 04160 -2621 KaatsheuvelDr. van Beurdenstraat 8 - Tel. 04167 - 2002. Telegram-adre6 „Echo' ZONDAGSDIENST. Vanaf zaterdagmiddag 3 uur tot maan dagmorgen 8 uur uitsluitend voor spoed gevallen: dienst dr. v. d. Wouw. GESLAAGD. Aan de R.K. Economische Hoge school te Tilburg slaagde voor het Propaedeutisch examen economische wetenschappen de heer M. van Drunen. SCHOOLREISJE. De 4e, 5e en 6e klas van de Meisjes school alhier maakte maandag hun jaar lijks schoolreisje. In totaal 191 kinderen vertrokken maandagmorgen met vijf bus sen en het voltallig personeel naar Rotter dam waar in de morgenuren de Floriade werd bezocht, terwijl in de middag een rondvaart werd gemaakt door de havens van Rotterdam; verder werd nog een tocht gemaakt door de stad. Het uitstapje naar Rotterdam werd niet alleen een leuk en gezellig uitstapje, maar ook een zeer leer zaam. Op de terugreis werd nog een be zoek gebracht aan een speeltuin. De be langstelling bij de aankomst 's avonds in Drunen was zeer groot. Een weerzien na 20 jaar. Ted Frodyma. Wie kent in Drunen Ted Frodyma niet, de meester-chauffeur van de firma Lips, die met zijn machtige trai ler de grootste schroeven over 't gehele continent brengt. Het zal voor Ted a.s. zaterdag een bijzon dere dag worden, als hij op de kade van Rotterdam na twintig jaar zijn twee jongere broers zal ontmoeten. Hij heeft bij dit weer zien maar één angst, n.l. dat hij hen niet zal herkennen. Daarom hebben ze elkaar maar vast auto nummers opgegeven. Ted Frodyma kwam in Drunen in 1945 met de Poolse troepen en keerde er kort daarna terug, om dat hij in Drunen na zoveel om zwervingen eindelijk een tehuis en een vrouw vond. Ted, die deel had uitgemaakt van het befaam de bloedbataljon, werd Nederlan der en ook Drunenaar. In 1939 werd Ted bij de inval van de Russen in Polen met zijn vader en moeder en vier broers weggevoerd naar Rusland, waar zijn vader stierf en waar verder het hele gezin volkomen uit el kaar werd gerukt. Pas vele jaren na de oorlog kwam men weer op de hoogte van eikaars bestaan en omzwervingen. Moeder Frodyma was toen in Argentinië, een broer was in Canada en een broer in Engeland, terwijl de jongste, die bij zijn moeder was gebleven, naar Polen was teruggekeerd. De jongste op een na, de twee jaar jongere broer van Ted, n.l. Bolk Frodyma, was nog steeds zoek en werd enkele jaren geleden bij toeval door een kennis van Ted jn Engeland ontdekt, die meende Ted voor zich te hebben. Het was n.l. een Poolse collega van Ted, die, toen verblijvende in Enge land. daar in de can tine van een machinefabriek een man ont moette, die hij aansprak met: „Ted, wat doe jij bier?" De aan gesprokene antwoordde prompt: „Ik heet geen Ted, maar Bolk, ik heb wel een broer die Ted heet". De rest van het verhaal laat zich raden: het contact was gelegd en de laatste van de familie Frody ma was gevonden. Dat men dit zaterdag gaat vieren, is begrijpe lijk. Beiden waren resp. 15 en 13 jaar, toen men elkaar voor het laatst zag. Nu zijn beiden ge trouwd en hebben bijna de gehe le wereld over gezworven. Gemeentesecretaris P. Elshout 50 jaar. Toen de gemeentesecretaris de heer P. Elshout, maandag j.l. zijn 50ste verjaardag vierde, was hij wel even verrast toen hij om half vier in de namiddag plotseling op de raadzaal moest komen, waar het gemeentebestuur en het se- cretarispersoneel hem in de bloe men gingen zetten. Dit in de bloe men zetten hield ook verband met het feit dat hij enkele maan den geleden 12% jaar gemeente secretaris was, wat toen onge merkt is voorbijgegaan. Nu ge beurde dit niet en men kwam zelfs ook met fraaie geschenken aandragen, om hiermede tot uit drukking te brengen de genegen heid en goede verstandhouding tegenover de secretaris. Het woord werd bij deze gele genheid gevoerd door de Edel- achtb. heer Burgemeester Stieger en de heer v. Dun. De heer Els hout, die volkomen verrast was, zei getroffen te zijn door de har telijkheid, waarmede een en an der was geschied. AGENDA. Vrijdag 15 juli: 7.30 uur Raadsvergadering Gemeentehuis 4.30 uur Drunense Balletschool, Hoge Braken. 8 uur Ledenvergadering BOS, zaal gez. Elshout. Zaterdag 16 juli: 8 uur Op de plaats rust, alle leeftijden, Hoge Braken. Zondag 17 juli: 11.15 uur R.K. Bibliotheek. 11.30 uur Repetitie Harm. Beatrix, zaal H. van Delft. 11.30 uur repetitie Harm. De Volhar ding, zaal gez. Elshout. 5 uur Op de plaats rust, alle leeftijden, Hoge Braken. 8 uur Gruss und Kuss vom Tegernisse, alle leeftijden, Hoge Braken. „OP DE PLAATS RUST" Als we deze film mogen geloven is het in militaire dienst nog zo kwaad niet en men vraagt zich zelfs af of er wel een vro lijker instituut bestaat dan het leger. Van het echte militaire leven is in dit vrolijke filmverhaal overigens weinig te bespeuren. De jeugdige hoofdrolspelers beleven in de soldateske vermomming van 's lands wa penrok alleen maar humoristische avontu ren, waarbij de moderne muziek en natuur lijk ook het vrouwelijk schoon een belang rijke rol speelt. Het verhaaltje heeft niet veel om het lijf, maar het bezorgt toch en kele uren leuke en pretentieloze ontspan ning. Zaterdag om 8 en zondag om 5 uur. Toegang alle leeftijden. „GROET EN KUS UIT TEGERNSEE" Even luchtig als de vorige is dit Duitse product, waarin romantiek, show en muziek zijn ineengeweven tot een vlot en humoris tisch geheel. Lizzy (Elma Karlowa), een arme werkstudente, wordt door de dochter van een Amerikaanse hotelkoning aange zocht, om haar plaatsvervangster te zijn aan het Tegernmeer, waar deze van haar vader haar opleiding van de hotelschool moet voltooien en tevens haar aanbidder Billy moet vergeten. Lizzy doet haar best om een Amerikaanse miljonairsdochter te lijken, maar bijzonder overtuigend doet ze het niet. Na veel verwikkelingen dreigt het hele bedrog uit te komen, maar in een groots slotfeest op het meer eindigt deze geschiedenis voor alle partijen op de ge wenste wijze. In de hoofdrollen Elma Kar lowa, Bert Fortell, Christiane Maybach, Harald Juhnke en Ruth Stephan. Zondag en woensdag om 8 uur. Toegang alle leeftijden. „4 april" had de bode van het Zie kenfonds gezegd zou ik weten of ik wel dan niet mee naar Lourdes zou mogen gaan. Uit ervaring weet ik dat zo'n bericht dan ook precies op die dag komt en niet eerder, dus ging ik 4 april toch wel met een kloppend hart naar huis. Thuis ge komen was er niets, dus: ging het niet door. Even was het een lichte teleurstelling voor mij, maar dat was heel vlug over, mijn gedachten gingen uit naar de andere zieken die wel mee mochten en die het na tuurlijk veel harder nodig hadden dan ik. Ik dacht zo: „Maria wil mij niet in Lourdes hebben", omdat ik de laatste keer toen ik in het gena de-oord was Haar heb gezegd, „ik kom hier niet meer terug als zieke, maar als ik nu terug kom, dan kom ik als helpster". 5 april ging ik weer gewoon naar het werk, och, nie mand wist iets van die datum, want ik had er met niemand over gespro ken. Om half tien krijg ik een bui tenlijn, noem mijn naam en aan de andere kant een stem die zegt „Jo, je mag mee naar Lourdes". Ik weet niet meer wat ik heb gezegd, ik weet niet meer of ik lachte of huilde, ik denk allebei een beetje. Wilde Ma ria mij dan toch in Lourdes? Wat een groot voorrecht toch weer. Doordat nu 2 Paasdagen er tussen vielen was de brief er pas 5 april. Dé brief met dat bericht. Ik kon het maar niet geloven, maar toen ik 's avonds thuis gekomen de brief las wist ik dat het echt was. De maand ging vlug voorbij want 9 mei zouden wij al vertrekken, dus was het maar 4 weken meer. Zo was het dan maandag 9 mei. Om kwart over een kwam de taxi voor die mij naar Den Bosch bracht. Dat was het begin van de grote reis. Vanaf 't Ziekenfonds in Den Bosch gingen we met een extra bus naar Roosendaal waar de ziekentrein al klaar stond. Eerst kennis gemaakt met de reisgenoten en nu maar af wachten tot het sein voor vertrek gegeven wordt. „Attentie, attentie", klinkt het over het perron, over 1 minuut ver trekt de extra trein met zieken naar Lourdes. De Ned. Spoorwegen wen sen U een goede reis". Nog een laatste handdruk aan familieleden en ja, daar gaat de trein. De grote reis is begonnen. Twintig uur zul len wij zitten eer wij ons doel heb ben bereikt. Het wordt een zware reis vooral omdat het nogal warm is, maar ja, we hebben slechts een doel voor ogen „de grot van Lour des". Nadat het reisgebed is gebeden heet de ziekenaalmoezenier ons van harte welkom. Ook hebben wij nog 70 zieke kinderen bij ons wat onze bedevaart nog inniger, nog mooier maakt. Deze kinderen, allen zijn ze nog zo jong en dan al zo'n lijden vaak, soms is het niet aan te zien. Wij zullen in Lourdes nog veel er ger zien, hoe mismaakt er velen zijn. Om 9 uur worden we klaar gemaakt voor de nacht. Er wordt zoveel mogelijk gezorgd dat we zo'n beetje kunnen liggen, maar van slapen komt dan toch niet veel. Dan weer even indutten en dan weer met een schok wakker als de trein stopt en dat doet hij vaak. 'Als de morgen aanbreekt weten we dat we Lourdes al dicht nade ren. Zo wordt het half twee en spel. Als dan duizenden mensen door elkaar, in eigen taal het „Te Lourdes op de bergen" zingen en bij het „Ave, Ave, Ave Maria" als een geheel in elkaar vloeit, dan pas voel je hoe machtig dit alles is. Het lied zegt het ook zelf: „De talen der volken Verheffen Haar naam, Zij smelten in het Ave Maria tezaam". Het stijgt op als één bede van Italianen, Spanjaarden, Fransen, Duitsers, Engelsen, Zwitsers en Ne derlanders. Allen zingen zij hetzelf de Ave. Machtig gewoon. En als dan vóórdat de processie uit elkaar gaat haar duizenden tezaam het Credo zingen, maakt het plaats voor een j ontroering die niet te beschrijven is. Wat klinkt het mooi en helder in deze stille avond! Zo gaan de dagen voorbij en komt de dag van afscheid. Vlug staan wij de laatste dag op om toch nog even naar de grot te gaan, waar het op dat vroege uur nog erg stil is. Wij groeten Haar en danken Haar voor al het mooie wat wij van Haar heb ben ontvangen, „neen, moeder, van avond komen wij niet meer bij u Schapenmarkt 26 DEN BOSCH staan we al voor de ramen want de eerste aanblik van de grot willen we niet missen en om vijf voor 2 komt ze ook in zicht. Staande wordt het Magnificat gezongen als eerste groet aan Haar, vanuit de trein. Om half drie zijn we in het ziekenhuis en dan beginnen voor ons mooie dagen, waarin wij gesterkt zullen worden en de kracht krijgen ons kruisje te dragen. We beginnen de volgende dag met een plechtige H. Mis in de ondergrondse kerk. Een Bisschopsmis opgedragen door de bisschop van België. Na het eten loop je zo eens tussen de zieken door en wat je dan allemaal ziet, vreselijk. Daar zit Ansje, wat is er eigenlijk nog goed aan dit kind? Bijna niets. Hoe kan zij nog leven? En ze lacht altijd. Daar heb je klei ne Frieda. Ze is ongeveer 6 jaar. Ze zwaait met armen en benen, verder is het kind wezenloos en wordt ze in een grote kist vervoerd. Stak kerdje, zo'n leuk kind om te zien! Dan kijk je nog eens bij de grote zieken en luistert hier en daar. „Ja", zegt Corry, „de fundamenten voor ons huisje liggen er, maar 2 maanden voordat ik zou gaan trou wen werd ik overspannen. Dit werkte op de benen uit, nu kan ik bijna niet lopen en toch, Jan wacht op mij". Als ze voor 70 of 80 pet. beter wordt, zal nog het huisje op de fundamenten gezet worden. Daar heb je Greta. Haar tong moet er eigenlijk uit, doch de vader geeft geen toestemming. Zij zal dan niet meer kunnen spreken of eten. Ook zij werd ziek toen ze al ver loofd was en ook haar Jan wacht. Daar is Truus, zij is doofstom. Zij ziet alles, doch hoort niets en die mevrouw daar is blind, zij hoort al les doch ziet niets. Wat is nu het ergste? Ik weet het niet. Zij wel, zij zijn tevreden met eigen kruis. Niets weegt zwaar daar als men het leed van andere ziet. Als je ziet dat een vader uit een ge zin met alles geholpen moet wor den, dat hij niets zelf kan, dan is je hart vervuld van blijdschap, dat je zelf zo goed kunt, al ben je dan ook niet voor 100 pet. en zeg je „God help deze arme stakkers". Dit zijn maar enkele voorbeel den en lang de ergste niet. Zo gaan de dagen voorbij. Je gaat naar de grot en naar de baden. Je bezoekt de kerken en je bidt. Voor wie? Och voor iedereen, voor dege ne naast je, maar beslist niet voor je zelf, je zou het niet durven, daar voor is de ellende naast, voor en achter je te groot. Elke middag op nieuw is er de H. Sacramentspro cessie met de zegening der zieken, dat zijn mooie momenten. Dan wordt er gezongen en gesmeekt. „Heer, die Gij liefhebt is ziek" en „Heer, zo gij wilt kunt Gij mij ge nezen". Zo is het ook bij de baden waar de zieken gebaad worden. 'n Groot wonder moeten toch die baden wel zijn, waar 's morgens en 's middags de een na de ander op Maria's verzoek in het ijskoude wa ter ondergedompeld worden en nooit de minste ziekte of infectie uit voortkomt. Maria zeide: „Ga naar de bron en daar u wassen". Een bad nemen hoort dus bij een bedevaart. Daar staan de gezonde pelgrims en bidden er uren om ge nezing voor hun zieke medemens. Het is een smeekbede. Iedereen is vreemd voor elkaar. We hadden el kaar nog nooit gezien en toch zijn wij een, een grote familie van een en dezelfde vader. Ook de lichtprocessie is een groot moment en een machtig schouw- aan de grot de rozenkrans bidden, dan zijn wij weer op weg naar huis". Dat was ook altijd een heer lijk ogenblik. Met 5 jonge meisjes gingen wij elke avond bij de grot de rozenkrans bidden. Zo rond half 8 was het er dan heerlijk rustig. In de hotels werd om die tijd gegeten en de zieken die gereden moesten worden waren er ook niet meer. Zo nemen wij dan afscheid bij de grot, die zondagmorgen, de grot, die wij lief kregen. Om 10 uur krijgen we nog een Bisschopsmis in de ondergrondse Pius X kerk en om 3 uur vertrek ken we weer uit Lourdes. Nóg een maal zien we de grot onder ons en groeten Haar vanuit de trein, nog eenmaal met het „Magnificat". We zwaaien nog naar Haar en genieten na van alles wat we ondervonden. We zijn weer op weg naar huis. Nóg eens 20 uur sporen en dan zijn we weer thuis, dankbaar en o zo gelukkig dit alles te hebben mógen meemaken. Voordat we in Roosendaal aanko men, zingen we nog eenmaal „Te Lourdes op de bergen". Onze fami lieleden wachten en zien vol span ning naar ons uit. Wij hebben geen lichamelijke ge nezing gekregen, maar wat voorna mer is, wij kunnen ons kruisje met veel meer gemak dragen. Moge nog vele zieken in de gelegenheid ge steld worden om dit te kunnen meemaken, want hier leert men be grijpen, „dat ziek zijn niet voor niets is", en, „de zieke maakt goed wat in de wereld van de gezonden verkeerd wordt gedaan", alsook „de zieke zal nu beter zijn lijden kun nen dragen uit liefde voor God en zijn evenmens". De bekende zuster Els van Rijcke- vorsel uit Vught voert steeds akties met sparen van allerlei bonnetjes, zegeltjes van Végé, Spar, de Gruy- ters kassabonnen, Persil emmertjes, enz. enz. Spaar dus zoveel u kunt en toon uw dankbaarheid voor ei gen gezondheid door voor andere zieken te zorgen. Geef mij voor haar volle zegelboekjes en verder alles wat u huismoeders zelf niet spaart, óók graag geld desnoods op apart Lourdes Giro no. 8428 ten name van Zuster Els van Rijckevor- sel te Vught. Zij kan letterlijk alles gebruiken om het in geld om te zetten. Drunen, mei 1960. Jo Brok, Schoolstraat 35 a. De gemeenteraad van Waspik heeft in zijn vergadering van woensdag j.l. besloten tot grondaankoop in het uitbreidingsplan Was pik-Beneden. Omdat de gemeente nog steeds niet de beschikking heeft kunnen krijgen over de bouwgronden welke gelegen zijn in het goedgekeurde uitbreidingsplan Waspik- Beneden, is het noodzakelijk gebleken naar andere bouwgronden om te zien om de bouw van woningwetwoningen verder te kunnen realiseren. Zo is het kerkbestuur van de H. Bartholomeus nog steeds niet bereid om 0.90.20 ha grond in dit uitbreidingsplan te verkopen. De heer v. d. Broek betreurde deze houding van het kerkbestuur zeer. De gemeente is nu met de heer L. J. v. Broek hoven te Waalwijk tot overeenstemming kunnen komen inzake de verkoop van een perceel van 0.47.80 ha in het herziene uit breidingsplan ten oosten van het marktter rein voor de prijs van f 9000. -De raad ging met een desbetreffend voorstel ak koord en besloot daarmee tevens tot het ver goeden van bedrijfsschade aan de pachter H. C. J. de Wit uit Waspik. Aan de heren A. C. v. d. Hoven en G. Rozenbrand, beiden te Waspik, werd 840 m2 bouwgrond verkocht in het uitbreidings plan Waspik-Beneden t.b.v. de bouw van een dubbele woning. De prijs werd vast gesteld op f 6. - per vierk. meter. Ten behoeve van wegverbetering werd van de heer A. A. J. v. d. Hom aan de noordzijde van de Vrouwkensvaartsestraat een strook grond van 36 m2 aangekocht voor f 225. - Verder besloot de raad tot het bouwen van twee woningwetwoningen, welke aan de gemeente voor het jaar 1960 zijn toe gewezen. Deze woningen zullen worden ge bouwd op het terrein ten oosten van het marktterrein. Voor het aanbrengen van nieuwe verlich ting in de hervormde lagere school aan 't Vaartje besloot de raad tot medewerking tot een bedrag van f 441.90. Ter financiering van een aantal kapitaals uitgaven, waartoe de raad in het afgelopen jaar heeft besloten (verbetering Vrouw kensvaartsestraat, vernieuwing straatnaam borden, aanschaffing brandweermateriaal, aankoop van percelen langs de prov. weg, aankoop grond t.b.v. industrievestiging e.d.) besloot de raad tot het aangaan van een geldlening bij de N.V. Bank voor Nederl. Gemeenten tot een bedrag van f 215.395.-. ACHTERSTAND. Ten behoeve van herstelwerkzaamheden en het aanbrengen van centrale verwarming in de nieuwe brandweerkazerne voteerde de raad een bedrag van f 8800. -Voor de centrale verwarming zal de ketel worden gebruikt welke thans in de ambtswoning staat, waarvan de waarde op f 800. - is gesteld. De heer Savelkouls vond deze waarde niet hoog en vreesde dan ook dat er na verloop van 5 jaar tot de aanschaf fing van een nieuwe ketel zou moeten wor den overgegaan. In antwoord hierop zei de voorzitter dat deze ketel uitsluitend dient om de brandweerkazerne vorstvrij te houden en dat deskundigen deze ketel daar voor voldoende achten. Voor de vernieuwing van de centrale verwarming in de ambtswoning voteerde de raad een bedrag van f 6.000. -De heer Akkermans wilde dit punt in besloten ver gadering behandeld zien, maar hij vond hiervoor geen 6teun bij de andere raads leden. Naar aanleiding van het voorstel om de woningen Veerstraat 43, 45, 47, 49, 51 en 53 onbewoonbaar te verklaren, merkte de heer v. d. Broek op dat de woningnood in Waspik nog zeer groot is. Hij wilde de eigenaren van de woningen 43, 45, 47 en 49 aanschrijven om verbeteringen aan te brengen aan deze woningen. Indien deze eigenaren daartoe bereid zijn, wilde de heer v. d. Broek niet tot onbewoonbaarverkla ring overgaan gezien de woningnood in de gemeente. Burgemeester van Erp gaf een uiteen zetting van het beleid dat door b. en w. in deze wordt gevolgd en dat hij gaarne door de raad gesanctioneerd wenste te zien. Waspik heeft in Nederland een enorme achterstand in de woningtoestand, zo zei hij en noemde het een onverstandig beleid wanneer men geen oog zou hebben voor het volkomen versleten en op zijn van wo ningen. Het gaat niet om het aanbrengen \an kleine verbeteringen (lekkages, schil derwerk enz.), maar wij moeten oog heb ben voor het feit dat bepaalde woning typen en woningconstructie6 niet meer van deze tijd zijn. De minimum woningkwa liteit voor Waspik moet de woningwetwo ning zijn, zo meende burgemeester van Erp en de mensen die vanuit onbewoon baar te verklaren woningen overgaan naar nieuwe duurdere woningen moeten zowel in maatschappelijk opzicht als financieel worden begeleid, ook door het particulier initiatief. Ons beleid moet er op gericht zijn aan alle inwoners van de gemeente zo goed en zo prettig mogelijke woontoestan den te verschaffen. De raad keurde het voorstel goed. Tenslotte besloot de raad tot het aan gaan van een geldlening van f 114.000.- met de N.V. Bank voor Ned. Gemeenten. RONDVRAAG. In de rondvraag drong de heer Timmers er op aan om t.b.v. de plaatselijke sport verenigingen over te gaan tot de aanleg van sportvelden in eigen beheer. De voor zitter wees er op, dat de aanvraag tot aan-, leg van sportvelden in d.a.c.w.-verband in Den Haag ter beoordeling voorligt. Indien hiervoor geen toestemming wordt gegeven op grond van het ontbreken van voldoende arbeidskrachten hiervoor, dan kan en zal de gemeente ook overgaan tot de aanleg in eigen beheer. In de volgende vergadering hoopte de voorzitter meer over deze materie te kunnen mededelen en verzocht de heer Timmers tot zolang met een voorstel te willen wachten. De heer v. d. Broek vroeg o.a. aan dacht voor het plaatsen van banken in Waspik-Boven en voor het aanleggen van speelterrein in dit gemeentedeel. Ook be treurde spr. het dat in Waspik-Boven nog steeds geen politie is. Verder informeerde spr. naar de stand van zaken m.b.t. de be noeming van een chef-tuinman. De banken voor Waspik-Boven zijn besteld, zo ant woordde de voorzitter, maar de levertijd hiervoor is lang. De aanleg van een speel terrein in Waspik-Boven is door Ged. Sta ten afgewezen, maar door b. en w. is reeds een hernieuwde poging gedaan. De nood zaak van politie in Waspik-Boven wordt door b. en w. niet ingezien en zeker niet als boeman voor de baldadige jeugd. De opvoeding van de jeugd is geen politie-, en geen overheidstaak, maar een taak van de ouders. In groeps- of wijkverband kan door de ouders veel voor de jeugd worden ge daan, zo meende de voorzitter en binnen het kader van een dergelijke organisatie of samenwerking zal de politie voorlichtend meewerken. De ouders moeten zich ook wat meer in de problematiek van de moderne jeugd verdiepen en niet alles overlaten aan politie of overheid. Met betrekking tot de aanstelling van een chef-tuinman merkte de voorzitter op, dat zeer vele sollicitaties zijn binnengeko men en dat thans een antecedenten-onder- zoek gaande is. Geslaagd. Voor 't examen lingerie naai en slaagden de jonge dames: Dinv v. Beurden, Nelly Blik- man, Mariet v. Grinsven, Ine de Groot, Marianne de Hart, Rikie v. Heivoort, Bertien Herman, Toos Peijnenborgh, Marianne Verboord en Corrie v. d. Wiel. Afgewezen 1. Allen genoten hun opleiding ,aan de St. Jozef VGLO alhier. AANBESTEDING. De uitslag van de aanbesteding die na mens het gemeentebestuur van Vlijmen werd gehouden voor het bouwen van vijf woningwetwoningen en twee duplexwonin- gen in het uitbreidingsplan De Vliedberg, en een blok van twee woningwetwoningen aan de burg. v. d. Venstraat, is als volgt Van Oosterhout f 211.435; van Oyen f 210.200; Huijgens f 209.587; Kramer f 190.000; Broeren f 190.000; Smits f 187.050. Architect W. J. de Bonth en Zn. Vught. WIELRENNEN. Zondag nemen verschillende renners van de Wielerclub de Zwaluw deel aan de ron de van Berlicum. Zal hier het grote suc ces van de Vlijmense renners komen? WEDVLUCHT DE ZWALUW. Zondag wedvlucht van de Zwaluw met oude duiven vanuit Pont St. Maxence, Fr., afstand 325 km. Inkorven vrijdagavond van 18.30 tot 20 uur. Wedvlucht jonge duiven op zondag 17 juli vanuit Vilvoorde België. Inkorven vrij dagavond van 18.30 tot 20 uur. UITSTAPJE VROUWENBOND. De Vrouwenbond afd. Vlijmen hield woensdag 13 juli haar jaarlijks uitstapje. De mooiste plaatsen van Nederland werden bezocht. Allen waren zeer voldaan over de goed georganiseerde reis. WEDVLUCHT DE ZWALUW. Zondag hield de Postduivenvereniging De Zwaluw een wedvlucht met jonge dui-. ven vanuit Duffel België. Afstand 84,5 km, los 10.30 uur, eerste duif 11-49-09, laatste prijswinnende duif 12-38-17. Uitslag als volgt J v d Dungen 1, 13, 48, 50, 52, 58, 84, 137, 163, 173; C Diepstraten 2, 8, 9, 123; L v d Wiel 3, 76, 85, 117, 118; H v Overdijk 4; G Treuren 5, 73, 133; J v Stokkum 6, 71, 130; P Wijkmans 7, 86; H Oosterwaal 10, 72, 136; M Laros 11, 43; B v Esdonk 12, 24, 138, 164, 170; Fr v Uden 19, 106; C v Heivoort 15, 25, 34, 62. 68, 159, 167; H de Vaan 16; Th v Over dijk 17, 27, 142; Th v Esdonk 18, 41, 107, 119, 126; H Pelders 19, 22, 90, 105, 108; J de Vaan 20, 44, 60, 91, 101, 121, 152; J. Kiviets 21, 66, 69, 77; M Libregts 23, 55, 75, 99, 104, 150; J v Engelen 26, 29, 79, 100, 122, 155; L de Laat 28; W v Raven- steijn 30, 32, 53, 80; J. v. d. Broek 31, 61; L v Esch 33, 59, 134, 145, 166; Adr Kuijs 35, 64, 65, 88, 97, 127, 160, 165; H v d Wiel 36; A v d Heuvel 37, 129; M v Dal 38, 156; K Kivit 39, 40, 92, 116; Jo v d Heuvel 42, 83; Th Stupers 45, 94; H de Laat-Parijs 46, 48a, 92, 115; R de Laat 47, 57, 70, 139, 140, 153; H v Beijnen 49, 51; H Mommersteeg 54, 103, 148, 171; A. van Heivoort 56, 87, 95, 111, 114; J v d Wiel 63, 110; A v Heivoort Fut 67, 154, 168; P v Gestel 71, 120; L Nicols 78, 135; J Voets 81, 146, 158; W v Vugt 50a, 89, 93, 96, 112, 124, 128, 131, 132, 147, 157; R v Esdonk 98, 143, 149, 151; W Strengers 102; J Oosterwaal 109, 113, 169, M Herman 125; L. Meesters 141, 144; Th v Bokhoven 161, 162, 172. Benoeming. Tot penningmeester van de ge meentelijke instelling van Maat schappelijke Zorg is benoemd on ze stadgenoot de heer H. J. Wolfs Geslaagd. Op het te 's-Bosch gehouden examen slaagde mej. Fr. van Herpt voor het diploma Kleuter leidster.

Echo van het Zuiden | 1960 | | pagina 7