m A SUNIL i Wie maakt de beste en mooiste foto van Waalwijk WITTER DAN DE WITSTE POES w SUNIL WAST STRALEND WIT BRIGADIER PIET EN DE SEMI-PROF m Er liggen f 25.- f 15.- en f 10.- te wachten DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 25 JULI 1960 2e prijs: P. v. Alphen, Sprang-Cap. 2e prijs: C. Ophorst, Sprang. Afd.: Timmeren le prijs: F. Brok, Drunen le prijs: A. Verhoeven, Drunen 2e prijs: J. Broeders, Kaatsheuvel 2e prijs: P. Knippels, Drunen Afd.: Schoenmaken le prijs: L. v. Wezel, Kaatsheuvel Afd.: Schilderen - 2e prijs: -W. Ballegooyen, Wijk en Aalburg 2e prijs: L. v. Ravenstein, Haarsteeg Afd.: Electrotechniek le prijs: A. v. Hooft, Heusden 2e prijs: W. Bouman, Gender en Afd.: Metselen 2e prijs: A. Buyks, Waspik 2e prijs: F. Vugts, Kaatsheuvel Drie door de Nederlandse Baksteen industrie beschikbaar gestelde prij zen vielen resp. ten deel aan: M. v. Heivoort, Waalwijk F. Vugts, Kaatsheuvel B. v. Son, Elshout Part - time afd.: Schoenmaken le prijs: J. Korte weg, Waalwijk 2e prijs: H. v. Gooi, Kaatsheuvel 3e prijs: A. v. d. Akker, Berlicum Met betrekking tot het part time onderwijs aid. schoenmaken kan nog worden opgemerkt dat de geslaagde cursisten werkzaam zijn bij de volgende bedrijven: N.V. Timtur (Waalwijk): A. v. d. Akker. J. Akkerman, A. Da- men, P. Fijneman, H. v. Gooi, F. Klerks, J. Korteweg, N. Lcijtcns, J. Ligtvoet, P. Rekkers en A. v. d. Ven. J. H. Vesters (Waalwijk): H. Bool. P. H. Vloemans (Kaatsheuvel): C. Driessen. Lydia Schoenfabrieken (Dru nen): J. de Munnik. Over het cultureel centrum dat de gemeente in de toekomst hoopt te bouwen en de daarmee gepaard gaande openbreking van de centrum-sector tussen Grote straat - Stationsstraat - Juliana- straat en mr. van Coothstraat, zal het laatste woord nog wel niet gesproken zijn. Er zullen, wat het laatste betreft, dan wel heel wat tuinen drastisch moe ten worden ingekort of democra tischer gezegd: er zal een bete kenende hergroepering van ter reinen moeten plaats hebben. Of iedereen in dit centrum-vak daarmee zo in z'n schik zal zijn, waag ik ernstig te betwijfelen. Veeleer geloof ik, dat, indien de Veiligheidsraad zich met derge lijke zaken zou inlaten, 't klach ten zou regenen tegen de agres sieve politiek van onze overigens vredelievende bestuurderen. En één telefoontje naar Moskou zou dan voldoende zijn om binnen enkele uren Russische parachu tisten hier te hebben om de arme Waalwijkse inlanders te bescher men tegen de kapitalistische willekeur van de Haagse en Bos sche handlangers. Zelfs de Broe ders zouden dan onder de hoge bescherming van het Kremlin komen te staan, waarna natuur lijk iedereen zou zeggen ik tenminste wel Zie je wel, die Broeders, ik heb het altijd wel gedacht! De situering van het cultureel centrum geeft reden tot voldoe ning. Het centrum van een ge meente is nog altijd de meest ideale plaats gebleken voor een schouwburg en in Waalwijk zijn ae afstanden bovendien niet zo danig groot dat 'n andere plaats meer aanbeveling zou verdienen. Natuurlijk zou het veel eenvou diger en veel minder kostbaar zijn indien we de beschikking hadden over een ander geschikt terrein, zodat aan niemands ei gendom geknibbeld zou hoeven worden. In dit verband is het Vredesplein genoemd, dat we mo gen bestempelen als de grootste stedebouwkundige misslag welke ooit in Waalwijk is gemaakt. De mensen, die dit plein zouden wil len volsmijten met een of ander monumentaal gebouw, beseffen onvoldoende dat ze daarmee de situatie alleen maar erger ma ken. Het Vrcdesplein is niet ge- schikt voor welk gebouw dan ook, de meest ideale correctie zou zijn wanneer we er één groot plantsoen met een speelweide van zouden maken. Maar dan zouden we tevens beroofd zijn van een plaats in het centrum van de gemeente waar we chro nische rommelige zaken kunnen opbergen, zoals circussen, ker missen, markten e.d. Als zodanig heeft het Vredesplein zijn nut en daar moeten we 't dan ook maar bij laten. De indeling van het cultureel centrum zoals die in het onlangs gepubliceerde program van eisen is gestipuleerd, is m.i. niet hele maal ideaal. Het voorgebouw be vat namelijk o.m. een schouw burg-bioscoopzaal met 625 zit plaatsen, een foyer met 350 zit plaatsen en een permanent café restaurant. In deze royale opzet mis ik echter een kleinere zaal voor bijv. het houden van piano recitals, kamer muziekuitvoerin gen en lezingen, waarvoor de praktijk heeft het uitgewezen over het algemeen slechts matige belangstelling bestaat. Om voor dergelijke gebeurlijkheden, die misschien 200 a 250 bezoekers trekken, een zaal voor 625 per sonen te gebruikenlijkt me een ongezellige bedoening. Nu ver meldt het programma van eisen wel, dat de foyer ook is in te richten voor het houden van ver gaderingen, maar een vergader ruimte is nog lang niet altijd ge schikt voor het geven van mu ziekuitvoeringen en het houden van lezingen. Ik geloof dat we in de toekomst minstens evenveel behoefte zullen hebben aan een wat kleinere, intiemere zaal dan aan een volwaardige schouw burgzaal, zodat het misschien toch aanbeveling verdient te overwegen of er met wat passen en meten we moeten nu een maal op de dubbeltjes passen ook nog niet een kleine zaal uit kan, die zijn nut m.i. dubbel en dwars zal bewijzen. En wat we verder allemaal ho pen: hoe eerder hoe liever en beter, want de toneelgezelschap pen krijgen steeds meer hun buik vol van de Waalwijkse toneel- accomodatie. Als vandaag of morgen iedereen het vertikt om nog naar Waalwijk te komen, Stralend wit wordt uw wasgoed met Sunil. Bleken en blauwen mag u overslaan. U wast minder, u spoelt minder, u wringt minder. Uw wasgoed slijt dus min der! U - en honderdduizenden andere huisvrouwen - merken direct dat het hemelsblauwe Sunil tegelijk het modernste en het degelijkste wasmiddel is. De mooiste witte poes verliest het van uw stralend witte was! Het extra voordelige drielingpak bespaart u elke keer geld zou het toch wel bar en boos zijn indien we bijv. vijf jaar of lan ger „cultuurloos" zouden moeten blijven. Op het program van ei sen hebben we drie jaar moeten wachten, hetgeen, gezien de ur gentie van een en ander, veel en veel te lang is. Indien we nu nog eens vijf jaar of langer zouden moeten wachten op de realise ring van het project, zou de ge meente toch wel ernstig tekort schieten tegenover de burgerij en in de functie die Waalwijk zo graag inneemt in het Langstraat- se leven. Want nogmaals: een mens leeft niet van havens en industrie al leen. Biljarten WAALWIJK Nclderlaagtournooit B.V. Ons Genoegen. In de afgelopen dagen is het nederlaag- tournooi dat de B.V. Ons Genoegen (Jac. Passier) ter gelegenheid van haar 45-jarig bestaan organiseert voortgezet met de vol gende ontmoetingen Ons Genoegen 1 - Centraal I. Hiervan was de uitslag Verlies voor Centraal I, 118 car. Ons Genoegen II-K.N.A. II. Ons Genoegen II: f* 158) Brigadier Piet en Karei Kleuntjes stelden hun- vertrek geen minuut langer uit dan strikt noodzakelijk was. Ze regelden snel hun afscheid, renden als het ware naar het sta tion, kochtten kaartjes en stapten in de eerste de beste sneltrein, die van Ottoburg via Parijs naar Bonckel- hoven liep. Nu valt het gemakkelijk te begrij pen, dat iedereen die ook maar eventjes meende belangrijk te zijn in Ottoburg, aan 't station afscheid kwam nemen. Inspecteur von Don- nerwetter ging zelfs nog een beetje verder. Die deed zijn afscheid ver gezeld gaan van een officiële speech en zette daarvoor de speciale drie kante steek op. Ook opperwacht meester Zwiebelmann had voor een verrassing gezorgd en had het poli- tie-muziekkorps doen opdraven. Dat korps bestond weliswaar maar uit twee man, maar dat gaf niet, want ze maakten lawaai genoeg en bevor derden duidelijk de toonkunst. Ja, en toen was dan eindelijk het ogenblik aangebroken dat de trein vertrok. Sissend en puffend zette 't gevaarte zich in beweging, waarmee dus een eind was gekomen aan het verblijf van Karei Kleuntjes en bri gadier Piet in het gastvrije Slavo- nië „Jij bent hier een paar weken ge leden in zo'n fluitend straaljager- ding naar toe gekomen, hè?" vroeg Karei aan zijn bevrijder, die van 'n fikse sigaar zat te genieten. „Dat klopt", bevestigde deze. „Dan ben ik blie, dat we met de trein teruggaan", vervolgde de voet baller. „Jonge, jonge, jonge, wat hê'k toch een hekel an die vlieg- dingen. Daar gao ik van mien leven niet in!" Foioprijsvraag Waalwijks Belang Ook voor de fototoestellen is het tot nu toe een bar droeve zomer geweest. De boxjes, de kleinbceldjes en de hautaine fotokanonnen zijn wel liefderijk en hoopvol meegenomen door duizenden vakantiegangers, maar ze zijn niet zo heel dikwijls uit hun leren huisje geweest om een glazen oogje te knippen tegen het buitelende zonlicht, de pronkende bloe men, het van licht zinderende bospad of tegen Annemae in haar fleurig zomerkleedje of badpakje aan het Scheveningse strand. De regen gutste of dreinde langs het glazen camera oogje en langs de eindeloos vervelende pensionvensters, de bloemen zagen er uit als fuifnummers die geen bier meer kunnen zien, het bospad was één onafzienbare modderbrij en wat blijft er over van Annemie in drie wollen truien, plastic hoes, zuidwester en vetleren werkschoenen? Ten slotte wil het camera-oog ook wel wat. Maar toch, het is nog altijd zomer en het is helemaal niet uitgesloten dat de zon nog geweldige verrassingen in petto heeft voor al degenen die nog in de gelukkige omstandig heid verkeren dat ze hun vakantie nog te goed hebben. En dan komen er gouden dagen voor de fotografen en -gravin nen en zullen er duizenden camera-oogjes geknipt worden legen alle mooie Annemie's in alle badplaatsen van de ne- derlands-duitse kust. Verrassingen ja, ze liggen er nog met handenvol voordat de septembermaand weer aan alle vakantievreugd een einde gaat maken. En Waalwijks Belang wil hiertoe ook haar steentje bijdragen. Voor de nieuwe folder over Waalwijk, die begin 1961 zal verschijnen, heeft W. B. namelijk een fotowedstrijd uitgeschreven, waaraan door iedereen kan worden deelgenomen en waarmee prijzen te winnen zijn van 25.—, 15.en 10.—. Voor één enkel knipoogje van uw camera is dat een aantrekkelijke beloning, terwijl u daaren boven dé voldoening hebt dat uw foto afgedrukt wordt in de nieuwe folder, die vele toeristen en vakantiegangers naar Waalwijk moet brengen. U bewijst dus niet alleen uw eigen portemonnee een dienst, maar ook Waalwijk. ACTIEFOTO'S Om alle misverstand uit te sluiten, willen we in het kort vertellen wat de bedoeling is. Uw foto moet de toeristische aantrekkelijkheid van Waalwijk tot onderwerp hebben en daarmee bedoelen we dan niet het raadhuis, een kerk, een fabriek of een school. Een toerist geeft daar niets om en bovendien hebben we daar dozen vol van. Ga met uw camera op stap, geef uw ogen de kost en laat uw ongetwijfeld briljante fantasie werken. Struin de mooie hoekjes en omgeving van Waalwijk af en schiet een plaatje dat de vreemdeling, die Waalwijk niet kent, iets zegt. iMaak er geen saai prentje van, maar geef er leven aan mee. Schiet in ons fraaie wandelpark niet alleen de vijver, want water hebben ze overal, maar geef uw plaatje naast sfeer ook zo veel actie mee dat de beschouwer later zegt: hé, het lijkt me leuk om daar ook eens te zijn. Hetzelfde geldt voor ons zwembad. Geen vervelende watervlakte met mooie tegeltjes langs de kant, maar actie, die bij de toerist de lust wekt om in die riante omgeving ook eens in het water te duiken. Verder bicden de roeivijver en de speeltuin bij het Hoefsven tal van mogelijkheden voor aantrekkelijke levendige loto's, die de toerist tot een bezoek aan Waalwijk nodigen. En wat ligt er niet aan schoonheid en pure vakantievreugde opge tast in het prachtige bos- en duingebied rond Waalwijk Als u daar met uw camera doorheen trekt, hebt u aan één filmrolletje niet genoeg. Ook een actiefoto op onze prachtige tennisbanen is een mogelijke „winner". Om het dus nog even heel duidelijk en kort te stellen: geen vakantiefoto's van uzelf dus, maar actiefoto's die de toeristi sche aantrekkelijkheid van Waalwijk tot onderwerp hebben. En denkt u nu vooral niet dat hier alleen de mensen met de dure spullen kansen hebben. Met uw simpele „boxje' kunt u midden in de roos schieten en met een duur fotokanon er mijlenver naast zitten. Het is op de eerste plaats uw eigen oog dat het werk moet doen, daarna legt het camera-oog alles feilloos vast. Denk ook niet dat u een enorm formaat foto moet insturen om een prijs te kunnen winnen. De grootte doet niets ter zake, want de foto's in de folder worden toch betrekkelijk klein. U mag natuurlijk wel een grote foto insturen, maar het formaat is niet bepalend voor de prijs. Wel moet naar beneden toe een formaat gesteld worden en dat is dan 6 x 6. Kleinere formaten dingen niet mee. Wat u ook vooral niet moet doen: een kleurenfoto insturen, omdat de afdruk in de folder gewoon zwart-wit is. Dus geen kleurenfoto, want u gooit dan veel geld tegen een kansloze mededinging aan. En wat u verder nog moet weten is, dat u door deelname aan deze wedstrijd afstand doet van het publicatierecht van uw foto. Uw foto wordt dus eigendom van Waalwijks Be lang, ook wanneer u geen prijs wint. Wat de termijn van inzending betreft, u hebt een zee van tijd en kunt de hele vakantie op stap gaan en loeren op een voltreffer, want uw foto moet uiterlijk 17 sept. a.s. binnen zijn op het Secretariaat van Waalwyks Belang, Grotestraat 205. En vergeet u vooral niet uw naam achter op de foto te zetten. Wanneer u die achter op de foto schrijft, moet u dat wel voorzichtig doen en niet doordrukken, omdat anders de voorzijde van de foto beschadigd wordt. Het beste is om uw naam op een klein stukje papier te schrijven of te typen en dat achter op de foto te plakken. Foto's zonder naam kun nen natuurlijk niet meedingen En nu maar aan de slag Iedereen mag meedoen, ook niet- Waal wij kers. Goede jacht en veel plezier - AL-J 'A. i HL /.T—-/ 'r msrs7X4ttWHrr- WMurrwummutr Ons Genoegen I: car. brt. gem. h.s. L. Pullens 75 27 2.88 19 J. Phillippart 100 30 3.33 10 C. v. d. Sanden 100 30 3.33 20 J. Passier 150 28 5.35 34 G. Roomer 250 27 9.25 39 Centraal I C. Schapendonk 67 27 2.57 10 F. v. d. Gouw 86 30 2.86 9 Fr. Leenheers 67 30 2.23 10 M. Teurlings 113 28 4.03 15 C. Teurlings 224 27 8.29 28 L. van Hilst 47 31 1.51 5 C. Wijkmans 37 27 1.37 6 W. Herman 19 9 2.11 6 C. Herman 25 25 1.- 5 P. IJpelaar 27 23 1.73 8 K.N.A. II: H. Rombouts 60 31 1.93 6 H. Sleenhof 40 27 1.48 6 G. Ouwerkerk 70 9 7.77 17 B. Heesbeen 40 25 1.60 6 W. v. Heesch 90 23 3.31 20 Winst voor KNA II 145 car. s -V'J COPïaiGMT STUDIO AVAN

Echo van het Zuiden | 1960 | | pagina 3