wAAlwrjkse en LanqstRAAtse couRant gsS»6- BINNEN- EN BUITENLAND WORDT JOHN F. KENNEDY DE JONGSTE PRESIDENT DER V. S. Fotobureau HET ZUIDEN B'J AANKOOP VAN ECN FOTOTOESTEL DE LANGSTRAATWEG VRIJDAG 22 JULI 1960 82e JAARGANG No. 58 GROOTVADER KENNEDY WAS TAVEERNEHOUDER IN BOSTON'S ARMOEDEBUURT, D£ KLEINZOON CANDIDAAT VOOR HET PRESIDENTSCHAP VAN DE VERENIGDE STATEN De democratische partij in de Verenigde Staten heeft haar keu ze bepaald. John Fitzgerald Kennedy werd met een overwel digende meerderheid van stemmen gekozen tot de man die can- didaat zal staan voor het presidentschap van de Verenigde Staten ten behoeve van de democraten. Wanneer in november a.s. de verkiezingen voor dit presidentschap zullen worden ge houden, zal Kennedy de strijd moeten aanbinden met de can- didaat der republikeinen, welke nog gekozen moet worden. Vermoedelijk zal dit Nixon wel zijn. John Kennedy heeft de grote slag in zijn eigen partij gewon nen. Hierbij heeft hij belangrijke andere senatoren die zich can- didaat gesteld hadden, moeten verslaan, waaronder bekende mannen als de gouverneur van Illinois, Adlai Stevenson en de senatoren Lyndon B. Johnson, Stuart Symington en Hubert Horatio Humphry. John Kennedy heeft in zijn partij het pleit gewonnen en in de landelijke finale zal het er om spannen. Het einddoel, het Witte Huis is in zicht. Hiermee lijkt het alsof de droom van grootvader Kennedy wer kelijkheid zal worden. Het is deze Joe Patrick Kennedy, die de grondlegger is van deze snelle ontwikkeling. Grootvader Joe, zoon van arme Ierse immigranten, begon zijn carrière met een kleine taveerne in een van de arbeidersbuurten van de stad Boston in de V. S. In deze man scholen reeds die ei genschappen, die zijn nakomelin gen groot zouden maken. Hij was intelligent, slim, taai, vasthou dend en had een buitengewoon goede kijk op de „bussiness". Dit leidde tot het voortreffelijk be heer van zijn taveerne. Na jaren was Kennedy een man van aan zien in Boston, die de scepter zwaaide over een groot aantal van dergelijke etablissementen. Zijn zoon Joseph Kennedy zou nog een trapje hoger op de maat schappelijke ladder stijgen en 'n man van aanzien in het gehele land worden. Deze Joseph, vader van de hui dige candidaat voor het presi dentschap, erfde alle voortreffe lijke eigenschappen van zijn va der en misschien nog wel iets meer. Vader Kennedy begon zijn car rière op vijfentwintig jarige leef tijd als directeur van de Boston- se Bank. Dit had hij weten te be reiken door een zeer ingenieuze en ingewikkelde reeks van lenin gen die hij had gesloten bij vrien den en relaties. Het was in wezen een sprong in het duister, die hij er echter goed afbracht door zijn bijzonder goede kijk op zaken, vooral op financieel gebied, een eigenschap die hij van zijn vader had geërfd. Zijn financiële trans acties getuigden van een inzicht en slimheid die weinigen op dit gebied gegeven is. In zeer korte tijd werd hij een macht in Ameri- ka's financieel centrum Wall- street. In onze tijd zou men ongetwij feld bedenkingen hebben tegen zijn methouiek van handel en be leggingen, maar in die dagen was dat normaal. Crisis zonder zorgen Zijn geraffineerde beursspecu laties bezorgden hem een aan zienlijk fortuin. Eenmaal in het bezit van dit kapitaal, zag vader Kennedy vele andere mogelijkhe den. Hij exploiteerde bioscopen, deed aan whisky-import en aan grondspeculatie. En ook in deze zaken verdiende hij miljoenen door zijn inzicht en kijk op de Weinig minder dan 'n wonder 80 vele duizenden 'n ander mens werden met Kruschen Salts. zaken. Hoe voortreffelijk deze laatste waren, moge blijken uit het feit, dat toen in 1929 de grote crisis uitbrak, Kennedy geen ern stige verliezen leed. Hij had een en ander op de juiste wijze opge vangen. Zo werd Joseph Kennedy multimiljonair. De crisis in 1929 vond zijn oor zaak onder andere in de al te spe culatieve sfeer van die tijd. Pre sident Roosevelt wilde een her haling voorkomen en wenste maatregelen die dit onmogelijk zouden maken. Tot veler verwon dering verzocht de president aan Joseph Kennedy hem in deze af faire te adviseren. Toch was dit een zeer verstan dige stap van Roosevelt. Hij richtte zich niet tot een of ande re professor die alleen theoreti sche kennis van zaken had, maar hem tenslotte de overwinning bracht. Charmante vrouw hij wendde zich tot de man die in de praktijk had bewezen al de kneepjes van de beursspeculatie tot in de nerfektie te kennen en daar schatrijk van was geworden. Dit was volgens Roosevelt de enige man die kans zou zien om maatregelen te nemen, die derge lijke speculaties voortaan onmo gelijk zouden maken, zonder dat er mazen in het net overbleven. De president had goed gezien, want Joseph Kennedy heeft het Amerikaanse beursleven nieuwe ethische regels gegeven, waarbij hij er voor heeft gezorgd, dat er echt geen geraffineerde mogelijk heden meer open bleven. Belangrijkste ambassadeur Als beloning voor dit werk en als erkenning benoemde Roosevelt deze Joseph Kennedy tot Ameri kaans ambassadeur in Londen. Dit was voor vader Kennedy een bijzonder groot succes, dat hij naar waarde schatte. Hij wist zich in Engeland zeer populair te maken. Doch toen de tweede we reldoorlog uitbrak, was het Ken nedy als Amerika's belangrijkste ambassadeur, die steeds weer president Roosevelt adviseerde zich buiten de oorlog te houden. Een en ander leidde tenslotte tot een conflict en Kennedy werd uit zijn hoge positie ontslagen. Dit betekende voor hem een zware slag. Maar hij vond hiervoor troost in zijn gezin. Zijn mooie vrouw had hem negen kinderen ge schonken, die allen blijk gaven uit het goede hout gesneden te zijn en die stuk voor stuk een mooie toekomst voor zich had den. De oudste van hen was Joe, een biizonder populaire jongen, die 't voornemen had in de politiek te gaan en indien enigszins moge lijk het te brengen tot president van de Verenigde Staten. Deze oudste zoon nam tijdens de twee de wereldoorlog dienst bij de Amerikaanse luchtmacht en ver richtte verschillende heldenda den. De laatste werd hem nood lottig, want hij sneuvelde hij een poging om sariien met een vriend een boordevol met explosieven geladen bommenwerper op een lanceerplaats van V-2's te laten vallen. John in Joe's spoor Een jaar later trad John Ken nedy in het huwelijk met de bui tengewoon knappe en charmante Jacqueline Bouvier, de dochter van een financieel expert. Zij ver schillen wel ongeveer dertien jaar in leeftijd, maar het huwe lijk is voortreffelijk. De donkerharige Jacqueline, met haar prachtige teint als die van een camee, zal, indien haar echtgenoot tot 't presidentschap uitverkoren wordt, samen met hem het jongste presidentenccht- paar zijn, dat de V. S. hebben ge kend In de Verenigde Staten is men unaniem van mening, dat zij de meest charmante gastvrouw is, die het Witte Huis kan sieren. Jackie, zoals zij intiem wordt genoemd, heeft de beste scholen bezocht. Ze erkent, dat er wel wat aanpassingsvermogen voor nodig is om de vrouw van een politicus te zijn. De vrouwen van de andere po litici hebhen veelal de strijd om hoger op de politieke ladder te komen, met haar mannen meege streden, maar John was reeds se nator, toen Jackie zeven jaar ge leden met hem trouwde. Zij is echter altijd zelfverzekerd ge- dupe worden van de positie die vader inneemt, menen zij. De avonden brengen de Kenne dy's meestal gezellig samen thuis door. Dan zitten zij samen bij de open haard, waarin 't hout vlamt en lezen iets, of spreken samen over politiek, want ook Jacqueli ne is hierin bijzonder geïnteres seerd, al is het maar om haar echtgenoot. Uitgaan doen ze heel weinigen ze vinden het 't leukst om ken nissen thuis te ontvangen met 'n leuk dinertje of zo. Wanneer John president zou worden, dan zal er wel veel in dit leventje veranderen. Dan zijn er zoveel plichten die hen opeisen, dat de gezelligheid er misschien onder te lijden zal hebben. Maar de Kennedy's zullen toch trachten van hun gezinsleven het beste te maken. Strijd in zicht Momenteel staat de grote ver kiezingsstrijd voor de finale in november a.s. voor de deur en de Kennedy's zullen hierin zeker al les op alles zetten, zeker nu John het zo ver gebracht heeft. John Kennedy, die in zijn ui terlijk meer weg heeft van een ouderejaars student dan van een politicus en die men zelfs zijn 43 jaar niet zou geven, heeft echter Alléén bij weest en paste zich dadelijk aan de omstandigheden aan. Zij ont wikkelde zich tot een prima kracht in de verkiezingsstrijd en gaf zelfs van tijd tót tijd kleine interviews, ofschoon zij er in fei te niet van houdt om in 't open baar te spreken. Over de taak van de presi dentsvrouw heeft Jackie haar ei gen ideeën. De „first lady" heeft volgens haar net als iedere vrouw de plicht om haar man te helpen in al zijn moeilijkheden. Huisvrouw- In die tijd lag John Kennedy tengevolge van opgelopen ver wondingen bij een aanval van de Jappen op de torpedoboot waar over hij het commando voerde, in een hospitaal. Hij was op één na de oudste zoon van het gezin Kennedy en nu de oudste, nu broer Joe was gesneuveld. In 't hospitaal heeft hij lang over de dingen nage dacht en het besluit genomen in de voetstappen van zijn oudste broer te treden en te trachten de idealen van Joe tot werkelijkheid te maken. Hij begaf zich in de politiek, gesteund door zijn gehele fami lie, zoals dat in Amerika gebrui kelijk is. Dit had spoedig resul taat, want in 1946 reeds werd hij lid van het Congres en sinds 1952 is hij senator. Zijn overwinning van 1952 liet reeds zien, dat Ken nedy zijn nolitieke mannetje stond. Het ging om de raadszetel van de staat NIassachussets en de democraat Kennedy moest in het krijt treden tegen niemand min der dan de republikeinse candi daat Cahot Lodge, de man die momenteel permanent vertegen woordiger van de V. S. in de Vei ligheidsraad is. In de verkiezings campagne wist Kennedy 'n enor me aanhang te verzamelen, die Jacqueline doet haar uiterste best om het in huis prettig en ge zellig te maken, zodat haar man er in de schaarse uren die hij daarvoor beschikbaar heeft, ont spanning en rust kan vinden. Heel belangrijk vindt zij ook dat hun klein dochtertje Caroline van twee en een half jaar oud, 'n gelukkig gezinsleven kent. Ook John werkt hier zoveel mogelijk aan mee. Het kind mag niet de alle capaciteiten om te winnen. Hij maakt met zijn dikwijls vrij droge, maar spitse speeches een hijzonder goede indruk op zijn toehoorders en hij heeft een ma gische kracht om zijn gehoor te binden. Één ding is zeker, de candidaat der republikeinen zal heel wat nioeite hebben in de strijd die hij in deze verkiezingen zal moeten voeren met John Kennedy, de man die weet wat hij wil en daar naast die eigenschappen van zijn vader en grootvader erfde die zo belangrijk zijn, als scherp inzicht en slimheid. De verkiezing van een nieuwe president in de Verenigde Staten is voor de gehele wereld van het grootste belang, want we weten allen, dat de nieuwe president zich op politiek terrein zal moe ten meten met de groten der aar de waaronder de sluwe Kroestjef. Tegenover hem zal alleen 'n slim man met een goed inzicht een re delijke kans op politiek succes hebben. VASTSTELLING NIEUWE UITKERINGSBEDRAGEN Binnenkort is de publikatie te verwachten van het K.B. waarbij de nieuwe uitkeringsbedragen in gevolge de algemene ouderdoms wet en de algemene weduwen- en wezenwet worden vastgesteld. De nieuwe bedragen gelden vanaf 1 april 1960. Ingevolge de a.o.w. zullen de ongehuwden per jaar 1134 gaan ontvangen en de gehuwden 1794. Ingevolge de a.w.w. zullen de weduwen zonder kinderen 1512 per jaar krijgen en de weduwen met kinderen per jaar 2196. Voor wezen tot 10 jaar is het nieuwe bedrag op 486 vastge steld; voor wezen van 10 tot 16 jaar op 732 en voor wezen van 16 tot 27 jaar op 960. In deze bedragen is de compen satie voor de huur- en melkprijs stijging inbegrepen. De nieuwe uitkeringen betekenen voor de ongehuwden, die a.o.w.-pensioen genieten, een maandelijkse ver hoging van 13.50 en voor de ge huwden 'n verhoging van 17.50. Weduwen zonder kinderen ont vangen 15.50 meer en weduwen met kinderen 19. Voor wezen beneden 10 jaar bedraagt de ver hoging 4 lier maand, voor we zen tussen 10 en 16 jaar 6 en voor wezen van 1627 jaar 8. Vanaf 1 april is op deze verho gingen reeds een maandelijks voorschot gegeven. Deze voor schotten bedroegen voor onge huwde a.o.w.-trekkers 7 per maand en voor gehuwde 11. Weduwen zonder kinderen ont vingen een voorschot van 9 en weduwen met kinderen van 14 per maand. Het voorschot voor wezen tot 10 jaar, voor wezen van 10 tot 16 jaar en van 16 tot 27 jaar bedroegen resp. 3, 4.50 Zoals in ons blad uitvoerig is besproken, is er door de pers cn ook door de voorzitter van de IvVP-fractie, burgemeestei Teijs- sen en door de voorzitter van de PvdA-fractie, de heer van Lien- den, kritiek uitgeoefend over de vertraging in de aanleg van de Langstraatweg en het zeer lang zame tempo, waarin de Provinci ale Waterstaat hier werkt. In de Statenzitting van 1.1. maandag kwam deze zaak weer ter sprake en heeft het lid van Gedeputeerde Staten deze kritiek oneerlijk en onrechtvaardig ge noemd. Burgemeester Tcijssen bleef zich afvragen of bij de Prov. Wa terstaat effectief en efficiënt ge werkt werd en of er voortvarend genoeg werd gewerkt voor grond verwerving bij wegenaanleg. Als voorbeeld noemde hij dat in de gemeente Waspik nog 53 perce len voor deze weg moeten wor den aangekocht. De heer van Lienden sloot zich hierbij aan en meende dat door een andere werkverdeling moge lijk betere resultaten zouden zijn te verkrijgen. Het lid van Ged. Staten, de heer Philippart, ging hierop uit voerig in en zei o.m.: In de jaren '51-'52 werd opdracht gegeven om de Langstraatweg te ontwer pen. De nieuwe verbinding werd gedacht als een secundaire en bij de opstelling van het ontwerp werd daarmee rekening gehou den. De watersnood volgde en het personeel van de Provinciale Waterstaat moest zich hoofdza kelijk met andere, dringende aan gelegenheden bezighouden. Daar na rees de gedachte de betekenis van de Langstraatweg te verbre den. Door de uitvoering van het Deltaplan, door de aanleg van de verkeersrotonde op het Hollands Diep kreeg de Langstraatweg een geheel ander karakter en werd 't een primaire weg. Van de oor spronkelijke ontwerpen bleef he lemaal niets over. Provinciale Wat rstaat diende een gloednieu we weg te projecteren en dit in samenwerking en samenspel met de inmiddels aan de orde geko men ruilverkaveling, met de spoorwegen, gemeenten, water schappen en rijkswaterstaat. De onderhandelingen eindig den succesvol en op de 27e no vember 1958 was het zo ver, dat door drie leden van G. S. met de burgemeesters van de Langstraat een conferentie werd belegd, waarop de Langstraatweg uit de doeken werd gedaan en waarbij door de hoofdingenieur-directeur van de Provinciale Waterstaat oorspellingen werden gedaan over de totstandkoming van de onderhavige weg. Dhr. Philippart toonde daar na uitvoerig aan hoe de hoofdin genieur-directeur zich de gang van zaken had gedacht en voor gesteld en al deze streefdata zijn ondanks grote moeilijkheden uit gekomen, alleen slechts één ver traging kon de heer Philippart noemen. De „overbrugging" van de Labbegatsevaart tussen Waal wijk en Besoijen stelde de Pro vinciale Waterstaat voor proble men, die nog dit jaar een oplos sing zullen krijgen, maar die een vertraging van één jaar beteke nen. Er zijn in Waspik geen 53 per celen te verwerven, uaar de Wa terstaat ten deze steeds diligent is gebleven. „Uitvoerig ben ik op deze kwestie ingegaan", zo besloot de heer Philippart, „omdat onrecht vaardige beschouwingen aller minst een constructieve bijdrage leveren voor de gang van zaken. Ik wil een fabeltje uit de wereld helpen. Ik wil niet zeggen, dat de Provinciale Waterstaat feilloos is, maar ik ben er gerust op dat de dienst kundig en ijverig werkt". Dat nemen wij graag aan, maar menen toch dat de beschouwin gen in de pers en de besprekin gen in de Staten stimulerend en activerend gewerkt zullen heb ben. en 6 per maand. De reeds ontvangen voorschot ten zullen uiteraard in mindering worden gebracht bij de uitbeta ling van de achterstallige uitke ringsbedragen. Het ligt in de be doeling, dat de achterstallige be dragen in augustus worden uit betaald. MEDICAMENTENKAART VOOR NOODGEVALLEN De Koninklijke Nederlandsche Maatschappij tot Bevordering der Geneeskunst heeft een „medica- mentenkaart voor noodgevallen" beschikbaar besteld: een extra bescherming voor patiënten, die voor een ongeval in een genees- inrichting moeten worden opge nomen. Oj) deze vouwbrief zal worden aangetekend welke medicamen ten een bepaalde persoon ge bruikt, zodat binnen korte tijd kan worden nagegaan of aan de patiënt die eventueel buiten ken nis een inrichting wordt ingedra gen. beDaalde medicamenten vei lig kunnen worden toegediend. De bewijzen zullen tegen een klein bedrag aan huisartsen en specialisten worden geleverd voor hun patiënten die er voor in aan merking komen. MENSONTERENDE FOLTE RINGEN IN KONGO. Vandaag precies een week ge leden begon voor de Maastricht se missionaris Louis Dassen, fa ther van Mill-Hill, en de bij hem verblijvende missionarissen, zus ters en leken, wat wij, na het aanhoren van zijn recente bele venissen, zouden willen noemen de hel van het muitende Kongo. In de vroege ochtend van dins dag 12 juli omstreeks 2 uur werd de door hem in 1957 gestichte missiepost in Djolu door zwarte soldaten overvallen. Alle blanken werden gearresteerd en opgeslo ten in de plaatselijke gevangenis. Vrouwen en kinderen werden ge scheiden van de mannen. De vrouwen, ook de vijf zusters van de missiepost van pastoor Das sen, ondergingen in deze gevan genis een mensonterende behan- delingk. Zij werden op beestach tige wijze mishandeld, tot bloe dens toe geslagen en geschonden. Zelfs kleine meisjes van zeven jaar ontkwamen niet aan de schennende hand. Ook de mannen ondergingen de vreselijkste mishandelingen. Na beroofd te zijn van vrijwel al hun kleren, werden zij aan han den en voeten gebonden en daar na tot bloedens toe geslagen en gestompt. De doorstane folterin gen, waaraan ook bejaarde men sen blootstonden, tarten, aldus pater Dassen, elke beschrijving. RUNDVEESTAPEL GROTER DAN 3,5 MILJOEN Uit het resultaat van de vee tellingen mei 1960 blijkt, dat de rundveestapel met ruim 100.000 stuks of drie procent is uitge breid. Deze toeneming meeft zich in hoofdzaak voorgedaan in de categorieën vee, die met de melk productie verband houden. Zo waren er in mei 1960 ongeveer 60.000 melk- en kalfkoeien en 17.000 stuks drachtig jongvee meer dan 12 maanden daarvoor. Ook de categorie mestkalveren is nogal uitgebreid, namelijk met 20.000 stuks. De totale rundveestapel om vatte in mei 1955 ruim 2.994.500 dieren en in mei 1960 ruim 3.501.600. In die 5 jaar is vooral de categorie mestvee aanzienlijk in omvang toegenomen. Verder verwacht men dat er van begin juni af tot aan het eind van dit jaar ruim 300.000 slachtvarkens meer beschikbaar zullen komen dan in dezelfde periode van 1959. PER 1 NOVEMBER TELEFO NEREN GOEDKOPER Telefoneren lokaal en inter lokaal wordt goedkoper. De verlaging van de gesprekstarie ven zal vier percent bedragen. Dit heeft minister Korthals (Verkeer en Waterstaat) dins dagavond in de Eerste Kamer meegedeeld. De verlaging zal waarschijnlijk 1 november van dit jaar worden ingevoerd. Hier mee zullen de telefoontarieven weer komen te liggen op het peil van 1 januari 1957. WAARSCHIJNLIJK 54 DODEN BIJ BRAND IN ERTSMIJN Nog 28 mijnwerkers zaten dins dagavond ingesloten in een schacht van de ijzerertsmijn „Hannoversche Treue I" in Salz- gitter, Ncdersaksen. Reeds 26 slachtoffers waren dood naar boven gebracht dooi de reddingsploegen. Op 300 me ter onder de grond was 's mor gens om 10 uur een felle brand uitgebroken; 150 mannen slaag den er in zelf naar buiten te ko men, voordat de rook alle uitgan gen had versperd. ERNSTIGE WOORDEN VAN ENGELANDS PREMIER In een lange, van ernstige be zorgdheid geladen brief, die het officiële protest van Engeland te gen 't neerschieten van 't Ame rikaanse RB-47-vlicgtuig verge zelde, heeft premier MacMillan er hij Kroesjef op aangedrongen de spanningen in de wereld niet nog meer op te voeren. MacMil lan hekent in zijn schrijven dat hij eenvoudig niet begrijpt wat op het ogenblik de bedoelingen van Kroesjef zijn. Maar wel waarschuwt hij, dat het forceren van incidenten als dat met het vliegtuig, en de Russische poli tiek, zoals die nu tegenover Kon go gevoerd wordt, niet lang meer zonder ernstige gevaren kunnen voortduren. Doodstil beluisterde het tot de laatste plaats bezette Lagerhuis deze passage: „Wan neer de gebeurtenissen in de we reld zich op deze wijze blijven ontwikkelen, dan is het mogelijk dat wij allen op de een of andere dag in een situatie geraken, het zij door misrekening, hetzij per ongeluk, die geen uitweg meer i biedt". BELGEN GAAN HUN STELLIN GEN ONTRUIMEN De Belgische troepen hebben een begin gemaakt met de ont ruiming van Kongo. Uit 't stads beeld van Leopoldstad zijn de pa rachutisten helemaal verdwenen. De orde hier wordt bewaakt door gemengde patrouilles van Kon golese soldaten en manschappen van het L'NO-leger. Voor het ein de van de week zullen alle Belgi sche militairen uit Leopoldstad op hun basissen worden terugge trokken. Diplomatiek tot de tan den gewapend betrad de Belgi sche minister van buitenlandse zaken, Pierre Wignyi dinsdag avond de speciale zitting van de Veiligheidsraad in New York over Kongo met felle klachten tegen Kongolese wreedheden, te gen mogelijke wapenleveranties aan Kongo, tegen Russische bele digingen over „Belgische agres sie". Daarbij kwam een plechtige bevestiging van België's vreedza me bedoelingen en een herhaalde erkenning van de Kongolese on afhankelijkheid. Sinds maandag heeft België een grote troef, een nieuw bewijs van zijn goede wil: het akkoord over de terugtrek king van de Belgische troepen uit de Kongolese hoofdstad vóór za terdagavond en hun volledige vervanging daar door UNO-sol- daten. De ontruiming van Leo poldstad is reeds begonnen. De tcho van het Zuióen Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen HoofdredacteurJAN TIELEN Gironummer 50798 Dit blad verschijnt 2 x per week Opgericht 1878. Abonnement 22 cent per week per kwartaal f 2.85 f 3.10 franco p.p. Advertentieprijs 10 cent per m.m. Contract-advertenties speciaal tarief. Bureaux: Grotestraat 205, Waalwijk - Tel. 04160 -2621 KaatsheuvelDr. van Beurdenstraat 8 - Tel. 04167 - 2002. Telegram-adres „Echo' Zo'n bloedzuiverende Kuur met Kruschen kan ook U van Uw Rheumatiek bevrijden. Dat doen de beroemde vijf minerale zouten voor U - als U trouw iedere morgen die kleine dosis neemt. Onzuiverheden in het bloed worden daaruit losgemaakt en afge voerd langs natuurlijke weg. En daarmee raakt ge dan vanzelf van de pijnen af, die U nu het leven vergallen. Schapenmarkt 26 DEN BOSCH

Echo van het Zuiden | 1960 | | pagina 1