GEWELDIGE KNALKOOPJES DRUNEN Onze Opruiming is een succes SEIZOEN- OPRUIMING 4 JANSEN SEIZOEN OPRUIMING IN ALLE AFDELINGEN D. GENNISSEN-BANK aankomende jongens een prima kracht 1 DIPLOMA-UITREIKING AAN DE R.K. HUISHOUDSCHOOL, DRUNEN. Nieuwkuijk Louis van Drunen vierde 70ste verjaardag KUNT TIENTALLEN GULDENS BESPAREN A. F. Zn. 10 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 22 JULI 1960 10 IEDERE DAG tevreden weer uit Oisterwijk vertrok, begon het andermaal te regenen. Dit vormde echter toch geen beletsel om met lid claxongeschal Waalwijk bin nen te komen, waar de ganse bevol king op een paar na langs de route stond opgesteld om de dappere tour rijders welkom te heten. St. Crispijn gooide er nog wat pittige muziek te gen aan en daarna ging iedereen van af het Raadhuisplein zijn weegs en legde zich te rusten met een „harte lijk dankjewel, beste, goeie, brave mensen!" handboogsport De vierde dag van de zesdaagse van de Handboogschutterij E.M. M. is er een geweest met veel spanning. Hiervoor zorgde op de eerste plaats het leidende koppel C. v. Hcrpt-P. v. Breugel door een uitlooppoging te wagen en hun voorsprong nog wat te vergroten, maar het waren de koppels Q. v. d. Hoven-M. v. d. Mee en M. Pul lens-P. v. Bavel, die geen kans gaven. Wel wonnen zij liet pun tenklassement, maar geen ronde. Het 2e klassement waren het de leiders die er geweldig aan trok ken, maar toch waren het weer Q. v. d. Hoven-M. v. d. Mee met H. de Jong-H. Leijtens, die hen een halt toeriepen. Het de klasse ment was voor het koppel Q. v. d. Hoven-M. v. d. Mee. Vanaf het begin trokken zij er tussenuit, gevolgd door het koppel A. Glou- demans-B. Pullens, maar zij kon den op het laatst niet meer bij houden. Zo kon het koppel Q. v. d. Hoven-M. v. d. Mee zijn eerste ronde nemen en zich op de twee de plaats nestelen. Deze tweede plaats is in het 4e klassement nog even in het gedrang geweest doordat 't koppel D. Verhoeven- J. Hombergen er nog eens tus senuit trok, doch het koppel C. v. Herpt-P. v. Breugel liet zich niet verrassen, zodat zij geen ronde konden nemen en zich niet aan de kop konden plaatsen. De stand is nu: pnt. C. v. Herpt-P. v. Breugel 892 Op 1 ronde: Q. v. d. Hoven-M. v. d. Mee 910 D. Verhoeven-J. Hombergen 937 A. Pullens-J. Verhoeven 822 Op 2 ronden: A. Gloudemans-B. Pullens 910 A. Leijtens-H. de Jong 881 M. Pullens-P. v. Bavel 838 Heren schutters, zondag 2.45 uur naar Haarsteeg. NIJVERHEIDSSCHOOL VOOR WAALWIJK EN OMSTREKEN In de 1.1. maandag gehouden bestuursvergadering van boven genoemde stichting werd in twee vacatures in het bestuur voor zien door de benoeming van de heren Jos. de Kort en Antoon Tielen. OPBRENGST FANCY-FAIR De opbrengst van de fancy-fair welke in de St. Antmiiusparochie ten bate van het jeugdwerk op recente data is georganiseerd, heeft als resultaat gehad 'n netto opbrengst van niet minder dan 220Ü.Gezien dit prachtige re sultaat 'denkt men al sterk aan een volgende fancy-fair, hoewel dit nog wel een jaartje zal duren. Met dit mooie resultaat mag zeer zeker verwacht worden, dat het peil van de jeugdbeweging, juist op financieel gebied, een flinke stap vooruit zal doen, doch op t gebied van leiders en leidsters heeft men nog te kampen met gebrek aan goede krachten. Filmjournaal Elshout Enorme belangstelling bij receptie J.l. woensdag vierde de heer Louis van Drunen, oprichter en firmant van de Fedra Schoenfa brieken en wethouder der ge meente Drunen, zijn 70ste ver jaardag. Behalve een vooraan staand industrieel is de heer van Drunen ook een van de grote mannen van het Drunense vere nigingsleven, waarin hij ook thans nog een actieve en leiden de rol speelt. De viering van de 70ste ver jaardag van de heer van Drunen werd ingezet met een H. Mis in de parochiekerk van St Lamber- tus, welke werd bijgewoond door het voltallige personeel van de Fedra Schoenfabrieken. Na de H. Mis zat men aan bij een gemeen schappelijk ontbijt in café-res taurant Elshout. Ten kantore van het bedrijf had daarna een huldigingsplech tigheid plaats, waarbij de heer v. Drunen door het personeel een Fedra-vlag werd aangeboden, waarop naast de wapens van de gemeente Drunen en de familie van Drunen de woorden: Fedra. In de hal van de fabriek had ver volgens de onthulling plaats van een bronzen plaquette van de heer L. v. Drunen, welke werd vervaardigd door de Waalwijkse kunstenaar Wim Klijn en die de jarige werd aangeboden door de gezamenlijke familieleden. Tot slot van deze bijeenkomst dankte de heer Louis van Drunen jr. het personeel voor het fraaie en zin volle geschenk. In Hotel Ter Hunen had van 2-4 uur een receptie plaats, waar bij de heer v. Drunen heeft mogen constateren welk een belangrijke en hoog gewaardeerde plaats hij in het Drunense gemeenschapsle ven inneemt. Velen, zeer velen zijn gekomen om de jarige en z'n familieleden geluk te wensen, waarbij door velen geschenken werden aangeboden, waaronder een enorme hoeveelheid sigaren. Onder de talloos velen uit het maatschappelijk, sociale en eco nomische leven, die hun ge lukwensen kwamen aanbieden, merkten wij op burgemeester Stieger, de Abt van de abdij Ma- riënkroon, Z. Exc. Dom Joannes van Engelen, de HoogEerw. Heer Deken Rooijackers, kapelaan Fa- sol, die de jarige toesprak na mens het bestuur van het Zie- kentriduum, waarvan de heer v. Drunen voorzitter is, en hem als geschenk een vulpen overhandig de; namens de plaatselijke bond van schoenfabrikanten kwamen gelukwensen aanbieden de heren C. v. Riel, v. Drunen en M. Els hout; namens het dr. Mollercol- lege waren aanwezig de voorzit ter van het curatorium, de heer Jud. Timmermans, de rector, dr. ir. M. v. Laarhoven en de con rector drs. A. Beunes; de heer Max Lips liet zijn gelukwensen vergezeld gaan van een oude gil- debrief der schoenmakers uit het jaar 1798; verder zagen we ir. Th. J. W. v. Lammeren, een van de directeuren der N.V. Lips; na mens de Katholieke Gezinszorg afd. Langstraat werd het woord gevoerd door wethouder F. Smol ders van Waalwijk, die in een korte toespraak wees op het gro te aandeel dat de heer v. Drunen heeft gehad in de oprichting van de Gezinszorg en het sociaal-cari tatief centrum in Drunen. Door enkele gezinszverzorgsters werd d heer v. Drunen een fraaie bloe menmand aangeboden; verder was de Kath. Gezinszorg verte genwoordigd door de heer L. F. J. v. Roosmalen, chef van dienst Sociale Zaken te Waalwijk. Een deputatie van de Gidsenbeweging kwam de jarige ook gelukwensen waarbij hem het door de lande lijke bond toegekende zilveren vriendschapsteken werd opge speld. Ook werden gelukwensen aangeboden door burgemeester Teijssen van Waalwijk; ten slot te waren zeer vele zakenrelaties van de heer v. Drunen op deze receptie aanwezig. Later op de middag werd in Hotel Ter Hunen gedineerd, waarna het feest in de intieme familiekring werd voortgezet. BESCHERMING BEVOLKING. Koop voordelig Koop bij: Pastoor Kuypersstraat 26 - WAALWIJK Telef. 2249 C.V. Schoenfabriek „DE HORIZON" - Kaatsheuvel (IIT"37; 1 Voor direct gevraagd voor de snijderij; voor de afmakerij. HOOG LOON. Aanmelden: Hoofdstraat 158. ZON STUK SCHEELT HET MARKT 59 's-HERTOGENBOSCH OSS - WAAI AVIJK - VKCHI I- i Dinsdagavond had in de Foyer van de Hoge Braken de diplomauitreiking plaats aan de geslaagde van de R.K. Huishoud school alhier. Er waren in totaal 14 ge slaagden, waaronder drie met lof. Twee candidaten moesten worden afgewezen. De uitreiking geschiedde door Burgemeester Stieger, die tevens deze avond benoemd werd als voorzitter van de plaatselijke raad. Bij deze uitreiking waren tegenwoordig de leden van de plaatselijke raad, deken Rooyackers, de leraren en lelaressen, de ouders van de geslaagden en de leerlingen. Deze diploma-uitreiking werd ook bijge woond door Mevr. Stieger. De bijeenkomst werd geopend door Deken Rooyackers, die na een algemeen welkomstwoord in herin nering bracht dat de school thans vijf, jaar bestond. Deken Rooyackers meende te mo gen vaststellen dat de algemeen vormende waarde van het onderwijs aan de huishoud school in Drunen echt waarneembaar is en dat wat aan deze school werd onderwezen werkelijk gemeengoed is geworden van de gehele bevolking. Naast het dagonderwijs worden aan de school ook diverse avond cursussen gegeven waarvan zeer druk ge bruik wordt gemaakt. Aan de school wordt in diverse huishoudelijke vakken onderwe zen, waarvan graag en dankbaar gebruik wordt gemaakt. Deken Rooyackers wees er in dit verband vooral ook op dat het alge meen vormend onderwijs aan deze school van niet te onderschatten betekenis is. De ken Rooyackers wees er ook op dat het een verkeerde mentaliteit is, om alleen waarde te hechten aan de praktische vakken zoals naaien en koken, maar dat het nut van de algemene vorming van even groot belang is. Een verkeerde mentaliteit was volgens spreker ook om de kinderen voor het beëindigen van de cursus, wanneer zij 14 jaar geworden zijn, van school te halen. Hierna kreeg burgemeester Stieger het woord voor de uitreiking van de diplo ma's. Burgemeester Stieger onderschreef de woorden van Deken Rooyackers voor wat betrof het nut van de school voor de gemeente. Ook hij was overtuigd van de grote waarde van de algemene vorming en was verheugd dat hij, overtuigd van het grote nut in Drunen een dergelijke school te bezitten, althans als voorzitter van de plaatselijke raad daadwerkelijk kon mede werken aan de groei en bloei van de school. Hij gaf de verzekering dat men in de plaat selijke raad op zijn belangstelling en mede werking kon rekenen. De diploma's werden uitgereikt aan Lientje Meles, Mien Jonkers en Riet Kuys, alle drie met lof, en verder aan Marianne van Balkom, Marine Brok, Corry Brok, Rieneke van Dijk, Trees van Halder, Nelly van Huiten, Mientje Klerks, Mien Klerks, Rie de Kort, Martha Knip- pels, Jo Couwenberg, Jo v. d. Lee, Lia Linnenbank, Leny Meles, Leanne Rey- naars, Jeanne van Son, Jeanne Boelen, Ria Borsboom, Riek Brands, Addie Buys, Nelly van Delft, Nelly Floris, Liesbeth van Hel den', Wilhelmien Kivits, Anny Kivits, Anny Klerks, Ria van Leest, Koos Maas, Rina Musters. Afscheid van de directrice mej. Hörmann. Na het uitreiken van de diploma'6 en de woorden van gelukwensen die daarna volg den aan het adres van de geslaagden en hun ouders had Deken Rooyackers naar hij mededeelde nog de taak om afscheid te nemen van de directrice, mej. Hörmann en de lerares mej. Verbrugge, die beiden per 1 sept. de school gaan verlaten, in verband met hun huwelijk. Deken Rooyackers had bijzondere woor den van waardering voor juffrouw Hör mann, die vijf jaar gelueden in Drunen als eerste directrice aan de Huishoudschool kwam. U hebt, aldus deken Rooyackers ge werkt met een enthousiasme, een liefde en toewijding en ook met een doorzettingsver mogen, die werkelijk bewondering heeft af gedwongen. Met de vaak beperkte midde len en ruimte die U ter beschikking had, hebt U werkelijk weten te woekeren. We hadden vijf jaar geleden, aldus Deken Rooy ackers, de jongste directrice van het gehele gebied, maar ik geloof ook de beste. Deken Rooyackers had ook bizonder veel waardering voor de goede verstandhouding onder het personeel en de bizonder goede teamgeest, die hij een grote en bijna nood zakelijke voorwaarde noemde voor het goe de onderwijs. Dat die goede teamgeest er was is ook voor een groot gedeelte te dan ken geweest aan de directrice. Vele, aldus Deken Rooyackers in onze gemeente, zijn U voor Uw werk aan de Huishoudschool in Drunen veel dank verschuldigd en hij meende dan ook uit naam van de gehele gemeenschap te kunnen spreken als hij Juff. Hörmann hartelijk dankte en haar in haar verder leven veel geluk toewenste. Ook voor juff. Verbrugge had deken Rooyackers vele woorden van waardering. Ook juffr. Verbrugge is vanaf de oprichting aan de school verbonden geweest. Met uw vriendelijkheid, uw openheid en uw werk voor de school, hebt gij, aldu6 Deken Rooy ackers, in Drunen de sympathie van de gehele bevolking gewonnen. Wij hopen dat gij in uw verdere leven, waar gij ook komt, dezelfde vriendelijkheid ten toon moogt spreiden als hier. Wij twijfelen er dan niet aan of gij zult dan worden de zon in uw huis. In de middaguren hadden de kinderen op school reels middels toneel, dans en de clamatie en met een echt afscheidsfeest af scheid genomen van Juff. Hörmann en Juffr. Verbrugge. Met ingang van 1 sept. is benoemd tot directrice aan de huishoudschool alhier juffr. Schoenmakers uit Raamsdonksveer. Mej. Schoenmakers is thans huishoudlerares te Maarkeeze. ZONDAGSDIENST. Vanaf zaterdagmiddag 3 uur tot maan dagmorgen 8 uur, uitsluitend voor spoed gevallen, dienst Dr. Verhaak. DIPLOMA-UITREIKING AAN DE TECHNISCHE SCHOOL VOOR SCHOENMAKERS TE DRUNEN. Maandagavond had aan de technische school voor schoenmakers te Drunen de uitreiking plaats van de eindgetuigschriften aan hen die de driejarige cursus met goed gevolg hadden doorlopen. De uitreiking geschiedde door burgemeester Stieger in tegenwoordigheid van de ouders, het school bestuur, de commissie van toezicht, de le raren en de leerlingen. De directeur der school, de heer Rechters, die deze bijeen komst opende, wees in zijn algemeen ope ningswoord nog eens extra op de moge lijkheden welke er na deze opleiding aan deze dagschool nog voor de geslaagden open liggen. De vraag naar geschoold per soneel in de schoenindustrie is veel groter dan de bestaande scholen thans kunnen af leveren. Het is daarom ook dat de moge lijkheden in de industrie voor de geslaag den veel groter zijn dan algemeen mis schien wordt gedacht. Verder is er voor de geslaagden nog een zeer grote mogelijk heid tot verdere opleiding middels het leer lingenstelsel en middels avondscholen, ter wijl ook de mogelijkheid tot het volgen van middelbaar onderwijs aanwezig is. Burgemeester Stieger, die hierna de di ploma's uitreikte, zeide in de korte tijd dat hij hier in Drunen was begrepen te hebben dat de schoenindustrie in de Langstraat echt verlegen zit om geschoold personeel niet alleen, maar evenzeer om de belang stelling van de jeugd voor deze in de Lang straat historisch gegroeide en ook zeer be langrijke industrie. Dat de technische school voor schoenmakers in Drunen er daad werkelijk aan mede kan werken om op de eerste plaats vakbekwame mensen af te leveren en op de tweede plaats de belang stelling voor deze tak van nijverheid kan belang, tot vreugde. Hij wenste graag de geslaagden geluk bij het behalen van hun diploma, maar evenzeer de ouders, die zich de offers en de moeite hadden getroost om hun jongens deze opleiding te kunnen geven. Over de hoofden van de aanwezi gen heen wilde hij echter alle ouders wij zen op het nut van een goede vakopleiding, dit niet alleen voor het behoud van de his torisch in de Langstraat gegroeide schoen industrie, maar evenzeer in belang van de jongens zelf. De industrie is alleen gebaat met vakbekwame mensen. Dat deze school in Drunen er een belangrijke bijdrage aan kan leveren noemde hij een zeer gelukkige omstandigheid voor Drunen. Er waren 9 geslaagden, 2 werden afge wezen. Het eindgetuigschrift kregen: J. Verhoeven, C. Brok, H. Wassink, T. Leij tens, C. v. d. Brugge, P. Kanters, W. Lom- mers, H. Mahieu en C. v. Breugel. Bij de eerste en tweede jaars werden bij iedere klas twee afgewezen. Wim Lommers kwam namens de geslaag den de leraren bedanken en bood een ge schenk aan. AGENDA. Vrijdag 22 juli. 4.30 uur Drunense Balletschool Hoge Braken. 7 uur. Duiven inkorven café v. d. Geit. 8.30 uur. Repeitie Harmonie „De Vol harding". Zaterdag 23 juli. 8 uur. De geluksvogel. Alle leeft. Hoge Braken. Zondag 24 juli. 11.15 uur. R.K. Bibliotheek. Hoge Bra ken. 11.30 uur.Repetitie Harm. Beatrix, zaal v. Delft. 11.30 uur. Repetitie Harm. „De Volhar ding, zaal Elshout. 5 uur. De geluksvokel, Hoge Braken. 8 uur, Liebe wie die Frau sie wünscht. 18 jaar. Hoge Braken. DE HOGE BRAKEN. „DE GELUKSVOGEL". Zaterdag 23 juli 8 uur en zondag 24 juli 5 u. draait in de H. Braken 'n film met gezellig vertier voor de vacantie, waarin Peter Alexander zingend, dansend en na tuurlijk ook minnend als De Geluksvogel van alles meemaakt. Het is een feest voor oog en oor, welke de vacantiestemming er in brengt, ondanks het slechte zomerweer. Toegang alle leeftijden. „LIEFDE ZOALS EEN VROUW BEGEERT". Renate Lorenz (Barbara Rüting) Deze duitse speelfilm verhaalt over een vrouw die gelukkig getrouwd is geweest, doch haar man heeft verloren door een ongeluk. Nu woont ze samen met haar va der, professor Liborius. Langzamerhand echter vergeet ze haar verdriet in haar werkkring bij de advo caat Mr. Althoff. Renata maakt echter kennis met de jonge arts Dr. Neumann (Harald Maresch) en na een feestje geeft ze zich aan hem. Ze wordt al heel spoedig hierin teleurgesteld. Na enige tijd leert ze haar werkgever Mr. Althoff (Thomas Rei ner) beter kennen. Ze trouwen spoedig en ze zijn in het begin zeer gelukkig. Zijn werk eist hem al heel spoedig geheel op en Renata begin zich weer eenzaam te voelen. Het huwelijk dreigt te mislukken. Na al lerlei verwikkelingen komt alles echter op zijn pootjes terecht. Zondag 24 juli 8 uur en woensdag 27 juli 8 uur. Toegang 18 jaar. ZANGVERENIGING „UITSPANNING DOOR INSPANNING" A.s. zaterdag en zondag zal de gemeng de zangvereniging „Uitspanning door In spanning" met een festival haar 40-jarig bestaan vieren. Uit de geschiedenis der zangvereniging valt het volgende te ver melden: In 1920 werd in café Klerks onder voor zitterschap van de heer J. Verhoeven de vereniging opgericht, die toen 18 leden telde. Directeur werd de heer Fr. Brok uit Drunen. Na drie jaren verhuisde de ver eniging naar het patronaat, maar bleef toch een zelfstandige vereniging. Directeur werd de heer J. v. Heyst, hoofd der school te Engelen. Na enige jaren had er weer een directeurswisseling plaats en werd met de leiding belast de heer W. Kitselaar uit Drunen en later weer de heer M. v. Beur den uit Haarsteeg. Het eerste succes werd behaald op het concours te Best, waar in de derde afdeling een eerste prijs werd be haald. Tijdens de bezettingsjaren werden de activiteiten gestaakt, omdat men aansluiting bij de cultuurkamer weigerde. In april 1945 werd door de heer J. Ver hoeven en enkele oud-leden het initiatief ge nomen tot heroprichting, welke plaats vond in café M. v. Huiten, alwaar de vereniging zich ook vestigde. De heer Verhoeven werd weer de actieve voorzitter en de heer C. Lambrechts de volijverige dirigent. De heer Verhoeven mocht niet lang meer getuige zijn van de opbloei der vereniging. In 1945 nog ging hij over naar een beter leven en werd opgevolgd door de heer Joh. v. Ven- rooy, die tot op heden de belangen van de vereniging als voorzitter behartigt. In 1947 werd naast het bestaande man nenkoor een aparte dameszangvereniging opgericht onder hetzelfde bestuur en de zelfde directie. Een jaar later besloot men tot samenvoeging. De gemengde zangvere niging had zijn intrede gedaan. In 1950 werd voor de eerete maal na de heroprichting deelgenomen aan het con cours te Tilburg. In de 3e afdeling behaal de men de eerste prijs. De volgende jaren gingen de successen in stijgende lijn. In 1953 te Vught in de tweede afdeling tweede prijs. In 1955 te Oisterwijk tweede afd. eerste prijs. In 1957 te Oisterwijk le afd. eerste prijs. In 1959 te Oisterwijk afd. Uitmuntendheid eerste prijs. Het ledental bleef tamelijk constant en de liefhebberij onder de leden is zeldzaam goed te noemen. Bij de bevolking telt de vereniging veel aanhangers, want nagenoeg uit elk huisgezin heeft men een of meer donateurs of begunstigers. De jaarlijks te verzorgen uitvoeringen hebben een goede naam en bij elke belangrijke gebeurtenis in de parochie verleent de zangvereniging haar medewerking. Laten we hopen dat door eendrachtige samenwerking van be stuur directie en leden en met de steun van de parochianen „U.D.I." een bloeitijd perk tegemoet gaat en dat zij er het hare toe moge bijdragen voor de culturele ver heffing van de dorpsgemeenschap. communie-mis zal zondag om 8 uur zijn, waarbij de communicanten zullen plaats nemen in de eerste zes banken van het middenschip. Onder deze H. Mis zullen zij communiceren. Het plechtig Lof met her nieuwing der doopbeloften en opdracht is om 3 uur. JUBILEUM-FESTIVAL HARMONIE „DE EENDRACHT". Ter gelegenheid van het 125-jarig be staan van de harmonie „De Eendracht" alhier was door deze vereniging zondag j.l. een groot festival georganiseerd. Aan dit festival werd door acht verenigingen deel genomen. Nadat om 2 uur het festival door bur gemeester Hoefnagel was geopend, werd door alle verenigingen gezamenlijk een feestmars uitgevoerd onder leiding van de dirigent, de heer Moors. De muzikale prestaties werden beoordeeld door de heer G. Nieuwland. De deelnemende verenigingen waren: Harmonie „De Eendracht" Nieuwkuik; Harmonie „De Volharding" Drunen; Fan fare „Eendracht maakt macht" Elshout; Harmonie „St. Cecilia" Haarsteeg; Har monie „Beatrix" Drunen; Harmonie „Con cordia" Vlijmen; „Jeugdfanfare" Ammer- zoden; Fanfare „St. Cecilia" Ammerzoden. Tengevolge van het zeer slechte weer was het bezoek aan dit festival, dat op het terrein van de Verkenners werd gegeven, slechts matig. Men kan gerust zeggen dat dit festival door de weersomstandigheden totaal in duigen is geregend. De reeds geruime tijd verwachte reor^ ganisatie van de B.B., noodzakelijk gewor den door de gewijzigde oorlogvoering, is thans bekend gemaakt. Over deze aangele genheid zal binnenkort een lezing en uit eenzetting worden gegeven, waarna, in over leg met de heer burgemeester, de in deze gemeente te treffen maatregelen begin sep tember a.s. persoonlijk met de leden be sproken zal worden. PLECHTIGE H. COMMUNIE. Voor de jongens en meisjes die binnen kort de lagere school gaan verlaten, zal Zondag a.s. de plechtige H. Communie plaats vinden. Deze week zullen zij hier voor een voorbereiding ontvangen. De ELKE DAG NIEUWE KOOPJES ZIE ONZE ETALAGE'S TEXTIELHANDEL

Echo van het Zuiden | 1960 | | pagina 6