wAAlwijkse en lanqstRAAtse coimnt Agenda en pre adviezen WAALWIJK Gemeenteraad Waalwijk 1956 1957 1958 1959 54 60 59 63 107 97 90 93 OUDERAVOND MAANDAG 25 JULI 1960 82e JAARGANG No. 59 De tcho van het Zuióen Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen HoofdredacteurJAN TIELEN Gironummer 50798 Dit blad verschijnt 2 x per week Abonnement 22 cent per week per kwartaal f 2.85 f 3.10 franco p.p. Advertentieprijs 10 cent per m.m. Contract-advertenties speciaal tarief. Opgericht 1878. Bureaux: Grotestraat 205, Waalwijk - Tel. 04160 -2621 KaatsheuvelDr. van Beurdenstraat 8 - Tel. 04167 - 2002. Telegram-adres „Echo* voor de openbare vergadering van de gemeenteraad op donderdag 28 juli a.s. om 7.30 uur ten gemeente huize. Punten van behandeling: 1. Vaststelling van de notulen der openbare vergadering, gehouden 30 juni 1960. 2. Ingekomen stukken: a. Van de Minister van Onder wijs, Kunsten en Wetenschap pen: Afwijzende beschikking op ver zoek ingevolge raadsbesluit van 25 februari 1960 inzake toepassing art. 55quater der lager onderwijswet 1920. b. Van de Gedeputeerde Staten: c. Van de Districts-Schoolartsen- dienst: Verslag over het 2de kwartaal 1960. d. Controleverslagen rekenplich- tigen. 3. Voorstel tot beschikbaarstelling van een krediet voor 't aanbren gen van een huistelefooninstalla tie in de flatwoningen van de continubouw 1960. 4. Voorstel tot het verlenen van medewerking ingevolge artikel 50 der kleuteronderwijswet en het beschikbaarstellen van een kre diet voor de stichting van een r.k. kleuterschool in Waalwijk- centrum. 5. Voorstel tot het verlenen van medewerking ingevolge art. 72 der lager onderwijswet 1920 voor de stichting van een r.k. meisjes school voor gewoon lager onder wijs in de St. Antoniusparochie (Burgemeester Moonenschool). 6. Voorstel tot het verlenen van medewerking ingevolge art. 72 der lager onderwijswet 1920 voor aanschaffing van meubilair ten behoeve van de nieuw te stichten r.k. meisjesschool voor gewoon lager onderwijs in de St. Anto niusparochie. 7. Voorstel tot beschikbaarstelling van een krediet voor de bouw van een nieuwe r.k. school voor buitengewoon lager onderwijs in Waalwijk-centrum. 8. Voorstel tot intrekking van het raadsbesluit van 24 februari 1955 tot aankoop van een zijstraatje van de Eerste Zeine. 9. Voorstel tot aankoop van 'n stuk je grond aan de Zomerdijk weg van de Chroomlederfabriek Hol land N.V. 10. Voorstel tot aankoop van een strookje grond aan de Loeff- straat van W. Klerx, t.b.v. trot toirverbreding. 11. Voorstel tot ruiling van grond aan de Meerdijk. 12. Voorstel tot overdracht van grond op voet van art. 58, derde lid, der kleuteronderwijswet aan de r.k. kerk van Waalwijk, pa rochie van de H. Johannes de Doper, ten behoeve van de bouw van een r.k. kleuterschool in Waalwijk-centrum. 13. Voorstel tot overdracht van grond op de voet van artikel 80, vierde lid, der lager onderwijs wet 1920 aan de r.k. kerk van Waalwijk, parochie van de H. Johannes de Doper, ten behoeve van de bouw van een school voor buitengewoon lager onder wijs. £3® - OWR 14. Voorstel tot verkoop van bouw terrein aan de Burg. Verwielstr. 15. Voorstel tot verkoop van grond aan de Burg. v. d. Klokkenlaan. 16. Voorstel tot verkoop van 1295 m2 bouwterrein aan de Irenestraat voor de bouw van een jeugd huis. 17. Voorstel tot verkoop van een ge meentewoning aan de v. Assen- delftstraat aan H. H. Hogenhout. 18. Voorstel tot onderhandse verhu ring van sportterreinen met op stal aan de r.k. Mixed Hockey club. 19. Voorstel tot vaststelling van een gewijzigde beheers verordening voor de gemeentebedrijven. 20. Voorstel tot het aangaan van 'n geldlening van 450.000. 21. Voorstel tot het aangaan van een rekeningcourant-overeenkomst met de Stichting „Nijverheids school voor Waalwijk en Om streken". 22. Voorstel tot vaststelling van het maximumbedrag, tot hetwelk door b. en w. kasgeld kan wor den opgenomen in de maanden augustus en september 1960. 23. Voorstel tot beschikbaarstelling van een krediet voor de aanleg van hoofdleidingen voor water voorziening op het industrieter rein aan de haven en voor gas- voorziening aan de Taxandria- weg. 24. Voorstel tot beschikbaarstelling van een krediet voor de aanleg van hoofd- en dienstleidingen gas, water en elektriciteit en voor aanleg van straatverlich ting in Besoijen-west. 25. Wijziging begroting. Onderwerp: Aanbrengen van een huistelefoon installatie in 78 flatwoningen continubouw 1960 Ter uitvoering van het project „Continubouw Brabant II" is sinds 1958 in het uitbreidingsplan Baard wijk een vrij omvangrijk aantal flatwoningen voor bewoning gereed gekomen, terwijl het in 1960 te bou wen contingent van 100 woningwet woningen in totaal wederom 78 flat woningen omvat. De ervaring, welke met de eerste gereedgekomen complexen is opge daan, heeft uitgewezen, dat met na me de bezorging van de dagelijkse levensbehoeften in deze flatwonin gen bepaald bezwaren oplevert, om dat bij het opnemen van bestellin gen en bij de levering een frequent gebruik van de trappenhuizen dient te worden gemaakt, hetzij door de bewoners zelf hetzij door de leve ranciers. Bij de toename van 't aan tal flatwoningen dient ermede reke ning te worden gehouden, dat de bezorging niet meer aan de voor deuren zal kunnen plaats vinden, hetgeen voor de betrokken flatbe woners een groot ongerief zal be tekenen. Om aan het hier gesigna leerde euvel tegemoet te komen, kan gebruik worden gemaakt van huis telefooninstallaties, waardoor vanaf de parterre telefonisch contact met elke etagewoning mogelijk is en eventuele bestellingen eenvoudig op te nemen zijn. Ook de 18 flatwonin gen gelegen aan de Kasteellaan zijn met een dergelijke installatie uitge rust, welke in de praktijk goed blijkt te voldoen. B. en w. menen, dat het verant woord is om bij wijze van proef de 78 flatwoningen, behorende tot de 3e tranche van de continubouw van een huistelefooninstallatie te voor zien en stellen daarom voor om ter zake het vereiste krediet beschik baar te stellen. De kosten worden per flatwoning geraamd op 65. derhalve in totaal op 5.070.te verhogen met een opslag ad 5% van de dienst gemeentewerken tot in totaal afgerond 5.400. Onderwerp: Medewerking ingevolge art. 50 der kleuteronderwijswet (stichting r.k. kleuterschool centrum) Het r.k. kerk- en schoolbestuur der parochie St. Jan alhier, richt zich tot de raad met het verzoek om medewerking ingevolge art. 50 der kleuteronderwijswet voor de stich ting van een nieuwe kleuterschool aan de Taxandriaweg ten noorden van de Winterdijk. Gelet op de toestand van het ge bouw, waarin de kleuterschool thans is gevestigd, alsmede op de toename van het aantal kleuters, is de totstandkoming van een nieuwe kleuterschool in deze parochie zeer dringend gewenst. Meerdere malen moesten dan ook in de laatste jaren voor de onder- werpelijke school tijdelijke voorzie ningen worden getroffen door inge bruikneming van lokalen in een an der gebouw, hetwelk niet bevorder lijk was voor de goede gang van 't onderwijs. In 1955 werd voor de bouw van een nieuwe kleuterschool voor deze parochie reeds urgentie verleend. B. en w. stellen voor de gevraag de medewerking te verlenen, alsme de het voor de stichting van een nieuwe kleuterschool benodigde krediet ad ƒ223.533.beschikbaar te willen stellen. Onderwerp: Medewerking voor stichting „Burg. Moonenschool" Het r.k. kerkbestuur van de St. Antoniusparochie alhier, wendt zich tot de raad met het verzoek, om medewerking te willen verlenen voor de stichting van een nieuwe r.k. zesklassige meisjesschool voor bijzonder gewoon lager onderwijs in die parochie. De dringende noodzaak van stich ting van deze nieuwe school, waar aan 't schoolbestuur de naam „Bur gemeester Moonenschool" wenst te verbinden, blijkt wel uit het feit, dat naast een topbczetting van de reeds sinds lang bestaande St. Aloy- sius- en St. Antoniusscholen, de nieuwe Pastoor Kuypersschool, in 1956 gestart in houten noodlokalen en per 9 april 1959 gehuisvest in een nieuw, riant schoolgebouw, thans ook volledig bezet is. Nu binnenkort in het plan Bloe- menoord een aantal nog in aanbouw zijnde woningen voor bewoning ge reed zal komen en in aanmerking nemende dat ter plaatse nog een nieuw contingent van 150 wonin gen en een nog niet nader be kend aantal particuliere wonin gen, zal worden gebouwd, draagt de stichting van deze vierde school voor bijzonder gewoon lager onderwijs in de snelgroeiende St. Antoniusparo chie een zeer urgent karakter. In afwachting van de realisering van deze nieuwbouwplannen is het schoolbestuur voornemens om reeds per 1 september a.s. met een drietal klassen te starten, waarin voor zover thans reeds kan worden be cijferd 107 leerlingen (meisjes) zullen worden opgenomen. Gedacht is, om deze leerlingen tijdelijk te huisvesten in een tweetal noodloka len aan de Guido Gezellestraat, wel ke reeds eerder ten behoeve van andere scholen aan genoemd kerkbestuur in bruikleen werden gegeven en in een handenarbeidlo- kaal van de Pastoor Kuypersschool, hetwelk voor dit doel zal worden vrijgemaakt. Ook de inspecteur van het lager onderwijs is van oordeel, dat de voorgenomen schoolstichting op ge gronde motieven berust en dat het snel toenemende inwonertal van meergenoemde parochie 't bestaan de plan volkomen verantwoord maakt. Onderwerp: Medewerking voor aankoop meubilair en leermiddelen In verband met de stichting van de Burg. Moonenschool wendt het bestuur van genoemde school zich tot de raad, met het verzoek om medewerking te willen verlenen voor de aankoop van meubilair en leermiddelen, benodigd voor deze drie klassen, welke voorlopig zullen worden gehuisvest in een tweetal houten noodlokalen aan de Guido Gezellestraat en in een handenar- beidlokaal van de Pastoor Kuypers school. Het thans aan te kopen meubilair en de leermiddelen zijn afgestemd op een aantal van 107 leerlingen (meisjes), welke bedoelde drie klas sen zullen vormen; te zijner tijd zullen deze leer- en hulpmiddelen worden overgebracht naar 't nieuwe schoolgebouw. Behoudens enkele bezuinigingen heeft de inspecteur van het lager onderwijs met de voorgenomen aan kopen ingestemd en heeft hij zijn goedkeuring gehecht aan een kre diet van 16.653.35 voor leermidde len en 6.736.75 voor meubilair. Onderwerp: Stichtingskosten r.k. b.l.o.-school Met betrekking tot de huisvesting van de r.k. Don Boscoschool is het pand Grotestraat 242, deelde de hoofdinspecteur van het buitenge woon lager onderwijs reeds in 1953 het navolgende mede: „De huidige situatie behoort lang zamerhand tot de slechtste die er in ons land bestaan en kan niet meer geacht worden aan redelijke eisen te voldoen". In verband hiermede werd de stichting van een nieuw schoolge bouw door de minister van onder wijs, kunsten en wetenschappen op de urgentielijst scholenbouw 1955 geplaatst. Thans verkeert bedoeld pand, zijn de een oud herenhuis, hetwelk op zich reeds volkomen ongeschikt is voor het geven van onderwijs aan een groep toch al misdeelde kinde ren, in een zodanig desolate toe stand, dat het niet langer verant woord is om daarin nog onderwijs te doen geven. Het onderwijs en de opvoeding van dergelijke, geestelijk onvolwaar dige kinderen, moeten wel de terug slag ondervinden van een dergelij ke, deprimerende huisvesting, waar aan de meest elementaire eisen, zo als zon, licht en lucht ontbreken. Voegt men daarbij nog het risico van instortende plafonds, herhaal delijk optredende kortsluitingen in de versleten elektrische installatie en andere directe gevaren van een dergelijke behuizing en in aanmer king nemende, dat het gebouw zelfs in hygiënisch opzicht niet aan mini male eisen voldoet, dan is het zeer begrijpelijk dat de weerstand van de ouders, om hun kinderen buiten gewoon lager onderwijs te laten vol gen, door deze omstandigheden aan zienlijk wordt vergroot. Het is om deze reden dat thans met grote voldoening kan worden medegedeeld dat het plan voor de nieuwbouw, opgesteld ter uitvoering van het besluit van de raad van 2 juli 1959, intussen de vereiste goed keuring heeft verkregen. Dat de kostenraming voor deze nieuwbouw aanzienlijk hoger ligt dan in andere gevallen van school stichting, vloeit voort uit de om standigheid, dat het onderwijs aan en de opvoeding van dergelijke kin deren op een speciale wijze moet plaats vinden. Met het oog hierop zijn naast de normale leslokalen, waarvan er acht zijn geprojecteerd, en een gymnastieklokaal, nog een keuken voor de afdeling koken, een theorielokaal annex oefenkamer en huishoudlokaal, 'n handwerklokaal en een overblijflokaal geprojecteerd. Tenslotte laten wij hier nog een overzicht volgen van de leerlingen, welke gedurende de jaren 1956 tot en met 1959 de bestaande school hebben bezocht: Uit buitengemeenten Totaal Het karakter van streekschool komt hierin wel sterk naar voren. Voor wat betreft de financiering van dit project, delen b. en w. nog mede, dat het college voornemens is de minister van onderwijs, kunsten en wetenschappen te verzoeken, terzake een vaste geldlening be schikbaar te willen stellen. Op grond van het vorenstaande stellen zij voor, het voor deze nieuw bouw benodigde krediet ad 851.282 beschikbaar te stellen. Onderwerp: Verkoop grond Naast het pand Burg. v. d. Klok kenlaan 25 ligt een strook grond, welke eigendom is van de gemeen te. Deze grondstrook was vroeger 'n uitweg naar de Burg. v. d. Klokken laan van het perceel Waalwijk sec tie B nr. 2858, hetwelk door de ge meente voor de uitvoering van het uitbreidingsplan is aangekocht van F. J. L. Mombers. De Gebr. Broere N.V. Benzine en Olie-import, gevestigd te Dor drecht, verzoekt nu om haar deze strook grond, groot 220 m* te ver kopen ten behoeve van het garage bedrijf van de heer S. H. J. van Al phen. Omdat de grond voor de gemeente verder van geen belang is, stellen b. en w. voor aan het verzoek te voldoen. EINDEXAMENS MEISJES-ULO-SCHOOL „MARIA KONINGIN" Van de r.k. Meisjes-Ulo-School „Maria Koningin" te Waalwijk, hebben de afgelopen week 48 leer lingen hun eindexamen gedaan. Van hen behaalden er 44 het diploma. Corry v. Assen, Truus v. Beers, Jeanne Didden, Anky van Dishoek, Anneke Elias, Mietsie v. Esch, Ger- da Gadella, Margriet v. d. Gouw, Antoinette Hendriks, Corry Krie- laart, Henny Lombarts, Gerry de Rooy, Maria van Wezel, Riky van Baardwijk, Adriëtte van den Broek, Fien Dalleu, Margriet Dumoulin, Riet Geers, Annelies v. d. Hammen, Ineke v. Hoof, Irma Hoppenbrou wers, Annie Kampman, Ria Klerx, Corry Mulder, Diny Mulders, Corrie Pullens, Jeanne v. Riel, Conny Sol eer, Antoinette Verdonk, allen uit Waalwijk. Ria Brok, Riky v. Delft, Elly v. d. Geld, Bertha de Gouw, Hanny van Delft, Joke v. Huiten, Jeanne Kou- wenberg, Corry v. d. Meijden, Jo hanna Stevens, Jacqueline Willem- se, allen uit Drunen. Doortje van Bladel uit Heusden, Corry Gijsman en Riet Montens uit Waspik, Riet v. Kuijk uit Nieuw- kuijk en Ted Bakkers uit Dongen. GESLAAGD Op 23 juli slaagden te Tilburg voor het aldaar gehouden prak tij kexamen Machineschrijven de volgende candidaten: Gerrie Swart uit Waalwijk, Corry Voogd uit Kaatsheuvel, Theunie van Vuuren, Johanna Molegraaf en Sijke Pols, allen uit Sprang-Capelle. Geslaagden genoten hun oplei ding hij de heer L. v. d. Leur, Grotestraat 238, Waalwijk. VERJAARDAGACTIE ST. ANTONIUSPAROCHIE Evenals in de andere parochies is ook dc St. Antoniusparochie dit jaar begonnen met de „Ver jaardagactie", welke actie zich ten doel stelt de kas voor de jeugdbeweging in de desbetref fende parochie te spekken. Ge zien het mooie begin met de fan cy fair, wil men nu binnenkort niet voor het feit staan, na enige noodzakelijke uitgaven aan ma teriaal enz., dat de kas tot op de bodem leeg is. En daarom heeft men dan ook een verjaardagactie ingesteld. Vele kleintjes maken één groot, en met deze slagzin voor ogen begint men vandaag met deze actie en we kunnen niet anders hopen dan dat men een grote medewerking zal krijgen, zeer zeker als het de .jeugd geldt, waaronder ook uw eigen kinde ren zijn. KONINKLIJKE ONDERSCHEI DING VOOR TIMTUR-JUBILARIS Op 20 juli herlacht de heer A. Verschuren de dag waarop hij voor 40 jaar in dienst trad bij de N.V. Timtur. De heer Verschuren, die van de afgelopen 40 jaren ruim 38 jaar gewerkt heeft in de afdeling stanzerij en thans werkzaam is in de zwikkerij, werd door het per soneel van beide afdelingen in de cantine ontvangen, nadat hij ver gezeld van zijn echtgenote, aan zijn woning was afgehaald. Na het serveren van koffie met gebak werd de jubilaris toege sproken door de heer P. Sleen- hof, die namens beide afdelingen de heer Verschuren gelukwenste met 't bereiken van dit jubileum, hem dankte voor de prettige sa menwerking en de hoop uitsprak dat de jubilaris nog vele jaren in de beste gezondheid in hun mid den zal blijven vertoeven. Het niet bij woorden latend, bood de heer Sleenhof een plant aan met zeer fraaie koperen overpot, alsmede bonbons voor mevrouw. Na een kort dankwoord van de jubilaris hadden alle aanwezigen de gelegenheid de jubilaris en mevrouw persoonlijk de hand te drukken. Hierna werd dc heer Verschu ren ontvangen op het privé-kan- door der directie, waar behalve directie, staf, bedrijfsleiding en chefs der afdelingen ook de Édel- achtbare beer burgemeester aan wezig was. Na een huldigingstoe- spraak van de heer KI ij berg, di recteur, die dc jubilaris compli menteerde met zijn grote plichts betrachting, ijver en groot vak manschap, waarbij bij de gebrui kelijke gouden Timtur-eremedail- le alsmede een cadeau onder cou vert aanbood en mevrouw Ver schuren een boeket anjers of freerde, kreeg de heer burgemees ter het woord. Het was, aldus de burgemees ter, voor hem een groot genoegen en een ware eer, door de directie van Timtur te zijn uitgenodigd deze huldigingsbijeenkomst bij te wonen. In hartelijke bewoordin gen complimenteerde de burge meester deze 40-jarige jubilaris bij gelegenheid van de mijlpaal die hij tnans in zijn leven bereik te en die de bekroning was van 40 jaar lange trouwe plichtsbe trachting en grote werklust, waardoor de heer Verschuren als het ware vergroeid moet zijn met liet bedrijf. „Gaarne delen wij allen in de vreugde van deze dag", sprak dc burgemeester, „doch nog groter zal uw vreugde en dankbaarheid zijn indien ik u zeg dat het Hare Majesteit de Koningin heeft be haagd u te begiftigen met de bronzen eremedaille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau". Nadat de burgemeester deze on derscheiding persoonlijk bad op gespeld, kregen alle aanwezigen de gelegenheid de heer Verschu ren en mevrouw geluk te wensen. Na het dankwoord van de ju bilaris, waarbij hij de directie en in het bijzonder de burgemeester dankte voor de gesproken woor den en de verleende onderschei ding, bleef het kleine gezelschap nog enige tijd in prettige stem ming bijeen onder het genot van het gebruikelijke borreltje. JAARVERGADERING VISSCHERSLUST Niet voor een vol gehoor opende de voorzitter, de heer Blom, deze 41ste jaarvergadering. Hij liet in 't kort de verrichtingen van het be stuur de revue passeren en in deze epiloog was wel voornaam, dat de vereniging lange tijd was gehandi capt door ziekte van de secretaris, wiens werkzaamheden hij geduren de de afwezigheid zelf heeft waar genomen, hetgeen door de secretaris op hoge prijs werd gesteld. Hij be treurde voor de zoveelste maal de minimale opkomst der leden. Notulen en jaarverslagen werden met handgeklap door de vergade ring onderschreven. De voornaamste ingekomen stuk ken waren, dat nu is toegestaan met bromfietsen langs de Maas te rijden, zij het met afgezette motor. Dit is slechts als proef door Domeinen te Den Bosch toegestaan. Dit succes is bereikt door ons lid C. v. Eyndho- ven, secretaris der Centrale te Til burg, wijl de grote A.H.B. adviseer de „maar niets aan doen". Het nut van Centrales is hieruit duidelijk bewezen, al willen deze geen „staat je in de Staat" zijn, zoals de A.H.B. beweerde. Denken de heren „brommers" er aan dat overtredingen het gehele looprecht in gevaar kunnen bren gen? Een bericht van de O.V.B. (orga nisatie ter verbetering der visstand,' te Utrecht) dat het niet mogelijk is de aangevraagde pootsnoek aan on ze vereniging te leveren, aangezien Oostenrijk slechts 30% van het ge vraagde kwantum importeerde. Het rapport van de Kascommissie luidt zeer gunstig voor de penning meester, de heer Th. Kelder. Alles keurig in orde bevonden, waarvoor hij door de vergadering werd ge dechargeerd. Ondanks de grote fi nanciële aderlating die de kas vorig jaar bij het vieren van ons 40-jarig jubileum onderging, is er nog een stevig saldo overgebleven. Voor de overleden leden vorig jaar, werd een ogenblik van herden king in acht genomen. De periodiek aftredende bestuurs leden, v. Selt, Kemmeren en Rooze, werden bij gebrek aan tegencandi- daten herkozen, met dien verstande dat de secretaris wegens lichaams gebreken de functie als secretaris neerlegde. In de bestuursvergade ring van 1 augustus a.s. zal bij her verdeling der bestuursfuncties dhr. A. Kemmeren, Bremstraat 23 Waal wijk, het secretariaat worden opge dragen, wat door deze wordt geac cepteerd. De ex-secretaris werd voor zijn verdienste voor de vereniging tot erelid benoemd. Voor het Centrale hengelconcours, dat op 4 september a.s. wordt ge houden en georganiseerd door de af deling „Visscherslust" te Waalwijk, kunnen zich nog enkele deelnemers aanmelden op het adres Mr. Luy- benstraat 72, die dit concours nog verzorgt. Kosten a ƒ1.per deel nemer. Voor het door de A.H.B. te hou den concours, moeten de leden zich individueel wenden tot de heer C. v. Eyndhoven, Hagelkruisstraat 16, Tilburg. Vormt zich uit deze deel nemers een korps of meerdere, dan geve men dit op aan de verenigings secretaris, aangezien de vereniging de Korpsdeelname betaalt. Om de karperwiel te schonen, ga ven zich enkele leden op. Tijdens de vergadering kwamen twee leden van de Heusdense hen gelsportvereniging te Heusden me dedeling doen van vissterfte in het oude Maasje, ontstaan door 't stor ten van bedorven conserven in dat water. Onderzoek daartoe wordt ge daan, en zo nodig de firma aange sproken wegens „zaakbeschadiging". De voorzitter, die weer erg „op stoot" was, sloot met een dankbe tuiging voor de vlotte medewerking de vergadering en wekte de aanwe zigen op (dovemansoren?) tot veel- vuldiger bezoek. Voor de ouders van de jongens en meisjes die a.s. zondag in de St. Clemensparochie hun eind examen doen, zal morgen, dins dagavond, een ouderavond wor den gegeven in 't Gemeenschaps huis aldaar. R.K. JEUGDDRUMBAND „ONS GENOEGEN" Zondag was de bekende Jeugd drumband „Ons Genoegen" op concours te Retie in België. Zij wist daar weer een eerste prijs in de wacht te slepen in de 2e afde ling. Het resultaat was 205 punt wat buitengewoon genoemd mag worden, gezien de zeer zwa re tegenstand. De tamhourmaitre Ad. v. Hilst klasseerde zich als de beste jeugd tamboermaitre. Jammer was het dat voor deze groep geen prijs ter beschikking was gesteld. Zijn werk was bijzonder goed! Door de deelnemende vereni gingen werd een bedrag ingeza meld voor de ZeerEerw. Heer v. Hoof te Retie, welke de promo tor is geweesï van dit drumband- teest. De voorzitter van de jeugd drumband van Zevenbergsehoek beeft het mogen overhandigen, waarna werd medegedeeld dat 't bedrag wordt aangewend voor de aankleding en inrichting van bet K.A.J. gebouw van Pater v Hoof. De beer Brouwer van Ons Ge noegen sprak namens de deelne mende verenigingen en dankte de organisatie voor dit concours, de hoop uitsprekende, dat binnen kort een bezoek zal worden ver wacht van de drumband van Re tie aan Waalwijk, waar zij zeer gastvrij zal ontvangen worden. Als bijzonderheid vermelden we nog dat vanavond van half 8 tot 8 uur over de Belgische T.V. dit concours zal worden uitge zonden.

Echo van het Zuiden | 1960 | | pagina 5